BENFICA HEEFT GROTE ROUTINE IN CUPVOETBAL AJAX IS BUI ET BENFICA Railyrijders gebruiken desnoods springstof... DE R00 EN RENTMEESTER IN 6-DAAGSE AMSTERDAM EUSEBIO TAM ALS EEN POES LOTING Eito uit Kapelle ontbonden REAL MADRID heeft beste doelgemiddelde ZAALHANDBALSTERS VAN WALCHEREN IN NATIONAAL TEAM Van Londen naar Sydney 7 STERRENTEAM WORDT OUDER BENFICA IN DE COMPETITIE NEDERLANDSE KENNER WINT IN MPY(f0 KEIHARD VOOR ZICHZELF DE LUCHT IN... WEL ZIN? SPIONAGE V/OENSDAG 4 DECEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PEN HAAG (ANP) Sinds het begin van de zestiger jaren heeft Benfica in Europa een reputatie opgebouwd, die slechts te vergelij ken is met de status die Real Madrid in de jaren ervoor bezat. De Portugese landskampioenen een titel die voor de negende maal werd geprolongeerd, bereikten vijfmaal de finale van het Europese bekertoernooi. Tweemaal wonnen ze: in 1961 in Bern met 3-2 van Barcelona, waarbij doelman Ramallets van Barcelona de bal in eigen doel werkte en in de historische finale vn 1962 in Amsterdam na een rechtstreekse confrontatie met oud-bekerhouder Real Madrid (5-3). jUarnn bereikten de Portugezen nog driemaal de eindstrijd: in 1963 in Lon den tegen AC Milaan (1-2), in 1965 in Milaan tegen Internazionale (0-1) en in 1068 op Wembley tegen Manchester United (1-4 in verlenging). Spelers en trainers van Benfica hebben in de loop van de jaren steeds in het nieuws gestaan. Vooral de trainers, die voor de onmogelijke laak ston den de legendarische Bela Guttman te doen vergeten. De kleine vaderlijke to venaar keek op een afstand toe hoe zijn opvolgers mislukten. De Chileen Riera bereikte niet het gewenste even wicht, evenmin als de ex-aoach van hel Nederlandse elftal. Elek Schwartz, hoewel ze beiden Benfica in de finale van de Europacup brachten Al die tl had Guttman zich verkneukeld, laar om in te springen tegen een vorstelijk salaris vanzelfsprekend - als het nodig was. Toen hij de sprong waagde, viel hij languit het Benfica, dat hij in 1966 weer onder zijn hoede nam. was niet meer het ongecompli ceerde vriendenclubje van vier jaar tevoren. De snelers waren persoonlijk heden gewordeu die zich niet langer de wil van Guttman lieten opleggen Guttman verdween en werd opgevolgd door Riera. die dat al eens eerder had gedaan. Bergopwaarts ging liet echter pas weer met Benfica toen in het begin van dit jaar de Braziliaan Otlo Glo- rin als manager word aangesteld. Deze was reeds aan de vereniging verbonden geweest aan liet eind van de jaren vijftig en had sindsdien onder meer hel Portugese voetbalelftal naar de derde plaats bij het wereldkampioenschap gevoerd Na de teleurstellende heker- Benfwa's stervoetballer Eusebio kon zijn ontgoocheling met verbergen toen Portugal in 1966 van Engeland had verloren. AMSTERDAM (ANP) ,Het is een gunstige loting. We heb ben liever Benfica dan een van de Britse clubs Manchester United of Celtic. Die kennen ons spel zo langzamerhand wel. Voor Benfica is het nog een beetje in het duister gehuld'. Ajax- voorzitter Van Praag is tevreden over de volgende tegenstan der van zijn club in de kwartfinales van het Europese beker toernooi één. Hij voegt er nog aan toe: ,We zijn blij dat we ze eerst thuis krijgen. Zo gauw mogelijk beginnen we met onder handelingen over de speeldata'. S,lillik «wart boorde liet nieuws, net nis nlle andere spelers trouwens (behalve pas gehuwde Jolian Cruyff en de geblesseerde Wim Suurbler) vlak na de oehtcndlraining. Zijn glunderende gezicht sprak ai voor zich zelf: .Een mooie club Om