TOPZAALHANDBAL IN BOMVOLLE SPORTHAL Schouwse korfbalbond vond zijn Waterloo net niet EERVOLLE NEDERLAAG TEGEN BEOGRAD: 15-8 G4M0NDI-ANQUETIL: TROFEE BARACCHI 's-GRAVENPOLDER WACHT MET ONGEDULD OP VOETBALTERREIN TRAINER RIJVERS VAN FC TWENTE: TEGEN AJAX GEEN BET0NSPEL Okker derde geen winnaar Sport op tv geen zeeuwen in selectie amateurs 1 kandidaten kwamen pas toen alle bestuursleden bedankten studiebeurzen voor keniase atleten heren minder gehalte schaakteam wint op olympiade joegoslavische handbalsters in stadhuis ontvangen .import' tegenpool ongeduldig successen kandidaten in sp0rtt0t0 op wereld ranglijst $port DUEL TUSSEN Volleybalcompetitie afd. Walcheren van start ZATERDAG 2 NOVEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEU V/SE COURANT - ZEIST (ANP) Voor de interland-' voetbalwedstrijd (amateurs) Neder-j landWest-Duitsland, die woensdagj 6 november in Veendam wordt ge speeld, heeft trainer Siem Plooyer 15i N,airobi (ANp, Vjjf Kenjasc alle_ spelers geselecteerd: ten. die allen deel uitmaakten van de Doel Wever (SC Assen, en Van Duin!Kpniase olympische ploeg, hebben stu- (Emmen): acht^At d Avoird "tSC luvsi; „?iddo»:'Hort"Zvv,. !?get toblS' UVS), J. de Wit fZVV); voor: Holl 'n^eaogo Stad. de 19 jange itobert Lvvs>Md'dsr 'DCG1. S^ jX.r^. Roodnat IDc Pauf Mo,„ lmaratl,on) en de fa-fi-l rige Ben Jipcho (1500 meter; Walcherendoelpunten. der Wege scoort één van de Foto PZCJ VLISSINGEN Dat de Vlis singse sporthal veel mensen kan herbergen is bewezen tijdens de zaalhandbalwedstrijd tussen Walcheren en ORK Beograd. Naar schatting 11 a 1200 toe schouwers, onder wie burge meester drs D. Roemers, de wet houders Ch. J. Gillissen-Verseha- ge, I. Filius en F, S. Smit, leden van de Stichting Sportbelangen YTissingen, leden van het bestuur van de afdeling Zeeland van het handbalverbond, waren present om te zien hoe de Vlissingse da mes partij zonden geven tegen de met roeni overladen ploeg uit Belgrado. Het werd een 15-8-zege voor de bezoeksters. Speaker Piet de Leeuw uit YTissingen, die na enkele keren oefenen met de trai ner van de dames uit Belgrado, de heer Jezdimïr Stankovic, de damesnamen perfect uitsprak stelde iedereen voor en begrijpe lijk dat de Vlissingse dames op heel wat bijval van het publiek konden rekenen. Of hun dnt moor moed heeft, gegeven valt niet te bewezen, maar zeker is dat I helemaal niet onder een druk speel- den en z(j waren het die in de eerste I tien minuten de toon aangaven. Direct ai nu het beginsignaal van scheidsrech ter mevrouw Rietveld, ging Walcheren In de aanval en het was Marjan de Meurichy die niet een laag hard schot Walcheren een 1—O-voorsprong bezorg de. Het was van korte duur want Lepa Ninkovio, het meisje met de meeste doelpunten achter haar naam maakte geluk: 1j. in dezelfde minuut echter oen fraai doelpunt van Ria van Hove en 3 minuten later was het weer Ria van Hove, na keurig aangeven van •fanny Eive, die de voorsprong ver grootte: 3—1. Dit werd de meisjes uit Joego-Slavlë te erg en met een perfecte balbehande ling, een elkaar zien staan, zelfs zonder 'e Kijken en dan wanneer er eindelijk een vrije kans was een schot, gingen zij de Walchercn-verdediging bestoken Het duurde echter tot de 10e minuut voor Mira Jasic de stand op 32 bracht In dezelfde minuut een straf- worp voor Beograd. een doelpunt, dat echter afgekeurd werd omdat de voet verplaatst was. Marjan de Meurichy. fel op de huid gezeten, bracht de stand ®P 4—2, maar via een razendsnelle break-out werd het 43 dooi