NKV-VOORZITTER P. J. J. MERTENS NOEMT NAMEN VAN GROEP 200' I Politie arresteert aandelenvervalsers Singapore: kans op nieuwe confrontatie met Indonesië KLANKBORD <V 3 Nederland heeft nog steeds patroon, int ook in regen- tentijd werd gehanteerd REACTIE W. HUPKES BABY ZOU ZIJN OPGEVOED DOOR APEN Verstandige ouders kopen Wolmerk-tapijt bij De Klerk BERGOSS DEKLERK&ZN Vraaggesprek met minister van buitenlandse zaken Moderne industrie in opbouw ,WE ZIJN ER INGEVLOGEN VRIJDAG 29 NOVEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DRASTISCH EINDE AAN ONGEBREIDELDE CUMULATIE' ADVERTENTIEI AMSTERDAM (ANP) ,Ik heb onlangs beweerd, dat de macht in ons land in handen is van een groep van circa 200 personen en ook nu neem ik daarvan geen woord terug Meer dan 85 procent van de ongeveer 35.000 Nederlandse vennootschappen is besloten. Van besloten nv's weten we niets, want deze macht is met veel geheimzinnigheid omgeven. Het is een absurde zaak, dat onze mi nister-president niet bereid blijkt te zijn aan de kamer mee te delen, ffelke commissariaten de commissarissen der koningin, de burge meesters en andere door de kroon benoemde personen als SER-leden en dergelijke in het bedrijfsleven bekleden'. Dit betoogde donderdagmiddag de voor ster van het Nederlands Katholiek Yskverbond, de heer P. J. J. Mertens, tijdens een lunchhyeenkomst van het de- Mftement Amsterdam van de Nederland Khe Maatschappij van Nijverheid en itandel. Hij vroeg zich af waarom deze fticimzinnigheid nodig is. Volgens hem bet een vreemde zaak, dat het in dit femocrattsehe land mogelijk is dat zich lilerlei zaken op vooral economisch ter rein aan de openbaarheid onttrekken en tii vindt dan ook dat aan de ongebrei- jelde cumulatie een drastisch einde moet komen. De heer Do Pous, zo onthulde de heer Mertens. treft hier echter ook weer aan de tweede-kamervoorzitter Van Thiel. Samen bezoeken ze het college van com missarissen van de Rijn-Schelde combi natie. Mr Van Thiel maakt op de Bre dase bijeenkomst nog een afspraak met zijn collega-commissaris van de Bredase machinefabriek prof Gelrssen. Ze zien elkaar spoedig daarna op de commissa- rissenvergadering van de Algemene Bank Nederland. En tenslotte, aldus de heer Mertens die beweerde nog veel meer voorbeelden te kunnen geven ziet de heer De Pous dan in de garderobe nog even zijn collega-commissaris de Bredase machinefabriek de heer W. Hupkes. Met hem neemt hij nog e de agenda door van de commissarissen- vergadering van de Nederlandse Kabel- fabriek, waarin zij weer beiden zitting hebben. .En zo kan ik nog wel door gaan", zo zei de heer Mertens. Schamen? Js men bevreesd, dat de door mij bedoel- k personen zo hebben gecumuleerd, dat ren zich er een beetje of misschien wel teel erg voor gaat schamen?', aldus de teer Mertens. Het zwijgen wekt volgens tem bij het Nederlandse volk juist de in druk, dat alles toch niet volgens de re- Kis gebeurt. De NKV-voorzltter noemde een reeks oorbeelden. Zo Is mr Meynen president- curator van de vrije universiteit in Am- sardam en commissaris van Elsevier. Graaf Van Lynden van Sandenburg, de commissaris der koningin In de provin ce Utrecht, is president-curator van de universiteit in utrecht en commissaris Elsevier, de Centrale Raiffeisenbank Gemeenschappelijk Bankkantoor. Toomassen en Drijver, de Heidemaat schappij, de Steenkolenhandelsvereni- ring en de Amstel Brouwerij. Hij vroeg zich af welk verband er be staat tusse.i de hoofdfunctie van laatst- pnoemde als commissaris der koningin s commissaris bij de Amstel Brouwerij. Xiar zijn oordeel zal de heer Lynden nn Sandenburg het antwoord van d€ aimster-president op de aan hem schrif telijk gestelde vragen uit de kamer in kpo mate bemoeilijken, zo niet tot een (iree maken. In dit verband, aldus de feer Mertens, heeft premier De Jong shngs nog gezegd, dat door de rege- rag benoemde personen, die een van har onafhankelijke functie in het alge san belang vervullen, niet