KOPSTOOT VAN JOHAN CRUIJFF HOUDT DEUR NAAR TWEEDE RONDE VOOR AJACIEDEN OPEN NEURENBERG WORSTELT ZICH NIET UIT GREEP AJAX 7 IMX MERKEL BLUFT HOPEN SWIFT MET BART ZOET VOOR DERDE MAAI DE CLUBTITEL SIJBRANDS ZEGEVIERT OPNIEUW CEBINAC WOEDEND OP MAX Europa Cup I en II FRANSMAN LEIDT IN RONDE VAN TOEKOMST 7 sport EERSTE ZEGE K0RTCHN0I MERKEL DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NEURENBERG (GPU) Ajax heelt ook dit jaar prachtige perspectieven om de eerste ronde van de Europacup te over leven. In het prachtige stadion van Neurenberg gelukte het de Amsterdammers op deskundige wijze FC Neurenberg een 1-1 gelijkspel af te dwingen. En wie de verdediging van de gast heren bij vlagen zag aarzelen, begreep waarom de Ajax-sup- porters na afloop van de wedstrijd op de grasmat vreugdedan sen uitvoerden. In Amsterdam moet het voor Ajax mogelijk zijn de deur naai de tweede ronde verder open te stoten. Overigens hebben de Amsterdammers diep in hun reserves moeten reiken om dit re sultaat te bewerkstelligen. Neurenberg mocht dan niet groots voetballen, de spelers waren wel bereid om door ,drie muren' te gaan wanneer dat succes zou kunnen opbrengen. En mede door het snelle Duitse succes zag het er voor Ajax aanvankelijk somber uit. Want toen Volkert reeds in de vijfde minuut raak schoot, daalden de kansen van de Nederlandse kampioen aan zienlijk. Toen werd duidelijk dat het moreel van deze ploeg uitstekend Is. Hard wer kend werden de talrjjke galen die in deze periode vielen gestopt. Na de hervatting word getoond dat Ajax ook weet wat voetballen is. Met voor treffelijk gegroepeerd spel werd de FC Neurenberg op eigen helft terugge drongen. liet 11 resultaat was dan ook in alle opzichten verdiend. Eigen lijk is het onverdiend in zo'n wedstrijd over uitblinkers te praten, maar toch mag gezegd worden dat Cruyff en Keizer aanvallend en Hulshof. Bals en Suurbier, ondanks liet feil dat hij enkele keren van achteren door Vol kert werd .vernageld", tot de uitblinkers behoorden. Met Volkert hebben we tevens de grote man van de gastheren genoemd. Zijn verbetering ver geleken met een week terug was grandioos. Maar dit en de enorme strijd lust van zijn makkers was niet voldoende. Het steeds maar stormen ging len koste van de zuiverheid en de beheersing het juiste moment af te wach ten waarop de hal zal moeten worden gegeven. (ADVERTENTIE) .Ze houdt van muziek. Dus?' Een platenbon is altijd raak vanaf 4.25 Woensdag zegevi derlandse kampioen over de Zwitser Ge dance» De uitslagen van de woensdag gespeel- de elfde en twaalfde ronde lulden: elfde ronde: Virtu It) - Van der Sluis] (Ned) 0-2: Agllandi (Mon) - Fanellij (It) 0-2: Gedance (Zwi) - Okrogelnlk1 (Ned) 0-2; Simonelli (It) - Feldl (Oost) 2-0; Kleinmann (Belg) - Verse (Fr) 1-1. Twaalfde ronde: Van der Sluis - Ver- i se 2-0; Feldl - Kleinmann 0-2; Okrogel- nik - Simonelli 2-0: Sijbrands (Nea) -i Gedance 2-0; Virtu - Agliardt 2-0: Ba- jolle (Fr) - Fanelh (It) 1-1. De stand na twaalf ronden is: 1 Sij- brands 18 uit 9; 1 Van der Slu.s 17 uit 10; 3 Okrogelnlk 15 uit 10; 4 Verse 14 it 9. Ontreddering ui de verdediging van Neurenberg: Crui)ff (links) heeft hei gelijkmakende scoord. Verder