Vlissingen mogelijk zware concurrent voor Antwerpen Geluid kan blinden nog méér uit hun isolement bevrijden Economische kroniek over oktober Verkeer PZEM Recreatie Algemeen Diversen Italiaanse vereniging in Zeeland viert het tieniarig bestaan TERNEUZENAAR A. DE PUTTER ZOEKT GEHOOR REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN 2 Geef-ideeën vart Remington Vervoersoverzicht PSD september WOENSDAG 13 NOVEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ADVERTENTIE, Kapitaalintensieve bedrijven van grote betekenis voor ontwikkeling rjOW Terneuzen zal in de komende vijf jaar grote uitbreidingen tot stand brengen, ten bedrage van 400 min. Eind 1969 belopen de investeringen reeds 600 min. De Ned. Stik stof Mij. in Sluiskil gaat door de bouw van twee nieuwe fabrieken de produktieeapaciteit van ammoniak en ureum ongeveer verdubbe len. De investeringen bedragen T 100 min. Wij zien hier weer eens dat zogenaamde kapitaal intensieve bedrijven voor de ontwikkeling van grotere betekenis zijn dan de meeste arbeids intensieve ondernemingen die veel minder spectaculair groeien. Br zal een pijpleiding voor ruwe olie komen van Rotterdam naar Antwerpen 72 min.). Antwerpen wil echter geen aftakking (naar Zeeland!). Zo wordt tegenwoordig kleinsteeds geconcurreerd in mondiale zaken. Vlissingen-Oost dreigt trouwens een wel zeer zware concurrent te worden als. samen met een vestiging van het Franse aluminiumbedrqf van Péchiney. de kernenergiecentrale een redelijke kans van slagen zal krijgen. In de tweede kamer werd gewezen op de mogelijkheid hier een zwaarwaterfa- briek (ammoniak) naast te vestigen. Ook hier gaat het om (mogelijke) Franse plannen. Het wetsontwerp Havenschap Vlissingen-Oost is nu ingediend, met een adviescommissie van industriëlen. Eindelijk zal het beheer dan de nodige flexibiliteit verkrijgen. Bij Breskens zal zich op het nieuwe intergemeente lijke industrieterrein het eerste bedrijf vestigen. Het betreft een aardappel- en fouragehandel annex transportbedrijf. jaar een nieuw revalidatiecentrum bouwen 5 min) Het bejaardenhuis Rozenoord in Sluis is begonnen met de bouw van een dependance in Biervliet. Het krijgt een eigen dienstencentrum, biedt plaats aan 20 alleenstaanden en 18 maai twee personen Het gaat 2 min. kosten Dc minister van binnenlandse zaken handhaaft zijn gemeentelijke samenvoegingsplannen in Zeeuwsch- Vlaanderen (5) en Zuid-Beveland (4) Gedeputeerden zijn ongerust over de huizenbouw. Door de daling van hel aantal vergunningen dieigt hel aantal werknemers dit jaar te dalen met 500 man. en dan bij zulke ontwikkelingskansen. Dat deze er zijn konden de bestuursleden van de drie grote vakcentrales tijdens hun succesvol bezoek aan Zee land vaststellen. Hel directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening vestigt sterk de aandacht op de centra voor omscho ling in Middelburg en Terneuzen in verband met de structuur-verschuivingen in de werkgelegenheid. In 22 jaar werden er in Middelburg 1450 cursisten in geschreven met een gemiddelde leeftijd van 24 jaar. Elke maand is de PZEM wel in het nieuws. Wij noemden al diverse keren de kernenergiecentrale. Het bedrijf bouwt thans een nieuw verdeelpunt voor de stroomvoorziening bij Oostburg. De afname van energie door industrieën steeg van 44 pet. in 1966 tot 54 pet. in 1967. uitgedrukt in de totale afname. Voor 1968 wordt een percentage van 70 verwacht- De economie heeft voor dit verschijnsel een uit drukking: het opstijgen (als van een vliegtuig) van de economie. Intussen staat vast dat dit niet met goedkoop aardgas zal gebeuren, als is het .potje' ver groot van 30 tot 50 miljard m3. De PZEM verwacht voor 1969 een winst van 1 miljoen by een om zet van 57,5 min. Het vliegveld Midden-Zeeland (Noord-SIoe) is of ficieel als zodanig