schurken een dansje vol weemoed van/iere dodderen, dromen, dommelen, dutten, soezen, zwijmelen, ronken, rusten, rollen, draaien, duwen, kloppen, druilen, doezelen, opmaken, afhalen, borstelen, kloppen, maffen, sluimeren, snurken, j tukken, dubben, gapen, slapen, slapen, gapen, schurken, schuiven, woelen, liggen, slapen als een os, als een roos, als een otter, als een marmot..., zegt de meester in de klas, kan alleen op M «IW PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t NOVEMBER I9j| Wat heeft dit tafereel nu met herenmode te makenl Nou, eerlijk gezegd zien wij het verband ook noe niet. Dit is een van Van Lieres advertenties, eer vriendelijke invitatie aan alle mannen, die nu een een echt mooi en apart kostuum zoeken, te kom? kijken en keuren in zijn winkel aan de Middelburgse Lange Delft. Van Liere laat die invitaties illustreren door tekens Jacques Prince, een begaafd man, maar wat grillig als hij in de buurt van een Sinterklaas komt. Princt heeft in zijn jeugd eens een onprettige ervario- gehad met een huursinterklaas: hij verdween incj zak. Het ruwe jute trok diepe sporen in het kinder, zieltje had Zwarte Piet hem maar in zo'n soept' prettig zittend kostuum van Van Liere gewikkeld, met het etiket van de Groninger Stijlgroep, Oxford of San Remo. Daar voel je je heel wat beter in. Het is niet gebeurd en daarom is het een wat ris kante zaak Prince een Sinterklaasadvertentie ij laten opluisteren. Toch: een bizarre, maar opmerk!, lijke visie. Een toekomstbeeld. Een wereld vol we!, vaartsblik, waarin de mensen zich verplaatst althans een poging doen alles is vol, vastgelopen in de straten is geen plaats meer voor de voetganger Sinterklaas. Mag er even een reclameboodschcc tussendoor? Van Liere kocht speciaal voor dta gulle tijd een fraaie collectie geschenk-verpokle &r: manchetknopen in (onder meer van Swank, Ver- enigde Staten) en de mooiste overhemden ver Manhattan, Trenco en Kenmore. Van die overhem den, die ze op de televisie niet kapot kunnen krijgen Terug naar Sinterklaas: ver boven het welvaart) gewoel, op de top van een stafuspand in aanboiw, doet de Sint, aangenaam begeleid door een oude koffergrammofoon, een dansje met Piet. Een tafe reel vol weemoed. De melancholie van ,the gooi old days'. Een trieste, afgegleden Sinterklaas, dit niets meer heeft kunnen vinden voor de-man-die- alles-al-heeft. Beneden hem het navrante beeld ver een ontstellende wereld, op zoek naar, ja no? wat? Vermoedelijk parkeerruimte. Tweede reclameboodschap: denkt U om de parket-, schijf, als er bij Van Liere voor ruimte vrij is? Vijftig meter verderop, in de richting van de Dam is ee- ruime parkeerplaats, waar men altijd nog wel ee- plaatsje vindt. Maar past U, als voetganger, we op bij het oversteken? Misschien dat men U ontz-e- in een kostuum van Van Liere daar kijkt men we even van op. Maar wij zouden er niet helemóólco vertrouwen. L. DELfï 86-88 JmhiU MIDDELBURG 3 GEMEENTE ZIERIKZEE Bestemmingsplan Scheepstimmerdijk De burgemeester van Zle- rlkzee maakt bekend, dat met Ingang van 2 december 1968 gedurende een maand op de gemeentesecretarie ter Inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan Scheepstimmerdijk (betrek king hebbende op het ge bied dat wordt begrensd door het uitbreidingsplan Malta I, de Grachtweg en het noordelijk gedeelte van de Nieuwe Haven) met de daarbij behorende voor schriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een leder schrif telijk bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen bij de gemeenteraad. Blerlkzee, 26 november 1968 De burgemeester voor noemd, D. W. Kastelein. D weet niet wat u geven moet BOEKEBON Is altijd goed Boekebonnen tot elk bedrag inwisselbaar door geheel Nederland Algemene boekhandel J. DE JONGE NV GOES Telefoon 01100 - 5309 Goed Ideevoor uw bont ln ieder geval kijken bij de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland... Duizenden korte en lange BONTMANTELS tegen la ge. aantrekkelijke, betaal bare prijzen. Bont kopen Ls een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig schriftelijk garantiecertifi caat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst zeer soepele kredietservice. De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam. Zie etalages. Van 28 november t/m 4 december 's avonds tot 9 uur geopend. Btj aankoop 2 treinretoura vergoed. ML. Har* -W* 'm- Njnsr w ""tagyr

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8