Finata Bank leent u geld. Snel-voordelig! lekkere BlueBand boordevol bouwstoffen vitamine en caroteen voor de groei en de stoei en Zeeuwse Th. Louisse teevee-autoverkoper Tweede paal voor Sint-Jorisdoelen Blue Band Geschiedenis van St-Jorisdoelen FINATA BAN Knv Hartelijkwelkom! Oók op vrijdagavonden van7tof 9. waar krijgt u voor zo weinig? Auto in Goes tegen lantaarn: gewonde 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 NOVEMBER MIDDELBURG. In vroega tijden heeft Middelburg lokalitei ten gekend, die naast het hoofd doel de wapenhandel (het oefenes met de wapens), de schutte den ook de gelegeneid gaven tot gezellig verkeer: de schuttersho ven. ,d' Edele handboog' onder patro naat van Smt-Sebastiaan; .d'Edele busse'; ,d' Edele voet- of kruis- j££ onder patronaat van Sint- Laatstgenoemde schutterij vóór 1540 haar hof niet ver de Sint-Janskerk, doch moest dit afstaan in verband met het door trekken van het nieuwe havenka naal naar het Sloe (Welsinghe), waardoor de kaaien ontsto: Op 18 maait 1541 werden .de gemeene broeders van Joris twee rentebrieven ten van de stad gegeven, omme de vruchte van dien te een schuttershof, welc de voor zegde gilde broeders hebben in t bagijnhof'. Het bagijnhof strekte zich toen uit van de Koningstraat tot aan de Spanjaardstraat. Een gedeelte van de grond van- het begijnhof waarin de kapel van Sint-Agaiha stond, werd met toestemming van de bisschop van Utrecht afge staan aan de Schutterij van de voetboog. De profanatie van de kapel had reeds in 1544 plaatsgehad, zodat de schutters reeds spoedig daar van een nieuw schuttershof schij nen te hebben gemaakt. Blijkens een octrooi van Karei V van 28 april 1547, werd toestem ming verleend tot het houden van een loterij om een nieuw huis al- laar op te richten. Deze loterij vond echter eerst plaats in 1553 en 1554. ooals uit het jaartal op de gevel van het gebouw blijkt, heeft het gebouw Slnt-Joris 'in 1582 een definitief aanzicht gekregen. De confrérie verenigde zich in 1764 met een ander gezelschap, De Groote Sociëteit'. In verband hiermede werd de gevel van het gebouw In 1766 veranderd, e gevel werd o.a. in 1894 ge restaureerd door J. A. Frederiks. In mei 1940 ging het gebouw door brand verloren. Aan welk bedrag denkt u? Driehonderd gulden? Duizend? Tweeduizend? Een FINATA-lening is snel en plezierig ge regeld. Zonder informatiekosten. Voor alle privé-doeleinden! Iedereen is welkom bij de FINATA Bank..Voorbeeld: u leent f. 1.500,— en lost af in 18 maanden. U betaalt dan per maand f. 95,97. Dat is totaal 18 X f. 95,97 f. 1.727,46. U betaalt f. 227,46 aan financieringskosten, inclusief'rente, admini stratiekosten en overlijdensrisico. Dat is slechts f. 12,63 per maand. Hoe de FINATA Bank u zo voordelig en snel geld kan verstrekken? Omdat het Nederlands grootste en mo dernste maatschappij is voor privé-leningén. Een uitgebreide folder ligt voor u klaar. Natuurlijk kunt u ook even bellen of schrijven: Bergen op Zoom, Kastanjelaan 76, (01640) 3454 Tilburg, Korvelseweg 47, (04250) 3 3602. Volstrekt enige kennisgeving. Op 15 november ji overleed onze lieve en zorg zame vader, schoonvader en grootvader FREDERIK CORNELIS MARIE DE RIDDER weduwnaar van Catharina Keeltje Koole officier in de orde van Oranje-Nassau, in de ouderdom van 84 jaar. 's-Gravenhage: K. W. A. Bos-de Ridder A. J. Bos Kees, Frits en Louise Apeldoorn: L. J. Femhout-de Ridder dr J. M. H. Femhout Inge, Frits en Herman Wij hebben vader op zijn uitdrukkelijk verzoek heden in stilte bij de zijnen gebracht Heden overleed zacht en kalm, mijn geliefde vrouw, onze lieve moe der groot- en over grootmoeder JOHANNA KUIJPEB, geboren Slnke in de ouderdom van 84 jaar. Kruiningen: J. Kuflper sr M. Krombeen- Kuijper A. P. Krombeen Kapelle: P. M. Kutjper C. Kuijper-v. Stee Kruiningen: J. Kuijper G. Kuijper- Nieuwenhuize Klein- en achter kleinkinderen Kruiningen, 18 novem ber 1968 Welhoekstraat 32 teraardebestelling 1 plaatshebben op donderdag 21 novem ber, des namiddags 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen, vanuit het jeugd gebouw van de Gereformeerde kerk te Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder KEELTJE SINKE weduwe van Jac. de Roo ln de ouderdom van 86 jaar. Blezelinge: Wed. J. de Roo-Blok J. de Roo J. Zandee-de Roo P. Zand.a-Schore C. de Roo J. de Roo-Jeronimus 's-Heer-Abtskerke M. Tolhoek-de Roo M. Tolhoek Blezelinge: J. de Roo E. de Roo-Dek Klein- en achterklein kinderen. Biezellnge, 18 november 1968 Breedeweg 5A- De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 21 november om 2.00 uur op de al gemene begraafplaats te Biezellnge, vanuit de consistorie der her vormde kerk te Bleze linge. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom CORKELIS MARTEIJK op de leeftijd van 54 jaar. Araemuiden: K. van de Gruiter C. de Nooijer G. de Nooijer-van de Gruiter Veere: Wed. J. van de Grui ter-Adamse Arnemuiden: J. Marteijn M. Marteijn-van de Gruiter Neven en nichten. Arnemuiden, 17 novem- Algem, kennisgeving Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lflden, zacht en kalm, onze innig ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JACOBA FIERLOOS weduwe van Marinus Flerloos, in de ouderdom van 93 jaar en bflna 10 maan den. Kinderen, behuwd klein- en achterklein kinderen. Hoedekenskerke, 18 november 1968 Rijke Buurt C 7 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 21 november, des namiddags om 14 uur, vanuit het vereni- Op 17 november 1968 overleed onze beste zwager en oom CORNELIS MARTEIJK op de leeftijd van 54 jaar. N. Marteijn-Kodde G. Zuijdweg-Marteijn C. Zuijdweg PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC mmm.en kerngezond! SOLLICITANT IN GEVRAAGD' Raad Kruiningen over garantie bej aardenwoningen KRUININGEN In de vergadering, die de gemeenteraad van Kruiningen vrijdag 22 november houdt zal onder meer een voorste) worden behandeld garantie te geven voor de betaling van rente en aflossing van een door de ver eniging tot verbetering van de huisves ting in Kruiningen te sluiten geldle ning van ƒ245.000. Dat geld Is nodig voor de financiering van 8 bejaardenwo ningen te Hansweert. Verder wordt de raad gevraagd medewerking te verlenen voor de aanschaf van drie leermiddelen- kasten voor de r-k parochieschool in Hansweert. De vergadering begint om zes uur. GOES. Op de Patijnweg in Goes is in de nacht van zondag op maandag de bestuurder van een personenauto, C. W. B. uit Waarde, tegen een lantaarn paal gereden. De eigenaar van de auto, J. C. G., die naast de bestuurder zat, en ook uit Waarde afkomstig is, liep een schedelbaslsfractuur op bij het on geluk. Hij werd ln het ziekenhuis St- Joanna in Goes opgenomen. B., die wel achter het stuur zat, maar geen rijbewijs heeft, bleef, evenals twee andere passa giers, ongedeerd. De wagen, die eerst via 30 meter berm tegen de lantaarn paal reed en toen nog een meter of dertig doorrolde, werd totaal vernield, en de lichtmast ook. ALKMAAR Hallo, met Louisse'. De adspirant-auto- klant die in Alkmaar deze stem aan de telefoon krijgt, weet sinds de jongstleden te levisiezondag tegelijk dat hij met Nederlands perfectste autoverkoper te maken heeft. Als een gespannen sollici- cantje stapte Theo P. C. Lou isse (23 jaar en afkomstig uit Middelburg) zondagavond op Nederland I door de decor- deur de werkgeverskamer van het tv-programma .Ge vraagd' binnen. Er zaten maar üefst drie pseudowerk- gevers op hem te wachten, onder wie natuurlijk God fried Bomans die van elk be roep een lolletje maakt. ,Ik hoef toch niet te kleuren als ik zeg, dat ik echt wel een beetje in spanning heb gezeten, zo vlak voor de uitzending'. Natuurlijk niet, want niemand zal geheel verstoken zijn van zenuwen als hij normaal op sollicitatiebezoek gaat; laat staan als heel kijkend Nederland je gedragingen volgt. .Ik had het programma nog nooit gezien. Tijdens een voorbespreking met de regisseur begreep Ik de strekking pas Het is me trou wens vreselijk meegevallen, dat er achter dergelijke programma's geen zwendel steekt Ik had ge dacht dat je van te voren netjes een vragenlijstje zou krijgen vcorgeschoven. Niks hoor. alleen voor het programma moet Je wal summiere gegevens over je per soon en opleiding geven' Als tegenhanger van de lieftallige tv-secretaresse tekenen wij deze reeds publiekelijk bekendgemaak te personalia nogmaals uit de mond van Theo Louis*" op. .Na Slot van pagina 1 iannen die er nog steeds zijn om de elastingdiensten in Middelburg te concentreren binnen afzienbare tijd