Beheerslijn Walcherse kust niet landinwaarts A LA CREME fGroko Verstedelijking nieuwe woonwijken blijft achter Mariniers oefenen in Z.-Vlaanderen Overdekt zwembad SPINAZIE ZEKER VOOR KOMENDE 100 JAAR Vergoeding voor Westkapelle incidenteel WANDPLASTIEK GEMEENTE MIDDELBURG VOOR HERCULES' iraanse ambassadeur BEZOEKT zffi.and De man van vandaag doet gewoon wat-ie leuk vindtt MEUWSEN Mij ,De Schelde' onderzoekt nieuw systeem voor vuilverbranding Raadslid tegen bord doodlopende weg' bij begraafplaats zeeuws ALMANAK Winkelen Commissaris opent hts in Vlissingen Pianorecital BURGEMEESTERS. W.M. MOOIJMAN VAN 0VEZANDE NAAR OUDEWATER Gemeente met 4500 inwoners TVorgels piano's hi-fï installaties mossels versteeg® 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 (ADVERTENTIE) die op de begroting 1969 voor de water schappen ziin uitgetrokken. Van dit be-> drag is 3 miljoen bestemd voor de cala- i MIDDELBURG De beheersnjn, die voor de Walcherse kust een strook grondgebied begrenst, waarachter in de richting van de zee niet gebouwd mag worden, zal voorlopig niet verder landinwaarts verlegd worden. ,Voor de komende 100 jaar zitten we zeker goed met de huidige beheerslijn', deelde mr. J. H. C. Heyse woensdagmorgen aan de hoofdingelanden van het waterschap Walcheren mee. De heer Heyse leidde de algemene ver gadering bij afwezigheid van dijk graaf jhr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg. De beheerslijn kwam uitvoerig ter spra ke toen de hoofdingelanden moesten be slissen over het voorstel om een over-j eenkomst aan te gaan met Westkapelle. waarbij de financiële gevolgen van een! herziening van het uitbreidingsplan; Joossesweg geregeld moeten worden. Deze herziening is noodzakelijk in ver band met werken in het belang van de' zeewering ter plaatse. Het is namelyk nodig om een strook grond tussen huizen in dit plan en1 de huidige duinen vry te houden voor eventueel in de komende tien jaar uit PAALHOOFDEN toorts deelde de waarnemend dijkgraaf! mee. dat de bouw van paalhoofden bij Oranjezon duurder is uitgevallen, name lijk 214.000, omdat er door verdiepin gen langere palen nodig zijn. Het rijk- verleend hierin 90 procent subsidie. Do hoofdingelanden besloten een ge dempte kreek tussen de Veerseweg en de Bosweg te Veere aan de provincie te verkopen voor 2,- per vierkante me ter. Daarmee ging de vergadering ak koord met het ïneerderheidsvoorstel van het dagelijks bestuur. De minderheid1 wilde 1.- vragen. Ook de provincie had bezwaar tegen de prijs van 2.- per vierkante meter; zij wilde, dat er niet meer dan de traditio nele normprijs van 10 cent betaald hoef de te worden. De heer J. de Visser: ,Ze willen het voor niets hebben. De provincie moet dan maar eens van die traditie afstappen'. De heer E. T. Oosterhuis, die deel uitmaakte van de minderheid in het dagelijks bestuur, vond het niet net jes om 2,- te vi-agen van de provin cie voor een kreek, die ze zelf (met goedkeuring van het waterschapge dempt heeft. Hij wilde ƒ1,- handha ven als principeprijs. De heer P. Waarnemend dijkgraaf Heyse deelde mee, dat de schade voor de gemeente op f 51.000 geraamd wordt. De schade, die ten' is bezig deze schade te berekenen. In het kader van de deltawerken ver leent het rijk een bijdrage voor het grootste deel van de kosten. INCIDENTEEL Hoofdingeland YV. F. Christiaaasen was