extï<* NEW BLUE DEVILS CONTRA ST-GILES' SYSTEM JULLIE DURVEN NOGAL WAT TE ZEGGEN' BELGISCH PUBLIEK KOMT IICH AMUSEREN' HEKKESLUITER INTERNOS MOET VRIJ GEMAKKELIJKE PROOI ZIJN VOOR AXEL zeeuwsch-vlaanderen toptien REPLIEK Voor 23ste maal: internationale kampioenendag te Sas van Gent geslaagde verkoping BILJARTER DE K0EIJER: ,HIER ZIJN GEEN TEGENSTANDERS' mensen in de sport voetbal tussen schelde en grens De brug over de Kwai, komedianten op Haïti en avontuur van Elvis VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 jflZZ- R*B- ZANG - BEAT - JAZZ-R&B 1 Eloise (Barry Ryan) 3 Lea (The Cats) 3 Battle hymn of the republic (Andy Williams) 3 just a little bit of peace in my heart (Golden Earrings) 5 White room (Creain) 6 Red red wine (Peter Tétteroo) Jesamine (Casuals) 8 Jeru Shnla'im (Rika Zarai) üHeldschi bumbeidsehi (Heintje) 10 My little lady (Tremeloes) is Barry Ryan en zijn geweldige hit Eloise inder- gelukt om door te dringen naar de top van onze -israde. En de jongens uit Volendam zijn met hun nat zielig op de tweede plaats beland. Op 3 een jioednieuwe (nou ja...) single van veteraan Andy Wil- -T.s: de Battle hymn of the. republic, echt iets voor »tn kerstmis. Op 4 de Earrings met Just a little bit .."peace in my heart, dat vorige week nog 2 stond. De item zakte van 4 naar 5, Peter Tetteroo met zjjn nog- commercieel klinkende soundje steeg daarentegen van j8e naar de 6e plaats. Op 7 Jesamine van de Casuals rorige week binnen op 10) en op 8 en dat is écht voor de kerst Rika Zarai en Jeru Shala'im. In televisieprogramma (was het niet bij ome Lou van jug) vertelde ze dat haar plaatje overal in Europa op fe hitlijsten stond en dat heeft kennelijk geholpen. Jantje ging van 6 naar 9 en de Tremeloes zagen hun verve en voetgestamp gezongen Little lady van 5 ar 10 verdwjjncn. Plalentips: een nieuwe Zen (Hair) e Nothing but a heartache van de Flirtations die (zo Bmt het ons voor) heel veel weg hebben van ene Diana Rassen haar Supremes. gemannen die alleen met perfect uitgevoerde muziek optreden voor het Belgische, en ook wel Nederlandse pu bliek. Dat dit ons maar al te best gelukt, bewijst wel onze optredens voor zalen met 1200 tot 1500 zeer en thousiaste muziekliefhebbers, waardoor we soms op het. eind van de avond weer worden teruggehaald uit de kleedkamers, wat reeds diverse malen is voorgevallen. Natuurlijk treden we niet op met spruitjesliaar, daar zit weinig muziek in, en, pas op: onderschat het Belgische publiek niet al teveel, de gemiddelde leeftijd van de be zoekers ligt daar veel hoger dan in Nederland. Het zijn in hoofdzaak leuke lui die komen om zich te amuseren en geen belang hebben bij zgn underground/ al of niet. a/geivisseld met lichtflitsjes of kreungeluiden. Ik nodig je persoonlijk uit, Jaap: kom eens naar onze JJew Blue Devils' luisteren en dun wil ik een weddenschap met je aangaan. Als je bij Ons een foutje hoort, betaal ik je een pint, nee sterker: een heel vat. Waarschijnlijk kom je don opeens tot. de ontdekking dat er toch nog wel een goede groep in België bestaat, een die in staat is om echte muziek te maken. Wat zegt ,Dies' in dat stukje f De soul van Aretha Franklin en Sam Dave is veel te eenvoudigNou ventje, jij durft nogal wat te zeggen. Jaap, er is nog heel wat over te schrijven maar je moet één ding toch goed begrijpen, de band is er om het ptt- bliek te amuseren en met andersom. Wil je ons beter leren kennenluister dan naar de radio en kijk ook naar de televisie. Groeten van je vroegere schoolvriend, Dick Hovestadt. onze rubriek van 29 november lieten de leden van de ui St.