V 20-beurs zet voor de elfde keer alle zeilen in Vlissingen bij, en ,op' Hoempa, hoempa, tetteretet de weerklank van Sint Caecilia en Ons Genoegen PAS OP MUZIEKPARADE, MODESHOWS EN PRESENTJES Voorzitter en secretaris in kader van de beurs BURGEMEESTER ROEMERS VERRICHT DE OPENING Openings tijden Vlissingse politie cartooneert droeve waarheden van alledag k"°™ ïaSarr"-' autodieven! VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19 VLISSINGEN De ene helft van de gebroeders Meur te Vlissingen genaamd J. J. Meur, heeft sich 'ook dit jaar weer actief als voor zitter van de V 20-najaarsbeurs ingezet. Hij is taai voor zijn werk en maakt de indruk ook taai in de omgang te zijn, haast smalend. Maar tijdens het verloop van het gesprek valt dat allemaal best mee. Getuige één simpel telefoon gesprek, tijdens welke het ,ouwe iongen' bij wijze van spreken niet van de lucht is. De heer Meur tcijst op zijn werkkloffie en zegt: JJat w mijn overall en daarin moet ik mijn centen verdienen' Artiesten Ter zake over het actuele onder werp V£0 merkt hij op: J)it jaar moeten we het zonder artiesten stellen. Kent u artiesten f Nou, het zijn me lui. Beslist leuk om mee óm te gaan. Maar ditmaal kon het geld hiervoor er echt niet af. Verkopen staat nummer één en de rest kan de standhouders niet schelen. Ze hebben liever ko pers dan kijkers. En eerlijk ge zegd: geef ze eens ongelijk'. Uit de woorden van de heer Meur blijkt verder, dat men voor deze beurs extra voorzieningen en maatregelen heeft getroffen, aan gaande de bouw van de tent, die uit Zundert wordt aangevoerd. ,U weet waarschijnlijk wel, dat we vorig jaar de beurs moesten slui ten, doordal de hele zaak op in storten stond. Dat kwam toen door de slechte montage. Ter voorkoming dat" iets derge lijks nogmaals gebeurt, wordt de beurstent nu onder supervisie van de brandweer opgebouwd. JDe lei ding berust bij brandmeester Van As en die is een goeie'. SOUBURG Een kwiek manne tje stuift als een wervelwind door zijn zaak te Oost-Souburg heen en weer. Hij is niet alleen zakenman, maar hij is bovendien de niet stil zittende secretaris van de Vlis- singse najaarsbeursorganisatie, de heer H. Borst. ,IIc heb me dit jaar als standhouder van de beurs te ruggetrokken, opdat ik me vol ledig aan de organisatorische kant van de zaak kan wijden. Want wil je zoiets werkelijk goed en gede gen doen, dan gaan er bergen wer in zitten. Ik zal constant mijn neus op de beurs laten zien, zodat ik iedereen met raad en daad bij kan staan'. Jan en alleman Een langdurige bespreking volgt er telkens na de aanmelding van een nieuwe standhouder1: ,Zo'n deelnemer moet en wil graag al les over de gang van zaken we ten'. Onophoudelijk moet de heer Borst telefonisch contact met Jan en Alleman onderhouden. Met de drukker over het reclamemate riaal, met de tientallen detaillis ten over de plaatsbepaling van hun stand. Kortom: het zijn de berqjes werk waarachter iedere rechtgeaarde secretaris in zijn vrije uurtjes schuilgaat. Maar de heer Borst merkt tot slot van ons praatje op: ,lk doe de hele job met plezier en ik heb het er voor over VLISSINGEN Elfhonderd vierkante ntetei Vlissingse gemeen tegrond staat dit jaar voor de elfde keer van 15 tot en niet 19 ok tober op het Stadhuisplein onder zeildoek Elfhonderd vierkante nieter grond alleen zegt u waarschijnlijk niet zo veel, maar ver bindt u de kreet V 20 er aan, dan moet u ongetwijfeld een lichtje opgaan. V 20 is inmiddels het bekende herkenningsteken gewor den van de jaarlijks terugkerende najaarshenrs, die een groep Vlissingse