SENSATIE: OLYMPISCH KAMPIOEN INDIA (hockey) VERSLAGEN: 2-1 olympisch NEDERLANDSE HOCKEYERS VOETBAL VERNIETIGEND VERSLAGEN HOCKEYTOERNOOI IN MEXICO I Voetballers van Mexico wonnen VLISSINGEN A STAAT GOED Martini-drive in Vlissingen GEEN WIJZIGING IN DE LEAGUE Olympisch record van Matson GEMAKKELIJKE ZEGE VOOR HONGARIJE Zeg@ hangt wel af van Cor Jansen JUDOKAS STERKER DAN DE DUITSE Nederlandse reikt de prijzen uit Br* Uitslagen Mexico >n senoritas zonder flauwe kul. gewoon tabak. 100% tabak. -ffufiurrïtaó INDIAAS PROTEST SCH00L- SCHAKERS ZIJN GESTART MAANDAG 14 OKTOBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEXICO-STAD, (BIJZ. DIENST ANP) India, de olympische hockey kam pioen van 1964, heeft op de openingsdag van het olympisch toernooi een grote teleur stelling moeten verwerken. De met Pa kistan wederom favoriete Indiërs verlo ren hun eerste wedstrijd, waarin Nieuw- Zeeland de tegenstander was, met 12, nadat zij bij de rust al een achterstand van 0-2 hadden. Verslagen letterlijk en figuurlijk verlieten de Indiërs het strijdtoneel en op de tribunes zwegen hun landgenoten, getooid in hun kleur rijke gewaden, diep. De .onoverwinnelij- ken' waren gestruikeld over een zich be ter bij het moderne hockey aanpassende ploeg, die de ruimte zocht en twee van de vele kansen talrijker dan die van India benutte. In de 28e minuut scoor de Keith Thomson uit een strafeomer en in de 35e minuut passeerde Selwyn Mais- ter doelman Rajendra Christie feilloos uit een straf bal. De Nederlandse scheidsrechters Lathouwers en Herrebrugh. die resoluut optraden tegen de overtredingen van de Indiërs, hebben een dui delijk stempel op de wedstrijd gedrukt Het was Lathouwers, die niet alleen de beide straf fen uitdeelde, welke tot de Nieuwzeelandse doelpunten leidden, maar die ook in de 27e mi nuut de vermaarde schutter, linksback Prit- hipal Singh, met sticks bestrafte, toen deze de vermeende gelijkmaker inschoot. Te voren had Prithipal Singh uit een lange cor ner in de tweede helft de achterstand tot 1-2 teruggebracht. Eigenlijk heeft Nieuw-Zeeland. dut het spel. gebaseerd op een goede conditie, openheid in tegenstelling tot bet tik-tak-spelletje van India het grootste deel van de wedstrijd beheerst. De Nieuwzeelanders hadden geen en kele angst voor hun vermaarde tegenstanders, vielen dadelijk fel aan en wanneer zij binnen tien minuten reeds een voorsprong van 2-0 had den verkregen, zou India daar niets tegenin hebben kunnen brengen. Het afmaken van de kansen was echter niet de. sterkste zijde van de Nieuwzeelandse aanvalslinie, waarin de linksbuitenplaats werd bezet door de uit Ne derland afkomstige Jan Dorren, zoon van de oud-tennisspeler. De eerste grote kans kreeg India in de 18e minuut, toen Balbir Singh een strafbal mocht nemen, omdat de Nieuwzeelander Alan Pat terson op de lijn een schot met de voet had gestopt. Balbir pushte de bal tegen de paal.... Nadat Thomson Nieuw-Zeeland een voorsprong had gegeven, passeerde Prithipal Singh uit een strafeomer voor de eerste maal de telkens goed ingrijpende doelman McPherson. Scheidsrechter Herrebrugh wees hel doelpunt evenwel af wegens sticks. De Indiërs trachtten in de tweede helft, vooral nadat Prithipal Singh de stand tot 2-1 had teruggebracht, wel het spel te verplaatsen, maar stuitten op de hechte Nieuwzeelandse defensie. De vermoeidheid ging voor de Nieuwzeelanders in de laatste tien minuten zwaar wegen. iT%ar India had niet het vermogen meer hiervan te profiteren. De leiders van het Indiase hockey elf tal hebben protest aangetekend na de nederlaag van 1-2 tegen Nieuw-Zeeland. De commissie van be roep van de FIH zal zo snel mogelijk een uit spraak doen over het appel van de