kunnen worden gerealiseerd. Gratis De gemeente Middelburg heeft het rijk mee over de financiële bezwaren heen geholpen door de grond aan de Balans gratis aan te bieden. Op de bijeenkomst in het stadhuis greep mr Dryber meteen de gelegenheid aan om naast ir Scheurkogel inet name hoofdarchitect van rijksgebouwen dienst ir H. Lussanet de la Sablonlère dank te zeggen. .De herbouw van vele fraaie gebouwen in de Middel burgse binnenstad is in belangrijke mate aan zijn onverzettelijke door zettingskracht te danken' Uit de toespraak van de burgemeester viel voorts af te leiden dat er wel mensen zijn die zich hebben afgevraagd oi het wel juist is om een gebouw als de St-Jorisdoelen opnieuw op te trek ken terwijl daarvan niets meer over is. Volgens mr Drijber heeft Middelburg echter door het herscheppen van gro te monumentale gebouwe: zijn 'ka rakter behouden. De stad heeft en kele steunpunten nodig om die oude sfeer op te roepen. De burgemeester toonde zich dan ook gelukkig met het besluit tot reconstructie, temeer daar de Ba lans om een monumentale en te gelijkertijd tegenover de strak ke gevel van het rijksarchief levendige afsluiting vraagt. Wel iswaar moest daarvoor een plant soen worden opgeofferd. Maar het zal toch niet zo ver komen, dat de bomenpartij op de Balans, waar van er één nog werd geplant door koningin Wilhelmina, plaats gaat maken voor jonge boompjes, zo deelde de burgemeester tei ge ruststelling mee. De woorden .rijksgebouwendienst heeft in belangrijke mate het steden schoon van Middelburg bepaald', wa ren een vriendelijke introductie van een al lang levende wens om de Ka nunnikenwoningen aan te pakken. Uitstel van restauratie noemde de burgemeester niet langer verant woord. afgezien nog van de dringen de bestemming voor het Zeeuw. 4 museum. Mi J S. P Rietema hoofcl- inspecteur-directeui vooi de arbeids voorziening in Zeeland toonde zich al bij voorbaat verheugd over de nieuwe huisvesting op de Balans, waar men achter een oude gevel zal kunnen werken in een gebouw, dat aan de eisen van efficiency voldoet. Want de huisvesting aan de Wagenanrstraat is slecht. En ook het gebouw aan de Noordsingel is weinig representatief voor dc dienst mijn driejarige hbs heb ik twee jaar ln het instituut voor de au tohandel te Driebergen gezeten. Schrijf maar IVA, want de gekste namen worden genoemd, zoals school voor autorij-instructeurs. Toen ik van het instituut afkwam, heb ik vrijwel gelijktijdig mijn BOVAG-patroonsdïploma ge haald'. Met een nuchtere koopmansgeest vertelt Theo Louisse verder hoe hij in de eindselectie is gekomen. ,Van tv-zijde hadden ze directeur G. Riemer van het IVA benaderd. Deze heeft uit zijn duizenden oud leerlingen tien gegadigden geko zen. Dn uit die tien nog weer eens vier. Drie deden uiteindelijk mee en eentje was reserve. Uiteraard heeft hij ons opgebeld of wil er mee Instemden. Ik vond best leuk om mee te doen' Dat Theo Louisse beslist niet ka pot is van zijn bliksemsucees in de tv-autoverkoop blijkt uit één simpel toegevoegde opmerking: .Zo'n tv sollicitatie heeft in feite natuurlijk weinig waarde. Ik be schouw het gewoon als een leuk tv-spelletje voor het publiek, zo als er zoveel zijn'. Volgens Theo Louisse vielen de af te leggen proeven van be kwaamheid nogal mee. Van het mondelinge gedeelte zegt hij: ,Het waren een paar eenvoudige tech nische vragen. Praktijkgevallen die ook voor het publiek accep tabel ln het gehoor liggen'. On danks de .teeveeritus' kwam kan didaat Louisse letterlijk als de eerste, de beste uit de bus. .Als praktische oefening kreeg Ik een behoorlijk probleem voorge schoteld. In de echte praktilk valt zoiets we! mee. maar om zo'n probleem voor de camera klein te krijgen, dat is toch nog echt eer opgaaf Het ging om een klant die gisteren een auto had gekocht terwtil vandaag de nieuwe typen op de markt verschenen' Voor autoverkoper Louisse bleek hel geen onoplosbare situatie te zijn want de klant ging een stuk be daarder en ln vrede af. .Inderdaad komen deze gevallen ook in wer kelijkheid voor", merkt Louisse tussen twee haakjes op. Na rijp beraad riepen de juryleden de Zeeuw Theo Louisse als win naar uit. Vóór de Rotterdammer en de Limburger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 20