Avanti gooit niet zulke hoge ogen als vorig jaar HOTELIER JO DE ROO NU OP ,DE UITKIJK' NAAR NIEUWE TOEKOMST Kt TOPSPORT OP EEN BIEFSTUK BESTAAT NIET WEET JE I GEEN VOOR KOK ME..? ARD SCHENK: LEEN PFROMMER IS EEN MAN BIJ WIE JE TERECHT KUNT MET PROBLEMEN Sport op tv en radio ZWARE DUELS DAMES MMHC EN 0LYMPIA UITPUTTING PUBLIEK BIKKELHARD Rillandia Smashers aan ton ranglijst STUDIE CV-plannen? Even bellen! Hollestelle nv 11100-6995 Programma GEEN 13 GOED IN SP0RTT0T0 Schaaksimultaan in Sas van Gent GUERLAIN VAN BIEMEN zaTERDAG 23 NOVEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 9 ADVERTENTIE) HUSBUBESU L^DE MAGNEET JL ^"reisbureau W&tÊuMÊ Hoofdkantoor Statlnnsnlein 24 vliegreizen 10 tm. 22 dagen v.a. f.296r touringcarreizen 5 tm. 15 dagen v.a. f.130." .7 jongeren-reizen per touringcar en vliegtuig v.a f.MOr treinreizen 10 tm. 17 dagen va.f.137." cruises 13 dagen inkl. vliegreis va f.598: Het Magneet zomer programma 1969 is uit! tel. 040 6278?' en 66780 Breda, Passage 2, t 1 01600-37839 Den iosch, Kolperstraat 2 tel. 04100-42128 Tilburg, Heuvelring 49, te 04250-34809 BADM1NT ONOVERZICHT (Van onze sportredacteur) KRUININGEN Mevrouw Corrie de Roo raakt duidelijk ontstemd. Het onafwendbare onderwerp komt als vanzelfsprekend ter sprake in de grote woonkamer (sfeer, evenwichtige inrichting, cosy) van de grote witte villa aan de rijksweg langs Kruiningen, residentie van Zeelands toprenner Jo de Roo. Het onderwerp: doping! In zijn 11-jarige loopbaan als profrenner is ook de nu 31-jarige Dc Roo middelpunt geweest van affaires met verboden stimulerende mid delen. Jo de Roo zegt het zelf: ,In België ben ik vorig jaar enkele keren beschuldigd geweest van het gebruik van doping'. De straf: hij mocht en mag enkele jaren niet in België rijden. ,Je had natuur lijk voor een keer wel iets gepakt', opperen we. Jo de Roo, eerder be rustend, wordt niet eens kwaad. Geloof me, het was fraude', ont kent hij het gebruik van doping. Als wij in «oord en gebaar toch nog wat twijfels etaleren, springt zijn jonge, blonde vrouw ont stemd in de bres: ,De mensen móeten geloven dat Jo niets pakte, zoals ze dat noemen. Als er toch één is die het zeker kan weten ben ik het. En ik weet het zeker'. En Jo de Roo: ,Het is zo'n onduidelijke zaak, dat dopingsonderzoek. Weten ze wel voldoende van de uitwer king van medicijnen op je urine? En ik hou staande dat er fraude gepleegd is met mijn urineouderzoek in België'. Maar wie moest van die fraudè beter worden? Jo de Roo, schouderophalend: ,Dat weet ik niet, maar wat ik wel weet is dat Merckx toch niet gepakt kan worden in België. Mensen die topsport bedrijven gebruiken in derdaad stimulerende middelen, maar alleen middelen die zijn toe gestaan: een vitamineconcentraat bijvoorbeeld. Topsport kan niet meer op een biefstuk'. En dan blijkt dal die uitspraken voor een Antwerpse rechtbank enkele Jaren niet koersen in België hem meer hebben aangegrepen dan hij aanvan kelijk liet bljjken: .Kent u nou werkelijk nog één eerljjk mens. Ja, alleen op die leeftijd', wijzend op zyn twee aan zjjn voeten spelende dochtertjes Nicole (6) en Jaeobine (3). .Die rechters. Ze hoorden niet eens. Ze mompelden, de hoofden bij elkaar gesloken, maar wat. Je voelt dat ze geen grijntje twijfel hebben aan je schuld. En ze spreken recht. Recht noemen ze dat'. En later, als we in de herfstige tuin afscheid nemen, terwijl een grauwe mist zo laktvol Is voor het juiste decor te zorgen, zegt hij, toch