Volgend jaar begin dam in Oosterschelde' 4000 km in een sportvliegtuig BILT Oude veerboten naar nieuwe eigenaars Goese verenigingen willen Schuttershof houden ilt_ 2 Wettelijke regeling beheer Sloehaven in 1969 Wiegen ALMANAK Middelburgs kamer koor voor KR0-tv BINNENTANKERS BOTSEN BIJ HANSWEERT Belgische familie logeerde in twee hotels zonder af te rekenen ttv, Man op straat getroffen door hartverlamming Drs J. Dijkgraaf: ,We zijn er nog helemaal niet uit' Nog wachten met eenrichtingsverkeer op boulevards verwacht:. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1968 MINISTER VERKEER EN WATERSTAAT: {Van een onzer redacteuren) DEN HAAG (GPD) Volgend jaar zal een begin worden ge maakt met de damaanleg in het midden van de Oosterschelde. Dat is in overeenstemming met het schema, dat afsluiting van deze zeearm in 1978 voorziet, zo deelt minister Bakker mee in de memorie van toelichting op de begroting van verkeer en wa terstaat voor het dienstjaar 1969. In de memorie vertelt de minister ook, dat een verdere uitbreiding van de Sloehaven (Vlissingen-Oost), een eventu ele industrievestiging op de Westbrabantse oever nabij de Moerdijk en een eventuele uit breiding van de Maasvlakte in een stadium van onderzoek zijn. Ook de mogelijkheden van een delta-spoorlijn worden onder zocht. Het tempo van de nieuwe Schelde- Rijnverbinding is zo, dat de reeds in uitvoering zijnde aanleg van ka naalgedeelten in de Eendracht en in de Westerschelde, alsmede de in 1970 te beginnen dooi-snijdlng van Sint- Philipsland, tegelijk gereed zullen zijn met de bouw van de Kreekrak- sluizen. Met de bouw van het sluizen- eomplex te noorden van de Kreek- rakdam zal verder voortgang worden gemaakt, evenals met het hoogwater- vrij maken van de meest oostelijk ge legen schorren in de Westerschelde. Dat geldt ook voor de rechttrekking van de Eendracht-oever de kanaal- aanleg in de Kreekrakpolder en de bouw van enige bruggen, deelt de minister verder mee. Begonnen wordt met de bouw van twee andere over bruggingen en van de nieuwe uit wateringssluis bij Bath. Voor deze in 1969 uit te voeren werken is met inbegrip van de grondaankoop, en het model- en grondonderzoek, een post van 50 miljoen op de be groting uitgetrokken, tegen f 30 mil joen in 1968. De minister vewacht verder, dat de afdamming van het Volkerak in 1970 geheel tot zijn recht zal komen, evenals de verkeersverbinding tus sen Hellegatsplein en Westbrabantse oever. De algehele voltooiing van de Volkerakswerken zal nog wel enige jaren vergen, in verband met de te treffen voorzieningen aan de toekom stige zoetwaterhuishouding. regeling voor het beheer van de sloe haven kan in «Ie loop van 1969 worden verwacht, ook de in 1969 ter hand te nenien werken zullen door het rijk worden uitgevoerd en gefinan cierd. Er is overleg gaande met de provin cie Zeeland over een wetsontwerp en een regeling tot instelling van een Havenschap-Terneuzen zo gaal de minister verder. Hij deelt mee dat het kanaal Gent-Terneuzen eind 1968 voor zeeschepen in gebruik kan worden genomen. De bodem van het kanaal zal nog één meter worden verdiept tot 13,oO m. in verband met een met België in 1960 gesloten ver drag. België" zal verregaande mede werking verlenen bij de verbetering van de zoetwatervoorziening in de kanaalzone. Er is voor de kanaalwer- ken 50 min aangevraagd 25 mil joen voor de voltooiing en 25 mil joen voor de verrekening met Bel gië van voorgefinancierde bedragen. Deltawerken Bij het uitvoeren van zeewerende ob jecten zal voorrang worden gegeven aan de verbetering var. die situaties, die het meest in hun beschermende laak te kort schieten. Het beleid van de minister is in de eerste plaats ge richt op de voltooiing