Middeleeuws aardewerk in Aardenburgse tuin .Zwembad moet in het Nollebos komen' J BILT Zeskamp-reünie met lachfilmbeelden Vrijdag begint actie voor Middelburgs overdekt zwembad RIHA klankrijk de beste zeeuws Kritiek aan adres van thuisfront VRACHTAUTO OP ZEELANDBRUG KLEM TUSSEN TWEE KANTEN Vrijaf voor Zeeuwse muziekschool Muziekkorpsen en geluidswagens TOERISTEN MOETEN HET VOOR VLISSINGERS GOEDKOPER MAKEN ALMANAK BEZWAAR TEGEN PLAATS NAAST DE SPORTHAL De plaats Organisatievorm Purley-pool Procedure PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 Misbaksels' van pottenbakkerij Gs willen extra subsidie voor kerkrestauratie MIDDELBURG De restauratie van het hervormde kerkgebouw te 's-Heer- Abtskerke gaat 275 872 meer kosten dan men had gedacht. Door het rijk en door de provincie is voor de restaura tie al 574.040 subsidie verleend. Ge deputeerde staten van Zeeland stellen provinciale staten nu voor nog eens tien procent van de extra kosten, na melijk 27.587 te subsidiëren. Wim Sonneveld in volle zaal te Axel AXEL In het cultureel centrum De Halle te Axel zette Wim Sonneveld en Ina van Faassen woensdagavond hun Zeeuwse toernee voort, voor een uit verkochte zaal. Naast het langdurig applaus werden hun vele bloemen aangeboden. Van avond zullen zij optreden in het Ledel- theater te Oostburg. Boom ging niet uit de weg VLISSINGEN De automobilist J. C. M. de B. uit Kruisland is woensdag avond mt zijn auto tegen één van de rustieke bomen midden in de Wilhel- mlnastraat gereden. De auto kreeg lichte schade, de boom staat er nog steeds. De automobilist, die met de schrik vrij kwam. had de boom niet op- gemerlct. PLAATS WAS AL LANGER BEKEND AARDENBURG Ir J. A. Trimpe Burger van de rijks dienst voor het oudheidkundig onderzoek heeft in een Aarden burgse achtertuin een grote hoe veelheid middeleeuws (eind 14e eeuw) aardewerk gevonden. Het gaat vermoedelijk om de afval put van een pottenbakkerij, waarin scherven en misbaksels' werden gedeponeerd. Ir Trimpe Burger acht de vondst belang rijk voor de kennis van middel eeuws aardewerk. Hij hoopt in de buurt van de put ook de pot- tebakkersoven te vinden. De potten, schalen (waaronder één met een erotische afbeelding) en kruiken kwamen tevoorschijn uit de ADVERTENTIE) Geslaagd De heer Af. G. de Clerck, met een bijzonder gave kruik die uit zijn tuin tevoorschijn kwam. De Aardenburgse vondst: een dik ke laag kruiken, scherven en pot ten op de bodem van een oijno anderhalve meter diepe put. achtertuin van de heer M. G. de Clerck aan de St-Pietersdijk. De heer De Clerck wist al sinds het eind van de tweede wereldoorlog dat er in zijn tuin iets bijzonders zat. Bij het graven van een beerput was hij toen op de dikke laag aardewerk gestoten. ,Ik heb er toen nog drie grote potten uitgehaald', vertelde hij gisteren. ,Maar die zijn in de loop van de jaren kapot gegaan' Ook de Aardenburgse amateur-histo ricus J. van Hinte vond bij een oppervlakkig onderzoek in de tuin van de heer De Clerck enkele gave kruiken. Algemeen begon men te ge loven, dat er in de grond een potte- bakkersoven zat. Ook ir Trimpe Burger was tot voor kort deze me ning toegedaan. ,We zijn met deze opgravingen begonnen op aandrang van de Nederlandse Stichting voor gebruiksaardewerk. De stichting ver strekte een belangrijke subsidie aan het gemeentemuseum, op voorwaar de dat er een onderzoek zou wor- Te