Chaotisch huwelijk We missen professionele aanpak' Zwemmen voor Amerika goudmijn 10 ZWEMCOACH KERKHOVEN: Zwemploeg werd veel te iaat aangewezen VERDELING MEDAILLES TE PAARD Vera won vier keer hef goud RAPPORT UITSCHIETER SPANNING ZUIDSLAVEN WONNEN GOUD WATERPOLO WERELDRECORD VOOR MATTHES VS WONNEN HET ESTAFETTEGOUD oiirrfi noun VOOD PIKT AND LADDERS MEDAILLES 00K LUBBERS ZOU WEINIG KANS HEBBEN OMEGA BURTON WON 1500 METER DIBASI SPRONG NAAR GOUD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 OKTOBER 1^, ,Ik heb veel dingen gewild'. Beseft hij achteraf, ,en daar kreeg ik dan altijd waardering voor. Tja. die Kerk hoven is een jongen niet ideeën, zei den ze dan. Die staat er helemaal ach ter, hij heeft er geloof in. Maar wat heb ik gehad aan vriendelijkheid, aan die waardering? Weinig, bij nr. niets'. MEXICO (GPD) Zwemcoach Rob Kerkhoven neemt teleurgesteld afscheid van de Olympus. En van een vierjarige periode, waarin hij de Nederlandse zwemtop leidde. Naar wat? Rob Kerkhoven pakte zondag zijn koffers in een min of meer depressieve stemming: .Ja wel, het is tegengevallen. Ik had op beter zwemmen gerekend. Dat van vanmorgen, dat heeft wel een klap gegeven, tenslotte.... de vier maal honderd ploeg van Nederland niet in de finale. Zoiets is bijna niet voorstelbaar. En dat men viertiende seconde verschil. Het kwam omdat Bep Weeteling slecht zwom. Op zulke momenten moet je je beheersen om niet toch vreselijk kwaad te worden'. Rob Kerkhoven is niet kwaad geworden, omdat Rob Kerkhoven dat nu eenmaai nooit is. Hij neemt afscheid en laat de herinnering na aan een man, die met een overvloed van woorden soms het Nederlands topzwem- men begeleidde met een groot geloof in de zaken, die hij propageer de, een man, die vooral en voor critici te véél in nuances pro beerde te denken en verklaringen bijna altijd met door hemzelf ge plaatste vraagtekens begeleidde, zoals ook nu, bij het afdalen van de Olympus. Maar misschien komen de .zekerheden' van Rob Kerkho ven toch nog: ,Ik voel het als een plicht een gedetailleerd rapport te maken van de afgelopen periode, met de Olympische Spelen als eind punt'. De vraagtekens. Rob Kerkhoven zet er één, onmiddellijk nadat hij heeft op gemerkt: .Als ik de film terugdraai, dan gis ik naar" dit: had de wintertrip achterwege moeten blijven en was het niet veel beter geweest als de ploeg in april al aangewezen was: .Kerk hoven heeft, zoals zovele buitenstaan ders, in Mexico moeten constateren dat de Nederlandse zwemploeg te lang In spanning heeft moeten leven. Hij weigert te onderschrijven, evenwel, dat de cyclus Sankt Moritz-Zeist-Me- xico te omvangrijk is geweest. Maar geconfronteerd met de opmer king van één van de estafettezwem mers: ,Als ik een week eerder had moeten zwemmen, had ik veel meer trek gehad. Ik deed mijn best wel, maar het was toch niet compleet, wat paar man bij je hebt. hoef je daar geen zorgen over te hebben. En dan is het logisch, dat deie dan ook aan- dacht aan de behoeften van de indivi dualisten kunnen besteden. Let wel: ik heb het niet over clubtra iners. Weet je bijvoorbeeld, wat één van de groot ste oorzaken van bet falen van de Russen is geweest? Die hadden zo wat alle clubtrainers hier en die pro beerden elkaar allerlei vliegen af te vangen. Nee, geen clubtreiners. Wélj bonasassistenten, daar móet het naar ven. Dat was de dag, waarop de pioeg is de ontspanning helemaai weggeble- te lang. veel te lang. En na 22 april veel te belangrijk geweest in dit jaar. ons is het .halen' van Mexico toch nog dig goed uit de bus zijn gekomen, die hadden in januari hun kampioen schappen, ze werden geselecteerd, gin gen naar huis, maakten een trainings kamp van zes weken daar en vier we ken hier in Mexico en zwommen vrij' uit naar - ik deed', tegen de a htergrond van die zin, wil Kerkhoven dan wel op merken: ,Ik had misschien het af zwakken na de harde training toch niet zo vlug moeten laten gebeuren. Ik had ze misschien langer moeten houden. Dan profiteren ze beter en korter voor de wedstrijd van de ont spanning. En dat scheelt op de beslis sende momenten toch wel in de snel heid. Ze gaan harder. Maar aan de andere kant: het lange programma is ook een factor. Daar is iedereen het wel over eens. ook de buitenlanders. Tien dagen is te gek. Als je op 17 ok tober met zwemmen begint, betekent dat ook, dat de mensen, die op 27 oktober aan de beurt komen al heel intensief naar hun wedstrijd gaan toe leven. En dat is voor sommigen ge woon te lang. Zo lang kun je die «panning er niet inhouden'. En dan detailleert hij het falen van de zwemploeg nog even verder: ,Ik had op beter zwemmen gerekend. Ik had ook gerekend op een uitschieter. De mensen, die het zogenaamd .ver dienstelijk' hebben gedaan wil en kan ik niet blameren. Maar die hebben toch- iets gemist. D&ér juist had die sprong naar boven moeten zitten. En dan was de vrije slag zwak, bij de da mes en bij de lieren. De had die vier maal tweehonderdploeg zo graag in de finale gezien, dat was voor mij een enorme bevrediging geweest. De schoolslag van de dames was enorm zwak. Op de estafette-wisselslag was die schoolslag het breekpunt. Als er déér twee seconden sneller wordt ge zwommen, heb je nóg een matige tijd, maar je haalt er in ieder geval wei brons mee. Die schoolslag was zwak en bleef zwak. Dat stoort ook. dat er geen stijgende lijn zit In zo'n prestatie als het grote moment er eenmaal is. .Maar', vervolgt Kerkho ven dan op de van hem inmiddels wel bekende, verzachtende manier', maar nou moet ik ook wel zeggen, dat goed zwemmen heel moeilijk is geweest. We hebben om ons heen tenslotte ook grote namen zien afgaan. Reken nu eens uit, hoe lang de Nederlandse ploeg bezig is geweest voor dit Mexico, eigenlijk bekend had moeten zijn. Voor Waarmee dan, tenslotte, toch gezegd wil wezen, dat inderdaad de Neder landse zwemploeg verloren is geraakt in een te groot .spanningsveld', ftlaar er is meer. Want Rob Kerkhoven, ge kritiseerd vaak om de harde ar beid die hij liet verrichten, zegt ook: gedaan met ze. Er waren tijden bij, .Misschien heb ik nóg wel te weinig dat ik in drie weken zo'n negentig kilometer liet zwemmen. Zet daar dan de Amerikanen en de Australiërs eens tegenover: tachtig tot. negentig kilo meter per wéék! Als ik ze dat zou hebben voorgeschoteld, zou het hele maal mis zijn gegaan. Dat kan ge woon niet met Nederlandse zw mers en zwemsters'. En daarmee is dan onvermijdelijk de toekomst van onze zwemtop ter sprake gebracht. En dan Is Rob Kerk hoven wel duidelijk en heel positief in zijn aanwijzingen. ,Wat wij missen is de professionele aanpak. Een ka der van beroepsmensen is nodig, en zwembadruimte. Wat Nederland in de eerste plaats nodig heeft, is de concentratie van verenigingen. Klei ne clubjes kunnen dat allemaal niet betalen. Laat er nou bijvoorbeeld in Amsterdam eens een eigen bad bouwd worden door twee grote enigingen. Zet daar beroepspersoneel in en laat die mensen een grote groep jongens en meisjes met talent twee maal per dag harde arbeid