bewogen: ,Denk er nu eens over na wat er in iemand moet omgaan die wérkelijk zonder schuld is maar die toch veroordeeld wordt'. Zijn stem. Zijn intonatie. Te echt. om toneel te zijn. Op lo'n moment kan men slechts denken: die rechters in Antwerpen hadden toch beter kunnen gaan twijfelen eigenlijk nooit gedacht. Wat veel ge vaarlijker was en waar ik wel eens hang voor was als ik hier alleen was. dat waren die lange autoritten 's nachts door Frankrijk. Ik heb het zelf ook wel gedaan. Maar angst voor het rijden in de bergen had ik niet. Na de dood van Simpson was dat an ders. Toen werd ik bang, voor de uit putting op die bergen, voor de hitte'. Maar Is er in heel de wielersport dan ook voor Jo de Roo niet één duidelijk geval van het gebruik van verboden stimulerende middelen Eerder die middag vroegen we het hem en on vermijdelijk viel de naam van de En gelsman Tommy Simpson, die in de Tour de France van 1967 op de grim mige flanken van de berg Ventoux uit geput van zijn fiets en enkele uren la- ter overleed. De Belgische journalist K. van As- whe over deze trieste affaire in zijn boek .Dossier Doping': Eater op de avond komt de genadeslag: .Gezien de omstandigheden van het overlij den hebben de betrokken artsen toe- (Van onze sportredacteur) KRUININGEN Als we bij Jo de Roo aankloppen nu hij besloten beeft definitief met wielrennen te stoppen is hij het die de eerste vraag stelt: .Weet je geen goeie kok voor me...?' Die weten wij niet. Maar de vraag illustreert wel dui delijk dat toprenner Jo de Roo nu al bezig is met de problemen van hotelier Jo de Roo. Hij heeft ,mijn vrouw en ik wilden de toe komst toch veilig stellen' reso luut voor het nieuwe beroep geko zen: .Ik kou nu de hotels ,De Schelp' i'ii ,De Uitkijk' gaan exploi teren. En die kans hel» ik gegrepen'. Helemaal een vreemdeling in het re- oreatiebedrijf is hij met. Aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk ex ploiteert hij reeds zeven caravans. .Eerst heb ik er aan gedacht een grote camping te beginnen, maar (Ie grond is peperduur. Daarna heb ben we bet nog even over een ma nege gehad, want ik hou wel van paarden. Maar ik geloof toch niet dat dat veel opbrengt en waar moet je hier naar toe met de bui- tenrltten. Toen kwam du3 het plan die hotels aan te schaffen' Jo de Roo zet niet zonder spijt een streep onder een succesvolle car rière die bezongen werd in Neder landse, Belgische, Duitse. Franse. Italiaanse en Spaanse kranten. Zijn successen kwamen al bij de ama teurs. .Toch lag daar mijn grootste desillusie, want in 1957 werd ik bij het kampioenschap van Nederland op <le weg tweede achter Van Steenvoorden. Er was geen excuus voor. ik deed hét verkeerd. Maar ik bad moeten winnen'. De eerste jaren bij de profs in 1958 ging hij over brachten hem nog niet zo in de aandacht. Al waren er wel successen. Voorbeeld een ritzege in de Ronde van Nederland. Maar in 1960 brak hij door: win naar van de Ronde van Sardinië. En in 1961 maakte hij opvollende indruk met zijn zege in de befaam de wedstrijd op het eiland Man, niet eens zozeer met alleen de ze ge, maar vooral omdat hij de in de sprint bijkans onverslaanbare An- dré Darrigade (winnaar van vele etappes in de Tour) toch in diè sprint versloeg. 