van de delta werken. De minister voorziet in 1978 het grootste deel van de zeewater- keringen aangepast aan de normen van de delta-commissie. Voor 1969 is evenals voor 1968 35 mil joen uitgetrokken voor dijkverbeie- ringen in het kader van de deltawet. In 1969 zal de scheiding tussen het noordelijk en het zuidelijk deltabek ken tot stand komen waarna in 1970 de beveiliging van het noordelijk bek ken tegen stormvloeden een feit zal zijn. De scheiding van de beide bek kens door de afsluiting van het Vol kerak betekent, dat het Haringvliet m 1970 kan worden afgesloten zon der onaanvaardbare gevolgen voor de stromingstoestanden in Zijpe en Vol kerak. In 1971 zal in overeenstemming met het in voorgaande jaren ver nielde program het Brouwersha- vensegat worden afgesloten. Zoals ge meld wordt in 1969" een aanvang ge maakt met het eigenlijke werk aan de afsluitdam in dc Oosterschelde. nadat in 1967 en 1968 werkhavens als bases aan weerszijden van deze zeearm waren aangelegd. N oor de aanleg van deltawerken in 1969 zijn sommen aangevraagd tot een bedrag van f 224 miljoen. Voor voortzetten van de te treffen voorzieningen ter bekading en ont sluiting van de middelplaten en het maken van oeververdediging en langs het Veerse Meer is in het kader van het drie-eilandenplan een miljoen uit getrokken. Het ontwerp van wet (ex artikel 8 van de deltawet) ter tege- moetkoning In de schade van andere dan oesterkwekers zal zeer binnen kort worden ingediend, aldus de mi nister. Voor 1969 is 10 min op de begroting gezet voor voorschotten ter verlening van schadeloosstelling in gevolge art- 8 van de deltav" gen 8,25 miljoen in 1968). oor de oost-west-verliindllig V lis- sïngen - Breda - Eindhoven heeft de! minister 34 miljoen uitgetrokken.! Hiervan zal 14 miljoen worden be-i sleed aan de voortzetting van (li- aanleg van weg 58 op Ztild-Beveland en Walcheren. In een overzicht van de financiële gevolgen in volgende jaren van reeds aangevangen of in 1969 aan te van gen werken wordt gezegd dat de verbetering van rijksweg 58 in Z- Beveland. Walcheren en Z-VJaande- ren, waarmee in 1964 werd begon nen en vermoedelijk in 1973 voltooid zal zijn, 140 min zal vergen. Ten laste van de begrotingen tot en met 1967 kwamen 14 min, 1968 14 miljoen., 1969 15 miljoen en later 69 min. Ten aanzien van de spoor wegen wordt medegedeeld dat ver wacht wordt dat een aanvang zal worden gemaakt -met de bouw van een nieuwe brug mei bijkomende werken over het Schelde-Rijnkanaal m de Lijn Roosendaal-Vlisslngen. Ook zal er in het komende jaar een via duct gereed komen In de lijn 's-Heer- Arendskerke-Goes. W aterschappen Voor financiële steun aan de water schappen is 12 min uitgetrokken. In dit bedrag is een bijdrage van 3 min opgenomen die het rijk ingevolge de wet van 19 juli 1870 bijdraagt voor oeververdediging van de Zeeuwse .calamiteuze polders'. Het is de bedoeling dat deze wet nu wordt ingetrokken. Met de begro tingspost voor de waterschappen ho noreert minister Bakker zijn toe zegging in de kamercommissie dat op de begroting voor 1969 iets aan de vaak benarde financiële positie van de waterschappen zou worden ge daan. De subsidieregeling zal aanslui ten bij de aanbevelingen van de werkgroep waterechapsfinanciën. Men stelt zich voor in eerste instan tie bij te dragen in de kosten van de hoofdwaterkeringen en verder om bij te dragen in gevallen dat water schappen wegen overdragen aan ge meenten of provincie. Daarnaast is het de bedoeling voorlopig als tijdelij ke maatregel bij te springen in ge vallen dat de lasten van de water huishouding onredelijk zijn opgelo pen. Het ligt in de bedoeling van de regering om met België onderhande lingen aan te knopen over het ver