Van marechaussee in .AMF4CDH™7™ Maison Bollen showde voor huisvrouwen Breskens naar de colleges in Utrecht Zeeuwse staten op Schouwse excursie 7 ONDERWIJZERES Accessoires van firma's Van de Ree en Roovers IN VEERE VW SLUIS: BEZWAREN TEGEN AANSLUITING OP RIJKSWEG 58 BIJZONDER DINSDAG 1 OKTOBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GERRIT JAN BOUWHUIS Mej. Verhage mei pensioen IN VLISSINGEN waarbij ze ge- Zelfstudie wordt beloond KAMPEN (GPD) De carrière! van 36-jarige eerste luitenant Gerrit Jan Bouwhuis in een no- tedop: mulo in Nijverdal, bij de v koninklijke marechaussee in Breskens, hbs-diploma, officier militaire administratie, over en kele weken student in de sociale wetenschappen aan de universi teit te Utrecht. Het lijkt of de normale volgorde een beetje door eikaar is gegooid en dat is ze eigenlijk ook wel Want luite nant Bouwhuis behaalde zijn hbs- diploma terwijl hij nijver als mare chaussee in Breskens processen-ver baal probeerde te maken en z'n ko mende universiteitsstudie heeft hij te danken aan .het leger', dat dat jaar voor 't eerst enkele officieren die geen KMA achter de rug hebben, in de gelegenheid stelt sociologie ,te doen'. Eerste luitenant Bouwhuis, sinds een week in burgerkleding woont er gens in Kampen-West in een straat; die zich van mets onderscheidt van de nieuwbouw m Amsterdam-West, I Purmerend-West of Groningen-West I Maar hij probeert een eengezinswo ning te krijgen m Breukelen, dichtbij de universiteit waar hij vermoede lijk de eerste zes jaren college zal lopen tot z'n doctoraal examen. Op de een of andere manier ziet hij er ook in burger uit als officier: fors gebouwd, recht, een kleine, ietwat borstelige snor, een kin die op door zettingsvermogen duidt Misschien ging hij daardoor in 1952 bij de koninklijke marechaussee, na z'n mulo-diploma in geboorteplaats Nijverdal te hebben gehaald. Drie maanden opleiding in Apeldoorn. Daarna nog eens negen maanden in Deelen en dan keurig de hiërarchie ke ladder bij de KM in Arnhem: marechaussee vierde klasse, derde klasse, tweede klasse en tenslotte eerste klasse. Een test om uit te maken of er een onderofficier in 'm zat men kwam tot de conclu sie dat 't best kon. middellijk een rekest om tot offi cier' te mogen worden opgeleid. Of ficier bij de koninklijke marechaus see of, als dat niet mogelijk was, bij de militaire administratie. Het eerste werd afgewezen, het tweede toegestaan en zo volgde de school voor reserve-officieren in Middel burg, vervolgens de school voor re serve-officieren infanterie m Ermelo. en wachtmeester eerste klas stoomde hij naar tweede en daarna naar eer ste luitenant en als zodanig greep hij die kans, die dit jaar voor her eerst werd geboden in de landmacht studeren in psychologie aan de uni versiteit zonder KMA achter je. Er waren drie beurzen in totaal (twee voor psychologie, één voor pedago gie) en 22 gegadigden werden ervoor getest Onder hen de heer Bouwhuis die inmiddels naar Kampen was over geplaatst als compagniescommandant en vooral in die functie zijn interes se gewekt zag voor psychologie, Ilij houdt zijn salaris als eerste luite nant (en mag verwachten dat hij tijdens zijn studie tot kapitein be vorderd wordt), het rijk betaalt zijn college-gelden en loelagen en heeft een brief van Gerrit Jan Bouwhuis in liet archief waarin deze verklaart nu zijn studie en doctoraal examen nog tenminste twaalf jaren in dienst Ie blijven. Hetgeen de heer Bouwhuis 'n alleszins redelijke regeling vindt, PADVINDERS WANDELDEN OP DE FIETS MIDDELBURG Zaterdag was het de elfde keer dat de padvinderij naar, Middelburg kwam om te wandelen. Ne gen groepen uit Vlissingen, Goes en Middelburg waren naar het rhbs-plein gekomen, waar oubaas F. C. Hanse de opening verzorgde en alle genodigden en aanwezigen