3jn topjaar: 1962 Winnaar In de monsterrace Bordeaux-Pari is i .dat vergeet ik nooit, dat was m'n mooi-, ste zege'), winnaar in Parijs - Tours en winnaar van de Ronde van Lombardije, allemaal klassie- J kers. Dat jaar won hij het Super Prestige Pernod-klassement. een klassement waarin alle belangrij ke wedstrijden meespelen. In 1963: weer eerste in de Ronde van Lombardije en Parijs-Tours en ook voor eigen publiek de snelste, in de Acht van Chaam. In 1964: kam pioen van Nederland op de v etappezegc in Ronde van Frank rijk en weer winnaar in Chaam. In 1965: weer kampioen van Neder land, weer een etappezege in dc Tour de France eri een zege in de Ronde van Vlaanderen. In 196G: winnaar van de Omloop van het Volk en opnieuw de Acht van Chaam. Jo de Roo die voor Nederlandse Mag neet. Televizier en Willem II) en Franse Helyett-Lcroux, St.-Ra phael. Gitanè) merken gereden heeft, nam vijf keer deel aan de Tour de France (,ik reed hem drie keer uit') en vier maal starbte hij in het wereldkampioenschap op de Weg, met als beste prestatie een vijfde plaats In 1961 Het wachten is nu op de Zeeuw Jo de Roo kan doen vergeten. stemming tot begraving geweigerd'. Dat betekent doping!' Én verder schrijft Iiij: ,In de koerstrui van de ongelukkige renner vinden de wets- dienaren (lrie tubes, twee lege en een half volle. De lege hebben Onidrine bevat, een amfetamine-preparaat'. Maar deze journalist moet ook schrij ven: Tegen alle informatie en de lo gica in proberen de officiële instanties de Tour van iedere blaam te zuiveren. Tom Simpson stierf van de hitte...' Jo de Roo: .Tommy Simpson heb ik heel goed gekend. Hij was mijn vriend. Wat doen wielrenners onder elkaar. Ze praten en leven met elkaar als kleine jongens, vooral praten over koersen, soms over vrouwen. Je lacht om dit en dat. Maar je bent als prof- renner een object, een zaak. Daarom blijven de gesprekken oppervlakkig. En juist Tom Simpson was één van de weinige renners met wie ik serieus kon praten, over andere onderwerpen dan alleen maar wielrennen. Serieuze gesprekken. Dus ik ken hem goed'. En het drama op de Ventoux? Jo de Roo: ,Ik weet absoluut zeker dat Tom Simpson niet is gestorven door het gebruik van doping. Dat heeft hij niet gedaan. Tom Simpson is het slachtoffer geworden van zijn karak ter. Hij had een sterk karakter. Hij kon als weinig anderen doorgaan als hij een zware inzinking had. Zijn ka rakter dwong hem door te gaan toen hij al eigenlijk niet meer kon. Daar om blijf ik er bij: hij is gestorven van uitputting'. En zijn vrouw Corrie: .Toen met dat van Tom Simpson hen ik voor het eerst bang geworden. Aan ongeluk ken met die diepe ravijnen heb ik Wie Jo de Roo kent weet ook. dat zijn trots hem dwingt alles te geven om tot de groten te kunnen behoren. Hij formuleert het zelf anders: ,Ik weet dat je als renner te ver kunt gaan. Dat je teveel krachten wilt ge bruiken. Soms besef je later hoe dat komt. Dat komt dan omdat het pu bliek voor een renner doping is. Die mensen zwepen je op. Dat publiek zorgt er voor dat je enorm lang kunt afzien' (wielerterm voor volhouden ook als je met een zware inzinking worstelt). Dat vechten in eenzaamheid lag Jo de Roo wel. Vraag hem: wie waren je werkelijke vrienden in de wieler sport? en hij moet lang nadeken. De naam Simpson is al gevallen. De Roo: .Vrienden, wat zijn werkelijke vrien den? Als ik er dan toch één moet noe men: Piet Rentmeester'. En Corrie de Roo wil het wel toegeven: ,.Ia, Jo is een individualist'. Misschien ligt daar in ook het geheim van zijn talent om juist in ééndagsritten te schitteren. In die eendagsritten (klassiekers) moet de renner het meer alleen, in eenzaam heid waarmaken dan in de etappe wedstrijden (Tour