UNIEK MEDISCH CENTRUM VOOR OLYMPISCHE PLOEG ZWEDEN VEROVERDE NIET MINDER DAN 23 X GOUD Zwaargewicht-waterpoioërs ademnood en hoofdpijn Juniorenvoetbal STREHL GEPASSEERD? UTRECHT ACHTER WESTPHAL OLYMPISCH ALLERLEI SPELEN VAN TOEN EN NU (VI) Voorlopige opstelling Niirnberg Misstap 4 BELG GASTON ROELANTS RIEP REEDS NEDERLANDSE HULP IN KADER- EN JURYCURSUS WIELRENNEN NEDERLAAG TEGEN AMERIKANEN Snekkers voor Lekkerbekkers GEEN MAGERE KERELTJES Programma RIK VAN STEENBERGEN FILMSTER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 wereldkampioenschappen toegevoegd. Twee masseurs overigens, die aldus het volledige vertrouwen van de wielerploeg genieten, wat van de anderen niet direct gezegd kan worden. Coureurs houden zich nu eenmaal zeer gaarne vast aan traditionele waarden en behandelings methoden en er is bij hen wel eens een zekere irritatie te bespeuren wan neer de medische begeleiding door an deren dan de .eigen mcnsn' ter sprake komt. Niet alleen de renners maken kenn's met de zeer omvangrijke sport-medische zorgen. Voor 't eerst in de geschiedenis laten ook de roeiers zich masseren. .Dat', zegt de chef de mission Dok- kum .was bijvoorbeeld in Tokio nog helemaal niet het geval. Ze vonden het gewoon met nodig". Dokter Willebrandt maakt eveneens een vergelijking met het vorige Olympisch feest: .Vergeleken met wat we hier al lemaal hebben staan en wat we kunnen doen, was het in Tokio maar heel ma ger. Wij hebben voor Mexico natuurlijk een uitgebreide lijst met verlangens in gediend. Gelukkig maar, dal die alle maal vervuld konden worden'. Nederland is dus .gewapend' en dat is dan weer een uitvloeisel vam een om trent 1966 genomen besluit van het NOC, dat vónd, dat zo langzamerhand MEXICO (GI'D) Dokter Dirk Willebrandt (54) uit Amsterdam beheert in Mexico-City een welis waar tijdelijke, maar toch zeer op vallende kliniek'. Op de eerste verdieping van het flatgebouw waarin de leden van de vaderland se olympische formatie zyn ge huisvest, beschikt de arts, die zich in het bijzonder bezighoudt met hockey'ers en roeiers, over een viertal vertrekken waarin voor ve le duizenden guldens aan medische apparatuur staat opgeslagen. Willebrandt heeft de leiding over een team, waartoe behalve sportartsen Mosterd (34) en De Jongste (45) ook de fysiotherapeuten Max van Gelder (Heerenveen) Willem Berrens (Dord recht) en Jacob Keijzer (Baarn) beho ren. Ofschoon vergelijkingsmateriaal vooralsnog niet compleet is, geeft dok ter Willebrandt gaarne toe. dat de medi sche voorzieningen waarover de oranje equipe kan beschikken aanspraak kan maken op de kwalificatie uniek'. Twee gebeurtenissen in de afgelopen dagen onderschrijven dat. Daar was eerst een verzoek van het me disch centrum, dat van organisatie-; wege aan het dorp is toegevoegd: .Willen jullie helpen wanneer wij het druk hebben?' en vervolgens meldde zich niemand minder dan de Belgische atleliek-vedette Gaston Roelants met het verzoek door mas-j seur Berrens te mogen worden be handeld. Met de behandeling van zijn achilles- peesblessure was Roelants overigens een met enige vreugde begroete .klant' want tot dusverre heeft de medische staf nog maar een zeer gering gebruik kunnen maken van de uiterst moderne en voor het merendeel uit schenkingen (Philips) afkomstige apparatuur. Daartoe behoort ondermeer een rönt- genapparaat. ukw-bestrnlingsappara- tuur, toestellen voor liet. vervaardigen heelt zich bedacht. Has