Amsterdam slaagde voor het kan didaatsexamen tandheelkunde C 2 de heer J. F. Brants te Goes. Volgens Ir Trimpe Burger zal de afvalput minstens 40 50 complete stukken aardewerk opleveren. Er zijn volkomen gave exemplaren, maar de meeste kruiken vertonen een barst, vermoedelijk omdat er tijdens de laatste oorlog op drie meter afstand van de laag aar dewerk een vliegtuigbom ontplofte. Bij de vondst zit behalve rood aar dewerk veel blauw-grijs. Tot dus ver was niet precies bekend, waar deze soort was gemaakt. ,We weten nu, dat dat ondermeer in Aarden- burg was', aldus ir Trimpe Bur ger. In de vitrines van het Aar denburgse gemeentemuseum staan al enkele potten, die afkomstig zijn uit de tuin van de heer De Clerck. Ook de nu gevonden exemplaren zullen daar voor het grootste deel terechtkomen. TV-STERREN IN BURGER BLIKTEN TERUG OP BLIKSEMCARRIÈRE ZIERIKZEE Muurvast tussen (Ie vangrail aan belde zijden op de Zeelandbrug zat woensdag avond een lege vrachtauto uit stad aan 'I Haringvliet nadat de chauffeur de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Een personen auto uit Delft schoof doordat na de botsing de lichten van de vrachtauto waren uitgevallen bo venop de wagen. Gevolg: twee zeer zwaar beschadigde auto's en een over vijftig meter lengte com pleet vernielde of ontzette vang rail en brugleuning. De chauffeur van de vrachtauto had liet geluk dat zijn wagen direct tegen de vangrail van de kant van het fietspad was gereden. De wagen werd hierdoor afgeremd en schoof daarna over het fietspad verder. Het ongeval ontstond omstreeks zeven uur. Chauffeur W. EL (36) van de vrachtauto reed in de rich ting Zierikzee toen hij plotseling de macht over het stuur verloor. Dat gebeurde halverwege de brug nog aan Bevelandse zijde. De wagen ramde de vangrail aan fietspadzijde en draalde om zijn as. K. L. A. F. (25) uit Delft, die kort na het ongeval met zijn per sonenauto in dezelfde richting kwam aan gereden, merkte de vrachtwagen te laat op omdat de verlichting kapot was. F. reed tegen de auto. De chauffeur kreeg lichte ontvellingen en kon later zijn weg vervolgen. Wegenwacht, rijkspolitie en verkeerspolitie wa ren vrijwel onmiddellijk na de bot sing ter plaatse. Het verkeer was bijna twee uur gestremd, waarvan een uur in beide richtingen. Om streeks acht uur kon de brug weer op één rijstrook worden openge steld. Toen werd eerst het verkeer in de richting Zierikzee geloosd. Een kraanwagen uit Zierikzee sleepte de autowrakken weg naar Zierikzee, waar de politie ze van daag donderdag zal onder zoeken. Toen de brug vrij was, omstreeks negen uur, werd direct begonnen aan reparatie van de vernielde vangrail en brugleuning. De chauffeur verklaarde aanvan kelijk dat hij had willen uitwijken voor een kistje dat op het brug dek lag. Later kon hij dat niet meer bevestigen. De juiste oor zaak van het ongeval op de brug die nat van de regen was maar verder leeg, is nog niet bekend. MIDDELBURG De televisiesterren van Zeskamp dit keer in burger hebben zich woensdagavond nog eens over het scherm kunnen zien dartelen in de samenvatting die de NCR V-televisie maakte uit twaalf uur aan filmmateriaal. De spanning van het. monnikenwerk, het plezier om de lachwekkende uitwerking van sommige proeven: men beleefde het nog eens opnieuw ,nu eens niet in de tuniulteiize, chaotische sfeer op drui pende natte tournooivelden, maar in alle