de France en noem maar op) waarin het ploegverband een veel grotere rol speelt. Jo de Roo: ,Ach, ik weet het niet. Ik kon me gewoon heel goed concentreren op één wedstrijd. Daar dacht ik dan voortdu rend aan'. En Corrie de Roo: ,Ja, hij was dan dagenlang stil'. Hij weet dat de wielersport bikkel hard Is en hij accepteert dat omdat hij ook bikkelhard voor zichzelf is. Een voorbeeld: ,Eén van de mooiste overwinningen vind ik nog altijd mijn zege in de tweede etappe van Olym piad Toer door Nederland voor ama teurs in 1957. We reden er toen in met een ploeg van .Theo Middelkamp'. Arjaan de Schipper was ploegleider. Tic werd eerste. Kees van de Zande twee. Jaap Huiszoon derde en Jaap van Sluijs vierde, allemaal van .Theo Middelkamp'. Er zaten al minuten ver schil tussen ons. Die etappe was 26C km lang... En wat zie je nu? De ama teurs mogen niet verder dan 200 km rijden. De etappes bij de amateurs worden steeds korter. Maar wat pra ten ze over afstanden Als wielren ner moet je dat kunnen. Als wiel renner moet je maar serieus kunnen zijn en als je niet serieus kunt zijn dan moet je daar ook maar tegen kunnen'. Is hij niet blij het niet eindelijk kalmer aan te kunnen doen? En De Roo bekent: .Neen. ik was liever blij ven koersen. Maar het werd wel steeds moeilijker. Ik was langzamerhand van het eerste plan verdwenen. Als ik nu nog een belangrijke klassieker Had gewonnen, was het nog anders'. Za kelijk stelt Corrie de Roo vast: ,Ja. dan was je handelswaarde ook veel hoger'. MIDDELBURG De Zeeuwse ver tegenwoordigers in de districts le klas van de badmintoncompetitie gooi en niet zulke hoge ogen als vorig sei zoen. Weliswaar moest Avanti met een invaller voor Rudy Bisk naar Bergen op Zoom, maar de belang rijkste reden is toch wel dat de Avan- ti-dames nog niet de conditie hebben, die ze vorig seizoen bezaten. Avanti verloor met 5-3 van Happy Smashers. In de le klas afdeling Zeeland won nen de koplopers Jong Ambon en Avanti n van respectievelijk Mata dor en Avanti in. Voor Matador be haalden Annemarie Gasllle en Anneke Vervaat 3 winstpartijen, doch de he ren-teamgenoten konden niet op te gen P. Titiheru cs, zodat de eind stand 5-3 werd. Avanti III behaalde minder resultaat tegen de grote .broers' dan we verwachtten: slechts Alle Duden won van Very Heystek. In Avanti II maakte Tooa Verbeek haar come-back. In Vlissingen speelde Marathon 'n spannende wedstrijd tegen Zierik- zee. De uitslag werd een nipte overwinning voor het Schouwse team. In Marathon wordt het ver lies van het echtpaar Vermeulen,, dat naar Oostburg vertrok, nog, wel gevoeld. Matador mist nog routine en was met 0-8 kansloos tegen Astroïden. Jong Ambon Avanti n Zierikzee Avanti III Astroïden Marathon Matador Matador II 3 3 0 0 3 10 2 3 10 2 3 0 12 3 0 0 6 21- 3 6 21- 3 4 15- 9 3 11-13 2 10-14 9-15 9-15 0-24 In de 2e klas werkte Rillandia Smas hers zich door een 6-2 overwinning naar de kop van de ranglijst. Dit ging ten koste van Astroïden II, dat hier door zijn eerste verlies boekte. Avan- ti's jeugdploeg (4e team) kwam 2- maal in het veld en beide keren be haalden zij de volle buit. Marathon II werd met 6-2 verslagen, terwijl zij hun gastheren Fifteenth Point II geen en kel winstpartijtje gunden: 0-8. Jong Ambon n ging met enkele invallers ADVERTENTIE Twee jaar geleden, toen hij zijn groot ste triomfen al had bevochten, zei Jo de Roo ons: .En toch heb ik het gevoel dat ik aan het begin van m'n carrière sta, dat alles nog moet ko