Vlissingen groeit naar DE moderne badplaats BILT Volgende Zeeuwse week de Collecte' zeems tot® 2 t#l gabriëlse Souburger heeft een zeldzame zilveren gulden ONVOORWAAR DELIJKE TBR GEËIST VAN JONGE AXELAAR Twee zwaargewon den bij autobotsing op de Absdaalse weg GOEDE DAAD OP DIERENDAG BOUW POLITIEBUREAU VLISSINGEN BEGONNEN Toneelgroep Arena ALMANAK °P Zeelandtournee Fusie Zeeuwse waterleidingmijen nu een feit DIJKVAL VAN 100 METER IN ZEEDIJK BIJ STAVENISSE Verwacht. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 OKTOBER 1968 WERKGROEP BESTUDERING MOGELIJKHEDEN TOERISTENPLAATS GEÏNSTALLEERD ÏM\/Ï7MT A PIQEPITM -Dat zal als met alle dingen voor 111 V JEZLflX 1 /TivlijLJvLn Vlissingen zowel goede als kwade kan- EN ANALYSEREN VLISSINGEN Vlissingen is althans in theorie een stap dich ter bij een weldadiger imago als dé badplaats van Walcheren. Vrijdag middag installeerde burgemeester drs D. Roemers in het Vlissingse stadhuis de werkgroep ter bestu dering van de mogelijkheden van Vlissingen als toeristenplaats. Burgemeester Roemers bepaalde In zijn Installatierede meteen de functie van de commissie die hij de opdracht mee gaf in studie te nemen of en in welke mate Vlissingen voor een reële voor- en achtergrond voor een dergelijke mo derne toeristenplaats kan dienen. ,Het idee is buiten deze gemeente ge boren', aldus de heer Roemers die er aan herinnerde dat de heer Schlinge- mann tijdens een vergadering van de Zeeuwse staten de gedachte over een aan de snelheid van de ontwikkeling aangepaste badplaats heeft ontwikkeld. .Inmiddels hebben we uit ons aller PZC vernomen dat de heer Schlinge- matrn hiermee op Vlissingen heeft ge doeld. Ons raadslid en lid van de werk groep, de heer Oosterhuis, heeft die draad opgenomen en nu is het zover dat we de werkgroep op de problemen los kunnen laten'. sen scheppen. Toch moet ik er op wij zen dat Vlissingen zeer aantrekkelijke toeristische elementen heeft. We hebben een zuiderstrand dat be kroond wordt door een prachtige bou levard. Er is hier ook een stedelijke aanzet met het verzorgingspeil van dien die men verder nergens op gebied, bijvoorbeeld met een straal van 100 km, of dat men prikt op de toe rist die van verre komt en hier enkele weken aan één stuk wil recreëren, zal men sociaal toerisme aan de ene zijde kunnen verenigen met meer luxe toe risme anderzijds'. De heer Filius vroeg zich af of het mo gelijk zal zijn meerdere vormen van toerisme en recreatie binnen de ge- Walcheren zal aantreffen. Dat geeftmeentegrenzen naast elkaar te bevor- tret van een meisje weg te Vlissingen een zeer bijzondere positiederen. ,Is dat te bereiken door te kie- "*"w hot rnot die de stad zich ten nutte kan maken', zen voor bepaalde mogelijkheden die Ook bjj b on w leeft die gedarhte Ihet Se*z°en Wea*™' heel sterk: binnen enkele weken hopen f ,.^4 wij de raad door een rapport over een LUoL door ons voorgestelde nieuwe ontplooi ing na een definitieve oplossing voor het boulevard-zeeweringsprobleem nader in te lichten'. Evenwicht De heer Roemers vond het voor het economisch evenwicht van Vlissingen erg belangrijk dat men niet langer en kel en alleen op het ene paard van de industrie wedt. ,In het algemeen ge sproken kan men zeggen dat het zwaar tepunt voor Vlissingen op de industrie ligt. Iets meer dan de helft van onze beroepsbevolking is in die industrie werkzaam, iets minder dan de helft vindt zijn emplooi in de dienstverle nende sector. Gezien de ontwikkeling ligt het voor de hand dat men meer «n meer naar de recreatieve diensten zal gaan omkijken'. .Het is geen nieuws, maar het is mis schien goed nog eens te zeggen dat het relatieve aandeel van onze econo mie dat steunt op de industrie een da lende lijn vertoont (en zal vertonen) terwijl het