PIM - POM: he-mel-tie-blauw DE WEEKBLADEN VAN DEZE WEEK Numerus fixus is niet, wachtlijst wèl toegestaan pMehahii 2140 2 CH-jongeren willen samenwerken met andere christelijke jopverensroepen PvdA-vrouwen in Drente contra minister Roolvink Britse ratificering kernwapenverdrag Scholieren stalen 6500 gulden bij banketbakker Bonaparte Ellsworth wordt Nixons naaste medewerker rtIJDAG 29 NOVEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19 f ADVERTENTIE Door Mies Bouhuys Half tien. Zon-ne-tje. Al-le kin-de-ren naar school. al-Ie me-vrou-wen aan het poet sen en bo-nen. Dat is het uur van de poe-zen. Het uur van Pim en Pom. Met hun neus jes dc lucht in stap-pen ze o-ver het trot-toir. Maar ze ko-men niet ver. Vlak-bij hun huis blij-ven ze stok-stijf staan. Wat is dat nou?, zegt Pim. Het is oor-log. zegt Pom. Grrr... grrr... grrr... al-le kat-ten uit de buurt zit-ten te bla-zen en ie sehreeu-wen en la-ten hun tan den zien hun ha-ren staan o-ver- eind en hun o-gen glin-ste-ren van kwaad-heid. Wat is er aan de hand?, vraagt Pim: Waarom doen jul-lie dat. vraagt Poni. Kar-does, de dik-ke ka-ter wijst met één poot om-hoog. Daar. zegt hij, moet je dat eens zien. de le- lij-kerd! Als-je-me-nou. :egt Pom. er zit een kal-je in de dak-goot. Een vreemd kat-je. We gaan haar met z'n al-len weg- ja-gen. sist Mi-mi van de Bak-ker Waar-om? vraagt Pim. Het is een ra-re kat. ze beeft een ra-re kleur en blau-we o-gen!. roept de ou-de Grijs. Voor-uit. Pun! Voor-uit. Pom! Mee-bla-zen! Het poes-je met de ra-re kleur en de blau-we o-gen loopt lang heen en weer in de dak-goot Mieuw. zegt ze, mieuw. ik be-grijp er niets van. Ze is nog heel klein. La-ten we door-lo-pen, zegt Pim, ik wil er niets mee te ma-ken heb ben. Pom kijkt door de kier-tjes van zijn o-gen om-hoog. Het is wel een bee-tje vreemd, die kleur, zegt hij, maar le-lijk is het niet. Hïï kijkt nóg eens. Heb je haar o-gen ge-zien. Pim? Haar'o-gen zijn zo blauw als de lucht. Weet je hoe ik haar noem rk noem haar he- mel-tje-blauw. blauw, zó heel Al-le poe-zen kij-ken nu door de kier-tjes van hun o-gen. Ze bla zen niet meer. Ze knik-ken. Al leen de ou-de Grijs doet nog le lijk. Laat je. niet voor de gek hou-den, sist hij, zei s an-ders dan wij. Er op af! Ho-ho, zegt Pom. Ho-ho. zegt Pim. Ho-ho, zeg-gen al-Ie poe-zen. Kom maar naar be-ne-den he-mel- tje blauw! roept Pom, we doen je niks! Maar He-mel-tje-blauw durft niet. Ze bib-bert een bee-tje en kijkt bang naar Grijs. Eerst op de tak van de boom springen. He-mel- tje blauw!, roep Pim. en je dan dan ge-woon naar be-ne-den la ten glij-den. He-mel-tje-blauw kijkt ver-le-gen naar al die gro te ster-ke kat-ten on-der haar. Mieuw. zegt ze weer. Ze durft niet. Hoe moet dat nou?, zegt Kar-does, ze kan daar toch niet blij-ven zit-ten in die goot Wacht maai', roept Pim. Tjoep. tjoep springen zijn streep-jes noot-jes op het paal-tje voor het nuis. van liet paal-tje naar de on- der-ste tak van de boom. tjoep. tjoep... nóg een tak., nog eén Nu is hij al he-ie-maal bo-ven. Mei haar lcopj-e scheef zit He-mel-tje- blauw op het rand-je van het dak. Mieuw, mieuw. zegt ze. komt u heus" voor mij, gro-te streep-me- neer? Stil maar. stil maar. doe nou maar wat je oom je zegt, lacht Pim. Hij knip-oogt te-gen het klei-ne kat-je En ein-de-lijk durft ze. Hoe-pla... nu zit zé op de tak naast oom' Pim. Kom mee, He- mel-tje-blauw, zegt Pim, al-le an- de-re ooms en tan-tes zit-ten al op je te wach-ten. En let maar niet op die ou-de Grijs, hoor. Die is al leen maar ja-Ioers op jouw mooi-e vacht."Om-dal hij er zelf uit ziet als een vod-den-zak. De ou-de Grijs gaat ver-le-gen ach-ter de vuil-nis-bak zit-ten. Hel was maar een grap-je, zegt hij. Pim doet He-mel-tje-blauw voor hoe ze langs de stam moet