laten ver richten. Dan'kom je wél aan die vele kilometers als basis. Daar moet je een concentratie van verenigingen voor hebben, dat is een eerste vereiste. Maar die verenigingen hebben het lef niet om clubkleuren los te laten'. Het is, in ieder geval, alvast weer ,een plan', dat Kerkhoven lanceert. Al ver wacht hij nauwelijks resultaten van, gezien de ervaringen van vier jaar. MEXICO-STAD (Bp. dienst ANP) MEXICO STAD (bijz. dienst ANP) In het allerlaatste zwemnummer van de Olympische Spelen 1968 is één we reldrecord verbeterd. Roland Matthes legde als startzwemmer van de Oost- dui'tse wisselslagestafette heren de 100 meter rugslag af in 58.0 seconden. Het oude record stond sinds 26 okto ber van het vorig jaar (Leipzig) op zijn naam met 58.4 seconden. De wisselslag werd gewonnen door de Amerikaanse ploeg bestaande uit Charles Hickox, Don Mckenzie, Doug Russell en Ken Walsh, in de nieuwe Olympische recordtijd van 3 min 54.9 seconden. De uitslag is: 1. Ver. Staten 3.54.9: 2. Oost-Duitsland 3,57.5; 8. Rusland 400.7; 4. Australië 4.00.8; 5. Japan 4.01.8. De Cubaanse doelman Oscar Periche mist de bal, die de Nederlandse, wa- ierpolo-er N. M. v. d. Voet netjes hel doel scoort. Nederland icon wedstrijd met- 8-5. Er rest nu, aldus, nog dat ene rap port. Niet geschreven door een ver-: bitterd man (.Ik kan over zwemmen nu eenmaal niet negatief denken'),i maar wel hopelijk rechtlijnig, et onder andere dit er ook in: ,De zwembond moet meer coaches in dienst hebben. Goed-ingeschoten as-j sistenten, die had ik hier kunnen ge-l bruiken. Jawel, ik heb heus wel ge hoord welke kritiek er hier was op mijn beleid. Het was niet gedifferen tieerd genoeg... iedereen moest geliikl naar bed en gelijk opstaan enzovoort, I Laat Ik je dit zeggen: ik hecht eenj enorme waarde aan de discipline. Ie- mand. die topsport bedrijft, moet ge disciplineerd kunnen wezen. En dan:: ik heb heel wat zwemmers van an-j dere landen gezien, die nog veel vroe-: ger dan die van ons naar bed werden geschopt. Ten derde: in perioden van, briëie* Perthes)' 4.05.7 zware training heb je rust nodig. Dat) cord); 3. Canada 4.07.2 gewoon zo. Vervolgens: ik heb MEXICO-STAD (ANP) Het gouil j op de 4 v 100 meter \rije slag dames is gewonnen door de Verenigde Sta ten. Oost-Duitsland werd tweede in de nieuwe Europese recordtijd van 4 minuten 05.7 seconden. Het brons was voor Canada. De uitslag luidt: 4 x 100 m vrije slag dames finale: 1. en olympisch kampi oen: Verenigde Staten iJane Bark man, Lina Gustavson. Susan Pedersen, Jan Henne.i 4.02.5 (nw ol. record): 2. Oost-Duitsland (Gabriele Wetzko. Roswïta Kruase, Uta Schmuck. Ga- 'mv. Eur. gezegd, dat ze moesten méédenken.j De Nederlandse vrije sla; bij herhaling. Ze mochten met hun - wensen komen. Er is rekening mee gehouden. Een zwemmer of zwemster moet toch zelf ook kunnen voelen waar hij of zij op een gegeven ogenblik heengaat? En dan was ik heus wel bereid om met hun wensen rekening te houden. Maar aan de andere kant: je moet streng zijn. Er waren momen- ten waarop ik voelde, dat het me als: zand door de vingers gleed. Als ik met' vijf man in het bad was bijvoorbeeld. Wat deden die anderen dan? Als je een Australië 4.0S.7: 5 Hongarije 4.11.0. derlandse vrije slag estafette ploeg dames plaatste zich juist niet voor de finale van dat nummer, die in de avonduren wordt gezwommen. Nederland eindigde in de tweede serie achter de Verenigde Staten. Hongarije] en Japan op de vierde plaats in I min als volgt samengesteld ttussen) haakjes