eveneens relatieve aandeel van de dienstensector stijgt'. .De recreatie neemt in die sector een voorname plaats in. De vrije tijd neemt toe. De arbeidsdag wordt verkort, de arbeidsweek wordt verkort en de va kanties verlengd'. Analyse Na de installatie sprak de heer I. Filius, wethouder van financiën en bedrijven en voorzitter van de werkgroep tot zijn me de-commissieleden over de taak van de werkgroep. ,de beleggers en exploitatie-mnatschap- ,Een inventarisatie van het aanwezige pijen zullen rendementsverwachtingen .pakket' is gewenst. Noodzakelijk zal moeten hebben alvorens één gulden in zijn een analyse te maken van het toe-Vlissingen te investeren.' risme zoals wij dat tot nu toe kennen ,Een belangrijk vraagstuk is ongetwij feld, hoe wij het toerisme zo kunnen ontwikkelen en opvangen, dat onze ei gen bevolking er mee gebaat is; met andere woorden dat het een lust en niet een last wordt! Daarbij zal men zich moeten realise ren dat een en ander dekkend of winst gevend exploitabel zal moeten zijn. Met het opsommen van verlangens en ideeën alleen Is men er niet. Met •oorts welk toerisme wij kunnen en wensen te bevorderen in de toekomst. Immers het maakt voor het uitstippelen van een beleid een groot verschil of men zich richt op verblijftoerisme of dagtoerisme. Of men het oog heeft op recreatie van de eigen bevolking in een Stedelijk De heer Roemers vond het een gelukki ge omstandigheid dat het ETI voor zeeland mede hem was komen verblij den met een rapport waarin de plaats van de recreatie nauwelijks minder is dan die van de industrie. 'ADVERTENTIE) wonen met allure... lid lange'viele 23,middelburg lange vorststr. 42, goes westkolkstr. 52, terneuzen bellamypark 52. vlissingen .eeuwse Middelburg .Voor zeldzame guldens hoeft men echt niet naar Brabant te gaan', zo meldde de Souburger Heu- ker zich donderdagmorgen telefonisch aan ons Middelburgse redactiekantoor naar aanleiding van het bericht over een .misdruk' van een nikkelen gulden. Hij is in het bezit gekomen van een zilveren gulden van 1955 die een enigs zins ronde rand heeft en waarin het randschrift ,God zij met ons' totaaJ ontbreekt. Wat de heer Heuker er mee gaat doen. .Och', zegt hij .ik heb het muntstuk opzij gelegd. Het 13 wel aar- "g om zoiets in bezit te hebben'. Vrouw bedwelmd door kolendamp KOEWACHT De in België wonende mevrouw Y. Suy-Gljsel is donderdag avond, toen ze bij haar moeder in Koe wacht logeerde, in vrij ernstige toestand overgebracht naar het Huls terse Sint- Li duinaaaekenhu is als gevolg van ko lendampvergiftiging. De moeder van het slachtoffer de weduwe Gijsel als mede haar dochtertje liepen geen nade lige gevolgen op. Men had overigens al zelf al eerder aan de mogeiijkhe.d van kolendamp gedacht. De kachel brandde namelijk slecht: er as zelfs nog een loodgieter aan te pas De heer Filius vervolgde: .Het is haast niet mogelijk een tijdschema op te stel len waarbinnen de commissie haar werk voorlopig zou kunnen voltooien en af ronden. Toch kan de studie ook niet te veel tijd vergen, want het resultaat zal bij gehele of gedeeltelijke aanvaarding onder andere van invloed zijn op stede- bouwkundige plannen voor de kust- I strook van Vlissingen'. .Het is bekend dat aan een aantal ste- debouwkundige plannen wordt gewerkt, tin eerste instantie zou ik er dan ook naar willen streven dat vóór 1 juli 1969 een aantal conclusies ter kennis van ihet college van b en w kunnen worden j gebracht'. Werkers De werkgroep bestaat behalve wethou der Filius, uit de heren S. Joustra, lid van de raad. tevens lid van de commis sie van advies en bijstand aan b en w voor zaken, het toerisme en de midden stand betreffende; G. F. Karstanje, voorzitter van de Vlissingse midden- standsbank; E. T. Oosterhuis. raadslid, vertegenwoordiger