-Giles' System nogal kritische geluiden horen t de popsituaiie in Beigit. Dat. niet iedereen het mei i mie eens is, bewijst onderstaand briefje van Dick 'iKMtadf. uit Breskens. een van de leden van de (gedeel- t'ijk) Belgische groep .The New Blue Devils.' De tekst m zijn repliek: late Jaap, i deze rubriek het verhaaltje gelezen over de [roep waar je nu manager van bent. Nou, ik vind dat je nyal wat durft te zeggen. Dus in België is geen een [■ede groep, wat die brengen is waardeloos en jullie alkii België eens even stormenderhand veroveren, de killes voorbijstreven en dan sta je aan de top, ha, ha. nou... Je moet. eerst eens naar de Pebbles gaan luis- toen, dan zal je best anders praten f je weet ook wel he lm. Ik ben de zanger van .The New Blue Devils,' de poep die momenteel in België enorm in de belangstel- «*0 staat, mede door hun nieuwe plaat ,Uhtill tint time' en .Show me baby.' We zijn o keurig geklede jon- JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B Op naar de 25 klinkt het in Sas van Gent. En het bestuur van de bloeiende lekenvereniging .De Vrede' is er vast van overtuigd, dat het moeilijk zal worden om dat zilveren Jubileum tot een climax tc muken, want tolkenjare 'laagt nicn er in om de kampioenendag grootser te maken dan voorheen. in Gent is de oudste van de Zeeuwse kaïnpioenendngen en heeft leder J»ar een lijst van inschrijvers, waarop vele nationnal erkende dagen jaloers kannen zijn. Wanneer we de voorlopige lijst van dit jaar zien, dan komen we tot de ontdekking, dat al wat naam en faam heeft in Nederland en België, n Reseda ten toon zal stellen. We faam heeft in Nederland i fceglnnen met de Belgische bond- 'xamploen 1968 Maurice Delbar uit Ronse. De naam Delbar is reeds een mensenleeftijd een begrip. Dit ;aar is deze voor ons Nederlanders bovendien nog des te opvallender, omdat met een jong gekweekt uit twee in 1967 bij M. Delbar gehaal de duiven. J. du Puy uit Sluiskil de 1ste nationaal Chateauroux vloog. Bergma.ris uit Halsteren komt als kampioen van de Zuidnederlandse bond en die bond telt toch liefst 12000 leden. Kampioen van het Bel gisch noorderverbond werd Des. Ac- ke uit Zelzate en als buur van de aassenaar is Dees natuurlijk met zijn allerbesten aanwezig. G, Dusarduyn. Groede werd provin ciaal zesdagen winnaar en provinci aal kampioen. Verder zien we er de nationale overwinnaars: J. du Puy uit Sluiskil en P. Antheunis uit Hulst, de autowinnaar op nationaal Orleans A. Merelaar uit Nieuwvliet. de autowinnaars op internationaal Londen de gebr. Eelgeert uit Koe wacht, Zeer veel belangstelling zal uitgaan naar de stand van Egied de Clercq-van Keer uit Bronem, de man, die allerwege als de nieuwe Schclfaut beschouwd wordt. Hij be zit voor 99 procent het zuivere soort van Schelfaut uit De Klinge en won er dit jaar onder andere de provinciale Limoges en provinciale Bourgesvlucht mee. Hij werd 2de in het provinciaal kampioenschap van de provincie Antwerpen En wie is niet benieuwd naar de vogels van de grote kampioen uit de hond tussen Dender en Boven schelde. de man. die de duivenmilli- onnlr genoemd wordt, namelijk Ray mond Courteijn uit Schelderode We noteerden verder de fondkampioen van Union ct Liberté te Gent Marcel van de Sijpe. de 2de kampioen Dender L. v. <1 Riet uit St-Amands- berg a. d. Schelde. Armand Seeghers uit Zelzate, de destijds beroemde keeper van Gan- toise en van liet Belgisch nationaal elftal, heeft zich nu volledig op de duivensport geworpen, Op de fond- vluchten is hij de te kloppen man. Ant. Minnaert