welkom heette. Na het vlaghijsen vertrokken de welpen en ka bouters aan hun 8 km lange tocht wel ke liep door de Nadorst en over de Prooijenseweg door het Schellach, over de Golsteinseweg terug naar Middel burg. om daarna snel te gaan genieten van een filmvoorstelling. De padvindsters en verkenners liepen 15 km en moesten daarvoor 5 km fiet sen. De fietstocht was ingelast omdat de padvindersdrumband nog niet kon medewerken (maar daar wordt hard aan gewerkt). Er ditmaal gestart werd bij hof Schallach om de aanlooproute VEERE Na 32 jaar onderwijs le heb ben gegeven aan de leerlingen van de laagste klassen der openbare lagere school in Veere, zal mejuffrouw L. Ver hage met ingang van 1 oktober van haar pensioen gaan genieten. Vrijdagmorgen nam de onderwijzeres af scheid van haar leerlingen. Dat gebeur de in het schoolgebouw Vrijdagmiddag bood het Veerse gemeentebestuur haar een afscheidsreceptie aan in het vereni gingsgebouw. De eerste spreker was Veeres burgemeester A. de Kam. Hij prees mejuffrouw Verhage als een uit stekende onderwijzeres, die zich bemind had weten te maken bij jong en oud- Als afscheidsgeschenk kreeg ze van de burgemeester een plantenbak. Het hoofd van de openbare lagere' school, de heer L. J van Boven, keek in zijn toespraak U-rug op de tien jaar. die hij met de ondenvïjzei es had samenge-1 werkt. Hij roemde het plichtsbesef, het! verantwoordelijkheidsgevoel en de liefde voor de kinderen van zjjn scheidende1 medewerkster. De heer Van Boven meende in mejuffrouw E. R. Nijhuis uit Middelburg een waardige opvolgster ge vonden te hebben. Namens de oudercommissie nam me vrouw M. Francke-de Buck het woord. Zij overhandigde mejuffrouw Verhage een geldbedrag om een reis te maken. Jonkvrouwe A. den Beer Poortugaal uit Middelburg sprak namens de vele oud leerlingen. Ook zij kwam met een ge schenk, een gouden polshorloge, De oud burgemeester van Veere, jhr I. F. den Beer Poortugael sprak ook nog op de hem vertrouwde wijze. Middels een zelf gemaakt gedicht bezong hij de kwali teiten van de onderwijzeres. Na de toespraken bleef het gezelschap nog geruime tijd in geanimeerde sfeer bijeen. VLISSINGEN In samenwer king met de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen afde ling Vlissingen gaf Maison Bol len van Zwienen uit Vlissingen maandagavond in .Britannia' een modeshow. Een show. die echter niet beperkt bleef tot het tonen van kleding, want de tal rijke belangstellenden kregen ook sieraden en tassen te zien. Hiervoor waren verantwoorde lijk de firma's Van de Ree en Roovers. Jammer was echter dat bij de keuze van de dikwijls werkelijk prachtige sieraden weinig rekening was gehou- te bekorten. De padvindsters en ver- inslrudeurikenners liePen van hun Startpunt rich ting Gapinge en terug, over de van Een opleiding van een jaartje volgde |'t Hofweg naar St-Laurens en over de en G. J. Bouwhuis werd instructeur. Noordweg. Golsteinseweg. en Prooyen- Een functie die hem. zoals hij nuseweg naar het eindpunt. Van hier ging zegt, niet lag". Misschien, was ik eri het op de fiets naar Middelburg. Beide te jong voor. Ze waren wel tevre- routes waren uitgezet door de voortrek den over me maar ik was niet te- kers van de Christiaan de Wetstam die vreden over mezelf'. 