Extra Navo-bijdrage Geurig nieuws Voortrekker Aromatic pijptabak een creatie apart! Raad Kapelle zorgelijk over gang van zaken in fruitteelt Beter met Boter Voor Zeeuws, Nederlands en Vlaams belang Aldelingsvoetbal maandagkrant Waarom Domburg zo negatief? (II) KUNSTIJSBAAN VOOR ZEELAND RAADSLID: .NOODKLOK LUIDEN' y-r-O,' 's-HEER-ABTSKERKE PAST BIJ IN KOSTEN KLEUTERVERVOER Gezond Bad rond DONDERDAG 21 NOVEMBER 19Ó8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 1„iiiitiiwrrr/*/M//rtrrt*gtggfrigMMrfrwrrmmrtrmrmrrrrMr/MrmrMrrrmrriMWMMt/gmrwrrrrtrrrrgggrMrMrrmtgwrrMrtmwmrgirgrMMwrMfiMgiMMr/trwmgri. f ADVERTENTIE) Het hoofdartikel in de I'GZ van dins dag, 1" november, over het Talen van de NAVO als beschermer van West- Europa doet de vraag rijzen, of de gangbare mening, dat alleen met be hulp van kostbare militaire voorzie ningen de veroveringszucht van Rus land ln bedwang kan worden gehou den. wel de juiste is. Heeft Rusland inderdaad belang bij een verovering van West-Europa V Het had daartoe gemakkelijk in 1945 kunnen overgaan, toen Duitsland ver slagen was en de uit nog twee mil joen man bestaande in West-Europa opererende Amerikaans-Engelse strijdmacht geen enkele kans zou hebben gehad tegen het vele mil joenen tellende Russische leger. Maar geleerd door het voorbeeld van Na poleon en Hitier. beiden te gronde ge gaan aan hun te grote veroveringen, die zij niet konden verwerken, be perkte de Sowjet-Unie zich tot het Russen repareerden het NAVO-schild De stunt is weer gelukt. De kwestie Tsjeeho-Slowakije is handig gebruikt om er de impopulaire Navo-eisen mee door te drukken. Voor het arme Tsjechische volk heeft men net zo- Teel tranen vergoten als nodig was om er de Navo-lasten mee te kunnen rechtvaardigen. j>e krokodilletranen zijn geplengd en nu moet het Nederlandse volk door de Navo-wringer', schreef de Waarheid een paar maanden geleden. Inderdaad, je kon het op je klompen voelen aankomen. Is er voor Viet nam ooit een minuut stilte gehou den? Of voor de Dominicaanse Re publiek? Natuurlijk niet, geen van telden kwesties kon Immers voor de Navo-politiek worden misbruikt. Vooral de Dominicaanse kwestie is vaardig in de doofpot gestopt. United Fruit Company of aanverwante sy stemen zullen er inmiddels wel weer ;vel bij varen. Dat zullen trouwens ook de Europese ondernemingen wel doen bij deze verhoogde Navo-inspan- ning. Dat zijn dan ook de enigen die aan de hele flauwekul stevig ver dienen: voor de rest gaat een en ander weer ten koste van de gewone man in de straat. Maar de kranten doen hun best om het allemaal zo gewoon en zo vanzelfsprekend moge lijk te laten klinken: .Nederland zal gevolg van de Russische inval in Aldus worden de kranten voor de Navo-kar gespannen, de regering is gedekt, de pers houdt haar wei de hand boven het hoofd. Men had de affaire ook zo kunnen stellen: .Kabi net De Jong acht het noodzakelijk de defensie uitgaven met 225 miljoen te verhogen en voert als argument hier voor aan de kwestie Tsjecho-Slowa- kije.' Aldus neemt men dan tenminste de afstand van de regeringsverkla ring, die een goede krant past. Dins dag 19 november fungeerde de PZC echter als trouwe schildknaap van de Navo en om dat beeld compleet te maken, schrijft de kantlijnschrijver die dag het verhaal over ,Een schild met gaten'. ,Heer Olivier, uw dek king Is niet goed, als u mij toestaat!' Inderdaad: een schild met gaten, luchtg aten wel te verstaan, waardoor het Europese volk frisse lucht kon a- dsmen na bedwelmende koude oor logsstank binnen het NAVO-harnas. Moeten nu die gaten