winkeliers telkenmale met veel animo op touw zet. Zo als reeds gezegd: de elfde beurs, niet gekker maar wel beter; al thans zo zijn de verwachtingen. De beurs is zoals ieder jaar het geval hoofdzakelijk huishou delijk geinspireerd, hetgeen niet wegneemt, dat de bezoeker ook met tal van andere interessante zaken wordt geconfronteerd zo als informatie over politie, kerk, boek en kunstnijverheid. Burge meester drs D. Roemers heeft zich bereid verklaard dinsdagavond 15 oktober klokslag acht uur deze V 20-najaarsbeurs officieel te openen. De opening geschiedt niet alleen mondeling maar gaat ge paard met een muzikaal optreden. Het Vlissingse muziekkorps Sint Caecilia geeft acte de présence en houdt een muziekparade over het Stadhuisplein. Zo muzikaal als deze najaarsbeurs wordt begonnen, zo muzikaal zal die ook worden afgesloten. Voor dit mu zikale uitluiden heeft de koninklijke harmonie ,Ons Genoegen' uit Vlissingen getekend. Na de ceremoniële ontsluiting van de beurstent kunt u een avond en vier volle dagen iang de snufjes, de nieu wigheden, de gebruiksartikelen in een moderne vormgeving en de duur zame goederen in een nieuwe versie, die in tientallen stands te kust en te keur zijn opgesteld en die de de tailhandel graag aanprijst, op uw ge mak bekijken. En dat is juist het het fijne van een beurs: u kunt rustig navraag doen over het ten toongestelde, zonder dat u zich koop- plichtig behoeft te voelen. De stand houders het zijn er ruim veertig geven graag alle gewenste inlich tingen over prijs, kwaliteit en niet te vergeten: het nut. Van Dalen), muziekinstrumenten (Van Damme), comestibles (,De Notenkraker'), rookgenot (C. In 't Veld), verven en behangen (C. Bui telaar), naai- en brei-artikelen (Wil brink), reclame voor de leesporte feuille ,De Zeeuwse Huisvriend', keu kentechniek en huishoudelijke instal laties (Van 't Westende). Hoe men iets degelijk tot aan de grond toe moet laten verdwijnen kunt u in de Deelnemers De lijst van bezienswaardigheden is lang: toch zullen wij alvast een in druk geven van wat er zo al te zien is in de diverse stands. Geen huis kamer zonder bloemen en planten is gezellig, dus op de beurs zult u een vertegenwoordiging van de bloemen en plantenwereld (Dagelinckx juni or) aantreffen. Trouwens alle sfeer- verhogende middelen, artikelen en goederen voor een praktische, com fortabele of luxueuze woning zult u op deze beurs tegenkomen. Licht punten- en bronnen in verschillende vormen en van uiteenlopend mate riaal (De Lichtbron, L Markies) Potten en pannen in diverse kleuren en kwaliteitsgradaties. Nuttige din- fen en dingentjes voor auto en motor Autoshop Paul Kruger), Iets voor de brommer en de fiets (Meljers fiet sen), knutselgerei voor de vlijtige baasjes (De Gouden Nagel) en vele soorten genoegens voor de rasechte hobbyist (Weijens Hobby). Verder zijn er stands met ondermeer meubels (Gabriëlse), dames- en herenmode en hoeden (Maison De Vlissingse najaarsbeurs V 20 wordt van dinsdag avond 15 oktober tot en met zaterdag 19 oktober op het Stadhuisplein te Vlissingen gehouden. De eerste avond is de beurs van acht tot elf uur te bezichtigen. De na volgende dagen: iedere mid dag van twee tot half zes en 's avonds van zeven tot elf uur. stand van F Hoornick aan de weet komen. Ook aan het grafische vak valt er een oogje op de beurs te wagen idnilcicrij Soeters). Leesgenot VLISSINGEN Pas op auto dieven! Pas op fietsendieven! Het zijn de gitzwarte slogans, die als begeleidende teksten de in feite voor zichzelfspre- kende cartoons markeren. Met meer van deze