MullerSwart, doelman Rymo en Popp. Trie.it zal Cebinac op de tribune bij de cupwedstrijd tussen z gn club Neurenberg en A fax. Ajax maakte van deze fouten kundig gebruik en vertraagde Indien no dig het spel. Voor de rest was het wapen van de buitenspelval voldoende om de .vijand' een tijdig halt toe te roepen. Neurenberg weet nu dat Max Merkel gelijk had: Ajax mocht indei-daad niet worden onderschat. Reeds lang voor de wedstrijd een aan vang nam, hadden de Ajaxsupporters ren aufmarsgelacnder in bezit genomen. Schreeuwend en luid toeterend kondig den zij op niet mis te verstane wijze hun komst aan. Eenmaal in het gemeente lijke stadion gekomen, bereikte de kako fonie van geluiden zo'n verschrikkelijk hoogtepunt, dat de muziek uit de luid sprekers nauwelijks meer was te horen. Maar ook de Duitsers wisten zieli te roeren. Dn spandoeken, het vuurwerk, de vlaggetjes van de Amsterdammers, betekenden voor lien niets nieuws. Sinds Ji)60-'61 toen de Neurenbergers eveneens de landstitel veroverden en aan de Eu ropese bekerstrijd deelnamen, hebben zij met al die vaalt zo buitenissige uitingen van medeleven van supporters niet al-i leen uitgebreid kennisgemaakt, maar te vens overgenomen. De emblemen, vanen, spandoeken, toeters en al die andere at tributen gingen dan ook vlot van de hand. Werkelijk stil werd het echter toen de opstelling van Ajax bekend werd gemaakt. Het niet spelen van Pronk en Nuninga, werd met gemengde ge voelens begroet. Veel aandacht voor deze verrassing van Michels was- niet aanwezig, want Cebinac nam op dat moment zijn plaats op de tribune in. En daarmede maakte de Zuidslaaf zijn enkele uren daarvoor uitgespro ken woorden waar. Inmiddels betrok het gezicht van Mi chels. Om de gevaarlijke voorzetten van Cebinac te onderscheppen, had hij beslo ten Hulshof in bet centrum van de de fensie op te stellen. Trouwens ook het In het team opnemen van Suurendonk toonde duidelijk aan dat hij ten koste van alles wilde proberen met een ver sterkte defensie succes te behalen. Toch trokken vele voetbaldeskundigen hun wenkbrauwen op toen zij dit nieuws vernamen en lieten zich zeli's verleiden tot uitspraken als: hoe is het in gods naam mogelijk. Als er een ploeg mo menteel te pakken is dan is het wel Neu renberg. En de mensen vonden dat er een fout was gemaakt, maar vrij snel daarna kwamen deze mensen op hun ge dachten terug. Onder stormachtig ge weld trok .Der Klnh' namelijk ten aan val. Het scheen zoals men in Duitsland van de Neurenbergers graag zegt: te lo pen. De roodzwarten trokken in een hels (ADVERTENTIE) Cadeau per post: Een platenbon is altijd raak De uitslagen van' de wedstrijden om de Europacup I (landskampioenen) luiden: Athene: Ack-Jeunesse Esch (Luxem burg) 3-0 (1-0). Boekarest: Stcauna- Spartak Trnava (Tsjecho-Slowakije) 3-1 (2-0). Dublin: Manchester United-Wa- terford 3-1 (2-0). Neurenberg- FC Nürunberg-Ajax 1-1 (1-0). Malmö' Mal- mö-AC Milaan 2-1 (1-0). Brussel. Ander- lecht-Glentorian Belfast 3-0 (2-0). Trondheim: Rosenborg-Rapid Austria 1- 3 (1-1). Manchester: Manchester City- Fenerbahce 0-0. De uitslagen om de Europacup II (be kerwinnaars) luidt: Bratislava: Slovan-FC Bor, .Joegoslavië 3-0 (2-0). Esch sur Alzette: Rummelan- ge-Sllema Wanderers, Malta 2-1. Car diff: Cardiff City-Oporto 2-2 (1-0). Brugge: FC Brugge-West Bromwich Al bion 3-1 (1-1). Belfast: Crusaders-Kam- raterna Nörkoppïng 2-2 (1-1). ongelooflijk hoog tempo uit de start blokken. De Ajax-defensie kreeg geen gelegenheid hun zenuwen te overwin nen. Er werden prompt fouten gemaakt, waardoor Volkert nadat een schot van Strehl was geblokkeerd, al m de vijf de minuut de score kon openen: 10. Verrassender was echter het feit, dat de Duitsers elkaar op het middenveld zo voortreffelijk konden vinden. Ken nelijk had het vertrek van Cebinac hen extra gestimuleerd. Ludwig Mül- ler, de bewaker van Johan Cruyff trok vaak mee ten aanval en schoot na een prachtige actie net naast. He, gromde de menigte, dat is ons oude Nürnberg weer, ae ploeg die een gro te onverzettelijkheid paart aan geest drift en niet wenst te verliezen. Folkert bracht met zijn schijnbewegin gen iedereen in extase. In deze periode zorgde alleen Cruyff nog een keer voor ontspanning met een mooie solo. Tol pure sensatie zorgde Keizer korte tjjd daarna, toen hij langs Wenauer en Mid ler gleed en vervolgens tegen de paal knalde. Deze sprankelende bewegingen \an liet beroemde Ajax-dUo deden ook de ogen van de Duitse voetbalkenners van bewondering glanzen. En opeens was daar het legioen weer. Plotseling klonk weer boven alles uit de zilvervloot. Men voelde automatisch aan dat de opdracht die Merkel zijn spe-1 Iers had meegegeven: probeer de zaak in de aanvang te forceren, niet geheel was voltooid. Ajax mocht dan in het be gin goed zijn weggekomen, nu bleek wel duidelijk dat de Nederlanders over een betere techniek beschikten. Naarmate de eerste helft verstreek bleek duidelijk dat deze Duitse ploeg toch kwetsbaar was. Volkert en Klippers mochten dan voor levensgevaarlijke mo menten hebben gezorgd, de (12.000 toe schouwers hadden eveneens kunnen con stateren dat de verdediging van de Neu renbergers te passeren was. En omdat Hulshof in de luclit steeds hoger reikte en met name Strehl de baas bleef, kreeg de zo zwaar geteisterde defensie toch wat meer vat, op het spel. En toen ook Yasovic, die goed gesteund door Bals als een veldheer zijn gebied regeerde steeds meer overeind bleef had het minder sterke spel van Muller en Groot geen gevolgen. Na de hervatting waren de tactische plannen van Michels kennelijk anders gesteld. Hij liet zijn mannen wat verder uit de gelstelling komen en toen bleek dat de Duitsers slechts met hard spel het vaker aan de bal komen van de Am sterdammers konden beantwoorden. Ludwig Müller maakte het in de 57ste minuut helemaal bont door toen hi, door Suurendonk onheus werd bejegent revanche te halen b(j Cruyff die een geweldige opdoffe' kreeg en via de niet meegevende he - grond smakte, spel met zijn twee spitsen, waarop Klip pers de opbouw regelde. Maar toch lie pen de aanvallen niet meer zo als In de eerste helft. De stryd kreeg bovendien een veel harder karakter. Popp pakte Zwart van achteren en werd opgeschreven.: Even later bleek ook dat arbiter Gil bert Droz, die in eigen land eens eenl te hard spelende Zwitser eigenhandig de .grond had ingeboord', van die harde aanpak niet gediend was. Hij