zelden al jto niet bezoldigde nevenfuncties, uit oefenen. Voorts betoogde dc lieer Mertens, dat hij er bezwaar tegen heeft dat men terwille van de financiële aantrekkelijkheid var commissariaten ongelimiteerd cumu leert. Bovendien vindt hij het onjuist, dat personen die een onafhankelijke functie dienen te vervullen en ais zodanig door de kroon worden benoemd, een zakelijke en financiële geëngageerdheid hebben met tal van bedrijven. Weliswaar heeft hij begrip voor het ar gument, dat dergelijke functionarissen zouden komen te staan als zij geen bin- i ■»--*ding hadden met het hedrijfsleven door middel van één of ander commissariaat, ,maar ik vind het niet nodig, dat men zich vanuit een onafhankelijke functie als bij voorbeeld de SER ook nog eens verbindt met Philips. Rijn-Schelde, Hom burg, Bataafse Aannemingsmaatschap pij, Nederlandse Kabelfabriek of Grasso" aldus de NKV-voorzitter. Hij releveerde, dat eind 1962 de open nv's 395.000 en de besloten nv's 567.000 werknemers telden. De omzet van de open nv's was toen 14 miljard gulden, die van de besloten nv's 19 miljard gul den. Hij pleitte tenslotte voor een com missaris in de raden van commissarissen die over sociale deskundigheid beschikt. ,Er zou een representatie moeten zijn van de sociale faculteit naast de finan ciële, commerciële en economische facul teiten. En dat geldt ook voor de curato ria van onze universiteiten en hogescho len', zo zei de heer Mertens. die tot de conclusie kwam dat Nederland nog steeds een patroon heeft dat ook in de regententijd werd gehanteerd. Nog meer Er werden door de heer Mertens nog meer voorbeelden genoemd: dr Van den Brink is curator van de univer siteit van Amsterdam en directeur van Elsevier en mr Meynen is pre» sident-commissaris van de AKU en commissaris van Albert Heyn. Maar, zo zei de NKV-voorzitter. drs De Vries, president-directeur van de Ver enigde Bredero Bouwbedrijven in Utrecht, is ook commissaris van de AKU en van Albert Heyn. De voor zitter van de Katholieke' Werkgevers Vereniging, de heer Van Boven, te vens president-curator van de econo mische hogeschool van Tilburg, ont moet regelmatig de SER-voorzitter drs De Pous in het college van com missarissen van de machinefabriek Breda. (ADVERTENTIE) Een sieraad van Het Huis van St. Elay betekent goede smaak gepaard aan voortreffelijke kwaliteit J. van der Loc Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam Ongelimiteerd AMSTERDAM Tijdens een lunch bijeenkomst van het. departe ment Amsterdam van de Neder landse Maatschappij voor nijver heid en handel heeft de voorzitter ran het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer B. J. J. Mer tens (l.) namen genoemd van de groep 200'. VLISSINGEN De heer J. W. Hupkes, lid van de raad van be heer van Rijn-Schelde, verklaarde ons het volstrekt niet eens te zijn met de opmerkingen van de heer Mertens. ,Hij geeft een uiterst eenzijdige voorstelling van zaken. De commissariaten die ik binnen de Rijn-Scheldegroep bekleed, zijn uiteraard meer 'n administratieve aangelegenheid. Maar buiten on ze eigen groep ben ik tot commis saris van naamloze vennootschap pen gekozen, omdat de aandeel houders dat wilden. Zij kiezen de commissarissen. En vergeet u niet dat het hier gaat om open nv's, bovendien ondernemingen die een zo groot mogelijke openheid be trachten. Z(j geven zich alle moei te en dat doen ze al jaren om bijvoorbeeld hun jaarstukken zo volledig mogelijk te publiceren. Een tweede opmerking: de com missarissen besturen de vennoot schappen niet, zy fungeren als klankbodem van en voor de di recties, de directies bepalen het dagelijks beleid. Waarom wordt iemand tot commissaris gekozen? Omdat men hem blijkbaar een goede vent vindt. Ik zeg dat he lemaal niet uit pedanterie. Ik hoop dat er steeds meer mensen komen waaruit commissarissen kunnen worden gekozen. Hoe meer hoe liever. Men moet een commissa ris niet kiezen omdat hij uit een bepaalde groep komt, maar om