men'. Waren die laatste twee jaren dan niet teleurstellend? De Roo: .Toch niet. Dat idee blijft. Maar je fietst tóch eigenlijk altijd met de gedachte dat het wielrennen je beroep niet is'. Wat is eigenlijk zijn beroep: op de ambachtsschool behaalde hij het di ploma smeden, bankwerken en plaat werken, zoals dat toen geloof ik heette'. Nu heeft Jo de Roo en trouwens zijn vrouw ook zich weer heftig op de stucfie geworpen. Wijzend op blauwe ordners op (le tafel: We zijn bezig horeeadiploma's te behalen, han delskennis. bedrijfskennis, wetskennis. Het zal wel lukken'... Jo (le Roo, foto genieke renner, die ziel» altijd goed wist te verkopen (,een renner is een zaak'), die wist en weet wat zijn ZAAGMOLENSTRAAT 1, GOES handelswaarde ls, staat optimistisch op de .Uitkijk' naar een nieuwe toe komst. Een nieuwe naam voor de ho recabedrijven die hij nu in Kruinin gen heeft? .Ik dacht dat ik er ma g>woon Jo de Roo op moest zett» ie naam is bekend genoeg. Dan moet je dat benutten ook'... AMSTERDAM <GPD) Ard Schenk is bijzonder tevreden met de nieuwe schaatscoach Leen Pfrommer. .Een zeer prettig mens', zegt de Noordhollandse schaatsreiis, .zeer menselijk in de om gang. Je kan er terecht met je problemen. Een groot verschil met vorig jaar. Toen kon je met niemand praten'. ,Ard Schenk 24 jaar dezer dagen geslaagd voor het eerste deel van het examen voor fysio-therapeut, stond deze week voor het eerst na dit examen tijdens een selectiewedstrijd op het nogal kleverige ijs van de Amsterdamse Jaap Edenbaan. De Noordhollander toonde zich bijzonder verheugd, dat hij voor dit examen geslaagd was. ,Hij ls gewoon een ander mens geworden,' zeiden degenen, die hem vorige week op de baan hadden zien werken. Ard wilde dit wel toegeven. Zijn verloofde, Bonna van der Kooy, zelf gymnastieklerares aan een Amsterdams lyceum ook. ,Er is een hele last van hem afgevallen,' zei zij. Van moeder en vader Schenk ook. die durfden bijna niet naar huis op de dag van het examen. Maar nu is het dan voorlopig alleen schaatsenrijden waar Ard Schenk mee te maken heeft. Iljj heeft dc training, zowel .droog' op het CIOS. als ,op het ijs* maandag-, woensdag- en vrijdagavond telkens een uurtje tussen de studie door zeer ernstig genomen. ,Dat heb ik vroeger ook altijd ge daan'. zegt Ard een beetje nors, ,maar verder was er niets. Je moest alles op je zelf doen. Toen werd er geen enkele maal serieus getraind op de 1(1.000 meter. Coael» Pfrommer laat ons echter niet alleen. Hij heeft vol gende week ook een 10.000 meter op het programma staan. Dat moet je als goed getrainde atleten ook in de oefenperiode toch op kunnen brengen.' Ard Schenk weet waar het by hem aan schort. De 10 kilometer, die moet beter worden. Iedereen uit zijn omgeving weet waar h(j op mikt. Zeker dit jaar! Veel heeft Ard al bereikt. Hij is Europees kampioen geworden h(j heeft een (zilveren) olympische piak, maar wereldkampioen... Dat is hem eenmaal aan zijn neus voorbij gegaan in Gotenborg, toen de ijsmeesters te weinig acht hadden geslagen op de ingevallen dooi en te laat waren be gonnen met het bij vriezen. En Ard reed daar in het Ullevi-stadion in hel eerste paar... Kees Verkerk werd toen wereldkampioen en Ard moest hel met zilver doen. Die tienduizend meter! .Ik weet dat ik soepeler moet worden in mijn heupen, anders gaat mijn lichaamsgewicht te zwaar we gen.' zegt A»-d. .Het is al een stuk beter geworden. Vorig seizoen eigenlijk al. Maar toen kwam het. in Götenborg