vangen van het thans nog op de Westerschelde geldende binnen-aan- varingsreglement door het vaar- reglement. De abonnementsprijs Een stijging van de kosten nood zaakt ons de abonnementsprijzen van ons dagblad enigermate te verhogen. Met ingang van 1 oktober aan staande zullen de prijzen van de PZC bedragen; per week 1,10 per kwartaal 14.25 franco per post exclusief incasso 15.25 Het ministerie van economische zaken heeft verklaard tegen deze verhoging geen bezwaar te heb ben. Voor abonnees die ons een mach tiging hebben verstrekt tot af schrijving van hun girorekening, zullen wij, aannemende dat men hiermee akkoord gaat de verho ging met ingang van 1 oktober 1968 toepassen De directie. IADVERTENTIE Oe complete GALSWORTHY (.Forsyte en .Moderne Comedie') in één band f 19.50 JUL Hefkraan kantelde in Breskens BRESKENS Vrijdag is bij Sloehaven Ten aanzien van de ontwikkeling van de Sloehaven (Vlissingen-Oost) merkt de minister op dat ook in 1969 voortgegaan zal worden niet het uitvoeren van werken ten behoeve van het toekomstige havenschap. In de begroting wordt een bedrag van 5 min genoemd voor ophogen ter reinen, oeververdediging en de bouw ran een kademuur. Een wettelijke (ADVERTENTIE) UITDEUKEN EN SPUITEN IS SPECIALISTENWERK VlISSINGEN, EdisonwoQ 35, Teleloort (01184) 2951 Het adres voor hel betere werk Leeuwse Alarm Uit Zeeuwsch-Vlaa nde ren be reiken ons xoeer allerlei alarme rende berichten. In de raad van Zaamslag heeft één van de leden toen het plan tot aanleg van een zwembad in behandeling kwam, opgemerkt: JDan hebben toe het badhuis niet meer nodig'. In Schoondijke maakt men het hélemaal bont. Toen daar ren plaatsvervangend lid moest wor den benoemd tn het algemeen be stuur van een regionaal woon wa gencentrum, was er na vier stem mingen nog geen beslissing ge vallen. Steeds kreeg de heer Ver- cruijsse drie stemmende heer Pijcke twee en de heer Keele eveneens twee. Na die vierde stemming hakte de heer Neela de knoop door. .Mannen', zei hij, ,u e raten er met langer over, ik ?n plaatsvervangend lid', leder een vond dot een goed idee. De benoeming van de heer Neele was een feit. Tenslotte Oostburg. In westelijk Zeeuws ch-V taande ren schijnt de ketting-brief weer opgang te ma ken; vooral dames doen er aan mee. Als men een gulden over maakt ten glunste van de naam, die bovenaan een rijtje adressen staat en men bovendien gelooft in het systeem mar/ mm binnen een redelijke termijn drieduizend gulden in porties van een gulden tegemoet zien. Een mooi vooruit zicht. Een Oostburgs ambtenares deed ook mee. En ze was nog enthou siaster toen op een morgen de eerste gulden binnenkwam. Vier kwartjes in een enveloppe. Wel wat spijtig, dat de PTT de brief zelf had moeten aantekenen, viat drie kwartjes kost, welk bedrag bij verzuim wordt verdubbeld. Nu geloven wij niet, dat deelna me van de ambtenares aan deze actie voor het Oostburgse gemeen tebestuur aanleiding hoeft te zijn zich te buigen over de vraag, of zij wel kan worden gehandhaafd. Maar laad. haar wel van de ge meentebegroting afblijven. In de begroting van het rijkswegen fonds voor 1969 zegt minister Bak ker dat hij verwacht het tracé van de doortrekking van de Zoomweg tot aan de Belgische grens spoedig te kunnen vaststellen. Omtrent het tijd stip van aanleg van dit gedeelte kani echter thans nog geen voorspelling; worden gedaan. Deze vaststelling van het tracé is van belang in verband met de noodzaak om vast te leggen, waar en op welke wijze de Zeeuwse] weg (weg nr 58) daarop bij zijn latere doortrekking naar Breda zijn aansluiting zal kunnen vinden. Het uitvoeringsprogramma wordt nog aangevuld met het wegvak Krulnlngen-Woensdrec ht-Korte ven Voorts deelt de minister