weer dicht? De hoge Navo-heren waren dus laat van de Russische inval op de hoogte, zoals men in de kantlijn kon lezen. Misschien moeten we zeggen: geluk kig maar, anders hadden ze mis schien domme dingen gedaan een klein atoombommetje boven de Oost zee bijvoorbeeld wie weet, de he ren zijn tot alles instaat en bereid, behalve tot vrede stichten: logisch, dat zou hun hun boterham kosten. Ik kan mij een zinvollere besteding van de 225 miljoen voorstellen: klei- nore schoolklassen bijvoorbeeld of be tere bestrijding van de woonnood, of een óntwikkelingsprojekt in het ka der van de Verenigde Naties. Merk waardig genoeg schijnt er voor zulk soort zaken nooit geld te zijn: een offer voor de Navo moet men echter normaal vinden. Laten we hopen dat de tweede kamer deze kwestie nu tens niet over haar kant laat gaan. Het kabinet De Jong moest maar weer eens naar huis en laten ze Luns daarbij niet vergeten mee te nemen. Se generaals en de ondernemers zijn weer lang genoeg aan hun trekken geweest. Rien Polderman Goes bezetten van een aantal aangrenzen de landen, alle met een uitgesproken grootgrondbezit. Zij wachtte er zich wel voor door te dringen in West-Europa met zijn talrijke, van vreemde heerschappij afkerige bevol king en zijn hoog ontwikkelde eco nomie, die zij stellig niet ln staat was en in staat fs in de hare te doen op- faan. Enkele jaren later liet zij zelfs aar Griekse partijgenoten in de steek. Ook nu nog, na de bezetting van Tsjechoslowakije, in 1948 uit ei gen beweging in haar kamp getreden, maakt zij geen aanstalten om buiten haar invloedssfeer te gaan. Overigens zou de verontwaardiging over het Russische optreden meer indruk ma ken. Indien men evenzo de Verenigde Staten kritiseerde telkens als deze zich met de zaken van andere volke ren bemoeiden. De beste verdediging van West-Euro pa bestaat niet in het bezigen van krijgshaftige en provocerende taal en de opvoering van de militaire lasten tot ln het ondraaglijke, maar in het onderhouden bjj de volkeren van hun wil tot onafhankelijkheid door hun goede bestaansvoorwaarden en een democratisch bestuur te ver-zekeren. A. M. v. d. Giezen Middelburg. ALL AMERICAN NICHT Naar aanleiding van uw artikel ,AI1 American night eindigde ln een jan boel', van donderdag 7 november 1968, zou ik gaarne het volgende willen opmerken. (Ik acht mijzelf ge rechtigd een oordeel uit te spreken, daar ik van 11.30 uur tot 6.00 uur op sociteit Minerva ben geweest). 1. De schrijver van het artikel heeft kennelijk geen waardering voor de enorm goede organisatie van deze hele gebeurtenis. Hij kon slechts op merken, dat de microfoons van het publiek het af lieten weten, hetgeen uiteraard iedereen betreurde! 2. Wat betreft het .weglopen' van de panelleden het volgende. De heer Reg- tien en De Swaan waren niet alleen zeer geïrriteerd over het gebrek aan werkelijke discussie, maar zeker in nog sterkere mate over het feit, dat de zaal niet-links reageerde. De zaal was het duidelijk niet eens met de kreet, dat het panel maar beter weg kom gaan. Tekenend was overigens wel, dat, toen de zaal dit kenbaar maken wide door de microfoons van het panel deze microfoons ook plot seling weigerden. Waarschijnlijk was een slaperig geworden Frits van der Poel blij nog eens duidelijk te bewij zen, dat hij zijn relletjes-immage wil handhaven. Simone Heikens, Studente geschiedenis Het bericht, dat de Belgische rege ring toestemming verleende tot het leggen van een bulsleiding tussen Europoort en Antwerpen moet aan de beruchte uitlating herinnerd heb ben bij de Vrede