nam althanr. Cruyff keurig in be-1 scherming toen Müller aanstalten I maakte om de Nederlandse spitsspe-1 Ier te .vegen'. Verslagen zitten doelman Bals eii ver dediger Suurbier op de grond na snelle openingsdoelpunt van de Duit- N JS l.' KEN BERG (GPD) Na afloop van de wedstrijd tussen FC Nürn berg en Ajax voor de Europacup heerste er in de kleedkamer,s van de beide ploegen een tevreden stem ming. Ajax omdat het een zwaar bevochten 1-1 had behaald, Nürn berg omdat zij zich niet kansloos achten in de uitwedstrijd. Max Merkel: .Ik ben tevreden over de prestatie. In de eerste twintig mi nuten hadden we een doelpunt meer moeten maken. Dat was mogelijk.j Na de rust werden we verrast door Hulshof die vooral in de lucht zo dapper spel van Cruyff en Keizer treffelijk had gewerkt, had zich vol- die in de eerste helft, omdat ze toen ledig geconcentreerd op zijn verdedl- minder aan de bal kwamen, eigen- gende taak. ,Ik wist dat het moei lijk niet waren opgevallen. Dat heeft lijk zou zijn. Het was een harde zich eigenlijk gewroken. Maar nog- maar faire strijd, althans bij ons. Alleen die Ludwig Müller maakte tegenover Cruyff een gemene over treding. Ik vond het wel een beetje op de uitwedstrijd lijken. Volkert vond genstander. Doelman Bals die de handen ook uit de mouwen had moeten steken, merkte op: De voorhoede was ge vaarlijker dan we verwacht hadden. Vooral Volkert. Ik vond Küppers KCEV (ANP) Viktor Kortsnoi heeft woensdag in de finale van het kandida ten-toernooi de eerste overwinning op Boris Spassky behaald. De zesde partij tussen beide Russen, die dinsdag werd afgebroken, werd woensdag in Kiev door Spassky snel opgegeven. De stand is nu 3,5-2.5 in het voordeel van Spass- EPINAL (ANP) De Fransman Jean I Pierre Boulard beeft woensdag de zesde etappe van de Rondo van de Toekomst, i een tijdrit over 47 kilometer van Ge-j rardmer naar Epinal, gewonnen. Bon-I lard nam de gele trui over van de Belgl Michel Coulon. De uitslag van de zesde etappe, de tijd-! rit van Gerardmer naar Epinal is: 1. Boulard (Fr.) 46,5 km van Gerardmer naar Epinal. in 1 uur 2 min 9 sec; 2. Thalmann (Zwits.) 1.02.22; 3 Wilhem (Fr .-O) 1.02.32; 4. De Vlaeminck (Belg.) 1.02.34 5. Coulon (Belg.) 1.03.07: 6. Grivel (Zwits.) 1.03.11; 7. Thevenet (Fr.-O) L03J.3: 8. Jensen (Den.) 1.03.35; 9. Martollozo (Fr.) 1 03.36: 10. Fabri (It.) 1.03.39. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Boulard 24 uur 10 min 13 sec; 2. W. Thalmann op 8 sec; 3. Cou lon op 33 sec; 4. Wilhem op 1 min 26 •sec: 5. Fabri op 1.47; 6. Thevenet op 1.55; 7. Gilson Lux.op 2.36; 8. Rigon (R.-O) op 5.32; 9. De Vlaeminck op 5 42; 10. Abrahamian (Fr.) op 6.36. Frankrijk werd winnaar van het dag- ploegenklassement in 3 uur 9 min. 25 sec. voor Zwitserland (3.10.25) en Bel gië (3.10.47). zo'n goede spelverdeler. Strehl deed het trouwens eveneens ndet onaar dig. Toch heb ik het met moeilijker gehad dan in andere Europacupwed strijden.' Theo van Duivenbode via wiens been de bal in het net caramboleerde, vond het een fijne wedstrijd .Ik zie de return met vol i wen tegemoet.' rol vertrou-1 maaLs, over de prestatie ben ik t( vreden.' Zijn confrater van het andere elftal Rdnus Michels vond dat Nürnberg