hij aauvanke- van electro-cardiogranimen en lus-1 lijk van plan reeds gisteren de opstcl- sen nog veel meer de onvermijde- 'mg V1*n de fc Niirnberg bekend te ina- lijke .fiets', de trapniachine die men j ken. thans heeft hij laten «eten het gebruikt voor het maken van conditie- voorbeeld van collega trainer Miehels tests. ie volgen en de namen pas kort voor de I wedstrijd te zuilen prijsgeven. Toch .Ze zijn er allemaal al op geweest', I kon aan de hand van de vier gesprekken meldt dokter Willebrandt om vervol- niet spelers en officials verkregen fei- gens toe te geven, dat de omvangrijke I ten en volgen van de training het uitrusting van het medisch centrum in- vermot V* ke elftal worden .ontdekt', derdaad nog weinig is gebruikt. Hoogst rschijnlijk schenkt Merkvl I vanavond de volgende spelers zijn ver trouwen: doel: Wabra, achter: Hansen. We- nauer, Leupold en Popp, midden: Rigotti, Kuepper» en Zaczyk, voor; Cebinac, Nuessïng en Volkert. Strehl en Heinz Mueller worden dus gepasseerd. De aanvoerder van de Duit sers kampt overigens met een lichte peesblessure. De grote verrassing zal, wanneer de verkregen gegevens inder daad die betrouwbaarheid hebben die wij donken, het opstellen van Rigotti zijn. Deze middenveldspeler is afkom- stig van Bayern München en hepft.... een jaar met gespeeld! Bij de club uit München liep hij indertijd een kniebles sure op, waaraan hij is geopereerd. Het herstel duurde echter langer dan ver wacht en Bayern München schreef hem af. Merkel zag wel iets in deze speler, nam hem voor een koopje over en laat een zekere achterstand in de medische I begeleiding van de Olympiërs moest worden ingelopen. Het drietal Willebrandt-Mosterd-De j Jongste bezocht een sport-medisch i congres in Hannover, leerde daar veel. verdiepte zich vervolgens In omvangrijke literatuur en probeer de zich in de praktijk te scholen, Dat laatste is het gemakkelijkst gezegd en het moeilijkst gedaan. Zeker is evenwel, dat bij deze Olympi sche spelen voor de drie sportartsen een schat aan ervaringen ligt opgesla gen. Dat men niets aan het toeval heeft willen overlaten, blijkt voorts nog uit de aanwijzing, van de drie soms oneerbiedig als masseurs betitelde fy siotherapeuten. Het trio kan met de moderne appara tuur omgaan en dat heeft bij hn ver kiezing de doorslag gegeven. Hun .ti tel' werd belangrijker geacht dan de ex-varing van bijvoorbeeld de vc sportlieden zo vertrouwde Rotterdam nier Evert Wijburgh. die volgens dokter Willebrandt niet met de moderne ap paratuur om kan gaan'. rdene op het gebied van de medische legelelding kan men, vooruitziend naar volgende grote evenementen, nu ook nog hopen dat bijvoorbeeld de Neder landse schaatsploeg bij de wintel-spelen op een even ruime beurs van het NOC en een even omvangrijke zorg van In de praktijk geschoolde begeleiders mag rekenen. Want daar is het vaak heel anders geweest. AMSTERDAM (GPD) Max Merkel l Wie er ook zenuwachtig is, Hans Ri gotti niet: .De kans ia inderdaad g dat :k tegen Ajax moet meedoen. proberen mijn kans te grijpen. Ik ben in een uitstekende conditie. Van mijn knie heb ik geen last meer*. En Mer kel: ik zal proberen Hans mentaal op tijd klaar te krijgen'. De spelers zijn inmiddels met al die wisselingen in het elftal niet erg geluk kig. Doölman Rynio bracht de kritiek onder woorden: ,Er %vordt door Merkel -teveel veranderd. Wij hebben enkele goede wedstrijden gespeeld. Maar na de laatste