Lepa Hinkovic. Beograd ging door en binnen een minuut scoorde Mira Jasic twee maal: 45. Corrle van der Vege die de paal al een keer had beproefd maakte vlak daarna gelijk 55. maar nog voor de rust weer een break-out en het werd 5-6 door Sofija Bukurecki. Na de thee lag het tempo heel wat la- ren de Beograddames, die kennelijk vermoeidheid van de vele gespeelde wedstrijden gingen voelen drukten het tempo hoe langer hoe meer. Wel vielen er doelpunten doch het snelle spel van voor de rus; was zoek. Verdedigend bleken de Walcherendames zeer sterk, boewei scheidsrechter mevrouw Riet veld nogal snel klaar stond om een strafworp te geven waarmede het pu bliek het nu niet altijd eens was. Aan vallend trachtte Walcheren openingen te vinden, doch de Beograddames. die af en toe flink van zich afduwden lie- te» het maken van een doelpunt nog slechts driemaal toe. Marjan de Meu richy. Corric van der Wege en Yvonne1 Smit konden zich daarvoor door de toe schouw ers laten bejubelen Toor Beograd scoorden uu de rust N'ela Znvko 3 x, Ana Calie 2 Mira Jasic 3 x en Vesela Bjclie 1 x, zodat de eindstand kwam met een 8—15-over- Winning voor de Beograddames. Resu merend mogen wc constateren dat de dames van Walcheren bijzonder goed P'irljj hebben gegeven en dat de neder laag zeker eervol is. Dat de toeschou wers deze wedstrijd zeker gewaardeerd hebben bleek uit liet daverend applaus «lat de speelsters kregen na afloop van de wedstrijd. Het was een beleefd applaus dat op klonk na het einde van de herenwed strijd tussen Walcheren en het selectie team uit Brabant en Zeeland. Deze wedstrijd stond op een laag pitje, boe- wel gezegd moet worden dat beide ploe gen hun best hebben gedaan er toch iets van te maken. De ploeg van Wal cheren liet in het begin goed zaalhand bal zien, de bal ging goed van hand tot hand en er werd voor de verdediging van het selectieteam alles gedaan waf maar te doen was, maar waar bleef het schot? Tot in den treure bleef men 1 combineren en het gebeurde nogal eens dat een hand van een tegenstan der de hal van richting deed verande ren en het was een aanval van de ge selecteerden. Deze ploeg, die voor het eerst samenspeelde, kon moeilijk op gang komen, wat begrijpelijk is omdat de spelers elkaar nauwelijks kennen. Sam Traas van Tonido toonde de toe- schöuwers waartoe hij in staat is en hij was de motor van de geselecteerden, maar helaas waren er niet veel die zijn spel begrepen. Was hij met Jan Jonge- pier van EMM in het veld dan liep het leuk, maar veelal werd de aanval niet zal tijdens de bespreking wel de no dige kritiek zijn die de spelers te horen zullen krijgen. Met de rust was de sland 58 voor de seleetieploeg en het einde kwam met een 1216-overwin- ning voor dezelfde ploeg. De doelpunten werden gemaakt door: Sam Traas 7. M. v. Riel 3. S. Rijnen 1, J. Jongepier 1. Tj. de Vries 1, T. Lam- mers 1, H. v. Osch 1 en K. Jansen 1 voor de seleetieploeg en voor Walche ren door; John Bergs 4, Peet van der Wege 2. Jan Dupont 2. Charles van Pa- melen 2 en Hans Izebout 2. Voor de aanvang van de dameswed strijd werden nog geschenken aangebo den door de secrelaris van Beograd. de heer Radacjic en de heer Th. dè Badts van Walcheren, terwijl de Walcheren dames hun tegenstanders trakteerden op een doosje Zeeuwse boterbabbelaars. De organisatie was bij de sportvereni ging .Walcheren' in goede handen en het lijkt ons dat heel wat toeschouwers present zullen zijn bij de eerste thuis wedstrijd van de Vlissingse dames. de dekking van