bevreesd, dat er straks nog meer ge meenten schadevergoedingen zouden in dienen. Volgens de waterschapsïngeni- eur, ir H. Visser, betrof Westkapelle echter een Incidenteel geval. Het gaat.j namelyk over een reeds goedgekeurd! plan, dat niet meer gerealiseerd kanj worden; in het vervolg worden dergelij-, ke uitbreidingsplannen, wanneer ze ovèr de beheerslijn heenkomen, niet meer goedgekeurd. Mej. A. C. de Bruijn van Melis- en Mariekerke dacht in dezelfde richting! als de heer Christiaansen. Zij was van oordeel, dat de beheerslijn nog best 100 m achteruit kon; dan zit het. waterschap voor een lange ter mijn veilig. .Die woorden zijn me uit het hart ge grepen', merkte waarnemend dijkgraaf Heyse op. .Maar de hogere instanties, die de lijn in overleg met het waterschap vastgesteld hebben, gingen daar niet mee akkoord'. ring met het voorstel a Aan het begin van de vergadering had mr Heyse opgemerkt, dat men zich niet veel moet voorstellen van de 12 miljoen. MIDDELBURG Het 'geschenk van de gemeente Middelburg aan de che mische industrie .Hercules', een vijf meter groot wandplastiek in hout van de Middelburgse monumentalist Antoi- ne Mes, zal vrijdag 11 oktober om half vijf tijdens een korte bijeenkomst in de hal van de Herculesfabriek worden onthuld en overgedragen. De houtplas- tiek geeft in een grote verscheiden heid van materiaal en kleur de ver bondenheid van de stad Middelburg met de nieuwe industrie weer. ADVERTENTIE 450 GRAM 4r# 1.15 KWALITEITS PIEPVRIFR VLISSINGEN De ambassadeur vau Iran in ons land, de heer E. Riahi, brengt op het ogenblik een tweedaags bezoek aan de provin cie Zeeland. Het bezoek begon woensdagmor gen met de bezichtiging van het koninklijk kweekbedrijf en zaad-! handel D. J. van der Have NV te Kapelle-Biezelinge. De directie van het bedrij'f bood de diplomatieke gast een lunch aan. 's Middags bezocht de ambassadeur de! werven van de koninklijke maatschappij I De Schelde te Vlissingen. Om half zeven 's avonds werd hij door de commissaris' van de koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen, thuis ontvangen voor een ape- ratief. Daarna ging het gezelschap naar! het Abdijrestaurant, waar de directies van beide door de ambassadeur bezoch te maatschappijen een diner aangebo den. Ook mr Van Aartsen zat hierbij aan. Vandaag, donderdag, bezoekt de ambas sadeur Veere. Hij wordt daar ontvangen door burgemeester A. de Kam. Na het bezoek aan Veere reist de heer Riahi door naar Rotterdam. Lamport, die als woordvoerder van! de meerderheid in het dagelijks be stuur fungeerde, wees er op. dat de taxatieconimissie een bedrag van 2.- vastgesteid heeft en dat de vergade ring die prijs dan ook moet aanhou den. De waarnemend dijkgraaf liet de hoofdingelanden welen, dat er naar aanleiding van het akoestisch rap port over de vergaderzaal nog geen nader voorstel is opgesteld. ,Het is een moeilijke kwestie', zei mr Heyse. Zijn persoonlijke mening wilde' hij overigens wel even doorgeven: ,Als de dame en de heren niet fluisteren of door elkaar praten dan zijn er j geen ingrijpende wijzigingen nodig'. De heer De Visser verzocht in del rondvraag om de schouwdatum voor de sloten te verzetten in verhand met de siechte weersomstandigheden. Hy kreeg adhesie uit de vergadering, waarna mr Heyse beloofde, dat deze zaak in het dagelijks bestuur nader bekeken zal