dat hij bekwaam is. En wat die machtsconcentratie betreft: de heer Mertens overdrijft hier ma teloos. De werkelijke verhoudin gen in de Nederlandse economie liggen echt wel gecompliceerder dan hij nu suggereert' UTRECHT EERSTE PROVINCIE MET STAFBUREAU PLANNING UTRECHT (GPD) Conform de aan bevelingen van het raadgevend bureau, ir B. Berenschot NV, hebben gede puteerde staten van Utrecht besloten met ingang van 1 januari 196!» in te stellen een .stafbureau planning en co ördinatie.' Met de leiding van dit bu reau wordt belast de heer J. M. van den Brink, referendaris algemene dienst op de provinciale griffie. De provincie Utrecht is de eerste pro vincie in het land die met een derge lijk stafbureau gaat werken. De dood op de weg GRIJPSKERK (ANP) Ter hoog te van het dorpje Niezijl op rijksweg .39 is donderdagmiddag een personenwagen van de weg geraakt, 15(1 nieter door de berm geschoten en tegen een boom be land. De bestuurder, de 72-jarige L. Vuursteen uit Delfzjjl, directeur van een nv, overleed op weg naar het zieken huis. LOURENCO MARQUES (AP) Geleerden in het Portugese Mo zambique zullen een rapport on derzoeken over een jongen, die men in het oerwoud heeft gevon den en die ongeveer 22 jaar gele den door bavianen zou zijn gesto len en grootgebracht. Dit rapport is afkomstig van een soldaat, die liefhebbert in de an tropologie. Hij heeft woensdag verteld dat de apenjongen enkele jaren geleden door leden van de stam van de moedei van de jon gen werd gered, maar zich pas nu langzamerhand weer mense lijk begint te gedragen. Die antropoligsche afdeling van de plaatselijke academische ver eniging voor archeologisch onder zoek heeft bekendgemaakt dat men een nauwkeurig onderzoek za! instellen naar het rapport van de soldaat. De soldaat vertelde dat de in boorlingen hem gezegd hadden dat de moeder van de jongen kort na zijn geboorte, ongeveer 22 jaar geleden, overleden was Haar man was op een dag naar de kraal teruggekomen en kon geen spoor van zijn pasgeboren zoon meer vinden. Korte tijd later hadden de leden van de stam in het gebied een grote troep bavianen gezien die naar voedsel zochten. Eén van de vrouwtjes-bavianen droeg een mensenkindje met zich mee. In de jaren die volgden hebben de leden van de stam verschillen de keren pogingen gedaan om de jongen te redden, maar hij was net zo sterk en lenig als een ba viaan en ontsnaptp hen steeds door van tak tot tak te slinge ren, net als zijn pleegouders. Toen hij ongeveer 18 jaar was lag hij op een lage tak te slapen. Eén paar stamleden hebben hem toen gevangen Zij vertelden dat hij enorm tegenspartelde en met zijn zeer lange armen en tanden terugvocht, toen zij hem in be dwang trachtten te houden In de kraal van de stam wilde hij geen gekookt voedsel eten en hij, schreeuwde als een aap. zo vertelde de soldaat. Na enkele jaren begon de jongen zich langzamerhand als een mens te gedragen en wilde hij kle ren dragen, die hij eerst aan flar den had gescheurd, zo hadden de stamleden aan de soldaat verteld. Op het ogenblik leert de jongen spreken. Kleine kinderen kruipen. Spelen. Leven op de grond. Daarom moet er een fijn wollig warm tapijt liggen. En kleine kinderen groeien op. Daarom ook moet er een sterk en veerkrachtig tapijt liggen. Een Bergoss Wolmerk-tapijt! Natuurlijk kiest u dit het beste bij De Klerk. Daar vindt u de totale keuze. De prachtige kleuren, dessins. Van de tapijt-specialisten krijgt u een goed en eerlijk advies. Een voordelig advies, omdat Wolmerk-tapijt op den duur het beste, het voordeligst is. Juist voor verstandige ouders geldt: zó voordelig isDeKleric HILTON-tapijt Zeer sterke Bergoss-kwaliteit van zuiver scheerwol. Leverbaar in ver schillende londkleuren met daarop een rijk bloemdessin. Past zowel in het klassieke a/s in het moderne in terieur. Breedte: 366 cm. Prijs pér strekkende meter: 183. Vergelijkbaar met ca. 50,per m7) Alle kamerbreed tapi)t met het Woimerk dat u bij De Klerk koopt «wordt gratia gelegd. COMPLETE WONINGINRICHTING Oude markt 9 Vlissingen tel. 01184 2162 ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT/ VÜSSINGEN HOORN DE LIER Slot van pagina 1 van de Haagse centrale recherche, de zaak helemaal rond. Op zijn bureau la gen 2500 proefdrukken en de twee hoofd verdachten zaten achter slot en gren del. Het waren de 54-jarige ingenieur P. S. von S. uit Ihmert en de 28-jarige za kenman N. S. uit Iserlohn. die zich van vele valse namen hebben bediend, zo als Herr Doctor Stephan, Herr Doctor Diorent en Herr Docter Troller. Bij de arrestatie vonden de rechercheurs in de la van een nachtkastje 680 valse fertg zou hij echter argwaan hebben g' kregen maar hij zou de stap terug niet meer hebben durven doen. Hij, en de twee Duitsers, worden van daag voorgeleid aan de officier van justitie. De politie ontdekte Intussen ook dat de twee Duitsers twee weken geleden bij een bank in de Parkstraat hebben geïnformeerd naar de mogelijkheid veertigduizend gulden te lenen, met als onderpand een pakket Volkswagen-aan delen. De bank vertrouwde de zaak ech ter niet. Ook een Amsterdamse druk kerij kreeg argwaan toen daar om of- rerd gevraagd. .Honderdduizend zijn collega maandag honderd valse aandelen in bewaring hadden gegeven bij het bankiershuis Schroder in Ham burg Ingesloten werd ook één van de drie Haagse drukkers Hij bekende namelijk aanvankelijk oprecht re hebben geloofd aan reclamedruk werk te hebben gewerkt. Zaterdag (ADVERTENTIE) was, zou Als U sinterklaas u óók verrukt z(jn nieuwste collectie NINO- shirts in al die modieuze pasteltinten 16,90 Lange Delft 11 MIDDELBURG dan alleen met schriftelijke toestem ming van de Volkwagenfabrieken', was het antwoord Een kleine drukker in Den Haag zag de gevaren echter niet. Omdat zijn ma chinepark tekort schoot, schakelde hijl een collega in, die Juist een drukkerij had opgezet. Voor het nummeren van de valse aandelen werd een derde druk ker aangetrokken. Hij bracht ook het VW-vignet aan. De drie drukkers had den veel materiaal nodig en hebben j zich diep in de schulden gestoken om: het drukwerk op tijd klaar te kunnen! krijgen. SOLDAAT AGNES. De 16-jarige Agnes Proost uit Mortse! (bij Antwerpen) kreeg de verrassing van haar leven •De post bezorgde haar de officiële ken nisgeving dat zij in 1971 zal moeten opkomen om haar militaire dienstplicht ie vervullen. Haar eerste reactie: waar om ook eigenlijk niet BEZUINIGING. De bezuiniging van Charles de Gaulle om d" Eranse frank Ie redden treft ook de recepties door de regering. Whisky, wodka en kaviaar Werdén woensdag tijdens een recep te die door De Gaulle bijgewoond werd,, Wet geserveerd, De regeringsautoriteiten moesten net deen met champagne, cognac en wijn op de receptie voor leden van het Fran- "Parlement gegeven door Jacques -an-Delmas, president van de na tionale vergadering. (Van onze correspondent in Singapore) He betrekkingen iussen Indonesië en Singapo re, van oudsher wel iniensief maar nooit goed, zijn na een nieuw dieptepunt weer nor maal. Na een korte confrontatie' over het op hangen van twee voormalige Indonesische infil tranten is de rust tussen beide landen weer her steld. Maar de rust is betrekkelijk Of, zoals Sin gapore's minister van buitenlandse zaken Raja ratnam zegt: ,Vooi Indonesië zich op handels gebied de plaats heeft veroverd, waar het meent recht op te hebben, is de mogeli|kheic' van nieuwe confrontaties voor Singapore nie' uitgesloten'. Over de huidige verhouding tussen stadstaat Singapore en zijn grote buurman In donesië hadden wij een interview met ministet S. Rajaratham, die daarbij tevens enkele ver wachfingen uitsprak over de toekomstige relafir tussen zijn land en Indonesië. Nog steeds kunnen handelskringen in Singapore nauwelijks geloven dat de jongste moeilijkhe den met Indonesië alweer voorbij zijn. Deden de stemming in Indonesië en de aankondiging van stringente beperkingen op het handelsver keer met Singapore