en Micnel Laroy uit Gent en de eerste prijswinnaar aan de lopende band A. Uytenhove uit Oostakker zullen er evenals de wed. Telamn uit Ertvelde weer graag bij zijn. We noteerden verder de provinciale overwinnaars A. Colpaert uit Kloosterzande. G. Snelders uit Hulst., J. A. de Smidt. uit Teineu- zen en Jac. Vasseur uit Axel. De sterke spelers uit West-Zeeuwsch Vlaanderen A. de Putter uit Cad- zand en Reg. Thomas uit IJzendij- ke en dichter bij huis de afdelings- A. Clareijsson, O. Martens d. Bergen uit Sas van Gent, P. Bak ker uit Axel en A. Bril uil Terneu- zen, de kringkampioenen J. du Puy, Jo Wentzler en J. Giele en de Cling- se kampioenen Jos Willaert. M. Wil- laert P. Bolsscns, terwijl de Klinge vertegenwoordigd ls door Willaert- Poppe en E. van Heeze. Last, not least vermelden we .1 van Helsland de kampioen uit Hulst, en Ch. Suy uit Koewacht niet natuurlijk als se condant de Witte Molen uit Meeu wen. Deze lijst moet een gewel dig succes waarborgen. Van de voorzitter van de EDB te Schoondijke ontvingen wij de uit stelling, welke ook financieel een buitengewoon resultaat opleverde. De geschenkebonnen b v brachten het tot een gemiddelde van 35 per stuk. Kampioenen werden A. de Poorter bij de doffers en S. Huigh bij de duivinnen. Opvallend was, dat. beide kampioenen uit de categorie jonge duiven kwam. Op de Biervliet- se tentoonstelling ging het kam pioenschap bij de doffers naar H. de De totaliteit van de duiven van J. van Spaandonk. thans woonachtig te Terncuzen, werd verkocht. Het werden geen bedragen zoals men momenteel in België neertelt, doch een gemiddelde van 75 per duif noemen wij geld. Voor diverse recht streekse Tourniers ging men tot ver over de 200, terwijl de oude Tour- nierduivln voor 354 van eigenaar verwisselde. Opvallend, dat vooral voor de duiven rechtstreeks van be roemde Belgische melkers af komstig. grote bedragen werden neergeteld Terwijl dit toch vooral jonge duiven betrof waarvan men enkel de afstamming en nog geen eigen prestaties kende. Duiven met een prachtige staat van dienst, doch gekweekt op eigen hok gingen te gen zeer betaalbare prijzen. En die duiven hadden hun waarde bewe zen. Inderdaad... de liefhebbers beta len voor .ras' meer dan voor .klas.' Mtsurd hoge bedragen werden neer geteld tc Lier, waar de duiven van wijlen L. Pepermans verkocht wer den. iijjn 368 duiven brachten het tot bijna frs 3.000.00(1. De verkoping van de duiven van Schelfant leek '■en onbereikbaar record, doch amper twee weken later is dit record ge sneuveld, want het gemiddelde van Pepermans kolonie kwam op frs 11.000 per duif. De duurste duif was liet Goiidklompjc, waarvoor frs 100.000 neergeteld werd. Enkele ja ren geleden hoorde men nog wel eens... duivensport... dat is een sport voor Jan met de Pet... We geloven echter dat liet nu een sport gaat worden voor Jan mot. de Hoge Hoed. HOEK Hoekenaar Piet de Koeijer sinds hel afgelopen weekeinde kam pioen derde klas libre van het district Zeeuwsch-Xlaanderen van de KNBB, is regelmatig te vinden aan het biljart van het plaatselijke café jDe Instuif'. Onder kaartjes met .lieden aanbevolen erwtensoep' en het bekende .verzoeke niet te pikeren en te masseren', vrien delijke doch besliste vingerwijzingen aan het plafond, speelt hij er oefen partijtjes tegen de andere leden van de Hoekse biljartvereniging DOS. En dut het allemaal niet voor de grap is, be wees De Koeijer (20) zondag in Axel, waar hij tijdens het kampioenschap in café De la Paix met 12 matchpunlen en een gemiddelde van een ruime eerste plaats haalde. De beloning was met mis: een promo tie naar de tweede klas, twee bekers (een voor de hoogste serie en een voor 't kampioenschapen de zilveren bonds- medaille. Achteraf zegt de kampioen: .'t. Is dat ik twee slechte partijen speel de, maar anders zat er een promotie naar de eerste klas in. Niet dat ik niet tevreden ben... 