roets jen, voor-poot-jes eerst, ach-ter- poot-jes ge-strekt. Maar He-mel- tje-blauw heelt nog maar heel klei-ne na-gel-tjes en het laat-ste stuk-je wordt meer glij-den dan rocts-jen. Maar dat geeft niets, want ze valt op een mooi zwart kus-sen-tje. De rug van Pom! Dag He-mel-tje-blauw. zegt Pom, ik ben je oom Pom. En ik ben je tan-te Mi-mi. zegt Mi-mi rhn de bak-ker. Ze geeft He-mel-tje- blauw een vrien-de-lq-ke .lik "op haar oor-tje. We wa-ren net op weg naar de sla-ger, He-mel-tje-blauw. zegt Kar-does. Kom maar gauw mee En daar gaan ze: voor-op Pim en Pom met He-mel-tje-blauw tus sen hen in, daar ach-ter Mi-mi en Kar-does en al-le an-tle-re kat ten. En he-le-maal ach-ter-aan met zijn staart tus-sen zijn po ten de ou-de Grijs. Het is haast een op-toch'. Net of het feest is! DEN HAAG (ANP) De landelijke bestuursraad van (Ie Christelijk Histo rische Jongerenorganisatie CHJO heeft er bij de hoofdbesturen van de KYP- en ARP-jongerenorganisaties op aange drongen om te komen tot praktische samenwerking tussen AKJOS, CHJO en KVPJG. De/.e samenwerking zou gestal te moeten krijgen in de coördinatie van liet werk van dc studiecommissies, in uitwisseling van artikelen van de (jon geren-) tijdschriften en in het organi seren van conferenties en het instellen van werkgroepen op plaatselijk en pro vinciaal niveau. Het intiatief van de CHJO en de plan-' nen tot organisatorische samenwerking I worden door het hoofdbestuur van dei verking tussen de drie christe- lijke partijen c.q. jongerenorganisaties, overeenstemming over uitgangspunt.; program en uitvoering gewenst. Naar, het oordeel van de ARJOS mag het geschilpunt tussen enerzijds de ARJOS en anderzijds de CHJO en de KVPJG j over met name de overeenstemming over de uitvoering niet worden gene-l geerd wil althans de verhotlding tussen1 de drie jongeren-organisaties worden ge-1 normaliseerd. Wel blijft het ARJOS- bestuur .ten alle tijde" bereid over de in het geding zijnde punten van ge dachten te wisselen Fronse assemble aanvaardt het bezuinigingsplan PARIJS (AFP) De Franse nationale vergadering heeft woensdag het bezui nigingsplan van de regering met 8911 stemmen tegen 91 aanvaard. Aan de stemming namen 482 afgevaardigden i deel. Voor jou, van Sint omdat je elke dag weer kookt en strijkt en wast. Omdat je glimlach blijft ook als het je niet past. Omdat een moeder zoals jij bent geen eigen vrije uurtjes kent... voor jou een Certina omdat de tijd zal leren hoezeer wij je waarderen. Omdat een stukje dank zich al bevindt in dit horloge van de Sint. CERTINAt voor al die momenten dat je het beste wik geven. 'ADVERTENTIE' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiimiiiiiii Geef met St-Nicolaas een plantenbon 5 lig Kwekerij M. H. Dekker ■li (öri 1 ADVERTENTIEI Langevielesingel 34 - 38 Middelburg - Tel. 01180-5253'* WASHINGTON (AFP) De Britse zaakgelastigde in Washington, Edward I E. Tomkins, heeft woensdagavond het 1 niet-verspreidingsverdrag geratificeerd.1 GRONINGEN (GPD) Het gewest Engeland is de eerste atoommogendheid' Drente van de vrouwenbond van de Par-j die dat doet. Het verdrag is door 83 tij van de Arbeid heeft zich dinsdag in' landen ondertekend. Om van kracht te Assen eensgezind achter het besluit van worden moet liet door de VS. de Sowjet- HAARLEM (GPD) de PvdA-vrouwengroepen in Hoeren- veen en Wolvcga geschaard, om minis- ter Roolvink (sociale zaken) ertoe te! j bewegen zijn uitspraken betreffende de tewerkstelling van werklozen uit del I probleemgebieden in hel westen van lie! land te herroepen. Dat gebeurdej tijdens de jaarlijkse vergadering Pctrole Halm maakt aan roos radicaal een eind. Gebruik dagelijks Pétrole Hahn. de wereldvermaarde haarlotion met die prettige en heerlijk frisse geur. In