korting op alle kostuums ¥AN/lERE Schade door zwaar transport in Rilland Raad Kruiningen aanvaardt begroting Adverteer in de PZC De PZC een goede vriend die altijd welkom is LEES DE PZC Abuhdtuió 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 OKTOBER J Op maandag 4 nov. hopen onze lieve ouders T. VAN RAAIJEN en •J. VAN RAAIJEN- MOL hun 25-jarig huwelijk j te gedenken. Dat zij nog lang spaard mogen blijven, j is de wens van- hun j dankbare kinderen Henk en Leoie Johan Schone, okt. 1968 Steenweg 24. Gelegenheid tot felici teren 4 nov. 1968 van 19.00 tot 20.30 uur in het verenigingsgebouw j te Schore. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame va- betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid het ver plegend personeel van .Ter Poorte' voor hun verzorging tijdens zijn verblijf aldaar. Uit aller naam. Vlfesingen, oktober 1968 St-Maartenlaan 10 Slechte stoelgang is geen schande Het is een hinderlijk ver schijnsel dat In de beste families voorkomt. Waar om zou u tobben over een slechte of onregelmatige stoelgang? Bij iedere dro gist of apotheker kunt u immers een doosje Tirgon kopen. Tirgon is een mild werkend laxeermiddel op basis van plantaardige extracten, dat de darm functies stimuleert en regelt. Tirgon9 laxeardragee# voor aan soepele stoelgang. Jongeman, 27 jaar, zoekt kennismaking met dame. 25-30 jaar, 1 kind geen bezwaar. Brieven onder no 1008. bu reau PZC. Middelburg. FAMILIEBERICHTEN de PZC. Met ingang van 1 november 1968 hébben vrij onze zaak .WEKA'S SIGAREN- EN PIJPENHUIS' Walstraat 31 - Vlïssingen overgedaan aan DE HEER EN MEVR. MONTENY. U hartelijk dankzeggend voor het 30-jarig vertrouwen in ons gesteld bevelen wij ornze opvolgers beleefd aan. De heer en mevr. KESTELOO In aansluiting aan bovenstaande de len wij u mede, .WEKA'S SIGAREN- EN PIJPENHUIS' te hebben overgenomenen hopen in hetzelfde vertrouwen met u te mogen samenwerken. De heer en mevr. MONTENY Walstraat 31 - Vlissingen telefoon 01184 - 2840 YlEll l'VU ttV,KNWJ> C\H1\V'. vKcutauto De eerste automobilist zag het wrak in de berm en dacht als ik stop, mis ik mijn afspraak. De tweede automobilist zag het wrak in de berm en dacht als ik stop, moet ik misschien getuigen en dat is zo'n gedoe. De derde automobilist zag het wrak in de berm en dacht, stel je voor dat er nog iemand in zit - dood-eng - en reed door. De vierde automobilist zag het wrak in de berm en dacht, ik zou me geen raad weten met een dode of zwaargewonde. De vijfde automobilist zag het wrak in de berm en dacht helemaal niets. De zesde automobilist zag het wrak in de berm en stopte, belust op een sensatieverhaal dat hij straks thuis zou kunnen vertellen. De tiende automobilist zag het wrak in de berm en stopte. Hij wrikte een verwrongen portier open, en trok voorzichtig een zwaargewonde naar buiten. Hij miste een afspraak. Hij maakte zijn handen vuil. Hij moet nog eens komen om te getuigen. Wat 'n gedoe, zeg! Zou u dat doen voor 'n man die u niet kent? Publikatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. 10Z Profiteer nu nog en koop een merkkostuum uit onze enorme collectie. L. DELfl 86-88 JÊÊ0 MIDDELBURG TllClhhéhop :;;a WÊER NIEUWE COLLECTIES EXCLUSIEVE BRUIDSTOILETTEN EN PRACHTIGE BRUID S- STOFFEN, ALLES VOOR DE BRUID. Grote Markt 6 - GOES - Telefoon 6015 N.V. Wibona Vijvemeg22 Bloemendaal Tel 023-59301 GEMEENTE WIL VERGOEDING VERVOER MIJNSTEEN NAAR SCHELDE-RIJNWERKEN RILLAND-BATH De geluiden rond de afwikkeling van zoutschade aan wo ningen als gevolg van de februari-ramp van 1953 zijn in Eilland-Bath nog niet eens verstomd, ol de gemeente dreigt met haar inwoners in een nieuwe scha- deaffaire betrokken te worden. Dit keer is het zware wegvervoer, dat de spoor aangevoerde mijnsteen van station naar de Schelde-Riinwei brengt, hier debet aan. Niet