van Nijmegen ge daan. Z\j werd door de leider der Franse missie tegen die der .Zeven Provinciën' geuit en luidde: ,Wij zijn hier bij u en zullen over u doch zon der u oordelen en besluiten.' Op school leerden wij niet of en wat de laatste daarop terug had. Evenmin werd thans enige reactie vanuit Zeeland vernomen. Noch over die toestemming betreffende Zeeuws land, noch over de voorwaarde daar aan verbonden. Deze betreft een ver plicht jaarlijkse aanvoer van ruwe olie over de Westerschelde met tan kers van max. 70.000 ton. Grootte 9.5 miljoen ton per jaar gedurende vijf jaren. Dit betekent minstens 140 tankers per jaar en is een bestendi ge bedreiging met vervuiling van Zeeuws vaarwater en oevers, die tot voorbij de haven van Antwerpen in België zal kunnen plaatsvinden. belangenonderscheid aangevoeli de voordelen te leveren door en voor nijverheid en handel waar tegenover langs de oevers der Schelde ten noorden en zuiden van zijn stad en haar havens zijn plan een pijp leiding tussen de Belgische kust en Antwerpen geheel in eigen land zou ongeveer dezelfde lengte heb ben, de vervuiling beletten en veel goedkoper zijn. Ongelukkig wilde men de olie 25 km afstand van de kust aftappen. Dit verijdelde de.uit voering van Delwaide's plan. Sedert de jaren 30 verstaat men beter de folfbeweging buitengaans. Men kan hans vlakbij de kust de overslag van olie in de buislelding verrichten. Indien men constructief plaatselijk de zee kalmeert en een toestand schept overeenkomende met koraal riffen voor de kust van voldoende uitgestrektheid voor rustige ligging voor één of meer tankers en voor de vereiste duur van overslag. De be langen aller betrokken partijen der Nederlandse provincie Zeeland ln het bijzonder kunnen thans nog worden gebaat. Indien het plan op onbevooroordeelde wijze wordt onderzocht door ervaren en belezen deskundigen in overleg met de uit vinder (s). Ir Z. S. Beljl Julianalaan 19 Dubbeldam Medio december 1967 heb ik in de ze rubriek een stukje geschreven met h°t verzoek de voetbaluitslagen en standen van het zondagvoetbal van de afdeling Zeeland in uw maandag editie op te nemen. In uw naschrift scheef u: ,Het ls voor onze sportredacteur een vaste regel: het zondagvoetbal van de af deling Zeeland moet ln de dinsdag krant'. Nu reeds enkele keren achtereen de uitslagen en ranglijsten van het zon dagvoetbal van de afdeling Zeeland ln uw maandagkrant zijn opgeno men mag ik aannemen dat uw ge achte sportredacteur van zijn vaste regel ls afgeweken, hetgeen mij en ongetwijfeld vele sportliefhebbers heeft verheugd. Langs deze weg wil ilc u voor deze .ommezwaai' hartelijk dank zeggen en hoop dat het vermelden van het zondagvoetbal van de afdeling Zee land in uw maandagkrant een vaste regel mag blijven. C. van Hercules, Torenstraat 40, Westkapelle. EVACUATIE HOOGVLIET Hedenmorgen las Ik een redactio neel artikeltje uit uw courant van 15 dezer onder de kop .Hoogvliet' U trekt daarin bepaalde conclusies uit datgene, wat een hoofdinspecteur van politie op een voorlichtingsavond heeft gezegd over evacuatie. Ik ben ten zeerste getroffen door de be zorgdheid, welke alt deze regelen spreekt. 