BILT Voorlopig draaiboek opening kanaal Terneuzen-Gent G S laten museum Bevelanden wachten Rijn-Schelde: moeite met vakbondseisen RIHA 2 OP DONDERDAG 19 DECEMBER Sint's huisadres: PARF. APOLLO INBRAAK IN POLITIEBUREAU MIDDELBURG Bij inbraak in Goes 40,- buit Mr F. G. A. Huber. onbegrijpelijk en ongebruikelijk CONTACTLENZEN GRAND HOTEL BRITANNIA NIEUW BEZIT .ZEEUWSE LANDSCHAP' ALMANAK EERSTE ?AAL VOOR DORPSHUIS EN KERK WISSENKERKE GEHEID Reuzentanker op Westerschelde Wintervergadering van CBTB in Goes mossel* verstee ge Meester Marceau PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 DECEMBER 1948 ADVERTENTIE OM 12 UUR DE CEREMONIE TERNEUZEN Voor de officie- ele ingebruikstelling van het verbrede kanaal Terneuzen- Gent op donderdag 19 decem ber en het bezoek van konin gin Juliana en koning Boude wijn is nu een voorlopig programma opgesteld. Hoogtepunt is uiter aard de ïngebruikstellingscere- monie, die om precies 12 uur is voorzien. Die ceremonie zal be staan uit het opendraaien van de verkeersbrug over de zee sluis en het openschuiven van de sluisdeur in de zeesluis. Het voorlopig draaiboek ziet er als volgt uit: 11.05 uur. Op dit tijdstip nmgin Juliana in gezelschap pen Borculo en Bolsward en de Bel gische schepen Knokke en Charleroi zullen vervolgens de sluis uit varen, langs de veerboot het kanaal in. Bij het passeren van de veerboot wordt de vorsten het eerbewijs .joelen' ge bracht. Daarna begint het in de sluis liggend koopvaardijschip .Texa co Gent' te ontmeren. 12.30 uur. Een half uur na de ingebruik stellingsceremonie, dus om 12.30 uur. ontmeert de .Prinses Margriet' om het kanaal in te varen. Achter de veerboot varen de mijnenvegers en het koopvaardijschip. 12.30-15.00 uur. Van half één tot drie uur volgt een vaartocht van Ter- neuzen naar Gent. Aan boord zal de lunch worden geserveerd. 15.00 uur. Om drie uur is de aankomst voorzien in het Sifferdok te Gent. Het binnenvaren van de veerboot is tevens de symbolische inwijding van het Sifferdok. Op de kade zal gouverneur R. de Kinder van Oost-Vlaanderen de vor sten begroeten en zullen beide volks liederen worden gespeeld. 15.10 uur. Na de begroeting maken ko ningin Juliana en koning Boudewijn een korte autorit door Gent. 15.30 uur. Om half vier eindigt de auto rit bij het stadhuis van Gent. In de .Kommissiezaal' worden de schepe nen van de stad aan de vorsten voor gesteld, waarna koningin Juliana en koning Boudewijn het Gulden Boek tiezaal', waar de burgemeester van Gent zullen tekenen. WALSTRAAT S VLISSIN GEN MIDDELBURG Nog voor de niéuwe bewoners erin zijn getrok ken is ingebroken in het nieuwe politiebureau in Middelburg. De inbrekers wilden kennelijk bij de tjjd 1)1 jjven want er worden twee electrische wandklokken vermist. Ook verdween er een plafondlainp. De inbraak moet gepleegd zjju lussen 29 november en 2 decem ber. De politie spenrt nu naar klokken, lamp en daders. arriveert ko- :hap van haar particulier secretaresse jonkvrou- we C. E. B. Roëll en haar adjudant kapitein-luitenant ter zee P. J. Dierx per helikopter op het sportpark te Terneuzen. Ter begroeting zijn daar 15.45 uur. Het koninkljjk gezelschap dan aanwezig burgemeester J. C. gaat vervolgens naar de .Pacifica- Aschoff van Terneuzen en mr J. varn tiezaal, waar de burgemeester van Aartsen. commissaris der koningin. Gent e»n begroetingswoord zal spre- Daar zullen de ambassadeur van Bel-1 ken. Hierna volgt een receptie, aan- gië in Nederland, W. van Cauwen- geboden door burgemeester en' schei- penen van Gent. 16.15 uur. Om ongeveer kwart over vier vertrokken koningin Juliana en koning Boudewjjn. en de ambassadeur van Neder land In België, mr J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, hun opwachting bij de koningin maken. De driejarige Jeannette .Titske, doch tertje van burgemeester Aschoff, zal de koningin bloemen aanbieden. 