10 Ambonezen namen wraak voor vriend Raad verdeeld over pension voor buitenlandse arbeiders Senator Van Riel wil deltaprovincie Sport Steunt Zonneveld: 2 ton Kwestie centrale dienst N-Zeeland opgelost VREEMD GELD Bromfietser ernstig gewond bij aanrijding te IJzendijke WELLICHT EIND 1 AN TRANSPORT WIJNSTEEN IN l AND-BATH C. F. van der Peijl voorzitter van kamercommissie Vlissings havenschap BESTUURLIJKE ORGANISATIE Ep NEDERLAND WORDT ONDERZOCHÏ NA STOEIPARTIJ FORS GEVECHT Sint's huisadres: PARF. APOLLO Concurrentie voor de sint llKIIIIIIIStKr Is DEM0NSTRATI polak Marcel Marceau Zangdienst ALMANAK Inschikkelijk KROON DEED 2 JAAR NA GESCHIL UITSPRAAK .BEIDE PARTIJEN MOETEN EEN VEER LATEN Andere berekening Bronchiletten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 NOVEMBERlJ IN TERNEUZEN 50 KANTOREN (ADVERTENTIE) HAi. STATION N.S. - VLISSINtiEN DE GRENSWISSELKANTOREN NV OOK OP ZATERDAG Telefoon 01184-4295 VïQllrie SINDS 1927 Buurtbewoners: nachtelijk lawaai en verlies van persoonlijke vrijheid TERNEUZEN Het plan van de heer G. de Vriend te Terneuzen om bij zijn café-restaurant in de Mau- ritsstraat een pension voor, onder andere, buitenlandse gastarbeiders te bouwen, heeft gisteravond ver deeldheid gezaaid in de Terneuzen- se gemeenteraad. De raad werd niet deze zaak geconfronteerd, om dat voor de bouw van een pension op die plaats een wijziging van het daar geldende bestemmingsplan nodig is. Tegen een dergelijke her ziening hebben negen buurtbewo ners en de directie van de water leidingmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen bezwaar gemaakt. Acht buurlliewouers stelden In een ge zamenlijk bezwaarschrift, dat zjj zich door de stichting van een pension getast voelen in het rustig en onge stoord bewonen \an hun woonwijk. De negende vreesde \oor verlies van per soonlijke vryheid de pensiongasten zouden in zijn woonkamer kunnen kij ken en hinder van pensiongasten die laat thuiskomen. Bij de waterleidingmaatschappij meen de men, dat door de bouw van het pen sion de toegang naar de bestaande ga rageboxen in gevaar zou komen. Bo vendien vreesde men toename van de reeds bestaande overlast en van het nachtelijk lawaai, waardoor de woon sfeer voor de omwonenden zou worden geschaad. Bij de behandeling van het voorstel het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de heer De Vriend te herzien, liet de heer P. J. Huijbrecht pvda) een duidelijk .tegen' horen. ,Als ik daar zelf zou wonen en dat is voor mij de maatstaf zou ik dat bedrijf: niet naast mijn huis willen hebben', zeil hij. Mevrouw J. Doppegieter-Thiel (kvp) en de heer R. Hol (pvda) lieten een ander geluid horen. Zij zeiden het een sociaal belang te vinden dat er iets voor de buitenlandse arbeiders, waarvan er grote aantallen betrokken zijn bij de op- bouw van DOW Chemical, wordt ge-1 daan. Aan de bezwaren van de buurt-j bewoners wilden zij tegemoet komen, door in de bouwvergunning eisen te stel len ten aanzien van geluiddichtheid. het| gebruik van ondoorzichtig glas, enzo- voort. De raad besloot voor de tweede keer tot deelname aan de gemeenschappelijke re geling inzake de bestrijding van lucht verontreiniging, maar nu zonder daar aan nog voorwaarden te verbinden. De eerste keer had men ondermeer gesteld, dat ook rijk en bedrijfsleven in de kos ten zouden moeten bijdragen. Bovendien was de gemeentelijke bijdrage vastge steld op maximaal 10.000 