mee dat de adviezen van de raad van waterstaat hem in staat hebben gesteld in de periode van 1 augustus 1967-1968 on der meer het tracé vast te stellen voor het wegvak van de zogenaam de Dammenweg tussen de Brouwers- havensegat, dam en Serooskerke. MIDDELBURG Het Middel burgs Kamerkoor zal op een nog nader te bepalen datum een tele visieoptreden verzorgen, waarop volksliederen van Nederlandse componistoni ten gehore gebracht zullen worden. Het koor ts na een seleotie daar toe uitgenodigd door de televisie- sectie van de KRO. Het concert duurt een half uur. zaamlieden aan de uitwateringssluis bij Nieuvvesluis bij Breskens een hefkraan j omgevallen en daarbij zwaar bescha- j digd. Vermoedelijk is een steun door i metaalmoeiheid bezweken. TERNEUZENAAR ACTIEE BIJ BRAND MAASTRICHT (Van onze correspondent) MAASTRICHT (GPD) OnnUd- dellijk en groots aanpakken van een gevaarlijke binnenbrand in een opslagplaats op dc bovenste verdieping van het warenhuis .Grand Bazar' heelt dit winkelbe drijf in de zeer dichtgebouwde binnenstad van Maastricht gister middag gespaard. I)c brand, die was uitgebroken op een zolder- etage van een van de oude zij panden kon nog voor 6 uur onder controle worden gekregen. Het pubhek in de verkoopruimten kon zonder enig spoor van pa niek naar buiten worden geloodst, terwijl het personeel deelnam aan de .reddingsoperaties' van be dreigde inventaris. De commandant van de bedrijfs brandweer van DOW-chem ical te Terneuzes, de heer A. J. Vesseur. was een van de eersten die de brandweer opbelde om te melden, dat er brand was uitgebroken. Deze Terneuzenaar liep met zijn echtgenote door de Maastrichtse binnenstad na afloop van het con gres van de Nederlandse vereni ging van brandweercommandan ten. tn een drogisterij belde de heer Vesseur de brandweer op, toen hij een brandlucht had ge roken. Men vertelde hem echter, dat de brandweer al onderweg was. Daarna heeft de heer Ves seur de wagens van de brandweer gewezen, waar de vuurhaard zich bevond en waar ze zich in eerste instantie moesten opstellen. BOEKHANDEL KUNSTHANDEL DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 Vlissingen HANSYVEERT Tc Hansweert zijn vrijdagavond rond vijf uur het Belgische motortanksehip fOdila' en het Duitse motortankschip ,Theri»o-4' op tot nu toe onver klaarbare wijze met elkaar in aan varing gekomen. Het ongeval deed zich voor bij dc ingang van de haven van Hansweert. Dc .Odila' liep een grote overlengse scheur op en Fruitfee bezocht Henri Dunant' in Wemeldinge WBM ELD IN G E Vrijdagavond heeft het Goese feeëntrio een "bezoek ge bracht aan de Henri Dunant', die aan de laswal te Wemeldinge lag afgemeerd na een tocht van vijf dagne met Zeeuwse patiënten aan boord. Namens de vei lingverenigingen boden de fruitfee en haar hofdames fruit aan de zieken a De Wemeldingse vrouwenverenigingen brachten een attentie in de vorm van briefpapier. De muziekvereniging OKK met drumband gaven een serenade. Van ochtend zaterdag gaan de pas sagiers van boord. Recreatieve bestemming voor Koningin Emma' WOI.PH AARTSDIJK .Ik had het beroerd ge vonden aLs zo'n brok Hi storie in slopershanden zou zijn gevallen', zegt de heer J. Zuidiveg sr van de jachtwerf ,De Zandkreek' in YVol- pliaartsdjjk. Hij doelt daarbij °P de oude veerboot .Konin gin Emma', waarvan li ij nu definitief eigenaar is geworden. De beer Zuid- weg was de hoogste in schrijver voor het uit. 1933 daterende PSD-mo- torschip dat op dc lijn Katseveer-Zierikzee voer en ook zo af en toe nog wel eens dienst deed als aanvnlboot op de dienst Terneuzen - Hoedckcns- kerke. ,De behoefte aan ver- bi jfsaceommodat ie is rij groot bij de vele Belgeii die liier komen', zo vertelt de heer Zuid