T KNVTO stelt plan op voor voorzieningen streekvervoer De jeugd heeft te weinig speelruimte PZC nam afscheid van S. Rijkeboer Pessimisme over openbaar vervoer TERNEUZENS RAADSLID: ALHAMBRA LAAT DE BOSSEN ZINGEN EN WINDEN WAAIEN NIEUWS UIT DE KERKEN Classis Middelburg over doopbeweging |z en vakbeweging Vereniging van ingenieurs viert 50-jarig jubileum 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORZITTER MR D. VAN SETTEN IN GOES: GOES De Koninklijke Neder landse Vereniging van Transport ondernemingen zal op korte ter- myn een plan opstellen, waarin wordt aangegeven welke vervoers voorzieningen het streekvervoer in de naaste toekomst zal moeten geven om aan haar taak te voldoen. Men doet dat. in navolging van een dergelijk plan, dat de NS heeft gemaakt. Voor de opstelling van het plan zal men medewer king krijgen van het EBW. Dat heeft de voorzitter van de KNVTO mr D. van Setten donderdagmor gen verklaard in zijn jaarrede op de jaarvergadering van de ver eniging, die in de .Prins van Oran je' in Goes werd gehouden. Mr Van1 Setten leverde een weinig optimis-i tiseh betoog over de situatie in het personen- en ook goederenver voer en hij bekritiseerde een aantal regeringsmaatregelen. Zijn pessimisme betrof vooral de] afname van het aantal reizigers, dat' van het openbaar vervoer uitge-i zonderd bij de stadsdiensten ge-, bruik maakt. Wat de streekonderne- mingen betreft is dit naar de me ning van de heer Van Setten te wijten aan het feit, dat deze onder nemingen gedwongen zijn hun tarie- van de laatste jaren sterk te ver hogen. ,Een steeds kleiner wordende groep reizigers moet steeds meer gaan betalen voor een vervoersvoor ziening, die er kwalitatief nauwe lijks meer op vooruit gaat. De ge vallen, waarin tot inkrimping van de diensten, zelfs tot opheffing van enkele trajecten moest worden be sloten waren bij het streekvervoer immers talrijker van de ingevoer de verbeteringen', stelde de heer Van Setten vast. Hij was van mening, dat voor handha ving van het verzorgingsmveau van het streekvervoer verlaging van de lasten noodzakelijk is en dat de overheid een directe bijdrage dient te leveren om bedrijfsvreemde lasten te dekken. Die verlichting van de lasten zocht hij in een verlaging van de motorrijtuigen belasting voor dieselbussen. ,Toch heb ben noch de regering, noch de staten- generaal maatregelen van deze aard ge wild', aldus de heer Van Set ten. ,Wel heeft het openbaar vervoer een tege moetkoming verkregen door vaststel ling van een 4 procent-tarief voor de BTW. Dit voordeel is echter belangrijk geringer, dan wel wordt gedacht en werkt bovendien eerst volledig op lan gere termijn. steun Mr Van Setten toonde zich verheugd over het feit. dat ook dit jaar weer 30 miljoen gulden door de regering is beschikbaar gesteld als steun aan ge meentelijk vervoersbedrijven. .Teleur stellend' vond hij, dat déze steun alleen zou zijn voor gemeentevervoerbedrij- van. Waar particuliere bedrijven het stadsvervoer verzorgen, komt de ge meente niet in aanmerking voor steun van de centrale overheid. De heer Van Setten vond dit een grote onjuistheid en stelde, dat garantiebedragen voor verlies, die door gemeenten aan particu liere .stadsvervoerders' worden verleend ook onder de rijksbijdrage moeten val len. Positief liet de KNVTO-voorzltter zich uit over de 3 miljoen gulden, die ter beschikking komt voor het streekver voer. Hij vond het verheugend, dat van de zijde van de regering duidelijk is gesteld, dat het streekvervoer zijn func tie moet blijven vervullen. Mr Van Set ten memoreerde in zijn jaarrede het weinig gunstige jaar, dat het goederen vervoer heeft beleefd in het Dijzonder door de haast onbegrijpelijke maatrege len van de Duitse minister Leber. Som ber was de voorzitter wat betreft het compromis, dat de Europese minister raad eind juli van dit jaar heeft bereikt. Hij waarschuwde