't Was tenslotte de tweede keer dat ik aan een kam pioenschap meedeed. Vorig jaar brak ik tn'n pink en dan ben je al bij voor baat kansloos'. De Koeijer zit twee jaar in DOS, een vereniging met 20 leden. Buiten bonds- verband biljart hij al vanaf zijn zeven tiende. Kennissen nodigden hem uit om ook eens een partijtje mee te spelen en sindsdien heeft hij daarvan een on wrikbare gewoonte gemaakt. Vroeger speelde ik meer. nu doe ik het. alleen 's zondags en dinsdags. Dat komt om dat ik hier op het dorp bijna geen tegenstanders heb. Dan is 't niet zo leuk. Buiten Hoek spelen f Nee, alleen als er wedstrijden zijn'. De mensen van de vereniging hebben hem tijdens het kampioenschap in Axel dat was uitgesmeerd over twee weekends overigens enthousiast ge steund. Het bestuur zat weliswaar in Roosendaal, waar een ander lid een belangrijke partij speelde, maar dat belette niemand om naar Axel te bel len hoe Piet het maakte. De Koeijer, in het dagelijks leven gas fitter en momenteel doende met (kou de) karweitjes in Philippine, houdt er naast het biljarten voetballen als hob- voetballraining van hef, eerste elftal van Hoek. En wie weet, mis schien geeft Piet op zulke momenten dan wel eens gevolg aan de aanbeve ling heden erwtensoep'. Aon masse ren en pikeren waagt hij zich in ieder Piet de Koeijer aan 't biljart ...bijna naar eerste klas... Tern. Boys winnen vast van Sleeuwijk Breskens kansloos...? Nog volop spanning in de vierde klas Ondanks de koude op de voetbalvelden was er afgelopen zondag toch warm te in de harten van de Axel- en Terneuzensupporters. Onze tweede-klas se rs deden liet voortreffelijk en vooral voor Terneuzen beginnen er zich gunstige perspectieven af te tekenen. We denken hierby vooral aan de vele lastige uitwedstrijden die Wissel c.s. achter de rug hebben. AZVV maakte In Yerwke een beste beurt (0-4) en verwijderde zich enigszins uit de hoek waar de klappen vallen.. ZATERDAG VOETBAL KNVB 3e klas: Terneuzense Boys mag ons inziens geen moeite hebben met het bezoekende Sleeuwijk, dat nog steeds onderaan staat. Wel boekte Sleeuwijk zaterdag zijn eerste over winning. maar dat zal de Boys toch niet verontrusten. AZW is vrij. ZONDAGVOETBAL KNVB 2e klas B: Terneuzen tyegint de tweede helft van de competitie met de thuiswedstrijd tegen VCW, waar uit gemakkelijk van werd gewon nen en het zou ons tegenvallen als zondag de punt.-n niet in Terneuzen blijven. Axel gaat in Etten probe ren Internos de volle buit af te snoepen. Het lijkt ons niet onmoge lijk, getuige ook de -vier doelpunten tegen Alliance, dat onlangs nog de Terneuzen - voorhoede geen en kel doelpunt toestond. 3e klas D: Moeilijke wedstrijden voor onze Zeeuws-Vlaamse verte genwoordigers. Breskens reist naar Leider Dosko en zal waarschijnlijk niet een nederlaag geconfronteerd worden. Vogelwaarde is lelijk aan het afzakken en we. moeten nog zien of de uitwedstrijd tegen Meto eèn keer in de reeks nederlagen brengt. Ook Steen gaat het by SC Gastel kwaad te verduren krijgen. Hontenisse krijgt thuis de kans op gelijke hoogte te komen met Goes, maar aangezien de Goesenaren weer wat van hun oude glorie aan het terugwinnen zijn, zijn we ook over het resultaat van dere wed strijd niet al te optimistisch. Hopelijk stellen de vier derde-klas- sers ons in het ongelijk. 