een Walcherenspeler toch maar op het doel ging schieten. Trainer Mraz schreef veel tijdens de wedstrijd hebben wij gezien, maar het LUGANO In de schaakolympiade in Lugano heeft Nederland gisteren met 2 lij van Zweden gewonnen. De wedstrijd tegen Cuba verloor Ne-: derland voorlopig met 21. De afge-i broken partij aan het vierde bord tus sen Ortega (wit) en Kurjpers staat in ieder geval remise voor de Nederlan-j der, maar bij goed spel kan hij zelfs nog tot winst komen. BERGAMO (ANP) Het favoriete koppel Felice GimondiJacques An- quetil (Italië-Frankrijk) heeft vrijdag in Bergamo de Trofee Baracchi, een tijdrit over 117 kilometer, gewonnen De 28-jarige Gimondi en zijn bijna 9 jaar oudere partner legden de afstand af in 2 uur, 39 minuten en 3,1 secon den, hetgeen een gemiddelde betekent Ritter (Denemarken) Herman van Springel (België) had meer dan drie minuten achterstand (2.42.18.8). Gimondi won deze wedstrijd voor de eerste keer en Anquetil ging al twee maal, met Altig (1962) en Stablinski (Van onze sportredacteur) BROUWERSHAVEN ,De Schouwen-Duivelandse korfbalbond heeft zijn Wa terloo gevonden bij Floris V', stelde do heer W. H. Ooms van WIK uit Kerk- werve koel vast. En de vergadering lachte spontaan om die opmerking. Maar in feite was er weinig te lachen op dat moment tijdens de algemene najaars vergadering van de SDKB, gisteravond In hotel .Graaf Plorts V' in Brouwers haven. Want inmiddels was er één bestuurslid kwaad de vergaderzaal uitge stapt, inmiddels hadden alle bestuursleden bedankt en inmiddels was er nog niet één serieuze kandidaat. ,Nu moet ik de zaak schorsen. Ik kan er niets meer van verwachten', verzuchtte de aftredende voorzitter J. II. van de Zande uit Nieuwerkerk en hy liet met een klap de hamer neerkomen. Lange tijd was het niet helemaal duidelijk of de vergadering nu gesloten was dan wel of er nog mogelijkheden voor verder praten aanwezig waren. Enkele bestuursleden en verenigingsafgevaardigden verlieten besluiteloos de rokerige, broeikaswarme vergaderzaal en discussieerden verder aan de bar achter een pintje. Maar het zat niemand lekker. En zowaar, na ruim een half uur trom melde voorzitter Van de Zande iedereen weer bij elkaar in het zaaltje. Er waren alsnog drie kandidaten gevonden: de 22-jarige mejuffrouw Adrie Wandel uit Renesse, lid van Dosko uit Noordwelle en de heren F. de Vrleze van Dosko en L. Verwest uit Scharendtjke, die nog geen lid is van de SDKB. VLISSINGEN ,We vinden het een grote eer een beroemd hand- balteara, zoals Beograd is, te mo gen ontvangen'. Dit zei de burge meester van YTissingen, drs D. Roemers in zijn welkomstwoord vrijdagmorgen tijdens de officiële ontvangst van de Joegoslavische dames in het YTissingse stadhuis. Hij zei verder te hopen dat de meis jes niet alleen waren gekomen om de spelen, maar ook om kennis te nemen van de Nederlandse manier van leven. .Wij he"bben een andere maatschappe lijke instelling dan uw land', zei de burgemeester, ,maar we kunnen iets van elkaar leren'. De spreker zei te hopen dat het team van de sport vereniging Walcheren, waartegen Beo grad 's avonds moest spelen, een flin ke sportieve tegenstand zou bieden. De voorzitter-secretaris van Beograd. de heer Radisa Radosicic. hoopte even eens dat het niet alleen maar bij spelen zou blijven' Ik hoop dat door deze ontmoeting vriendschapsbanden worden aangeknoopt', zei hij. Namens de spelers van Beograd bood hij de burgemeester een handgemaakte hou ten schaal aan. Hierna werd het gezélschap door de ourgemeester, wethouder F, G Smit en gemeentesecretaris J. W. Peters rondgeleid door het stadhuis, 's Avonds moesten de bezoekende meisjes in de sporthal tegen Walcheren spelen, maar eerst gingen ze nog twee uurtjes .ver plicht' slapen. (1965), zegevierend over de eindstreep. Vele toprënners lieten verstek gaan. Zo ontbraken Adorni, Merckx, Bracke, Janssen, Motta en Altig. De uitslagen van de 20e editie van de Trofee Baracchi is: 1 GimondiAnquetil (It.