worden. Mei. De Bruijn vestigde nog de nan-j dacht op de chemische bestrijding van vuil in de sloten. Zij had gelezen, dat! daardoor 44 manuren per kilometer sloot bespaard kunnen worden. .Is een rela-| tief begrip', deelde ir Visser mee. Hij liet weten, dat er enige jaren proeven: genomen zijn in de Oostwatering, maar' dat het resultaat niet zodanig was om! er mee door te gaan, Het kan volgens de ingenieur een goede aanvullende maatregel zijn, maar geen recept voorl alle kwalen. Overigens houdt de tech nische dienst zich op de hoogte van de| ontwikkeling in de chemische bestrij ding. BEVESTIGING VONNIS KINDERMOORD ZIERIKZEE DEN HAAG Het gerechtshof te Den Haag heeft met overne ming van gronden het vonnis be vestigd dat de Middelburgse recht bank op 26 juli gewezen heeft in de strafzaak tegen de 39-jarige wedu we uit Zierikzee, die ter zake van| kindermoord veroordeeld was tot een gevangenisstraf van 9 maan-| den met aftrek, waarvan twee' maanden voorwaardelijk. De officier ran justitie te Middelburg \ind vier jaar met aftrek geëist. Hij tekende tegen hel: vonnis van de recht-l \>ank appel aan waarna de advocaat- generaal hij het Haagse hof een gevan-| genisstraf van twee jaar met aftrek te gen de weduwe eiste. Omdat zij in Zierikzee wilde blijven i doorgaan voor ,een fatsoenlijke vrouw' heeft de weduwe Maria V. haar zwan gerschap en de geboorte van haar ba by voor iedereen geheim gehouden. Di rect na de geboorte op 14 februari wurg de zij de baby met een nylonkoord. Het] lijkje wierp zij later in de haven vani Zierikzee. Pas na een zeer intensief' huis aan huis-onderzoek ontdekte de! rijkspolitie we voor deze kindermoord verantwoordelijk was. Hij gaat naar Meuwsen en schaft zich een pauwblauwe, chocoladebruine of vlamrode polopull aan(f29.75). Of 3 kleurige 'slipovers tegelijkertijd (ze zijn tóch maar f 19.75 p.st.).Of flamboyante dassen met pochettes van couturier Max Heymans... uw grijze pak wordt ineens ƒ100.- méér waard! Durf eens wat-u bent toch een man? Op naar Meuwsen. (loop er eens binnen!) VLISSINGEN - WALSTRAAT 66 - TEL. 2167 IN TOTAAL EEN 500 MAN VLISSINGEN' De XV Koninklijke maatschappij De Schelde te Vlissingen. {behorend tot de Rijn-Schelde groep, wil binnen afzienbare tijd op de markt komen met een nieuw systeem voor vuilverbranding. Een aantal mensen van De Schelde vertoeven momenteel in de Verenigde Staten waar zij het nieuwe systeem bestuderen dat daar wordt beproefd. Het vervaardigen van vuilverbrandings installaties zou passen in het diversit'i- catieprogramma van De Schelde. Van 'verschillende zijde, onder andere van de gemeenten Vlissingen en Middel burg, is voor dergelijke installaties al belangstelling getoond. KOUDEKERKE Volgens het GB-raadslid P. Flipse ergeren in woners van Koudekerke zich aan A-eg' bij de algemene begraaf plaats. .Straks komen zc er nog op af van die rubriek Goed Ge schoten uit het blad Televizier', merkte het raadslid tijdens de vergadering van woensdagmiddag quasi-bezorgd op. Burgemeester H. Koevoets: ,ik dacht al: waar natuurlijk uit Televizier'. De heer Flipse vond het beter wanneer er bij de weg naar de begraafplaats een bordje zou worden geplaatst met erop de woorden .geen door gaand verkeer'. Zou zo'n bordje daar niet opnieuw aanstootgevend kunnen werken, vroeg de raads voorzitter zich toen af. MARINEDAGEN IN