KERSTBOOM een échte van de Velde uw drukker SCHULDEN? (mits besteld vóór 13 decembér) sibuLeluUiS waterschap walcheren lHBARE algemene vergadering DE KRANT KUNT U NIET MISSEN. GEEN DAG! fa. d. de jager jr's ijzerhandel LEES DE PZC TONEELWERKGROEP PROLOOG' ZAL BEHOUDEN MOETEN BLIJVEN Actuele problemen bij NW-bejaarden in Breskens Bevestiging en intrede ds Jansma in Zonnemaire Spiegelruiten stukgeworpen Bridgeuitslagen van Papyrus PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Met dankbaarheid denken de heer en me- j vrouw G. MENNEK (ond-leerling van de De Ruyterschool) en A. CH. DEPAEP op 22 december 1968, dat ze 45 jaar geleden te Vlissingen zijn ge trouwd. Amsterdam, dec. 1968. Houtmankade 7611. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, mijn lieve, zorgzame man. onze vader, be- huwdvader en opa op de leeftijd van 58 jaar. Vlissingen: E. Dingemanse- de Nooijer Maarn: A. J. Hoogendam- Dingemanse A. C. Hoogendam Vlissingen: G. J. Dingemanse S. W. Dingemanse- - de Leeuw J. A. Dingemanse En kleinkinderen Vlissingen, 8 dec. 1968 Calandstraat 9 De rouwdienst zal wor den gehouden woens dag 11 december om 12.45 uur in het Anker. 'Bonedijkestraat 161, waarna de teraardebe stelling zal plaatsheb ben op de algemene be graafplaats om 13.45 Heer, waar dan heen? Tot u alleen! Gij zult ons niet verstoten - Uw eigen Zoon heeft tot Uw troon de weg ons weer ontsloten. In de wetenschap, dat zy heen ging naar haar hemelse Vader, nam, na een kort lijden, heden van ons afscheid, mijn lieve en zorgzame vrouw, onze moeder en oma PIETERNELLA RUS geboren Droogers, op de leeftijd van 74 jaar. Goes: J. Rus: Middelburg: J. Rus J. A. Rus-Joosse Amsterdam: K. Luiten-Rus H. W. Luiten Schoonhoven: P. v. d. Berge-Rus A. v. d. Berge Alphen a. d. Rijn: H. Binnendijk-Rus H. Binnendijk En kleinkinderen Goes, 7 december 1968 M. A. de Ruyterlaan 23 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het prot. chr. streekziekenhuis .Bergzicht' te Goes. Bezoekuren dagelijks van 11.00-12.00 uur en van 14.30-15.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben DV woensdag 11 december om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Goes. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. PIETERNELLA DROOGERS echtgenote van J. Rus Amsterdam: M. Wattel Leiden: J. Droogers J. Droogers-Sjoer Rotterdam: J. Fransoois-Droogers C. C. Fransools Goes: H. Droogers P. Droogers G. Droogers-Muller M. Droogers Goes, 7 december 1968 Geheel onverwacht is van ons heengegaan, onze lieve broer, zwa ger en oom op de leeftijd van 58 Jaar. Arnemuiden: C. Dingemanse C. Dingemanse- van Belzen Amsterdam: J. Dingemanse A. Dingemanse- de Nooijer Oost-Souburg: T. A. Daalhuizen- Dingemanse J. J. Daalhuizen Neven en nichten Vlissingen, 8 dec. 1968 Heden overleed tot onze diepe droefheid in huis .Ter Valcke', na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze lieve vader, behuwd- groot- en over grootvader ADRLAAN MATTHIJS SAMPON weduwnaar van S. P. Burgel, in de ouderdom van bijna 79 jaar. Goes: E. M. Nonnekes-Sampon A. Nonnekes S. P. Schrier-Sampon P. G. Schrier Klein- en achterkleinkinderen Goes, 8 december 1968 Schengestraat 64 De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 11 december om 13.00 uur n.m. op de algemene be graafplaats. Vertrek en tevens condoleantieadres, Naerebout- stfaat 63, Goes. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, onze lieve zwager en oom WILLEM DINGEMANSE op de leeftijd van 58 jaar. J. de Ridder A. de Ridder de Nooijer A. de Nooijer J. de Nooijer- van de Ketterij K. van de Gruiter M. van de Gruiter- de Nooijer P. de Nooijer J. de Nooijer C. de Nooijer- Wijkhuis Neven en nichten Vlissingen, 8 dec. 1968 Tot onze grote droef heid overleed te Dor drecht, in volle vrede, onze lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA ELISABETH VAN BRUGGEN echtgenote van ir W. den Boer, eerder wed nwe van ir A. J. Otto, op de leeftijd van 68 jaar. B. Ossewaarde- van Bruggen J. P. Ossewaarde Neven en nichten Middelburg, dec. 1968 Nadorst weg 25. Geheel onverwacht is v£n"onsr heengegaan, onze lieve, zorgzame vader en behuwdvader LEENDERT MARINUS HOOGERWERF weduwnaar van J. de Nooyer, in de ouderdom van 73 jaar. H. Hoogerwerf L. P. van de Waal- Hoogerwerf W. H. van de Waal De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St-Josephzie- kenhuis. Bezoekuren van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 10 december op de algemene begraaf plaats. Hiermede zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de blij ken van belangstelling bij ons huwelijk ontvangen. J. A. Jacobse C. Jacobse-Meijer Biggekerke, december 1968. De Ruiser 25. SCHULDENRECKLlNUE.Ncl.w.z. ooncentratle dor betalingen op één punt voor particulieren, ambtenaren en zakendrUvenden met zo mogelijk een overkoepe lende lening of bedrljlskredlet ter voorkoming van faillissement en (loon(beslag, verkoop enz. enz. Medewerking erkenning 'an Voorschot- en Flnanclcrlngs- banken alsmede met hen die zich belasten met de Invordering van schuldpos ten. LANDELIJK AD VIESBUREAU v. d. MIDDEN STAND gevestigd te Busaum Koningin Emmalaan 16, telefoon BZ15& - 1KJ03. Heden is na een lang durig lijden van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, broer, zwa ger en oom JOHANNES DRONKERS weduwnaar van Elisabeth Cornelia de Zwarte, in de ouderdom van 79 jaar. Hij is verlost, God heeft hem welge daan. Middelburg: J. Dronkers B. J. H. Dronkers- Unlandt Gerda en verloofde Elisabeth, Hans M. Dronkers Vlissingen, 8 dec. 1968 Palingstraat 28 De teraardebestelling is bepaald op woensdag 11 december. Vertrek Palingstraat 28, des namiddags 12 uur. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het plot seling overlijden, op de leeftijd van 40 jaar. van mijn lieve man, vader, broer, zwager en oom, de heer JOHANNES VERMUE echtgenoot van Catharina Huige. 's-Gra venpolder: C. Vermue-Huige Ko Rinus Peter Familie Vermue Familie Hulge 7 december 1968 Langeweg 38 De uitvaartdienst zal plaatshebben op dins dag 10 december om 10.30 uur in de paro chiekerk te Kwaden- dammc, waarna de be grafenis op het r-k kerkhof aldaar. Rozenkransgebed om 7.30 uur in de kapel van het r-k ziekenhuis St-Joanna te Goes. Raad de Kunst aan minister: voor slechts Zeker niet duurder, maar beslist veel mooier, zijn de magnifieke bruidstoiletten van Annie Rose, Parijs. Voor hetzelfde geld een exclusief bruidstollet uit Grote Markt 6 - GOES - Telefoon 6015 maandag 16 december 1968, 9.30 uur, Polderhuis, Groenmarkt 10. Middelburg. Attentie Mevrouw, voor lompen ge ven wij goede prijzen. Ook voor uw oude kachels. Lompen- en metaalhande laar M. VAN WIJNGEN Telefoon 01180 - 3910 Brakstraat 25 MIDDELBURG KLASSE-BONTMANTELS Vergelijkbaar 20 pet, 30 pet en 40 pet goedkoper De goederen worden geleverd door: MEVR. J. COLLEWIJN (mannequin) Verkoopadres: MAISON .ELEGANCE' Coosje Biiskenstraat 162 - Vlissingen Gevraagd voor spoedige Indiensttreding: MNL. OF VRL. KANTOORBEDIENDE kunnende typen Leeftijd circa 18 jaar. Aanmelden mondeling of schrifteiyk bij: Lange Delft 5 - Middelburg Goed idee._ voor uw bont ln leder geval kij ken bij de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland— Dui zenden korte en lange bontmantels tegen lage aantrekkelijke prijzen. Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3- Jarlge schriftelijk garan- liecertiflcaat is dat ver trouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst zeer soepele kredietservice. De Bont koning, Hoogstraat 97. Rotterdam. Zie etalages. Bij koop 2 trelnretours vergoed. vrijdagavond tot 9 uur geopend. Zeer grote verdiensten voor toneel in Zeeland VLISSINGEN DEN HAAG De Raad voor de Kunst heeft medege deeld dat hij de minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft geadviseerd op zo kort mogelijke termijn maatregelen te nemen ter leniging van de financië le moeilijkheden waarin de toneel werkgroep .proloog' verkeert. De raad voor de kunst is van me ning. dat .Proloog- baanbrekend werk verricht op het gebied van de kunstzinnige vorming van de jeugd. Op basis van haar functie, en mede gezien de uitzonderlijke kwaliteit van haar werk. dient deze toneel groep te worden beschouwd als een instelling van nationaal belang. Een noodgedwongen liquidatie van dit gezelschap zou, naar de mening van de raad voor de kunst, een narde slag toebrengen aan het vormings werk voor de jeugd. Tenslotte was men van oordeel, dat de toneel werkgroep .Proloog* bewezen heeft de belangstelling gaande te maken van publiek dat de weg naar de schouwburg nog niet gevonden had, aldus de mededeling. De toneelwerkgroep .Proloog', in Eindhoven gevestigd is. heeft zich ln de korte tijd van haar be staan grote verdiensten voor het toneel in Zeeland verworven. In een groot aantal voorstellingen voor de onder-, midden- en bovenbouw van het voortgezet lager en middel baar onderwijs heeft zij beweira haar taak zeer goed te verste» Door middel van (onder meer Mn. structieprogramma's tracht zij (met succes) de jeugd toneelvormine hii te brengen. De vestiging in Ei:idft! ven heeft .Proloog' enige tijd h« aar een Brabants ea,ü on Hot 5^^ BRESKENS De bestuurdersbond vai het NW afdeling W. Zeeuwsch-Vlaan- deren hield zaterdagmiddag in ,De Uit komst' te Breskens een ontspannings middag voor de bejaarden van het NVV. Voorzitter A. v. d. Velde uit Schoondij- ke zei in zijn openingswoord blij t< zijn dat er zoveel aanwezigen waren. Districtsbestuurder C. Hoek uit Hoek hield een inleiding over actuele proble men speciaal de bejaarden aangaande. Verwijzend naar het recente sinterklaas feest stelde de heer Hoek dat het .eer lijk zullen wij alles delen, suikergoed en marsepein' ook op nationaal niveat noodzakelijk is. Dit jaar is er een ze kere dankbaarheid bij de vakbonden, gezien alle verbeteringen, maar moet tot de conclusie komen dat een gelijke verdeling zeker geen spra ke is. Hij haalde in dit verband de vraag van NVV-voorzitter Kloos in de eerste kamer aan en het antwoord van minister Roolvink, over het minimum inkomen. Er zijn nog steeds groepen van de bevolking die niet delen in de steeds toenemende algemene welvaart. Er wordt een te eenzijdige prijsindex toegepast. Per i januari aanstaande zal niet meer dan vier procent loonsverhoging toegestaan zijn. Gelet op de in te voeren btw en een huurverhoging zal alles veel duurder worden. De vakbeweging zal Saraat moeten zijn, aldus de heer Hoek. e NW-districtsbestmirder 'ging ver volgens op de algemene bijstandswet tri. Een uitkering krachtens deze wet hoeft niet altijd geldelijk te zijn, maar kan ook duurzame gebruiksgoederen betref fen. De normen voor uitkering zouden gelijk moeten zijn aan het minimum loon met een landelijke normbasis, zo stelde hij. De wet wordt door verschil lende gemeenten nog té verschillend ge ïnterpreteerd. Er zijn bestuurders var oudere generaties, die nog teveel aar. oude principes vasthouden. De staats secretaris van c., r. en m. heeft een circulaire aan de gemeentebesturen ver zonden over nieuwe normen en toepas sing van de wet, zo deelde hij mee. De heer Hoek besteedde