cartoons en met meer van dit soort kreten hoopt de Vlissingse politie de burgers een welgemeende waarschuwing mee te geven. achtbhffrkl' s,and«ppervïakte van p "'J vier meter, die de heiliae Sn wordt ,0eK',nio!,'n heeft gekre- ni"éeliik \nv<A 1üttiR 0,1 0,l"<atief ÏSLfrjfe "SopZni m"S. dlkwiiK Hel zij" bijvoorbeeld Kd w.naWeü van dp .stille' Jan R™ blj na<M en «ntlj - van ie 1nodig eoute que eon '«eer -Ï2L «"«"«UWd nog vee) wegen «if rili"w«d over 's "eren daaro„/ L' n De P°««e poogl ,'*'n Ur* t'itsend Reven Bdruk vnn haar taken te Voor deze gelegenheid hebben ver schillende instellingen een tijdelijk filiaal, bijkantoor of centrum in de beurstent neergezet. Het zijn: de Algemene Bank Nederland, een in- formatiehoek van de Provinciale Zeeuwse Electriciteit«maatschappij, de Pinkstergemeente, de openbare leeszaal met haar crème de ia crème op het gebied van leesgenot, een voorlichtingsstand van de Stichting propaganda voeding te Den Haag en .lest best' niet te vergeten: de politie, die dit jaar voor het eerst van de gemeente Vlissingen ook een plaatsje op de beurs heeft ingeruimd gekregen. I)e Vlissingse politie heeft de mogelijkheid om wat meer van haar preventieve taak onder de aan dacht van de burgerbevolking te brengen niet beide handen aange grepen. Als attractie worden er denke lijk het meest in de smaak vallend hij de dames drie modeshows, verzorgd door modehuis Hooijdonk, per dag gegeven: één 's middags en twee 's avonds. Een andere attractie is er èèn vnn meer stoffelijke aard: iedere 250ste beursbezoeker krijgt .iets' geoffreerd. En iedere 1000ste persoon staat een verrassing van nog .iets' meer gehalte te wachten. Lavenis Z'Qzag nenlopen hSft^p11 kunnen b|n- ivet kjei... n ingang. De een eve- dan de andere, zodat in teder geval geen idee van een vlot doorloophuis ontstaat. Door de stand loopt met een forse zigzag de pas sage, waar langs beide zijden te gen de wanden de informerende fo to's van het technisch politiewerk en de waarschuwende cartoons over diefstal, zakkenrollerij en insluiping prijken Representant is nrigadier-recher- ehetir J. de Putter, die gedurende ie beurs als welwillende vraagbaak en informateur zal fungeren Hel hoofdthema .Geel de misdaad geen kans', staat met kapitale letters ge schreven, omdat de politic daar nooit genoeg de nadruk op wtl leggen De mensen geven steeds opnieuw veel te vaak een verlokkende aanlei ding tot de misstap De ondertitels van de politionele pre ventiereclame luiden: 1. .Pas op uw kinderen': 2. ,U kunt helpen misdrij ven te voorkomen'; 3. ,Uw auto heeft ook een onderkant Kernachtig tor muleert de heer De Putter de we zenlijke intentie van de politlestand Hoofdmoot De liooldmool van deze stand be slaat uit preventie. Dat is juist de hoofdzaak: preventie. Wij willen de mensen er zo nadrukkelijk mogelijk op wijzen op welke manieren men misdrijven en misdaden kan beper ken. Hierin betrekken wij ondei meer de verschillende facetten van de kinder- en zedenpolitie'. ,Een andere mooi van de stand die minstens zo belangrijk is en nauw verbonden is met de verkeers veiligheid geeft het onderhoud van het vervoermiddel weer. Met ver schillende close-up foto's laten wij de mensen zien hoe liet chassis en de carrosserie er van binnen en bui ten persé niet moeten uitzien'. Dus Voor latenis en spijziging is een reep van ongeveer tweehonderd vier kante meter van de tentoonstellings oppervlakte afgescheiden. Het is het restaurant, waar de vermoeide be zoeker de henen even kan strekken en waar hij zich aan een consump tie te goed kan doen Dit