aangewezen. Uiterlijk be gin zomer 1969 zal het gereed zijn. Er wordt ge studeerd op een verbinding op de lijn Amsterdam- Antwerpen. Het nieuwe provinciale wegenprogramma 1968-'72 omvat onder andere een weg Haamstede-Wester- schouwen. de derde fase in de weg oost-west op Noord-Beveland (waarvan zojuist het tweede deel is voltooid), een baanverdubbeling Souburg-Vlissin- gen en een weg Waterlandkerkje-Sluis. De nieuwe verdubbelde rijksweg van de Sloedam naar Bieze- linge die in volle aanleg is'kan 1 juli 1971 gereed zijn. Een jaar daarvoor zal al een rijstrook ter be schikking komen. Een verrassend snelle verbetering is in uitzicht. Ook op de Zeelandbrug gaat het 6teeds beter. In de eerste drie kwartalen van 1968 werden er 9 min. auto's geteld, in dezelfde periode over 1967 8 min. Vooral de zware vrachtauto's stijgen sterk. Het verlies op de Westerscheldeveren wordt voor 1969 geraamd op 10 min. De .Prinses Irene' Is aangepast voor eventuele vervanging van de dub beldekker op Kruiningen-Perkpolder. De .Beatrix' en de .Margriet' zullen weldra volgen. De fuilten in Vlissingen en Breskens zijn zo aangepast ,dat alle vier de veerboten volledig uitwisselbaar zijn. Een zeer belangrijke operatie voor een toch altijd kwetsbare verbinding! Het nieuwe structuurplan van Goes, gebaseerd op een ETI-studie, komt tot een verdubbeling van het inwonertal (36.500) in 1985. Br ls 300 ha woon gebied aangegeven met plaats voor 8000 hulzen. Dit geeft een speling tot 43.000 Inwoners. Vlissingen zal overgaan na schenkingen van Hoechst en de haven tot de bouw van een over dekt instructiebad en een diep buiten -en kleuter- bad. Op Schouwen-Duiveland bestaan plannen voor de bouw van een overdekt instructiebad In Zierikzee if 1 min.). Alle gemeenten zouden moeten meewer ken. Hulst heeft vergevorderds plannen voor een sporthal annex cultureel centrum 1,5 min.). In tussen opende prinses Margriet in Hulst een be jaardentehuis. In Terneuzen opende zij het internaat voor schipperskinderen. In deze stad zal de bouw van het nieuwe stadhuis in de eerste helft van 1969 een aanvang nemen. Gedeputeerde staten willen in 1969 een bedrag van 0,25 min. uittrekken voor culturele activiteiten, Iets meer dan ln 1968. Begin november start In Goes de eerste lom-school (leer- en opvoedingsmoeilijkheden). Kort daarna volgen Terneuzen en Middelburg. Het kinderrevali datiecentrum Zonneveld in Oostkapelle zal in drie Vlissingen heeft een werkgroep ingesteld ter bestudering van de ontwikkeling tot een recrea tief ontspanningscentrum. Brouwershaven publi ceerde een recreatienota. Wolphaartsdijk verstrekt een krediet van ruim een ton aan de watersport vereniging voor het aanbrengen van golfbescher- ming, verlichting en verbouwing van de sociëteit. De aeltafederatie van sportvissers wil tot een con federatie komen met de Brielse- en Maasfederatie. Zij zou 50.000 leden hebben! De Grontmij heeft een opdracht gekregen voor een studie van de recreatie mogelijkheden in ,De Eendracht'. Men houdt reke ning met een dam van Sint-Philipslanc! naar Tholen. Het tracé van de Oosterscheldedam zal het meest westelijk® van de alternatieven worden. De Brede Watering Zuid-Beveland zal een overeenkomst aangaan met de staat waarin de afwatering van verschillende polders in Oost-Zuid-Beveland gere geld %vordt door de bouw van een uitwateringöïuis bij Bath, als onderdeel van het Schelde-Rijnkanaal 2 min.). Er is dit seizoen een zeer grote aanvoer van mos selen (140 min. kg; 1966: 100 min. kg). Ondanks een sterk toegenomen afzet blijft er een overschot boven de markt hangen. De aardappel- en bietenoogst dreigde door de vele regen mis te lopen. De weersverbetering heeft ech ter intussen een wending ten goede gebracht. Inte ressant was het pleidooi, tijdens een afzetmiddag in Goes, voor een