tegen te spelen, liet zal wel zwaar zijn. maar ik geloof toch niet onoverkomelijk. Ik dacht dat we een grotere kans hebben dan Feijenoord in 1963. We hebben gewoon een betere ploeg dan zij (oen'. In tegenspraak met Van Prang bad Swart eigenlijk liever eerst uit gespeeld. Het is niet de eerste keer dat Ajax tegenover de Portugese kampioensploeg staat. Enkele jaren geleden wonnen de Amsterdammers een vriendschappelijke ivedstryd met 2I. Tonny Pronk was ook niet ontevreden. .Ik vind Benfica niet ongunstig We hadden het slechter kunnen treffen met een Real Madrid, een Man chester of een Celtic, Die weten precies wat ze aan ons hebben. Gelukkig hebben we niet. AEK Athene geloot Dan zouden we weer dezelfde bedoe ning hebben gekregen als in Lstanboel'. Ruud Suuroiidonli is weer helemaal hersteld van zyn blessure. Dat is voor Item voorlopig belangrijker dan Benfica. .Die blessure is zo goed als over. Ik train weer volop en heli er helemaal geen last meer van. Ik kan alles weer doen. Afwachten maar wat het zondag wordt Het ging vanochtend op de looptrainingen weer honderd procent. Geen cent last meer'. Snuren- donk zon graag mee willen doen tegen Benfica. .Een mooie tegenstander, hé? Hel is nauwelijks een verrassing. Je hebt nog maar acht clubs over en die zijn op een gegeven moment allemaal even goed. De krachtsver houdingen ontlopen elkaar weinig. Het is tenminste een ploeg waar je tegen kan spelen. Ze hebben een enorme ervaring'. Voor penningmeester Timman spelen de met ingang van 1 februari ver hoogde toegangsprijzen een grote rol .Normaal zouden de pr(jzen het zelfde z(jn gebleven, want we hadden beslist, dat voor de Europacup- wedstrijden een en dezelfde prijs zou gelden In verband met het feit dat die wedstrijd tegen Benfica na 1 januari gespeeld wordt, wanneer dus de belastingwet op de toegevoegde waarde (btw) ln werking treedt, moeten we de prijzen toch omhoog halen Gemiddeld komt er één gulden één gulden vijftig bij. De duurste plaats gaat 26,50 kosten en de goed koopste 5.50 Het een Is naar beneden afgerond, het ander naar boven. Dit heeft niets met deze loting te maken De prijzen waren toch omhoog gegaan, ook al hadden we een andere tegenstander getroffen Mochten we de halve finales halen, dan blijven de entreegelden verder gelijk'. finale legen Manchester United be stond de kans dat Gloria uil zou wij ken naar FC Napels. De Italiaanse beperkingen ten opzichte van buiten landers waren er oorzaak van dat deze transfer niet doorging. Gloria beslool andermaal Benfica te leiden Benfica's faam. is grotendeels geba seerd op het verbluffende spel van de voorhoede In die eerste lijn heeft Eusebio zich een aparte plaats verwor ven Sinds de donkere stervoetballer, geplukt van de stranden van Mozam bique, pardoes werd ingezet ,in de fi nale van het wereldbekerduel van 1961 in Montevideo tegen Penarol, heeft hij een faam vergaard als geen andere speler in Europa. Hij was onder meer topscorer bij het wereldkampioenschap 1966. Tn de voorhoede van Benfica wordt Eusebio omringd door ervaren krachten: op rechts Augusto. die sinds hij wat aan gewicht heeft gewonnen heel moeilijk van de bal is af te zetten en op links door Simoes. De boom lange Torres, die enkele jaren geleden met zijn formidabele koptechniek Aguas van de middenvoorplaats ver drong, heeft zich ontwikkeld tot een trapvaste aanvalsspit-s. De middenveldbezetting wordt ge-, vormd door de als aanvoerder optre dende 33-jarige Coluna, die doorgaat voor één van de sterkste linksvoetige spelers en Jaime Graea. een