'ook de organisatie op zich had geno- In 1957 overplaatsing naar Breskens en omdat het salaris langzamerhand ergens op begon te lijken (driehon derd «ruiden per maand...) trouwde hij. Maar het plan om nog eens op eigen houtje het hbs-diploma te ha len nam steeds sterker vormen aan. Breskens is geen gebied waar om de haverklap processen-verbaal gemaakt kunnen worden en toch zijn die no dig. Niet zozeer om de schatkist te spekken dan wel om 'n marechaus see ervaring te laten opdoen. Daar om moest hij maandelijks proef-pro- cessen-verbaal maken. Naar aanleiding van gefingeerde van hogerhand be dachte overtredingen. Om daar van af te komen haalde hij het politie- diploma B (schriftelijk) en meteen daarop zette hij zich aan de schrif telijke opleiding voor het hbs A-di ploma. Elke vrije minuut werd ervoor benut. men. Onderweg konden de deelnemers genieten van .stralend weer" zowel van de zon als van de regen. De jury had het deze keer extra moeilijk omdat naast het lopen, ook de wijze van fiet sen moest worden beoordeeld. Er wa ren dan ook 13 juryleden voor nodig die na verloop van tijd zorgden voor onderstaande uitslag. Het wisselschild van .de grote trek' en de wisselbeker fing zowel bij de kabouters-welpen als ij de padvindsters-verkenners naar de Golfbrekersgroep uit Vlissingen. Kabouters en welpen: 1 Golfbrekers Dukabokring Vlissingen 163 punten; 2 Gouden Cirkelgroep Berkenboskring Middelburg medaille 159 pnt; 3 Jacob Valcke horde Goes 150 pnt; 4 Berdenis van Berlekom horde II Middelburg 147 pnt; 5 Lutengroep Middelburg 142 pnt; 6 Paul Krugergroep Middelburg 142 pnt; de Ruijtergroep Vlissingen 139 pnt; 8 Scheldezwervers Vlissingen Tweeenhalf jaar lang. Het njk droeg 138 pnt 9 Berdenis van Berlekom hor- twintig procent van de cursuskosten, de I Middelburg 132 pnt; 10 Sint Wil de rest betaalde hij zelf. In een I lebrordusgroep Vlissingen 123 pnt.. school met vijfdeklas hbs-ers inj Padvindsters. verkenners: 1 Golfbre- Zeeuwsch-Vlaanderen deed hij als'kers Vuurtorenvendel Vlissingen 270 dertigjarige z'n schriftelijk, in Denipunten: wisselschild en medaille. 2 Gou- Haag het mondeling. Daar bleek hijiden Cirkelgroep senioren Middelburg tot de eerste vijf te behoren met zo-1269 pnt medaille; 3 Gouden Cirkelgroep vens voor Nederlandse taal, Engels, junioren Middelburg 256 pnt: 4 Luten- Duits, aardrijkskunde en staatsin- groep Middelburg 246 pnt; 5 Berdenis nchting, achten voor Frans, handels-jvan Berlekomgroep Middelburg 234 pnt; wetenschappen, recht en staatshuis-6 Sint Willibrordusgroep Vlissingen 214 houdkunde, een negen voor geschie-ipnl; 7 Jacob Valckegroep Goes 214 pnt. denis en een (verwachte) vijf voor'Aan iedere groep en deelnemer werd wiskunde. een herinneringsleertje uitgereikt. Er Dat diploma werd ln 1962 uitgereikt j waren geen uitvallers. Er waren 312 en Gerrit Jan Bouwhuis diende on-1 deelnemers. In ontwerp-streekplan Bezwaren in brief aan provinciale staten SLUIS De Vereniging voor t reem- delingen Verkeer te Sluis heeft bezwa ren tegen het ontwerpstreekplan West- Zeeuwseli-Vlaanderen. Deze bezwaren gaan in de eerste plaats tegen de ge ringe ontwikkelings- en uitbreidings mogelijkheden, die Sluis binnen de stadswallen worden geboden. Het z\\ aarsl wegen by de Sluisse WV echter de bedenkingen tegen de geringe aan- sluitingsmogelijkheden van Sluis op het in het ontwerp-streekplan aangegeven tracé van rijksweg E58. De VVV heeft de bezwaren kenbaar gemaakt aan pro vinciale staten. Wat betreft de ontwikkelings- en uit- j:d i ngsmogeli jkheden voor Sluis kt de VVV in het schrijven aan pro vmciaie staten op, dat door de aanleg en uitvoering van het uitbreidingsplan Rtdderstraat-Zuiddijk3traat, waar in be trekkelijk korte tijd 20Ö woningen wer den gebouwd, het belangrijke koop- en winkelcentrum van Sluis excentrisch komen te liggen ten opzichte van de rest van Sluiis. Mede daarom i3 het vol gens de VW beslist notdzakelijk, dat er vooral aan de zuidwestzijde meer uitbreidingsmogelijkheden komen. .Uit toeristisch en recreatief oogpunt ach ten wij de stadswallen erg belangrijk en mede bepalend voor het karakter en de sfeer in Sluis. Wij menen echter, dat juist een verantwoorde en aangepaste bebouwing van dit gedeelte binnen de stadswallen, deze cultuurmonumenten een veel belangrijkere functie en bete kenis