alleen wor den de wegen stiikgereden, de vracht auto's veroorzaken met het rijden door de putten in het wegdek zulke trillin gen, dat de huizen er van gaan schen- In de maandagavond gehouden raads vergadering werd aan deze zaak dan' ook een uitvoerige discussie gewijd. Volgens mevrouw N. G. Kamps-Visser fgem. bel.) zijn er zeker al 32 men sen die een schadeclaim kunnen Indie nen. Schade's, die volgens haar vari eren van 200 tot 2000 per woning. Ook de gemeente ziet met lede ogen, dat de weg door het dorp aan stukken wordt gereden. Volgens burgemeester J. C. W. Jobse is er met de aanne- mingsma^tschappij, de firma Van Oord uit Utrecht al contact gezocht over een schadeloosstelling. De aannemingsmaat schappij heeft zich daartoe bereid ver klaard. De gemeente wil echter alles zwart op wit hebben. Woensdagmorgen zal er dan ook een onderhoud plaats hebben. .Het vervoer voldoet aan alle eisen', aldus de burgemeester ,maar het is de frequentie van het rijden, dat het euvel veroorzaakt'. Opgemerkt werd, dat er per dag ruim vijftig spoorwa gons gelost worden. B en w nebben zich over deze zaak al ernstig beraden en Raadslid J. Hoekman vroeg, of parti culieren de gemeente voor de aan hun panden toegebrachte schade aan kunnen spreken. Toen burgemeester Jobse zei, dat dit niet mogelijk is, vroeg hij met nadruk te willen onderzoeken of deze schade dan toch geclaimd kan worden bij de aannemer. Bespreking beperking op te leggen van dertig ki lometer. Ook dit brengt problemen met zictaj mee. omdat er in feite tegen over treding wettelijk niet kan worden opgetreden. eHt is een A-weg, en een snelheidsbeperking van dertig kilometer kan alleen worden inge voerd als er herstellingen aan de, v/eg worden uitgevoerd. De mogelijk heid is tevens onder ogen gezien om er een B-weg van te maken, maar dan dupeert men ook het overige vervoer van en uit de gemeente. Dit raadslid zei het verder niet te kun nen waarderen, dat de bewoners van de Vliedbergstraat niet voor een be spreking waren nltgenodigd, nu de ge meente van plan is de woningen als gevolg van zoutschade een opknapbeurt te geven, mits dit de rijksgoedkeuring krijgt. De mensen hebben wel een brief gekregen waarin alles duidelijk is uit eengezet, maar waarin toch ook ver schillende zaken staan die verkeerd worden begrepen. Volgens hem was hier toe in een vorige raad besloten. .Voor de betrokken bewoners zijn er nog veel misvattingen. Ik heb tegen de mensen dan ook gezegd, dat er een be spreking voor hen zou komen. Nu blijkt, dat ze op een aanhangsel moeten mede delen, of ze met de huurverhoging ak koord gaan'. Wethouder B. Midavaine (gemeentelijke belasting) zette uiteen dat het geen kwestie is géweest van ,we moeten de mensen er niet bij heb ben'. Ook hij was oorspronkelijk van mening geweest, dat de brief aan dui delijkheid niets te wensen overliet. Hij kon echter toch met het gevoelen van raadslid Hoekman meegaan en zegde evenals burgemeester Jobse toe. de mens alsnog voor een bespreking te zullen uitnodigen. De raad ging akkoord met het voorstel om de werk- commissle sociaal paedagogisch werk ln Zeeland voor 1969 een subsidie toe te kennen van 15 cent per In woner. De raad besloot verder alsnog toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake luchtverontreiniging. Tot 11a en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de bestuurs- school Zeeland benoemde de raad de heer B. G. Munnlk en burgemeester J- C. W. Jobse. Aan de heer E. Weststrate werd een premie van 400 voor wo ningverbetering toegekend. Voor even tuele nieuwe aanvragen werd voor 1968 alsnog een bedrag van 500 uit getrokken. Voor 1969 werd een 1500 gevoteerd. De raad wenste unaniem geen mede werking te verlenen aan het voorstel een krediet van 1050 beschikbaar te stellen voor aanschaffing van bultenma- teriaal