aankoop uit de tweede Rieraperiode. Graea speelde reeds voor het Portugese elf tal toen hij nog voor Setubal uitkwam. In de eindstrijd om de Europese beker tegen Manchester United werd de ach terste vier gevormd door Adolfo. Hum- berto, Jacinto en Cruz. In het doel is Costa Pereira. die jarenlang het be trouwbare sluitstuk van de verdedi ging vormde, opgevolgd door Jose Henrique. Deze zomer heeft Benfica pogingen ondernomen het elftal op verschillende plaatsen te verjongen door het aan- .trekken van buitenlandse krachten. Onderhandelingen met onder meer Glasgow Rangers hebben echter geen succes gehad. Op de nationale trans fermarkt greep Benfica naast enkele talentvolle jeugdspelers. Wel legde men beslag op de tweede-divisiespeler Leal, voor wie Benfica drie snelers ruilde, oiider wie de bekende oud-aan voerder en centrale verdediger Germa- no. Verder werd een talentvolle doel man aangekocht: Fernando Duarte.i die voorlopig nog reserve staat voorj Jose Henrique. Enkele reserves pro moveerden naai- het eerste elftal: de verdediger Armando, de linksbuiten! Nene eb de voorhoedespeler Pinto de Sousa. Het ziet er echter niet naar. uit. dat deze jongeren in belangrijke' wedstrijden zullen worden opgesteld. Vooralsnog vertrouwt Benfica op de, oude. vertrouwde krachten. LISSABON (AP) De supporters lan de beroemde Portugese voet balploeg Benfica maken zich zor gen over de prestaties van hnn idool Eusebio. .De zwarte punter' is zo lam als een poes. In juni isi hij aan zijn linkerknie geopereerd en sindsdien is de 26-jarige Eusebio da Silvn Ferreira niet meer dezelf- dp. Dp opera! ie had ten doel kraak been te verwijderen. De beroemde explosies van Eusebio zijn er niet meer. Zijn rushes over, het veld langs verdedigers, beslo-i ten met een geweldig schot, braeh-j ten miljoenen tv-kijkers tijdens de. wereldkampioenschappen in extase. Nu speelt Eusebio voorzichtiger.! Hij is een doorgever geworden en] geen sprinter en schutter meer en 'het is duidelijk dat dit niet de Euse- bio is, waar de liefhebbers zo naar verlangen. In de eerste acht wedstrijden die Ben fica in de Portugese competitie speelde had Eusebio van de IS doel-i punten er slechts twee gescoord. Eusebio verwondde zijn knie op 31 maart toen hij tegen de Portugese ploeg Tir. ense speelde. Hij was een1 paar weken op non-actief, en kwaml toen weer terug om zijn ploeg voor! te gaan in het veroveren van het kampioenschap 1967-6S. Tegen het! einde van het seizoen haalde hij del doelpunten die hij tijdens zijn non actie had gemist in en daardoor werd hij Europa's goalgetter num mer een. Zijr laatste wedstrijd in het vorige seizoen was de Europese bekerfinale in Londen tegen Man chester United, toen hij zwaarder leek dan vroeger en twee geweldige kansen om te doelpunten miste. Manchester won. Tenslotte werd Eusebio op 11 juni aan zijn knie geopereerd, bijna drie maanden na dè blessure. Velen zijn kwaad op het bestuur van Benfica omdat het hun ster zo lang met zijn verwonding liet doorspelen. Dit seizoen neeft Eusebio zijn oude vorm niet hervonden. In oktober speelde hij voor Portugal tegen Roemenië maar scoorde geen enkele van de drie Portugese doelpunten. Eusebio houdt evenwel vol. dat zijn knie prima ln orde Is. Tijdens de training voor de wedstrijd tegen Roemenië had hij zijn voet licht ge wond, maar dat was alles. Hij voélt zich prima. Benfica's Braziliaanse coach Otta Gloria zegt hetzelfde. LISSABON AP i - Benfica is zondag I i 1. op de eerste plaats gekomen in de. Portugese competitie na een overwin- ning met 3-2 