per jaar. Mevrouw Doppegieter-Thiel zei, dat bij haar ook deze keer de bezorgdheid over de financiële consequenties van hel be sluit nog aanwezig was. Zij wenste het bestuur van de gemeenschappelijke re geling alle medewerking toe. zowel na tionaal als internationaal Bij de behandeling van een voorstel een stuk grond in de huurt van Sluiskil aan te kopen om er een vuilstortplaats te maken, pleitten de heren Hanielink en M. van Nispen (kvp) voor een goede controle, omdat zij anders overlast voor zagen voor de bevolking van Sluiskil. ,Er zjjn In Sluiskil al mensen die heb ben uitgemeten, dat de belt precies 680 meter van het ziekenhuis komt*, zei de heer Hamelink. Burgemeester J. C. Aschoff stelde beide raadsleden gerust. Er zal naar zjjn mening van overlast geen sprake zijn. De raad besloot tot deelname aan de gemeentelijke regeling inzake het regio naal woonwagencentrum Zeeuwsch- Vlaa.nderen en de verkoop van een stuk grond in plan noord voor de bouw van een hotel-restaurant-motel. Geen bezwa ren waren er tegen een wijziging van de drank- en horecaverordening en de po litieverordening, waardoor voortaan de cafés in de weekenden tot 1 uur open mogen zijn. Bij de behandeling van een begrotings wijziging informeerde de heer Huij brecht waarom een post van 7100 voor een noodverlichting in het overdekte zwembad niet direct in de oorspron kelijke raming was opgenomen. Wet houder M. Nieuwdorp zei dat de Heide- mlj het vergeten was, maar dat een noodverlichting absoluut noodzakelijk moet worden geacht. Als vertegenwoordiger in de Stichting dagverblijf Midden-Zeeuwsch-Vlaande- ren benoemde de raad wethouder M. de Vos. Wethouder Nieuwdorp werd be noemd als lid van het bestuur van de Stichting Zeeuws-Vlaams Borgstellings- fonds. In het bestuur van de Stichting f Beschuttende Werkplaatsen Mldden- Zeeuwsch-Vlaanderen benoemde de raad burgemeester Aschoff. Bjj de rondvraag attendeerde de heer Hamelink op de slechte conditie van de sportvelden in het Zuidersportpark, met name van het hoofdveld. Hij zei, dat het hoofdveld na iedere regenbui een hele tijd onder water blijft staan. Wethouder De Vos bleek met het probleem op de hoogte. In opdracht van het gemeente bestuur heeft de Heidemaatschappij al onderzocht wat er moet gebeuren. .Het rapport is nog niet binnen, maar we zul len al het mogelijke doen om de sport velden weer in orde te maken', aldus de heer De Vos. IJZENDIJKE Een bromfietser uit Aardenburg is donderdagavond omstreeks tien uur ernstig gewond geraakt bij eeu aanrijding op de kruising Parkzicht nabij IJzendij ke. De jongeman B. H. kwam uil de rich-' ting Biervliet evenals een personenauto, bestuurd door de 21-jarige G. B. uit Oostburg. Toen de bromfietser afsloeg in de rich ting Waterlandkerkje was de auto te dicht genaderd en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het slachtoffer is met ernstige verwon dingen naar het Sint-Josephziekenhuis te Oostburg gebracht. De bestuurder van de auto liep een paar schramme.n op. De brommer was totaal vernield, de auto die zwaar be hadigd was moest worden weggesleept. VGISSINGEN Vannacht om twaalf uur liep de termijn van (wee maal '24 uur af, die de aan- nemingsmaatsehappij J. G. van Oord NV van de president van de Utrechtse rechtbank bad ge kregen om zich aansprakelijk te stellen voor de schade, die door het nijjusteentransport aan een aantal woningen in Rilland-Bath is