weg. Daar om hebben wij een bod op de .Koningin Emma' ge daan. In het schip zul len zodanige voorzienin gen worden getroffen dat er dertig kamers ko men ter grootte van een flinke caravan. Daarmee is er verblijfs- rulmte geschapen voor een aantal gezinnen, die liggen aan een steiger aan het eind van de ei gen jachthaven van de firma Zuidweg. De in richting wordt niet super de luxe, zo zegt de heer Zuidweg er nog van. We willen het in de populai re prijsklasse houden, zodat iedereen er ge bruik van kan maken. Er zijn totaal acht in schrijvingen binnengeko men voor de afgedankte veerboot. Ook het motor schip .Noord-Beveland' dat eerst de dienst on derhield tussen Kortgene en Wolphaartsdljk en la ter Katseveer-Zierikzee, is van de hand gegaan. Koper werd de handels onderneming Stolk NV. een slopers- en metaal- handel in Hendrik Ido Ambacht. Deze firma heeft het schip aange schaft om verder door te verkopen. Mogelijk krijgt dit schip eveneens een recreatieve bestem ming. In Zaandijk is oen soortgelijke recreatieve bestemming gegeven aan een veerboot, die dienst deed op de lijn Enkhuizen-Stavoren. De honderd jaar oude trein- boot doet daar nu dienst als amusementsschip en bevat een bar-dano.lng en een koffieshop. Bij Inzet van de nieuwe dubbel deksveerboot zal moge lijk volgend jaar op nieuw worden besloten om oude PSD-boten af te stoten. In de statenvergadering van deze week is bekend gemaakt, hoe hoog het bod was dat voor de schepen is gedaan. Voor de Koningin Emma luid de het bod 47.250 en voor de Noord-Beveland was het 85.125. met het overpompen van de lading, waardoor men erin slaagde het scliip, dat zeer spoedig in zinkende toestand was, drijvende te houden. Bij de aanvaring hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. De .Odila' was met een lading ruwe olie op weg van Everdingen naar Antwerpen en is bij het uitlopen van de haven van Hansweert, waar de douaneformalitei ten waren vervuld, in aanvaring geko men met de inlopende .Thermo'. Schipper Willeins van de .Odila' koerste zijn schip, dat bij de machinekamer een gapende opening vertoonde naar een zandplaat maar kon niet voorkomen dat zijn schip snel water maakte en steeds dieper zakte. Sleepboten en bergings vaartuigen uit Hansweert en Terneuzen waren snel ter plaatse en gingen direct aan liet pompen. De .Thermo-4' had bij de aanvaring geen noemenswaardige schade opgelopen. Het Zwitsers binnen- vaarttankschip .Flamingo' kwam vrij dagavond langszij de .Odila'. Dit schip heeft de lading van de .Odila' overge nomen om het bergen van de binnon- vaarttanker te vergemakkelijken. Ter plaatse stond een stevige wind. wind kracht 9. die bergen bemoeilijkte. Rond elf uur. vrijdagavond, slaagden de Tcrneuzense bergers van Muller en hun Hansweertse collega's Polderman er in de .Odila' zonder lading af te meren In 'de haven van Hansweert. MIDDELBURG. Twee Middelburgse hotelhouders zitten met onbetaalde re keningen nu een, naar verluidt Belgische familie, met de noorderzon is vertrok ken na gedurende zeuen dagen van de service en de keuken te hebben gepro fiteerd. De familie van totaal zes per sonen liet naast een boodschappentas, een nagenoeg lege koffer, onbetaalde rekeningen tot een totaalbedrag van f 820 achter. Op 9 september sohreef zich in hotel Pax een echtpaar in, genaamd A. R.