voor gymnastieklessen voor d( Raad Breskens verkocht grond voor 33 woningen BRESKENS De gemeenteraad vu Breskens besloot maandagavond o grond in het uitbreidingsplan West te verkopen aan Leenhouts' aannemings bedrijf te Sluis. Op deze grond kunnen 33 premiewoningen en een aantal ga rageboxen worden gebouwd. De grond prijs voor de woningen varieert van 21.75 tot 33.25 per m2 en die voor de garageboxen werd vastgesteld op 42.50 per m2. Bepaald werd nog, dat de grond zal worden aanvaard door de koper als de premieregeling definitief zal zijn. In de bestuursschool Zeeland werd de gemeente vertegenwoordigd door burge meester J. A. Eekhout en zijn plaats vervanger werd wethouder F". Zegers. Bij de behandeling van het jaarverslag van de BBA-kring Zeeland te Terneu- zen pleitte de heer G. van Schaick (kvp) voor een centraal alarmsysteem en aan de hand van enige recente onge vallen trachtte hij de noodzaak aan te tonen. De voorzitter deed de toezeg ging dit ter bevoegder plaatse te be spreken. Subsidie werd verleend aan het bejaar dencentrum Goedertijt te Breskens. De ze post moest van 14.000 tot 20.506,22 worden verhoogd, omdat men nu de ze kerheid heeft, dat de wet financiële verhoudingen 1960 niet zal worden ge wijzigd. De raad trof een regeling inzake bo venmatige ziektekosten van gepen sioneerde ambtenaren. Laatste vóór herindeling? christelijk nationale school ,De Wiek slag'. Evenals b en w oorspronkelijk van mening waren zou men alt materi aal op een centrale plaats neer willen zetten opdat ook de andere drie scholen er gebruik van zouden kunnen maken. De inspecteur van het lager onderwijs had hiertegen bezwaren gemaakt, met welke zienswijze de raad zich niet' wenste te verenigen. Mevrouw Kamps- Visser: ,we hebben al vier scholen, wat een blok aan het been is, waarom nu voor deze scholen nog eens een dergelij ke investering'. Raadslid J. Walraven: .het ls maar een klein poosje op een laar dat ze er gebruik van kunnen ma ken. Laten we dan desnoods wat meer beschikbaar stellen, maar het dan een plaats geven waar ook de andere scholen er van kunnen profiteren'. Post onvoorzien van ca 51.000 KRUININGEN Onder het toeziend oog van een groot aantal leden van de plaatselijke afdeling van de plattelands vrouwen bogen de raadsleden van Krui ningen zich maandagavond over de be groting voor het jaar 1969. Vrijwel alle fracties maakten gebruik van de gelijkheid voor de bohnndeling va beroting een algemene beschouwing te houden. De spits werd afgebeten door de heer H. Griep |wd) die schetste, dat deze herotingszitting naar alle waar schijnlijkheid wel de laatste zal zijn daar met ingang van 1 januari 1970 de her indeling baar beslag zal krijgen. Deze spreker gaf voorts een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen die sedert 1946 waren voorgevallen. Hij kon slechts constateren, dat vooral na de ramp de gemeente een geheel ander t beter aanzien heeft gekregen. Een t van de problemen en een goed samen spel tussen het dagelijks bestuur en dc raad. Ook nu zijn in de begroting di verse belangrijke plannen naar voren gebracht. Wel betreurde de heer Griep, dat de reconstructie van de Zanddijk niet is vernoemd. Hij deed de toezegging, dat zijn fractie, behoudens enkele kleine op merkingen, ten volle niet de begroting kan instemmen. Spreker maakte tijdens deze beschou wing gebruik even in te gaan op hetgeen in de memorie van antwoord betreffen de het wetsvoorstel tol herindeling van de gemeenten op Zuld-Beveland is op genomen. De heer Griep meende, dat de nieuwe gemeente Reimerswaal zich spe ciaal zal moeten richten op goede leef bare woonkernen. De nieuwe Schelde- en dat met name :answeert de no dige aandacht krijgt. De mening van de minister, dat de nieuwe gemeente Rei merswaal nog beter de problemen van Yerseke zal