BRESKENS VLISSINGEN Van maandag 7 tot i niet vrijdag Jl oktober zal liet korps mariniers oeleningen houden in Zeeuwscli-Vlaanderen- Aan deze oefe ningen zullen ongeveer 500 mariniers, bestaande uit één parate infanterie- eompagnie (de zg QPO-compagiiic) en één opleiding-compagnie, deelnemen.j Ter gelegenheid van dez eoclening zullen er in Breskens op 11, 12 en IS oktober marinedagen worden gehouden. Ver der zal de marinekapel een taptoe zorgen op 7 oktober in Oostburg en 12 oktober te Breskens. Het doel van de oefening is het ontwilt-1 kelen en opvoeren van de zelfstandig-j heid. initiatief en improvisatie-vermo- gen in de kleinere gevechtseenheden. Zo zal onder meer het optreden in klei-| ne zelfstandige verbanden, zowel defen sief als offensief worden beoefend, ter-! wijl infiltraties vanuit zee, gecombineerd: met aanvallen op steunpunten en liet; uitvoeren van een raid (vanuit zee) eveneens aan de orde komen. Voor het uitvoeren van deze raid (op! compagnie-niveau) en de infiltraties, be vindt zich op Walcheren een parate QPO-compagnie. De raid zal worden uit gevoerd op een bepaald gedeelte van de] Zeeuws-Vlaanderse kust, die door de an-, dcre compagnie middels steunpunten en patrouille-activiteiten zal worden ver dedigd. Leeuwse Het jongetje, dat in Souburg boodschappen voor zJn moeder had gedaan, nam bij het verlaten van een zelfbedieningsbedrijjgeen ge noegen met het wisselgeld. De juffrouw, die de kassa beheer de had hem een handvol munten uitgekeerd, dubbeltjes, kwartjes, zilveren guldens en één nieuvje, nikkelen gulden. J)le moét ik niet hebben? zei hij, /He is niet echt'. Jfou? zei de juffrouw, met een begin van verontwaardiging, /He is anders net zo goed een gulden waard hoof. JJietes', zei het vw.tje, /zeventig cent en m'n vader liegt niet'. Hij hield z"n hand op in een dui delijk verlangen: dertig cent erbij óf een andere. Hij kreeg een andere. GISSINGEN De commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, zal de nieuwe-hts in Vlissingen openen. Dat gebeurt dan op 7 november 's middags omstreeks drie uur. Het nieuwe schoolgebouw aan de Edi-: sonweg is sinds 19 augustus van dit] jaar volledig in gebruik. Vorig school-! jaar werden reeds de laboratoria en de| werkplaatsen benut. VOORLICHTING OVER: MIDDELBURG Het comité Over dekt Zwembad te Middelburg wil de inwoners van de stad aan de hand van tekeningen, kaarten en mondelinge toe lichtingen nader kennis laten nemen met de plannen, zoals die voor het overdekt bad zijn opgesteld. Het comi té gaat er daarbij van uit. dat de be- ivolkïng moet kunnen zien waarvoor zij, via verschillende acties, geld geeft. [Daarom wordt vrijdagavond aanstaande in het stadhuis '(ingang Markt) een t voorlichtingsbijeenkomst gehouden, 1 waarop iedereen, die belangstelling heeft voor het bad. vanaf 8 uur een kijkje kan komen nemen. Burgemeester mr J. Drijbcr en sport ambtenaar J. Scholten zullen de toe lichtingen verstrekken. Een circulaire is aan alle scholen en bedrijven in Mid-, delburg verzonden met. het verzoek de aankondiging op het mededelingenbord; aan te brengen. Tijdons deze voorlichtingsavond zullen certificaten te koop zijn, waarmee men kan helpen aan de bouw van het bad. Ze kosten 50 per stuk en ze geven recht op 15 gratis baden in het over dekte bad. Na de eerste inzamelingsactie, die vorige week vrijdag