-D. uil Arlen, Op dezelfde dag nam in hotel Soraiavanck een oudere dame van omstreeks (50 jaar, die vergezeld was van drie kinderen van respectievelijk 14 maanden en 4 en 6 jaar haar intrek. Het zouden de moeder en de kinderen van de in hotel Pax logerende man zijn geweest. Deze man vulde de hotel kaart op zijn naam in en deelde de exploitant van Sonnevanck mee na beëindiging van het verblijf de rekening voor zijn moe der en kinderen te zullen komen beta len. Op 16 september kwam het echt paar echter 's avonds niet meer opda gen en ook de oudere vrouw met de drie kinderen bleek te zijn verdwenen. De schade in hotel Pax bedroeg onge veer f 300 en In Sonnevanck bleef men met een schadepost van f 520 aan onbe taalde rekeningen zitten. AXELAARS VLOGEN 10 DAGEN OVER FRANKRIJK EENMOTORIGE .AIRONCA' ZONDER RADIO AXEL ,Een fantastische vlucht. En wat ons het meest opviel de Franse mentaliteit. We zijn overal reusachtig ont vangen'. Ze zeggen het allebei even enthousiast, de heren H. Dey en T. W. Wikkerink uit Axel. Sinds donderdagavond zijn ze weer veilig thuis na een tiendaagse rondvlucht over Frankrijk in een een- motorige ,Aironca' zonder radio en navigatie-instrumen- ten. ,We hebben gevlogen zo als ze dat 35 jaar geleden zouden doen en dat was ui teraard ook de opzet', vertelt de heer Dey, die al zo'n jaar of acht vliegervaring heeft. Hij is lid van de vliegclub Gent, maar voelde er al lang voor om de tochtjes Axel-België en Ter- neuzen-België te verruilen voor wat spectaculairder werk. De heer Wikkerink bleek direct bereikt om als .tweede man' In het vlieg tuigje te stappen en zo vertrok ken ze maandag 9 september van af een particulier veldje In het Belgische Aalst. De moeilijkheden begonnen in het Franse plaatsje Mezières even over de grens. .We hadden daar douanecontrole en die werkt daar op verzoek. Nou er kwam politie bij, het werd een hele driikte. Nu was het ons be kend dat je voor vliegreizen die langer dan een week duren een bewijs nodig hebt, een zogenaam de .laissez passer'. Maar daar bleken die Fransen zelf nog nooit van gehoord te hebben. Enfin we zijn meegegaan naar het politie bureau, waar ze alles overhoop haalden om ons aan die .laissez passer* te helpen. Tenslotte moch ten we om 1 uur. met bewijsje weg We hadden er van 's mor gens tien uur af aan de grond gestaan f>o rc«>t van de tocht verliep behoudens onverwachtse weers- sejiommelingen vrij vlot. Van Mezières vertrok het vliegtuig naar Baune en vandaar werkte men de oostkant van Frankrijk verder af in zuidelijke richting: nougats tnd Montelimar. Avignon. Aix en Provence en tenslotte Can nes, waar men de commandant van liet vliegveld dal inten sief wordt gebruikt vooruit op de hoogte had gesteld. Trouwens: de Axelaars zijn be slist niet onvoorbereid vertrokken. De heer Wikkerink: ,We hebben vooraf de burgemeesters van de plaatsen die we aandeden ge schreven. dat had tot gevolg dat er vrijwel steeds op ons werd ge rekend. Meestal stonden er men sen van de vliegclubs klaar om ons naar hotels en dergelijke tc brengen'. Van Cannes vloog men vervol gens terug naar Avignon, dat voor sportvliegtuigjes in een vrij moei lijk gebied ligt: er is daar veel verkeer van straalvliegtuigen, wat het noodzakelijk maakt om bescheiden hoogtes aan te houden Van Avignon ging de tocht ver volgens langs de westkust in noordelijke richting. De Airon- ca' deed Bezières, Carcassonne en Toulouse aan. Daar kregen de In zittenden. moeilijkheden met de remmen, die echter tijdig verhol pen konden worden. Tijdens het stukje Rouen - La Rochelle raak te men even uit de koers, maar dat werd bij A.gere weer bijge- sohaafd ,Tot we bij Le Havre kwamen', aldus de heer Dey. .Op een gegeven moment daalde het zicht van dertig tot anderhal ve kilometer. We hebben het vliegtuig toen aan de grond gezet bij Lava He. een soort noodvlie gveldje Vandaar begon men aan de laat ste trip op Frans gebied: Diep pe - Abbeville, waar opnieuw de douane klaar stond. Bij aankomst in Gent wachtte de Axelaars een bijzonder hartelijke ontvangst. De 20 jaar oude Aironca staat er nu weer veilig in