-Fr.) de 1171 km in 2.39.03.1; 2 Ritter—Van Sprin-; gel (Den.-Belg.) 2.42.18.8; 3 Ocana Aranzabel (Sp.) 2.45.05.0: 4 Candelli! Anni (It.) 2.47.33.7; 5 AdlerSchütz! (W.-Dld.-Lux.) 2.48.03.8; 6 Dolla Tor-; Vandaar de waarschuwing reVicentini (It.) 2.50.27.2; 7 Aimar| zitter: het Is ernst. Grosskost (Fr.) 2.51.52.0; 8 Jourden Delisle (Fr.) 2.52.34 5. i Er was nog een crisis. Rond .Korfbal- De Nederlanders Harry Steevens em flits', het gecombineerde officiële or- Rinl Wagtmans trokken zich terug. I Al in zijn openingswoord had de heer Van de Zande er op aangedrongen .po sitief tegenover de moeilijkheden' te staan en ,deze avond zeer ernstig te nemen'. Er was dan ook zonder meer sprake van een bestuurscrisis. Het be stuur telde slechts vijf man (reglemen tair zouden dat er zeven moeten zijn) en hovendien stelden voorzitter Van de Zande en secretaris-wedstrijdleider N J. Schults zich onverbiddelijk niet her kiesbaar. Derhalve: vier vacatures. De resterende drie bestuursleden, de heren J. van de Doel, J. Dalebout en H. P. Drijgers, hadden al laten weten ook af te treden als er niet ten minste twee bestuurskandldaten kwamen opdagen. de voor gaan van de KBGO (Kolfoalbond Goe- ree-Overflakkeeen de SDKB, Redac teur W. H. Ooms had daarin kordaat (Van onze sportredacteur) 'S-GR A VENPOLDE R Citaat uit een voetbalverslagje: ,De voetbalclub 's-Gravenpolder speel de thuis tegen Bruse Boys. Thuis in zoverre dat hier natuurlijk Kwadendamme mee bedoeld wordt want er is te 's-Gravenpol der geen sportterrein en het ziet er niet naar uit dat met de aanleg hiervan in 1968 nog zal worden begonnen In een land waar het voetbal veruit sport nummer één is moet dit toch wel als een op merkelijk feit gesignaleerd wor den: het gemis van een voetbal veld in een plaats van ruim 1500 inwoners. Nu is er wel een reden voor de af wezigheid van een sportterrein: tot vorig Jaar februari telde 's-Gravenpol der alleen een gymnastiekvereniging (en wie kent Jan Blom niet een bloeiende damclub). Natuurlijk: in een ver verleden, nog voor de oorlog, werd er wel in 's-Gravenpolder gevoetbald, maar de laatste tientallen jaren was deze plaats voor de afdeling Zeeland van de KNVB een witte vlek op de kaart. C. P Kerstens, allen afkomstig uit Kloetinge, gingen om de tafel zitten, stuurden stencils en folders rond en kregen direct al zoveel leden en dona teurs dat de voetbalclub 's-Gravenpol- der het seizoen 1967-1968 kon ingaan met 2 seniorenelftallen en 2 junioren- De merendeels jonge import' die zich in nieuwe wijken van 's-Gravenpolder vestigde ging de afwezigheid van eeti voetbalclub als een gemis voelen, 's- Gravcnpolder-Mvretaris en speler van het eerste elftal J. J Paauwe: ,Op een gegeven moment ontdekten we dat er 12 spelers van Kloetinge. 7 van Drie wegen. 