11 noemt het zelfs ,een schokkende zaak.' Daarom haast ik mij u mede te de len, dat er wel degelijk een evacua tieplan bestaat, maar dat, zoals ln alle provincies, de verantwoordelijk heid daarvoor ligt bij de commissa ris der koningen. Mocht zich de om standigheid voordoen, dat er geëva cueerd moet worden, dan zal deze ongetwijfeld het uitgezette plan in werking doen treden. Het gehele ge meentelijke apparaat staat hem ln dat geval ten dienste. U kunt ervan verzekerd zijn, dat niets is nagela ten om een dergelijke maatregel voor te bereiden en dat er voldoende potentieel en improvisatiekracht aanwezig is om de uitvoering daar van te bewerkstelligen. G. Z. de Vos Rotterdam Hoewel het mij als raadslid niet ge wenst voorkomt op ingezonden stuk ken in de krant te reageren, meen ik er toch goed aan te doen voor één maal van deze gulden regel af te wijken. De heer W. Bommeljé werpt zich op als pleitbezorger of wel als verdedi- r i noi .ip'e van burgemeester en wethouders. Hij bewijst daarmede bedoeld college een slechte dienst. Immers, 't belangrijkste verzuimt in zender. Het is n 1 een eerste vereiste dat een verdediger, voor hij met zijn pleidooi begint, zich eerst en vooral goed op de hoogte stelt van de ma terie. Zowel de gedaagde als de ver dediger worden het slachtoffer als zulks niet geschiedt. Hoewel de heer Bommeljé als kandidaatraadslid van de CH (al is het op een zevende plaats) nooit ot te nimmer een raadsvergadering heeft bijgewoond, doet hij alsof alles voor hem volko men duidelijk ls. Als de raad stelt dat een leefbaar klimaat dient te worden geschapen, heeft dat een ge heel andere betekenis dan de heer Bommeljé in zijn ingezonden stuk doet voorkomen. Dat heeft niets te maken met .hoge prijzen voor oude pandjes', dure grond of hoge inlagen bij de Raiffeisenbank. Een leefbaar klimaat bestaat eerst dan, wanneer de waarheid geen ge weld wordt aangedaan, als men elk aar in de ogen kan kijken en als ieder individu zijn recht kan krijgen. Ten laatste twijfelt inzender aan de oprechtheid van de raad, waar het gaat om het compliment en de waar dering ten opzichte van de afgetre den wethouder. Geachte heer Bommeljé. als men in sinueert dat anderen huichelen, dient men eerst bij zichzelve te rade te gaan. Als u precies wilt weten wat wij als raadsleden wensen, leest u dan nog eens. en nu, .objectief' de verklaring die ik namens een grote meerderheid ln de raadsvergadering heb mogen afleggen. Oostkapelle A. Don, Als het gaat winteren, en dat ge beurt dit jaar wel erg vroeg, kijkt schaatsminnend Nederland verlan gend uit naar het moment waarop de schaatsen ondergebonden kunnen worden. Maar al te vaak is dat genoegen van korte duur, want echte schaatswin- ters kennen we niet zoveel. Speciaal Zeeland wordt stiefmoederlijk be deeld, een gevolg van het feit, dat we .midden in zee liggen'. Wellicht is het wenselijk dat ook de provincie Zeeland eens gaat denken aan de aanleg van een kunstijsbaan, waar zowel hardrijders als kunstrij ders gebruik van kunnen maken. Misschien is daar al eens over ge sproken, mij is dat evenwel niet be kend. Wel bekend is mij het feit dat de aanleg van zo'n baan veel voeten in de aarde kan hebben. In Utrecht b v wordt er al meer dan 10 jaar over gesproken, ln Heerenveen daarente gen is de hele zaak schijnbaar moei teloos verlopen. Bovendien leert Heerenveen ons dat een kunstijsbaan niet enkel een voor recht is van grote bevolkingscentra, dus waarom niet een baan in Zee land, bv tussen Vlissingen en Mid delburg (waar een sportcentrum ge projecteerd is) of in Goes, of waar dan ook. Hoewel Walcheren nog worstelt met een .zwembadproject', hoewel men kunstijsbaan weinig of niet rendabel is en er ongetwijfeld nog tal van an dere problemen zullen zijn, zou men allicht een commissie in het leven kunnen roepen die kan onderzoeken hoe een dergelijk plan in onze pro vincie te realiseren is. Souburg G. den Hartog Het getal zeven ,In de PZC van 8 november j 1 stond