gelegen heidsrestaurant staat onder beheer van de heer J Loon uit Vlissingen Tot slot nog even dit' buiten de Oeursruimte zet de uitstalling van het huishoudelijk allerlei zich nog een klein stukje voort: een show van Polak NV- ladders, trapleertjes en keukentrappen VLISSINGEN In de oude Vlissingse binnenstad staat een althans overdag rustig gebouwtje op een onontgonnen grasvlakte. In schijn voor bui tenstaanders 's avonds ook, maar dat is slechts uiterlijke schijn. De interne werkelijkheid bewijst anders: men roert da nig de trom binnen de vier mu ren. En meer dan deze ene trom. Het zijn in feite alle trommels en blaasinstrumenten van de muziekverenigingen .Sint Cae cilia' en ,Ons Genoegen', die af wisselend avonden lang de hol le en kale ruimte met hun tonen vullen. Bovendien geloof ik. dat beide vereni gingen 'elkaar wat betreft prestaties niet zoveel ontlopen'. .Sfeer Het is een ruimte, het is een zaaltje: daar is dan ook alles mee gezegd, en wel met de nadruk op ,een' in nega tieve betekenis. Want praat men over de accommodatie van het zaaltje, dan is de tevredenheid erover ver zoek. zeker als men die vraag aan drum- bandinstrueleur M. C. Vu jib uit Vlis singen stelt. Hjj is namelijk dé man. die achter de schermen de muzikale zweep over beide verenigingen haalt, opdat ritme, spel en houding op toon aangevend niveau raken. ,Er is inderdaad wel het een en ander op dit zaaltje aan te merken. Onder meer dat twee verenigingen ln één en dezelfde ruimte moeten oefenen, die maar aan matige eisen voldoet. De acconstiek is geen honderd pro cent en de accommodatie biedt geen gezelligheid. Vooral dat laatste is toch wel een zeer belangrijke factor. Gezelligheid geeft sfeer, maar boven al bindt gezelligheid de leden ook meer'. Ondanks het feit, dat .Ons Genoegen' en .Sint Caecilia' onder hetzelfde dak muziek maken en door dezelfde Vlis singse straten hun parades houden, ondanks dat is er een goede ver standhouding tussen beide groepen het gewicht en het is natuurlijk geen gezicht voor een vrouw, zo'n ge- vaarte'. Toch zal er wel het gezonde eerge voel bestaan, steeds iéts beter dan een andere muziekvereniging voor de dag te willen komen. Trommelaarstei Conny Vermeulen (22). die al twaall jaar in de brassband .Sint Caecilia meeloopt, kan daarom met recht uitvoerig hierover vertellen. .Ik ken een heleboel lui van .Ons Genoegen', maar we doen altijd heel leuk en aardig met elkaar. Er is vol gens mij helemaal geen concurrentie. Het woord .sfeer', gekoppeld aan ,St Caecilia' ziet Conny Vermeulen niet meer in zulke gekleurde letters als voorheen: ,De geest onder ons is wel aardig, maar ik geloof toch, dat het vroeger allemaal wat gezelliger was. (Deze laatste opmerking woog ze op grijpelijk). Het zijn altijd dezelfden, die op de repetities verschenen, want dan kan dié niet en dan kan dié niet. zoiets werkt echt ondermijnend. En ik begrijp eerlijk gezegd niet waarom dat allemaal nodig is. want we oefe nen maar één keer per week. Op de woensdagavond' Conny vertelt terloops, dat ztj plan nen koestert af e zwaaien, zodra zij is getrouwd. ,Mijn verloofde heeft niets op mijn hobby tegen Hij gaat zelfs altijd mee, als we ergens optre den. En bij een rondgang door de stad staat ie op de stoep Langs de route te kjjken. Maar ja, straks als we getrouwd zijn, volg Ik mijn man naar de plaats waar hij zijn werk heeft, en dat is niet in Vlissingen'. Vast staat in ieder geval dat Conny Vermeulen tot op de dag van heden nog nooi spijt heeft gehad van al de tijd, die ze aan .Sint Caecilia' heeft besteed om