1 van Goes en 1 van Wentel- dingo in "s-Gravenpolder waren komen wonen. Bovendien waren er inwoners van 's-Gravenpolder lid van elubs uit de omgeving'. Het kon niet uitblijven: de beren .1. J. Paauwe (nu dus secretaris). S. C. de Koeijer (nu penningmeester) en Men vond de heer A. B. Hulshof (reeds voorzitter van de gymnastiekvereni ging) bereid ook voorzitter van de voetbalclub te worden. Secretaris Paau we: .Dat was een uistekende keuze, want ik hen een felle, ik zeg het on middellijk als me iets niet bevalt, maar Hulshof is gematigder, een goeie te genpool'. Voorzitter Hulshof: ,Er is nier in het dorp vroeger ook wel eens gezegd: er moet een voetbalclub ko men." Maar dan bleven ze daar op de hoek van de straat staan en er ge beurde niets'. Overigens zal 's-Graven polder niet lang meer een dorp-zonder-veld zijn. In het bestemmingsplan, dat het fiat van de raad al heeft, is een voetbalveld en een oefen hoek geprojecteerd achter de lagere school, naast de Haagdijk. Opmerkelijk detail: nog voor de voet balclub opgericht werd, was er al geld gevoteerd voor een grondonderzoek voor een speelweide waarbij dan en passant nok de grond onderzocht werd op de geschiktheid voor een voet balveld. In een volgende raadsver gadering zal beslist worden over de grondaankoop voor het veld. Maar met dat al zit het bestemmings- Klan nog in de ambtelijke molen et is aan gs ter goedkeuring voorge legd. Gemeente-secretaris J. Walrave .Dat hoeft niet zo lang te duren, maai enige tijd is er natuurlijk wel mee gemoeid want. er moeten ook subsi dies verleend worden, van de dienst aanvullende werken bijvoorbeeld Neen, volgend seizoen zie ik 's-Gravenpolder nog niet op een eigen terrein spelen, want zo'n veld moet ingezaaid worden en het duurt wel even voordat het dan bespeelbaar is' Een begrijpelijk wat ongeduldige secretaris-speler Paauwe: .Men had dat voetbalveld uit het be stemmingsplan moeten lichten en af zonderlijk moeten behandelen'. Maar de heer Hulshof weet: .Maak er geen Srobleem van. We hebben de volle me ewerking van het gemeentebestuur. Er zit een kans in dat er nog dit na jaar aan begonnen kan worden'. Opmerkelijk tevreden is het bestuur van 's-Gravenpolder ook over de me dewerking die het kreeg van de sport- veldenconimissie van Kwadendammc. Voor 500,- per jaar mag 's-Graven polder iedere zaterdag twee wedstrij den op liet veld van Kwadendamme spe len (dat kan want Kwadendamme zelf speelt op zondag). Alleen kreeg 's- Gravenpolder van de raad niet de ge vraagde subsidie van f 500,-. Men ac cepteerde het voorstel van b en w: 250,- aan subsidie. De heer Hulshof: ,Dat is misschien onze eigen schuld. We hadden meer moeten vragen' Op dat veld in Kwadendamme heeft 's-Gravenpolder dat nu al circa 150 le den en 100 donateurs telt opmerke-| lijke successen geboekt. Natuurlijk moest de club onderaan de ladder van de afdeling Zeeland beginnen- de der-i de klas D Alleen van GPC kon het eerste elftal niet winnen: uit een 3-2- nederlaag en thuis een 0-0-gelijkspcI.i Maar voor de rest won "s-Gravenpol-I der vorig seizoen alle wedstrijden en soms met enorme uitslagen: 10-1, 6-2, 8-2, 16-0. 9-1. 13-0 en 6-0 om er watj te noemen. Dat alles was dan voldoen-' de om kampioen te worden In de i promotiecompetitie lukte het 's-Gra venpolder ook en nu speelt de club ENSCHEDE (GPD) .Alleen tegen een zeer zwakke tegenstander kun je als coach je spelers opdragen zus of zo ie spelen, tegen Ajax zullen ze zelf wel voelen: nou moeten we, of... nou kunnen we!', zegt Kees Rij vers, trainer-coach van FC Twente, dat zondag de leiderspositie in de eredivisie moet verdedigen tegen het bezoekende Ajax. ,Ik haat afbraak- voetbal, ik voel er dan ook niets voor om tegen de sterke Amsterdammers die voor mij nog alt\jd