van het bedrijfsle ven (horeca) en de VW; drs C. de Schipper, rapporteur, vertegenwoordi ger van het ETI voor Zeeland en D. Stam, directeur van gemeentewerken. Onmiddellijk na de installatie hield de werkgroep de eerste werkvergadering. Op de foto: vlnr: brugemeester drs D. Roemers, wethouder-voorzitter I. Filius, drs C. de Schipper en de heer D. Stam. (Foto PZC). MIDDELBURG Officier van ju-j stitie mr T. Lebret heeft vrijdag morgen tijdens de zitting van de rechtbank, naar hij zei in het be-: lang van de openbare orde, de on voorwaardelijke ter beschikking-1 stelling van de regering geëist van H. .J. P. uit Axel. Een psychia trisch rapport was andermaal tot! de conclusie gekomen dat de doori P. gepleegde daden hem niet aan gerekend kunnen worden. P. drong: in juli binnen in de landbouwhuis- houdschool en voorts zou hij heb-j ben ingebroken in een kleuter-1 school en in een bungalow. Hoewel verdachte op de zitting van de meervoudige strafkamer onder presi-j dium van mr. B. S- Sieperda verkon digde de kraakjes in samenwerking met twee andere, overigens onbekende man nen te hebben gepleegd, waren telkens alleen maar sporen van voetstappen de Axelaar teruggevonden. De inbraken zouden, naar P. nadrukkelijk liet we ten, niet .met voorbedachte rade' zijn gepleegd. Het kwam allemaal vanwege teveel drankgebruik. In het requisitoir van de officier bleek nog eens wat P. allemaal op zijn kerf stok heeft. Hij is al eens eerder ver oordeeld wegens aanranding en mishan deling. Nog onlangs speelde hij de hoofdrol in een zaak, waarbij hij toen hij bezig was in een boerderij een por tret van een meisje weg te nemen, de vader van het meisje met een lampet kan op het hoofd sloeg. Raadsman mr. Tichelman was nogal onder de indruk van de eis van de of ficier. Dit is een ingreep van niet te onderschatten betekenis; zo betoogde de raadsman, die verder wees op het feit dat de drank hét grote probleem is waar zijn cliënt mee worstelt. Mr. Ti chelman vroeg tenslotte de rechtbank te overwegen de zaak nog één keer met een gevangenisstraf te willen afdoen. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak Dronken automobilist uit Goes aangehouden In de nacht van donderdag op vrijdag zagen surveillerende agenten te Bergen op Zoom dat een auto slingerend over de Antwerpsestraatweg reerl. De auto werd staande gehouden enl de bestuurder bleek zodanig onder in- vloed-te zijn dat hij niet'"vérder mocht! rijden. Het was W. L. te Goes. De auto! werd in bewaring genomen, het rijbe wijs werd ingevorderd en tegen L. werd| proces verbaai opgemaakt. Binnenvaartavondcursus te Vlissingen van start VLISSINGEN Dinsdag is de b innen- vaart-avondcursus aan de ,De Ruyter- school' te Vlissingen van start gegaan. Ei' hebben zich 23 cursisten gemeld voor de opleiding schipper en 11 cur sisten voor de opieiding machinist bin nenvaart. Voor de winteravondcursus zijn 2 nieu we leraren aangetrokken de heren J. W. van Aller, voor rekenkunde en Nederlandse taal aan de machinisten-op leiding en M. A. Dop, voor de nautische vakken aan de schippers-opleiding. De heer J. A. van de Berg adjunct- commissaris bij het loodswezen, die vier jaar de binnen vaart-avondschool geleid en uitgebreid heeft, heeft in verband met werkzaamheden als commissaris van het loodswezen elders het direc teurschap overgedragen aan de heer J .7. C. Hoosemans, leraar aan de ,De Ruyterschool'. Ibis gezien in Yerseke en Westkapelle De heer A. VV. Ampt, arts te Yerseke, heeft dezer dagen in de omgeving van deze plaats een ibis van een wulp. is ongeveer 58 cen timeter groot en heeft een don kerbruin verenkleed, dat. als de zon er op schijnt, een prachtige purperen tot groenachtige weer schijn heeft De snavel van de ibis is lang en