vermeld het verslag over de inge bruikname van de nieuwe hts voor Zeeland. Door één der sprekers werd aangehaald, dat het geluksgetal 7 nogal frequent voorkomt in de his torie' van deze hts. Diverse punten werden genoemd om dit aan te tonen. Mijn inziens is er nog aan één aspect voorbijgegaan en wel, dat de inge bruikname plaatsvond op 7 nov j 1! Een goed bericht voor mannen die de pijp graag stoppen met een lichte, gearomatiseerde tabak. Naast Voortrekker Naturel is er nu ook een voortreffelijke Voortrekker Aromatic pijptabak. Door Theodoras Niemeyer gecreëerd uit 12 geurige tabakken. Een volgeurige en tegelijkertijd opmerkelijk lichte en zachte ontdekking voor f 1.25 per pakje. 'jSS, THEODORUS NIEMEYER -steeds weer nieuw pijprook genoegen! U kunt zich gratis abonneren op "Het Nieuwsblad voor Pijprokers',' 'n briefkaartje aan Postbus 41 N Groningen, Is voldoende. Gedachten rond kassencomplex KAPELLE De niet al te beste gang van zaken in det fruitteelt heeft dinsdagmiddag de gemeente raad van Kapelle tot een discussie uitgelokt. Dat gebeurde tijdens de behandeling van de begroting voor 1969 toen raadslid Iz. Slabbekoorn (ar) de opmerking maakte, dat de gemeente de kleinfruitteelt- proeftuin met een subsidie van f 500 per jaar wat stiefmoeder lijk bedeelde ten opzichte van an- gedachte'. Raadslid J. Slabbekoorn (sgp) was van mening, dat de gemeente al mee zal helpen wanneer ze positief tegenover de ruilverkaveling staat. Een opmerking die de voorzitter met een instemmende knik bevestigde. Toen raadslid Iz. Slabbekoorn de moed nog niet had opgegeven en voorstelde er een post voor uit te trekken waarop werd ingehaakt met de opmerking ,wat doe je dan met een ton' vroeg bur gemeester Van Suijlekom op dit stuk van zaken toch nuchter te blijven. 3e 7 sporten beoefend (studenten): 4e 7 rijen stoelen (rechts) 5e 7 rijen stoelen (links): 6e 7 miljoen bouw kosten (bouwkundig): 7e 7 novem- Het ^volmaakte' resultaat is dus, dat gj dere subsidies, het getal zeven hscr zeven maai - pjjj vond, dat de gemeente primair voorkomt in de .historie' van de :J J 1 Zeeuwse hts. Dit is en blijft s aandacht aan de fruitteelt moet wellicht uniek in de historie van in dit geval Vlissingen. - scholenbouw! P. A. de Korte. (ADVERTENTIE) Waarom heet een boterham een boterham j dacht u? O Omdat hij met echte boter het allerlekkerst is. I Raad benoemde nieuwe onderwijzeres Raadslid wil licht voor torenklok 's-HEER-A BTSKERKE De ou ders uit 's-Heer-Abtskerke, die hun kroost per auto of per brommer naar kleuterscholen in naburige plaatsen brengen, hebben in het vervolg recht op een vergoeding van twee gulden per week. Dit heeft dc gemeenteraad dinsdag avond beslist. Het verzoek om deze sub sidie was van enkele ouders gekomen. Zij vonden het wat kostbaar worden, om iedere dag de kinderen per auto naar de kleuterschool in 's-Gravenpol- der te brengen. 's-Heer-Abtskerke heeft zeil geen kleuterschool. Raadslid W. van Here (prot. kiezers) merkte op, ',of ook ouders zijn, die hun kinde. bromfiets naar de kleuterschool bren- §en. .Dat kost ook geld'. De rest van e raad was het daarmee eens, zodat men besloot ook de bromfietsen In de nieuwe regeling te betrekken. Het gaat in 's-Heer-Abtskerke om een achttal kleuters. Mevrouw W. Spaan-Schouten is met in gang van 1 december benoemd tot on derwijzeres aan de plaatselijke openba re lagere school. Zij werd met zes stem men voor en één tegen gekozen. Me- vrouv Spaan was van augustus af waar nemend hoofdonderwijzeres aan de ol school te Nisse. Zij volgt in 's-Heer- Abtskerke