11.10 uur. Vijf minuten na de aankomst van koningin Juliana, dus om 11.10 uur, arriveert koning Boudewijn van België. Na de begroeting door ko ningin Juliana zullen de aanwezige autoriteiten hun opwachting bij de koning maken. 11.12-11.25 uur. Vervolgens zal het ge zelschap een autorit maken door Ter neuzen. Eindpunt daarvan is de veer boot Prinses Margriet', die in het kanaal zal liggen bij de nieuwe zeesluis. 11.25 uur. Bij de aankomst van konin gin Juliana en koning Boudewijn om 11.25 uur bij de veerboot zijn ter be groeting aanwezig minister-president P. J. S. de Jong en minister van ver keer en waterstaat drs J. A. Bak ker en van Belgische zijde eerste minister Gaston Eyskens en minis ter van openbare werken J. de Sae-j ger. Aan boord zullen een aantal I autoriteiten uit België en Nederland! worden voorgesteld, waarna het ge-i zeischap plaats neemt bij de op het autodek verzamelde gasten. ROTTERDAM (ANP) Het Rjjn- 11.35 uur. Minister Bakker van verkeer scheldevoneen. (^I.e-p«w-rven en int i»n watprstant zal hierna een korte GOES In d enacht van zondag op maandag is bij houthandel Van Riesseu op het industrieterrein aan de haven een dertig tot veertig gulden gestolen. De inbraak is gepleegd in het kantoor van de houthandel. De dader is binnenge komen door aan de achterkant van het kantoor een ruit in te drukken. VRUCHTELOOS SUBSIDIEVERZOEK GOES Het is het bestuur i het museum voor Zuid- en Noord- Beveland niet duidelijk, waar gedputeerde staten na een jaar nog geen beslissing hebben genomen over een subsidieverzoek van dui zend gulden. Dit maakte de voor zitter van het museum, mr F. G. A. Huber, maandagavond op een ver gadering duidelijk. Het museumbestuur heeft voor liet ten toonstellingsgebouw in het voormalig weeshuls nn subsidies gekregen van het Anjerfonds en de zomerzegels, samen 4000 gulden, en van het rijk 1000 gulden per jaar. Een verzoek om een jaarsub- en waterstaat zal hierna i toespraak houden, die beantwoord wordt door zijn Belgisch ambtge noot, minister De Sanger. Minister Bakker zal hierop koningin Juliana en koning Boudewijn uitnodigen de officiële ingebruikstelling van het sluizencomplex te verrichten. 11.50 uur. Het koninklijk gezelschap, de vier ministers en een aantal autori teiten wandelen vervolgens naar het bedieningshuisje van de nieuwe'zee sluis. De tamboers en pijpers van de marinierskapel van de koninklijke marine zal de vorsten het eerbewijs .Parademars' brengen. Ceremonie 12.00 uur. Precies op het middaguur vindt de eigenlijke ingebruikstel lingsceremonie plaats. Koning Bou dewijn zal op een knop drukken, waarna de verkeersbrug over de zee sluis open draait, waarna koningin Juliana op een knop drukt om de sluisdeur van de zeesluis op.en te laten schuiven. De marinierskapel speelt daarbij achtereenvolgens liet Belgische en Nederlandse volkslied om na de plechtigheid nog vrolijke maritieme muziek ten gehore te brengen. Nadat de vorsten de sluls- werken bezichtigd hebben, keert het gezelschap terug naar de veerboot en gaan koningin Juliana en koning Boudewijn naar het achterstuurhuis. 