aangebracht. Gisteravond had de nv nog geen beslis sing genomen, aldus de raadsman, inr W. P. M, van der Loo uit Den Haag. Dra J. G. van Oord, directeur van de nv, was niet bereikbaar. Mr Van der Loo deelde mee, dat vandaag een be slissing zal worden genomen. Woens dag vertelde deze advocaat, dat don derdag een beslissing was genomen. Door onvoorziene omstandigheden, zo zei mr Van der Loo gisteravond, kon deze bespreking niet doorgaan. Vol- gens hem was er geen sprake van. (Van o e parlementaire redactie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-president De Jong heeft woensdag in de ste kamer bij de algemene beschouwingen gezegd, dat de gehele I» stuurlijke organisatie van Nederland in studie is. De premier zei ditk antwoord op vragen van het liberale kamerlid Van Kiel, die ondermeer de instelling van departementen en met name van een ,delta-pro4 cie' aan de orde had gesteld. Senator Van Riel haalde nog eens op, wat zijn fractiegenoot S. J Bergb het vorig jaar heeft gezegd over een combinatie Zuld-Holland-bezu.j^ DEN HAAG (GPD) De bijzondere kamercommissie, die zich bezighoudt niet de voorbereiding van het wetsont werp tot instelling van een havenschap Vlissingen, heeft gisteren uit haar ge lederen een voorzitter gekozen. Het is het tweede kamerlid C. F. van der Peijl, uit Kloet inge, dc specialist op het ter rein van verkeer en waterstaat en volks huisvesting in de fractie van de CHI". dat de aannemingsmaatschappij nu de dwangsom van 5.000 per dag moet gaan betalen, Volgens de raadsman der 28 Rillandse huiseigenaren, nu- E. H. A. Schute uit Bergen op Zoom, is de nv hiertoe wel verplicht: ,Het vonnis is uitvoerbaar bij voorraad en als er voor twaalf uur geen bericht komt, zullen ze morgen (vrijdag) het mijnsteentran- sport moeten staken. Als dit niet ge beurt kunnen we onmiddelijk die dwangsom van 5.000 per dag innen En dat zal ik doen ook.' Den Haag met Zeeland-West-Noord-Brabant De heer Van Riel zei het met de heer Van den Bergh eens te zijn dat combinatie economiseh-geografisch gezien voor de hand ligl- Voorts meent de heer Van Riel, dat een groep van drie miljoen mensen eenr» ke bestuurlijke eenheid vormt, waarvan het bestuur toch dicht bij de btvo.;-j, blijft staan. Bij een verdeling van het land m departementen is een totaal andere vertes, van het overheidsinkomen noodzakelijk, meent de senator. Veel overheidszaken kunnen aan deze departementen worden overgednp» die dan bovendien een flink eigen belastinggebied zouden moeten krijgen De heer Van Riel betwijfelde, of doelcorporaties van het soort Rijnmond bijte ze decentralisatie noodzakelijk zijn. Premier D"> Jong stelde in zijn antwoord onder meer, dat grotere bestuur!), organisaties ook consequenties met zich mee brengen. (ADVERTENTIE) T oezegging Wethouder M. de Vos vestigde er de aandacht op, dat het college met haar voorstel het bestemmingsplan te wij zigen tegemoet komt aan een vroeger aan de heer De Vriend gedane toezeg ging. Om de bouw van de reeds ge noemde autoboxen mogelijk te maken, werd het oorspronkelijke bestemmings plan namelijk In 1966 gewijzigd. De heer De Vriend maakte Indertijd tegen deze wijziging bezwaar, omdat de ver dere uitbreiding van zijn zaak er door in gevaar kwam. Vanuit de gemeenteraad werd daarop aangedrongen op een com promis, waardoor én de bouw van auto boxen én de uitbreiding van de zaak van de heer De Vriend mogelijk zou