tegen teveel optimis me over dit compromis, in het bijzonder over de tariefregeling. Hij achtte de mogelijkheden om bijzondere contrac ten af te sluiten te ruim en meende, dat ze het effect van de tariefrege ling binnen de EEG verzwakken. Ver ontrustend vond de, KNVTO-voorzitter de regeling van de rij- en rusttijden. Bezorgd is de KNVTO over de opvat tingen, die de regeringen van de EEG- landen huldigen ten aanzien van het begrip .harmonisatie'. Een .harmonisa tie moet naar de mening van de heer Van Setten geleidelijk plaatsvinden. Met klem drong de heer Van Setten er bij de staatssecretaris van verkeert •en waterstaat die donderdag bij de I vergadering aanwezig was op aan de harmonisatie van de werktijden bij I de vervoersondernemingen in de EEG die binnenkort onderwerp van bespre-1 'king wordt. niet op dezelfde wijze te penscren door verhoging van torrijtuigenbelasting. .De huidige situatie vereist vo liet beroepsvervoer over «Ie v laging en niet verhoging lasten', stelde hij. Examens laten verlopen, zodat zij een lastenver-:De heer Van Setten ging voorts zwaring voor de ondernemingen zou naar zijn mening onjuiste bepalingen, gaan betekenen. 'waardoor automobilisten bij bushalten J 'I m°gen stoppen om passagiers uit of in aanTLUlliriS te laten stappen. Wat betreft hel taxi- I vervoer stelde hij zich op het stand- De heer \an Setten vond het be- punt, dat maatregelen moeten worden sluit om de hoeveelheid belasting-(getroffen om dat vervoer meer popu- vrij in te voeren brandstof voorjlair te maken. Hij vond het apert on- rachtauto's en autobussen aan de juist, dat de egalisatieheffing voor taxi's Aan de Nederlandse economische ho ver- I geschool te Rotterdam slaagde in de1 de i faculteit economische wetenschappen de heer J A. Knol te Haamstede voor het prop. i op grenzen van de EEG-landen te perken een aanfluiting voor de sa- memverkingsgedachte. waarop de EEG stoplt. De heer Van Setten verzette zich al bij voorbaat tegen de realisering van het in de miljoenennota aan gekondigde voornemen van de re gering om de in 1970 door te voeren verlaging van de loon- en inkom stenbelasting voor een deel te com- juïst. dat de egalisatieheffing gehandhaafd blijft, maar toonde zich verheugd over de belastingfaciliteiten die bij invoering van de BTW voor taxi's zullen worden verkregen. De bezoekers van de jaarvergadering gingen 's middags per boot van Wolp- haartsdijk naar Zierikzee. waar zij door het gemeentebestuur werden ontvan- fen. Na afloop van een bezoek aan de chouwse centrumstad ging men naar Rotterdam. Grondver\oop voor 139 huizen in de Serlippenspolder TERNEUZEN Het raadslid P. J. Huijbreeht (pvda) vindt, dat er in Terneuxen te weinig speelruimte is voor de jeugd. In de raadsvergadering donderdagavond pleitte hij voor aanwijzen van speelterreinen, niet leen in de nieuwe bestemmingsplannen maar ook in de bestaande buurten. ,Er is overal nog wel een plaats te vinden waar de jeugd een balletje kan trap pen', meende hij. Blijkens het antwoord van wethouder M. de Vos is het college wel bereid de jeugd meer ruimte te geven. Vol gens de heer De Vos is het echter niet eenvoudig bij het opzetten van een be stemmingsplan speelterreinen aan te wijzen. ,De jeugd laat zich niet dwin gen te gaan spelen waar je dat graag hebt', zed hij. De Temeuzense raad handelde snel tempo de agenda af. Aan het aannemingsbedrijf Van dei- Poel NV werd in plan-noord (Serlippenspol der) grond verkocht voor de bouw van 139 woningen en 54 garages en in de Katspolder bouwgrond voor 11 bungalows. De raad verhuurde aan He Mozarthof grond voor de uitbrei ding van het christelijke lyceum met 5 leslokalen en 1 theorielokaal. Met deze uitbreiding is overigens voort-1 uitlopend op de beslissing van de raad reeds begonnen. Er waren geen oezwaren tegen voor stellen tot aankoop van woningen in; het saneringsplan .Java' en aan