32.20 uur. Vier in de sluis liggende mijnenvegers, de Nederlandse sche- ADVERTENTIE) HÉT ADRES VOOR OPTICIEN ST-JACOBSSTRAAT 14 VLISSINGEN- TEL. 2398 chine-industrie) zal, als de huidige ei sen van de vakbonden bjj de CAO-on- derhandelingen worden Ingewilligd, .ont zettend veel' moeite krijgen om de ho gere loonkosten door een staging van de resultaten te compenseren, zo is gis termiddag aan aandeelhouders meege deeld op een vergadering, uitgeschreven de benoeming van bestuursleden en een wijziging van de statuten. Ir K. v. d. Pols, voorzitter van de raad van bestuur, zei dat de prijzen van de schepen in Japan nog steeds bijzonder veel lager liggen dan in West-Europa, ondanks de stijging van de lonen die In Japan plaatsvindt. De prijzen, die Westeuropese werven voor nieuwbouw maken, zijn in feite niet economisch verantwoord, maar bedoeld om de zaken gaande te houden, aldus ir v. d. Pols. De vergadering benoemde vier commissarissen: de heren C. J. A. van Daalen, J. H. I. van Eek, J. Hudig en jhr H. A. van Karnebeek, en één direc teur: ir J. E. Woltjer. Zij zijn allen af komstig van Wilton-Fijenoord. Hun benoeming is in feite reeds overeen gekomen bij de fusiebesprekingen met Wilton-Fijenoord. Een statutenwijziging betreffende de be noeming van de voorzitter en twee vice- voorzitters van de raad van commissa rissen uit het midden van dit college kon niet worden afgehandeld, omdat de ver eiste tweederde meerderheid van het uit staande kapitaal niet op de vergadering aanwezig was. sidie van 1000 gulden aan de provincie is tot tweemaal afgewezen. Op 16 februari 1968 probeerde het mu seum het opnieuw. Er is toen in Goes een commissie uit de culturele raad, die gs in deze zaken adviseert, op bezoek geweest. De commissie liet zich gunstig over de tentoonstellingsruimte uit. On danks geduldig wachten heeft het mu seumbestuur niets meer van gs gehoord. Dat bleef zo tot de begroting 1969 ver scheen. Daarin stond één zinnetje over het Goese subsidieverzoek. In dat zin netje maakten gs duidelijk, dat ze het verzoek nog eens wilden onderzoeken. Ze dachten dan in maart 1969 met een voorstel te kunnen komen. Trage gang ,Wy betreuren deze trage gang ran za ken', sprak mr Huber maandagavond op de museumvergadering. .Ik geloof niet, dat liet gebruikelijk is een dergelijk verzoek meer dan 1 jaar aan te houden', voegde hij er aan toe. Volgens hem mogen gs het Goese mu- n niet op één lijn stellen met andere regionale musea en oudheidskamers. De subsidie zou zeker verleend kunnen wor den, temeer .omdat het rijk het ook doet'. De nieuwe tentoonstellingsruimte heeft overigens al flink succes. Een expositie werk van jonge kunstenaars trok dit jaar 750 belangstellenden. 1100 men sen bezochten een tentoonstelling van landschapsprenten en bij de expositie in de Antwerpse week telde men 750 be zoekers. Mr Huber vertelde, dat het burgerlijk armbestuur bereid is het tentoonstel lingsgebouw centraal te verwarmen. Als tijdelijke oplossing zou men in de grote zalen oliekachels kunnen plaatsen. Na de huishoudelijke vergadering hield drs J. van der Woude. conrector van het Goese lyceum, een lezing over gebeurte nissen .uit de geschiedenis van het Goese lyceum'. ADVERTENTIE VLISSINGEN - TELEFOON 01184 - 3255 m\ Wij bezorgen gaarne bij u aan huis. Hors d'oeuvre ƒ10,per persoon Huzarensalade 5,per persoon m\ 5 Een originele verrassing voor uw gasten en familieleden tijdens m de komende feestdagen. ïiiiHHiiniHniiniiiiiiiiiiiiiiiRiiiiiiiiiiiiiiiiiii (ADVERTENTIE) Via FLEUROi; een bloemrijk geschenk de gehele wereld Kwekerij M. H. Dekker Langevielesïngel 34-38 Middelburg - Telefoon O1180-525S* Leeuwse Paardevoetjes In Sint-Jansteen had men het aar dig voor elkaar. Een groepje win keliers was daar op het idee ge komen een zogenaamde St.