zal geven, zonder dat dit aan de ze wallen enige schade m welk opzicht dan ook zal bezorgen. Wij kunnen niet begrijpen waarom hier zo'n star stand- {>unt wordt ingenomen, daar onomsto- elijk vaststaat, dat deze terreinen in het verleden, toen de stadswallen nog de functie en betekenis hadden, welke in het ontwerp-streekplan hieraan worden toegekend, ook bebouwd zijn geweest', aldus het schrijven. Het voornaamste en ernstigste be zwaar van de VW gaat echter te gen de geringe aansluitingsmoge lijkheden van "Sluis op het" in het ontwerp-streekplan aangegeven tra- rondweg om Sluis een dringende noodzakelijkheid is, waarvan wij cf totstandkoming in verband met fle te verwachten verkeerstoename, zelfs bespoedigd zouden willen zien. Hoewel wij liever de ontworpen ont- sluitingsweg van de kust (weg van 2e orde) aan de noordzijde van Sluis hadden gezien, kunnen wij hiermede uiteindelijk wel akkoord gaan, onder voorwaarde evenwel, dat in de om geving van de aftakking naar Re- tranchement ook een rechtstreekse aansluiting van Sluis op deze kust weg komt', aldus de VW. .Een tweede aansluiting van Sluis op de ontworpen weg van eerste orde bij Siint-Anna ter Muiden', zo gaat hel schrijven verder, .acihten wij echter een conditio sine qua non voor het voort bestaan van het toerisme en de be drijvigheid in Sluis. Meer dan wie ook. omdat wij er dage lijks mee te maken hebben, zijn wij overtuigd van de aantrekkingskracht van Sluis op de honderdduizenden toeris ten, beslist niet alleen Belgen. ma\r ook Fransen, Engelsen en tientallen an dere nationaliteiten, welke vanaf de Bel gische kust Sluis bezoeken. Doch wij zijn van mening, dat het absoluut ver keerd is om, gezien de grote en be langrijke verkeersstroom, welke juist van die zijde Sluis binnenkomt, dit ver keer eerst om Shns heen te leiden, waar het Sluis reeds is gepasseerd. Dit is ons inziens hetzelfde als zou men be» langrijke gasten of vrienden, welke men gewoon is via de voordeur te ontvan gen, door de achterdeur gaan binnenlei den. Dit zou niet meer of minder dan een catastrofe voor Sluis betekenen. Verkeers-, parkeer- en andere voorzie ningen in Sluis zijn juist gericht om de grootste verkeersstroom van de noord zijde te ontvangen en te verwerken. Het is toch normaal, dat men aanslui- tingspunten op belangrijke verkeerswe gen maakt, waar deze het meest nood zakelijk zijn en dat is voor Sluis onte genzeggelijk te Sint^Anna ter Mu> \ti' aldus de VW. De vereniging vraagt het college ernstig aandacht te schen ken aan de bezwaren betreffende de ont wikkelingsmogelijkheden van Sluis en speciaal de aansluitingen van Sluis op de wegen van de eerste en tweede orde en op deze punten het ontwerpstreekplan te wijzigen. Slot üon pagina 1 maar om een nationale zaak', zo be toogde hij andermaal. De staten-le- den kregen via de kleurenfilm ook een beeld van de festiviteiten in juli rond .Vijfhonderd jaar Bru". over de Grevelin- aan de werken in liet Bromvershavense Gat bracht bur gemeester H. P. Everwijn een aan tal Westerschouwse knelpunten on der de aandacht van het gemeente bestuur. Behalve de al eerdergenoem de zaken brnrht hij ook nog eens de bijzondere structuur van Wester schouwen ter sprake: normaal een gemeente met vijf kernen en 4200 inwoners, 's zomers vebiyfplaats voor 45.000 toeristen met naar schatting in 1968 ongeveer 1,5 mil joen overnachtingen of per dag omgerekend: een gemeente met 4200 plus 3000 inwoners. den naar voren: indeling in een ho gere gemeenteklasse met voor de re creatiegemeenten een extra uitke ring uit het gemeentefonds en de invoering van een toeristenbelasting. Ten aanzien van dit punt werd er van de kant" van gs op gewezen, dat Zeeland de toeristenbelasting aan staande donderdag ter sprake zal brengen tijdes het periodieke ge