JUDITH DE NIJS MOCHT IN EGYPTE NIET TRIOMFEREN Burnley maakt Liverpool een punt afhandig: 1-1 VS staat voor in Challengeround Afscheid van wereldkampioene ,Meer echte zwemmers in profwedstrijden' Zaalhandbaltoernooi lts in Vlissingen 13 Oudkerk tweede in Dortmund OP DEN 00RDT WERD VIERDE WALRAVEN VERDEDIGT TITEL SNELDAMMEN IN 's-GRAVENPOLDER DEELNEMERS NEDERLANDSE SCHAATSKAMPIOENSCHAPPEN VRIJDAG 27 DECEMBER 19Ó8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HILVERSUM (GPD) De wereldkampioenen marathon-zwemmei. zijn bekend. Bij de heren is dat dit jaar: Abdel Aboe Heif. Hij ont ving van Nasser een extra-staatsprijs van 1000 Egyptische ponden, werd bevorderd tot majoor en maakte een zegetocht door Cairo. Er is al een Aboe Heif-straat en een Aboe Heif-strand in Alexandrië. Er zal nu waarschijnlijk ook een Aboe Heif-laan in Cairo komen... Bij de dames werd voor de vijfde keer in successie wereldkampioene Judith de Nijs. Niemand heeft echter een bosje bloemen of een feli citatie naar de Hilversumse Adelaarstraat gestuurd. Terwijl de Egyptische kranten hun voorpagina openden met het verhaal over Heif's triomf, werd in onze kranten de mededeling over die titels in een hoekje van een binnenpagina weggedrukt. De 26-jarige blonde Judith lacht er om. Ze heeft nu andere zaken aan haar hoofd. ,Ik ga 17 januari aanstaande trouwen. Dat houdt in dat ik met die zwem- merij stop. Voor het marathon-zwemmen moet je dagelijks trainen,' anders kun je geen tien uren in het water ploeteren. .Omdat ze er mee ophoudt, wil ze nu best vaak luid lachend praten over ,die kermis.' Haar beste presta tie leverde ze dit seizoen In La Tuque, een dorpje in het Canadese Quebec. 7p won met als koppelgenoot de Argentijn Oracio Inglesias daar de 24-uurs race. ,De start was zaterdag middag 20 juli om drie uur. De finish 's zondagsmiddags ook om drie uur precies. Oracio en ik zwommen om beurten ongeveer een kwartier, twee rondjes van ongeveer 500 meter in een enorm smerig meer. Zo vies was dat water dat iedereen zelfs de groot ste en sterkste kerel vele keren moest overgeven. Ik ben tijdens die race vijftien pond afgevallen.' .Toen de wedstrijd afgelopen was viel ik in zo'n diepe slaap, dat ze me niet wakker konden krijgen en ze me naar een ziekenhuis brachten... enorm ge zellig is het elke keer in La Tuque. We worden daar dagenlang voor de race als sterren gevierd. Dagenlang is het m dat dorpje een drukte van belang, ie reinste kermis, waar wij dan de hoofdattractie van zijn. Omdat ik al enkele keren als enige vrouw diie race volbracht had kende iedereen me daar. Na mijn overwinning vierde het dorp dubbel feest. Tsjonge wat werd er toen gedronken! Elk jaar wordt die kermis daar door de zakenlui van dat dorp ge organiseerd. Dat is een van de weini ge profwedstrijden die je met zwem men kunt winnen...', zegt glimlachend de Hilversumse, die dit jaar minstens drie avonden per week met haar-trai ner Jan Stender een acht kilometer door het Spanderswoud liep ,om long- inhoud te houden.' ,In Egypte bijvoorbeeld mag je niet winnen. Zou je dat doen dan krijg je nooit meer een invitatie. Het lukt je toch niet, omdat ze daar op alle mo- en onmogelijke doorheen