een schrijven aan het secretariaat 130.000 frank buit gemaakt, van de PvdA-tweede-kamerfractie inj Den Haag, zeggen de vrouwengroepen ernstig verontrust te zijn over de mi-| nisteriële uitlatingen en dat zij daar| i tegen scherp stelling nemen. Zij zijn niet alleen van mening dat de dagelijk-l se pendel van het noorden naar het1 westen gevolgen meebrengt die hen' zwaar zullen belasten, maar ook dat door te lange afwezigheid van mannen 1 hun gezins- en huwelijksleven in ge-i I vaar komt De politie heeft Engeland en 40 andere landen drie scholieren uit Haarlem en een uit worden geratificeerd. Heemstede aangehouden die hebben be kend van een banketbakker in de Haar- Iomse binnenstad in drie jaar ongeveer ftVFRVAI ftp f A<sINft f 6,500 te hebben gestolen. De jongens UfLItittL UI UrtJlllU I werkten na de schooltijd, in de week einden en in vakanties bij de bakker. LYON AFP-RTRDinsdagnacht Deze bemerkte de verduisteringen toen vier gemaskerde en gewapende <le jongelui steeds driester werden en een casino in de huurt van in oktober en november van dit jaar be- ivervallen en een bedrag van dragen van 1200 en 2900 gulden bij insluipingen in de bakkerij stalen. Lyoi Bejaarde had fietsen stelen als hobby GRONINGEN (GPD) De 71- jarige G. B. uit Deventer, die maandagavond in Groningen ge arresteerd werd toen hjj een ge stolen fiets op de trein wilde zet ten, blijkt dat al 19 keer eerder wel met succes te hebben ge daan. De man bekende bovendien in Deventer zelfs 25 fietsen te hebben gestolen. Dat hij Groningen in zijn opera ties heeft betrokken kwam omdat hij daar een dochter had wonen die hij zo af en toe ging opzoe ken. Wellicht om de reiskosten eruit te halen, keerde hij onver anderlijk met een gestolen fiets terug. Die haalde hij bij een van de rekken bij het station, nadat hij het slot met een ijzerzaagje had doorgezaagd. B„ een handige knutselaar, knapte de karretjes thuis wat op om ze vervolgens tegen een prijs van gemiddeld 25 te verkopen. Dat zelfde deed hij met de fietsen die hij in z'n eigen woonplaats stal. Volgens de verklaringen van de oude man is hij een jaar of vier geleden met deze ietwat bedenkelijke rijwiel handel begonnen. Hij wil er nu mee ophouden omdat, zoals hij zei: ,Het eigenlijk niet kan.' De Groninger politie die er wat het laatste betreft net zo over denkt, heeft hem ter beschikking van de justitie gesteld. President Haagse rechtbank: PYRRHUSOVERWINNING VUOR LEIDSE STUDENTEN DEN HAAG (GPD) De presi dent van de Haagse rechtbank, jhr imr G. Witsen Elias, heeft donder dag bij vonnis in kort geding het bestuur van de medische faculteit van de rijksuniversiteit te Leiden categorisch bevolen aan alle medi sche eerstejaarsstudenten de kans te geven tot het volgen van de me dische studie indien zij bij het her kansingsexamen hiertoe geschikt bevonden zijn. perkende maatregel waardoor het totaal aantal tweedejaars-, T?! .V studenten via een vergelijkend herkan-! men. Dit deelde het bestuur i singsexamen beperkt zou blijven totI ^edcrlanclse Studenten Raad (ns. IgQ in een commentaar op de uitspraak in Als criterium voor een herkansingsexa- het kort Reding. men mag alleen gelden de geschiktheid Wil men tot een werkelijke effectuering tot het volgen van de medische studie'van de uitspraak komen, dan moeten volgens de NSR twee voorwaarden wor- den gesteld: democratisering van het I bestuur van de medische faculteit van j de Leidse universiteit en het door het I ministerie mogelijk maken, dat de ver- 1 antwoordelijkheid van de kwaliteit van het onderwijs gedragen kan worden. Over de eerste voorwaarde wordt op gemerkt, dat anders er een grote kans is, dat de faculteit toer. een verkapte studentenstop zal instellen. De examens en tentamens liggen