kunnen behartigen dan nu het geval is wilde de heer Griep onder strepen door op te merken, dat de Krui- nmgse raadsleden in de nieuwe gemeen te deze zaak moreel zullen benaderen. De heer C. Slabbekoom (pvda) belicht te de internationale politiek en consta teerde daarbij dat in het afgelopen jaar weinig is veranderd en verbeterd. De rechten van de mens zijn in vele gevallen ver te zoeken. Hij sprak de hoop uit dat vooral de jongeren hieruit' de nodig" lessen zullen trekken en dat hun veele .ief opstellen. In eigen land meende spreker dat van een sociaal rechtvaardig beleid niet is te spreken. De heer Slab- bekoom wees erop, dat uit de memorie van antwoord inzake de herindeling blijkt, dat ten dele is voldaan aan de wens van de raad van Kruiningen door een gedeelte van Schore te voegen bij Hansweert. Hij betreurde het echer dat dit niet in zijn totaliteit was gebeurd. Hij sprak de hoop uit dat de minister en de kamerfracties alsnog de noodzaak hiervan willen inzien. Gemeentelijk ge zien meende de heer Slabbekoorn te kun nen spreken van een rustig jaar. Hij sprak de hoop uit. dat de begroting zoals deze is aangeboden, ook zal worden uit gevoerd. Zijn fractie wil hieraan graag haar volle medewerking geven. Op de heer Z. Janssen (kvp) had de begroting een goede Indruk gemaakt. Verheugend vond deze spreker het, dat de bevolking nog steeds toeneemt. De begroting zal volgens de heer Janssen zeer zeker een goede Inbreng zijn in de nieuwe gemeente Reimerswaal. De heer J. Nieuwenhuijze (ar) was kort maar krachtig. De begroting getuigde naar zijn mening van goede initiatieven waar mee hfl graag wilde instemmen. In zijn antwoord betreurde burgemeester A. Schipper het, dat het uitbreidings plan Hans weert-Oost nog niet van de grond kon komen doordat geen eenstemming bereikt kon worden aan te kopen gronden. Dit zou wel eens kunnen betekenen, dat hierdoor de honw van een zestal woningwetwoningen op de helling komt. De reconstructie van de Zanddjjk was op aanraden van rijks waterstaat nog niet. opgenomen omdat de juiste toedracht nog niet hekend ls. De raad ging hierna over tot artikels- gewijze behandeling van de begroting De heer Janssen had een uitgaaf gevon den, die 1000 hoger in de begroting was geraamd dan in de toelichting bleek. Dit betekende een hoger bedrag onvoor ziene uitgaven, die hierdoor op circa 51.000 komen. Van de z(jdc van de VVD kwam sterk verzet tegen de ver goeding aan de school van de geref gem. Deze fractie wenste geen steun te geven aan splitsing van het prot. chris telijk onderwijs. Behoudens nog enkele kleine incidentele opmerkingen kon de raad zich met de begroting verenigen, zodat deze zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld. Voor de heer Z. Jans sen was dit aanleiding op te merken, dat voor het eerst in de geschiedenis nu ln Hansweert rustig kermis kon worden gevierd. Immers ditmaal was van de zijde NEDERLANDSE VERENIGING VAN SUIKERZIEKEN HIELD JAARVERGADERING OOSTBCRG De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse vereniging van suikerbieten hield zaterdagmiddag in hotel ,Du Commer ce' te Oostburg haar jaarvergadering. De vele aanwezigen werden welkom ge heten door de" voorzitster, mevrouw S. van Lange.velde-Lu ko uil Cadzand. De beide aftredende bestuursleden, vrouw A. Risseeuw-Manneke uit Sluis en de heer T. Cornelis uit Breskens werden herkozen. In een bestaande va cature kon worden voorzien door de be noeming van de heer W. Hermie uit St-Kruis. Uit het jaarverslag, voorgele zen door mevrouw A. Risseeu w-Manne ke, bleek dat de afdeling in het afge lopen jaar het eerste jaar van net bestaan een ledenwinst had geboekt van 25 en w 79 leden heeft. Bovendien telt de afdeling 11 donateurs. De con tributie voor de leden werd voor 196£ ongewijzigd vastgesteld op 10. Uit een