een hangar. Of hij er nog eens uitkomt voor een tweede tocht van langere adem valt moeilijk te zeggen.. Al ziet de heer Dey er geen been in. Op (le foto: de heren Dey (r) en Wikkerink (1) voor de Franse kaart met een schaalmodel van bun toestel. (Foto PZC). HULST De 65-jarige gehuwde Jo seph Janssens uit ginl-Junsteen is vrij dagmiddag om kwart voor vier ie Hulst op straat door een hartverlamming ge troffen en Is ter plaatse overleden. Het slachtoffer stond met een kennis tegen het oude Tolletjeshuis bij het kruispunt rondweg Rijksweg 60 - Abs- daeiseweg te schuilen voor een hevige regenbui. Toen de hevigste regenval voorbij was kondigde de heer Janssens aan dat hij ging. Hij was nog niet uit- of h(j werd getroffen door hartverlamming. Dokter J. G. A gesproken REACTIES OP BESLUIT IN DE RAAD: GOES Als het .Schuttershof zonder meer zou worden gesloten zou dat verschillende verenigingen, die re gelmatig gebruik maken van de za len, in een zeer moeilijke positie brengen. In een enkel geval zou liet (le ondergang betekenen van een vereniging. Dat is de conclusie, die kan worden getrokken na gesprek ken met bestuursleden van vereni gingen en instellingen die het Schuttershof jaar lijk* gebruiken voor activiteiten bijvoorlieeld uit voeringen of er regelmatig ge bruik van maken voor hun repeti ties. Algemeen stelt men dan ook van de zijde van de vereniging: .Laat de gemeente het .Schuttershof op knappen; dat hoeft dan niet zo vre selijk chio te gebeuren. .41# de gebouwen eenvoudig worden opgr-; Icnapt hoeft het niet zo vreselijk! veel te kosten'. Intussen heeft de gemeenteraad van Goes op het besluit van b en w om over ts gaan tot sluiting vanl het .Schuttershof' gereageerd met de suggestie een tijdelijke overbrug ging te zoeken, omdat men vreest, dat met het maken van plannen voor een nieuw gebouw er is gespro ken over een cultureel centrum zeer veel tijd zal vergen. Een de finitief tijdstip van sluiting is dan ook nog niet aangegeven. Wethouder dra J. Dijkgraaf: .Als we weten hoe lang het maken, en uit voeren van plannen voor een nieuw gebouw zal duren, zou bijvoorbeeld kunnen worden bestudeerd, of het .Schuttershof' niet is op te knap pen om in de periode tot aan defini tieve sluiting nog te kunnen wor den gebruikt. Stel eens, dat we kun- Een andere mogelijkheid, die de heer Dijkgraaf aangeeft ,als losse ge dachte want we zijn er nog hele maal niet uit' is het verlener, van financiële steun aan verenigin gen, die door sluiting gedwongen zijn elders en duurder hun activi teiten voort te zetten. ,Ik ben zelf met wild van de gedachte nog eens Le gaan opknappen voor een bepaal de periode', maakt drs Dijkgraaf dui delijk. .Dan verleng Je de levens duur van het gebouw en we vinden, dat het moet verdwenen.' De heer P. A. E. Schrijver, vooratter van de muziekvereniging .Euphonia' vindt, dat het .Schuttershof hele maal niet moet verdwijnen. ,Hel. is op te knappen met 'n redelijk klein bedrag en het gebouw is onmisbaar voor een aantal verenigingen', aldus de heer Schrijver. Euphonia' geeft elk jaar enkele malen een uitvoe ring. De heer Schrijver: ,Het ls een schandaal, dat het gebouw er zo uit ziet. Er moet gewoon wat aan ge daan worden. Tenslotte wiens schuld is het dat het gebouw zo slecht is geworden. Het is verwaar loosd'. Achterstand kent dat zonder meer het einde vani onze vereniging. Het is niet rede lijk te sluiten. Men zou het gebouw moeten opknappen en dan kunnen dei verenigingen die er gebruik van ma ken wel financiële offertjes bren-| gen. Als we naar andere gebouwen moeten gaat het teveel geld kosten. Dat is voor een kleine vereniging niet op te brengen. Bij een uitvoering kom je dan niet uit de kosten.; voor repe