na- - melijk uitsluitend in handen van de hoogleraren, die voorstander bleken van invoering van de studentenstop. Met betrekking tot de tweede voorwaar de meent de NSR, dat er op korte ter mijn materiële voorzieningen moeten worden getroffen. De NSR dringt op- i nieuw aan op stichting van een achtste I medische faculteit en van een klinische medische hogeschool. december de be moei intrekken i die in Leiden en niet de capaciteit van de faculteit. Iedere student die geschikt is bevon den moet de kans krijgen de medische studie te volgen. Het faculteitsbestuur wordt echter niet verboden om een teveel aan geslaagde studenten op een wacht lijst te plaatsen. De rechter ver klaarde zich in zijn vonnis niet ge roepen om te bevelen dat alle ge slaagden onverwijld tot het tweede jaar zullen worden toegelaten, om dat zo zei hij letterlijTc J)e rechter een ordenende taak heeft en een dergelijk gebod slechts zou lei den tot chaos'. De overwinning der Leidse studenten in dit proces tegen een verkapte nume rus fixus is dus een Pyrrhusoverwin- ning geworden: weliswaar is het verge lijkende herkansingsexamen tot beper king van het aantal tweedejaarsstu denten in strijd met de wet verklaard, doch anderzijds wordt het faculteits bestuur toegestaan het aantal tweede jaarsstudenten toch te beperken Hot 180) via plaatsing op een wachtlijst. De problemen rond de medische stu- de t ADVERTENTIE) TEGEN ROOS EN HAARUITVAL HTS-Unie oneens met rapport over hts-titulatuur "EN HAAG (ANP) Het lioofdbe- "nur van de HTS-l nie is liet oneens n'Pl de comniissie-Sclilösser, die rap porteerde over (Ie titulatuur voor hts- Volgens de HTS-Unie is de coni- iiittie in een grote boog om de plaats de baccalaureus heengelopen. De 'unetïestellïng van dc afgestudeerde Ms-er wordt uitsluitend gezien en ge formuleerd in relatie lot de plaats van ■fo TH-ingenieur in de maatschappij., commissie gaal ervan uit, (lat zo 'Hlii mogelijk aan de bestaande wet- fo'ijke regelingen getornd dient te wor-l den. I In ELSEVIERS WEEKBLAD vraagt (op p. 91, e.v.) drs Hoogen- I ciijk zich af wat er volgend jaar niet de lonen gaat gebeuren. jSprekend over de loononderhande lingen. zegt hij: .de bonden lijken erg onverzettelijk. Het woord sta king is al gevallen. Dit hoort na tuurlijk wel allemaal bij een sy- 'teem van vrije loonvorming. De werknemers overvragen en de werkgevers reageren negatief. De werkgevers zijn echter van me ning dat veel te weinig wordt ge zegd, dat het loonbeleid op de te (verwachten produktiviteit de laat ste jaren steeds vooruit loopt'. Jouke Mulder heeft top p. 92. e.v.) een vraaggesprek met dr Anne Von- deling, die over ae nieuwe voorzit ter van de PvdA hel volgende zeg- .De toekomstige voorzitter zal sterk betrokken worden bij bepaalde vor- I men van overleg met hel: oog op dc I verkiezingen. Wat de partij Detreft: genoeg beweging. Overigens nen. zo rechts en egocentrisch als mogelijk'. HP trekt een wissel op de toekomst door een artikel te publiceren (p. 17) over de gevolgen in Amerika van een vrede in Vietnam. In tegenstel ling met de vaak geuite mening zal een definitief staakt-het-vuren ook voor de Amerikaanse nationale huis houding een verbetering betekenen .Voor dc Amerikaanse economie zou vrede in Vietnam het beste nieuws van de laatste tien jaar zijn. Het economische vredesplan belooft ho gere slaatsinvestcringen in eigen land, bij vermindering van belas tingdruk en verlaging van het dis conto. Voorts zou het einde van de oorlog in Vietnam de VS bevrijden van hun zwaarste economische zorg de chronische zwakte van de dollar" Roes voorbij Geen sprookje zltter van een dooie club te wor den. Er zal zonder twijfel in het voorzitterschap een stukje uitda ging zitten' In de HAAGSE I'OST komt VVD- senator Van Riel aan het woord (p. 6. 