rust, hoog en droog in de schouwburgfoyer. Het is een ge noeglijk filmavondje geworden met hoogtepunten uit de Zeskampont- moetïng, waarin Middelburg dan we! halverwege afviel, maar waarbij men uiteindelijk er tocli trots op mag gaan te hebben bijgedragen tot een van de meest zotte scènes, die de he le wedstrijd te zien gaf. Dat was het gestoei met de levensgrote lappen poppen een gebeurtenis, die samen met de kelnerproef in de fina le aanleiding gaf tot ouderwets la chen .gieren en brullen. De NCRV denkt er dan ook sterk over om kij kend Nederland ook nog eens mee te laten lachen. Volgens Dick van Bom mel, die samen met enkele leden van de Zeskamp tv-ploeg waaronder ook presentator Dick Passchier naar Middelburg was gereisd is Zes kamp zo goed ontvangen dal men overweegt het spel zij het dan mo gelijk provinciegew(js te continu eren. )e mensen verlangen na zoveel gladde clichéstukken weer eens wat fris tv- werk', zo stelde Dick van Bommel, die zich dik tevreden toonde over de kijkdichtheidscijfers van Zeskamp. Het gemiddelde van 33 procent noem de hij voor de zomermaanden zeer hoog. Eén keer won Zeskamp liet zelf van een populaire Duys-vuist. Overigens vond het programma niet zo veel weerklank bjj de jongeren. Aan de andere kant liepen de huis vrouwen het meest warm voor Zps- kamp. Het gemiddelde waarderings percentage haalde 76 punten. En dat mag wel enige naam hebben als men bijvoorbeeld weet dat de Forsyth Sa ga er 79 kreeg en Toon Hermans 80. Het was op de door ,Uit het Volk' geor ganiseerde avond van alles en ieder een die aan het Middelburgse aan deel in de strijd hadden meegewerkt een bijeenkomst met complimentjes en geschenken over en weer .maar ook tussen door met een woord van oprechte kritiek. Dat kwam van de zijde van'de veelvuldig geprezen non- playing captain Wim Z. C. Hinderks, die bitter moest opmerken dat de Middelburgse ploeg de minste mede werking heeft gekregen van het thuisfront. Er waren plaatsen waar men zonder supporters stond! In Slie- drecht, waar het er op aan kwam, waren er zegge en schrijve dertien.... Dankwoorden werden namens het ge meentebestuur gesproken door wet houder W. P. J. Baars. Ook wethou-! MIDDELBURG Ook de leerlingen van de Zeeuwse muziekschool en de af delingen van deze school !n de diverse gemeenten hebben vandaag donder dag vrij in verband met de geboorte van het prinsje. De Zeeuwse muziek- sohool conformeert zich hierbij aan de voor het lager en voortgezet onderwijs geldende regeling. TUSSEN HALF 7 EN HALF 9 der mr J. J. van der Weel was aan wezig. Namens de NCRV bood de heer Van Bommel de gemeente een korte filmimpressie aan van Middel burg. Van de zijde van ,Uit het Volk voor het Volk' vielen voor al de heren Knaap, de Looff en Bostelaar veel hulde ten deel. Ook de dames deel den in de hulde. Voor hen waren er bloemen- Namens de ploeg die enthou siast een bijdrage leverde aan de wedstrijd welke het midden hield tussen een buurtfeest en de Olym pische spelen sprak tot slot drs Hans Ulrich goed voor het beant woorden voor vele denkvragen een dankwoord. Nadat er een wed strijd was gehouden aan de hand van de vertoning van dia's volgde nog een gezellig samenzijn, waarbij gele genheid tot het maken van een dansje v. as. De leiding van de avond berust te bij voorzitter Van Leeuwen van .Uit het Volk Voor het volk'. MIDDELBURG Op spectaculai re wijze start