beter had gevoetbald dan tegen Bo- russia München Gladbach, de wed strijd die hij had gezien. ,De tegen partij speelde zich op ons in. Zij wa ren verplicht 4-3-3 te spelen. Het was niet esnvoud:g, maar het is uit-j eindelijk toch gelukt. Ik vond Cruyff erg goed. Wat rechtsbuiten j Uiteraard stond doelpuntenmaker Jo- linn Cruyff in hfet midden van de belangstelling. „Als we aanvallend liadden gespeeld hadden we gewon nen, maar dat risico mochten we natuurlijk niet nemen. Die snelle; start van de jongens was bekend., Volkert vond ik wel erg goed. Die! Ludwig Müller is een gemene vent,1 zeg. Hij heeft me zelfs een schop te gen het hoofd en in de liezen ge geven. Hij kijkt precies hoever hij: bij de scheidsrechter kan gaan. Ove rigens vond ik die vent wel goed.'! Suurendonk: ,Je trekt het je wel aanj als zo'n bal snel ingaat. Maar ik' heb toch genoten.' In de Duitse kleedkamer hadden de spelers hun meningen uiteraard ook klaar. Ludwig Muller vond Cruyff geweldig. Hij had zelden tegen zo'n- speler gestaan. Toch heeft ook hij vertrouwen in de toekomst. .We zui- proberen terug te komen.' de middenveldspeler eveneens niet kansloos. Doelman Rynlo die zich blesseerde met de kopbal van Cruyff vond dat die bal volstrekt onhoudbaar was. ,Ze kunnen wel beweren dat ik er uit had moeten komen, maar hij was zo sneu ik had geen schijn van kans.' tegenstander knap en trok af en toe zelf mee ten aanval waarmee h(j zijn enorme snelheid danig uitbuitte. Aan de andere kant had Van Duivenbode de debuterende tegenstander Beer bijna in zijn zak zitten. D grote kans in deze fase kreeg Strehl. maar die zag zijn boogbal overgaan. Ajax scheen in deze tempo slag de beste conditie te hebben. Een kwartier voor tijd luidden de Ajacieden liet middenveld locli in bezit. En opeens gebeurde liet: Keizer. <lie bet spel prachtig bad ver traagd zette de bal in de 80ste minuut fraai voor waarna Cruyff inkopte (1 1). En in die ene seconde huilde liet stadion. Waarom kwam Rynio niet uit zijn doel vroegen Je toeschouwers zich vertwij feld af. Maar dat kon de Ajacieden niet veel schelen. Onmiddellijk trokken zij zich na deze succesvolle inzet in hun stellingen terug. Neurenberg drong steeds verder op. Een platenbon is altijd raak! rEen platenbon is altijd raak! vergeefs. Dit geroutineerde Ajax zou liet I r e goed ii DRONTEN (ANP) EvenalsIbracht. Van hen reden de profs ^ebb*™^ in de voorgaande twee jaren heeft'Gerben Karstens on Bart Zoet en i Karstens ondersteunde deze'mening met I lira unnrirlan óan hlrrlr' Vo 1 mn ,3a C["1 de Leidso slag gelegd op het clubkampioen-;jaar achtereen, schap op de weg. Geen unieke]Nol Kloosterman, die de fiets op'ólympia r 1 ook DTS dat prestatie nog want in de jaren stal heeft gezet. ----- vijftig bezorgden de gebroeders de jonge amateur Jan Zoons, Van Est hun vereniging Willi-J brord Wi) Vooruit' eveneens drie! titels op een rij. Maar uniek is wel,j rijden en dat Karstens, Bart. Zoet. Joop Zoetemelk en ■n geknoopt'. Jan Zoons de 81 km in 1.44.46.1. 2. Olympia (Amsterdam) met Harrv Jansen. Henk Cornelisse, Peter Post en Cor Schuuring 1.48.04,1. 