de blok ken. Het is de bedoeling het pand aan] de blokken te verhuren aan het insti-; tuut voor kunstzinnige vormgeving. De] raad ging eveneens akkoord met een voorstel de door de wateroverlast aan de Bosjesweg te Sluiskil noodzakelijke rioleringswerken voor 29.650 onder hands aan te besteden aan een aanne mer uit Biervliet. Aan de benzine- en Locker Transport over naar Van der Wekken ZIERIKZEE Het transportbedrijf .Locker Transport' te Drelschor is de zer dagen door verkoop in handen over gegaan aan C. van der Wekken's vracht vervoer te Zierikzee. Het bedrijf werd destijds opgericht door de heei J. M. Krijnse Locker, die reeds jaren gele den is overleden, waarna de weduwe met haar zoon het bedrijf nog een aan tal jaren hebben voortgezet. Naast de zoon was er het laatste jaar nog slechts écn chauffeur in dienst, welke naar Van der Wekken is overgegaan. De onderneming in Dreischor wordt vol ledig geliquideerd. Ook de vergunnin gen zijn door Van der Wekken overge nomen. Voor gezamenlijke rekening zul len dit seizoen nog zo'n 30 miljoen kg suikerbieten van Schouwen-Duive- land naar de fabriek in Dinteloord wor den afgevoerd omdat dit werk reeds gedeeltelijk door Locker Transport was aangenomen. In het verleden heeft I Locker Transport altijd een groot aan deel in het vervoer van suikerbieten gehad Door de overname van het be- j drijf in Dreischor is het wagenpark van Van der Wekken nu opgevoerd tot 16 grote wagens Sen beeld uit de receptie ter ge legenheid van het afscheid van PZC ad ver tent. iechgf S. Rijlceboer. Vlnr: de lieer-F. vaat de Velde, de heer Rijlceboer en mevrouw Rijke- boer. Foto PZC). petroleummaatschappij en de heren W. Bliek en M. Botman werd bouwgrond verkocht in plan-noord resp. de Kats- Films in Zeeland ZESENVEERTIG JAAR IN BEDRIJF Sinds 1940 chef van advertentieafdeling Naar aanleiding van een vraag van de heer Huijbreeht verklaarde wethouder De Vos dat het herziene (ivm de op spuiting) uitbreidingsplan voor de Ser lippenspolder binnenkort ter naar de oorzaak van de stank Nassanstraat en de heer H. Brakman naar de consequenties die de btw straks zal hebben voor de werken die nog in uitvoering zijn en de prijzen van de Dokter geeft voorlichting in Goes Vlissingen kan de komende week in de Alhambra-bioseoop gaan kijken naar de vaak sombere en doorgaans winde rige geschiedenis van het langzamer hand alom bekende geslacht Björndal. Het zijn de films ,En eeuwig zingen de bossen' en .Winden waaien om de rot sen,' die gemaakt zijn naar de veelge lezen trilogie van de Noor Tr.vgve Giil- branssen. grond. Het college kon over deze beide zaken geen uitsluitsel geven. Bij de af handeling van de agenda benoemde de raad de heer J. Notebaart tot hoofd van de (openbare) Zuidlandschool. Mevrouw J. Doppegieter-Thiel werd benoemd tot lid van de commissie voor gemeente fin ancien en economische zaken Over het verhaal hoeft niet veel meer gezegd te worden. Het gaat over de trage levensloop van een knoestig ge slacht, dat hard moet werken om in leven te blijven en weinig tijd voor ont spanning overhoudt. Grand in Goes laat iedere avond tot en met dinsdag een dokter vertellen. De heer W. van Alphen tot lid van de com-|medicus geeft, het laat zich raden, aek- mlssie voor onderwijs. suele voorlichting. Alles komt open- Vil het zakenleven Demonstratie van B enO TERNEUZEX Zo'n zev enjaar gele den werd het merk B en O (Bang en Olufsen) .Det Danske Kvaliteits- maerke' in Nederland geïntroduceerd Sindsdien hebben de Hi-Pi en stereo apparatuur van deze Deense firma een hoge vlucht in ons land genomen. Aan leiding genoeg voor de firma J. M. Kramer te Temeuzen om donderdag middag en -avond een demonstratie te houden in het grand-hotel .Rotterdam' te Terneuzen, ln samenwerking met de importeur van B en O, de Acoustical Handelsmij NV. Bij de demonstratie lag de nadruk hoofdzakelijk op de