omlaaggebogen. In de vlucht heeft deze vogel wat weg van een rei ger met de uitgestrekte hals en de lange poten die ver uitsteken. Vermeldenswaard is. dat onlangs ook een ibis is gezien in Westka pelle, door de heer Van der Leeuw, ook al een arts. in Rotterdam. De ibis is bmedvogel in onder an dere Oostenrijk. Hongarrje. Rus land en Azië. De vogels overwin teren in Afrika. In ons land is de soort een zeldzame gast, maar thans is deze vogelsoort merk el aardig genoeg op meer plaatsen in Nederland gezien. In dit verband zij opgemerkt, dat, naast de ibis nog andere Oosteuro- pese en Aziatische broedvogels aanmerkelijk meer in ons land worden waargenomen dan nor maal het geval is. Naast de in middels beroemd geworden noten krakersinvasie is er momenteel in ons land ook een invasie van roodpootvalken. die zelfs voorko men in groepen van tien tot vijf entwintig exemplaren bij elkaar. Dat ook deze zeer zeldzame vogels op hun tocht naar Afrika ook Zeeland zullen kunnen aandoen moet mijns inziens niet worden uitgesloten. Roodpootvalken jagen voorname lijk op insekten en lijken in hun gedrag op torenvalken (bidden ook), maar zij zijn donkerder en kleiner van postuur. P. Schollevaer. FVVH EN STICHTING ZEELAND HULST Een Inwoonster van Hulst en een inwoner van Oosterhout zijn vrij dag bij een ernstig verkeersongeval op het gevaarlijke kruispunt bjj de Absdaal- seweg zwaar gewond geraakt. Mejuffrouw E. B. uit Hulst, bestuurster van een personenauto, verleende op dit kruispunt geen voorrang aan de perso nenauto, bestuurd door P. S. uit: Oos terhout. Dokter J. Vervact uit Sint-Jansteen, die eerste hulp verleende, liet het tweetal naar het Sint-Liduinaziekenhuis te Hulst overbrengen. De beide andere inzitten den uit de auto van S.. J. S. uit Ooster hout en G. van G. uit Uden, werden slechts licht gewond. De auto's werden zeer zwaar beschadigd. Veel geld voor vakantieweken in Aardenburg MIDDELBURG De gehele volgende week zullen honderden léden van vrou wenorganisaties in Zeeland voor de ze ventiende keer in vrijwel alle plaat sen geld inzamelen voor de Zeeuwse Collecte. Mevrouw C. A. Korstanje-van L'nen, de organisatrice van deze collec te, heeft in vrijwel alle Zeeuwse plaat sen contactadressen gezocht en gevon den. Als voorbereiding heeft men voorts zes regionale bijeenkomsten belegd. De organisaties achter de Zeeuwse federa tie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (met 14 vrouwenorganisaties) en de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel werk. Vorig jaar bracht de Zeeuwse Collecte ruim 35.000 gulden op. De presidente van de Zeeuwse FVVH, mevrouw G. K. Hesselink-Mondria, vertelde vrijdag ochtend tijdens een persconferentie, dat de opbrengst voor een groot deel was besteed aan de organisatie van een aan tal vakantieweken voor gehandicapten en bejaarden in de .Van Eeghenstich- tmg' te Aardenburg. In deze stichting kunnen per week 30 gezonde mensen of 20 gehandicapten worden onderge bracht. Dit jaar werden drie weken voor bejaarden en vier weken voor gehandi capten georganiseerd. In totaal kon men aan 166 mensen een vakantieweek aan bieden. Mevrouw Korstanje tekende hierbij aan, dat 32 procent van de aan vragers moest tvorden teleurgesteld we gens geldgebrek. Mevrouw Hesselink benadrukte, dat tij dens de vakantieweken een aantal vrij willigsters uit de vrouwenorganisaties als helpsters dienst doen: op 18 gehan dicapten moeten er 12 helpsters zijn. Een ander aspect van deze vakantie weken is het sociale contact van de ge handicapten en de bejaarden, die on der normale omstandigheden vaak zel den hun huis verlaten. Uit de reacties is wel gebleken, dat men deze vakan tieweken op bijzonder hoge prijs stelt. Het tweede object, waar het geld van de Zeeuwse Collecte voor