niet verwachten dat de cri sis van lange duur zou worden? ,Ja er nee. Ik wist dat Indonesië een regering heeft, die zeer zeker geen nieuwe confrontatie van Singapore wenst ca die niets zal riskeren wat zijn econo mie kan schaden. Maar ik wist niet of die re gering ook het volk in de hand kon houden Het verloop der gebeurtenissen heeft mij doen realiseren dat in Indonesië de laatste Jaren een aanzienlijke mentaliteitsverbetering heeft plaatsgehad'. De minister zwijgt over de belang rijke rol die hij en zijn regering in het conflict hebben gespeeld door zich niet te laten provo ceren. Door niet tot tegenactie over te gaan is aanzienlijk bijgedragen in het spoedige her stel van de handelsbetrekkingen rijdens de korte crisis waren waarnemers ei niet zo zeker van Oi de Indonesische rege ;ng unaniem tegen confrontatie was Was ei minera niet een duidelijke tegenspraak tussen verklaringen van minister Malik dat er geen verandering in de handels (betrekkingen zou ko nen cn president Soeharto's aankondiging van ;en .herziening 'hiervan? ,Ik zie hier geen dis crepantie tussen. Malik is een goede vriend van mij. We hebben over veel dingen dezelfde idee- en. Wat de verklaring vaji Soeharto, en ook wel die van minister Soemitro betreft, die passen volkomen bij de economische oorlog die onze beide landen al jaren voeren. Want dat moet men niet vergeten. Onze moeilijkheden op poli tiek gebied hebben telkens weer als oorsprong onze wederzijdse handel. Het reusachtige Indo nesië is voor een groot deel van zijn in- en uit voer afhankelijk van Singapore. Een land boven dien nog dat voor 90 procent door Chinezen wordt bewoond. Al jaren probeert Indonesië zich op handelsgebied van ons los te maken, maar door de slechte toestand van zijn economie komt er weinig schot in. Dat leidt weer tot frustraties waaruit politieke incidenten voortkomen'. Minister Rajaratnam. die één van de kundigste strategen onder de Aziatische ministers van buitenlandse zaken wordt genoemd, denkt met dat er nu een adempauze tussen zijn land en Indonesië zal komen. Althans niet in de econo mische oorlog. Hij wijst op de maatregelen vaD de Indonesische regering in de laatste weken Het verbod op de uitvoer naar Singapore van de mindere soorten rubber zal maar weinig effect hebben, aldus de minister. Indonesië snijdt er mee in eigen vlees omdat alleen wij de uit rusting hebben voor de verdere bewerking van deze rubber. Gebieden ver van Djakarta, zoals Djambi, zullen zich hier toch niet aan houden Een ander besluit Inhoudende dal Indonesisch- WERELDGEBEUREN importeurs hun .letters of credit' mogen opener, nadat de goederen die zij gekocht hebben scheep zijn gegaan, heeft voor Singapore we) belangrij ke consequenties. Het wordt hierdoor voor de Indonesische importeurs in veel gevallen aan trekkelijker om direct in de producerende lan den van Europa en Amerika te kopen, waardooi Singapore weer wordt uitgeschakeld als transito haven Indonesië wil niet alleen de oeschikking krij gen over faciliteiten zoals bijvoorbeeld entre pots waardoor veel van zijn lm- en export niet meer via Singapore hoeft te lopen, het wil ook de invoer verminderen ,an goederen geprodu ceerd in Singapore en Hongkong. Het Indone sische bezwaar is dat deze goederen te veel op de consumptie zijn afgestemd en niet genoeg op de produktie. Wat Singapore aangaat zal dat in de toekomst veranderen We zijn oezig een moderne industrie op te bouwen. Over een aantal jaren zal het he le handelspatroon met Indonesië veranderd zijn Indonesië zal dan zelf veel kunnen doen wat nu in Singapore gebeurt en bij ons zal het accent verschoven zijn van de transitohandel naar een industriële produktie Tot die tijd echtei zullen er spanningen tussen onze landen blijven, en is de kans op een nieuwe confrontatie niet uitge sloten' Heeft het conflict afbreuk gedaan aan de samenwerking met Indonesië in Asean de as sociatie van Zuldoostaziatische staten-verband Niet in