leren bijten. Ben ik er een maal doorheen dan kan ik uren door gaan, steeds in hetzelfde ritme, niet sprintsnel, maar wel zodanig dat ze me moeilijk bij kunnen houden. Een vrouw heeft me nog nooit geklopt. Dit jaar sta Ik achter Aboe en Ingle sias als derde op de algemene we reldranglijst. Daar moet je dan de punten die Aboe In eigen land ver overt incalculeren. In Italië bij de wedstrijd Capri-Napels kan ook al leen maar een Italiaan winnen. Zwem je harder dan die Italianen, dan lei den je roeiers je gewoon een paar mijl om. Van die roeiers ben je volkomen afhankelijk. Als zwemmer zie je niets van je route. Je blijft naast je boot hangen, dat is je enige houvast...' Crazy! Mijn eerste wedstrijd zwom ik daar in de haven van Alexandrië. We moesten toen tien rondjes van 4 kilometer af leggen, ronden die gemarkeerd wa ren door enorme plastic ballen op het water. De Egyptenaar die won heb ben we haast niet gezien. Later hoor den we, dat hij de meeste tijd achter zo'n bal verscholen gezeten had, ter wijl wij zwommen. Iedereen had na afloop van die race een geweldige cliarrnee, maar hfj besteeg kiplekker en nauwelijks moe het ere-podium... Twee jaar geleden moesten we in Suez zwemmen. Een dag voor de wed strijd gingen ze ons 's morgens om zes uur wekken en sleepten ons de hele dag voor allerlei parades en an dere officiële dingen door de gloedend- hete stad. De Egyptische zwemmers deden daar niet aan mee. 's Avonds om elf uur mochten we eindelijk doodmoe natuurlijk naar bed. Twee uur later stormden een stel Arabieren onze kamer op. Waar we met zes meis jes sliepen. Ze wilden foto's maken, beduidden ze ons. Toen ze daarmee klaar waren konden we meteen aan het ontbijt gaan zitten. De start was om vijf uur 's morgens in het stikke- donker. werkelijk in een .Egyptische duisternis.' We moesten door het Bit termeer zwemmen dat uitmondt in het Suezkanaal. Pas op. zwem niet tn de vaarroute, waarschuwden ze ons, dat is levensgevaarlijk. We zwommen dus mijlen om. om dat gevaar te ont gaan. Toen het licht werd. was er geen Egyptische zwemmer te zien. Die had den wel de vaarroute genomen, omdat ze wisten dat er helemaal geen gevaar bij was, omdat de scheepvaart was op gehouden... Sorry! Een andere keer zwom ik met Aboe Heif in Alexandrië. Die 40-jarige, oer sterke Egyptenaar is als de dood voor me. Van een vrouw verliezen voor die Arabier is do zwaarste straf die hij kan bedenken. In die race haalde ik hem halverwege in. Hij beloofde me goed geld als ik by hem bleef. We zouden dan samen aantikken en de eerste prijs delen. Maar 100 meter voor de finisli ging hy ineens aan de haal. .Sorry.' zei hij even later, ,als ik van jou verloren had, hadden ze me hier aan de hoogste boom gehangen.' .Met die Aboe heb ik nog eens opge- zwommen. Dat was by de oversteek van het Ontario-meer. We startten 's middags in water van 18 graden, maar dat liep 's nachts terug tot 9 graden. Toen we zeven uur gezwom men hadden en nog maar zes kilo meter van de overkant verwijderd wa ren. hebben ze ons eruit gehaald. Aboe stond rechtop in het water, helemaal crazy. Ik zwom gewoon in kringetjes. We zijn beiden later bijgekomen in een ziekenhuis. We konden ons niet