vrijdagavond de geldinzamelingsactie onder de Middelburgse bevolking voor het nieuwe overdekte zwembad. Om half zeven zwermen niet minder dan 200 sportlieden van negentien hoofdstedelijke ver enigingen over alle delen van de stad uit. Ze zijn .gewapend' met grote dozen met het opschrift: actie overdekt zwembad. Dank U', waarin de inwoners de zak jes, die ze vandaag (donderdag;) of vrijdag in hun brievenbussen vinden, kunnen deponeren. Ge vuld dan iiiet hetgeen ze voor hun zwembad overhebben. Van af zes uur zorgen vijf muziek korpsen en vijf geluidswagens er voor, dat de komst van de sportmensen niet onopgemerkt blyft. .Maakt u het zakje vol, boordevol', ad viseren de sportverenigingen in een circulaire, die naast het zakje in de Faam meegestuurd wordt. Zoals be kend kan de gemeente bijna met de bouw van het overdekte bad begin nen; bijna, omdat nog een heel be- langrijko steen ontbreekt, de bouw steen van de burgerij. De overheid betaalt ruim 2 miljoen gulden, maar dat is nog niet genoeg; er ontbreekt nog ongeveer anderhalve ton. ,W(j zijn er zeker van, dat dit bedrag er luchtgordijn De enige afzuigkap met $en capaciteit van 440 m1 per uur bezoekt onze showroom LOUWERSE DE PRIESTER N.V. Middelburg: Vlisslngw Singel 18-18, Telefoon <011 80) - 5055 BredaCrogrdijk 53.Tcl(016001-23744 BON te zenden san bovenstaand edres in gesloten enveloppe met 20 ct postzegel. Gaarne ontvang ik folder over Futurum Afzuigkap Naam:.. Straat: Plaats:i leeuwse Nering We zijn gelukkig een beetje ou derwets en vinden dat regels als ,bïj ons slaagt u beteren ,met goed geld terugmede een basis voor een gezonde nering moeten blijven. We zijn daarom verschrikkelijk blij in het Zeeuws-Vlaams adver tentieblad het pure geluid van een integer handelsman te horen die zijn lezers het volgende voor houdt: ,1200 Duitse vrouwen.' Ook voor uis er een bij! 1200 Duitse vrou wen die een man zoeken staan bij ons ingeschreven. Nederland beschikt over meer mannelijke hvAoekjkskrtndidaten dan Duits land. De Duits* vrouwen staan bekend als prima huisvrouwen. Waarom volgt u niet de geluks vogels die u voorgingen en die door mijn bemiddeling een gelul»- kig huwelijk hebben gesloten. Schrijf u mij eens jstreng ver trouwelijk' wat u zoekt. Bij niet slagen geld terug Nu zijn we ook wél weer zo ouderwets dat wc ons afvragen wie de proceskosten voor de peoh/oogels betaalt. Streng ver trouwelijk natuurlijk. VLISSINGEN Morgen, vrijdag, komen in de Vlissingse gemeente raadsvergadering opnieuw de zwembadplanuen ter sprake. Dit naar aanleiding van een nota van b en w over de situering van het bad. Het zwembad moet bij de I sporthal komen, zo menen b en w, maar die mening wordt niet door iedereen gedeeld. En ook voor wat betreft andere facetten van dit zwembadplan blijken de meningen uiteen te lopen. De bezwaren zijn voornamelijk ge richt tegen de volgende punten: de plaats. Van verschillende zij de wordt de voorkeur gegeven aan de bouw van een zwembad in het Nollebos, overeenkomstig het plan van loods M. A. van Es. de organisatievorm. Vooral in zwemwereld bestaan grote be zwaren tegen een sportfondsen- bad, welke vorm in Vlissingen is gekozen. Purley-pool. Vooral van Sou- burgse zijde blijken grote be zwaren te bestaan tegen de op heffing van de purley-pool wan neer het overdekte instructie- bad zal zijn gerealiseerd. procedure. Vooral van de zijde van de zwemverenigingen