7). die het geloof in geleide lijkheid als hoofdprincipe ziet van liet liberalisme en daaraan dan toe voegt: .Al dat gedoe, die grappen van meneer Van der Poel en hel hoepla-cabaret, zie ik ook als een vorm van zelfverwezenlijking op de rug van een ander, zonder voldoende echt sociaal verantwoordelijkheids gevoel. En daarom zeg ik' net zijn allemaal uiting van fascis toide den ken. Van hc, doorzetten van de ei gen persoonlijkheid en de eigen wil zonder daarmee een positief op de medemens gericht doel te willen die- In ACCENT meent (p. 5 e.v.) lord Cromer, voormalig president van de Bank ot' England dat men de Duit sers niet de schuld kan geven van de huidige Europese financiële im passe. .Hel komt mij als een bij zonder scheve opvatting voor de Duitsers de juistheid van hun eco nomische beleid te verwijten. De Duitsers zijn er in geslaagd een zeer sterke valuta op te bouwen bij een op zijn minst gezegd veel lager cij fer van werkloosheid en onbenutte mogelijkheden dan Engeland. Ze hebben ook volledig het sprookje ontzenuwd dat een sterke valuta al leen kan worden opgehouden door permanente omvangrijke werkloos heid'. Dr A. Batenburg, directeur van de Algemene Bank Nederland, meent onder meer (p. 41, e.v.) dat .Duits land voortdurend zulke overschot ten in het handelsverkeer heeft, dat het land daaruit de consequentie van een revaluatie had moeten trekken, er niet van zo'n halfslachtige maat regel als ze nu genomen hebben Ze hebben te weinig gedaan. En dal betekent dat nu iedereen zit af te wachten tot toch de feitelijke aan passing van de wisselkoers plaats vindt aan de versluierde revaluatie, die gecreëerd wordt door het mani puleren met belastingen bij in- en uitvoer'. In VRIJ NEDERLAND vraagt W. Drees Sr. zich af of de nieuwe PTT tariefsverhogingen wel noodzakelijk zijn (p. 15). .De hoge investeringen voor de telefoon dienen allerminst alleen voor uitbreiding van telefoon aansluitingen. Er worden onder an dere grote bedragen besteed voor een snelle automatisering. Nederland is het tweede land na Zwitserland waar het binnenlandse net geheel is geautomatiseerd. Een mooi re sultaat. Maar nu is men bezig veel te investeren in snelle automatise ring van de internationale verbin dingen. De lange wachtlijst (voor telefoonaansluitingen) is len dele een gevolg van de voorrang die men geeft aan de automatisering, ook internationaal" Naar aanleiding van de (recente! staatsgreep m de Afrikaanse repu bliek Mali schrijft der K. L. Roskam p. 1De jonge Afrikaanse staten vormen (inderdaad) een rijpe voe dingsbodem voor samenzweringen, want de onafhankelijkheid bracht niet de roes van de beloftevervul- ling. maar de kater van de teleur stelling temeer daar de nationa listische leiders van agitoren tegen tot verdedigers van gezag en wet- werden'. Goud en spelen In DE GROENE kan de lezer (op p. 5) santen niet P. E. Hen in de re cente monetaire problematiek dui ken onder het motto .Kopzorg ses, met moeite door gezamenlijke aelie van de belangrijke westelijke landen afgewend, het monetaire stel sel laten sidderen en beven. Al heeft wellicht de Gautles houding een dom per gezet op de vreugdevolle activi teit van de speculanten in valuta en goud, het kan toch weer spoedig genoeg opnieuw beginnen. En een definitieve remedie is nog niet in zich I,. De Egyptenaar Att.awilla schrijft (p, "2|, 'dat de aanstaande verkiezin gen (in februari) in zijn land van groot belang zijn. ,De verkiezin gen worden door lmkse krachten be schouwd als een stap in de goede weg om de Israeli's het (veroverde) land uit te krijgen, Het binnenland se front wordt er immers door ver sterkt doordat het volk over grotere mogelijkheden komt te beschikken