Indiërs, ingediend na de tweede nederlaag, die het In dische hockey-elftal In de olympische geschie denis heeft geleden. De vorige .Olympische' nederlaag van India dateert van 1960. toen liet in de eindstrijd van liet toernooi te Rome door Pakistan werd verslagen. De commissie van beroep van de internationale hockeyfederatle (FIH) heeft na een vergade ring van drie kwartier het Indiase protest, in gediend na de nederlaag (12) tegen Nieuw- Zeeland, afgewezen. De commissie kwam tot de uitspraak dat de tjjd, die verloren was ge gaan door het nemen van de strafballen. in overeenstemming met de regels, aan het eind van de wedstrijd is nagespeeld. MEXICO Ook het olympisch voet baltoernooi ging van start. De uitsla gen: Frankryk-Guinea 3-1; Mexlco-Co- jnmhia 1-0; Hongarye-San Salvador 4-0; Israël-Ghana (iROEP A: i-3. De standen: 110 0 2 10 0 10 10 0 10 110 0 2 110 0 2 10 0 10 J 0 0 1 0 3—1 1—0 0—1 1—3 4—0 5—3 3—5 0—4 MEXICO Met een vernietigende ne derlaag is Nederland het olympisch hockeyt oernool begonnen: Pakistan versloeg oranje met 6-0. Een zowel in techniek en tempo als in spelopvatting het Nederlands hockey-elftal ver overtreffend Pa kistan nam in de eerste helft van deze voor beide ploegen eerste wed- strijd in het olympisch hockeytoer- nooi een voorsprong van 3-0 door doelpunten van rechtsachter Tanvir Dar in de 7e minuut, linksbinnen A sad Malik in de 13e minuut, en Mohammad Ashfaq in de 15e mi nuut. De eerste twee doelpunten ontstonden uit respectievelijk een straf- en een lange corner, het der de uit een voorzet van rechtsbuiten Khalid Mahmood. Het spelbeeld wijzigde zich In de twee de helft nauwelijks. Nederland was on machtig om de sterke Pakistaanse ploeg, die ongetwijfeld een betere in druk heeft achtergelaten dan haar gro te rivaal India, zijn wil te kunnen op leggen. De Pakistani beheersten het spel vol komen en voegden in de tweede helft nog drie doelpunten aan hun score toe, gemaakt door middenvoor Abdoel Ras- nid in de 15e en 23e minuut en door Tanvir Dar in de 27e minuut. Het laatste doelpunt ontstond uit een straf eomer. Nederland kwam niet verder dan vier strafcorners. Prins Bernhard, prinses Irene en haar echtgenoot prins Carel Hugo, alsmede de Nederlandse ambassadeur mr S. ba ron van Heemstra, woonden de wed strijd bij. MEXICO De uitslagen van de hoc keywedstrijden, die zóndag voor de A-groep van het olympisch hockey- toernooi werden gespeeld luiden: West-Duitsland-België 2-0 (rust 0-0); Nieu w-Zeeland-India 2-1 (rust 2-0); Japan-Mexico 2-1 (rust 2-0); Spanje- Oost-Duitsland 1-1 (rust 1-0). De stand in deze groep luidt nu; West-Duitsland 1 1 0 0 2 2-0 Japan 1 1 0 0 2 2-1 Nieuw-Zeeland 1 1 0 0 2 2-1 Oost-Duitsland 10 10 1 1-1 Spanje 10 10 1 1-1 India 10 0 10 1-2 Mexico 10 0 10 1-2 België 1 0 0 1 0 0-2 De uitslagen van de wedstrijden voor de B-groep van het olympisch toer nooi lulden: Australië-Kenia 2-0 (rust 2-0); Frankrijk-Maleisië 0-0; Paki- stan-Nederland 6-0. WEST-DUITSLAND- BELGIË 2-0 De doelpunten, die het overwicht van We«t-Duitsland moesten uitdrukken, bleven lang uit. Dat kwam doordat de Duitsers teveel door het midden aan vielen. Nadat zjj eindelijk de juiste tactiek (aanvallen over de vleugels) hadden gevonden tegen de versterkte Belgische verdediging, kwam de ope- ningslreffer snel. Glinther Kraus, een verdediger, bezorgde West-Duitsland een voorsprong van 1-0. België was daarna gedwongen uit de verdediging te komen. De Duitsers kregen daar door meer ruimte. Uit een strafhoek slag maakte Kraus het tweede West- duitse doelpunt. 