worden. Volgens wethouder De Vos is er voor de omwonenden weinig reden tot on gerustheid. Het pensiongedeelte mag maar uit één bouwlaag bestaan en er kunnen Inderdaad gemakkelijk voorwaarden worden gesteld om de overlast tot een minimum te beper ken. Hij wees er verder op. dat een wijzig;ngsbeslult van de raad geen afbreuk doet aan de rechtszekerheid van de buurtbewoners. ,De belang hebbenden kunnen altijd nog beroep aantekenen', betoogde h(J. Hi, voorstel om door wijziging van 't bestemmingsplan de bouw van het pension mogelijk te maken, werd door de raad met 11 stemmen vóór en 5 tegen aangenomen. Tegen stem den de heren Huijbrecht, J. Hame link (vpda). W. van Driel (pvda), W. van Alphen (kvp) en A. van Breda Vriesman (wd). VERHITTE GEMOEDEREN IN VERWARM1NGSBEDRIJF f ADVERTENTIE) WALSTRAAT 90 VLISSINGEN MIDDELBURG In een kort mo ment overmand door hun zeer ster ke gemeenschapszin heeft een tien tal Ambonese jongelui uit Middel burg in de leeftijd van 18 tot 20 jaar woensdagmiddag een fikse rel ontketend in de werkplaats van een Middelburgs verwarmingsbe- drijf, de nv S. Zij speelden daarbij ongevraagd eigen rechter voor een landgenoot, die naar aanleiding van een stoeipartij in de werk plaats een gewond oog opgelopen had. Toen de .kruitdamp' was op getrokken bleven er drie aan het gezicht gewonde monteurs achter, die echter na behandeling in het gasthuis naar huis konden terug keren, terwijl verder wat schade aan het pand was aangericht. Maar ze kreeg toch wel zoveel gege vens bij elkaar, dat er een lijn in deze gewelddadige .rechtspraak' te consta teren was. bruikelijke als hardhandii spraak' was een stoeipartijtje werkplaats van het bedrijf tussen de 36-jange Ambonese monteur J. C. N. j en de 16-jarige niet-Anibonese mon teur L. P. Op een gegeven moment! overschreed het stoeien echter del grens van het gemoedeHjke toen N. j zijn jonge tegenstander per onge-l luk vrij stevig bij de keel greep. j Toen de keel pijn bleel doen en een collega van de twee .stoeiers', de mon teur C. de R., daarvan hoorde, werd hij daarover zo boos, dat hij de Ambo nese monteur Ier verantwoording riep. Er ontstond een handgemeen, waaruit N. met een rood. ietwat bebloed oog te voorschijn kwam. N. ging dat was omstreeks kwart! voor twee naar huis. waar enkele! Ambonese jongelui aanwezig waren. Op him vraag hoé zijn oog zo beschadigd was wilde hij aanvankelijk geen uit leg geven, maar later kregen de jon gens dat toch uit hem. Het nep voor de jongens om wraak, maar N. wilde daar niets van weten. .Niets doen', vroeg hij ze, ,dat knap ik zelf wel op'. Hef was tegen dovemansoren ge sproken: de twee jongens gingen de stad in en binnen een half uurtje hadden ze een achttal andere Ambo nese jongelui opgetrommeld, die ge zamenlijk naar de werkplaats togen. Daar ontketenden ze een forse vecht partij: er sneuvelden voor en in de zaak enkele ruiten, een tafeltje werd vernield en toen de inmiddels ge waarschuwde politie ten tonele ver scheen liepen de monteurs C. de R. en L. de N. respectievelijk met een blauw oog en een bult onder het lin keroog rond. De jongelui hadden ook een (jzeren staaf bjj zich, maar daarmee hebben ze, zo verzekerde de politie ons, niets gedaan. De politie venvacht, dat het onderzoek in deze zaak nog wel geruims tijd ln beslag zal nemen. MIDDELBURG Ze komen elk jaar zonder stoomboot, zonder baard, staf en mijter, maar ze zorgen voor