bundeling van de afzet van aard appelen. Dra. M. C. Verburg "0r; Verdubbelde rijksweg in aanleg Prinses Margriet opende internaat schipperskinderen ADVERTENTIE MIDDELBURG De Italiaanse ging .Dante Alighieri' /.et zich deze week aan een bescheiden iering van hel tienjarig bestaan. Professor Franz de Ruyt uit Brussel komt op de dag van de viering, aanstaande donderdag, naar het Zeeuws museum in Middelburg om daar een inleiding te houden over be-1 langrijke opgravingen in Castro, opgra vingen die herinneren aan de Etirusken. De reiinieviering wordt nadien voortge- j zet in grand-hotel ,Le baron chassé'. De Zeeuwse vereniging telt zestig leden. Oprichter was destijds de lieer F. J. E. Tichelman. De vereniging .Dante' is een onderafdeling van de internationale cul turele vereniging die een centrale zetel in Rome heeft en afdelingen over de ge hele wereld. Het doel van de Italiaanse vereniging Ls het verspreiden en bevor- i deren van de kennis van de Italiaanse taal en cultuur. De Zeeuwse afdeling organiseert in sa menwerking met dë Zeeuwse volksuni versiteit Italiaanse taalcursussen. Voorts worden regelmatig lezingen ge houden over uiteenlopende onderwerpen die de Italiaanse cultuur betreffen. Ook laat men een portefeuille met Italiaan se tijdschriften circuleren. Verder wordt er een bibliotheek met klassieke en mo derne Italiaanse boeken in stand ge houden. Ieder jaar stelt Rome studiebeurzen be schikbaar. De Zeeuwse afdeling was daardoor in de gelegenheid vier dames voor een cursus naar Italië te zenden. Het waren mevrouw Kemper uit Vlis singen. mejuffrouw Hekking Kolenbran der uit Middelburg, mejuffrouw N. Spanjer uit Vlissingen en mejuffrouw Verhage uit Souburg. De Zeeuwse af deling maakt deel uit van achttien afde lingen in het land. Er bestaat een nauw contact met Belgische afdelingen, zoals die van Antwerpen, Gent en Brussel. Het dagelijks bestuur bestaat uit voor zitter J. Rijn, secretaresse mevrouw M. J. Okker-Vrolijk, penningmeesteres- se mevrouw D. S. van der Sande-Swart. Het bestuur bestaat verder uit mevrouw H. A. de Vink-Olthof en mevrouw L. P. C. Kemper-Blankert. (ADVERTENTIE) Onmiddellijke verlichting van "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten niet» werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsel» in lot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmteaensatie ol irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weef»el» en «pieren tot ln de gewrichten. Reumatische pijnen en «tijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig ls de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Remington Selectric. Het enige scheerapparaat met de beroemde regelknop. Voor élke baard, élke huid. Idee no. 2: de Remington Selectric 300. Heelt 3 scheerkoppen en uiteraard de regelknop. Bovendien geeft Remington u 1 25,- terug voor een oud scheerapparaat. REMINGTON Afbraak Duitse bunkers Cadzand CADZAND Het dagelijks bestuur van het waterschap .Het. Vrije van Sluis' heeft maandagmiddag in hotel ,De Een hoorn' te Oostburg in het openbaar aan besteed het slopen van voormalige mi litaire werken en gewapend beton- en metselwerken met bijbehorende werken in de hoogwaterkering van de Kivieten- polder te Cadzand. De bouwwerken da teren uit de tweede wereldoorlog en de Duitse bezetter was de opdrachtgever. Er waren negen inschrijvingen. Eerste was de firma Slootmans en Zn., Dorst (N.-B.) ƒ44.685.-; 2. sloopbedrijf Roosch NV. Rotterdam 47.400,-; 3. Wed. P. Vermeulen, Breskens 47.400,-; 4. D, Hardenberg, Wemeldinge 48.000; 5. b.v. Gebrs. Geldof. Serooskerke voor een bedrag van 49.863,-; 6. Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland, Zie rikzee 53.500,-; 7. D. van der Put ten, Badhoevedorp 57.250,-; 8. firma De Ruijsscher, Biervliet 58.200.