op Academica. De ploeg stond daarvoor op de tweede plaats. Oporto kwam door een 2-0 overwin- j ning op Thomas op de tweede plaats. I De stand na zondag van de eerste vijf! in de competitie was: Benfica Oporto Vitoria Guimaraes Ctif 7 3 1 21-11 17 8 1 2 19-10 17 6 2 3 18- 9 14 5 4 1 14- 5 14 5 3 3 18-13 13 GENEVE (ANP) De woensdag in Genevë gehouden loting voor de Euro pese bekertoernooien voetbal had het volgende resultaat: landskampioenen: Ajax Amsterdam - Benfica Lissabon. AC Milan - Celtic Glasgow, Manches ter United - Real Madrid of Rapid Wien, Spratak Trnava - AEK Athene, bekerwinnaars: Ski Og Lyn Oslo (Noorwegen) - Bar celona (Spanje). FC Koeln (W-Duits- land) - Freja Randers (Denemarken), AC Torino Italic- Slovan Bratislava iTsjecho Slowakije). Dunfermline Ath letic Schotland- West Bromwich Albion (Engeland). De wedstryilen \oor de kwartfinales moeten voor 21 maart worden gespeeld. Op 21 maart zal in Brussel de loting voor de halve finales worden gehouden. ADVERTENTIE) MODERNE APARTE SPORTIEVE HERENHAND SCHOENEN vanaf 32.90 CAso c a e 16 -t WAISTRAAT 78 - VII SS INGE N GUADALAJARA (NP) Popke Oos- terhof heeft de negende étappe van de Ronde wan Mexico voor amateur wielrenners, een rit over 156 kilometer van .Tnan de Los naar Guadalajara, gewonnen. Hij versloeg in de sprint de Zwitser Hansjorg Fassler (tweede), de Amerikaan Siegfried Koch (derde) en de Mexicaan Gabriel Cuellar (vier de). De overige renners finishten in het grote peloton. De Rus Vladimir Soko- lov behield de leiding in het algemeen klassement. KAJPELLE De korfbalvereniging ,EIto' te Knpelle heeft opgehouden te bestaan. Tijdens een dezer dagen in liet sportgebouw gehouden bijeenkomst is het besluit tot ontbinding genomen omdat men geen voldoende aantal spe lers meer beeft om liet eerste twaalftal te formeren. Ook kon de vereniging geen kader krijgen om het enige ad-; spirantentwaalftal, waarmede men ei-j genlyk ook al mei bloedarmoede te kampen had, op de been le houden. Bijna vijfentwintig jaar heeft de ver eniging binnenkort zou .Eito' haar zilveren jubileum moeten vieren in een ruime behoefte voorzien. Over ge brek aan ieden heeft men nimmer te kampen gehad. Tenminste tot voor kort. Door huwelijk en vertrek kwam het eerste twaalftal, dat drie jaar ge leden vrijwillig degradeerde, in moei lijkheden Met wat lapwerk heeft men nog getracht de kloof te overbruggen. Dit is niet gelukt. Vele jaren kon .Ei to' ln de eerste klas goed haar partijtje meeblazen Nog niet zo heel lang ge leden kwam dé vereniging zelfs met vier twaalftallen in de competitie uit. Dit seizoen waren het er nog slechts twee, te weten een senioren- en een adspirantentwaalftal. De gebroeders J. en M. Sandee die lange tijd de steun pilaren van ,Elto' zyn geweest, betreu ren uiteraard dit besluit. De heer M. Sandee: ,als er mensen zijn te vin den, die willen proberen de vereniging weer op de been te helpen, ben ik na tuurlijk bereid daaraan mee te helpen'. Het besluit tot ontbinding is evenwel gevallen en de sportmaterialen die de vereniging bezat zijn verkocht DEN HAAG (ANP) Van de negen kandidaten voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft Real Madrid, dat zich woensdag (vandaag) overigens nog moet zien te plaatsen via een over winning op eigen terrein tegen Rapid Wenen, het beste doelgemiddelde De Spanjaarden wonnen de wedstrijden tegen Apollon Limasol, die alle twee ln Madrid werden gespeeld, met 60. Het eerste doelpunt dat Real Madrid tegen zich kreeg, werd door Rapid Wenen gescoord. De clubs, die nog ln