4e klas H: HW'24 - RCS is hier lv?t duel waarbij grote belangen op het spel staan. De Hulstenaren heb ben een geringe voorpsong op de Souburgers en bij winst zouden de papieren van Burger c.s belang rijk belangrijk in waarde stijgen. Maar daar moet dan toch nog eerst twee maal drie kwartier voor ge speeld worden en bovendien: wat ls doelpunten maken vaak moeilijk Nietwaar HVV'24 Sluiskil zal. door thuis te winnen van Clinge, niet verder achterop raken, evenals Biervliet dat in Sas van Corn. Boys gaat winnen. De resterende wedstrijden zijn Oost burg - Renesse, IJzendijke - Hans- weerts Boys en Koewacht - Walche ren. In deze ontmoetingen hebben de thuisclubs alle een goede kans op de overwinning. PROGNOSES: Zaterdagvoetbal afdeling. Ie klas: Veere I - Hoek I (21. TI (2); Spui I - Oostkapelle I (2): 2e klas B: Rillandia II - Tern. Boys 3e klas G: AZW III - Sluis H (1). Hoek n - Hoek III (1); Oostburg III - Spui II (1); Philippine III - Gern. Boys IV (3); Tern. Boys V - Tern. Boys Hl (2). Zondagvoetbal KNVB Res. 2e klas C: Terneuzen II - NAC TV (3); RBC IH - Breskens H (lk Axel II - Middelburg H (2). Res. 3e klas C: Axel III - Vllssin- genHI (3). Afdeling le klas: Zeelandia I - Hulsterloo 1 (1); Schoondijke I - Hoofdplaat I 1Aardenburg I - Domburg 1(3). Middelburg TV (1); Renesse II - HW H (2): Steen II - Vlissingen IV (2) Walcheren H - Terneuzen Hl (2); Zeel. Sport ni - Hontenisse II (3); Oostburg H - Zeelandia II (1) 2e klas A: Biervliet H - Ria W I (2); Graauw I - Terneuzen TV Cl); Philippine I - Schoondijke II (1): Sluiskil n - Groede I (1). 3e klas A: Hulsterloo II - HW III (3); Graauw H - Koewacht II (2). Ria W n - Hontenisse IH (3). 3e klas B: Terneuzen VI - Schoon dijke ni (3); Hoofdplaat n - Com Bovs HI (1); Wissingen V - Ter neuzen V (2); Breskens IV - Phi lippine II (3). Philippine: In het voetspoor van PSK Na Hoek is het ook Philippine ge lukt zijn eerste tien wedstrijden in de volle winst om te zetten, Phi lippine, afstammeling van de voor malige vierde klasser PSK, is dus terrein aan het terugwinnen. Werd Philippine vorig jaar tweede achter Schoondijke, dit seizoen wordt het vast en zeker een kampioenschap. PSK had destijds een sterke voor hoede met R. de Bock, G. Albicher. G. Mol. P. Meeusen en F. Hersmis. De huidige generatie weet echter ook wat doelpunten maken is want in tien wedstrijden werd 58x raak geschoten. Knappe spelers als Lauret, Bosnia. De Bock en Dijkers staan er borg voor dat Philippine straks ook in de le klas een goed figuur zal slaan en wie weet kijk maar hoe goed Schoondijke het in zijn nieuwe om geving doet. Onder voorzitterschap van Jac. Dijkers, op het eind der veertiger jaren zelf een van de bes te voetballers uit Philippine, kan nog veel bereikt worden. TERNEUZEN - OOSTBURG In het Luxortheater in Terneuzen draait dit weekeinde ,De brug over de Kwai', het beroemde pro- dukt van regisseur David Lean. Medespelenden: William Holden, Alec Guinness, Jack Hawkins en Sessue Hayakawa. De achter grond van dit verhaal is de tweede wereldoorlog, zoals die in het Verre-Oosten werd beheerst door de Japanners. Zij belastten een bataljon Engelse krijgsgevangenen met de taak een brug te bouwen over de Birmese rivier de Kwai. Door de gebrekkige Japanse leiding en Britse sabotage komt er van het karwei weinig terecht. Tot Nicholson, de Engelse batal jonscommandant, het nodig vindt om een middel te bedenken dat de orde in de troep wat kan herstellen. Dat vindt hij door zijn mannen te laten werken aan de