-; 9. NV Aannemersbedrijf C. H. van Wijnen, Papendrecht 69.900.-. De gunning werd aangehouden. EXAMENS De heer M. J. A. Elders uit Vlissingen is aan de technische hogere school te Eindhoven geslaagd voor het doctoraal examen werktuigbouwkundig ingenieur. MIDDELBURG Het vervoersover zicht van de provinciale stoombootdien sten In Zeeland geeft over de maand september 1968 een staging van het aantal achtergebleven auto's te zien op de veerplelnen ln Vlissingen en Bres kens. Ten opzichte van het vorig Jaar is er met name in Breskens een toename van het aantal achtergebleven auto's geconstateerd van omstreeks duizend. De dienst Krainlngen - Perkpolder gaf een daling te zien: van 6442 achterge bleven voertuigen In Krninlngen ln sep tember van het vorig Jaar naar 3380 in september van dit Jaar- De cijfers voor Perkpolder zijn: 7404 ln september vo rig Jaar, tegen 3700 In september 1968. De .Prinses Christina' moest in Krni nlngen totaal 706 auto's laten overstaan en In Perkpolder waren dat er 937- Burgemeestershuis Ovezande voor nnstcommaudant OVEZANDE Met vijf tegen twee stemmen lieeft de raad van Ovezande maandagavond besloten de leeggekomen ambtswoning van de burgemeester te verhuren aan de nieuwe posteomman- dant van de rijkspolitie, de heer L. J- Nelis. Tegenstemmers waren wethouder van Steenbergen (kvp) en de heer W. Remeijn (kvp): zij gaven er de voor keur aan de op te knappen woning Dreef 9 aan de postcommandant te ver huren, omdat deze woning steeds polïtie- oning is geweest. en w waren in eerste instantie voor verhuur van de gemeentewoning Dreef, zo bleek uit de toelichting op het voor stel. Men wilde later bekijken welke be stemming de voormalige burgemeesters woning dan zou kunnen krijgen. Maar de omstandigheid, dat er al min of meer beloften aan de nieuwe postcommandant ca ren gedaan inzake de burgemeesters woning en het feit. dat deze woning bij niet-verhuren een winter leeg zou staan, bracht de meeste raadsleden tot een an dere gedachte, waarbij ook waarnemend- burgemeester M J. de Jonge zich aan sloot. Verschillende raadsleden vonden de woning aan de Dreef eigenlijk ook niet meer zo aantrekkelijk voor polïtie- wonlng. De heer J. de Jonge (kvp) vond het ,een van de minste woningen die we hebben', al was de heer W. Remeijn het daar niet mee eens. De voorzitter wees er nog op, dat de huur aanzienlijk uit een loopt ƒ80,tegen ƒ160,per maand maar dat dit voor de nieuwe politieman geen bezwaar was. Hij at tendeerde er voorts op, dat de postcom mandant bij een herindeling in januari 1970 weer zou moeten vertrekken. De raad werkte zich verder vlot door de agenda heen. Naast enkele formele voor stellen ging men nog akkoord met de gewijzigde gemeenschappelijke regeling inzake de bestrijding van de luchtver ontreiniging, die door het vervallen van een bindende maximumbijdrage van de provincie voor de gemeente voordeliger is geworden, al betreurde men het. dat er nog onzekerheid is over de te betalen bijdrage DIRECTEUR GESPROKEN BUNDENWEEKBLAD: ,IK STA OPEN VOOR NIEUWE INITIATIEVEN' T'ERNEUZEN Als de overige Nederlandse olinden (ruim 7000) er pre cies zo over zouden denken als de 55-jarige Terneuzenaar Arie de Putter, dan zouden nieuwe perspectieven het iso lement van de blindenwereld nog weer meer kunnen ophef fen da ntot nu toe 't geval is. Volgens geluidtechnicus De Putter (nu ex-beroeps, ge noopt door zijn handicap) moet geluid, dat voor een blinde meer dan een dubbele functie en betekenis heeft, als communicatiemedium de blin de uit de ban van het nog steeds te veel aanwezige ge voel van eenzaamheid en af zijdigheid kunnen halen. Ge luid in de vorm van regio- stemmen uit alle delen van Nederland kan zijn isolement althans openbreken en kan de blinden meer in nauwere rela ties en contacten tot elkaar brengen, zo vindt hij. Arie