overwinning werd er volgens hem niet goed genoeg gevoetbald. Toen moesten er zo nodig' weer andere spe lers worden ingezet, Nu moet Rigotti weer meedoen. .Nee', zeg Rynio hoofd schuddend. .dat is niet goed' Ben veel voorkomende klacht krij gen de artsen overigens wel te be handelen: verkoudheid. Verraderlijk ke temperatuurdalingen tegen het emde van de vaak regenachtige mid dagen in Mexico hebben de Neder landse sportlieden niet onberoerd gelaten, zonder overigens ernstige gevolgen. De enige blessure, die tot nog toe is behandeld was een ge broken middenvoetsbeentje van at- letiekcoach Ton Evkenboom, die bij zijn enthousiaste bezigheden een ern stige misstap maakte De massage-staf heeft overigens druk werk. Er wordt veelvuldig .gewreven' en daarbij hebben de drie al eerder ge noemde fysiotherapeuten dan ook nog de hulp van wieler-ma-sseurs .Sjeng' Collard en Henk de Haan, de mannen I van de praktijk en als zodanig zeer be-1 kend in de Nederlandse sportwereld. Collard begeleidde ondermeer ook dit Jaar het zegevierende Tour de France- fewartet en De Haan ia sinds jaar en dag aan d« Nederlandse ploeg bij de TERNEUZEN Op donderdag 10 ok tober aanstaande begint in Goes een kadercursus voor bestuurders van wie lerverenigingen in Zeeland en West- Brabant. Het wordt een cursus van ze ven weken. Op vijf avonden krijgen de cursisten les van docenten van de Nederlandse Sport Federatie, terwijl de overige twee cursusavonden zullen wor den geleid door leden van de sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Wlelren Unie of door de consul in Zee land, de heer B. IJsebaert uit .Tcrneu- zen. Er blijkt voor deze kadercursus een goede belangstelling te bestaan. Zoals bekend zal in het komende, ge sloten wegseizoen ook een verplichte -r juryie. irvir al in de maanden januari, februari en maart 1969 plaatsvinden. Van de ruim 20 jury leden, die Zeeland kent, hebben er zich nu circa 15 opgegeven. Waar deze cur sus zal worden gehouden staat nog niet vast. Wel is bekend dat niet alleen het jurywerk bij wegwedstrijden zaJ wor den behandeld, maar ook dat bij piste- werk. Voorts zal aandacht worden ge schonken aan het onderwerp doping. De Zeeuwse juryleden, die zich nog niet hebben opgegeven, zullen dat toch ten Bpoedigste moeten doen daar zij anders onder geen voorwaarde kunnen deelne men aan het jureren van wedstrijden ln 1969. UTRECHT (ANP) Het bestuur i de technische commissie van het district Utrecht van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie geven uiting aan hun ernstige bezorgdheid aangaande de tech nische leiding van de Nederlandse at letes en atleten in Mexico. Door het uitblijven van een verklaring van de zijde van het KNAU-bestuur zijn zij gedwongen af te gaan op de berichten in de dagbladpers en de mededeling van de KNAU-voorzitter, de heer F. Jut te in zake de kwestie Westphal. Zij stellen vast dat de verklaring vaiw bondstrainer, Wil WestphaJ, dat hem de gehele technische leiding is toege zegd, niet door de heer Jutte is tegen- fesproken en dat de heer Moerman na it conflict zonder nadere mededeling aan het KNAU-bestuur is vertrokken. Zolang verdere mededelingen uitblijven stellen zij zich achter Westphal. Zij verzoeken het KNAU-bestuur, na verno men te hebben dat Westphal toch naar Mexico gaat. stappen te ondernemen bij het NOC om alsnog Wesphal als technische leider in Mexico aan te stel len. Jacob Dikken en Ton Eykenboom als