speciaal aandacht aan de groep minst-bedeelden en soci aal-zwakkeren. Ten aanzien van de jon geren had hij wel enige bezorgdheid, omdat hij meende dat deze zien niet meer zo druk maken. Deze middag, die ook werd bijgewoond door sinterklaas was gezellig. Aan het slot kreeg iedereen een presentje. De heer M. Meulmeester uit Vlissingen be speelde het hammondorgel ZONNEMAIRE Ds. D. Jansma is zondagmorgen bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk in Zonne maire. Zondagmiddag deed hij als danig intrede. Ds. Jansma is drie hulpprediker geweest in Zonnemaire en deed in zijn vrije tijd de theologie studie. De diensten werden gehouden ln hervormde kerk van Zonnemaire, omdat de gereformeerde kerk te klein was. De hervormden op hun beurt kerkten in het gerestaureerde gereformeerde kerkje. De bevestiging geschiedde door dr J. H. Becker van Nieuwerkerk. Be vestigingstekst was I Cor. 15: 58b. In de middagdienst preekte ds. Jans ma intrede naar aanleiding van II Cor. 4:5. Na de dienst voerde de heer J. Hesse- link namens de kerkeraad het woord. De overige sprekers waren dr Becker namens de classis en de deputaten ajrt. 53, ds. J. Keizer namens de gerefor meerde kerk van Brouwershaven, bur gemeester mr. J. P. Boersma voor de burgerlijke gemeente Brouwershaven, ds J. Feunekes namens de hervormde gemeente van Zonnemaire, als oud-col lega in Lobith, ds. L. Zwaan, namens de schipperspredikanten ds. M. de Wit uit Rotterdam, de heer A. Jansma, de oudste zoon van ds Jansma, student theologie aan de VU, de heer Van Dijk uit Lobith namens de werkers onder de schippers en namens de familie de heer J. Krijns. Voor de kerkeraad van Treebeek, waar de heer Jansma eerst werkte, sprak de heer A van Oosten. ,De Hoepel' met nieuw programma TERNEUZEN De Tcrneuzense Ca baretgroep ,De Hoepel' heeft tijdens een avond In de MTS voor leden van de schoolvereniging van het Hondius- lyceum zijn nieuwe programma gepre senteerd. Het vijftien jaar oude ge zelschap werkt sinds enige tijd met een aantal nieuwe krachten (5 meis jes. 9 jongens) en dat resulteerde even eens in een herzien repertoire. Hoewel de premiere door ziekte van een mede werkster en een minder goede tonaal accommodatie niet is geworden wat ie dereen er zich van voorstelde, bereldi de leider van ,De Hoepel', de heer A Kolijn toch alweer enkele nieuwe op tredens voor. Na afloop van dat in MTS konden de lyceisten nog dansen op muziek van het bij het cabaret be horende orkestje. schap gegeven. Het is ook zo dat alleen de provincie B, bant voor een extra-subsidie Tiiui buiten de rijkssubsidie om) zorgt. De praktijk leert echter dat Z-. land bijna evenveel voorstellin». krijgt, terwijl ook Limburg een roi. me plaats in het werkprogram®» heeft gekregen. Raad Arnemuiden over begroting 1969 ARNEMUIDEN De raad van Ar», muiden zal aanstaande woensdagavond (aanvang half acht) de gemeentel*, groting voor 1969 behandelen. Daarbit komen dan tevens diverse subsidiever' zoeken aan de orde. Op de agenda staat verder een voorstel tot verhoging van de rioolrechten en een wijziging van verordening op de heffing van straat belasting. En dan z\jn er voorstellen om het zuidelijk deel van de vishal te verhuren, om een definitief plan tot onteigening vast te stellen en om het voormalig brandweerhuisje aan de Markt te verkopen aan de kerkvoogdij van de hervormde gemeente. SLUIS In de nacht van zaterdag on zondag werden in de friteszaak van de heer P. Geilman twee speigt' ruiten stukgeworpen. Omwonende, hoorden het lawaai en zagen een auto in de richting van de grens wegrijdt* waarop onmiddellijk de grenspost St- Anna ter Muiden werd gewaarschuwd. Daar arriveerde de gesignaleerde wa- gen echter niet. De politie ontdekte tot nu toe geen spoor van de daders. Culturele ochtend in Schuttershof De eerstvolgende culturele bijeen- komst op dinsdagmorgen. 