tities worclt het ook voel te duur Zoals het gebouw er nu uitziet, dat is inderdaad een aanfluiting, maar het moet worden opgeknapt'. Schoolfeesten Reactie van drs Dijkgraaf op die kri tiek: ,We zijn al jaren bezig met allerlei plannen voor restauratie cn| in die periode ga je natuurlijk geen grote dingen opknapi>en. Uiteinde lijk bleken de eisen van de keurings dienst zo hoog. dat de kosten in eer ste instantie al een ton zouden over schrijden om eraan te voldoen. Er, is inderdaad een achterstand In het! onderhoud'. eniging .Kunstvrienden'. De secreta ris van die vereniging, de heer .1 Ventevogel stelt kortweg: .Als h>-i .Schuttershof wordt gesloten bete- Het .Schuttershof' wordt ook door en kele scholen regelmatig gebruikt] voor schoolavonden. De heer J. \V. van den Berg, onderwijzer aan de; Van Dusseldorpschool in Goes en mentor van de leeriingenverenigingj ,Dugo' vindt ervan: ,Hct is juist eenj geweldig gebouw voor de jeugd. Het is wel waar, dat liet zo niet kun blijven. Men zou liet moeten opknap pen. De jeugd kan er lekker zelf ren feest bouwen zonder al te veel le hoeven uitkijken. Het is jam mer dat het zo vervallen Is. nianr jonge mensen kunnen tenminste zelf <le zaal aankleden voor een fees), ze mogen hun eigen bealband mee nemen als ze dat willen. Iets nieuws zal enorm duur worden. Nee. als het goed bewoonbaar wordt gemaakt, is het .Schuttershof' een goed gebouw voor de jeugd. Ove rigens is de heer Bordui geweldig' voor de jeugd. Hij weel met de jon gens op te schieten. De jeugdvakan- tieweek in Goes wordt ook elk jaar gehouden met als vast punt het .Scliiuttershof'. Dit jaar heeft men dc jeugd op verschillende punten ln de stad gebracht, ma-ar voor het .sa men veel pret maken' koos men toch het oude gebouw. Eén van de orga nisatoren van de week, de heer H. W. Hoogerland, hoofd van de openbare lagere school in Wilhelmi- nadorp oppert de mogelijkheid om met vrijwilligers het gebouw op te knappen, zodat dat betaalbaar blijft. .Het betekent voor de jeugdvakantie- week echt een verlies als het .Schut tershof verdwijnt. Je moet eens bij een andere zaal aankomen met 500 kinderen, die een goochelaar gaan zien. Daar staat een zaalhouder echt niet om te springen Men zou moe ten proberen van het hele complex daar een ontspanningscentrum te maken. Je hebt er een fijne tuin. er zou een openluchtlhealertle van te maken zijn. Dat kosi wel geld maar een nieuw gebouw gaat vee! meer geld kosten en intussen zit men zonder. Voor de verenigingen en instellingen, die van het .Schut tershof' gebruik maken wordt het niet eenvoudig als er gesloten wordt. VLISSINGEN In de toekomst zal liet instellen van eenrichtingsverkeer op de Viissingse boulevard niet vermeden kunnen worden. Deze mening spreekt het college van b en w uit naar aan leiding van een in de raad gestelde vraag. Betwijfeld wordt echter of de tijd daartoe nu reeds is aangewezen. Van ernstige opstoppingen is tot nu toe geen sprake geweest. Wel was het nodig op zeer drukke dagen op de bou levard regelend op le treden. Als na delen van een eenrichtingsverkeer op de boulevard zien b en w: nadeel voor de middenstand omdat een aantal toe risten dit gebied niet meer aan zal doen r ADVERTENTIE) wonen met allure lid t#l gabriëlse langëviele 23,middelburg lange vorststr. 42, goes westkolkstr. 52, terneuzen •bëllamypark 52. - vlissingen ONBESTENDIG WEEK. Veel bewolking met tijdelijk regen. Tot krachtig of matig afnemende zuidwes telijke «wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. ZON EN MAAN 22 september Zon op 06 26 onder 18 39 Maan op 06.11 onder 18 42 23 september Zon op 06 28 onder 18,36 Maan op 07.36 onder 18.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2