00ST-DITTSLAND- SPANJE 1-1 Spanje nam in de matige wedstrijd tegen Oost-Duitsland reeds in de zesde minuut een voorsprong van 1-0 door een doelpunt van Alvear Eerst zes minuten voor het einde gelukte het Oost-Duitsland gelijk te maken. Freiberger benutte een strafbal, die was toegekend omdat de Spaanse verdediger, Solaun, met het lichaam een schot van Lippert op de doellijn stopte. AISTRALIË- KEXIA 2-0 Australië heeft een gemakkelijke over winning behaald op de Keniase ploeg. Het Afrikaanse team, dat is gewend noekey op grote hoogte te spelen, werd \n opzichten overtroefd door de Australiërs, die vooral In de aanval veel gevaarlijker waren Na een kwar tier maakte rechtsachter Brian Glen- r ross het eerste doelpunt uit de derde strafhoekslag, die de Australiërs had- oen. Enkele minuten voor rust werd net betere aanvalsspel van de Austra liërs uitgedrukt in een voltreffer van Ronald Riley. De strijd was op dat moment beslist en dat was duidelijk te merken aan de verminderende ijver van de Australiërs. MEXICO (ANP) L)e uitslagen van ae basketbaiwedstrijden, die zondag in net Olympisch toernooi werden ge beld, zijn: groep A: Ver. Staten - Spanje 81.46 (rust 39.16), groep B wazihe - Marokko 98-52 (rust 48.17) «roep B: Rusland p„i«„ ni ao /-,.e De stickvaste ploeg van Japan was veel sterker dan Mexico. De Japanners, die over een groot uithoudingsvermo gen beseiiikten hadden hy de rust een veilige voorsprong van 2-0 door doel punten van Tanaka (12e minuut) en Takashima (34). De yverigc, maar technisch zwakke Mexicanen slaagden er 6 minuten voor het einde in de eer te redden. Fernandez maakte het doel punt. In de door beide ploegen hard gespeelde wedstrijd werd de Japanner Kaoku wegens onsportief spel voor twee minuten van het veld gestuurd. Polen 91-50 (rust PhilippiJnen 91-66 .uaioKKC Groep B; Rusland 47-30). Gr°ep A: Italië 'rust 35-39). van de wedstr\jden, die S? W®fden gespeeld in het Olym- pj0„ volleybaltoernooi zyn: dames, 15 1? ",- ?rea 3"2 10-15, 12-15, 15-10, vonr 'a In het volleybaltoernooi <le Verisro heeft ',apan met 3*° van ver. staten gewonnen. MEXICO STAD (ANP) Het is zondagmorgen wel duidelijk geworden dat niemand Randy Matson van het goud in het kogelstoten zal kunnen afhouden. De Amerikaan, met 21.78 nieter wereldrecordhouder, haalde tij dens de kwalificatie al bij de eerste poging 20.68 nieter, waarmee hij als enige boven de 20 meter kwam. Mat sou werd nog het dichtst benaderd door Kduard Goetsjin. De Rus, die vo rige week het Europees record op 20.28 meter bracht, stootte dit keer de 7.25 kg wegende kogel 19.88 meter. Van de negentien kogelstolers. die aantraden voor de kwalificatie, haal den er elf de eis van 18.90 meter. Een verrassing was het dat de Europese kampioen Vilmos Varju (Hong.) met 18.86 meter niet tot de eindstrijd, die maandagmiddag wordt gehouden, doordrong. Met Varju sneuvelden ook de Zwitser Edy Hubacher, die dit seizoen regelmatig goed was voor afstanden boven de negentien meter. Een opvallende prestatie leverde de 38-jarige Fransman Pierre Colnard, die met 19.5" meter zijn eigen Fran se record dertien centimeter scherper stelde De volgende atleten nebben zich gekwalificeerd voor de finales Randy Matson (USA) 20.68 nieter (ol. reiord): Eduard Uoestslin (Rusland) 19,88: George Woods (Ver. Staten) 19.79. Dieter Hoffmann, (Oost-Duits land) 19.75; Pierre Colnard (Frankr 19.57; Heinfried Birlenbach (West- Duitsland) 19.43; David Maggard (Ver Staten) 19.26; Uwe Grabe, (Oost- Duitsland) 19,15; Wladyslaw Komar (Polen) 19.09: Traugott'Glockler (W- Duitsland) 19.08: Leslie Mills (N\v. Zeeland) 19.00. De reactie van Jesse Owens zater dagmiddag: ,dit is de vijfde openings ceremonie, die ik heb gezien. Maar deze was de indrukwekkendste. Het oplaten van de luchtballonnen en liet afleggen van de olympische eed im poneerden mij het meest. Dit