zijn er bezwaren tegen de gevolgde procedure; men betreurt het, dat de zwemverenigingen niet in de plannen zijn gekend, dat niet om hun mening is gevraagd. Nadat de plannen om in Vlissingen een zwembadcomplex te bouwen in cle openbaarheid waren gebracht en daarbij als plaats het, terrein bij de sporthal werd genoemd, kwam loods M. A. van Es met het plan om het zwembadcomplex in het Nollebos te bouwen. Het plan werd voorg- legd aan b en w. maar uiteindel blijkt het college de voorkeur te i ven aan de eerder gekozen plaats bij de sporthal. De heer Van Es over zijn plan: .Het is de vraag of het behoefteaspect zo zwaar moet spreken, dat voor volgende generaties een plaats wordt vastge steld die misschien niet de beste is. Wat het zwaarste moet wegen is dat de belangen van Vlissingen en van de toeristen hier parallel lopen'. De heer Van Es wijst er hierbij op, dat wan neer het slecht weer is de toeristen veel van het zwembad gebruik zullen maken als dat tenminste vlak bij ligt. ,Als bezoeker heb je dan de keuze tus sen een zeebad en een bosbad vlak bij elkaar. Dat is iets dat geen enkele plaats kan bieden' aldus de heer Van Es. Een zwembad geëxploiteerd in com binatie met het badstrand kan volgens hem rendabel zijn, terwijl er anders zo wel bij het badstrand als bh het zwem bad met een exploitatietekort moet worden gewerkt. .Dat is iets wat ook b en w niet be strijden', aldus de heer Van Es. Zijn mening wordt gedeeld door de heer P. Spuy: .Een zwembad bij de sporthal zie 'ik met als centrum, met ai» een Ê'aats waar de toeristen zullen komen, n het feil: of veel toeristen van het bad gebruik zullen maken ls belang rijk voor de prijs', aldus de heer Spuy. De plaats bij de sporthal windt h(| ook niet geschikt omdat het kleln-industrie- terrein er bij ligt. Het acht het belang rijk dat het zwembad komt te staan tus sen andere recreatieobjecten, m dit ge val in het Nollebos. Dat het bad daar landschappelijk een storend element zal zijn is voor hem zeer de vraag omdat het naar zijn mening bijvoorbeeld niet eens boven de dijk zal uitsteken. Een bezwaar acht hij verder dat bij de bouw van het bad de fasen worden omgewis seld. .Wanneer eerst het grote bad er zou komen, zouden hier ook eens wed strijden kunnen worden georganiseerd' zo meent h(j. Alles pleit voor het Nollebos; er ii slechts één nadeel: dat. het bad dan ln ter gereed komt. ,Dat is liet enige waar b en w recht van spreken hebben' al dus de lieer Spuy. ,De omgeving van de sporthal is geen juiste plaats voor een zwembadcom- Slex', zo is ook de mening van de heer Roodenburg uit de Van Doornlaan in West-Souburg. .Juist 's zomers in die tijd wordt van de open baden het meest gebruik gemaakt hr/iben wij hier veel last van roet dat uit /e PZEM- sehoorsteen komt en dat is ook zo bij de sporthal Maar afgezien daarvan is de ligging daar bij hét klein-industrie- terrein heel ongunstig, vooral omdat' het hier een open-luchtrecreatie betreft die een rustige omgeving nodi» heeft. Het Nollebos lijkt me erg geschikt als plaats. Daar zullen ook veel toeristen van het bad gebruik maliën, hetgeen de exploitatie gunstig zal beïnvloeden. Dat is ook voor de Vlissingers van belang. Als de toegangsprijs zo groot wordt dat het voor een groot deel van de bevol king bezwaarlijk is, z keerde weg', aldus de ,Bi heb de indruk dat men zich in de eenmaal gemaalde plannen heeft