-Nieo- laasactie' op touw te zetten. ,Mel als hoofdprijs een pony' zo schrijft men ons trots uit Sint-Jansteen Groot vjas de verwondering' zo vervolgt men dan, ,toen zaterdag morgen de stal, waarin het dier gestaan had, leeg was. Door de politie wordt een onderzoek inge steld.' De hoofdprijs had de benen geno men. Zoetjes gaan de paardevoet jes. Jongens, jongens wat een baas. En dat een plaatselijk slager, dit met achter de actie stond, thans adverteert Jieden volop vers paar- devleen', heeft niets met de zaak te maken: het dier werd intus sen in een weiland aangetroffen. MIDDELBURG De stichting .Het Zeeuwse Landschap' heeft een nieuw na tuurreservaat aangekocht. Het bestaat uit een gedeelte van de zogenaamde Weel in de Herenpolder bjj Woiphaarts dijk. Wanneer men vanaf Goes over de, Stadsewcg naar Woiphaartsdijk gaat, ziet men enkele honderden meters voor de bebouwde kom van Woiphaartsdijk de Weel aan de linkerkant van de weg liggen, liet Zeeuwse Landschap heeft nu liet onmiddellijk aan de weg liggen de gedeelte kunnen kopen. Dit gedeelte bestaat uit een moerassig stuk grasland en is slechts een gedeel te van het gehele daar liggende natuur gebied. De Weel in de Hercnpolder is een bijzonder rijk broedgebied van we^ ter- en weidevogels. Volgens waarnemingen van de heer L. I'. Pleterse te Oud-Sabbinge, die hier reeds jaren de vogelwereld bestudeert, broeden hier elk jaar vele kluten, kie viten. grutto's, tureluurs, meerkoeten, waterhoentjes, bergeendea wilde een den, gele kwikstaarten, kleine karekie- ten, kraspiepers en leeuweriken. Minder talrijk nestelen e- verder soorten als kemphanen, watersnippen, waterrallen, zomertalingen, slobeenden, steenulltjes en nog enkele andere soorten. Ook buiten de broedtijd komen er vele watervogels voor, zoals duizenden goud plevieren en smienten (een eendesoort), honderden watersnipper. en wintertalin gen en zelfs de zeldzamere soorten als de kleine wilde zwaan, de lepelaar en de bruine kiekendief. De Weel vormt dus wel een waar vogelparadijs. Doordat er geen bomen of struiken rond om de Weel staan is al dit vogelleven vanaf de openbare weg bijzonder goed waar te nemen. Zo kan men bijvoor beeld in het voorjaar de broedende klu ten op hun nest zien zitten, terwijl men ze van enkele tientallen meters vanaf de weg gadeslaa t. Ook de plantengroei rondom de Weel wijkt van het normale beeld af. Omdat het water van de Weel brak is. komen De lieer L. Pir terse op jacht. foto's. rondom de Weel namelijk vele zoutplan- len voor. Ook in het water zelf vinden we typische zoutminnencle diersoorten. De stichting I-Iet Zeeuwse Landscha.p' heeft hiermede haar elfde natuurreser vaat verworven. Bij de voorgaande tien behoren het Zwin bij Cadzand, de ge ïnundeerde Zwarte Polder bij Nieuw- vliet, het Grote Gat bij Oostburg; de Kaloot en de Westeindse Weel by Bors- sele, de buitenplaats I^andlust bij Hein- kenszand en een drietal inlagen op Noord-Beveland. Verder bezit liet Zeeuwse Landschai een aantal oudheidkundige en land schapsreservaten