feest zal alle Mexicanen helpen hun zorgen te v ergeten'. MEXICO Een van de vele genodigden bij de officiële opening van de Olympische Spelen was Prins Bernhard, die vele opnamen van het ge beuren maakte. MEXICO-STAD, 13-10 (hijz. dienst ANP) Zestigduizend geëmotioneerde. Mexicanen hebben zondagmiddag in het prachtige Aztekenstadion, dat nu als voorbeeld staat voor een nieuw sportcomplex in Lybye, hun nationale voet balploeg even hartstochtelijk bejubeld als gehoond in de eerste olympische wedstrijd, die zjj tegen Columbia speelde. Mexico won met 1-0, en dat was heslist verdiend. Maar toch was er na afloop voor de spelers alleen maar een doordringend, afkeurend gefluit van de eigen supporters, die terecht geen vrede hadden met de te krappe marge. Het was een heel matige wedstrijd. Was er voor de Mexicaanse toeschouwers nog de attractie dat zij zich weer eens lekker konden uitleven en dat begon al drie kwartier voor de aanvang met een gescandeerd .Viva Mexico... Viva Mexico' voor de buitenstaander viel er weinig aan te genieten. Beide teams kwamen nauwelijks tot het niveau van de Nederlandse eerste divisie, met Mexico als de iets betere en vooral schotvaardiger ploeg. De Mexicanen had den het geluk dat reeds de eerste aanval een doelpunt opleverde in de tweede minuut gescoord door middenvoor Luis Estrada, na een grove dek- Icingsfout die hen over de eerste nervositeit heen hielp. Daarna zijn er nog vele enerverende situaties geweest voor het Columbiaanse doel, dat echter voortreffelijk werd verdedigd door de atletische Otoniel Quin- tana. Voor de rest was er aan beide zijden alleen maai- onmacht. GUADALAJARA (bijz dienst anp) Titelverdediger Hongarije heeft in zijn eerste wedstrijd ln het Olympisch voetbaltoernooi weinig moeilijkheden ondervonden tegen een technisch wel aardig, maar tactisch bijzonder matig voetballend San Salvador. Het werd uiteindelijk een 4-0 triomf voor l.ainei' Iwroly Soo.-,' formatie, nadat de ruji niet een 1-0 voorsprong voor .ie M-> de maker v In de tweede helft sprongen de Hon garen wat minder slordig met de vele kansen om. Dunai II en Sarko brach ten Hongarije al snel naar 3-0, waar na Sarkoe ruim eei. kwartier voor I i ie ri.'ostand bepaalde. Er a ).00f toeschouwers. ERTEST1E) van Hofnar 10 stuks f2y VLISSINGEN Het Zeeuwse schaak tiental Vlissingen A heeft het zater dag in Den Bosch niet gemakkelijk gehad tegen HSV. Na 5 uur spelen werd de stand 4' j-4H bereikt en het ziet er naar uit dat Zeeland met een kleine overwinning (41 }-5' 2) met de eer zal gaan strijken. Als dit een feit zal worden, is de eerste winst binnen, weliswaar niet zo groots, maar een goed begin en dat is (altijd wanneer een team wint) het halve werk. Het begon allemaal zo hoopgevend. Na 4 uur spelen was de stand 2.'4-4! bereikt en in de partijen, die toen nog bezig waren, was nog alles mogelijk Het eerste bord stond wel gewonnen, maar die winst moest nog gereali seerd worden. Het vijfde bord stond zonder meer goed, maar de tijdnood ging parten spelen en toen dit bord na vijf uur spelen werd overzien zag het er slecht uit voor de Zeeuw. Hij kon dan ook wel opgeven. Het achtste bord worstelde heel de wedstrijd met ontwikkeling. Toen hij los kwam zo dat remise zeker binnen het bereik was, maakte hij de fout zijn dame buitenspel te brengen, waardoor de tegenstander een mataanval kon in zetten. Zo kwam de stand 4!4-4!4? zodat de afgebroken partij van Cor Jansen de winst moet brengen, wat wel gerealiseerd zal worden. Voor de liefhebbers volgt hier de stand; Wit: C. M. Jansen: Kd2, Dd4, Pc3, a5, b4, d5, f4 Zwart; P. van Genugten: Kg6, Dd6, Pf6, a6, b7. f5. Wit aan zet. De overige uitslagen in deze klas lui den: Europoort