het beste clubteam van ons land vormen ten koste van aUes een punt uit die wedstrijd te slepen. Een gelijkspel tegen de roodwitten zal mooi zijn. maar als dat veroverd moet worden met betonvoetbal, dan geeft mij dat niet de minste garantie dat wij in volgende matches tegen middenmoters overwinningen zullen behalen. .Als we alleen met paniekvoetbal clubs als Ajax en Feijenoord bestrijden hebben we geen schijn van kans behoorlijk kampioen te zijn'. ,De competitie is overigens nog veel te jong om al aan een kampioen schap te denken', zegt de energieke coach, die vroeger als international zijn naam op ieders lippen bracht. ,Er zijn dit seizoen mijn derde bij Twente begonnen met het doel duidelijk bij de kopgroep te behoren. Dat we nu ongeslagen bovenaan staan is een toeval. Pas ais we tegen het einde van de competitie een behoorlijk aantal punten voorstaan op de rest kunnen we aan dat toeval waarde hechten'. .Toen ik hier in Enschede begon', vertelt de heer Rijvers in de bestuurs kamer van het stadion .Het Dieckman', .moest ik proberen uit twee teams Sportclub Enschede en Enschedese Boys. een eenheid te maken. Hoe moeilijk dat is ondervindt nu de Fortuna-Sittardia Combinatie. Het lukte ons dat eerste seizoen vrij van degradatie te komen. Pas toen durfde ik met mijn team het liberosysteem waar ik aitijd al veel heil van ver wacht heb te gaan spelen, omdat ik bij de spelers niet de indruk wilde vestigen dat ik dit systeem koos om af te breken, maar om er zo sterk mogelijk aanvallend mee te kunnen spelen'. .Voor mij keert het voetbalspel terug tot de simpele manier waarop de jongens het op straat spelen: met zjjn allen voorkomen dat de tegenpar tij doelpunten maakt en met z'n allen proberen zo veel mogelijk goals te scoren. Voetballen is spelen met een bal in een georganiseerde wan orde. Het georganiseerde is eenvoudig een behoorlijke veldbezetting. Het wanordelijke spruit voort uit de fantasie, het improvisatievermogen van elf ambitieuze knapen. Ambitie vind je vooral by Jonge spelers. Doel treffende ambitie krijg je als die spelers elkaar aanvoelen, elkaar op vangen, fouten vergeven en in de wanorde toch een eenheid vormen. Zo'n eenheid bouw je alleen ais de jongens vaak met elkaar spelen, als min stens acht van de elf spelers zeker zijn van hun plaats in het team en niet elke zondag met «ie zenuwen in hun schoenen schieten omdat ze steeds hun keuze waar moeten maken. Daarom geloof ik meer in Ajax dan in Feijenoord. Zo'n eenheid is nauwelijks in één seizoen te bouwen. Nog steeds hoewel het over het algemeen een stuk minder Is denken verenigingen met geld goed voetbal te kunnen kopen. Wat zijn de verenigingen die dit seizoen de grootste financiële sprongen maakten? Feijenoord, PSV en Sparta. Kijk naar hun spel, naar hun resultaten! Vergelijk daarmee clubs als ADO en Go Ahead, die al vele jaren dezelfde trainer hebben en nauwelijks hun team wijzigen. ADO en Go Ahead draaien al lang mee aan de kop'. .Met afbraak- of betonvoetbal kun je Incidenteel weieens winnen. Maar met incidentele successen loop je muurvast Mijn elftal moet zondag tegen Ajax zwakker kunnen zijn. dwz ze moeten kunnen verdedigen en yerdragen, maar... ook zo gauw ze een zwak moment bij de tegen partij voelen, kunnen aanvallen! Als een sterker Ajax ons terugdrukt, zullen alle Twentespelers moeten knokken, niet alleen om Amsterdamse doepunten te voorkomen, maar om onder die druk uit te komen en over te kunnen schakelen op de aanval. Ik heb een hekel aan spelers