heeft plaats gevonden en waarvoor de sportvere nigingen zich ingezet hadden, alsme de de gift van 75.000 van de ju bilerende Vitrite Fabriek, geeft de centenmeter voor het stadhuis thans een bedrag van bijna 87 700 aan. DE HALLE, AXEL GEOFFREY MADGE De Australische pianist Geoffrey Madge gaf een pianovooi dracht in liet nieuwe culturele centrum ,De Hallo' te Axel. De nu 27-jarige pianisl won reeds verschil lende prijzen in concoursen en competi ties: na zijn studie aan het conservato rium te Adelaide te hebben afgesloten, studeerde hy o.a. bij Jaap Spaanderman, Hans Henkoinans en bij de beroetndu Spaanse pianist Eduardo del Pueyo. Dat Madge hoegenaamd geen technische problemen kent. bewees do uitvoering van de aangekondigde werken. Vier so nates van de Italiaanse componist Do- menico Scarlatti (1685-1737) openden een evenwichtig opgebouwd programma. Deze vier korte klankstukken kwamen niet genoeg tot hun recht op de vleugel die, voor een zaal met een capaciteit ais ,De Halie', te klein is. Ondanks dit euvel blonk Madge uit door zijri ritmische in getogenheid, waardoor syncopische mo tieven nooit hard of banaal werden ter- wille van het effect, maar eerder de in tensiteit van de toon versterkten. Het is geen gemakkelijke opgave op een nieuw, niet ingespeeld instrument, korte sprankelende motieven met afwis selende stemmingen te laten dansen. Later op de avond, in de Diabelli-varia- lies van Ludwig van Beethoven, bleek het instrument reeds een deel van zijn stroefheid gelukkig te hebben prijsgegeven. Vervolgens vertolkte Geoffrey Mad_ge de sonate in C-mineur van Joseph Haydn (1732-1809). Deze compositie uit 1771 vormde als hel ware een emotionele ver lenging van de voorgaande Scarlatti-so- nates. Niet alleen ritmisch-harmonisch, maar ook melodisch vraagt het stuk een enorm genuanceerde interpretatie. Hier bleek dat de pianist beschikt over een gezond gevoel voor humor, dat het hem mogelijk maakte de tempowisselingen in het eerste deel moderato) uit te bui ten mét een schitterende pianistiek. Vooral bewonderenswaardig was zijn le- gato-spel met de linkerhand in het middendeel, dat niet afbrokkelde m korte reeksen van dubbelgrepen. Het laatste deel (finale) kreeg een bijna Beethoveniaanse spanning door zeer subtiel toegepaste versnellingen en ver tragingen en rees daardoor uit boven de gezéllige vlotte huiskamermuziek- Na Haydn's onstuimigheid het meer in troverte ,1'Isle joyeuse' van Claude De bussy (1862-1918). waarin Geoffrey Madge bewees te beschikken over een feraffineerd toucher. >it stuk, gecomponeerd in 1904 bewijst de autonomie van elke kunstvorm, los van schilderkunst of woordkunst. De vertolking ervan was puur ,sec': de mu zikale structuren, zoals genoteerd door Debussy, kregen hun werke lijk eigen intentie toebedeeld, zonder te zijn geïndoctrineerd met fabels uit hel Verre Oosten. Het was jammer dat de door Madge op geroepen sfeer-velden te ver uit elkaar kwamen te liggen door de enigszins matte, absorberende akoestiek Het magistrale hoogtepunt vormden de Diabelle-variaties, opus 120 van Ludwig van Beethoven (1770-1827). Deze drieën dertig variaties behoren tot de moei lijkste werken uit de pianoliterntuur. Het thema, een wals van Anton Diabellï, is een lichtelijk banale melodie en is juist daardoor zo'n geschikt gegeven voor Beethoven om als uitgangspunt