brug over de Kwai. die dan ook zienderogen vordert. Wat Nicholson door de gebrekkige communicatie niet weet, is 'dat de geallieerden het plan hebben om het bouwwerk een vitaal onder deel van de beruchte Birma-spoor- weg op te blazen. Wanneer sabo teurs aan het werk gaan, probe ren Nicholson en zijn bataljon de brug nog te verdedigen. Het mis lukt: terwijl er een trein met Ja panse autoriteiten nadert vliegt het gevaarte in de lucht Toegang 14 jaar. In Ledel Oostburg twee rolprenten .The comedians' (.Haat en liefde op Haïti'), naar het boek van Graham Greene, en een nieuw avontuur van Elvis Presley: .Kissin' cousins'. .Liefde en haat op Haïti' speelt te gen het decor van het gelijknamige eiland, dat lang niet zo paradijselijk is als de naam doet vermoeden Dictator Duvalier en z'n geheime politie, de tontons macoute, beheer sen het 'leven van de Haitianen. Op een dag arriveert er een schip dat een uiterst gemengde lading lost: avonturier-hotelhouder Brown (die op het eiland een totaal verlo pen zaak exploiteert), mr en mrs Smith, een echtpaar met de nodige duiten en een voorliefde voor het vegetarisme, en een zekere Jones, een uiterst geraffineerde Britse op lichter die zich uitgeeft voor ma joor. Bij aankomst wordt Jones direct ge arresteerd. maar later weer vrijge laten als hij de Haitiaanse regering een (gefingeerde) partij wapens ver koopt, die. haar zijn zeggen, opge slagen zijn in Miami. Brown ont moet zijn oud-vriendin Martha de vrouw van een Zuidamerikaans ge zant, weer en de Smiths stellen al les in het werk om op Haïti met medewerking van de bewindvoer ders, een vegetarische kolonie te stichten. Bij aankomst in zijn hotel doet Brown echter een nare ervaring op: in een van de suites ligt het lijk van Philipot, een oud-minister die kennelijk zelfmoord heeft gepleegd. Zijn zoon Henri ls leider van een verzetsbeweging. Met een willekeu rig groepje mensen voert hij een guerilla tegen het regiem van Du valier. Hij weet Brown en Jones voor zijn actie te interesseren. Maar de tontons hebben intussen niet stil gezeten: ze sporen de groep van Philipot jr op te sporen en schieten Jones dood. Brown, totaal onerva ren overigens, trekt dan samen met de opstandelingen ten strijde tegen de regering. Medespelenden: Richard Burton. Elizabeth Taylor, Alec Guiness en Peter Ustinov. Toegang 18 jaar Elvis beleeft in .Kissin" cousins' ecn zeer onwaarschijnlijk maar toch wel amusant avontuur Voor het aanleg gen van een nieuwe intercontinen tale raketbasis heeft het strategisch luchtcommando van de VS een ter rein uitgezocht in Tenessee, de Smo ky Mountain. Deze berg ls echter In bezit bij de familie Tatum, een stelletje uiterst gemakkelijk levende mensen, die. vooral ook omdat mama Tatum een klandestiene whiskystokerij drijft, alle autoriteiten met het pistool op afstand houden. Wanneer ook het luchtcommando bakzeil haalt, stuurt men er ten einde raad maar een famililied van de Ta turns op af: Josh Morgan, wiens oud-tante In 1907 trouwde met een van de leden van de clan. Hoewel papa Tatum erg ingenomen ls met zijn verre neef (die als twee druppels water op zijn zoon Jodie lijkt) mondt die wel willendheid toch ook weer niet uit in het ter beschikking stellen van de privé-berg. Daarvoor moet Josh (Elvis Pres ley) de meisjes uit de omgeving mobiliseren, die door het dolle heen zijn door de komst van de soldaten. En de opzet lukt: als pa Tatum be paalde wensen ingewilligd kan krij gen, mag het leger z'n berg ge bruiken... Toegang: alle leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 33