de officieuze tussentijden):: Hella Rentema ll.04.SI. Bep Weeteling j (1.05.8). Mirjam van Hemert (1-03.6) en Nel Bos 11.02.5). MEXICO-STAD Bijz. dienst ANP De Verenigde Staten hebben het zwemmen in Mexico op vrijwel gelyke wyze gedomineerd als in Tokio. De te genstand van de Europese landen met een rijke zwemtraditie als Nederland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Zweden en West-Duitsland werd meedogenloos weggeveegd. Alleen Rusland, Oost- Duitsland en in sterkere mate Austra lië konden zich als zweinnatie enigszins handhaven. By het veel kleinere zweni- programma van Tokio wonnen de Ver enigde Staten op de persoonlijke num mers acht gouden, acht. zilveren en acht bronzen medailles. Daarbij kwam n°g goud op alle vyf estafettes. Als men zich houdt aan het .klassieke' zwemprogramma, won Amerika dit maal op de individuele nummers ne genmaal goud, achtmaal zilver en achtmaal brons plus vijfmaal goud in de estafettes. Een vrijwel gelijke sco re dus als in Tokio. De elf toegevoeg de zwemonderdelen brengen het Ame rikaanse totaal op eenentwintig maal goud, vijftien maal zilver en zestien; maal brons uit 29 zwemonderdelen. Amerika veroverde dus meer dan dub-' bel zoveel eremetaal als alle overige landen samen Australië, dat ook hij Tokio verrassend goed voor de dag kwam. handhaafde zich redelijk. Het geheim van de om vier jaar blijkende kracht van het Australische zwemmen schuilt waarschijnlijk in het feit, dat zowel Tokio als Mexico in de Austra lische winter plaats vonden. De olym- De medailleverdeling bij het zwemmen per land luidt: dames: Verenigde Staten Australië Zuidslavië Nederland Canada Oost-Duitsland Rusland West-Duitsland Mexico heren: Verenigde Staten Australië Oost-Duitsland Mexico Rusland Canada Groo't-Britta nni West-Duitsland Frankrijk goud zilver brons jijvoorbeeld reeds in januari van dit jaar samengesteld. Men hal vele maan den de tijd om zich in alle rust voor te bereiden zonder dat het trainings programma werd onderbroken door al lerlei wedstrijden, die om presöge-re- denen niet geschrapt konden worden. Michael Wenden groeide met een we reldrecord op de 100 meter vrije slag van 52.2 seconden en een opzienbaren de overwinning op Don Schollander in de finale over 200 meter uit tot één van de grote figuren van het olympisch zwemmen 1968. Schollander's prestatie van Tokio: vier gouden medailles werd in Mexico niet geëvenaard. Debbie Meyer, de zestienjarige pupil van Sher man Ohavoor kwam er met eerste plaatsen op de 200, 400 en 800 meter vrije slag dichtbij. Wisselslagzwemmer Charles Hickox won zelfs driemaal goud en eenmaal zilver. Claudia Kolb. Mike Burton en de Oostduitser Roland Matthes waren tweemaal goed voor goud. MEXICO STAD (Bijzondere dienst ANP) Het moest een bruiloft \an liet jaar in Mexico-Stad worden maar het werd de bruiloft van de chaos. Bruid was de Tsjechische Vera Caslavska, 26 jaar, op twee Olym pische Spelen voor haar buitengewone turn gaven met zeven gouden medailles geëerd, en naast haar stond haar drie jaar oudere landgenoot Jozef Odlozil, finalist op de 1500 meter. Bovendien is de aantrekkelijke Vera nog hoogblond, alle reden voor de Mexicanen dus em er op de voorlaatste dag van de spelen een volksfeest van te maken. Naar schat ting 50.000 mensen verdrongen rich zaterdagavond rond acht uur voor Mexico-Stads grote kathedraal, een van de mooiste kerken in latijns Amerika, om een glimp van .Zlata Veruska', kleine gouden Vera zoals ze in Tsjechoslowaijke wordt genoemd, op te vangen. Het burgerlijk huwelijk werd eerder op de dag in de Tsjechische kanse larij in Mexico door ambassadeur Karei Hanusz voltrokken. Een een voudige, rustige plechtigheid, die schril zou afsteken by de taferelen in de kerk. Tot de gasten op de ambassade behoorden Dana en Emil Zato- pek, vier Japanse turnsters en Pedro Ramirez Vasquez, de president van het Mexicaanse olympische comité, die met trainster Slavka Mat- lochova getuige was. 