zijn assistenten te benoemen en Moerman opdracht te geven zich te beperken tot de huishoudelijke leiding of anders te vervangen. Ten slotte verzoeken zij het KNAU- bestuur niet te wachten tot na de Olym pische Spelen, maar op korte termijn een verklaring af tegeven. Terwijl het thuisfront' in Neder land zich wapent met parapluus en regenjassen tegen de vaak neergutsende regen, koesteren de vaderlandse olympiërs zich in Mexico in de zon. Hier een deel van de Nederlandse wielerploeg. Links op de voorgrond Fedor den Hertog. MEXICO-STAD (bijz. dienst ANP) Het Olympisch dorp blijft voor de Mexicanen een attractie van de eerste orde. Soms staat er een kilome terslange rij voor de poorten. Het duurde zes uur eer men in het trein tje of op de militaire trucks mocht stappen voor een ritje van nauwe lijks tien minuten. Die belangstel ling heeft een groot aantal nering doenden naar de onigering van het dorp getrokken, zodat de atleten nu geconfronteerd worden met de typi sche gepeperde lekkernijen van het land. Afblijven is echter de bood schap. Aan de voe.dselvoorschriften w ordt streng de hand gehouden. Per dag breidt de bevolking van het olympisch dorp zich met ongeveer S00 personen uit. Maandag had men 5700 bewoners utt 80 landen. De grote keukens bereiden elke dag 2500 maaltijden meer. Er waren maandag veel verjaarda gen te vieren. Tot degenen, die ja rig waren behoorden de Nederland se zwemster Mirjam van Hemert, de Cubaanse Miguelina Cobian de Rus sin Nadie Chisova en de Bulgaarse Nina Popova. Mevr. Fanny Blan kers-Koen was op alle parties ere- gaste. •De meest in het oog lopende atleten zijn de Russische basketballers, van wie er niet minder dan zes tot bo ven de twee meter reiken. De lang ste is Kovadenko Segev met 2,17 meter. De broodmagere Vladimir Andreev blijft met 2.15 meter niet ver bij hem achter. Op de terreinen van de Internationa le club, waar enkele trainingsgele genheden liggen, zijn bikini's ver boden. De heren-atleten werden te- vee! afgeleid door het vrouwelijk schoon. De meest m het oog lopende atleten ster aan de spelen is ongetwijfeld de Francaise Kiki Caroii die opnieuw aller aandacht trekt. Toch haalde deze dagen ook een foto van de Nederlandse schoon- sprmgster Marriet Dommers de voorpagina's van de kranten. De laatste dagen heeft Kiki Caron wat populariteit betreft bovendien con currentie gekregen van de Tsjechi sche Vera Caslavska, die niet alleen mooi is, maar ook kan bogen op een erelijst met onder meer drie gou den Olympische medailles. A very Brundage, die zondag zijn 8.1- ste verjaardag vierde, heeft nog steeds niet willen antwoorden op de vraag of hij zich op het komende congres herkiesbaar stelt als presi dent van het Internationaal Olym pisch Comité. Wel heeft hij ver telaard dat eventuele Europese spe len, wat hem betreft, best mogen plaatsvinden, zolang de Olympische naam er maar niet aan verbonden wordt. STOCKHOLM - 23 juli 1912 - Gisteren zijn hier de vyfde Olympische Spelen gesloten, spelen, die we niet makke lijk zullen vergeten. We zijn getuige geweest van een won derlijk schouwspel. Stock holm baadde in een zee van licht. In het bos Oestermalm verheffen zich de van rode bakstenen opgetrokken to rens vanuit het in middel eeuwse stijl gebouwde olym pisch stadion en daar heeft de ontmoeting plaatsgehad tussen 2541 atleten, van wie 57 vrouwen, die 28 landen vertegenwoordigen in veer tien verschillende takken van