rnej. H. Hofstee op, aan wie onder dankzegging eervol ontslag is ver leend. Mej. Hofstee is benoemd te Meer kerk. ,We zuilen hopen, dat we veel plezier zullen hebben van de nieuwe onderwijzeres', merkte burgemeester jhr mr L. P. Quarles van Ufford na de stemming op. .Niet wij, maar de kinderen', verbeterde een raadslid hem onder algemeen gelacht. Luchtvervuiling De gemeente 's-Heer-Abtskerke heeft nu definitief besloten toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor de meting van de luchtvervuiling. Eerder was er, ook ln andere plaatsen, bezwaar tegen het feit, dat de provin cie voor de eigen bijdrage in de kosten een maximum had gesteld. Diit maxi mum gold niet voor de gemeenten. De provincie heeft de regeling nu naar de wens van de deelnemende gemeenten gewijzigd. Tijdens de rondvraag stelde raadslid J. Markusse (prot. kiezers) voor om de klok van de onlangs gerestaureerde kerktoren te verlichten. Ook de burge meester voelde hier veel voor ,We gaan eens kijken wat het kost, dan komen we er in een volgende vergadering op terug", beloofde hij. .Laten we het nu maar doen', vond raadslid J. C. van 't Westeinde (r-k kiezers), .als de gemeen ten straks samengevoegd zijn, krijgen we die verlichting nooit meer'. schenken. ,We lopen voor andere dingen wel warm', zo betoogde de heer Slabbekoorn. Ofschoon hij zei zelf de weg niet aan te kunnen wijzen, bracht hij in het midden, of er geen mogelijkheid is om met deskundigen te gaan pra ten wat er voor deze gemeente ge daan kan worden. Gezien de gege ven omstandigheden was hij ran oor deel, dat de noodklok geluid moet worden en dat een ieder daarin bij zal moeten springen. Burgemeester Van Suijlekom ontkende niet dat er moeilijkheden zijn, maar wees er op, dat deze lokaal niet tot een oplossing gebracht Ininnen worden. Vooral gel delijk zal do gemeente niet kunnen helpen. Landelijk zijn er wel mogelijkheden, waarvan hij noemde de rljksgroepsblj- drageregeling en de de hulp vla be drijfsbeëindiging. Volgens hem liggen de moeilijkheden op een Europees vlak. Wat de gemeente wel kan doen, is vol lens burgemeestei Van Suijlekom in iet kader van de plannen tot ruilver kaveling de kassenbouw stimuleren. Dergelijke plannen zijn in b en w al erdere malen een punt van bespreking reweest en het ligt dan ook in de be- loeling een kassencomplex te creëren dat financieel begeleid kan worden. Wat de subsidie-toekenning aan de klein- fruitteeltproeftuin betreft, zei de voor zitter, dat het proefstation voor de vol- legrondsteelt te Wilhelmlnadorp nog nimmer om een verhoging heeft ge vraagd ,We kunnen het toch niet uit onszelf gaan geven'. Raadslid Slabbekoorn bleek na deze uit eenzetting toch nog niet tevreden. .Er moet toch ergens een begin worden ge maakt?', zo stelde hij. ,We zitten in een streek waar de mensen groot zijn geworden van de kleinfruitteelt Nu het niet goed gaat dient deze groep toch de aandacht te krijgen' Burgemeester Van Suijlekom: Wij zijn bereid te hel pen. maar kom dan met een diepere Het woord gezond viel ook luisteren toen burgemeester Van Suijlekom een korte beschouwing wijdde aan het nieuwe en waarschijn lijk laatste jaarstuk voor de gemeen te Kapelle ,oudc stijl'. Volgens hem was iiet evenals de laatste jaren gebruikelijk weer gelukt een goed sluitende begroting aan te bieden met een post aan onvoorzien van 40.144,27. ,Wat er ook gaat gebeu ren, de gemeente zal geen failliete hoedel Inbrengen. Dank zij een goed financieel beleid ls er ln de gemeen te veel tot stand gebracht. De ge meentelijke belastingen zijn