geluids installaties. MeD kon kennismaken met de allernieuwste snufjes op het gebied van geluidsweergave. Zo geeft de aller nieuwste versterker een geluidsvervor- ming die nog slechts met meetappara tuur is te constateren en die voor het menselijk oor te minimaal is om op te vallen. Naast deze geluidsinstallaties stond ln hotel .Rotterdam' een reeks uitgelezen radio's, bandrecorders, tv's en platenspelers. De apparaten van B en O zijn voor een groot deel nog de vrucht van handwerk. Ook de vormgeving wordt niet verontachtzaamd. De appara ten moeten namelijk voldoen aan door de Deense meubelmakers gestelde eisen. Het ia dan ook niet zo verwonderlijk dat B en O op het merkplaatje vermeldt: .Leverandör til det kongelige Danske hof, oftewel hofleverancier. PROF. SCHILLEBEECKX: .ONDERZOEK ROME ZAL GEEN INVLOED OP MIJN WERK HEBBEN' BRUSSEL (ANP) Professor dr E. C. F. A, Sehillebeeckx heeft woensdag voor de Belgische radio verklaard dat lifj naar Rome zal gaan als men hem ter verantwoor ding roept. Hjj zou echter wel voor waarden stellen: als hij zou moeten nraten over iet» in zijn dossier, zou hy het dossier eerst bestudeerd moe ten hebben. De Nederlandse rk-theoloog, die ln België is geboren, zei dit in een vraaggesprek met de actualiteitenru briek van de BRT. Hij zei overigens dat zijn zaak pas in een eerste fase van onderzoek verkeerde en berich ten van woensdag uit Vaticaanse kringen, volgens welke hij in oktober reeds ter verantwoording zou worden geroepen, leken hem louter specula ties. Op de vraag of het onderzoek ln Rome enige invloed zou hebben op zjjn theologische werk, antwoordde hij: ,Neen, ik ga gewoon door'. Op de vraag of ae actie tegen hem wellicht een onderdeel was van een geconcentreerde aanval op de pro gressieve krachten in de R-K Kerk, zei hij moeilijk een antwoord te kun nen geven. Het was echter wel be kend dat sommige kringen in Rome weinig gelukkig waren met de nieu we theologie, die vooral sedert het tweede Vaticaans concilie ontstaat. Dat men nu een dossier aanlegt van enkele theologen, leek hem ingege ven door een algemene vrees van conservatieven voor de na-V'aticaan- se theologie. Een tegenstelling van conservatief en meer progressief tus sen theologen behoefde volgens prof. Sehillebeeckx geen gevaar te beteke nen voor de kerk. Niemand kon zijn eigen opvattingent buiten de discussie stellen en iedereen had de kritiek van de anderen nodig, zodat de tegenstellingen eerder als een opbouwende factor kon worden gezien. Als het echter een tegenstelling wordt tussen de conservatieven, die Sraktiseb de leiding in de kerk in anden hebben, en de progressieven, die niet de leiding hebben, is het na tuurlijk wel weer gevaariyk', zo voegcle hij hieraan toe, omdat men de eigen conservatieve positie» dan gaat identificeren met de officiële stellin gen van de kerk en dat zou toch wei eens op een zwaarder conflict kun nen uitlopen met de kerk als insti tuut'. Prof. Sehillebeeckx geloofde voorts niet dat er een bepaalde concrete aanleiding was voor het aanleggen van een dossier over zijn opvattingen. Ik denk eenrder, zei hij, dat deze zaak een heel verloop heeft gehad, tijdens en na het concilie en dat mijn theologie, voorzover die reeds ver taald is. minder gelukkig aankomt bij sommige Romeinse theologen. Ik denk niet, zo vervolgde hij. dat het gaat om een of ander punt uit mijn theologie, maar om de gehele strek king, die men blijkbaar niet kan vol gen en niet begrijpt In bepaalde kringen in Rome, vooral in wat vroe ger het heilige officie heette, heerst een nog zeer conservatieve theologie. Dat is een andere denkwereld, die zich onveilig en onzeker voelt en theologie wellicht is gaan menen, dat1 het geloof erdoor wordt aangevallen, aldus de hoogleraar. Chr. gereformeerden tegen nieuwe Raad van Kerken HILVERSUM (ANP) De generale synode van de Christelijk Gereformeer de