sport. Men overtrof in Zweden alles wat tot dusver op dit gebied was ge toond. Hadden de Britten al enige vorm aan de spelen gegeven, de Zweden werkten het verder uit. Men had het verstandige besluit genomen het mes drastisch in het programma te zetten en niet met zo'n overladen menu te komen als in Londen. Daarentegen voegde men enige spectaculaire onderde len aan de diverse takken van sport toe, hetgeen de aantrekke lijkheid van het geheel op een veel hoger plan bracht. Vooral de atletiek profiteerde daar in ster ke mate van. De 5000 en 10.000 meter, de 4 x 100 meter en de 4 x 400 meter estafettes alsme de een nieuw opgezette tienkamp .debuteerden'. Nieuw op deze spe len was ook, dat de dames zich bij het zwemmen te water bega ven en dat de ruitersport haar in trede deed. was ook hier in Stockholm weer liet geval: het land dat de spelen organiseerde eiste veel goud voor zich op. Niet minder dan 23 gou den medailles konden de Zweden binnen de grenzen houden. Bij de ruitersport werd zelfs al het te be halen goud veroverd. Slechts één land kwam nog sterker uit de strijd tevoorschijn: de Verenigde Staten, die met 26 eerste plaat sen het in Londen verspeelde ter rein terug eiste. Nurmi-Ritola-tijdperk Drie atleten hebben met buitenge wone prestaties wel in het bij zonder hun stempel op de vijfde spelen gedrukt: de Finse lange afstandloper Hannes Kolehmainen die op de vij'f en tien kilometer het Nurmi-Ritola-tijdperk inluid de, de jonge Amerikaanse 800 me terloper Ted Meredith en de tien- kamper Jim Thorpe, eveneens uit Amerika. Op de 5000 meter vocht Koleh mainen een sensationeel duel uit met de Fransman Jean Bouin. Met nog 550 meter te lopen zag de Fransman zijn kans schoon, de marreerde en liep zeven tot acht nieter uit. Maar Kolehmainen leg de het hoofd niet in de schoot. Soepel, met lichte tred, zette hij de achtervolging in. Steeds klei ner werd de achterstand. Luid klonken de aanmoedigingskreten van het Scandinavische publiek. Schouder aan schouder gingen ze de laatste honderd meter in en 1.1 seconde eerder dan Bouin ver brak de Fin de finishdraad. De klokken stonden stil op 14.36.6 het wereldrecord was verpulverd. Maar Hannes Kolehmainen zou op deze spelen nog een wereldrecord op zijn naam brengen en wel op de 10.000 meter. Hij overbrugde deze afstand in 31.20.8. De twee de in het oog lopende atleet in Stockholm was de pas negentien jarige Ted Meredith, die in een tijd van 1.51.9 een tijd die pas in Amsterdam zou worden ver beterd (1928) de 800 meter Als grote favoriet op dit num mer was gestart de Amerikaan .Meivin Sheppard, die in Londen zowel de 800 meter als de 1500 meter had gewonnen, maar nu in de laatste meters naar het twee de plan w .Rassendiscriminatie' En dan de 23-jarige tienkamper Jim Thorpe, die Indiaans bloed in aderen had.„de geschiedenis van deze wonderatleet heeft een le lijke smet op de spelen van Stock holm geworpen, want het Indi aanse bloed werd niet door alle heren van het organiserende comi té gewaardeerd. De rassendiscri minatie had haar intrede in dit monster-sportevenement gedaan. Jim Thorpe leverde op de tien kamp voor die dagen ongelooflij ke prestaties: 100 meter in 11.2, verspringen 6.79 meter, kogelsto ten 12.89 nieter, hoogspringen 1.87 meter, polshoog S.'25 meter, speerwerpen 45.70 en 1500 nieter 4.30.1, waarmee liij volgens de ou de telling 8412,955 punten verza melde. Thorpe was hiermee onge naakbaar. Hij