3. Maastricht I met Eddy Beugels, Huub Harings, Jan Harings en Jan Hugens) 1.48.11.5. Bergbeklimmers (Stein) met Harry dat de Swift Combinatie voor de drie kampioenschappen in totaal slechts vijf renners in het veld (ADVERTENTIE) .Morgen is h\j jarig. Wat moet ik geven?' (ADVERTENTIE) In het gezelschap van de gerenom meerde tijdrit-specialisten (Karstens en Zoet behoorden tot de gouden To-1 Icioploeg Joop Zoetemelk is straks j in Mexico een van de pijlers van de Oranje-fcvmatlesloeg deze jongeling! long geen slecht figuur. Met een voorsprong van drie minuut en acht tien seconden op de Olympianen Pe- ler Post. Cor Schuuring. Harrx Jan sen en Henk Cornelisse. loonden de Leidenaren hun aparte klasse. vanaf 4,25 vergeefs. Dit geroutineerde Ajax z gelyke spel niet meer uit handen gev .Het ging net zi Bart Zoet die vreden. ,Y\ e zijn ken en hehbe oor op de concurrentie: 17 sec. Maastricht 58.45; De rest was al kansloos, uui een uitstekend draaiende ucigucAUijuncid iolculmoe nany Was woensdag Tïemen Groen in de gelederen had. maar Steevens, Wim Schepers, John Schepers m 7!nons toch ^al twee minuten was achterge- en Theo van der Leeuw 1.48.32.0. De winst van de»Leidenaren kj-eeg definitieve vorm op de Knardijk te gen de wind in. ,We namen goed over, bleven niet te lang op kop rij den en toen liepen we uit tot drie mi nuten'. aldus Karstens Het kwartet dat door begeleiders van de stand op de hoogte werd «esteld, bepaalde zich verder tot consolideren van de winst, waarin zij uitstekend slaagden. In de slotfase moest Maastricht (Eddy Beugels. Huub en Jan Harings eh Jan Hugens.) de tweede plaats nog lijn als in Tokio', i Waarde woont l vrij langzaam vertrok-: den aanbieden. vanaf 4,25 gelcideljjl: het tempo op- De uitslagen luiden gevoerd. In dc eerste kilometers nebbenI A-categorie (profs ik de andere jongens gein- L Swiftcombinatie DTS Zaandam met Tiemen Groen, Harm Ottenbros. Piet de Wit -en Cees Stam 1.51.33.1. 6. Siebengewald met Matje Gerrits, Jan van Katwijk, Piet van Katwijk en Thijs van Hoogstraten 1.51.33.8. C-categorie nieuwelingen) 1. De Kampioen (Haarlem) met Bak ker, Jansen. Neeskens en Schelvis de 35 km in 49.18.8. 2. De Zwaluwen (Doetinchem) 49.4LL 3. Theo Middelkamp (Goes) 49.43.3. Categorie B (amateurs): 1. De Peddelaars (Hoogeveen) (Wieger Vlot. Jan Vlot, Albert Huizebosch, Dirk Middelveld) 81 km in 1.50.41.2. 2. De Meteoor Assen 1.50.55.5. 3. West Frisia Enkhuizen 1.51.39.3. uiateurs): 4. De Kampioen Haarlem 1.52.04.4. (Leiden) met Gerben 5. Maastricht 1.52.07.5. teerd NEURENBERG (GPD-ANP) Vele uren voordat de bal aan het rollen werd gebracht in het cup duel Neorenberg-AJax was er in het kamp van de Duitse voetbal kampioenen al een enorme sen satie te belevenstenqwler Zved- zan Cebinac kwam niet op de training, was aanvankelijk spoor loos verdwenen en lietlater we ten dat hij niet langer voor Max Merkel wilde (roeien. Neuren- bergs trainer had zich maandag tegenover journalisten zeer laat dunkend uitgelaten over de pres taties van de Joegoslaaf. Cebinac had daarna van het bestuur van Neurenberg gedaan gekregen dat hij In het openbaar gerehabili- Dat wan niet ge- bleef hU weg- Wie liegt er? Dat is de grote vraag die de voetbalsupporters zich steeds weer stellen. Was Ce binac inderdaad rehabilitatie be