bestemd is, is het Anjerfonds. De collecte voor dit fonds is in Zeeland nooit bijzonder po pulair geweest. De uitkeringen van dit fonds zijn echter gebaseerd op de be dragen, die per provincie worden ge leverd. zodat de steun van de Zeeuwse Collecte toch ten goede komt aan de Zeeuwse samenleving. Een derde object is een gift van de drie Zeeuwse LOM-scholen. De gedach ten gaan hierbij uit naar iets, dat niet subsidiabel is, zoals een filmprojector of een bandrecorder. PLAATSELIJK Van de totale opbrengst blijft 18 procent in de plaatsen, waar de inzameling Is gehouden. In de klei nere plaatsen wordt dit geld veelal besteed voor het bejaardenwerk. In Middelburg, waar men rekent r; een bedrag van tegen de 250 guld»; organiseert men jaarlijks een aulotoch voor bojaarden. Verder krijgt Jeugdlar,; een subsidie. Het geld. dat men zogii gebruikelijk bestemde voor de bejaar. deiisociëteiten, werd de laatste jaren g«. reservcerd en dat wordt benut voor d- aankoop van badhanddoeken voor ln dienstencentrumdat overigens word: .bemand' door leden van de vrouwen, organisaties In Vlissingen heelt men besloten 6 opbrengst te besteden aan een aanu nuttige zaken voor de kortelings opg* richte jeugdsoos voor geestelijk gehan dicapten, die in .Don Bosco' wordt houden. In Souburg betaalde men d- jaar voor twee mensen een vaartocb: met de .Henri Dunant' en in Rittherr. kreeg de muziekvereniging ONDA e»; bedrag van ongeveer 15 gulden. In Goes is de Zeeuwse Collecte getulp de opbrengst van 10 cent per inwon»? bijzonder populair. Men rekent op zo: 300 gulden, dat in Goes kan worde besteed. De gedachten gaan zoals s. tijd uit naar één object, namelijk er. rolstoel, die zal worden gebruikt vee de patiënten van .Ter Valcke'. Een aar, tal Goese dames gaa deze mensen wandelen. In Terneuzen besteedde men in voor gaande jaren het geld aan onder mwi sets met pannetjes voor een tafelt]* dekje-dienst, een invalidewagen en <1- laatste keer voor de oprichting van ees vrouwenadviesconiiiiissie voor de wo ningbouw. BELGISCHE MINISTER VERKEER BEZOEKT DE DELTAWERKEN DEN' HAAG (ANP) Volgende week maandag en dinsdag (7 en 8 oktober) 7,al de Belgische minister van verkeer, de heer A. Bertrand, vergezeld van een aantal staffunctionarissen, een bezoek aan Nederland brengen. Hij zal de gast zijn van de Nederlandse staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de lieer M. J. Keyzer. Besprekingen zullen worden gevoerd over de vervoerpolitiek van beide landen, zowel in bilateraal als in KEG-verband. Voorts staan op het programma een bezoek aan de Rotterdamse haven en de deltawerken. MIDDELBURG Lief zijn voor de dieren op dierendag is vrijdag middag in daden omgezet toen voorbijgangers in de vest bij de Langevielebrug twee eenden ont dekten die in een fuik waren te rechtgekomen. Met een reddings- haak werden de fuiken naar de kant getrokken, waarna, de een den, die dreigden te stikken, uit hun benarde positie konden wor den gered. Toen mevrouw Suy 's avonds naar h slaapkamer wilde gaan, viel ze n Kaar moeder die zelf ook al enigszins bedwelmd wqs, had de tegenwoordig heid van geest een dokter te bellen. De ze liet mevrouw Suy onmiddellijk naar Hulst overbrengen, Haar toestand is nog steeds ernsitg. Biet Donderdag was het dan zover. Toen brachten twee gespierde ke rels op de redactie de biet bin nen, die het wonder xian Onwer- kerk (ifiOO gram) overtrof. Ja, zo gaat dat met die dingen, er is nog geen grote biet gevonden of men komt alweer met een exem plaar aandragen, dat nog groter en nog zwaarder is. JHt ts het definitieve record' zei een van de mannen, nog nahij gend. Maar vrijdag v;as er al een brief uit Oostburg, dat men daar een gigant had uitgegraven, zo om vangrijk, dat men de winpïaats denkt te