de strijd zijn om de Europese beker, z(]n volgens doelge middelde als volgt gerangschikt: en aantal toeschouwers thuis) 58.000 (2 wedstrijden 128.000 (2 wedstrijden) 30.000 (1 wedstrijd) 20.000 (2 wedstrijden) 93.000 (2 wedstrijden) 142.000 (2 wedstrijden) 45.000 (2 wedstrijden) 60.000 (2 wedstrijden) 60.000 (1 wedstrijd) 9—1 (resp. doelpunten voor/tegen Real Madrid Ajax Benfica Spartak Trnava Manchester United Celtic Glasgow AEK Athene Rapid Wenen AC Milan BOMBAY (GPD) .Hoogstens tien wagens zullen in Sydney aan komen. Alleen de coureurs die keihard voor zichzelf en vooral ook voor anderen zijn, hebben een kans de race naar Australië vol te houden. Het moeten tevens man nen zijn die voor niets terugdein zen, die overal op bedacht zijn en desnoods door middel van een la ding springstof de race zullen be slissen'. Deze woorden sprak Erik Bron, een 42-jarige Nederlander die verbonden is aan de public reiation-afdcling van Ford en die per vliegtuig dc lally Londen - Sydney van nabij volgt. ,In Australië wordt het pas ernst. Daar worden de rijders geconfronteerd met smalle wegen, ontzettend veel stof. de zogenaamde pottholes dat zijn kui len in de weg die helemaal zijn ge vuld met stof. Die kuilen zie je bijna niet. zeker niet 's nachts. Kun je je voorstellen wat er gebeurt wanneer een wagen daar met grote vaart in-1 duikt? en nog vele andere dingen'. En daarmee bedoelt deze in Billericay Essexwonende autosportverslaggé- ver onder meer de hoge temperatuur! soms meer dan 50 graden ceisius in I de schaduw die in dit vaak zo bar re land heerst en die de rijders zullen moeten overwinnen. En als er dyna miet, ofwelk soort springstof dan ook, gebruikt zal moeten worden, dan is dat in Australië. Niet alieen om eventueel een .toevallig' op de weg verzeild geraakt rotsblok te verwij deren. Nee, het is waarschijnlijk ook nodig om de hekken die de gebieden van de verschillende schapenfarms gebieden die soms groter zijn dan Nederland afbakenen, in de lucht te kunnen laten vliegen. Het zal namelijk niet de eerste keer zijn dat een deelnemer aan een rally die door Australië voert door de hek ken met hun grote hangsloten en kettingen ondemontahele obstakels veie minuten, ja zelfs uren achter stand heeft opgelopen en kansloos is geworden voor de eerste prijs. Een van de deelnemers die dat al eens is overkomen, is de Australiër Jack Callagnite. Om te voorkomen dat hij nog eens het slachtoffer van een dergelijke misschien onsportieve, maar in het kader van de onbarmhar tige strijd zonder meer geaccepteerde maatregel zal worden, heeft hy keu rig opgeborgen en verpakt en gemak kelijk voor het grijpen vanaf Londen een hoeveelheid springstof - meege voerd. Springstof die hij zal gebrui ken ook. Toch zijn niet alle rijders zich bewust dat de rit door Australië nog erger zal worden dan een safari. Niet elk vertegenwoordigd automerk heeft bij voorbeeld zijn coureurs bij het leger een overlevingscursus laten volgen. De Ford-rijders hebben dat volgens Erik Bron wel gedaan. ,Ze hebben een volledige uitrusting bij zich. We ne men voorts geen enkel risico. Zo gauw een wagen in Australië vermist .vtidt, gaat er onmiddellijk een helikopter de lucht ln om te zoeken. Wij dur ven niets aan het toeval over te laten'. Uiteraard komt de vraag of zo'n rally nu wel zin heeft, ook ter sprake. Ford is daarvan overtuigd. .De technische ervaringen die met zo'n rally worden opgedaan, zijn uiterst belangrijk. Er zijn wagens die allerlei belangrijke eigenschappen hebben gekregen denk maar eens aan de