in de vorm van een zestal vliedbergen en het voormalige kerkhof hij Baarsdorp in de Poel óp Zuid-Beveland. In de komende jaren hoopt de stichting haar bezit nog aan zienlijk te kunnen uitbreiden. WISSENKERKE Met han gen en wurgen is maandagmor gen de eerste paal in de grond gegaan voor het dorpshuis en het hervormde kerkgebouw on der één dak in Wissenkerke. De heer J. van Halst, oud-burge meester van Wissenkerke, en te vens oud-president-kerkvoogd van de Nederlands hervormde kerk daar, hielp geelgejast en witgehelmd de heikraan bedie nen, die een mankement vertoon de en daardoor de zware beton nen paal maar heel langzaam de grond in werkte. Officieus had VLISSINGEN De .Cedros' een grote onder Liberiaanse vlag va rende tanker van de National Bulkcarriers ine New York, 1* za terdag de Westerschelde opgeva ren voor reparatie en om te bun keren. I>e tanker is één van de grootste, zo niet het grootste, schip dat ooit op de Westerschelde hoeft gevaren. De Cedros' heeft een draagver mogen van 170.000 ton en meet 85.907 brt. De lengte is 315 meter en de breedte 47 meter. In ballast heeft het schip een diepgang van 32 voet. De .Cedros' ging in de Schaar van Everingen voor anker waar het met vier lichters van de PAM van brandstof werd voorzien. De koninklijke maatschappij ,De Schelde' verrichtte in samenwer king met het electrotechnisch bureau Rietschoten en Houwens enkele electrotechnische repara ties. De .reuze' tanker, waarvan de op bouw 38 meter boven water steekt, zette maandag zyn reis naar dc Perzische Golf via Kaap de Goede Hoop voort. De Cedros kwam van Slagen uit Noorwegen. GOES De Zeeuwse CBTB houdt woensdag de winte rledenvergaderl nj ,De Prins van Oranje' in Goes. Na opening door de vice-voorzitter, de 1 G. J. de Jager en de afwerking van hot huishoudelijk gedeelte wordt de begro ting voor 1969 besproken en verder zal worden gesproken over het organisatie- werk en het landbouwbeleid. In de middagvergadering spreekt dr J. van Lierde, medewerker van dr Mans- holt te Brussel over .Enkele actuele as pecten van de Europese landbouwpoli tiek'. Na een discussie over deze inlei ding sluit ds A. Broersma, cliristelök ge reformeerd predikant te Goes, de ver gadering. De morgenvergadering begint om half tien. de middagvergadering om men even eerder voor alle zeker heid maar vast een proefpaal geheid. Zoals eerder gemeld: het dorpshuis wordt gelijk met de nieuwe kerk voor de hervormde gemeente ge bouwd. In 1967 hebben het kerkbe stuur en de gemeente overeenstem ming bereikt over de gezamenlijke aanpak van dit project, dat rond de 450.000 zal vergen. Door samen te doen, kan men kosten besparen. Na afloop van de officiële handeling ging burgemeester P. Wisse van Wissenkerke nog even in op de sa menwerking tussen kerk en gemeen te. Hij maakte duidelijk, dat het Wissenkerkse initiatief weliswaar niet uniek is, maar dat men bij de voorbereidingen toch geen bruikbaar voorbeeld heeft kunnen vinden. Waardering toonde de heer Wisse voor het werk, dat oud-burgemeester Van Halst heeft gedaan voor het project'. Uw gedachten zijn bruik baar geweest bij de realisatie van de plannen. We hopen, dat u dit wilt zien als een verder werken op uw stramien. U hebt met het slaan van de eerste paal nu in tweeërlei op zicht aan de fundamenten voor het gebouw gewerkt', aldus burgemees ter Wisse. boekebon. Hij toonde zich inge nomen met de uitnodiging de j te komen slaan en vooral ook