's Avonds begonnen de moeilijkheden al bij het betreden van de kerk, wat de Mexicanen hadden alle ingangen geblokkeerd. In een regiewagen van de televisie kwam .Prima Vera" drie kwartier te laat de kerk binnen. Jozef Odlozil kon zich slechts met moeite enkele passen achter zijn bruid een weg naar het altaar banen. Jeugdige Mexicaanse bewonde raars klauterden met lange ladders tegen de muren op. oudere dames riepen herhaaldelijk .Silencio'. maar dat kon toch niet een fluitconcert verhinderen toen de plechtigheid aan het gezicht van velen dreigde te worden onttrokken. De weinigen die een blik op het bruidsspaar konden werpen hieven het in Mexico reeds legendarische ,Vera-Vera' aan. tot een vertwijfelde stem via de geluidsinstallatie om stilte verzocht, want de hulp van de politie inroepen bij zo'n feest zou toch al te ongepast zijn. En toen kon het huwelijk dan toch worden voltrokken, door aartsbisschop Biguel Dario Miranda, onder het oog van een honderdtal cameramensen, m de ramen hangende. Mexicanen, wild applaudiserende toeschouwers, tn een onbeschrijfelijke wanorde. Wie er nog aan mocht twijfelen, weet het sinds zaterdag zeker: Vera. Caslavska .is het idool van het Mexicaan se volk geworden. Vera Caslavska heeft na haar huwelijk met Josef Odlozil bekendge maakt, dat zy dé vier gouden medailles welke zij In liet turnen heeft gewonnen aan de politieke leiders van Tsjechoslowakije zal schenken. De turnkonbigin zei dat deze schenking een bewijs van haar steun voor de leiders van het land in de crisis met de Sowjet-linie was. De medailles gaan naar president Dudvig Svoboda. partijsecretaris Alexander Dubsek, premier Oldrichm Ceralk en parlementsvoorzitter Josef Smrkovsky. MEXICO-STAD (Bijz. dienst ANP) Rusland heeft zaterdagavond in Mexi- de om vier jaar blijkende co-Stad alie twijfel over de vraag wie iet Australische zwemmen de sterkste volleybnlnatle ter wereld is. weggenomen. Zowel hij de heren als bij dc dames veroverde Rusland dei gouden medaille en maakte duidelijk dat de Russische heerschappij in liet I volleybal nog lang niet voorby is. Bij de dames was het de 24-jarige j hoofdaanvalster Ina Ryskal, een stu dente uit Bakoe, die haar ploeg tegen apan naar de zevende overwinning leidde. De Russinnen waren technisch beter en ook lichamelijk sterker don de nerveuze Japanse meisjes, die slechts één set konden winnen- 3-11 <15-10. 16-14, 3-15, 15-9). Bij de heren kwamen (Ie 6.000 toe- schouwers bedrogen uit. Doordat Rus land in de eerste wedstrijd \errassendj van de Verenigde Staten had verloren, bestond de indruk dat de Tsjechen sterker waren. Niets was echter min-| der waar. Na een koel begin er werden geen handen gedrukt en vaan tjes uitgereikt, zoals hij volleyhal ge bruikelijk werd snel duidelijk dat de Tsjechen niet tégen de druk waren opgewassen en de Russen geen enkele tegenstand van betekenis konde bie den. Slechts zelden bereikten de Tsje chen hun normale prestatieniveau en ook op die ogenblikken bleek tegen de door Voeri Pokarkov (de beste speler van het toernooi) geleide