Kerken hebben zich in Hilversum uitvoerig bezig gehouden met de een heid van de gereformeerde belijders in Nederland en de correspondentie met de buitenlandse kerken. Aanleiding daartoe was liet rapport van de gedeputeerde staten hierover. .Met name de verhou ding tot de Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt) kwam ter sprake. Namens de rapporterende commissie gaf ds G. Wilkes een toelichting. De commissie meent dat schriftelijk contact geen zin heeft. Er moet echter wel een weg open blijven. Na. jaren lange worsteling ineens ophouden, zou onjuist zijn. De synode moet tot het uiterste gaan. Zij heeft deze zaak nog niet afgehandeld, maar zij heeft wel een besluit genomen over de verhouding tot de Gereformeerde Kerken. Overeen gekomen werd aan de deputaten de op dracht te geven ten aanzien van deze kerken naar bevind van zaken le han delen. Een ander punt dat naar voren kwam was de verhouding tegenover de Neder landse Raad van Kerken. Daarbij ging het vooral over de vraag waarom de Christelijk Gereformeerde Kerken niet betrokken zijn bij het overleg over de oprichting van deze rand. Er bleek een misverstand te zijn geweest. De betrokken stukken zijn niet op het juiste adres bezorgd. De synode betreur de dat, omdat dit vel ernstige conse quenties kon hebben. De zaken hebben zich nu ontwikkeld buiten haar om. Op advies van prof. dr J. van Genderen sprak zij uit ernstige bezwaren te heb ben tegen de Raad van Kerken, zoals die is opgericht. De deputaten moeien die bezwaren kenbaar maken. Vervolgens heeft de synode zich bera- den over de uitleg van artikel 36 van de Nederlandse geloofsbelijdenis. De ge reformeerde oecumenische synode acht te het namelijk nodig dat de bij haar aangesloten kerken zich over deze zaak zouden bezinnen De synode aanvaardde de formulering van de deputaten ds D. Biesma en dr C. J Verplanke, waarin wordt gezegd dat de overheid de taak heeft op het aan haar zorg toevertrouwde terrein en met de haai' toekomende middelen te bevorderen dat het volk leeft naar de eis van Gods wet en voorts iedere be lemmering voor geheel de heilige dienst van God weg te nemen. ,Zij heeft die roeping, opdat het woord des Heren zijn loop hebbe, het koninkrijk van Je zus Christus voortgang vinde en alle anti-christelijke macht worde tegenge staan'. Verder besloot de synode nog de uit spraak van de synode van 1912 dat de doop door een vrouw bediend onwettig te laten vervallen. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Almenkerk: L. Emmerzaal te Rotterdam-Pernis; te Rijssen:!te C. J. P. Lam te Putten. GEREFORMEERDE GEM EENTEN Beroepen te Enschede: C. Wisse te Els- peet; te Hendrik Ido Ambacht: K. de Gier te Den Haa^ (C). te Klaaswaal: i ten aanzien van de nieuwe: H. Ligtenberg te Genemuiden. MIDDELBURG De classis Middel burg van de hervormde kerk hield deze week de'herfstvergadering in de Ont- moetingskerk te Middelburg onder voor zitterschap van ds J. de Boer, Vrouwen polder. Na het morgengebed, onder lei-j ding van ds A. J. Ruys van Sint-Lau- rens, werden de afgevaardigden van alle Walcherse hei-vonnde gemeenten be groet door ds De Boer. die o a mededeel de dat de secretaris, ds L. Lingen, nog steeds wegens ziekte rust moest hou den. Ds Van Santen (Middelburg) zal het secretariaat waarnemen. Het voornaamste punt op de morgen agenda was het referaat van ds E. B. Rijnders, predikant van de Opstandings- lcerk te Amsterdam over het onderwerp: .Handhaving van de geboorteleden, ja of neen?' In de classis Leeuwarden heeft ds Wa genaar een rede gehouden, waarin hij ten zeerste er op aandrong namen van geboorteleden af te voeren van de leden lijsten der kerk. Ook in vele andere plaatsen is deze kwestie een bron van discussies gewor den. Het is een niet gemakkelijk op te lossen vraagtuk. Werd in 1813 praktisch elk kind dat geboren was, ook gedoopt, dit is de laatste