HERV. NEDERLAND schrijft op (p. 1) over de zorgen van de ge scheiden vrouw. Daaruit blijkt on der andere dat de .pseudo' weduwen dat wil zeggen de vrouwen wier gescheiden man gestorven is het veel beter hebben. .Zij genieten na melijk een vaste uitkering op grond van de algemene weduwen en we zenwet een uitkering, waarvan in geval van bijverdiensten niets wordt afgetrokken. Men kan zich indenken, wat bijvoorbeeld gescheiden vrouwen, wier mannen nog leven, onwillekeu rig gaan denken als ze hun positie met die van de pseudo-weduwen vergelijken'. Spookslag om frank De NIEUWE LINIE heeft het (op p. 1) over ,de spookslag om de frank' en komt daarbij tot de conclusie, dat ,de gehele gang van zaken aan het monetaire front duidelijk poli tiek bepaald is. En» zolang we er van uitgaan dat er in het westelijk deel van de wereld geregeerd wordt volgens democratische maatstaven, heren politieke beslissingen in het openbaar te worden genomen. Het is een teken aan de wand dat vrijwel niemand begrijpt waarom Johr-on nu ineens aardig doet tegen De Gaulle en dat financiële experts nark en een over zijn recente bezoek aan Biafra .in naam van het .recht': Biafra krepeer!" i en schrijft. .Biafra is een probleem van mensen met vrouw en kind. in hun hut en werk. Alle politieke concepties zijn ondergeschikt aan hel rustig leven van die man, die vrouw en dat kind. Zoals vaak vergeten politici, gevan- PANORAMA waarschuwt (p. 15 e.v.) tegen het grote gevaar van de chemische industrie in de nabijheid van grote woongebieden en consta teert, dat wij op een vulkaan leven. Maar .de rijksplanologische dienst is een zeer voorzichtige dienst. En dat is jammer. Want, hoe meer er van de zijde van de overheid geha merd wordt dat de industrie met ons moet leven, hoe veiliger de industrie zal worden. Panorama besteedt uitgebreide aan dacht (p. 56. e.v.) aan de .gevaar lijke' getrouwde vrouw, die haar man dikwijls onbewust het leven zuur maakt. De NIEUWE REVUE laat dr Mon tague (p. 24. e.v.) aan het woord, die de lezer iets vertelt over het verband tussen hard werken en maagzweren. .Volgens mij werkt niemand te hard. Ik heb nog nooit iemand gekend die zich echt over werkt had. Wel heb ik veel patiënten gehad die zichzelf overschat hadden, die mensen hebben last van zorgeji. ergernis, ongerustheid, maar niet van hun eigenlijke werk'. De mens legt het vaak niet alleen tegen zijn medemens af. maar ook tegen het dier. De Nieuwe Revue be wijst dit aan de hand van een in tekening gebrachte vergelijking tus sen de menselijke en dierlijke pres taties. tp. 32, e.v.). De SPIEGEL publiceert (p. 9, e.v. i een aantal i rooms-katholieke) bui- tenalndse reacties op de voortvarend heid van vele Nederlandse rooms- katholieken. .De conservatieve gees telijken in Spanje zien iedere voor uitstrevendheid, en zeker de Neder landse, als een gevaar «wi* de kerk. Een waardig voorbeeld is wel de pes simistische voorspelling van de toe komst van de kerk. die een oude dorpspastoor uiteenzette: als het zo doorgaat, dan wordt de eerstvolgen de paus een Nederlander en daar na komt dan de anti-christ'. erder schrijft de Spiegel over tv- reclame (p. 19. e.v.). over de du- plicaaiiiiens (p. 28, ev.v.) en over drie jonge Nederlandse architecten, die een proteststad hebben ontwik keld (p. 36, e.v.). ADVERTENTIE keijzer tapijt KAMERBREED "fhkaloti tapijt uafea p.m. POSTBUS 39 - HILVERSUM NEW VORK (AFP) De komende Amerikaanse president, Richard Ni xon, heeft dinsdag Robert Robert Ells worth. politiek directeur van Nixons verkiezingscampagne, benoemd tot zijn naaste medewerker. De 42-jarige Ellsworth zal worden be last met talrijke binnenlandse en bui» i tenlandea vraagstukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 19