verras singen waar de echte sint nog stil van zou worden. Vijf tien jaar sloven de leden van de stichting .Sport Steunt Zonneveld' zich al uit. Er zou een pakhuis mee te vullen zijn, met wat er de afgelopen jaren allemaal aan geschen ken is bezorgd op Zonneveld. Ipenoord, Den Berg en bij Kinderzorg. Want Sport Steunt Zonneveld Is al lang niet meer de vlag die de lading dekt. Het begon met het adopteren van een tehuis, het wer den er vier en nu zijn het er, met De Sterre te Sluiskil meegere kend, vijf instellingen die profite ren van de activiteiten van de SSZ-heren. Zij schraapten dankzij de spontaan inhakende sportver enigingen en sympathisanten van de non-stop-actie in al die Jaren méér dan twee ton hij elkaar! Allerlei acties hebben ertoe bijge dragen dat de stichting aan het benodigde geld kwam. Voornaam ste inkomstenbron is de jaarlijkse Zonneveldrit, die het eerste Jaar 1400 opleverde en vorig jaar ongeveer 12000 in bet laatje bracht. Verder kent SSZ sinds enkele jarep de vriendenkring, die bestaat uit.zeven tot achtduizend leden, die elk jaar trouw hun gul dentje betalen, destijds startte op initiatief van oud-comitélid Harry Plompe een doelpuntenactie, er is het lofwaardig streven van het oud-Zeeuws elftal en men kent een monsterloterij. En daarnaast moet men het hebben van allerlei acties en giften. Van ringlijders, die per gestoken ring een paar cent uit leggen tot een kanariefokvereni- gïng, die per gekweekte pop geld neertelt. Cor Westerweel uit de Zuster straat in Middelburg is de eni ge overgebleven werker van het eerste uur. Hij trad don derdag voor de zoveelste keer op als woordvoerder tijdens de geschenkputournee. Er gaat dit jaar bij elkaar voor een kleine f 20.000 aan geschenken in an dere handen over. Voor Ipen oord, straks Vijvervreugd, kwam 3500 op tafel. Het grootste gedeelte werd opge slokt door de aanschaf van een filmprojectieapparatuur met toebehoren, voorts werd er on der meer nog een radio en een serie dia's achtergelaten. De SSZ-sinterklazen in huize .Den Berg' in Goes. Bij de platenspeler voorzitter Oor Westenceel, naast hein directrice, zr Theodosia. Foto PZCl Zonneveld, waar de activiteiten van de SSZ-sinterklazen vijftien jaar geleden begonnen, mocht voor 5000 besteden. Het geld wordt benut om de reeds eerder geschonken bus in te richten. Er kwam een belangrijke aanvulling voor de boekenkast en verder zijn er grammofoonplaten en specl- werktuigen voor het beschikbare geld gekocht. Huize Den Berg in Goes deelde ook royaal mee uit de pot. Van de uitgetrokken 3500 werd een belangrijk gedeelte op gesoupeerd met de aanschaf van twee televisietoestellen. Ook kwa men er twee platenspelers en ver der kreeg men dc beschikking over een aantal attributen voor de handenarbeid. Kinderzorg kreeg voor 2500 aan geschenken. Er werd een televisietoestel voor ge kocht. bestemd voor het jongens huls, het meisjeshuis werd ver rijkt met een platenspeler met platen. Op 14 december gaat de stichting naar .De Sterre' in Sluis kil voor het uitreiken van ge schenken tot een bedrag van 3000. Naast geschenken volgde er ook een storting van een aan trekkelijk hedrag voor het ont spanningsfonds. Dankbare direc tievertegenwoordigers namen de cadeaus in ontvangst. EMCO- STAR H acht it zonder ombouwen BB met deze machine kunt U u cirkel-, (iguur-, lint-, Jg WÊt slinger- en decoupeer- T3 zagen, alsook band- 2J en schijlschuren