n-Spangen I 5 Charlois n-De Lichttoren 4-4 (wordt 5',4-4H) Max Euwe-Dordrecht 7-3. Gedetailleerde uitslagen: HSV Den Bosch-Vlissingen 4!4-4J-^. P. van Genugten-C. M. Jansen (wit) afg A. Vriens-H. Groenenboom 0-1; H. v. d. Beuken-A. den Hamer 0-1; G. Boelaars-A. Mabélus J4*H; L Mooren-W. J. van Wijnen 1-0; H Steures-A. Steketee Vi-Vi', F. Brekel- mans-H. Steffen 0-1; M. van Crom- voirt-J. Hoogstrate 1-0; N. v. d. Ven- M. Wisse Vi-Yï, R. van Wijchgel-P. Duvekot 1-0. VLISSINGEN In het Strandhotel te Vlissingen werd zaterdagavond een voorronde gespeeld van de zogenaam de Martini-bridgedrive: een open- parenwedstrijd, waarvan de organi satie in handen was van de Vüssing- se Fles namens de Nederlandse Brid gebond. Vier en twintig paren namen aan deze wedstrijd deel. Na loting wer den zij ondergebracht in twee groe pen, resp. van zestien en van acht paren. De nummers 1 en 2, zowel in de NZ-lijn als in de OW-lijn van de zestien paren sterke A-groep, als mede de nummers 1 en 2 van de B- groep, plaatsten zich voor de kwart finale in januari in Middelburg. Zij ontvingen t.egens een fles Martini. In de A-groep werden eerste en twee de in de NZ-lijn de paren Wart en a- De Schipper en Janse-Laurens, in de OW-lijn was de volgorde voor de eerste en tweede plaats resp. heren Kooman-De Koning en de dames P01- Morsheim. In groep B werd nummer één het echtpaar Aarnoutse, op één punt gevolgd door de heren Eisen- loeffel-Gellaerts. Voor laatstgenoem den. scholieren van de Zeevaartschool en leden van de bridgegroep in het internaat, een fraai succes. De uitslag was: Groep A NZ-lijn: 1. heren Wartena- De Schipper 209 punten, heren Jan se-Laurens 205 punten, 3. echtpaar Dieleman 171 p, 4. echtpaar Berg mans 170 p., 5. echtpaar De Rijcke 163 p„ 6. dames Van der Lande-Gim- brère 146p, 7. echtpaar Lambooy 143 p.. 8. heren Holtrop-Zwollow 127 p OW-lijn: 1. heren Kooman-De Koning 186 p. 2. dames Pot-Morsheim 184 p 3. heren Koelma-Morsheim 182 p.. 4 echtpaar De Bert 178 p 5 mevr. VOORBURG (ANP) Een ver- zwakte Nederlandse judoploeg heeft zaterdagavond in de Voorburgse sporthal ,De vllegermolen' een kleine overwinning behaald op het eveneens niet op volle sterkte utkomende West- Duitsland. Beide ploegen wonnen tien partijen, maar het puntentotaal <77- 60) bracht het met zes debutanten uitkomende Nederlandse team de zege. Die debutanten namen de plaatsen in van sterke judoka's als Peter en Jan Snijders, Van Polanen, Dolman, Mar- chant, Boot, Jonkman, Eugster en Po- glajen. De verklaringen voor de af wezigheid van een groot deel van de Nederlandse judotop waren zeer ver schillend: Eugster en Pogiajen zijn in Japan, Boot en Jonkman zijn domweg vergeten bij de uitnodiging voor de selectie en bij de overigen zou de straffe lijn van de nieuwe keuzecom missie (niet bij de selectie, dan niet in de ploeg) deelneming hebben ver hinderd. De door Jan van der Horst getrainde ploeg maakte desondanks tegen de Duitsers (in Lausanne Europees kam pioen geworden) een redelijke in druk. Verheugend was de winst in de lichtere gewichtsklassen, in het verleden zekere verliespunten. Karei Gietelink behaalde zelfs twee over winningen. Van de debutanten be haalden Kordelaar (halfzwaar). Bon te (licht) en Kaller (halfzwaar) een overwinning. De meeste winst kwam, zeker nu Klaus Glahn en Peter Herr mann in de Duitse ploeg ontbraken, van de zwaargewichten. De Duitsers hebben tegen wereld kampioen Wim Ruska en de sterk naar voren gekomen Dirk Eveleena de zes minuten niet kunnen „uit staan'. Ruska besliste zijn eerste par tij tegen Sperrer zelfs reeds na enkele seconden met een tiende beenworp. VLISSINGEN - De eerste ronde vaa de «ehoolschaakconi petit i» i» weer achter