was echter nog niet terug bij zijn .stamgenoten' of de organisatie kwam er ach ter dat hij in 1909 en 1910 door In baseballwedstrijden mee te spe len per keer zestig dollar hnd ver diend. Maar dat was toch tegen de Coubertins spelregels, waarin het een en ander stond beschreven over amateurisme. Deze mooie kans kon niet onaangeroerd blij ven liggen: de roodhuid Thorpe werd gediskwalificeerd. Of hij z'n gouden medaille maar in wilde le veren en overhandigen aan de aan de Zweed Wieslander, die .slechts 700 punten bij Thorpe was achtergebleven. Opnieuw de voetballers Wat presteerden de Nederlanders in Stockholm. Was Nederland met 118 atleten het kanaal overgesto ken. naar Zweden vetrokken maar 53 deelnemers en toch hoop ten ze tenminste bij het voetbal len weer op een medaille. En zie. 't gelukte andermaal in het olym- pich toernooi het brons te winnen, nu door in de .troostronde' Fin land met niet minder dan 9-0 te verpletteren. Engeland hield zijn eer met een 4-2 zege hoog. Maar de kleine Nederlandse kolonie was nog niet aan het einde van haar krachten. De tweede gouden me daille ln Parijs in 1900 ont ving men de eerste kon nog niet mee naar huis worden geno men, maar de schermers oogstten nog twee b: -- derlandse i Hubert van man, De Jong. Nardus "Van Ros- sem bereikten met Zweden en België de eindstrijd. Door minder treffers moest Nederland genoe- Sen nemen met een derde plaats, 'e sabelequipe, de heien Hubert Blijenburgh. Doorman. De Jong, De long. Van Kossem en Scalogne, drongen met Oostenrijk en Hongarije door in de finale en andermaal werd het brons. degenequipe, de heren van Blijenburgh, Door- ADVERTENTIE) ..en Bugles en Daisy's en Whistles en Bows De^o y ezemge snekkers blijven door de speciale zilverfolie verpakking altijd vers! Haalze!.... Bij uw kruidenier! MEXICOSTAD 30-9 (bijzondere dienst ANP) De waterpolo- ploeg, het meest .gewichtige' en gespierde deel van de Nederlandse sportafvaardiging, moet in Mexico afzien. ,Die magere kereltjes bij de andere sporten kunnen trainen dat het een lust is', merkte trainer Ru- di van Feggelen, de beroemde mid- denvoor uit de vijftiger jaren af- i gunstig op. ,Onze jongens moeten afzien, vooral de zwaarst gebouw- jden onder hen'. Het zijn met name Fred van Dorp en Bart Bongers, die moeilijkheden hebben. Beiden wegen flink boven de honderd kilo. Ze hebben te kampen met adem nood, een gevoel van loomheid en constante hoofdpijn. .Gelukkig gaat het wat beter', aldus aanvoerder Fred van Dorp na een ener verend oefenduel tegen de Amerikanen. ,De doktoren hebben gezegd dat het na tien of twaalf dagen beter zal gaan, dus daar rekenen we dan maar op. Dan hebben we nog precies een week over om nog op volle kracht te trainen. Het was waarschijnlijk beter voor ons geweest als we ons in Sankt Moritz of ergens anders op middelgrote hoogte hadden kunnen voorbereiden. Maar daar was voor ons amateurs geen beginnen aan. De mees- tcn hebben voor deze trip al buitenge woon verlof moeten opnemen. Het was echter het maximum wat wij konden op brengen. De niet ideale voorbereiding bleek duidelijk by de drie partytje.s die de Nederlandse pi J" kanen speelde. volledige wedstrijd,' Janaen. ,We willen niet het achterste van onze tong laten zien. Misschien tegen het einae van de week in een echte wedstrijd tegen Cuba en Rus land'. De Amerikanen ,z(j kunnen de verrassing van dit Olympishc toer nooi worden', zegt Jansen gaan