de Putter ziet vooral de uit wisseling van regionieuws en per soonlijke interessen als stimule rend contact- en communicatie middel. dat ongetwijfeld een on- fekend gehoor bij de blinden on- erling zal moeten vinden'. In aansluiting op zijn profetische vingerwijzing doet De Putter te vens een beroep op ,Het Alge meen Gesproken Weekblad voor Blinden' in Den Haag, dat naar zijn mening een leeuweaandeel kan hebben ln de verwezenlijking van zijn doel en streven, name lijk onder meer: een ingeruimd plaatsje op de band voor een apar te. wel beknopte, regiorubriek, be stemd voor vrije streeknieuwsga- ring door de provinciale blinden- afdelingen. Meters geluidsband, muziek en stemmen, een uitwas van De Putters dagelijkse beroep van vroeger, zijn nu segmenten van zijn hobby, waarvan, hij dagwerk maakt. Zijn Belgische vrouw Yvonne (46) verklaart zelfs, dat hij er meermalen nachtwerk van maakt: ,Tot 's nachts één uur zit hij nog op te nemen en bandjes te mixen. Arie gunt zichzelf bij na geen tijd. dat hij zich scheert en eet'. Denkelijk niet alleen uit volledige bezetenheid van zijn hob by maar waarschijnlijk ook van uit geluldtecbnisch oogpunt be keken werpt hij als weerwoord tegen: ,'s Nachts is het vaak veel interessanter om te werken dan overdag, want dan komt het ge luid van de radio veel beter over". Een bewijs dat de opnamen zeer ?rimitief geschieden: Arie de utter moet voor omlijsting van zijn opnamen genoegen nemen met .tweedehands' muziek uit de ether. In zijn povere studio, een achterkamer in een oud huis aan de Vlooswijkstraat 24 te Terneu- en -evenementen tot een gecom primeerd extract van het gebeu ren. Niet zomaar knutselt deze man met banden en last hij muziek en flarden van momentopnamen aan elkaar. Zijn streven is zijn lotgenoten achteraf of nogmaals te laten meeleven in het voor bije. .Ik wil mijn hobby in dienst van het belang van de Zeeuwse blinden stellen. Er kunnen bij voorbeeld blinden zijn die door omstandigheden verstoken zijn vergaderingen en bijzondere ge beurtenissen mee te maken. Door het afluisteren van zo'n band kun nen ze ze achteraf toch nog mee beleven'. In een schema van voorbeelden omschrijft Arie de Putter zijn wensen nog iets nader. .Neem de Zeeuwse blindenafdeling. We heb ben pas een leuke jubileumreis achter de rug. De hele dag heb ik van alles ën nog wat opnamen gemaakt met mijn draagbare re portagerecorder. Aan secretaris Huisson van onze Zeeuwse blin denafdeling heb ik een lijst met namen van alle leden gevraagd, zodat ik het bandje kan laten rou leren onder iedereen die graag de hele reis nog eens wil meema ken. Ook voor leden die niet mee konden is het achteraf leuk. .Jam mer genoeg moet ik die toege zegde lijst nog ontvangen'. S~\p deze manier ziet geluids- W hobbyist De Putter de moge lijkheid de banden van de ver spreid wonende blinden in een [>rovincie meer te kunnen aanha- en. Tussen twee haakjes betreurt hij: Jn Zeeland zijn zeker vijftig blinden niet bij de blindenbond aangesloten. Dat vind ik triest en het zou echt wel anders kunnen en worden, indien men meer aan dacht voor elkaar gaat koesteren'. Niet alleen in Zeeland is dit het ge val. want van de ruim 7.000 blin den is nog minder dan de helft i ca. 3.000lid van de blindenbond. De heer De Putter tekent hier nog bij aan: .Het gesproken weekblad telt maar ongeveer 1150 abonnees, terwijl het abon nementsgeld en de verzendkosten vrijwel nihil zijn'. Deze opmerking grijpt de Terneu zenaar onmiddellijk aan om de bedoeling van het .ingeruimde plekje op de band van het week blad' uit te leggen en te illustre ren. ,De bandjes bestaan uit twee sporen. Het eerste spoor geeft de actualiteit weer. Op het tweede spoor zijn allerlei andere wetens waardigheden opgenomen. Het ia op dit spoor, dat ik graag een regiorubriek