de rug. Een wedstrijd moeet weer uitgesteld worden: Rijkskweek school Middelburg-De Ruyterschoot vlissingen, in groep A In groep A werd dus alleen de wed strijd Prof Zeemanlyceum Zlerikzee- HTS Vlissingen gespeeld, welke ein digde in een geiyk spel: 8-8. In groep B verloor het Stedelijk Gym nasium Middelburg van het Petrus Hondius Lyceum Terneuzen. met cij fers welke er niet om liegen: y,-5m Het Kon. Wilhelmina Lyceum Oost- burg (kwam maar met 4 man op) wist desondanks nog 3-3 te spelen te gen rhbs Vlissingen. Hoe de krachtsverhoudingen liggen valt niet te bekijken al zullen de scho len uit Zierikzee, hts Vlissingen en Pe trus Hondiuslyceum en het Kon. Wil helmina Lyceum Oostburg toch wel tot de kanshebbers gerekend moeten worden. De tweede ronde is deze week alleen voor groep A. Groep B heeft vrij, MEXICO-STAD (ANP) Een bHzon- der fleurige groep by de openings plechtigheid waren de vertegenwoor digsters in typische klederdrachten van de deelnemende landen, die vlak naast de presidentiële loge een uit stekende plaats hadden gekregen. In Volendams kostuum (eigendom van de ambassade) gestoken zat daar ook de 20-jarige Vlrgenie van Thiel Coovels uit Den Haag. die bjjna een tweejarige studie Spaans in Mexico achter de rug heeft. Virgenie zal straks bij het boksen, schieten, paardrijden en gewichtheffen ln Volendams kostuum de medailles voor de winnaars aandragen. Zij heeft dit baantje gekregen omdat het reeds aangewezen meisje plotseling naar de Verenigde Staten vertrok. De Haagse heeft nog geprobeerd dienst te kunnen doen bij wielrennen of zwemmen om meer Nederlanders te kunnen zien, maar dat is haar niet gelukt, omdat anders het reeds vastgestelde schema gewijzigd had moeten worden. Woltering-heer Groeneboom 173 p., 6. dames Van Bers-Gommers 168 p., 7. mevrouw Merk-heer De Vlieger 139 p., 8. echtpaar Ensing 134 p. Groep B: 1. echtpaar Aarnoutse 78 p., 2. heren Eisenloeffel-Gellaerts 77 p., 3. echtpaar Legein 71 p., 4. dames De De medische oommissie van de inter- Vlieger-Leijnse 64 p., 5. echtpaar Van nationale amateur boksbond AIBA) den Heuvel 58 p., 6. echtpaar Hueting heeft donderdag besloten op elke wed- 55 punten, 7. echtpaar Timmerman strtjddag door loting drie boksers aan 52 p., 8. echtpaar De Vries 49 p. te u-ijzen, die na hun wedstrijd een on- Op 8 november a s wordt een voor- deraoek op het gebruik van stimuleren- ronde in Middelburg gehouden. de middelen moeten ondergaan. LONDEN (ANP) Aan de top van de cefste divisie van de Engelse lea gue deden zich zaterdag geen veran deringen voor. Leeds United, Liver pool en Arsenal behaalden een over winning, zodat Leeds een voorsprong van één punt behield. Liverpool versloeg op het uitverkoch te Anfield de Europese bekerhoudcr Manchester United, dat woensdag de tweede wedstrijd tegen Estudiantes om de wereldbeker speelt, met 2-0. De .Mancunians' hadden echter zeven spelers, onder wie Denis Law. George Arsenal liep legen Coventry City op eigen terrein een achterstand op toen Ernie Hunt scoorde. Pas na rust viel de gelijkmaker door David Court. Vier minuten voor het einde bezorg de John Radford Arsenal de over winning. Coventry City bezet nu de laatste plaats, omdat Queens Park Rangers Sheffield Wednesday met 3-2 versloeg. Peter Lorimer gaf Leeds United na 13 minuten de leiding. Westham raak te daarna gedupeerd doordat in de 30e minuut Harry Redknapp van he*, veld werd gestuurd na een overtre- Best en Willie Morgan, uit het elftal ding tegen Billy Bremner. Het twee gelaten. De twee doelpunten werden gescoord door Ian St John en Alan Evans. de doelpunt van Leeds werd door Johnny Giles uit een strafschop ge scoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11