die on nodig een bal over de zijlijn trappen, dat is een teken van zwakte!' ,Ik geloof dat we het verst komen met normaal te voetballen. Vorig jaar drukte Ajax ons hier in Enschede ook drie kwartier met de rug tegen de muur. Het werd toen 10. maar het had minstens 40 voor de Am sterdammers moeten zijn. Door nog steeds onverklaarbare psychologische oorzaken drukten wij in de tweede helft Ajax terug en werd het 11. Stel dat we deze keer van Ajax winnen, dan zegt mij dat nog niets voor de toekomst. Net zo min zal een nederlaag ons uit het lood slaan'. .Van het SDKB-bestuur kan de re dactie geen nieuws ontvangen. Wat we krijgen is het nieuws over de komende vergadering van 1 novem ber. De redactie kan op deze manier niet verder werken. De nodige stan den, verder nieuws over het al of niet voortbestaan van de SDKB ko men niet op ons adres, hoewel wij verschillende keren om noodzakelijk nieuws hebben gevraagd'. De heer Van de Zande betreurde het vooral dat het bondsbestuur dit besluit uit .Korfbalflits* moest vernemen. De heer Ooms bood daar onmiddellijk zijn excuses voor aan maar uit zijn betoog en het antwoord van de voorzitter bleek wel dat het schortte aan een goede communicatie tussen de redac tie en het bestuur. Niettemin kwam er een compromis: de heer Ooms wilde nog wel zijn mede werking verlenen aan het jubileum nummer (op 8 december as bestaat de SDKB 40 Jaar). Ook de heren Van de Zande, I.. Steendijk, voorzitter van NO AD uit Drelschör en H. Geluk uit Eliemeet zullen aan dit jubileumnum mer meewerken. Wie daarna het or gaan verzorgt werd nog niet duide- Ujk. Maar inmiddels kwam men niet uit de belangrijkste zaak: verkiezing van nieuwe bestuursleden. Tenslotte werd het de heer H. P. Drijgers uit Brou wershaven te veel. Nadat hij de heer Van de Zande nog hartelijk had be dankt voor zijn vele werk, verliet hij de vergadering. De voorzitter bleef niet anders over dan de vergadering te schorsen. Na veel heen en weer gepraat en veel ge telefoneer kwamen er tenslotte toch twee kandidaten: de heren De Vrieze en Verwest. Maar nu bleef de heer Drijgers bij zijn besluit: ook hij be dankte definitief als bestuurslid omdat de kandidaten .zich niet spontaan had den aangemeld'. Derhalve: nog ten min ste één bestuurslid te weinig. Mejuf frouw Adrie Wandel bracht toen uit komst door zich verkiesbaar te stel len. Onderling zullen de bestuursleden (mejuffrouw Wandel en de heren Van de Doel. Dalebout, De Vrieze en Ver west) de functies verdelen. Overigens zal het bestuur heel wat werk uit handen genomen worden door de heer H. Braam uit Haamstede, die tijdens de vergadering als administra teur werd benoemd en dit werk voor duizend gulden netto per jaar zal op knappen. Op de tv zondagavond (19.30 uur - Nederland-1) verslagen van de voet balwedstrijden Twente - Ajax. PSV - Go Ahead en Graafschap - Fortuna VI. Daarnaast zullen er beelden te zien zijn van de basketbalwedstrijd SVE - Punch van de Nederlandse kampioen schappen biljarten libre en de tafel- tenniswedstrijd NedLloyd - AMVJ. VLISSINGEN Vandaag, zaterdag. heugelijk feit, dat er deze competitie ook teams uit Zuid-Beveland mee doen. Het lijdt geen twijfel dat deze vereni gingen het de Walchcrse teams heel moeilijk zullen maken. Deze Beveland- se clubs zijn: Egaspo uit Ellewoutsdyk, en EGVC uit Goes. Egaspo is voor Walcheren een nieuweling althans het herenteam; het damesteam heeft even hls het damesteam van EGVC vorig jaar ook in de competitie van de afde ling Walcheren