niet tot zijn recht, omdat wij mid den in de ellende rond de toenmalige schaatscoach zaten en niemand van ons zich eenvoudig kon concentreren.' Ard Schenk heeft ook zijn gewicht ernstig genomen. Toen hij merkte dat hij te zwaar werd. onderwierp hij zich vrijwillig aan een streng dieet. Geen jus, geen Boter, droog brood. .Je had nem moeten zien,' zei zijn verloofde lachend. .Wat ik van het komend seizoen denk.' Ard schudt zjjn hoofd. ,Ik heb er nog geen flauw Idee van, hoe het zal lopen. Half december komen sterke Noren en andere buitenlanders naar Heerenveen. Daar hebben we het eer ste vergelijkingsmateriaal.' Maar Ard weet evengoed als Iedere ingewijde in de schaatssport, dat het vrijwel zeker is dat de heren toprijders er niet aan zullen denken hun topvorm ten toon te spreiden daar in Heerenveen, .Er zullen wel weer de nodige rookgordijntjes worden gelegd,' zegt Ard. ,maar daar zijn we aan gewend.' ,En wat hol Nederlands kampioenschap betreft?' .Ja. dat nemen we alle maal erg serieus. We willen allemaal graag die titel hebben. En het tijd stip. 14 dagen voor de Europese wedstrijd, ligt gunstiger dan vorig sei zoen. Ard heeft al veel gepraat voor zijn doen. Hij moet nog wat aftrai nen, wat lopen. Hij dartelt haast om de Jaap Edenbaan heen. ,Hij is een an der mens geworden', zegt baandirecteur Van Amerongen en schaatsen- fabrikant Havekotte zegt het hem vlijtig na. En wat Kees Verkerk be treft. .Iedereen trekt immers zijn eigen lijn', zegt Ard, .tenslotte betreft het in de schaatssport toch persoonlijke kampioenschappen nietwaar.' Ard Schenk, leeg gereden nu zijn rit. op de 1500 meter tegen de N Thomassen, die hem met 0,1 seconde versloeg. Het gebeurde i ran dit jaar in Götenburg bij de strijd om de wereldtitel. Op het programma van de le klas komt één wedstrijd voor, waarin de bezoekers favoriet zijn, nl Matador II tegen Avanti III. die op I december gespeeld wordt. Voor de volgende wed strijden is de thuisclub favoriet: 29 nov. Marathon I - Astroïden: 29 nov. Avanti II - Matador: 30 nov. Jong Ambon - Zierikzee. In de 2e klas ontvangt Avanti IV op 25 nov. de koploper Rillandia I. De thuisclub is niet kansloos. Op 28 nov. is Fifteenth Point te gast bij Rillandia n, wat waarschijnlijk geen punten- winst voor de Middelburgers zal be tekenen. Ook het le team van Fif teenth Point zal geen aspiraties koes teren voor de wedstrijd tegen Jong Ambon II Een voorspelling over de uitslag Astroiden II - Marathon II durven we niet te geven, le klas district: Happy Smashers - Avanti 5-3; HE P. Marijs - K. Tan 15-4, 15-6, G. Hartman - A. Phaff 15-6, 17-14; DE M. van Eijk - mevr. König 11-2. 9-12, 7-11. I. Penders - mevr. Kok 11-8, 11-5; GD I. Penders,] P. Marijs - mevr. König, K. Tan 17-18, 3-15, M. v. Eijk, G. Hartman - mevr. Kok, A. Phaff 7-15, 17-18; HD G. Hartman, P. Marijs - A. Phaff. .K Tan 12-15, 15-7, 15-6; DD M. v. Eijk. DEN HAAG, (ANP) De cjjfers van sporttoto 14 van het afgelopen week einde zijn: deelnemers: 894.235. inleg: f 1.937.519,10. Prijzenbedrag: f 871.884,eerste prijs: geen meldingen van dertien goed, tweede prijs: beschikbaar 40 procent van het prijzenbedrag, f 348.753,60. 49 meldingen, bruto t 7.117.40. Derde prijs: beschikbaar 35 procent van het prijzenbedrag, f 305.159.40. 664 meldingen zes met twee kolomen, per koloan f 456 Extra prijs: beschikbaar 25 procent van het prijzenbedrag, f 217.971. 