tientallen jaren veran derd. Vooral ook door de propaganda van de volwassen doop, die oa door de Barthianen en andere groeperingen ge voerd wordt. Nu zijn er ongeveer ander half miljoen geboorteleden (dus onge- doopten), die toch gerekend worden tot de N-H Kerk te behoren. Maar uit opi nieonderzoeken in Amsterdam blijkt dat men deze mensen lang niet allen on godsdienstig mag noemen. Het blijkt, dat zeer velen toch belangstellen in kerk en godsdienst. Ds Brummelkamp (Middelburg) was de voornaamste beantwoorder van de spre ker. Hij betoogde dat de godsdienst weer veel meer ,in' is dan enige tientallen ja ren geleden. En ds Van Santen zou dit probleem oecumenisch willen behande len. Immers het is een vraag, waar alle kerken mee te maken hebben. In Am sterdam is hierover al tussen verschei dene kerkgenootschappen contact opge nomen. Na de broodmaaltijd was het woord aan de heer R. Wijkstra. oud-directeur van de Arbeiderspers over .De opvoedende taak van de vakbeweging'. Boeiend ver telde de spreker één en ander uit zijn le ven. Op 20-jarige leeftijd werd hij lid van het NVV, waarvan hij tenslotte een der voornaamste leiders werd. Tenslotte werd hij directeur van dc Arbeiderspers en is nu werkzaam in het verzekerings bedrijf. De heer Wijkstra betoogde, dat de vakbeweging tot'hoofddoel heeft, zijn leden tot waarachtig menszijn te vor men, materieel maar zeker ook geeste lijk. Ze hee.ft drie taken: de leden het bewustzijn van gelijkwaardigheid geven, vermeerdering van sociale zekerheid, so lidariteit o a door verzekering tegen de gevolgen van werkeloosheid, ouderdom, ziekte en invaliditeit. Tot slot moeten de leden medeverant woordelijkheid dragen voor het werk dat ze helpen volbrengen, medezeggenschap krijgen in de maatschappij waarvoor zij hun krachten geven. Spreker was tegen machtsdwang der vakverenigingen. Wilde stakingen, zoals bij Verolme. zijn absoluut af te keuren, zo meende hij. In dit opzicht valt er in Nederland, vergeleken bij andere landen. -eel te prijzen. Jammer "is wel, dat nog e veel nadruk gelegd wordt op meer1 verdienen dan op de geestelijke vorming, zo zei hij. Hierna was er een boeiende discussie 1 Besloten werd de volgende vergadering vast te stellen op woensdag 26 februari 1 zo mogelijk te Vlissingen. I hartig aan de orde: abortus, voorbe hoedsmiddelen, de ongehuwde moeder enzovoort. Een gedeelte van de film is in kleur in een kliniek voor a s moe ders opgenomen. Zondagmiddag toont Grand een avonturenfilm ,De Zwarte Tulp.' City Middelburg heeft het meest uit gebreide programma. Tot en met za terdagavond draait er de western John ny Yuma, een cowboyverhaal van het soort, dat de laatste tijd steeds popu lairder wordt bij de liefhebbers. Het in Italië geproduceerde epos is als alle an dere westerns uit dat land harder en Vrijdagnacht gunt City de liefhebbers een kijkje in het intieme leven van een stripteasedanseres. Twee meisjes spe len de hoofdrollen. Beiden worden strip danseres in een nette, le goeder naam en faam bekend staande gelegenheid. Het gaat echter slecht met de club, die het moet afleggen tegen minder nette gelegenheden. Met één van de meisjes gaat het ook steeds slechter, met de andere steeds beter. Het meisje, waar mee het slecht gaat. raakt van de wal op lager wal en tenslotte ln de sloot. Zij verliest het leven bij een auto-onge luk. De chauffeur van de wagen, waar in ze zat. was dronken... Het andere meisje bereikt de top, dankzij haar se rieuze kijk op het leven. Zondagmiddag is het nacht in City: ,De nacht der vergelding' toont mén dan. Het is een Amerikaanse western met de populaire cowboys Alan Ladd en Frankie Avalon in de hoofdrollen. Zondag- en dinsdagavond geeft City een hervertoning van hel liefdesver haal .Zeventien.' Het gaat over de eer ste liefdesavonturen van een jongeman. VLISSINGEN De Provinciale Zeeuwse Courant heeft donderdagmid