en H j» lipverbindingen maken S met extra hulpstukken voor (rezen, langgat- ■B boren, slijpen, schuren. poetsen en 2J houtdraaien, in een "5 monteren JS Zoals bekend zal maandag aanstond de befaamde pantomimespeler Mated Marceau optreden in de Middclhwp Schouwburg. Naar de directie v gelil verstanden zijn ontstal., verkoop. Met nadruk wijst zij er te halve op dat dc regeling zoals die in te Zeeuwse culturele agenda onverkort van toepassing is. Zondagavond wordt in de Nederio hervormde kerk te Wemeldinge zangdienst gehouden ter gelegeöd van het dertigjarige bestaan van M kerkkoor. Het jongenskoor uit Goe»re- leent aan deze dienst zijn medewettg leeuwse Of hef. volgende zich nu in We- meldinge óf in Hansweert. heeft afgespeeld is niet helemaal dui delijk - maar vermoedelijk toch wel aan een van de uiteinden van het- Kanaal door Zuid-Beveland. Daar heeft een rustig levend man een telefoonnummer, dat bedrieg lijk veel lijkt op dat van de sluis- wacht. Op de vreemdste uren valt het toestel hem lastig. Hij neemt, altijd op. Je kunt immers nooit welen. JCa i'eve de sluis opedraoieT' Het is een beminnelijk en gedul dig man, die dan in alle rust uit eenzet om welke redenen hij aan dit verzoek niet kan voldoen. De laatste keer, toen hij juist een uiltje knapte, toonde hij sich teel zeer inschikkelijk. ,Kd feve de sluis opedraoie f' Ja oor', ri»p htj, ,die goot ops'. Over de afloop vs ons niets bekend. SOHARENDMKE/ZIERIKZEE Er is nu ©en koninklijk besluit afge komen rond het geschil tussen de centrale dienst Noord-Zeeland en de vier gemeenten, die na de Schouws© herindeling uittraden: Zlerikzee, Dul- veland, Brouwershaven en Wester- schouwen. Het. geschilpunt, dat voor de afdeling geschillen van bestuur \an de rand van state vrerd ge bracht gold de financiële afwikkeling van de uittreding. De uitspraak van de kroon komt er op neer, dat de uit getreden gemeenten de wachtgelden van het ontslagen personeel moeten betalen, evenals de verhuis- en ver plaatsingskosten. De door de .blij vers* geëiste schadeclaim als gevolg van het nlttreden van 86 et per in woner gedurende 10 jaar Is gesteld op een bedrag van 22 cent per Inwo ner van de vier uitgetreden gemeen- Het ls een langslepende affaire ge weest. waarvan het voorlaatste bp- dryf zich eind september 1966 af speelde voor de afdeling geschillen van bestuur van de raad van state in Den Haag. Daar vatte burgemeester J. E. van Boegen het standpunt van de blijvers nog eens samen met: ,Het is onjuist, dat de blijvers door dit uit treden schade ondervinden, de uit treders moeten die volledig vergoe den'. En Zlerikzeea gemeentesecre taris stelde daar tegenover: ,Wij zijn om reële redenen uitgetreden, we wil len daarvoor geen represailles van de andere kant. maar de koeten over al le blijvende en nlet-blijvende gemeen ten omslaan'. In de uitspraak wordt gesteld, dat de uittredende gemeenten het i wachtgeld van de drie ontslageni personeelsleden voor hun reke ning moeten nemen tot ©en to taalbedrag van ongeveer 145.000. waarvan tot Januari 1965 34.000 verrekend i»; dat de verhuiskosten gesteld op 14.300 door de vier uittre ders dient te worden betaald; dat de bijdrage in door de blijvers geclaimde exploitatieschade van 86 cent per inwoner gedurende 10 jaar dient te worden bepaald op een bijdrage van 22 cent per inwo ner van de uitgetreden gemeen ten, gerekend naar het zielental in januari 