335 meldingen waarbij drie met twee ko lomen en een met vier kolommen, per kolom f 640. I Penders - H. Kok, E König 12-15, 17-14, 15-3. le klas afdeling: Jong Ambon - Ma tador 5-3; HE M. Titiheru - J. W. Vis ser 15-12, 15-6, P. Titiheru - H. Ploeg- aart 15-0, 15-3; DE A Braakhekke - A. Gasille 6-11, 6-11, H. Mahakena - A. Vervaat 4-11. 12-9, 4-11: GD A. Braakhekke, D. Manuhutu - A. Gasil le. J. W. Visser 14-17, 10-15, H, Ma hakena. P. Titiheru - A. Vervaat, H. Ploegaart 15-0, 15-8; HD D. Manuhu tu, M. Titiheru - H. Ploegaart, J. Vis ser 15-2. 15-10; DD H. Mahakena, A. Braakhekke - A. Gasille, A. Vervaat 10-15, 10-15. le klas afdeling: Marathon - Zierik zee 3-5: HE T. Lammers - A. Wijs man 15-7, 15-5, F. Jongbloets-L. do Hooge 14-17, 9-15; DE mevr. Groenen- burg - A. Berrevoets - mevrouw Van Rooyen - mevr. Kikstra 10-12, 11-8, 11-9; GD mevr. Groenenberg, T. Lammers - A. Berrevoets, A. Wijsman 7-15, 2-15, mevr. Van Rooyen, F Jongbloets - mevr. Kikstra, J. v. Vossen 9-15, 15-8, 13-15; HD T. Lam mers, F. Jongbloets - L. de Hooge, J. v. Vossen 16-17, 15-8. 15-8; DD mevr. Groenenberg, mevr. Van Rooyen - A. Berrevoets, mevr. Kikstra 7-15, 2-15. (Van onze correspondent) HILVERSUM Van de volgende voet balwedstrijden worden zondagmiddag voor de radio (14.30 uur Hilversum 2) ooggetuigeverslagen of nabeschouwin gen gegeven: ADOGO Ahead, Haar lemVitesse, SWHeracles en Graaf schapZFC. Tevens zijn er reportages ove.r de clubkampioenschapen turnen in Den Haag, de damwedstrijd Neder landBelgië in Vlissingen en de selec- tie-achtkampen tafeltennis In Heems kerk. Op de tv zondagavond (19.30 uur Neden- landl) beelden van de voetbalwedstrij den TwenteVolendam en ADOGo Ahead. Ook zijn er filmreportages van nationale schaatswedstrijden om de IJs- selcup in Deventer, de volleybalwed strijd Blokkeer-AMVJ en de basketbal wedstrijd om de Europacup dames AMVJWiszla Krakau in Amsterdam. MIDDELBURG Nadat de vorst af gelopen zondag bijna alle hockeyter- reinen onbespeelbaar maakte rijn er maar enkele wedstrijden gespeeld. In de 3e klas A werden alle ontmoetin gen afgelast en z|jn er dus geen wij zigingen in de ranglijst gekomen. Het volgende programma ls voor zondag vastgesteld: Best - Zwart Wit, Oir- schot - Warande, Waalwijk - Raplde en DES - Olympia. Het eerste herenteam van Olympia behaalde thuis tegen DES een kleine zege. Dit elftal krijgt het in Kaats heuvel zeer moeilijk. Toch ziet het er naar uit dat de punten mee naar Zee land worden genomen. VIERDE KLAS In deze klas heeft HSD zondag de eer ste zege weten te behalen op Goes. Door deze overwinning staat Vlissin gen nu op de laatste plaats, doch heeft één wedstrijd minder gespeeld. Drie ontmoetingen staan voor zondag op het programma, te weten Cadetten - Tempo, Goes - Vlissingen en Etten Leur - HSD. Het belangrijkste duel ls hier Cadetten - Tempo. De heren van de KMA schiinen er de laatste tijd beter in te komen en het ziet er naar uit dat zij in de bovenste regio nen zullen gaan eindigen. Tempo zal waarschijnlijk een nederlaag te in- wedstrijd en het ziet er naar uit dat zij geen punten zpllen behalen. Oir- schot en Hopbel zjjn kansloos tegen Hoco en Waalwijk. Het duel Pelikaan- Olympla kon weieens gelijk einglgen. 