dag afscheid genomen van advertentiè- chef S. Rijkeboer, die in verband niet zyn pensionering het bedrijf verliet. Het was echter niet. uitsluitend een be- dryfsaangelegenlieidook vele relaties maakten van de druk bezochte receptie in liet Strandliotel te Vlissingen ge bruik om van do heer Rijkeboer afscheid te komen nemen. De heer F, van de Velde, een van de directeuren van de PZC, memoreerde, dat de heer Rijkeboer op 25 september 192'2 in dienst trad bij de toenmalige Vlissingsche Courant én dat de heer Rijkeboer woensdag dus 46 jaar bij het bedrijf werkzaam was. ,U hebt het be drijf doorlopen van jongste bediende tot advertentiechef en deze functie heeft u al sinds 1940. Het is op dit moment juist om te zeggen dat we dankbaar zijn dat u deze taak op zo'n eminente wijze heeft vervuld', aldus de heer Van de Velde. Hij bood de heer Rijkeboer een enveloppe met inhoud aan. De heer G. A de Kok, hoofdredacteur van de PZC, die namens de redactie het woord voerde, bracht dank voor al- Veel applaus voor Wim Sonneveld OOSTBURG Alle plaatsen in het Le- deltheater te Oostburg waren donder dagavond bezet toen daar onder auspi ciën van de Stichting ZVIJ Wim Sonne veld en Ina van Faasen hun .Avondje uit' gaven- Telkens wanneer zich daar toe de gelegenheid voordeed maar voor al aan het eind van de voorstelling toon den de aanwezigen zich een gul applau disserend publiek. Aan het eind was er behalve dat applaus ook een bloemen hulde. MIDDELBURG In de schouwburg begon woensdag de viering van het hal ve eeuwfeest van de vereniging van in genieurs van rijkswaterstaat en de zui- derzevwerken. Het gezelscbnp, dat de viering meemaakt, bestaat uit ongeveer driehonderd mensen. De organisatie be rust bij de directie Zeeland. Tijdens de middagbijeenkomst in de schouwborg wer donder meer het woord gevoerd door Zeeland commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, voorts sprak ir H. A. Ferguson, directeur-ge neraal ir J. van de Kerk en ir H. A. M. C. Dibbits, oud-hoofdingenieur-dlrecteur van rijkswaterstaat, destijds belast met de afsluiting van het Vecrse Gat Na afloop van de vergadering volgde een receptie in Britannia te Vlissingen. Vandaag, vrijdag zal met de veerboot Prinses Irene vanuit Vlissingen een vaartocht naar Krainingen worden maakt. le vriendschap. .Als u hier om u heen kijkt, blijkt welke plaats u heeft in genomen. Het gaat hier n.et uitsluitend om het afscheid van een functionaris. I maar ook om de persoon van die func tionaris', aldus de heer De Kok, die I een boek over schepen op de Schelde aanbood. De heer D. Verboom, die namens de 1 administratie en advertentieafdeling sprak, schetste een toekomstbeeld van de krant: niet alleen adver-ten- ties met Meur, maar ook adverten- i tie met monsters en met een geur tje. ,Wij hebben vriendelijke cliën ten en dat zij vriendelijk zijn is dank zij u. Hij bracht dank voor de samen werking en bood een bloemetje aan. De heer C. P. Buys die als oudste van het kantoorpersoneel uit Middelburg, Goes, Temeuzen en de buitendienst het i woord voerde, merkte op dat de PZC een stuk van de heer Rijkeboer's leven is geweest. .De samenwerking tussen Vlissingen en Middelburg is altijd goed geweest', aldus de heer Buys. Als aan denken bood hij een postzegelalbum aan. De heer P. Schout, die als vriend sprak, schetste de plichtsbetrachting van da heer Rijkeboer. De heer J. J. Wolff voerde namen» de personeelsvereniging 1 het woord en merkte op, dat weinig leden zo trouw de vergaderingen be- zochten, feeötavo/iden bijwoonden en reisjes meemaakten als de heer Rijke boer. Namens de p bood h(j een mand Bedrijfsleider Joh. H. Buising merkte op, dat hij in 1937 voor het eerst met de heer Rijkeboer kennis liad gemaakt. Buising. die een boek over Zw.tserland aanbood. De heer L. F. Florusse, die namens een aantal gepensioneerde personeelsleden sprak, merkte