meer herinneren waarom en hoe we het water uitgehaald werden, Aboe eenl .Waarom ik toch vier jaar aan die zwem me rij heb meegedaan Och, je ziet. heel wat van de wereld. Ik hou van avontuur, geloof ik. Met Herman WUlcmse en Mary Kok ben ik in '64 eens een keer meegegaan naar een 10-kllometer-wedstrijd op het Meer van Galilea. Toen was ik nog ama teur. Ik heb tien jaar als amateur op de lange afstanden gezwommen, 400, 1500 vrije slag en 4x100 wisselslag. Ik ben nooit een sprintster geweest. In die eerste race eindigde ik als eer ste dame op de tweede plaats. Van Herman hoorde ik dat Canada het land was waar de meeste marathon wedstrijden werden georganiseerd. Met 500 gulden op zak ben ik toen op een vrachtboot gestapt om by een Canadese zwemtrainer als hulp in de huishouding te gaan werken. Die hulp was echter zo veelomvattend dat ik niet genoeg vrije tijd overhield om te trainen. Toen ben ik op een bepaalde dag maar met mijn spulletjes zon der een cent op zak dat huis uit gelopen. Een Hollands gezin nam me op. Met het stofvrij maken van aller lei huizen heb ik daarop 100 dollar weten te sparen, genoeg om te kun nen inschrijven op en te reizen naar de marathon in Lake St.-John, een wedstrijd van 24 mijl. Na 18 mijl lag ik eerste, een mjjl minstens voor Aboe Heif. Toen maakte ik direct kennis met het professionalisme in die wed strijden. De helpers van Aboe kochten mijn roeiers om en die lieten me toen drie mijl extra zwemmen, waardoor ik als zevende finishte. Protesteren hielp niet, helpt nooit, leerde ik al spoedig.' ,Die profzwemmerij gaat echter veranderen Herman Wallemse heeft daar eigenlijk de eerste stoot toe gegeven. Hy was een echte zwem mer. Als je daar een man als de Cana dees Cliff Lumsden - - de enige man Twee wereldkampioenen. Abdel Aboe Heif (meent links op de foto) die voor ztjn titel een staatsprijs van 1000 pond kreeg van Nasser en (drinkende) Ju dith de Nijs, die als sterkste zwemster ter wereld nauwelijlcs aandacht trekt, in eigen land. maakt je stapelgek. Je moet met den ken, je moet automatisch je bewegin gen uitvoeren, gevoel en gedachten proberen uit te schakelen. Dan alleen kun je het urenlang volhouden. Vroe ger was er aan dat profzwemmen goed te .verdienen, maar er is al lang de klad in gekomen. Organisatoren, die vroeger prijzen van 10.000 dollar beschikbaar stelden, bieden nu niet meer dan 1000 voor een eerste prijs, omdat ze hebben geleerd dat daar de zwemmers ook voor komen. Dat vang je alleen als je wint. Eindig je als derde, dan moet je als je alle reis- en verblijfkosten, hebt betaald vaak bijpassen. Atlantic City, vijf keer door Hei-man Willemse gewonnen, en To ronto waren financieel goede wedstrij den. Maar daar zijn ze er mee gestopt, omdat er geen kip meer kwam kijken. Een keer ben ik na het winnen van een wedstrijd miljonair geweest. Dat was in Joegoslavië. Daar verdiende ik een miljoen dinar. Meenemen mocht ik dat geld niet. Mijn zusje, Lenie, een wedstrijd In Egypte of in Capri-Napels. Daar hoef je niet voor te trainen omdat je die wedstrijden toch niet kunt winnen. En... misschien dat ik als ik een sponsor weet te vinden volgende zomer een keer Het Kanaal oversteek. Lijkt me