voorwielop- hanglng dankzij dit soort wedstrij den. Zelfs worden indien mogelijk tijdens de rit in de op gang zijnde produktie van de verschillende wagens de nieuwste ervaringen verwerkt. Eo- vendien moeten onze mensen uitvoeri ge rapporten invullen. Zo zijn wij vooral benieuwd naar de conclusies van Roger Clarke, onze beste testrij der'. Na de ontscheping in Freemantle. rond de dertiende december, zal de strijd weer in volle hevigheid ontbran den. Een gevecht, dat eigenlijk al aan de gang was zodra het nieuws van en ae deelname aan deze race bekend werd gemaakt. Zo liet Ford uitlekken zijn wagens met drie coureurs te zul len bemannen, daarmee prijs gevend het risico van weinig comfort, en een zwaardere wagen te zullen nemen. Prompt schijnen andere merken be sloten te hebben eveneens meer men sen in hun auto te zetten. Zelfs wer den enkele wagens door vier rijders bemand Zegt Erik Bron. tevreden grijnzend: .Het is gelukt. Je kunt rustig van me aannemen dat die zwaar beladen wa gens er in Australië niet meer aan te pas zullen komen. Allereerst zijn die kerels vaak doodmoe, omdat zij op geen enkele manier kunnen slapen ze moeten altijd maar stijf rechtop zitten maar bovendien wordt er werkelijk te veel gewicht meegesleept. Wij hebben natuurlijk enkele wagens met drie rijders, maar onze topjon- gens de mannen die het voor ons moeten maken rijden met z'n twee- en'. Hoe groot de concurrentiestrijd en be- drijfssplonage is, daarvan kan Bron meespreken .Tijdens onze preparatie- periode in ons proefcentrum in Dunton kwam een vent met een Lotus Cor tina binnenrijden en vroeg of hij de preparaties van onze wagen mocht zien. omdat ook hij wilde meerijden. Bij een nader onderzoek van *s mans antecedenten bleek hij van een con currerende firma te zijn. Nee. de naam zal ik niet noemen, al mug u wel weten dat DAF het niet is ge weest. Die mensen zijn openlijk naar ons toe gekomen en nebben om hulp gevraagd. Die hebben wij trouwens ook gegeven. Wij zien DAF niet al» een concurrent en eerlijk, ik hoop dat die jongens het zullen redden. De op bouw het vormen van een soort nationale stichting was ln ieder geval een voortreftelijk idee'. ,Wie er winnaar wordt? Ik denk per soonlijk aan de Australiërs. Di<- zijn ver in het voordeel. De Russen hebben, om maar eens een voorbeeld te geven, weinig kans. Het zijn militaristisch ge trainde. keiharde kerels, die overigens door de geheime dienst worden ver gezeld! Maur hun motoren zijn te zwak. Nee, het zal wel een Australiër worden. Wie het ook zal zijn, het zal een his torische winnaar worden. Want om met Rob Janssen, de co-equipler van Rob Slotemaker te spreken: ,Zo'n wed strijd zal wel nooit meer worden ge houden. Verschillende landen hebben toestemming gegeven, omdat zij het gemiddelde van ongeveer 60 tot 70 km niet zo hoog vonden. Maar z.j ver- faten dat wij, om dat gemiddelde '.e unnen handhaven, met een snelheid van soms 130 km of meer door hel centrum van verschillende steden moesten scheuren. Nee, daar trappen ze nooit meer in'. VLISSINGEN Marianne de Meurichy en Ria van Hove-de Pree, beiden van de Vlissingse sportvereniging Walcheren, zijn gekozen in het Nederlandse da mes zaalhandbalteam dat een korte Scandinavische trip gaat maken. De dames maken deze trip samen met de Nederlandse herenploeg. De oranjeploegen spelen vrijdagavond 13 december in Helsinki tegen Finland en zondag 15 december in Oslo tegen Noorwegen. De volgende ploegen zijn gekozen: DAMES: Dinie van Maanen (Swift R). Jeannet- te de Lanoy-Schaap (Hygiëa) en Jo hanna Reumers (Tosterholt) keep- sters, Thea Hendrix en Wil Aarts (Swift R), Wil van Draanen. Carry Piller, Kitty de Waard en Aör; Meyer (Niloc), Teuni Zwanenburg (UD), Marianne de Meurichy en Ria van Ho ve-de Pree (Walcheren). Wies Ver meer (Boemerang) en Maaike E!.