ritmisch het strakke trommelvel te pijnigen- met lange roffels bijvoorbeeld. .Roffelen doe ik eigenlijk niet zo graag, dat vind ik het moeilijkste van alles' Minder moeilijk vindt Conny het antwoord op de vraag, of trommelen wel met vrouwelijkheid te rijmen valt. .Ik zie niet In, waarom trommelen onvrouwelijk zou moeten zijn. Ik heb nog nooit iemand een opmerking in die richting horen maken. Ja, een grote trom, dat is wat anders. Zo'n ding hoort echt bjj een man vanwege van toeteren spreken, want je kunt er maar een paar deuntjes op blazen. Maar als Je trompet speelt, dan maak je echt muziek'. De .Deltaband', waarin Jan Visser als blazer meeloopt, kan men als het zware geschut van de harmonie .Ons Genoegen' noemen. In de gelederen van deze band is Jan Visser destijds als esbes-hoornist opgenomen. .Ze hadden toen leden nodig. Voor de grap ben ik samen met een vriend een keertje gaan kijken. Na een repe titie te hebben meegemaakt, heb ik me als lid opgegeven. Aanvankelijk kende ik geen noot. maar na drie maanden kon ik al voor het eerst meelopen. Ik vind het spelen machtig fijn, ik heb ook vrijwel nooit een mars overgeslagen, of het moest door mijn werk niet kunnen- Vooral de shows met de meisjes van het mar- jorettenpeleton erbij vind ik stik leuk. Ook het excerceren vind ik fijn. want Vuijk heeft de hele zaak goed in de hand. Een echte marineklant, dat kan je zo merken' .Sinds kort speel ik ook trompet, zo dat ik nu af en toe van instrument kan wisselen; bij ziekte bijvoorbeeld, dat is altijd makkelijk'. Repertoire De heer Vuyii voegde aan deze aan gesneden materie nog toe: .Jaren ge leden was het een uitzondering, dal een vrouw in een mnzlekvereniging meeliep. Tegenwoordig zie je dat hel aantal vrouwen steeds meer toe neemt'. En inderdnnd. nis men eens nauwlettend kijkt, dan knn men in deze tijd haast gaan spreken van een fifty-fifly-verhonding. Toeteren Eer. van de enthousiaste leden van het mannelijk deel van de koninklijke harmonie ,Ons Genoegen' is Jan Vis ser (23). Overdag zit hjj als taxi chauffeur achter het stuur van een personenwagen en toetert hij op de claxon Het toeteren bij .Ons Genoe gen" is daarentegen geen toeteren maar musiceren. En toch zegt Jan: .Bfl een esbeshoorn kan je echt wel Uit de woorden van Jan Visser blijkt dat ,Ons Genoegen' geen gras over de repetities laat groeien: ,Als we een druk programma hebben, dan re peteren we soms zo n drie of vier keer per weck Niet met de hele ver eniging tegelijk, hoor maar in groep jes. De blazers apart en de tromme laars apart Alleen vlak voor een op treden houden we gezamenlijke repe tities' Geijjk niet koning wintel staat ook het nieuwe repertoire voor de deur, zowel voor ,Sint Caecilia' als ,Ons Genoegen' Voor de lieer Vuijk bete kenen de lange winteravonden extra lange winteravonden en vooral nok: druk bezette. Niet alleen 's avonds is hij druk bezet, want ais het rus tige gebouwtje overdag rustig staat te zijn. dan is hij in zyn functie van korporaal-tamboer van het korps tamboers en pijpers der mariniers minstens zo druk bezig met de oplei ding hoornblazers. En zo'n opleiding vraagt misschien een nog pittiger instructie, zo van het stramme en het uiterst ge>,!-«?->lïneerde. Zowel muziekvereniging .Sint Cae cilia, als ,Ons Genoegen' verle nen hun medewerking aan de V20-najaarsbeurs ,Slnt Caecilia' treedt dinsdagavond 15 oktober om acht uur op tijdens de opening. ,Ons Genoegen' zorgt voor een muzikale afsluiting op zaterdag 19 oktober. FOTO: PIET VAN SLUYS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 19