4e KLAS Hier leidt Zwart Wit met 6 punten uit 3 wedstrijden. HSD heeft nog geen winstpunten, al zijn de dames van Li berty uit Dongen ook zeer zwak. De volgende teams komen zondag tegen over elkaar te staan. Liberty - Zwart Wit, goes - Raplde en Etten-Leur - HSD. De thuisclubs Liberty en Goes zullen het wel niet kunnen bolwerken, terwijl HSD in Etten-Leur kansloos is. De stand ls: Zwart Wit Rapide Goes Etten-Leur Liberty HSD 3 3 0 0 6 11- 8 3 2 0 1 4 9-7 4 2 0 2 4 16- 7 4 2 0 2 4 4-4 2 10 12 5-2 4 0 0 4 0 0-24 casseren krijgen. Bij de Zeeuwse der by Goes - Vlissingen gaat de thuis club zegevieren, terwijl HSD ln Et- ten teleur kansloos is. De heren van MMHC zjjn vrij. De stand is: Goes Tempo MMHC Cadetten Etten-Leur HSD Vlissingen 4 3 0 1 4 10 3 3 0 0 3 9 24-10 6 11- 6 5 13- 2 4 5- 3 4 7-16 2 5-17 0 2-13 RESERVE 4e KLAS Hier komen de volgende teams binnen de lijnen: DES m - Liberty n, Rapi de II - Push VI en Tilburg IV - Peli kaan H. Bij deze ontmoetingen gaan de thuisclubs met de eer strijken. De dames van Tilburg konden hun bo venste plaats weieens niet meer af staan. AFDELING A In deze afdeling gaan de volgende teams de sticks kruisen: MMHC II - Etten-Leur, Zwart Wit II - Push VII, Breda IV - Tempo II en Pelikaan m - Tempo IV. De stand is: Breda IV RESERVE 4e KLAS Het reserveteam van MMHC, het zeevaartschoolteam, staat er ln deze, klas niet best voor. Uit 5 wedstrijden hebben de zeevaartscholieren nog geen punten weten te behalen. Zon dag treden ze op eigen terrein aan tegen Zwart Wit IV. Dit team heeft nog maar 3 punten weten te behalen en de MMHC-reserves moeten nu toch wel een zege gaan behalen willen zij de degradatie ontspringen. Verdere ontmoetingen zijn: Were Di IV - Wa rande m, Push IV - Forward IV en Pelikaan Hl - Breda V. AFDELING A Het programma voor zondag luidt: MMHC in - Goes II, Push V - Peli- MMHC n Push VH Tempo III Pelikaan III Zw. Wit II Etten-Leur n Tempo TV 6 3 12 4 2 2 0 4 12 1 8 16- 8 7 16-10 6 14- 3 6 8-7 4 4-6 3 8-12 2 4-16 2 3-11 Tempo II Rapide H MMHC IIT Pelikaan IV Breda VIII Push V Goes H Zw. Wit VI 6 0 0 0 11 24- 4 0 9 21- 9 1 6 20-10 2 6 16- 6 3 4 7-25 4 4 12-20 4 2 5-7 6 0 6-27 AFDELING B fan Olympia staan onge slagen aan kop op de voet gevolgd door Pelikaan V. Komende zondag krijgt dit team Push VI op bezoek. MMHC IV is te gast bij Rapide II. Tempo III ls bij Etten-Leur LI favo riet. De stand is: Olympia n Pelikaan V Tempo m MMHC IV Rapide 133 Push VI Etten Leur n 4 2 2 0 4 3 0 1 4 2 11 4 2 11 4 12 1 5 2 0 3 5 0 0 5 6 10- 4 6 11- 5 5 10- 8 5 11-12 4 12- 5 4 17-20 0 4-21 3e KLAS DAMES In deze klas kunnen de Zeeuwse teams Olympia en MMHC vrfl aardig mee komen. De Middelburgse dames schij nen iets sterker te zijn. Waalwjjk staat nog ongeslagen bovenaan, ter wijl Hopbel niet 0 punten de laatste plaats bezet. Voor zondag krijgen we de volgende ontmoetingen: MMHC - Warande. Oirschot - Hoco, Waalwyk - Hopbel, Pelikaan - Olympia. De Mid delburgse dames krijgen een zware SAS VAN GENT Zeelands schaak kampioen Cor Jansen heeft vrijdag avond in hotel ,La Petite Bourse' te Sas van Gent een simultaanschaak- wedstrijd gespeeld, georganiseerd door de plaatselijke schaakclub ,Het Witte Paard'. Hij vond zestien schakers te genover zich, waarvan slechts een van de tegenstanders remise wist te be reiken, Dat was de heer A. Meeuse uit Westdorpe. Met de andere deelnemer» aan deze wedstrijd had hij geen moei te. W. Cardon en A. v. d. Bossche uit Sas van Gent hielden het het langst vol. De schaakkampioen opende op vtjf verschillende manieren. Deze simultaan-seance werd gegeven ln het kader van de schaakpropagan- da in dit gewest. t ADVERTENTIE) PARFUM EAU DE COLOGNE EAU DE TOILETTE ZEEP TALC BODYCRÈME EXCLUSIEF bij Parfumerie Klokstraat 10 - Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9