= ,n- ka (Hellas) veldspeelsters. HEREN: George van Noesel (Swift Ai, Pe'er Geerts (Niloc) en Anton Velraeds (Sittardia) keepers. Guus Cantelberg fSittardia), Piet Kivit (V en L), Sd Hiensch en Kees Keizer (Nilon, Bob Sondaar en Kees Swart (AHC '31), Wim Budding (ESCA-VC. Dick Veen (Jahn II), Henny Loeren en Hetm Gijsbers (Swift A). RIA VAN HOVE MARIANNE DE MEURICHY AMSTERDAM (GPD) De profs zullen het naar het zich laat aanzien in de derde zes daagse van Amsterdam (12 tot 18 dec.) niet uitermate moeilijk krijgen. Zij zijn verlost van de .verplichte figuren' in de middag, omdat de houten piste in de RAI tier uur lang'het strijdperk zal zijn voor elf amateurkoppels. Am sterdam krijgt dus de primeur van de meest complete toekomst- zesdaagse tot nu toe, omdat er in die vier middaguren een fors pro gramma wordt afgewerkt met sprints, afvalwedstrijden en een ploegkoers. In de zesdaagse zul len twee Zeeuwen aan de start komenJo de Roo bij de profs en Kees Rentmeester bij de ama- teurs. Voor Jo de Roo is dit zijn afscheidswedstrijd. Op dicipJete is dan geen ruimte voor de elf profkoppels, Organisator Kurt Vyth ts gelukkig met deze ingreep in het gebruikelijke zesdaagsebatroon ,De profs krijgen nu voldoende rust', zegt hij, ,ze hoeven nu niet naar do ping te grijpen om deze zesdaagse goéd te colhrengen. Dit alles zal ook de levendigheid van het avondpro gramma ten goede komen'. Een do pingcontrole door de organisatie is ei niet. Kurt Vyth wil die .slappe' middagurer kwijt en vond samen met zijn advi seurs Arie van Vliet en Piet Liebregts een formule voor de amateurs. Deze stryden om een prijzenpakket ter waarde van 5000 gulden; de profs om 50.000 gulden. Daarbij begrepen de Alfa Romeo »er waarde van ruim 15.000 gulden. Het totaalbedrag, dat met de zesdnagse 's gemoeid wilde Kurt Vyth niet noemen. .Erg veel geld', zei hij. .twintig procent meer dan vorig jaar'. Die kosten bestaan voor een flink deel uit contractprijzen van de koppels. De samenstelling van het profrennersveld is sterk. Slechts Patrick Sercu ont breekt in het gezelschap van winter- baanspecialisten, dat door Vyth naar Amsterdam is gehaald. Ook beslaat nog twijfel over de partner van Jan Janssen Hij is nog gekoppeld aan Ru- di Altig, maar men wil hem graag een sterkere maat toevoegen. Daarvoor moet echter eerst uitsluitsel worden verkregen over het meerijden van Sig- gi Renz, die tijdens de zesdaagse van Zurich een voetkwetsuur opliep. Daar mee zijn tevens de geruchten uit de wereld, dat Post en Janssen samen zouden rijden .Die twee liggen elkaar niet zo goed', zei Vyth gisteren, .we laten de heren Janssen en Post dan ook niet samen rijden'. De volgende elf koppels zullen ln de grote zesdaagse rijden: Lykke - Etigen, ■Janssen - Altig, De Wit' - Koel, Bug- dahl - Renz, Post - Duyndam. Beghet- to - Pfenninger, Oldenburg - Kemper, Fritz Pfenningeir - De Roo, Deloof - Severeyns, Baensch - Lawrie en Bon- gers - Le Greves. Het amateurveld is als volgt samenge steld: Stam - Nleuwkamp. Van 'de Ruit - Tabak, Loeveseijn - Jansen, Rentmeester - Gerrits, Kipping - Schneider. Pennings - Cornelissen. Gramser - Otten. Redeker - Bosschie- ter, Gerritsen - Aldershof. Van Loo - Degrise (België). Bakker - Niemeijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7