bestemmen als terrein voor het nieuwe zwembad, als het streekplan het toestaat althans. Als je op de plaats aankomt, waar de biet uit de grond kwam en je kijkt over de rand, krijg je een akelig gevoel in je maag', zo schrijft men uit Oosiburg, ,vi)f mannen hebben geholpen bij het MIDDELBURG De toneelgroep .Are na' trekt een oosters spoor door Zee land met een voorstelllngenreeks van het spel .de gestolen prins'. In Zierik- *ere scholen al kunnen genieten van de opvoering van het sprookje van Dan tot Heroh. waarin muziek en aankle ding de oosterse sfeer nog eens extra accentueren. Ook de toneelmeester bleek een actief deel te hebben in het spel, waarmee Arena veel succes oogst. Er zullen nog voorstellingen volgen in Vlissingen, Goes, Axel en Terneuzen. Het Amsterdams jeugdtoneel komt bin nenkort naar Oostburg om daar het sprookje ,de prinses van de zee' op te voeren. Examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeut-.sch examen natuurkundig ingenieur. de heer J. P. van der Straaten te Terneuzen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het kandidaatsexamen rechten mej L. .J Blok te Terneuzen en de heer J T. van der Steur te Dom burg. VLISSINGEN Het werk aan het Vlissingse politiebureau heeft een aanvang genomen. Don derdag en vrijdag heeft men voor het oude bnreau aan de Breestraal een uit twee verdiepingen In staande directiekeet opgebouwd. Op het bouwterrein was namelijk k gepla» ?rd in de Breestraat eenrich tingsverkeer Ingesteld. Met in gang van 8 oktober mag men in de Breeslraat alleen in de rich ting van het Bellamypark rijden. Tevens worden op deze weg enke le parkeerverboden van kracht. In een circulaire heeft de com missaris van politie, de heer J van Marion, de buurtbewoners van deze maatregelen op de hoogte gebracht Deze circulaire werd ook gestuurd naar het onderwijzend personeel van de Jacob Catsachool. de Prins Willemschool. de Frans Naereboutschool en de kleuter school het Mezennest en naar de ouders van de leerlingen van deze scholen. Het drukke verkeer en het opladen van bouwmaterialen tijdens de bouw van het nieuwe bureau kan namelijk voor de kin deren gevaar opleveren. De bou.v za! ruim een jaar in beslag nemen Op de foto: voor de bouw van het nieuwe Vlissingse politiebu reau heeft men in de Breestraat uit twee verdiepingen bc- ZIERIKZEE Na de instemming van de Schouwse 'gemeenten heeft vrijdag middag in ,-Mondragon' te Zierikzee ook de vergadering van aandeel houders van de waterlehUngniy. .Schouwen-1 Duivelend' ja gezegd tegen de fusie met .Midden-Zeeland'. I»e voorzitter van de Schouwse raad van beheer, burgemees-1 ter D. W. Kastelein van Zierikzee .in ventarisering bjj opheffing \an de maatschappij nog een en ander en stip te daarbij diverse punten aan. Op deze besproken punten komen \vjj in het volgend nummer van onze krant nader terug. STAVENISSE Vrijdagmiddag ontstond een dijkval van ongeveer honderd meter lengte in de Zeedijk langs de Oud-Kempenshofstedepol- der nabij Stavenisse. Bij deze val gingen betonnen blokken door af brokkeling de diepte ineen diepte, die men nog niet heeft kunnen pei len. Een landbouwer die in de biiiirl van de djjk woont, kwam als eerste tot deze ontdekking en waarschuwde onmiddel lijk de heer -J. A. Norlier. waterbouw kundig ambtenaar te Stavenisse. Inmid dels heeft men de djjkwacht ingescha keld, want er heerst nogal onrust: bij de mensen, die in «Ie omgev ing van de dijk val wonen. Commissie voor havenplannen in Zeebrugge BRI'sSEL In België zal een commis sie worden benoemd om de verschil lende projecten voor Zeebrugge te on- derzoeken. De commissie zal de ont werpers van «Ie plannen voor Zeebrug ge boren en daarna binnen een beperkte tijd een vooradvies uitbrengen. Dit deelde kamervoorzitter