Finata Bank leent u geld. Snel-voordelig! lekkere lekkere BlueBand boordevol bouwstoffen vitamine en caroteen voor de groei en de stoei en Zeeuwse Th. Louisse teevee-autoverkoper Tweede paal voor Sint-Jorisdoelen "Öl BlueIBand I Geschiedenis van St-Jorisdoelen S FINATABANKnv. Hartelijk welkom! Oók op vrijdagavonden van7 tot 9. Auto in Goes tegen lantaarn: gewonde waar krijgt u voor zo weinig tel MIDDELBURG. In vroeg* it tijden heeft Middelburg lokalitei- ten gekend, die naast het hoofd- doel de wapenhandel (het oefent! met de wapens), de schuttersgil den ook de gelegeneéd gaven tot I! gezellig verkeer: de schuttersho ven. jf Middelburg heeft drie van dit hoven gekend: het Schuttershof v ,d' Edele handboog' onder patro- IP naat van Sint-Sebastiaan; ,d Edele busse'; ,d' Edele voet- of kruk- boog" onder patronaat van Sint- Jor;s. El Laatstgenoemde schutterij had ro vóór 1510 haar hof niet ver vaa de Sint-Janskerk, doch moest dit m afstaan in verband met het door- a trekken van het nieuwe havenks- la naai naar het Sloe (Welsinghe), a waardoor de kaaien ontstonden. Op 18 maart 1541 werden aan ,de gemeene broeders van Sint- Joris twee rentebrieven ten laste van de stad gegeven, omme met de vruchte van dien te beginnen een schuttershof, welc de voor- c zegde gilde broeders hebben in 't bagijnhof'. n Het bagijnhof strekte zich toen ;j uit van de Koningstraat tot aan de Spanjaardstraat. Een gedeelte van de mond van het begijnhof waarin ae kapel van Sint-Agatha stond, werd met toestemming van de bisschop van Utrecht afge- V staan aan de Schutterij van de 5 voetboog. De profanatie van de kapel had reeds in 1544 plaatsgehad, zodat de schutters reeds spoedig daar van een nieuw schuttershof schij nen te hebben gemaakt. Blijkens een octrooi van Karei V van 28 april 1547, werd toestem- Z ming verleend tot het houden van een loterij om een nieuw huis al- daar op te richten. Deze loterij vond echteir eerst olaats in 1553 en 1554. Zoals uit het jaartal op de gevel van het gebouw blijkt, heeft het f gebouw Sint-Joris in 1582 een definitief aanzicht gekregen. 1 De confrérie verenigde zich in 1764 met een ander gezelschap, p De Groote Sociëteit'. In verband 'i hiermede word de gevel van het gebouw in 1766 veranderd. De gevel werd o.a. in 1894 ge- restaurcerd door J. A. F rederiks. In mei 1940 ging het gebouw door brand verloren. Aan welk bedrag denkt u? Driehonderd gulden? Duizend? Tweeduizend? Een FINATA-lening is snel en plezierig ge regeld. Zonder informatiekosten. Voor alle privé-doeleinden! Iedereen is welkom bij de FINATA Bank..Voorbeeld: u leent f. 1.500,— en lost af in 18 maanden. U betaalt dan per maand f. 95,97. Dat is totaal 18 X f. 95,97 f. 1.727,46. U betaalt f. 227,46 aan financieringskosten, inclusief'rente, admini stratiekosten en overlijdensrisico. Dat is slechts f. 12,63 per maand. Hoe de FINATA Bank u zo voordelig en snel geld kan verstrekken? Omdat het Nederlands grootste en mo dernste maatschappij is voor privé-leningen. Een uitgebreide folder ligt voor u klaar. Natuurlijk kunt u ook even hellen of schrijven: Bergen op Zoom, Kastanjelaan 76, (01640) 3454 Tilburg,Korvelseweg 47,(04250) 33602. Volstrekt, enige kennisgeving. Op 15 november jl overleed onze lieve en zorg zame vader, schoonvader en grootvader FREDERIK CORNELIS MARIE DE RIDDER weduwnaar van Catharlna Neeltje Koole officier in de orde van Oranje-Nassau, in de ouderdom van 84 jaar. 's-Gravenhage: K. W. A. Bos-de Ridder A. J. Bos Kees, Frits en Louise Apeldoorn: L. J. Femhout-de Ridder dr J. M. H. Femhout Inge, Frits en Herman 's-Gravenhage, 18 november 1968. Blauwe Kamerlaan 1. WQ hebben vader op zijn uitdrukkelijk verzoek heden in stilte bij de zijnen gebracht. Heden overleed zacht i kalm, mijn geliefde vrouw, onze lieve moe der groot- en over grootmoeder JOHANNA KUIJPER, geboren Slnko de ouderdom van 84 jaar, Kruiningen: J. Kuijper sr M. Krombeen- Kuijper A. P. Krombeen KapeUe: P. M. KutJper C. Kuljper-v. Ste« Kruiningen: J. Kuijper G. Kuijper- Nieuwenhuize Klein- en achter kleinkinderen Kruiningen, 18 novem ber 1968 Welhoekstraat 32 i teraardebestelling 1 plaatshebben op donderdag 21 novem ber, des namiddags 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen, vanuit het jeugdgebouw van de Gereformeerde kerk te Kruiningen. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder NEELTJE SINKE weduwe van Jac. de Roo in de ouderdom van 86 jaar. Blezelinge: Wed. J. de Roo-Blok J. de Roo J. Zandee-de Roo P. Zand .i-Schore C. de Roo J. de Roo-Jeronimus 's-Heer-Abtskerke: M. Tolhoek-de Roo M. Tolhoek Biezelinge: J. de Roo E. de Roo-Dek Klein- en achterklein kinderen. Biezelinge, 18 november 1968 Breedeweg 5A. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 21 november om 2.00 uur op de al gemene begraafplaats te Biezelinge, vanuit de consistorie der her vormde kerk te Bieze linge. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom CORNELIS MARTEIJN op de leeftijd van 54 jaar. Amemuiden: K. van de Gruiter C. de Nooijer G. de Nooijer-van de Gruiter Veere: Wed. J. van de Grul- ter-Adamse Arnemulden: J. Marteijn M. Marteijn-van de Gruiter Neven en nichten. Arnemulden, 17 novem ber 1968. Algem. kennisgeving Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze innig ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JACOBA FIERLOOS weduwe van Marinas Fierloos, In de ouderdom van 93 jaar en bijna 10 maan den. Kinderen, behuwd -, klein- en achterklein kinderen. HoedekenSkerke, 18 november 1968 Rijke Buurt C 7 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 21 november, des namiddags om 14 uur, vanuit het vereni gingsgebouw. zwager en oom CORNELIS MARTEIJN op de leeftijd van 54 jaar. N. Marteijn-Kodde G. Zuijdweg-Marteijn C. Zuijdweg P1AATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC SOLLICITANT IN GEVRAAGD ALKMAAR .Hallo, met Louisse'. De adspirant-auto- klant die in Alkmaar deze stem aan de telefoon krijgt, weet sinds de jongstleden te levisiezondag tegelijk dat hij met Nederlands perfectste autoverkoper te maken heeft. Als een gespannen sollici tant je stapte Theo P. C. Lou isse (21 jaar en afkomstig uit Middelburg) zondagavond op Nederland I door de decor deur de werkgeverskamer van het tv-programma .Ge vraagd' binnen. Er zaten maar liefst drie pseudowerk- gevers op hem te wachten, onder wie natuurlijk God fried Bomans die van elk be roep een lolletje maakt. .Ik hoef toch niet te kleuren als lk zeg, dat Ik echt wel een beetje in spanning heb gezeten, zo vlak voor de int zending'. Natuurlijk niet, want niemand zal geheel verstoken zijn van zenuwen als hij normaal op sollicltatiebezoek gaat; laat staan als heel kijkend Nederland je gedragingen volgt. ,Ik had het progTamma nog nooit gezien. Tijdens een voorbespreking met de regisseur begreep ik de strekking pas Het is me trou wens vreselijk meegevallen, dat er achter dergelijke programma's geen zwendel steekt. Ik had ge dacht dat Je van te voren netjes een vragenlijstje zou krijgen vcorgeschoven. Niks hoor, alleen voor het programma moet Je wat summiere gegevens over je per soon en opleiding geven' Als tegenhanger van de lieftallige tv-secretaresse tekenen wij deze reeds publiekelijk bekendgemaak te personalia nogmaals uit de mond van Theo Louis»" op .Na mijn driejarige hbs heb ik twee gar in het instituut voor de au- handel te Driebergen gezeten. Schrijf maar IVA, want de gekste namen werden genoemd, zoals school voor autolij-instructeurs. Toen ik van het instituut afkwam, heb ik vrijwel gelijktijdig mijn BOVAG-patroonsdiploma ge haald'. Met een nuchtere koopmansgeest vertelt Theo Louisse verder hoe hij Sn de eindselectie Is gekomen. ,Van tv-zijde hadden ze directeur G. Riemer van het IVA benaderd. Deze heeft uit zijn duizenden oud leerlingen tien gegadigden geko zen. En uit die tien nog weer eens vier. Drie deden uiteindelijk mee en eentje was reserve. Uiteraard heeft hij ons opgebeld of wij er mee instemden. Ik vond best leuk om mee te doen' Dat Theo Louisse beslist niet ka pot is ven zijn bliksemsucces in de tv-autoverkoop blijkt uit één simpel toegevoegde opmerking: .Zo'n tv sollicitatie heeft in feite natuurlijk weinig waarde. Ik be schouw het gewoon als een leuk tv-spelletje voor het publiek, zo als er zoveel zijn'. Volgens Theo Louisse vielen de af te leggen proeven van be kwaamheid nogal mee. Van het mondelinge gedeelte zegt hij: ,Het waren een paar eenvoudige tech nische vragen. Praktijkgevallen die ook voor het publiek accep tabel in het gehoor liggen'. On danks de .teeveeritus' kwam kan didaat Louisse letterlijk als de eerste, de beste uit de bus. .Als praktische oefening kreeg ik een behoorlijk probleem voorge schoteld. In de echte praktijk valt zoiets wel mee, maar om zo'n probleem voor de camera klein te krijgen, dat is toch nog echt een opgaaf Het ging om een klant die gisteren een auto had gekocht terwill vandaag de nieuwe typen op de markt verschenen'. Voor autoverkoper Louisse bleek het geen onoplosbare situatie te zijn want de klant ging een stuk be daarder en in vrede af. .Inderdaad komen deze gevallen ook in wer- kelilkheid voor', merkt Louisse tussen twee haakjes op. Na rijp beraad riepen de Juryleden de Zeeuw Theo Louisse als win naar uit. Vóór de Rotterdammer en de Limburger. Raad Kruiningen over garantie bej aardenwoningen KRUININGEN In de vergadering, die de gemeenteraad van Kruiningen vrijdag 22 november houdt zal onder meer een voorstel worden behandeld garantie te geven voor de betaling van rente en aflossing van een door de ver eniging tot verbetering van de huisves ting in Kruiningen te sluiten geldle ning van ƒ245.000. Dat geld is nodig voor de financiering van 8 bejaardenwo- ningen te Hansweert. Verder wordt de j gevraagd medewerking te verlenen r de aanschaf van drie leermiddelen- kasten voor de r-k parochieschool in Hansweert. De vergadering begint om zes uur. GOES. Op de Patijnweg in Goes Is in de nacht van zondag op maandag de bestuurder van een personenauto, C. W. B. uit Waarde, tegen een lantaarn paal gereden. De eigenaar van de auto, J. C. G., die naast de bestuurder zat, en ook uit Waarde afkomstig is, liep een schedelbasisfractuur op bij het on geluk. Hij werd in het ziekenhuis St- Joaima in Goes opgenomen. B„ die wel achter het stuur zat, maar geen rijbewijs heeft, bleef, evenals twee andere passa giers, ongedeerd. De wagen, die eerst meter berm tegen de lantaam- IIIIUIIUIIIIIIIIHIIIIIIHII (Slot van pagina 1) plannen die er nog steeds zijn om de belastingdiensten in Middelburg te concentreren binnen afzienbare tijd kunnen worden gerealiseerd- Gratis rijk mee over de financiële bezwaren heen geholpen door de grond aan de Balans gratis aan te bieden. Op de bijeenkomst in het stadhuis greep mr DrlJber meteen de gelegenheid aan om naast ir Scheurkogel met name noofdarchitect van rijksgebouwen dienst ir H. Lussanet de la Sablonière dank te zeggen. ,De herbouw van vele fraaie gebouwen in de Middel burgse binnenstad is in belangrijke mate aan zijn onverzettelijke door- zetttlngskracht te danken'. Uit de toespraak van de burgemeester viel voorts af te leiden dat er wel mensen zijn die zich hebben afgevraagd of het wel juist is om een gebouw als de St-Jorisdoelen opnieuw op te trek ken terwijl daarvan niets meer over Is. Volgens mr Drljber heeft Middelburg echter door het herscheppen van gro te monumentale gebouwe: zijn ka rakter behouden. De stad heeft en kele steunpunten nodig om die oude sfeer op te roepen. toonde zich dan ook gelukkig met het besluit tot reconstructie, temeer daar de Ba lans om een monumentale en te gelijkertijd tegenover de strak ke gevel van het rijksarchief levendige afsluiting vraagL Wel iswaar moest daarvoor een plant soen worden opgeofferd. Maar het zal toch niet zo ver komen, dat de bomenpartij op de Balans, waar van er één nog werd geplant door koningin Wilhelmina, plaats gaat maken voor jonge boompjes, zo deelde de burgemeester tei ge ruststelling mee. De woorden .rijksgebouwendienst heeft in belangrijke mate het steden schoon van Middelburg bepaald', wa ren een vriendelijke introductie van een al lang levende wens om de Ka nunnikenwoningen aan te pakken. Uitstel van restauratie noemde de burgemeester niet langer verant woord, afgezien nog van de dringen de bestemming voor het Zeeuw museum. Mt J S. P Rietema hoofci- inspecteur-directeui vooi de arbeids voorziening in Zeeland toonde zich al bij voorbaat verheugd over de nieuwe huisvesting op de Balans, waar men achter een oude gevel zal kunnen werken in een gebouw, dat aan de eisen van efficiency voldoet. Want de huisvesting aan de Wagenaarstraat is slecht En ook het gebouw aan de Noordsingel is weinig representatief voor de dienst. DINSDAG 19 NOVEMBER 1), J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 22