terugblik op de gehouden excursie naar de fabriek van Organon te Oss bleek dat deze reis bijzonder in de! 3maak was gevallen. Besloten werd dan ook om volgend jaar weer een excursie te maken. Het bestuur zal hiertoe een Ïlan uitwerken. Na afwerking van de uishoudelijke agenda kwam het gedeel te van de voorlichting. De heer dr Witte uit Utrecht, medisch adviseur van de Nederlandse vereniging van suikerbieten hield een interessan te lezing over zijn wereldreis, die hij in IDF-verband heeft gemaakt. In de vergaderzaal was door chocolaterie van Gorsel uit Oostburg een staind met dia betici-artikelen ingericht. Ward Ruyslinck spreekt in Goes GOES Dinsdag 12 november houdt Ward Ruyslinck in het gebouw van de openbare leeszaal en bibliotheek in Goes een lezing .Zelfportret van een satirens in een beslagen spiegel'. De bijeenkomst begint om kwart over acht van de SGP geen bezwaar gemaakt te gen de begrotingspost. De SGP-verte- genwoordiger, de heer J. van den Ber ge, beantwoordde deze opmerking met te zeggen, dat htj dit had vergeten, maar dat hij tegen elke vorm van sport, ver makelijkheid of verzekering is. Hij vond het ook tjd worden, dat het voetballen op zondag wordt beëindigd, vooral nu de vrije zaterdag er is. Overigens wees hij erop, dat er toch eens een tijd zal komen dat verantwoording zal moeten worden afgelegd. Bij begrotingswijziging ging de raad graag akkoord met het voteren van een krediet van 23.140 voor het maken van een overstort bij het huidige rioolgemaal in. Hansweert. Men hoopt hiermee do wateroverlast te kunnen weren. Schieting van ,Ons Genoegen hield te Oudelande dezer di schieting op de liggende wip bij de hw J. F. de Rijke in café Centrum. Br tu ren 52 schutters van 16 vereniging!» aanwezig. De uitslag is als volgt: Hoofd vogel: W. A. de Wilde van Juliana U Oudelande. 1ste zijvogel: C. Steenbaklw van Victoria te Kwadcndamme. 2de zijvogel: L. Meyaard van Edelehanc" te Oudelande. 1ste bovenkal: G. Geense van Eensgezindheid te 's Heere:- hoek. 2 de bovenkal: P. Steketee vu Diana te Yerseke. 1ste onderkal: A. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezufe 2de onderkal: P. Peeters van Victoria te Kwadendamme. 1ste klep: J. F. ói Rijke van Edele-Handboog te Oud»- lande. 2de klep: J. Rentmeester. 3d» klep: C. D. Raas, beiden van Willem- Tell te Ovezande. Meeste kleine vogel* C. v. Oosten van Willem-Teil te Kapellf. 6 stuks. Vliegende vogelprijs: Jnc. west- veer van Edele-Handboog te Oudelande Schieting van .Victoria' schieting: Hoofdvogel: P. Vermuë van Jac. v. Beiëren te Goes. 1ste zijvogel' Jac. Priem van Zeelandia te Ovezande 2de zijvogelF. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes 1ste bovenkal: C. Bek van Soranus te Heinkenszand. 2de bo venkal: O. Steenaert van A. D. L. M te Kwadendamme. 1ste onderkal: Ko Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes. 2de onderkal: L. Vermuë van Spes-bo- stra te Ovezande, b(j loting. 1ste klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendam me. 2de klep: E. Rentmeester van Wil lem-Teil te Ovezande. 3de klep. L. Ver muë van Spes-Nostra te Ovezande Meeste kleine vogels: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, 5 stuks. Koningsschieting van .Zeelandia De handboogvereniging .Zeelandia' te Ovezande hield onder haar leden ko- ningschieten voor dit seizoen op de lig gende wippen bij de wed. C. Verbeek Deze schieting ging over tien ronden De heer J. Bongers haalde in de ze"" ronde de vogel neer- Hij is dus voc jaar 1968-"69 koning van .Zeelandia'. k deze functie mag hij zijn vereniging vertegenwoordigen op 16 november op de schieting van de keizers en konin gen va.n de bond, voor het eventual» Kampioenschap dat daaraan verbonden is. De opkomst onder da lieden was heel goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 22