vast gebeten en dat men niet bereid is die plannen ie wijzigen ondanks de argu mentatie van de andere kant. Men zou bereid moeten zijn de plannen weer ge heel open te leggen, ook al zou dat ver tra/ging geven. Nu maakt men er zich met een Jantje van Leiden van af', Dokiter J. S. Bloos uit Souburg, niet sprekend als medicus maar als inwo ner van Souburg, meent dat het zwem badplan eigenlijk gesplftst moest kun nen worden: hét grote bad in het Nol lebos en het overdekte lnstructiebad bij de sporthal. Maar dat ls economisch niet verantwoord', zo voegt hij er di rect aan toe. Voor de opleving van Vlissingen als badplaats acht hij een wenst. Ën aan de andere kant: exploitatie moet voor een deel renda bel gemaakt worden door de badgasten en ook daarom ls het Nollebos een be tere plaats', aldus dokter Bloos. Econo misch bezien prelaveert dus het plan Van Es en sprekend als Inwoner van Souburg zegt hij: ,Voor de Soubur gers hoeft men het zwembad beslist niet dichter bij Souburg te brengen'. Van ile zijde van de zwemverenigingen bestaan er dus bezwaren tegen de NV .Sporlfondseiibad, in welke vorm het Vusslngs zwembad moet gaan draaien. Men wijst daarbij op ervaringen die men elders in den lande met de NV Sport fondsen baden zou hebben opge daan. Men wijst daarby op hoge prij zen die de verenigingen per uur zou den moeten betalen, een tachtig tot negentig gulden. ,W1J hebben tot nu toe niet kunnen zwemmen omdat er geen zwembad was, maar we wezen dat we in de toekomst ook niet kunnen zwemmen terwijl er dan wel een zwembad is. We zijn bang dat het veel te duur wordt en verder welke tijden je als vereniging krijgt toegewezen om te trainen. De sport- fonilsenbad en werken zuiver commer cieel en daar draait alles om de direc teur, van hem ben je volkomen afhan kelijk'. aldus de heer J. N. Marcusse. voorzitter van de zwemvereniging .De Zeehond'. Ik had veel liever een ge meentelijk zwembad gezien, waarin je inspraak kunt hebben en waarin je kunt meespreken over toewijzing van de traimngsuren'. De prijs die men voor liet huren van het zwembad moet be talen is ook voor hem erg belangrijk. Hij zou desnoods genoegen kunnen ne men met wat vertraging in de realisa tie bijvoorbeeld om een plan te ma ken voor een zwembad in het Nollebos wanneer een redelijke prijs het uit eindelijke resultaat zal zijn. ,Voor de verenigingen heeft een sport- fondsenbad de consequentie, dat ze op hun lcnieën moeten gaan liggen om een trainingsuur te krijgenVerder is er kans dat men een hoge huurprijs zal moeten betalen. Als een kind zwem les krijgt en hij doet het vlot, bijvoor beeld m 15 lessen, dan komt het leren zwemmen toch altijd nog op een zestig a zeventig gulden. Verder wordt liet een zwemfabriek, waarin een dertig kinderen het met één instructeur moe ten doen', zo vreest een ander. Bij in formatie elders bleek ons dat de orga nisatievorm in het kader van een sport- fondsenbad ook daar een aantal vragen opriep. Wat de purleypool betreft, vele Soubur gers zouden er weinig over te spreken zijn indien dit bad wordt gesloten. De heer Roodenburg: .Voor de Souburgers is de afstand naar het Nollebos hele maal geen bezwaar als tenminste de purleypool blijft bestaan. Als de kinde ren eenmaal zover zijn dat ze uit de purleypool zijn gegroeid kunnen ze ook op dë fiets stappen om naar hel Nolle bos te rijden. Heel veel Souburgers heeft het