10 decern- ber, aanvang 10 uur, in het diensten centrum .Het Schuttershof' wordt als adventsbijeenkomst gevierd. Dea ochtend wordt verzorgd door mevrouw Scheltens-Koops zang en mevrouw Roegholt piano M'evrouw Schel- tens vertelt tevens een verhaal. Geza menlijk zullen kerstliederen gezongen worden. Auto-postkantoor in Middelburg MIDDELBURG In de actie voc. verkoop van kindcrzegels en kinderkaar- ten wordt, zoals werd gemeld, te Mid delburg een autopostkautoor ingericht Dit postkantoor staat donderdag 12 de cember op de Markt voor het gebouw van de Algemene Bank Nederland NV. T elef ooncentrale Sluis uitgebreid SLUIS Op dinsdag 10 december i zal de telefooncentrale te Sluis mrt 200 nummers worden uitgebreid tot capaciteit van 600 aansluitingen. Omdat op die dag tevens nieuir paratuur in de centrale in gebruik ge steld wordt, moet met een korte on derbreking van het telefoonverkeer van en naar Sluis te circa 13 00 uur reke ning worden gehouden. De capaciteit van de vernieuwde centrale is groot genoeg om aan de vraag naar aanslui tingen in de eerstkomende jaren ti kunnen voldoen. Een 50-tal aanvra ge1"3 die enige tijd op aansluiting hebben moeten wachten wegens num mertekort zullen terstond van da ;lbreiding kunnen profiteren omdat hun telefoonaansluitingen in de afgelo pen maanden reeds zijn voorbereid In de derde, ronde van de competitie van de Middelburgse bridgeclub Papy rus wisten mevrouw v. Tilburg en de heer B. Vriesman door een fraaie zege 2 punten van hun achterstand op het leidende paar echtpaar Kademaker in te lopen. Laatstgenoemd paa won in de andere iyn, doch scoorde Rrocent punten minder. De heren Da oning - Verduyn herstelden zich na hun slechte score van de vorige week en stegen vier plaatsen in het algemeen klassement. De heren Rnstiaanse - Den Exter, Dronkers - .Merk en Borg Rodermond handhaven zich uitstekend in de leidende groep, waarhy zich te vens voegde het echtpaar De Vlieger, dat van de dertiende naar de achtste plaats opklom. De B-lijn noteerde enkele verrassingen. Het echtpaar Huqsse werd een goede eerste, terwijl de dames Bastiaanse - v. Luijk en Meijer - Strooband even eens hun posities handhaafden. On danks een minder goede avond wisten de heren Filius - Vermeulen de leiding nog te behouden. A-lijn NZ: 1 mevrouw H. van Tilburg- heer B. Vriesman 211; 2 heren De Ko ning - Verduijn 197; 3 echtpaar De Vlieger 184; 4 heren Dronkers - Merk 183. OW1 echtpaar Rademaker 230; 2 heren Bastiaanse - Valckenier von Geusau 222; 3 dames Rooze - Vries man 196; 4 heren Westrate - Van der Zwan 189. In de NZ-lljn werden drie spellen min der gespeeld. B-lijn: 1 echtpaar Hu(js- se 4o; 2 dames Bastiaanse - v. Luijk 42; 3 dames Meijer - Strooband 41; 4 mevrouw Poelman - do heer Step 37. Stand na drie ronden: A-lijn: 1 echt paar Rademaker 184,72; 2 mevrouw H. Tilburg - de heer B. Vriesman 177,47 3 heren Bastiaanse - Den Exter 173,61; 4 heren Dronkers - Merk 162,40; 5 heren De Koning - Verduijn 161,10; li heren Borg - Rodermond 156,24; 7 iames Vriesman - v. Tilburg 155,33; 8 echtpaar De Vlieger 154,29; 9 heren Slagter - Westrate 154,16: 10 mevrouw Vestratc - de heer v. d. Zwan 151,55; 1 echtpaar Lezer 150,48; 12 mevrouw Joggen - de heer Onderdak 150,08. 3-lijn: 1 heren Filius - Vermeuflen 169,91; 2 dames Meijer - Strooband 186,06; 3 dames Bnstfaanse - v. Luijk 168,05; 4 echtpmu- Huijsse 156,48; 5 heren Aerts - Hidden 154,32. De scores onder het gemiddelde gele gen zijn in deze standen niet opgeno men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 14