Russische aanval geen verdediging mogelijk. In 57 minuten werd Tsjecho-Slowaklje naar een nederlaag en daarmee de bronzen medaille, gespeeld: 3-0 (15-7, 15-4, 15-8). De teleurgestelde Tsjechen bogen tij dens de ceremonie protocolair het hoofd en stapten na afloop zwijgend langs (te Russen om de Japanners, winnaar van het zilver, de hand te schudden. (ANP) Don Schollander, winnaar van vier gouden medailles in Tokio en In Mexico onderscheiden met een keer goud (als lid van de 4 x 200 meter- ploeg van de Verenigde Staten) en een keer zilver (200 meter vrije slag) heeft besloten zijn loopbaan te beëin digen. Met de zilveren medaille nog in zijn handen zei Schollander: ,Dit was myn laatste wedstrijd'. Tn zjjn carrière heeft Don Schollander 24 keer een wereldrecord verbeterd. bleven. Na een zeer aanvechtbare fi nale slaagde Zuid-Slavië er in via een 13-11 overwinning in de verlenging op de Russen het goud in de wacht te slepen, terwijl het brons van Honga rije al vaststond, door een 9-4-zege op Italië. Opnieuw kwamen de grote drie van Tokio Daar immers had vierd voor Zuid-Slavië en Rusland. De eindstrijd werd echter de anti-cli max van de 72 wedstrijden in het olympische waterpolotoernooi. Zij de gradeerde tot een solo voor fluit van de Belgischs scheidsrechter Fuchs. die ln totaal 78 maal floot voor ernstige overtredingen. Daaruit ontstonden 26 atrafworpen, waarvan er 23 werden benut. Door een 8-5 overwinning op Cub; is het Nederlands waterpoloteam al: zevende geëindigd in het olympisch toernooi. De tussenstanden waren. 4-0. 2-2. 2-1 en 0-2. De Nederlands- doelpunten werden gescoord door Var der Voet (4x). Van Dorp (2x), Geut jes en Wouda. De eindstand van het waterpolotoei nooi luidt: 1 Zuid-Slavië. 2 Rusland 3 Hongarije, 4 Italië, 5 Ver. Staten. 6 Oost-Duitsland. 7 Nederland, 8 Cuba. 9 Spanje, 10 West-Dultaland. MEXICO-STAD (byz. dienst ANP). De slotavond van het olympische boks- toernooi heeft ook niet de kwaliteit ge bracht waarop men bijna tien dagen lang heeft zitten wachten. De finale- avond is een wilde slachtpartij gewor den. waarin de Russen met drie gou den medailles de grote winnaars zijn geworden. Tweemaal stond een Ame rikaan op de hoogste trede van het po dium en eveneens twee keer konden de uitzinnige Mexicanen in dc- volle dig uitverkochte arena Mexico een landgenoot ais winnaar begroeten. Dc andere medailles gingen naar Polen, Venezuela en Oost-Duitsland. Slechts een bokser, de Amerikaanse zwaargewicht George Foreman, heeft op de laatste boksavond werkelijk kun nen imponeren De negentienjarige ne ger, de jongste olympische bokskam- pioen, overklaste in de laatste partij J de Rus Ion Tsjepoelis volkomen. Fo reman, die voor zijn gewicht, bijna honderd kilogram, over een ongelofe lijke snelheid beschikte, was veel te sterk voor de Rus. In de tweede ron de staakte de Japanse scheidsrechter het gevecht omdat Tsjepoelis volko men weerloos in de ring stond. Wan neer Rudi Lubbers doorgedrongen zou zijn tot de eindstrijd had hij tegen déze begaafde bokser waarschijnlijk ook zeer weinig kans gehad. MEXICO-STAD (AP) De Cana dese ruiteréquipe heeft tot grote ver rassing zondag het olympische lan- denspringconcours gewonnen. De Ca nadezen sloten dit laatste nummer van dc Olympische Spelen af met het la ge aantal van 102 3/4 •strafpunt. Op de tweede plaats kwam Frankrijk met 110 V2 straf punt, terwijl West- Duitsland derde werd met 11714- Daardoor wei-den de Verenigde Sta ten met U punt verschil uitgescha keld