van een ander standpunt uit Zij spe len voluit tegen elke ploeg, die dat wil. Zij vormen verreweg het snelste taem met spelers, die op de 100 meter tot tijden van 55 en 56 seconden komen. Maar wat hun ontbreekt is de wedstrijd- ervaring. Sinds de trip door Europa en da p»n. i m.n''HTita spelen van vorig MM Daarom hebben zij "na een verbiyf van twintig dagen in Colorado Springs het vliegtuig naar Mexico gepakt, bleef tral terwijl de zwem- trainen en pas om 8 ympisch dorp wordt verwacht. Die dadendrang heeft «1 geleid tot een duidelijke zege op West-Duitsland en ook Nederland moest met 3-6 het onder spit delven. De Nederlandse spelers wa ren daar echter niet van onder de in druk. De eerste twee speelperioden leg den z(j zich toe op uitverdedigen, het geen door nonchalance van Nico van der Voet verkeerd uitpakte. Daarna ging de ploeg er harder tegen nun en bleek dat de snelle Amerikanen op zo'n meter of acht van het doel gemakkelijk op te vangen waren. Niemand ging dun ook gebukt onder de nederlaag ,Ik geloof dat we ze best kunnen heb ben', was de mening van doelman Feike de Vries. En Ger Jansen voegde daaraan toe: ,Tk voorzie dat het bij de strijd om de zesde plaats zal gaan tussen de Ame rikanen en ons mam- ik zal ook niet gek opkijken als die snelle jongens tegen de grote rijf (Rusland. Oósl-Duitsland, Zuidslavië. Hongarije en Italië) een en- steeds niet bekend Is. Er gaan ge ruchten dat alleen de nummers één en twee geplaats worden Dat lijkt me on juist. want dan kan de ene poule veel zwaarder bezet zijn dan de andere. Geef m(j maar een indeling naar sterkte Groep A I: VLissmgen A I - Zierik- zee A T 2-1, Arnemuiden AI- Axel A 1 afg., Goes A I -Steen A I 1-5 Middelburg A I - Zeeland Sport A I 1-3 HVV A I - Terneuzeot A I afg. Groep A II: RGS A I - Middelburg A H 8-0, Breskens A I - Sluis A I 3-2, Wal cheren AI - Zeelandia A I 5-0. Groep A 131: Zeeland Sport A II - Veere A I 1-3, Oostkapejle A I - Nieuwland A I 2-1. Walcheren A n - Serooskerfce A I 2-2, Noormannen A I - VCK A I 2-3, Middelburg A HI - Meeu wen A I 6-1. Groep A IV: Zeelandia AH- VlissLngen A m 7-0, Middelburg A V - RCS A H 0-3, Middelburg A IV RCS A IH 2-3. Groep A V: DFS A I - Kapelle A I afg., Wemeldinge A I - Bruse Boys A I 0-2, Renesse A I - Wolphaartsdijk 3-1, Robur A I - Wlssenkerke A I 2-0. SKNWK A I - Goes A H afg. Groep A VI: alle wedstrijden afgelast. Groep A VUL AJZW A I - Steen A H arg.. Hul ster loo AI- Tem. Boys A I 1-7, Hontenisse A I - HW A H ultgest. Corn Boys A I - Vogelwaarde A I afg. Tem. Boys AH- Hontenisse A E uitgest. De uitslagen van de B-jUiiiorenwedstrlj- den zijn: Groep B I: Zeeland Sport BI- Zee landia B I 1-3, Arnemuiden BI- RCS B I afg., Vlissingen BI- Middelburg I afg.. Vlissingen BI- Middelburg B I 3-2. Groep B II: Nieuwland BI- Vlissingen B II 1-2, Walcheren B I - RCS B II Veere BI- Oostkapelle B I 0-1. Groep B m: Zeeland Sport B III - Middelburg B III 0-18, Vlissingen B IH - Meeuwen B I 1-1, Zeelandia B II Walcheren B II 0-6. Middelburg B IV RCS B Hl 0-6. Middelburg B IV - RCS B Hl 4-3, VCK B I - Middelburg BV 6-1. Groep B IV: Vlissingen B V - Middel burg B VI 4-2. Zeeland Sport B IV Middelburg B VIH 2-1. Vlissingen B IV- Vlisslngen B VI 7-1, Zeelandia B Hl - Walcheren B IV 14-0. Groep B V: LTzendijke B 1 - Hoofdplaat B I 0-9, Breskens BI- Breskens B II 14-0, Oostburg BH- Oostburg B I afg., Schoondijke B I - Groede B I 9-1, Aardenburg BI- Sluis