Van Acker woensdagmiddag mee in aanwezigheid van de ministers De Saegen, openbare werken. Bertrand, verkeerswezen en Vleriek, streekbeleid in Vlaanderen na een bespreking met een afvaardiging' uit West-Vlaanderen. geleid door gou verneur ridder van Outiyve d'Ydewal- le Op deze bespreking werd beraad slaagd over de Belgische havenproble- men in hel algemeen cn over de aan voer van ruwe one in Zeebrugge in liet Van 7-13 oktober wordt in onze provincie de Zeeuwse collecte ge houden. Het lijkt haast een over bodige zaak om deze collecte nog eens extra onder uw aandacht te brengen, omdat ieder jaar de to tale opbrengst een grole verras sing blijkt te zijn. Als u even denkt, dat de bruto-opbrengst in 1967 3000 hoger was dan in 1966 dan is er alle reden om de komen de week van 7-13 oktober vol ver trouwen tegemoet te zien. De doeleinden van deze collecte zijn ons allen bekend: toch wil ik niet nalaten ze hier voor u nog even te vermelden: le. vakantieweken voor gehandi capte jongeren en bejaarden. 2e. vakantieweken bejaarden; 3e. Anjerfonds Zeeland: 4e. geschenk aan de lom-scholen (scholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden); 5e. 18 procent van de plaatselijke selijk maatschappelijk werk. Dankzij de grotere opbrengst van de collecte van het vorige jaar zijn er 4 vakantieweken met in totaal 80 gehandicapten georgani seerd en we zouden dit aantal nog graag willen opvoeren, gezien de grote aanvraag. Gedurende drie vakantieweken hebben we in totaal een 90-tal be jaarden een plezier kunnen doen 'door ze een week in de Van Ee- ghenstichting te laten doorbren gen. Graag zagen we ook deze drie weken opgevoerd tot zes. ten einde aan alle aanvragen te kun nen voldoen. De bijdrage voor het Anjerfonds wordt gebruikt voor culturele doeleinden. Er werden bijv. bij-,, dragen ter beschikking gesteld ter aanschaffing van nieuwe instru menten voor harmonie- en fanfa rekorpsen en in het algemeen voor amateuristische kunstbeoefe ning. waarbij vooral de jeugd be trokken is. De lom-scholen zullen dit jaar met hun onderwijs starten in Middel burg, Goes en Terneuzen. Het ligt in de bedoeling deze scholen een geschenk aan te bieden bijv. in de vorm van een projectieapparaat of iets van dien aard. Ik hoop van harte, dat u met on« al deze projecten de moeite waard zult vinden om financieel uw steun hieraan te geven; wanneer we geven met ons hart dan is leder bedrag welkom en zal er ook in de week van 7-13 oktober geen vergeefs beroep op u worden ge daan. Daar konit nog bij, dat van het bedrag dat u geeft 1.8 procent ten goede komt aan de activitei ten van uw eigen woonplaats. Van harte wens ik onze collectan ten veel succes toe en moge het zo zijn dat de opbrengst van 1968 de voorgaande jaren nog zal over treffen. C. van Aartsen-Stap Erepresidente van de Nederland se federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zee land. ADVERTENTIE' ZONNIG Zonnige perioden en vrijwel overal droef Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: zon: 20 tot 70 procent; min.temp.: om streeks normaal; max.temp.: van onge veer normaal tot 3 graden boven nor maal; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent Voor maandag: zon: 30 tot 80 procent; min.temp vat ongeveer normaal tot 3 graden ondr: normaal; max.temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal: kar-' op een geheel droog etmaal: 80 procent, kans op een droge periode van minsten» 12 uur: 90 procent. Normalen voor 3 tot 7 oktober: min.temp. max temp- Den Helder 10 15 Eelde 7 15 De Bilt 8 16 Vlissingen 11 16 I Zuid-Limburg 8 16 J ZON EN MAAN oktober Zon op 06.49 Maan op 18,02 i oktob»- Zon op 06 51 Maan op 18.12 onder 18-08 onder 06 onder 18.04 onder 07.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2