voor de bronzen medaille. Het aantal strafpunten der VS beliep 117 MEXICO-STAD (ANP) De defini- tieve medailleverdeling van de 19e Olympische Spelen is als volgt goud zilver brons 1. Verenigde Staten 45 27 34 2. Rusland 29 32 30 3. Japan 11 7 S 4. Hongarjje 10 10 5. Oost-Duitsland 9 9 6. Frankrijk 7 3 sj 7. Tsjechoslowakye 2 4 8. West-Duitsland 5 10 10: 9. Australië 5 7 5 10. Groot-Brittannië 5 5 3i 11. Polen 5 2 lil 32. Roemenië 4 6 5 13, Italië 3 4 s' 14. Kenia 3 4 2 15. Mexico 3 3 3 16. Zuid-Slavië 3 3 2 17. Nederland 8 3 I 18. Bulgarije 2 4 3 19. Iran 2 1 2 20. Zweden 2 1 1 21. Turkije 2 0 0 22, Denemarken 1 4 3 23. Canada 1 3 1 24. Finland 1 2 1 25. Ethiopië 1 1 0 26. Noorwegen 1 1 0 27. Nieuw-Zeeland 1 0 28. Tunesië 1 0 1 29. Venezuela 1 0 0 30. Pakistan 1 0 0 31. Cuba 0 4 0 32. Oostenryk 0 2 2 33. Zwitserland 0 4 34. Mongolië 0 3 35. Brazilië 0 2 36. Oeganda 0 1 37. Korea 0 1 38, Kameroen 0 0 39. Jamaica 0 0 40. Argentinië 0 0 2 41. Taiwan 0 0 1 42. India 0 0 1 43. Griekenland 0 0 1 MEXICO-STAD Bijz. dieast De 26-jarige Tsjechische Vera Cab, ka heefi vrijdag in Mexir.o-.MW u de gouden medaille die zij enktitfc gen geleden by de acht kamp v«»w4 nog drie gouden en één ziWija toegevoegd. De eerste plaatsen be*, te zij bij het paardspringen, d» nj oefening en de brug niet ongelijk* gers, terw ijl zij de hoogste «r ik op de evenwieiitsbalk aan de Rosso Natalia Koetsjinskaja moest lila ningin' uit Tsjechoslowal een waardering van 9 90 pun; hoogste tn Mexico toegekend. V«ij oefening op de evenwichtsbalk ot:q zij 9.85, bij de .kuer' moest .priru"t ra' het goud delen met de Rus» Larissa Petrik. Het zilver vnrt 7. toegekend, zodat Natalia Koetsjjjin met haar derde plaats brons to Toen Vera op de evenwlchtsbjllts met liet hoogste beloond wcrd.rae- dcrde.de sfeervolle turnzaal m wil- senketel. Spreekkoren, gefluit.ed I misch handgeklap klonken ovent de prijsuitreiking ging men ver dat winnares Natalia Koeliü ja onbarmhartig werd uitgeflotei' publiek-duldde alleen mpar tv Vera, op de hoogste tree. Nieiu'.t dérs mocht goud ontvangen Hf.'1- ra, Vera, Vera', was niet van é- In Tokio won Vera Caslavska fcoi goud (combinatie, pannlsproï balk) en één keer zilver (mik k team). De eindstand van het onderdtdjw sprong is: 1 en olympisch kwxte Vera Caslavska (Tsj 19 77ÓX' Erika Zuchliold (Odl.) 19.623,1! naada Voronina (Rus) 19 500. De eindstand van et onderrifë W met ongelijke legger is- 1. pisch kampioene Vera CaalavstoitiI 19.650 pnt: 2. Karin Janz (Odl)»» 3. Zinaida Voroninan iRiisl 19 415 De eindstand van het onderdwi «I wichtsbalk is: 1. en olympisch tai»| ne Natalia Koetjinskaja (Rud'JS 2. Vera Caslavska (Tsi.l 19575:11* rissa Petrik (Rus) 19.250 De uitslag van de vrije oefenai 1. Vera Caslavska (T.sj.i en Br* Petrik (Rus) 19-675 pnt: bddtt r- 3. Natalia Koetsjinskaja (Rus)1» r ADVERTENTIE' O MEXICO-STAD (ANP) De At' kaanse Mike Burton heeft de ge- medaille op de 1500 m vrjje jW? wonnen. Het zilver was voor zijn«- genoot John Kinsalla, de Austa Gregory Brough won hel brons - uitslag luidt: en olympisch kar- oen: Mike Burton (VS) b,3M olympisch record); 2. John KJ11' (VS) 16.57.3; 3. Gregory BW, (Aus) 17.04.7; 4. Graham White (A- 17.08.0; 5. Ralph Hutton (Can) MEXICO-STAD lANPl Dc aanse schoonspringer 'y"".8,,' won de gouden medaille 1») springen. Het zilver was vo* Mexicaan Alvarez Gaxiola, bros» de Amerikaan Edwin Young 't officiële tijdwaaifiemar Olympische Spelen Mexico

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 10