gespeeld. Het herenteam van EGVC is voor ve len geen onbekende. Vroeger was het een van de sterkste Zeeuwse teams, maar door het vertrek van enkele spe lers is dit team toen uit elkaar ge vallen De verjongde ploeg zal onge- jalve in de 2e klas A. Na de nederlaag tegen GPC stelde men NBW YORK ANP) Tom 0kker he_ vaat dat er een trainer moest komen. zot de derdl, p)aats op de tennisrang- Het werd I'. Iv Boerhave uit Goes. j,ist van dj. ,aal- dje )s samengesteld; Secretaris laauwe: .Die man heeft door 15 tennisjournalisten uit zes lan- ons kampioen gemaakt en doen pro-den Unaniem was men het er over eens! moveren Lr /.aten spelers uit alle;daj de Australische professional Rod, windstreken 111 ons elftal, spelers die de beste speler van het seizoen vaak vroeger tégen elkaar gespeeld,was. De Amerikaan Arthur Ashe, even- JU"" hadden. Discipline was er niet. Dat;als okker no^amateur, neemt de twee- f9.2SlMuitgekeerd. Dederde Prijs la DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 11 van het afgelopen week einde zijn: deelnemers: 815.516. bruto 1 inleg 696.104.90: prijzeabedrag: ƒ763.247. Eerste prijs: ƒ228.974. Geen| melding met 13 goed voorspelde uit-1 slagen, waardoor 40 pet van de eerstel prijs naar de tweede prijs gaat. 35 pet; naar de derde en 25 pet naar de extra I prijs. De tweede prijs is nu een be drag van: ƒ305.298.80. Drieëndertig) meldingen met 12 goed voorspelde uit-1 stagen. Per kolom wordt bruto de te promoveren i as de Ame- voor haar bracht Boerhave er in en daarom er-; de~pTaËts in.de dames den we kampioen'. rikaanse Billie Jean King goed v< Mét de plaats mee zal de sportclub cje eerste plaats, gevolgd door hs 's-Gravenpolder ongetwijfeld uitbrei- landgenote Nancy Richev en de den. Nu al heeft deze sportvereniging stralische Margaret Court. De rang- ook een tafeltennisafdeling. .Alles is;lijsten zijn: heren: 1. Laver (Austr.), mogelijk', zegt secretaris Paauwe.vol-]2. Ashe (V.S.). 3. Tom Okker (Ned.), teybal bijvoorbeeld zal er ook wel 4. Rosewall Aus.). 5. Newcombe (Aus.), kómen'. Kortom: een jonge, energie-;6. Roche (Aus.). 7. Graebner (V.S.). 8. ke vereniging. Een aardige aanwinst; Drvsdaie (Z.-Afr.)» 9. Gonzales (V.S.), voor 's-Gravenpolder. '10. Ralston (V.S.). ƒ287.136.45 Vijfhonderdvijftig meldingen met 11 goed voorspelde' uitslagen, waarvan vier met twee ko lommen. Per kolom wordt bróto ƒ483 uitgekeerd. De extra prijs is nu: f 190.811.75. Tweehonderdveertig mei-, dingen met de eerste acht uitslagen goed voorspeld, waarvan één met twee kolommen. Per kolom wordt bruto ƒ791.75 uitgekeerd. L)e wedstrijden in de afdelingscompeti- tie zijn: dames: Marathon II - MVC, Egaspo - Matador H, EWC I - EGVC PZEM - Matador I, Egaspo - EGVC. EWC I - EWC H. Heren: Egaspo - Z.-Westers, EWC I - Matador II, Egaspo - Matador m. De eerste wedstrijden beginnen om 3 uur in de Vlissingse sporthal. Om lier uur zal er ongetwijfeld van aan trekkelijk volleybal te genieten zijn. Dan wordt namelijk de overgangsklas- wedstrijd Marathon - St Paul (Dord recht) gespeeld. Het Vlissingse Mara thon zal tegen dit sterkspelend St. Paul uit een ander vaatje moeten tap pen dan vorige week. De dames van St. Paul zullen waarschijnlijk de pun tjes zonder moeite mee naar Dordrecht terugnemen. De heren van Matador moeten hun tweede overwinning in Schiedam tegen Juliana kunnen behalen. Ondanks de nog steeds geblesseerde spelers moet het mogelijk zijn van dit toch ni«t sterke Juliana te winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7