te die nen voor een serie stukken, waarin hij zich direct al vanaf de eerste varia tie kan dïstanciëren van middelma tigheid en burgerlijkheid. Muzikaal houdt elke variatie relaties met het the ma. Geoffrey Madge heeft ons in Beethoven volledig kunnen overtuigen van zijn technische capaciteiten. Zijn virtuositeit (trefzekerheid, dubbelgrepen. spel en stagato-spelstaat echter nooiL op zich zelf, maar vormt een uiterst betrouw baar instrument, dat hij geïnspireerd hanteert om een muzikaal verantwoorde weergave te bewerkstelligen, hetgeen eveens bleek uit de toegift, de Toccata van Robert Schumann. Het is te hopen dat voor een kunstenaar van een dergelijk formaat de. concert mogelijkheden in Zeeland langzamer hand groter worden Van P. f Slot van pagina 1 door wandelpaden met groenstroken, is er \oor een gezelligheidscentrum dikwijls weinig plaats. De nieuwe wijk is er niet ,warm' genoeg voor. V oorzieningen De voorzieningen stoppen niet bij winkels alleen. Een opvallend (maar niet zo moeilijk verklaarbaar) ver schijnsel is dat de nieuwe wijk nogal wat lichtreclames van bankinstel lingen laat zien. Bijna alle grote banken hebben een gewoon of bij kantoor in de nieuwe wijk. Het aan tal vestigingen groeit nog. Typi sche voorbeelden in Zeeland hiervan zijn Vlissingen Paauwenburgen Terneuzen (componistenbuurt). De bewoners zijn erg gevoelig voor dit soort voorzieningen dicht bij buis. Dat geldt natuurlijk ook voor scho len, vooral kleuter- en lagere scho len. Het is voor ouders een pret tig idee dat de kleinsten wat dich ter bi] huis zitten. Het algemeen voorzieningenpeil ligt in de nieuwe wijken in het alge meen Iets tot soms zelfs beduidend hoger dan in de typisch oud te kwa lificeren wijken van het reeds ju- ren bestaande centrum. Dat maakt dat de nieuwe wijk vooral bij jon gere mensen erg in trek is, hoewel de bezwaren die nog algemeen te gen de bewoningen van gebouwen met meerdere woonlagen bestaan, een moeilijke drempel kunnen op werpen Klacht Algemeen bestaat de klaeht dat in stellingen van openbaar nut nog zo weinig in de nieuwe wijk vertegen woordigd zijn. Men noemt dan met name hulp kantoren van de PTT, waar alle handelingen elke dag verricht kunnen worden, een nulpbureau van de politie en medische cen tra. Deze fotomontage ylaatst ons middenin de me uwe wijk. Links hoogbouw in Vlissingen (Paau wenburg), rechts van lioog naar laag het nieuwe woongedeelte van Terneuzen(Foto PZO) Als een gebrek wordt gevoeld dal de doktoren praktisch allen in de oude kernen gevestigd zijn. Bij spoedgevallen kan het wach ten soms erg lang duren... Aan de andere kant voelt men zich zo zeer met de oude kernen cn de bewoners daarvan verbonden, dat het ene rentraie stadsidee ook zeker in de wat grotere nieuwe Zeeuwse woonwijken behouden is gebleven Het is bepaald niet zo dat men als in Amsterdam en Utrecht zozeer in zijn eigen wijk is gaan leven dat men het oude hart; van de stad al leen maar hoort kloppen als in het. stadhuis de gemeentelijke belastin gen verhoogd worden. Benoeming per 16 oktober a.s. OVEZANDE Er komt in Zuid-Beveland opnieuw een burgemeesterspost vrij: bur gemeester N. W. M. Mooij- man van Ovezande is met in gang van 16 oktober aan staande benoemd tot eerste burger van Oudewater. Hij verwisselt 'daarmee Ovezande met zijn ruim 1300 zielen voor een gemeente van 