sprek van de minister van binnen landse zaken met de provinciale be sturen. De heer Everwijn wees op de finan ciële offers, die de gemeente zich moet getroosten voor toeristische voorzieningen netto vier ton in zes jaar en zei- .Verschillende nood zakelijke voorzieningen voor de eigen bevolking blijven te veel achter en dat kan niet langer zo doorgaan. Als hier op korte termijn geen verbete ring in komt, dan zullen wij geen werken meer kunnen laten uitvoeren ter verbetering van de toeristische accommodatie, terwijl de stroom toe risten steeds groeit. Het gevolg zal zijn chaotische toestanden op ver schillend gebied. Hier moet waar schuwend de vinger worden opge stoken'. Hij vroeg het provinciaal bestuur de bijzondere structuur van de gemeente te erkennen en binnen landse zaken het voorstel te doen Westerschouwen enkele klassen te laten stijgen: .Het is ons bekend, dat binnenlandse zaken ln principe niet onwelwillend is, maar zonder een voorstel van het provinciaal bestuur is niets mogelijk'. Ten aanzien van de bestemming vi boomgaarden tot recreatieve gebie den ,er zijn wel eens spanningen tussen provincie en gemeente' zei de heer Everwijn nog: ,Vele fruitte lers weten de eindjes niet meer aan elkaar te knopen. Toestaan, dat er liter en daar een caravan staat is niet de oplossing. We moeten op korte termijn de mogelijkheid hebben een aantal boomgaarden tot bouwgrond voor recreatieve ontwikkeling te be stemmen. Gelukkig zijn er sympto men waar te nemen, die erop duiden dat de PPD wat meer naar ons stand- Sunt toegroeit. Het is verstandiger eze gronden op «o kort mogelijke termijn een andere bestemming te geven, omdat we nu nog van de hui dige stoffering windsingels kunnen profiteren'. De leden van provinciale staten van Zeeland zijn maandag op ex cursie geweest naar Schouwen- Duiveland. In Britnusse stapte men aan boord van het RTM-schip .Schouwen-Duiveland' voor een tocht naar de werken ln het Brou- wershavense Gat. (Foto PZC) den met de kleding dragen werden. Wat minder en zelfs bij sommige modellen slechts een ring of horloge had de toeschouv. - sters wat meer rust gegund en had de sieraden beter tot nun recht doen komen. Zeer passend daarentegen was een jade garnituur gezet in goud dat gedragen werd op een eenvoudig zwart gekleed jurkje Een aardige attentie had de firma Van de Ree in de pauze. Op iedere stoel was een plakkertje bevestigd Eén daarvan was voorzien van een merkje. De ge lukkige .bezitster' van die stoel ont ving een mooie broche van goud in de vorm van een klaverblad mei daarin een bril jantje. De tassen waren dus geleverd door de firma Roovers uit Vlissingen Vooral de prachtige collectie Blok van Heist-tassen viel bij de dames zeer in de smaak en gaf menig com plet of pakje de finishing touch Ook in de goedkopere prijsklasse bleek de firma Roovers goed gesorteerd te zijn. Van skal tot fistran. van alles was er wat. Mevrouw A. H. Brouwer-Struis, pre sidente van de onderafdeling Sou burg. trad bij deze show op als ladv- speaker, wat zij op een zeer vaar dige en vlotte wijze deed. De modellen werd geshowd door twee leden van de huisvrouwenver- erüglng en twee medewerkstere van Maison Bollen van Zwienen. Deze f.rma, die zich tot voor kort specia liseerde op hoeden, truitjes, jurken en pakjes, had er dit jaar mantels en leren suede kleding bij. Vooral een jersy coat gevoerd met schapenbont oogstte bjj het publiek veel bewon dering. De jassen kunnen aan beide kanten worden gedragen en zijn ideaal voor onder anderen de auto mobiliste. Een van de mannequins toonde een chique geheel bestaande uit een bedge coat op een beige lan ge broek met bruine trui en bruin shawlmutsje. Leer meisje waren er wat modelletjes by. Zeer gekleed was hier een fles- I sengroene deux-piece van geribd I