provinciale courant MODI Mode. Wintermode. Het is weer zover. De winter heeft zich met de eerste bruine herfstblaadjes aangekondigd. Het wordt weer tijd de wintergarderobe uit de kast te voorschijn te halen, onverwacht ontbrekende knopen aan te zetten en dan straks de dunne, luchtige zomerjurkjes weer ver weg te hangen. Met een kritische blik en een wanhopige zucht bekijkt de huisvrouw haar collectie': dit is te lang, die is te wijd en dat ding draag ik al jaddren! Troost u, de modehuizen kénnen die stemming en wqten wat ze moeten brengen: fijne, warme, charmante kleding. Met Flsa Schaffsma (die voor de eerste maal in haar drieëntwintigjarig leventje een glimp van Zeeland opvingtoog fotograaf Wim Rie- mens naar het Walcheren van nu: strand, duin en een perceeltje bos én naar de ingeiüikklde pijpentoestanden van Hercules. Het ongerepte stukje natuur dat in het seizoen aan de toeristen behoort en nu in aRe rust ligt mooi te zijn én een stuk chemische industrie dat er zomer en winter staat en rookt en sist en doet om een grondstof voor een kunstvezel aan te dragen. De machtige Herodes en de verlaten duinen vormen de tegenstellingen in de achtergrond voor deze modereportage met confectie van Zeeuwsen huize. Achtergronden met een eigen bekoring. Rust en bedrijvigheid. En overal: mode. Omdat het winter wordt en omdat de mode het vraagt hebben we de lens óók op een paar lange creaties gericht. Verder hebben we het gezocht in warme, draagbare, fijne kleding. Dit biedt de mode voor de winter '68-'69. Fijne, warme wintermode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 17