niet zo moeilijk, eerlijk gezegd.' LONDEN (ANP) ln de En gelse eerste divisie heeft de strijd zich toegespitst. Op ,boxing-day' verraste Liverpool de massaal opgekomen eigen aanhang (52.515 toeschouwers) onaange naam door tegen het wispelturige Burnley gelijk (1-1) te spelen. Burnley nam al snel de leiding. Het duurde lang eer het ver woede offensief van Liverpool succes had. Chris Lawler scoor de de gelijkmaker. Burnley is de tweede club, die dit seizoen op Anfield een punt wegsleepte. Liverpool heeft thans .89 punten uit 26 wedstrijden. Het wordt gevolgd door Leeds United, houder van de jaar beursbeker, dat met 2-1 won \an Newcastle cn dat met twee wedstrij den minder gespeeld, de leiders tot op twee punten is genaderd. Vorst, ijs en sneeuw waren er de oorzaak van dat acht league-wedstrijden geen doorgang vonden. Arsenal, aangevuurd door de grootste menigte, die cht se.zoen naar High bury was gekomen (62.218), greep de derde plaats ln de klassering door metl 3-0 van Europese bekerhouder Man-I Chester United te verslaan. Arsenal. I dat slechts 13 doelpunten tegen kreeg in 24 leaguewedstrijden, scoorde in de: tweede helft door George Armstrong. I David Cmurt en John Radford. De uitslagen van de donderdag ge-I speeide wedstrijden voor de eerste di visie van de Engelse voetbalcompeti tie zijn Arsenal-Manchester United 3-0: Ips wich Town-Chelsea 1-3. Leeds Un'.ted- New Castie United 2-1; Liverpool- Burnley 1-1: Manchester Oity-Everton 1-3: Queen Park Rangers-West Brom- wich Albion 0-4; Southampton-West Ham United 2-2: Stoke City-Notting ham Forest 3-1; Sunderland-Sheffield Wednesday 0-0. ADVERTENTIE ,Ze vond 'f fijn om zelf uit te zoeken' Een platenbon is altijd raak DORTMUND Jaap Oudkerk ls don derdag in Dortmund tijdens internatio nale baanwedstrijden bij de stayers op de tweede plaats geëindigd. De West duitser Dieter Kemper, die alle drie se ries won. legde beslag op de eerste plaats. Peter Post werd vierde ln een omniumsprint, baanronde op tijd, tien kilometer achter demies en vijf kilo- duitmeter achtervolging achter de Westcuitser Rudi Altig, de Italiaan Giuseppe Beghetto en de Belg Patrick Sercu. Leo Duyndam bezette de rende plaats. LEUVEN (ANP) De Maastrichte naar No op den Oordt, is eerste kerst dag vierde geworden in de 24e cross van de stad Leuven. Winnaar van de wedstrijd over 7000 meter werd de Belg Gaston Roelants in 21 min. 48 tweede en derde. Op den Oordt ging met geringe achterstand op Van Nuf felen door de finish. VLISSINGEN De leerUngenvereni ging ONS van de gemeentelijke tech nische ,Mr Ir M. Gooteschool' in Vlis singen hield dexe week een zaalhand baltoernooi ln de VUssing.se sporthal. Het eerste team van de lts Vlissin gen werd winnaar van het toernooi door ln de finale Scheldemond met 7-3 te verslaan. BIJ de dames werd huishoudschool Vlissingen winnaar door ln de finale met 4-2 van de Van Dusseldorp .Mavo Goes te winnen. De uitslagen luiden: Heren: Poule I: LTS I Oostb. - Elan Goes 3-4, LTS I Oostb. - LTS St M d 2-0, Elan Goes - LTS St M d 8-0. 1 Elan Goes 4 punten 12-3, 2 LTS I Oostburg 2 punten 5-5, 3 LTS St M. d 0 punten l-lo. Poule n LTS I Vldasingeo - Ger. Mavo 6-1, LTS I Vlissingen - LTS H Goes 12-0, Ger. Mavo - LTS H Goes 7-1. 