het feit, dat men op de plannen is verder gegaan, die ln de periode, dat hij burgemeester was, al gedeeltelijk zijn ontwikkeld, Het is de bedoeling, dat de kerk en het dorpshuis volgend jaar septem ber in gebruik genomen kunnen wor den. Het geheel wordt gebouwd door het Wissenkerkse bouwbedrijf Slofe- ma NV en de tekeningen zijn ge maakt door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft in Goes. Op de foto: de heer Van Halst aan het heitouw. (Foto PZC) ADVERTENTIE klankrijk de beste Al* exclusief dealervandeRiha orgels, nodigen wij u uit de geweldige Rllia orgelkoliektie te komen beluisteren.HetRiha orgel waar elke muziekliefheb ber verrukt over blijft! Vanaf 1.995, Cincl. bank en nagalm). *11* goada marken In a*n zaak Het fenomeen dat maandagavond d. Middelburgse Schouwburg heeft w heerst, heet Marceau, dezelfde Mar™! Marcea u die in enkele jaren van Ven grappige mannetjesmaker uitgroeide tw een van de grootste theaterkunstenaar, van deze en veel andere tijden. Dat tï Wat vaststaat, ook na aftrek van alle hi trekkelijkheden en we moeten toegeran dat het niet onze vondst is: Marceau maakt het ons met die vaststelling»! lerminst moeiiyk. Hij stéat, leeft od hiï toneel, een fenomeen, een verschijnsel grijpbaar en ongrijpbaar, m zijn hoogt», punten grenzend aan het ongelooflijk maar toch en vooral een mens. met aankleve van dien. Marcel Marceau heeft zrjn Nederlandse tournee op indrukwek kende wijze afgesloten. De meester van het krijtwitte masker, was meester on het spanningsveld van een bomvoll. schouwburgzaal. Machtsmisbruik? Mol gelijk. De zaal heeft er niet onder ge'»- i den. Marceau heeft zelf laten weten dat m! me-kunst in haar zuiverste vorm te ver gelijken is met notenschrift; zoal3 elk» noot een bepaalde toonhoogte aangeeft I verbeeldt elke beweging een gedachte De echte mime-kunstenaar herleidt dè dramatische anecdote tot de gave schoonheid van een even doorleefde als vituoze verbeelding, die doordringt tot i ons hart en onze ogen opent voor de door hem zonder woorden uitgebeelde satire, tragiek, vis comica of lyriek. De klaar- 1 heid van de uitbeelding en de omge brachte bewogenheid smelten samen tot I een onverbrekelijke eenheid, zelfs in ge- vallen van onderlinge disharmonie. De kunstenaar die zich deze wetten stelt, durft veel aan met simpel op het podium te verschijnen. Marceau doet dat en maakt elke wet een waarheid, ziet en maakt er geen mazen in; hij zou immers meteen met een verschrikkelijke klap door de mand vallen. In de vervloeiing van werkelijkheid, verbeelding en de ziet van beide heeft Marceau ons iets verteld over zyn stille verwondeing om het le ven. De mensen, de dieren en hun duigen in het grote kleine leven dat van allen en alles samen is. kregen in de sublimering van het gebaar hun eigen authentieke plaats. Daar is na eeuwen verschuiven;# spelen kracht voor nodig, de kracht van een Marceau. We hebben het lichtst# licht tussen tien vingers zien spelen, het leven als los zand maar korreltje voor korreltje) op het podium terecht zien komen en Marceau de gewone dingen van hun vervlakte betekenis zien ont doen. Hier moet niet gezegd worden dat stenaar geworden. Het eerste gedeelte van dit optreden ,Les pantomimes de style' té zien. mens ontleedt de mens en er is niet veel dat hem ontgaat. Die ene mens is barmhartig en onbarmhartig, is Mar ceau. Het programma, romantisch, ner gens hoekig, gepolitoerd en met onder steuning