jersey. Een bruin rokje met een genopt bruin bloesje stond bijzon der lief. Voor de pauze had de grote maat een eenzijdige kleurkeuze van jurkjes en pakjes. Een felrode doorknoop jurk j e was een welkome afwisseling in die reeks modellen. Na de pauze liet de keuze van de modellen zien, dat er ook voor de zwaardere figuren jeug dige pakjes en jurkjes zijn. Heel vee' chique's viel er te bewonderen in de maten 40 tot en met 44 Kio uit Duitsland zorgde voor een wat strengere chique in zijn dikwijls tweekleurige combinaties van effen rok en gebloemde pull. Kat ja of Sweden veroverde herhaalde malen de zaal met prachtige kleuren er. soms wat extra modellen. Zoals een jurkje in een druk bewerkte katoe nen jersey, in de kleuren zwart, wit en bruin. Dit model had een rits in de colkraag die zowel open alsgesio- ten kon worden gedragen. Chique, vooral wat kleurencombinaties be treft, waren de modellen van het huis Spes uit Parijs. Dat Maison Bollen van Zwiemen de mode op de voet volgt, bleek uit de Bonny en Clyde dracht van een van de mannequins. Een lange groene rok met daarop een handbedrukt bloesje en een Bon ny en Clyde baret. Een lange huisrok van een grote bruine ruit voor de koude winteravond thuis werd ge toond met een bijpassende bloes. Cocktail Jurkjes en -pakjes waren er van effen zwart tot de feestelijke stoffen waarin lurex was verwerkt. Een zilverkleurige jurk met een lila achtige glans ontving van de dames een extra hartelijk applaus, want dit modelletje was met de paarse Een donker-oranje gekleurde jer sey japon, een bruine schoen met blokhak en een bijpassende tas was een der combinaties die gis teravond tijdens de show van mai son Bollen tan Zwienen getoond werd. Foto PZC Naam voor kleuterschool De in aanbouw zijnde kleuterschool te Wemeldinge aan de Pnnses Beatrix- hoed en handsrhoen een zeer ftat- «ru* ?ST,,?U£hZ<£5 teus geheel. Dat Maison Bollen van naam zijn de inwoners gevraagd Er ove- een uitzebre-de collec- zlJn in totaal zeven name- opgegeven. |3S? wel Stl w hebben de naam t MMW feit, dat «Jta» 'SSfE modéllen siepa* een nnssende hoed I aan te nemen. De naam geeft de modellen steeds een passende hoed of muts werd geshowd. Da Westrouwen hield lezing over assemblee te Uppsala VLISSINGEN Vrijdagavond sprak mej. dr Westerschouwen van Sleeteren uit Rotterdam voor de leden van de re- monstrantenkring en de vereniging van vrijzinnig hervormden in huize Opnir te Vlissingen over de assemblee van de Wereldraad van Kerken, die onlangs in Uppsala werd gehouden. Zij heeft deze veertien dagen durende assemblee mee gemaakt als één van de afgevaardigden van Nederland. Mej. Westerouwen van Meeteren be gon haar toespraak met een korte in leiding over de ontwikkeling van de protestantse kerken en het ontstaan van de Wereldraad van Kerken. Mo menteel zijn ruim vierhonderd kerken bij deze wereldraad aangesloten, waar onder de Russisch orthodoxe kerken en de internationale zendingsraad. plaats aan van het vroeger daar staan de station en heeft tevens een symbo- sche betekenis voor een kleuterschool. De spreekster vertelde dat er natuur lijk grote verschillen tussen de diverse kerken blijven bestaan in geloofsbelij denis. Het doel van de wereldraad i« echter om tot meer onderling begrip ta komen, om zoveel mogelijk onderling overleg te plegen en gezamenlijk op te treden waar nodig en mogelijk is. Da blemen die in Uppsala werden be- deld waren ondermeer de verschil len tussen de rijke en arme landen, da conflicten tussen de jeugd en de oude ren en het sexprobleem. De spreekster vertelde dat het doel van de wereldraad van kerken voor alles is het evangelie in de praktijk te brengen. Mej. Wee- terouwen van Meeteren zei de veertien dagen In Uppsala een onvergetelijke tija te hebben gevonden. Hierna kre gen de aanwezigen de gelegenheid vra- "en te stellen waardoor een levendige iscussie ontstond. De spreekster werd ïgeleid door de heer Scherft, die de vele leden van de diverse kerkgroepe- ringen welkom heette. Op 27 september 1968 overleed, tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts te Den Haag, onze lieve schoonzoon, zwager en oom, de heer P. C. ROOZE echtgenoot van A. M. Mallekoote, op de leeftijd van 58 jaar. 