1 LTS I Vlissingen 4 punten 18-1, 2 Ger. Mavo Middelburg 2 punten 8-7, 3 LTS II GOES 0 punten 1-19. Poule Hl LTS I GOES - St-Paulus VI 2-2, LTS I GOES - LTS H Oostburg 8-0, St-Paulue VI - LTS H Oostburg 15-0. 1 St-Paulus Vlissingen 3 punten 17-2, 2 LTS I Goes 3 punten 10-2, 3 LTS n Oostburg 0 punten 0-23. Poule IV LTS II Vlissingen - Schelde mond 2-7, LTS II Vlissingen Gem. Ma vo Middelburg 2-4, Scheldemond - Gem. Mavo Middelburg 6-3. 1 Scheldemond 4 punten 13-5, 2 Gem. Mavo Middel burg 2 punten 7-8, 3 LTS II Vlissingen 0 punten 4-11. Dames Poule A: Hulsh. sch n - Gem. Mavo Middelburg 5-8, Molenwater - v .Duss. Mavo 2-d, Molenwater - Hu".ah. sch. II 0-1, Molenwater - Gem. Mavo Middelburg 2-7, Huish. sch. H-v. Duas. Mavo 1-8, v. Duss, Mavo - Gem. Mavo 3-3. 1 v. Duss Mavo 5 punten 16-6, 2 Gem Mavo Middelburg 5 punten 18-10, 3 Huish. sch. H 2 punten 7-16, 4 Molenwater Middelburg 0 punten 4-13. Poule B: St-Paulus Mavo - Huish. ach. I 2-10, Ger. Mavo Middelburg - Schel demond 1-4, St-Paulus Mavo-Ger. Ma vo Middelburg 2-0, Ger. Mavo Middel burg - Hulsh. sch. I 0-11, St-Pauiua Mavo-Scheldemond 6-1. Huish. sch. I - Scheldemond 11-2. 1 Huish. sch. I 6 punten 32-4, 2 St-Paulus Mavo 4 pun ten 10-11, 3 Scheldemond 2 punten 7-18, 4 Ger. Mavo Middelburg 0 pun ten 1-17. Halve finale m - I VSt-Paulus Mavo Vlissingen - Scheldemond 2-8, Halve finale I - II Elan Goes - LTS I Vlis singen 1-4, Finale dames Huish. sch, I Vlissingen - v. Dusseldorp Mavo Goes 4-2, Finale heren Scheldemond - LTS I Vlissingen 3-7. (ADVERTENTIE) ,Ik weet niet waar hij van houdf Een platenbon is altijd raak a. 4,25 ADELAIDE (ANP) De Verenigde v... -..JU UiU L kreeg voor dat I f**" 7* T'k fav°rie< „hfbb,n °J! die het ook geen miljoen nauwelijks 200 dollar op de! eerste dag van de Challengeround ■v,™ „uil,. I van liet Davis tup toernooi een 2-0 die er rijk van geworden is op een Berkel meegevveest Abdel Aboe Heif die het ook geen miljoen nauw" windeieren geeft mee vergelijkt... zwarte markt, dat zijn enorm dikke, vette kerels, die het alleen van hun kracht moeten I )f5fnmbrc hebben. Zwemmen kan een Ah™» Heif U/CIlif HCf S De profzwemmerij hebben. Zwemmen kan een Aboe Heif nauwelijks. Als je die door het water ziet worstelen vraag je je af hoe zo'n man dat uren kan volhouden. Maar als Aboe eenmaal vlak achter je hangt, raak Je hem niet meer kwijt, hij werkt dan op je zenuwen, verlamt je als het ware, omdat je niet van hem weg kunt komen. Ik zwem het liefst alleen, dan kan ik het beste mijn denken uit schakelen. Dat moet je doen. Ik heb wel eens tijdens het zwemmen aan een heerlijke ijssorbet gedacht. Dat X zwemmers aan meedoen. Ais die naastI hun betere zwemteohniek straks ook; de hardheid hebben verworven om j urenlang door te gaan, dan blijven j mannen als Aboe Heif nergens. De hele opzet moet trouwens veranderen I wil men publiek blijven trekken. Er' moet nieer sport In deze .kermis' ko-i men. Ik zal die verandering echter, niet meer meemaken. Misschien als oorsprong op Australië genomen, dat in de laatste 19 jaar zestien niaal win naar werd van het toernooi. Op twee- de kerstdag versloeg Clark Graëbner in Adelaide in het