zou willen hebben. Het zou toch leuk zijn, dat blin den uit Groningen of Limburg zich ook een beetje ln de activi teiten en festiviteiten van andere afdelingen kunnen meeleven'. Arie de Putter gaat er van uit, dat er zeker wel meer blin de geluldsjagera in Nederland wonen, die voor hun afdeling korte reportages kunnen fabrice ren. ,Er gaat wel een hoop tijd inzjtten, maar je kimt je dan in ieder geval nuttig maken voor de ander. Eerst luister Ik de gemaak te opnamen van een gebeurtenis in zijn totaal af en dan neem Ik de reportage over op normale banden. Helaas heb ik nog steeds geen geld genoeg voor een goeie ruisonderdrukker. Ook heb ik in feite een schakelpaneeltje nodig, maar goed, het gaat. ook al komt het de kwaliteit niet altijd ten goede. Vooral niet van buitenre portages'. Hierna begint pas het eigenlijke studiowerk. Met mu ziek en zelf gesproken verbindings teksten zet geluidsman De Putter een redelijk tot goed afluisterba- re band in elkaar. De 25-jarige ervaring die ach ter De 'Putter liggen spreken zichtbaar een duidelijk woordje mee, want vlot weet hij ondanks zijn zicht van haast nul procent de knopen van zijn twee band opnameapparaten (één goeie en één slechte) te bedienen. Tijdens zijn demonstratie laat hij zeer economisch zijn gedachten over zijn toekomstvisie gaan. .Zouden er in elke provincie geluidsmen sen zoals ik zijn, dan zouden wij nen stichten, opdat we onderde len en dergelijke door massale inkoop tegen een geringer bedrag kunnen krijgen. Het zou een wel kome kostendekking zijn'. En onderdelen zijn dikwijls schrik barend duur. Jaren terug heb ik een opnameapparaat voor plaat jes gebouwd. Dat ding wera spe ciaal gebruikt voor plaatjes voor de jongens in het toenmalige In- dië'. Als exta kanttekening bij zijn ge luidsprojectprogramma zegt hij: .Weet je wat het 'm onder de blinden is? Er zijn meer oudere dan jonge blinden En juist die ouderen zijn meestal zeer moeilijk bij elkaar te krijgen. De jonge ren ontwikkelen vaak meer ener gie. Daarom hoop ik dat deze ge- luidsuitwisselingen zowel via ons weekblad, via de afdelingen als onderling een stimulans kunnen worden om meer tot elkaar te komen. DIR. J. VAN ROSSUM Uit het commentaar van de heer J. van Rossom, direo- tenr van de Nederlandse blinden bibliotheek en tevens van Het Al gemeen Gesproken Weekblad voor Blinden te Den Haag, op het ini tiatief van de heer De Putter blijkt, dat hij er zeker niet on verschillig tegenover staat: .Als ik het goed begrijp, dan wil De Putter- om een heel concreet voor beeld te noemen tien minuten voor regioprogramma's gereser veerd hebben. Als hij dat voor elkaar kan krijgen, dat ik eens ln de zoveel tijd zo'n tien minu ten opnamen krijg, dan wil ik dat best in mijn krant zetten'. Teneinde een breder gehoor bij de overige Nederlandse blinden te winnen stelt de heer Van Rossum voor: .Laat de heer De Putter eens een klein verhaaltje schrij ven we hebben per slot van rekening een vragenrubriek voor blinden als hij daar non ln zet wat precies zijn bedoelingen zijn, dan kan ik daar nog op ln gaan ook'. De heer Van Rossum betwijfelt evenwel of er onder de blinden wel genoeg geluidtechnici te vin- vinclale bijdragen kunnen zorgen, maar koppelt hij er dadelijk aan vast: .Indien De Putter zich in de toekomst als contactman wil opwerpen, dan buiten we voorlo pig alle mogelijkheden uit, dacht ik Van Rossum zei verder, dat hij voor uitvoerbare initiativen zeker altijd openstaat. .Natuurlijk sta lk achter nieuwe mogelijkheden, maar daarbij heb ik wel bepaal de wensen, die hebben meestal in het bijzonder betrekking op de techniek, maar daarover kan ge woon worden gepraat'. Blinde Arie de Putter sit in sijn povere studio te werken aan één van zijn reportages

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9