gespeten dat in de purleypool de klad is gekomen. Gelukkig gaat het nu beter, maar liet zou bij hen grote bezwaren opleveren als het badje werd gesloten'. En dokter Bloos: .Het sluiten van de purleypool zou door de Souburgers als discriminerend worden gezien. De oude kern van Souburgers zit Vlis singen nog altijd op de vingers te lttf- ken. Tot. nog toe heeft Vlissingen daarvoor geen aanleiding gegeven, maar als men de purleypool weg haalt is daar wel alle reden toe_ want de Souburgers zijn trots op dit bad. Tegen de procedure die bij dit zwem bad is gevolgd bestaan eveneens bezwaren. De heer Roodenburg: ,Ik ben het er niet mee eens, dat men sen die met de zwemmorij op de hoogte zijn, bijvoorbeeld de besturen van fle zwemverenigingen niet in de zaak zijn gekend'. De heer Marcusse: .Wij zijn er een beet je gegnefd over, dat men aan ons niets heeft gevraagd. In al die jaren dat het probleem zwembad speelt heeft men er ons nooit over Ingelicht. Het Itgt toch voor de hand, dat als je een zwembad bouwt je de mening va.n de zwemwe reld vraagt?' MIDDELBURG Deze jongeda me demonstreert hoe de 200 Mid delburgse sportlieden vrijdag avond deze doos vol verwachting zullen voorhouden aan de inwo ners. Waarvoor is blijkens het opschrift zonder meer duidelijk. (Foto PZC). komt. De gezondheid en veiligheid ia een zaak van algemeen belang", ver zekeren de sportclubs in de circulai re. Elk van de 1» sportverenigingen noemt een Middelburgse wijk voor haar re kening. Tussen half 7 en hall 9 wor- j den de zakjes opgehaald. De sport mensen kregen voor hun actie spon tane medewerking van Telen o a van de vijf korpsen: het Middelburgse Muziekkorps, ONDA, de signaaiafde- 1 ling van Achillea, de drumband van het Leger des Heils en zeer waar schijnlijk het tamboers- en püpers- korps Juliana. De korpsen en de geluidswagens nemen éénvijfde deel van de stad voor hun I rekening. Toen bleek, dat de organi satoren maar op vier geluidswagens konden rekenen, stelde de Middel burgse politie spontaan haar geiuids- I wagen ter beschikking. In de Faam zijn zélfs Snip en Snap voor deze ge legenheid uit het rusthuis gehaald om een praatje over het zwembad te ma ken. Vrijdagavond wordt ook de centenmeter, die op elk moment de stand van de inzamelingsactie zal aangeven, op de Markt geplaatst; bij de stelling vóór het stadhuis. Dankzij eon gift van de 75-jarige Vitrlte fabriek kan de cen tenmeter meteen al op 75.000 be ginnen! Het comité uit de burgerij, dat de inza meling op touw heeft gezet, is er zich van overtuigd, dat de verschil lende act.les elkaar wel eens zullen overlappen. Het doel is echter zo goed, dat het comité meent nog wel I eens terug te mogen komen, temeer omdat de actie» ln tijd behoorlijk ge spreid zijn. ADVERTENTIE Als exclusief dealer vandeRiha orgels, nodigen wij u uit de geweldige Riha orgelkollektie te komen beluisteren. Het Riha orgel waarelke muziek liefhebber verrukt over blijft I Vanaf 1.995,- (fncl. bank en nagalm). GOLDSCHMEDING L. Kerkstraat 41 GOES Telefoon 01100-72.' VERWACHT. ZACHTER. Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen, maar ook versprei de opklaringen. Matige tot krachtige wind uit zuidelijke richtingen en dezelf de middagtemperatnren als woensdag of iets hogere. ZON EN MA AN 27 september Zon op 06.34 onder 18.27 Maan op 13.39 order 20.22

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2