B I afg. Groep B VI: Biervliet B I - Philippine B I afg., Corn Boys BI- Axel B I afg. Hoek B I - AZW B I 0-4. iRa W B I - Sluiskil B I 1-0 Spui B I - Terneu- zen B I 0-7. Groep B VII: Terneuzen B II - AZW B TI 1-2, Terneuzen B IV - Axel B II 0-3, Terneuzen B UT - Biervliet B IT Groep I Koewacht B Vogelwaarde 1 I - 2aam- - SDO B 1 B I uitgest., slag B I 3-( afg Groep B IX: HW B II - HVV B Hl afg-, Hontenisse BH- HW afg. Groep B X: Rillandia B i - Rillandla B II afg.. Waarde BI- Yerseke B I 0-3, Hansw. Boys BI- Wemeldinge II afg., Wemeldinge BI- Krabbendijke B I 2-0, Kapelle BI- Kruiningen B I afg. Groep B XI: Bevelanders BI- Kloetin- gc B I 0-4, Wolphaartsdiilk BI- Col. Boys B I 5-0, Cortgene BI- Goes Bi 1-5 Robur B I - Lewed. Boys I afg. Groep XII: 's-H.-Arendskerke B 1 - Robur B n 9-1, Hoedekenskerke B - Kloetinge B II afg., s-Gravenpoldei BI- Luctor B H afg. Groep B XIII: Luctor B 1 - SVD B 1 afg.. Goes BH- Heinkenszand B 1 0-4, Nleuwdorp B 1 - Volharding 4-0, Patrijzen BI- Kwadendamme B I 1-2. Groep B XIV: Duiveland BI- Bruse Boys B I 6-4, Zlerikzee B UI - Zierik- zee B H 0-6, Mevo BH- Mevo B 1 0-12, SKNWK BI- Droischor B I afg. Groep B XV: Brouwershaven B I - WTK B H 5-0, DFS B I - WIK B I 2-2, Renesse BI- ZSC B I 1-3, Zonne- maire BI- Zierikzee B I afg. GROEP B XI Kloetinge B I Goes B I Bevelanders B I Lewed. Boys B I Wolphaartsd. B I Robur B I Oortgtfie B I Wlssenkerke B I Col. Boys B I 5 5 0 5 4 0 1 's-H.-Arendsk. B I 6 Beren BI 5 's-Gravenpold. B I 6 Hoedekensk. B I 5 Luctor B n 4 Kloetinge BH 4 SVD BH 6 Robur B II 4 Goes B III 2 Nleuwdorp B I Luctor B I SVD B I Kwadendamme Goes B n Helnkensz. B Patrijzen B I Volharding B I 0 10 36 2 8 19-10 8 22- 8 8 22- 8 6 14-1'2 4 16-21 6 2 0 4 4 8-30 5 0 0 5 0 4-25 6 0 0 6 0 7-32 GROEP B XII 6 6 0 0 12 45- 3 5 4 0 1 8 35- 7 7 18-14 6 21-12 2 0 2 4 8-23 10 3 2 8-18 0 2 4 2 9-31 0 13 1 5-30 0 0 2 0 1-12 GROEP B XIII 5 1 0 11 31- 7 4 0 0 8 24- 7 3 1 1 7 32- 6 3 13 7 18-18 3 0 3 6 27-15 3 0 4 6 24-23 0 14 1 6-2T 0 0 6 0 2-61 GROEP B XIV 6 0 1 12 33- 6 5 1 1 11 43-10 5 0 -1 10 35-16 3 1 2 7 30-18 2 13 5 26-22 2 1 4 5 21-25 1 0 6 2 10-54 0 0 6 0 4-51 GROEP B XV 5 0 0 10 2*2- 4 4 0 1 8 17- 8 3 1 1 7 16- 9 3 1 2 7 20- 8 10 12 7-6 1 0 4 2 12-22 1 0 4 2 6-19 0 0 5 0 6-30 Mevo B I Bruse Boys B I Duiveland B I SKNWK B I Drei schor B I Zierikzee B H Mevo B II Zierikzee B III Zierikzee B I ZSC B I DFS B I WIK B I Zonnemaire B I Renesse B I Brouwersh. B I WIK B II Voor de A-junioren zijn in groep A I van de juniorencompetitie in de KNVB afdeling Zeeland voor zaterdag de vol gende wedstrijden vastgesteld: Axel A I - Middelburg A I (15.30), Goes A I - Zierikzee. A I (15.30), Terneuzen A T - Vlissingen A I (14.45), HW '24 A I -AniemuTden A T (15.15), Steen A I - Zeeland Sport A I (15.30). BRUSSEL (ANP) Rik van Steenbergen, de voormalige we reldkampioen wielrennen op de weg die twee jaar geleden zijn loopbaan beëindigde, zal de hoofd rol spelen in een 90-minuten du rende film, die in zijn woonplaats Antwerpen opgenomen wordt. De 44-jarige Belg speelt ln deze film, die onder de naam .Pandora' in de bioscoop zal draalen, een Griekse visser, die bij een lief destragedie betrokken raakt. Zijn tegenspeelster is een voormalige mannequin uit Antwerpen. Des kundigen beweren dat .grote Rik' uitgesproken acteertalent bezit. Een tweede film is reeds voor volgend jaar gepland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4