op. graag met de heer Rijkeboer te hebben samengewerkt. .Vroeger was het allemaal kleiner dan tegenwoordig, maar we waren meer op elkaar aangewezen', aldus de heer Flo russe. De lieer J. Spruit sprekend namen» het technisch personeel en de Alge mene Nederlandse Grafische Bond onderschreef ,hoe goed de heer Rijke boer wel was'. ,Er waren wel eens pro bleempjes, maar die werden in een goe de sfeer opgelost', aldus de heer Spruit, die namens het personeel de .dikke Van Dale1, een album voor eerste-dagenve- loppen en een loep met verlichting aan bood. De heer Rijkeboer sprak tot slot een dankwoord, waarna velen van de gele genheid gebruik maakten om persoon lijk van de heer en mevrouw Rijkeboer Hik i afscheid te nemen. Heden overleed, geheel onverwachts na een kort stondige ziekte, in het St-Liduinaziekenhuis te Hulst, gesterkt door het H. Sacrament der Zie ken, onze geliefde broer, schoonbroer en oom FRANCISCUS DESIDERIUS STEPHANUS VAN HIJFTE in de ouderdom van 73 jaar Terneuzen: Em. de Crook-van Hijfte en kinderen Vlissingen: mej. A. van Hijfte Kloosterzande: Em. van Hijfte en kinderen kinderen Maerman-van Hijfte Kloosterzande. 26 september 1968 Groenendijk 50 De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van huize St-Antonius, Groenendijk 50. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uit genodigd, zal geschieden in de kapel van huize St-Antonius op zaterdag 28 september, om 2.00 uur des namiddags, waarna begrafenis op de r-k begraafplaats te Kloosterzande. Rozenkransgebed vrijdagavond, om 7 uur, ln voornoemde kapel. Diegene, die bij vergetelheid geen overlijdensbe richt ontvangen hebben, gelieve deze als zodanig te beschouwen. Op 26 september nam God tot Zich, na een geduldig gedragen lij den. mijn geliefde man en onze zorgzame va der GERARD ONDERWATER op de leeftyd van 49 jaar. Veilig ln Jezus armen. M. Onderwater- van Keppel Hans en Marjoan Rlny en Kees Goes, 26 sept. 1968. C. de Graaffstraat 121a De rouwdienst wordt gehouden op maandag 30 september, orn 13 30 uur. in de aula op de begraafplaats, waarna de teraardebestelling Gelegenheid tot condo leren na de teraardebe stelling ln de aula. Met droefheid en leedwezen geven w\j u kennis van het onverwachte overlijden van ons bestuurs lid en tweede secretaris, de heer FRANS I). S. VAN HIJFTE op de leeftijd van 73 jaar, in het 40e jaar van zijn bestuurslidmaatschap. Lid van verdienste van de RKVV .Hontenisse'. Drager van de Eremedaille in zilver van de Orde van Oranje-Nassau Drager van dc Bronzen Speld van de KX\ B, afdeling Zeeland. Zijn enorme verdiensten voor onze vereniging zullen wij nooit vergeten. Het bestuur van de RKVV .Hontenisse'. C. P Schelfhout, voorzitter. P J Man gnus, secretaris. P. J. A. Adrlaansens, penningmeester. Kloosterzande. 26 september 1968. Diep geschokt geven w(j kennis van het overlijden van onze penningmeester, de heer G. ONDERWATER op de leeftyd van 49 Jaar. Zijn stuwkracht en per soon lyke inzet voor on ze vereniging zullen wij steeds met de grootste waardering gedenken. Hij was een vriend, die wij node zullen missen. Int. ver Philatelica'. afd Goes e.o. C J. Bal. voorzitter. B. C. Van Tienhoven, secretaris. Heden overleed nog vry plotseling, zacht en kalm. tot onze diepe droefheid onze lieve man, vader en groot vader op de leeftyd van 62 jaar en zes maanden. Vlissingen: J. H. van Duijne- Wieling 's-Gravenhage: F. van Duyne Middelburg: W. F. Sumampouw Ath. Suniampouw- van Duyne en kinderen Dordrecht A. van Eist E van Eist- van Duyne en kinderen De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St-Josephzie- kenhuis. Bezoekuren van 10.30-11.30 en van 16.00 tot 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 30 september op de Noorderbegraafplaats. Vertrek van huis om 11.00 uur. Geen bezoek. Voor uw familieberichten de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 6