eerste enkelspel Bill Bovvrey met 8-10, 6-4, 8-6, 3-6, 6-1. De 25-jarige Amerikaanse kampioen Ar thur Ashe zegevierde vervolgens met 6-8, 7-5, 6-3, 6-3 over ray ruffels. De Amerikanen, die in 1963 voor de laatste maal zegevierden in do eind strijd. zijn er vrijwel zeker van dat zij de fel-begeerde trofee kunnen meene men naar de Verenigde Staten. De kans is groot, dat vrijdag het dubbel Stan Smith - Bob Lutz, winnaar op Forest Hills zal zorgen voor een be slissende 3-0 voorsprong. Hoop enorme zware kerel hebben ze met touwen uit liet meer moeten hiji PUHHH g* nish! Hij tikte aan en liet zich toen Ze hebben tegen hem hij£ boot dwarsgelegd geschreeuwd: finisn, ophijsen. Anders krijg je hem het wa ter niet uit. Mij ook met gauw. Ik heb, behalve in die race nog nooit opgege-j ven. Na drie. vier uur zwemmen Krijgl ik meestal een inzinking. Dan doet al-j les me pijn. Maar ik heb me daar i ADI RETENTIE i ,Hij is morgen jarig en woont ver weg' Een platenbon - per brlpf - is altyd raak! v a- 4,25 's-GRAVENPOLDER Voor de achtste maal wordt vandaag (vrijdag) het provinciaal snel- damkampioenschap van Zeeland in 's-Gravenpolder gehouden. Plaats van handeling is voor de eerste maal het nieuwe dorps huis. In het programmablad schreef het bestuur van de orga niserende vereniging 's-Graven polder onder meer: .Deze wed- strijden zijn mooi en opwindend om te zien. Iedere partij duurt 15 minuten en er worden in totaal minstens 585 partijen gespeeld. Dit jaar weer een record aantal deelnemers: meer dan 70'. De winnaars van dit snaldamtoernnoi waren tot nu toe: A. v. d. Sehraaf uit Kapelie in 1961; L. Anderson uit Goes in 1962: J. J. Engelvaart uit Grypsker- ke in 1963; Joh. Lere uit Vlissingen In 1964; J. .1. Engelvaart uit Grijpskerke. in 1965: drs. i'. Roozenhurg uii Haaks bergen in 1966 (Zeeuws kampioen VI. J. Walraven uil Middelburg) en VI. .1.' Walraven uit Middlulirg in 1967. De Middelburger Walraven zal van daag zijn titei verdedigen, maar liiji moet op zeer sterke tegenstand reke nen. Het ziet er wel naar uit dat hij in de finale znl komen door groeps- vvinnaar te worden, want in zijn groepi\ (de tiende) zijn zijn tegenstanders: A.' Fr.mcke uit Lammerenburg. H Blom' Barendroohl. Jac. on 't Hof uit 's-Gra-l venpelder, Louw Davidse uit Sint- Laurens. J. Hr.umes uit Aagtekerke en| L. Adiïaa.nse uit Sint-I,aureus. In de andere groenen spelen echter vrjj-1 wel alle Zeeuwse topdüminors mee. Dat zijn dan onder meer: Wini Dekker uit Goes, P. C'. AHuurt uit Souburg. P. Sehunsebior uit Vlissingen, C. Rijk uit Goes, J. Kiesenkamp uil Souburg, .1. J Kngelvanrt uii \a«rtekerke. J. Blaas' uit Aagtekerke. -I. airave uit Stnt- Laürehs, J. Sinke uil Goes. V van Eencnaam uil Muldelhtirc. A. van der Sohranf uil Kapelie en G. Blom uit Het is alleen jammer dat organisator1 Jan Blom door zijn organisatorische werkzaamheden niet achter het bord zal gaan zitten... .000 Australische Bupporters in het tot vrijwel de laatste plaats bezette Memorial Drive Tennisstadion hebben geruime tijd in de hoop geleefd, dat de prognose van de tennisexperts wat te somber waren geweest. Twee jaar geleden verloor Australië Fred Stolle. Nadat Roy Emerson, John Newcombe en