het minst De reden waarom kortgele- len een Asean-bespreking van het onderwerp •ommunicatiemiddelen niet is doorgegaan, is dat j Maleisië niet aan één tafel met de Filippijnen wil gaan zitten omdat dan misschien over de Kwestie-Sabah wordt gesproken en dat wil Ma leisië vermijden' Men zegt m Indonesië dat. ook al zijn er geen1 moeilijkheden op handelsterrein meer de ver-1 houding nooit goed zal worden omdat Singapore au éénmaal een bevolking heeft die grotendeels uit Chinezen bestaat. Dit wordt door de minister rel van de hand ge-; wezen: ,Wij zijn Singapore en niet China. Onze officiële taal is het Maleis. We zullen meer en meer een eigen identiteit krijgen als Singapore De Chinezen, net als trouwens de andere bevol kingsgroepen, integreren ons land. Wij kennen i geen Chinezen. Indiërs of Maleiers, alleen maar; Singapocrcanen'. Op een met zwarl.e verf en zacht- board tot yatelier' vertimmerde zolder ran een klein winkelpand in een smal zijstraatje van het Haag se Groenewegje staat de appara tuur. waarmee twee jonge Haag se lithografen de vorige week een aandeel van honderd mark van de Duitse Volkswagen-fabrieken heb ben geropieerd. Geen foto-appara- tuur van honderdduizenden gul dens. maar een heel simpele twee dehandse repro-camera van nog geen drie mille. De kwaliteit van het werk was echter zo adembene mend, dat het Hamburgse ban kiershuis Schroder honderd valse aandelen voor echt accepteerde. Het plan was eigenlijk om voor vijftig miljoen gulden aan valse effecten op de internationale markt te brengen. Jn elk geval zouden we reuze trots zijn geweest op dit karwei' zegt de jonge vakman- Pas an derhalf jaar geleden begonnen hij en zijn compagnon een eigen be drijfje en ze werken dag en nacht. Nu hebben de compagnons spijt als haren op het hoofd. .We dach ten een opdracht voor een recla me-actie uit te loeren', geven ze toe. Jn werkelijkheid waren ze slachtoffers van twee geweten loze Duitse vervalsers. Behalve dat we bihui aan een grote op lichting hebben meegewerkt, zijn we er ook gewoon ingevlogen Dat is nooit leukmaar ons kost dat nog eens Jj,5 mille aan mate riaal ook...'. De drukker, die volgens de po litie de vignetten en de cijfers op de valse aandelen zou hebben aangebracht, keek gistermiddag wat moeilijk toen het pijnlijke onderwerp opnieuw ter tafel kwam. .Ik ben gehoord en niet gearresteerd', zei hij. .Ik wil lie ver nwt op de zaak ingaan. Maar laat ik dit zeggen, al' ik iets in het geheim zou hebben gedaan dan zou het zeker niet zo snel zijn uitgekomen. In de moeilijkste ran de' oorlogsjaren, in 19.',3 en 19.',). heb ik in dit drukkerijtje (in een armoedige zijstraatzon der dat de Duitse Sicherheits- dienst het merktehet toen nog illegale .Parool' gedrukt. Mijn va der werd door de Duitsers gear resteerd. maar werd later bij ge brek aan bewijs weer vrijgeta- Een tweede drukker in dezelfde straat, die o"s een halt ianr ge leden i ooi zirhze't is begonnen, zit nog in de arrestonfenheicaar- plaats achter het hoofdbureau. Zijn bedrijf te is gesloten .Waar om zit-ie eigenlijk', vroegen de buren nieuwsgierig. .De man werkt dag en nacht om het hoofd boven water te kunnen houden' wisten ze ook te vertellen Als er eens een wat grotere order binnen komt werken zijn vrouw en zijn vriend óók mee'. Dief met spijt zeeft zich aan ENSCHEDE (GI'D) Op het politie bureau van Oldenzaal meldde zich dins dagmorgen dc 20-jarige J. T. S., met de mededeling dat hij de man is geweest, die op vrijdag 8 november 2000 gulden heeft ontvreemd uit de woning van J. G. K. aan de l'aralleistraat te Oldenzaal. De diefstal is omstreeks acht uur 's avonds gepleegd. De familie K, was die dag niet aanwezig. S. verkaarde zich vrijwillig te hebben gemeld omdat hij spijt had van de diefstal. Hij heeft het geld opgemaakt in cafés, bars en cafe taria's. Voor zover de politie kan nagaan heeft hij geen andere inbraken op zijn geweten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 31