4500 inwo ners. De hoer Mnoijma» is bijna /.es jaar burgemeester van liet. lïevelandse dorp geweest. Hij werd er per J december 1902 benoemd. .'I Is een gezellige lijd ge wees I, ik heb er prettig gewerkt*, vindt de lieer Mony- man van zijn Bevelandse peri ode. Hij ziel in zijn benoe ming een duidelijke relatie tol de herindeling, die naar zijn mening in 1970 toch wel tol stand zal komen, ,Een heel plezierig bericht', vond Ovezandes burgemeester van de tijding van zijn benoeming in Ou dewater. Hij kent de plaats niet, maar dat was In Ovezande ook zo'. Aanstaande maandagmid dag om 3 uur zal hy met zLjn echtgenote een oriënterend be zoek brengen aan zijn nieuwe gemeente; op 15 oktober volgt de beëdiging door de commissaris dei- koningin in Zuid-Holland. Over een installatie-datum zal bij het komende bezoek worden gespro ken. Eén van de belangrijkste za ken tijdens zijn Ovezandse pe riode is naar de mening van de heer Mooijman de moge lijkheid geweest om de wo ningbouw Ie stimuleren: er GIRONUMMERS VOOR ZWEMBAD Het comité Overdekt zwembad Middelburg heeft thans ook en kele gironummers geopend. Het zijn: giro 97721 tnv Amrobank i met vermelding Overdekt zwembad) giro 12946 tnv Mlddenstandsbank (eveneens met vermelding Over dekt zwembad). ADVERTENTIE zijn een /.estiglal woningen gelKiuwd, «aaronder 33 bc- jaardcnwonlngen en 27 een gezinswoningen. Bij de bcjaar- denwonïngeii zit ook het cen trum .Stengehóf'. Van belang Vindt de burgemeester ook, dal Ovezande beschikt over een goedgekeurd bestemmingsplan, .dat royale mogelijkheden lol uitbreiding heeft' .Als er in de toekomst nog meer indus trieën naar het Zuid-Sloe ko men. dan is Ovezande een aan trekkelijke woongemeente'. zo in zijn visie. Andere zaken, die tot stand zijn gekomen zijn onder meer Ijct gymnastieklokaal en de bouw van een nieuwe brandweergarage voor de streekbrandweer, terwijl liet gemeentebestuur ook heeft bs gedragen aan de vernieuwing v.. het brandweer-materiaal De heer Mooijman (51) werd in Na zijn stu- '.ijd wer" Stompv/ijk g die was hij daar enige tijd zaam ter secretarie. Verder werk te hij vijf jaar op de secretaricn van Voorschoten, vijf jaar in Leidschendam en vijf jaar in Dru- nen. Voor zijn benoeming in Ove zande was hij negen jaar werk zaam als secretaris-ontvanger en ambtenaar der burgerlijke stand in Harenkarspcl bij Alkmaar. Zoals bekend is de heer Mooijman rooms-katholiek cn lid van de KVP. II* goede merken in OPKLARINGEN Yerspreidc opklaringen, afnemende kans op regen «mi temperaturen boven nor maal. Weersvooruitzichten in cijfei s gemiddeld over Nederland" voor vrijdag: zon: minder dan 40 procent; min.temp.: 1 tot 4 graden boven normaal; max - temp.: 0 tot 4 graden boven normaal: kans op een geheel droog etmaal: 50 procent; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent Voor zaterdag: zon: 10 tot 50 procent; min.temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: max.temp.: van 1 tot 5 graden boven normaal; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent; kans op een droge periode van mtnstens 12 uur: 80 procent. Normalen voor 3 tol. 7 oktober. min.temp. max temp. Den Helder 10 15 lEelde 7 15 De Bilt 8 16 Vlissingen 11 16 Zuid-Limburg 8 16 ZON EN MAAN 4 oktober Zon op 06 46 onder 18 II Maan op 17.43 onder 04.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2