1963. In de uitvoerige toelichting by de uitspraak worden de overwegingen van beide partijen nog ©ens gerele veerd. Er wordt tenslotte gesteld dat ln een geschil als het onderwer- pelljke de mogelijkheid tot en de re- ADVERTENTIE) Hoestdronk in tabletvorm.95ct «lelijkheid van een andere wijze van berekening van de vergoedingen niet zonder meer uitgesloten is te achlcn, te minder waar niet geheel voorko men kan worden, dat omtrent een of meer posten onzekerheden biyven bestaan'. Voorts wordt er b(J aange tekend, ,dat echter alle omstandighe den in aanmerking genomen, een re geling als hierboven omschreven, bil lijk moet worden geacht'. Bij de behandeling van het geschil voor de raad van state hielden de in de dienst gebleven gemeenten vast aan een vergoeding van alle schade, die aan de dienst is toegebracht door het uittreden, terwijl de uittredende gemeenten bij monde van de heer Van Ommeren pleitten voor een .ponds-pondsgewljze' verdeling van alle schade en kosten. Er was toen ook onduidelijkheid over de exploita tieschade, die aan de .blijvende dienst wordt toegebracht De heer Van Boeij en kwam tot een becijfering van ruim 10.000 per jaar, de adviseur van de minister had een bedrag van 5400 genoemd, de heer Van Ommeren be cijferde zelfs een voordeel voor de blijvers van f 48 per jaar... De uit spraak legt de uitgetreden gemeen ten een tienjaarlijkse bijdrage op van 2 cent per inwoner 4047 per jaar). Burgemeester S. Francke van Mid- denschouwen lid van de commissie van toezicht van de centrale dienst Noord-Zeeland meent, dat .beide partijen een veer hebben moeten la ten'. ,De zaak is nu afgedaan. Een principiële uilspraak vind ik wel, dat men niet zonder meer kan uittreden uit een centrale dienst: de wachtgel den en de verhuizing komen voor re kening van de andere gemeenten' Van de kant van Zlerikzee wilde men na een vluchtige bestudering van de stukken nog geen uitvoerig commentaar geven, mede in verband met het feit, dat de heer Van Omme ren die zich intensief in deze zaak heeft verdiept ziek is. Naar de eerste indruk van burgemeester D W Kastelen zullen de kosten voor de uittredende gemeenten niet zo veel hoger zijn dan bij de regeling, die de uittreders voor ogen stond, al moet er nog exact gerekend worden. LAGERE TEMPERATl BEN Weinig wlnil en overwegend droog®" In de ochtend op vele plaatsen en hier en daar lichte vorst. Overtel» het binnenland enkele zonnige en Ine algemeen lagere temperaturen dan P teren. Vooruitzichten voor zaterdag en zonu, voornamelijk droog, plaatselijk BW» kans op lichte vorst in de nacht. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld Nederland. Voor zaterdag, zon: 10 j* 60 procent. Min. temp.: van ongeil» normaal tot 4 graden onder norntti Max. temp.: omstreeks normaal. KW op een droge periode van minsten»* uur: 90 procent.. Kans op een f*"* droog etmaal80 procent Voor zondag: zon: 10 tot 60 proce» Min. temp.: va li ongeveer normail 4 graden onder normaal. Max. omstreeks normaal. Kans op een dfflj periode van minstens 12 uur: 90 p cent. Kans op een geheel droog etirte 60 procent Normalen voor 27 november-1 decent» min temp. max. 1 Den Helder 4 Eelde 2 De Bilt 2 Vlissingen 4 Zuid-Limburg 2 1 ZON EN MAAN 30 november Zon op 08 24 onder Maan op 14 30 onder (P (ADVERTENTIE) Sinterklaasverrassing via Fleurop in binnen- en buitenland. bloemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2