Tony Roche vorig jaar voor een overwinning op Spanje hadden gezorgd tekenden ook zij e.en profcontract, zo dat spelels van het tweede garnituur de Davis Cup moesten verdedigen. Bill Bowrey, de Australische nummer één. startte' goed. Hij maakte het Clark Graebner, die op het laatste moment alsnog in de Amerikaanse ploeg was opgenomen, zeer moeilijk. In ruim drie, kwartier eiste Bowrey zelfs de eerste, set met 10-8 op. Die beginfase werd gekenmerkt door nerveus spel van bei-1 de kanten Weliswaar werd de Ameri kaan. die duidelijk miuJer moeite had, met de verraderlijk draaiende wind. na felle strijd winnaar van de tweede en j derde set. doch Bowrey's tegenstand was allerminst gebroken. Op bijzonder knappe wijze werkte hij de achterstand I weg In de beslissen Je vijfde set ging 1 de Austrliër echter volkomen ten ori- denr Graebyer, eerste kerstdag 25 jaar geworden, was onweerstaanbaar I Schijnbaar moeiteloos nam hjj met 5-0 de leiding, waarna-met 6-1 de partij duurde drie uur het einde kwam. Hoewel Ray Ruffels in het tweede en- kelspel een van de beste welstryden uit zijn loopbaan speelde kon de Au- j straliei' niet voorkomen, dat Arthur Ashe de stand op 2-0 voor de Vore-1 nigde Staten bracht. Ashe. de eerste j neger die zijn land vertegenwoordigt in een eindstrijd van het Davis cup toernooi, en Ruffels brachten de toe schouwers beurtelings tot groot ent housiasme. De hinderlijke windvlagen beïnvloeden het spelpeil amper. Op nieuw kwam er hoop in de Austra lische harten, toen de 25-jarige luite nant, die Amerikaanse kampioen werd door een zege op Tom Okker, niet kon voorkomen dat de linkshandige Ruffels de eerste set met 8-6 won. Meesterschap Ashe's meesterschap toonde zich echter steeds nadrukkelijker. Met prachtige backhandspel scoorde h(j punt na punt. Toen hy de tweede set het hoogte punt van de dag met 7-5 op zijn naam had gebracht stond in feite vast, dat de Verenigde Staten by het einde van de eerste dag een 2-0 voorsprong zouden hebben. In drie kwartier t(ja zorgde Ashe met tweemaal 6-3 voor de beslissing. AMSTERDAM (ANP) De volgende rijders en rijdsters zullen op 11 fcn 12 Januari te Heerenveen deelnemen aan de Nederlandse schaatskampioen- schappen: DAMES: Staen Kaiser, Carry Geyssen. Ans Schut, Wil Burgmeyer. Eliv van den Brom, Rieneke Damming, Truus Dijkstra, Akke Falkena. 3ep Geyssen. Jan.nie Goor- man. Atje Keulen-Deelstra. Trtontje Rep, Marja Taris. Sietske Veenstra, Berta Schutte en Doetie Schilstra. HEREN Kees Verkerk, Ard Schenk, Peter Nottet, Jan Bols, Karei te Winket, Aria Brlks. Jorrit Jorritsma. Ronnie Nooitgedagt, Ernst Beets. Henk Beltman, Wim Beukers, Jappie van Dijk, Co Gilling, Acrie Hekman. Hans van Keiden! Harm Kuipers, Piet Meijer. Piet de Rijke. Eddy Verheven. Piet Vink. Herik Waanders, Bart van Os. Tinus Roozendaal. Ab Kroök, Eppie Bleeker en Wim Borgers. Bulten de nationale kampioenschappen om zal er op beide dagen een 500 meter voor de sprintersklasse zijn. In de sprinters klasse zullen uitkomen. Frits Bart- Hng, Jan Bazen. Jan de Vries en Marten Hoekstra. f ADVERTENTIE) ,Ze heeft een grammofoon. Dus?' Een platenbon is altijd raak

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13