ten op zichte van andere gemeenten erg laag en bieden dan ook nog voldoende armslag. Een armslag, die de ge meente wat op zal voeren door bin nenkort met een voorstel te komen om de reinigingsrechten wat op te trekken' nen. Raadslid J. Slabbekoorn (sgp) zei aan deze post zijn stem niet te kunnen geven als hgt bad ook op zondag zal worden opengesteld. De burgemeester wees erop. dat dit in aeze vergadering niet aan de orde ls. De raad zal hierover ter zijner tijd moeten beslissen. Voorgesteld werd, om voor herbestra tingen een plan van uitvoering op te stellen. Wat de opmerking van raads lid A. de Schipper (vr. lijst) betrof aangaande de fors tot 45.000 verhoog de post voor gezinszorg en gezinshulp zei de voorzitter, dat de gemeente hier mede in vergelijking met andere ge meenten aan de top staat. Er zal met deze stichting dan ook een gesprek plaatsvinden om tot intoming van het bedrag te komen. De begroting alsme de die van het woningbedrijf werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. De 274 woningen die de gemeente ln exploi tatie heeft, slaan te boek voor ruim 4,5 miljoen gulden. Op de vraag van raadslid F. van Hoorn (vvd) wat er al bekend is van het inwonertal, deelde de voorzitter mede, dat het zielental dit jaar vermoedelijk met honderd zal stijgen. De raad ging akkoord met het voorstel om voor de restauratie van de Nederlands hervormde kerk te Kapelle (dorp) de slotsubsidie vast te stellen op 3717. Geen bedenkingen waren er tegen het voorstel een krediet van 3000 uit te trekken voor de aanleg van een centrale verwarming in de conciërge woning Kerkplein 3. Uiteraard zal met deze voorziening de huur worden aan- gepast. De woningwetwoningen Abdij- Voordat tot bladzijdensgewijze behande- straat 65, Spaarlingstraat 12' en 14 en ling werd overgegaan, werd eerst ge-| Ooststraat 53 werden verhuurd aan res] keken naar de staat van rente-omslag. - - - Daaruit bleek, dat het saldo van nog WKÊÊÊM sp. B. J. P. van Damme. G. Tazelaar, C. A. Nieuwdorp en J. P. de Wijze. Aan de instelling voor maatschappelijke zorg zal aan de C. D. Vereekestraat een stukje grond van 36 vierkante me ter in gebruik worden gegeven voor het bouwen van een rijwielberging. Aan de heer P. W. Butler zal aan ae Hoofd straat 7 te Biezelinge eveneens een stukje grond in gebruik worden afge staan voor het plaatsen van een petro- leumpomp en het ingraven van twee tanks voor eigen zakelijke doeleinden. Als tegenDresfatie zal de heer Butler daarvoor de hoefstal, die een sta-in-de Medegedeeld werd, dat de goedkeu- weg is voor het verkeer, verwijderen, ring voor het te bouwen zwembad De travalje za! uit historisch oogpunt geheel rond is. In januari zal de dan een plaatsje krijgen op de Markt aannemer met de bouw beginnen, te Biezelinge. Aan de heren M. de Put- In mei hoopt men dan het zwembad, ter, B. R. Vahlenlamp en P. E. Akker- waarvoor op de begroting een te-i man werd een premie voor woningver- tnrt geraamd van 24.500 te ope-j betering toegekend. ...ipi 8.527.337,72 bedraagt. Voor een be drag van 7.609.056.56 wordt dat ge financierd met restant leningschuld, eigen kapitaal, reserves en waarborg sommen, zodat er per saldo een ka pitaalbehoefte resteert van 918.281,16. Uitzonderlijk laag noemde de voorzit ter de rente-omslag die 4,405 procent bedraagt. kort ii (ADVERTENTIE) Heb je deze al? uit de Internationale serie van 51 mini-auto- üimin nummerbordjes gratis Wj Melfri chocolademelk rSr^ en Sterovita koffiemelk (hele en halve liters) Melk Unie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13