's-Heer-Arendskerke A. Mallekoote A. N. Mallekoote- Dieleman Haarlem: J. P. Mallekoote P. M. Mallekoote- Evertse Vanderbijlpark Zuid-Afrika: W. P. Fokker- Mallekoote Goes: C. A. Mallekoote E. G. Mallekoote- v. d. Panne Neven en nichten 's-Heer-Arendskerke, 1 oktober 1968 Hiermede vervullen wij de droeve plicht mede te delen, dat zeer plot seling van onze zijde werd weggenomen, mijn innig geliefde vrouw en onze zorg zame moeder en oma PIETERNELLA OELE geboren Schaalje, op de leeftijd van ruim 63 jaar. Yerseke: A. Oele Kruiningen P. W. Jansen-Oele P. Jansen Yerseke: J. J. Oele Biezelinge: W. Meulpolder-Oele J. Meulpolder En kleinkinderen Yerseke, 30 sept. 196S Nieuwe Kerkstraat 19 Öe begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 2 oktober op de al gemene begraafplaats te Yerseke om 13.00 uur vanuit het verenigings gebouw, Molenlaan 1. Geen bloemen. Enige en algemene kennisgeving. Heden behaagde het de Heere. na een kortston dig lijden, van ons weg te nemen, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ABRAHAM KOPPEJAN in de ouderdom van bijna 92 jaar. Oostkapelle: P. Koppejan-Schout Vlissingen: P. Koppejan L. Koppejan-Blok Ketelhaven: J. Hakvoort- Koppejan A. Hakvoort Stavenisse: A. M. Oosdiik- Koppejan M. Oosdijk Vlissingen A. Koppejan S. Koppejan-Pleijte En kleinkinderen Oostkapelle, 30 september 1968. Rusthuis P. v. Saane. De teraardebestelling zal plaatshebben te Vlissingen op vrijdag 4 oktober om 14.10 uur op de noorderbegraaf plaats. Vertrek van Ge rard Doulaan 1 om 14.00 uur. EN DEN BOER LEVERT HET DRUKWERK Op 29 september 1968 overleed ln Canada, na een kortstondige ziekte, onze lieve schoonzoon, zwager en oom BENJAMIN WESTSTRATE op de leeftijd van 45 jaar. Uit aller naam, J. J. Kole-de Ruiter Adres Canada: R.R. 2. Spencer Ville Ontario, Canada Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde broer en zwager, de heer JOHANNES HESSEL JACOBUS DE JONG Lissabon: Baron Sloet tot Everlo Baronesse Sloet tot Everlo- de Jong Wageningen: mevr. C. Goo6sens-de Jong Laren (N.-H.)mevr. C. C. M. Vorfeld-de Jong Bilthoven: E. D de Jong E. M. L. J. de Jong-Noordman Hilversum: 5LM.de Jong De Bilt, 27 september 1968 Heden bereikte ons uit Canada het ontstellen de bericht van het plot seling overlijden van onze geliefde broeder, zwager en oom BENJAMIN WESTSTRATE echtgenoot van P. A. Kole, op de leeftijd van 45 jaar. 's-Heer-Arendskerke J. D. Weststrate M. L. Weststrate- v. d. Hage Goes: L. Weststrate Hoogeveen: P. Weststrate J. M. Weststrate- Brouwers Goes: P. van Loo- Weststrate D. van Loo 's-Heer-Arendskerke, 30 september 1968 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw PIETERNELLA THEUNE-CORBIJN in de ouderdom van 72 jaar. Nijlstroom (Z.-Afrika); E. A Seheele-Theune R. J. Scheele Corry en Eddie Retni Ria Middelburg: J. Theune L. Theune-Leer Nel en verloofde Henk Middelburg: A. Theune Vlissingen: A. E. Arentae-Theune J P. Arentse Sjanet - Wim - Llssi Middelburg. 30 september 1968. Domburgs Schuitvlot 14 a. De overledene is opgebaard In de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuren zijn dagelijks van 10-11 en van 18-19 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donder dag 3 oktober op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf Domburgs Schuitvlot 14 a om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7