van muziekjes als zoete witte speculaas, belichtte beide kanten afzon derlijk of in eenheid. Een kostelijk Cir cus en een uit voorraad leverbaar Stads park, roekeloos vol gezellige mensen te genover het eigen ingetogen en uitbun dige leven van de Handen, tegenover d# Schepping van de Wereld en tegenover het dramatisch hoogtepunt Jeugd, Vol wassenheid, Ouderdom en Dood. In dit laatste onderdeel groeide Marceau naar de totale vervloeiing van beeld en ziel Hijzelf was toen al lang verdwenen. Er zijn maar weinig kunstenaars die dan nog op het podium staan. Na de pauze volgde het mannetje Bip, de creatie die Marceau zo'n twintig goe de jaren geleden ten doop hield, zijn meester op de voet. Voor een theater figuur betekent een leeftijd van twintig jaar zoiets als rondstappen ln de naast# omgeving van Methusalem, maar Mar- ceaus Bip is nog steeds een springle vend mannetje, zonder uitgebeten schoenneuzen en nog altyd braaf te por ren voor wereldreizen in menseniani Aan de hand van Marceau heeft hij ze weer stuk voor stuk gemaakt. We zagen hem op een kostelijke, onnavolgbare zeereis, als een door stieren benijde ma tador, een klein bloempje op een deftig# ontvangst en ais soldaat, groot in zijn soldaat zyn, klein in zyn kind zyn. We zagen hem als David en Goliath en met het ineenstorten van Goliath en de grote menselijke triomf van de kleine David waren het programma en Marceau aan een einde. De kleine David Marceau had toen een enorme Goliath, opgebouwd uit eigen wetten, geveld. Het publiek liet Marceau en zijn assis tent Pierre Verry er onder ovationeel applaus vijftien maal voor terugkomen. Dat publiek zal veel vergeten, maar mis schien toch nog af en toe zien hoe Bip een vlinder ving en daarbij zelf dat go- voel in de vingers krijgen van de jon gen die door net veld achter vlinders rent en met twee tere handen op elkaar héél even maar een huisje maakt waar uit de vlinder weer kan wegvliegen. Waarheen? Misschien wel Marceau »n Bip achterna. In dat geval vliegen we mee. Gisteravond is immers uitgemaakt dat we vleugels hebben. D.O. Jongen door auto geschept en verwond Zaterdagavond werd op de hoek Gr. v. ZoelenstraatMeulmeesterstraat t# Yerseke de 14-jarlge wielrijder A. Cor- nelisse geschept door een luxe auto bestuurd door de heer H. eveneens uit Yerseke, en tegen de dijk gesmakt. De jongen liep een dubbele beenbreuk op en zijn fiets werd vernield. Dokter M. C. Polderman Liet het slachtoffer per ambulance naar een ziekenhuis te Goes vervoeren. VERWACHT... VRIJ KOUD Overwegend droog weer niet vrij veel bewolking en nog slechts hier en daar mist. Later ook plaatselijk perioden met zon. Zwakke tot. matige zuidoostelijke wind en dezelfde middagtempartiircn »'s maandag of iets Jager. Overwegend droog niet in de nacht tem peraturen om het vriespunt tot lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor woensdag: zon: minder dan 30 procent: min. temp.: 0 tot 4 graden on der normaal; max. temp.: 3 tot 7 gra den onder normaal; kans'op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent; leans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor Donderdag: zon: minder dan 40 procent; min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal: max. temp.: 2 tot 7 gra den onder normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent ZON EN MAAN 4 december Zon op 08.30 onder 16.31 Maan op 15.37 onder 08 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2