loofd, of heeft hij dat verzonnen? Voorzitter Walter Luther be weert, dat alt niet ter sprake Is gekomen, dat belde partijen zich gewoon hadden verzoend. Hoe het ook zij: de reden is in leder geval dat de aanpak van Max Merkel ook zijn schaduwkanten heeft. Zijn uitlatingen ïn dc pers zijn Inderdaad vaak schokkend ea vinden weinig bijval bij zijn sca lers. Wij hebben het zelf meege maakt dat zij elkaar verontwaar digd de commentaren lieten lo zen. Niemand heeft echter croen- Kjk geprotesteerd. Zij hebben zich ïn de situatie geschikt. Ce binac heeft deze ged.-azslijn door broken. Toch maakt hïl een gro te dramatische fout. wij hebben de training meegemaakt, die aan leiding is geworden tot het enor me schandaal Inderdaad heeft de Zuidslaaf zich tijdens die oefen wedstrijd niet ingespannen om een dieptepass te bereiken. Wan neer Merkel van het standpunt uitgaat: als ik dit neem dan gooi en de anderen er straks ook met oefenmeester gel.jk. En ais Ce binac dan de mening is toegedaan dat zijn wegsturen ten onrechte is gebeurd., hij had ztjn mede spelers zo kort voor een beiang- njke wedstrijd nooit mogen ver laten. Die houding was foutief en nam bovendien de publieke opi nie tegen hem in. Het mag als vaststaand worden beschouwd, dat Cebinac*s tijd in Neurenberg voorbij is. Cebinac Jiij heeft zijn ploeg genoten op een verraderlijke ma nier in de steek gelaten.' zei Max Merkel ervan was woensdag avond toch in het Neurenbergse stadion. Hij zat al op de tribune toen de speaker van bet stadion de toeschouwers een verklaring gaf waarom de Zuidslaviër niet zou meespelen. ,H(j heeft zonder afmelding woensdagmorgen het .trainingslager' verlaten en onze trainer moest besluiten Erich Beer voor hem in de plaats to zetten. Over de consequenties van deze affaire zal in de liierna vol gende dagen beslist worden.' Cebinac zal het allemaal wat naar in de oren hebben geklonken. Graag had hij ook in het veld ge staan. .Maar,' aldus zijn verkla ring die hij 's middags in zijn restaurant in Neurenberg afleg de aan Nederlandse journalisten, .ik ben een mens en geen machi ne en Merkel wil dat ik dat laat ste ben. Daar bedank ;k voor.' Hoe groot de moeilijkheden tus sen trainer Merkel en de zeer nerveuze lieveling van het Neu renbergse publiek al waren, bleek uit een uitlating van Cebinac: .Eind 1968 loopt mijn contract af. Bt was niet van plan het te ver lengen. Merkel heeft me te vaak uitgescholden. Ik was me niet voldoende, ik spreek geer. goed Duits. >k kan met dit en ik kan niet dat! Merkel zegt nu dat het wegsturen enzo alleen maar ge beurd is.» om mij te prikkelen. Maar ik neem het hem kmaUJk. Twee dagen voor een Europacup- wedstrijd. waar Jt helemaal naar toe heb geleefd, haalt hij mij uit mijn concentratie. Door mij van de training weg te sturen deed hij een aanval op mijn moreel. Ik laat me niet gebruiken voor een spelletje van kat en muis.' Trainer Merkel, die duidelijk on der de indruk was van het ge beuren, was kort in zijn commen taar over Cëbinac's vertrek. .Met hem is er altijd wat. Als iedereen een broodje kaas krijgt, wil hij er een met ham. Als het elftal r.ch per vliegtuig ergens heen begeeft, moet de Zuidslaaf met de auto.' En evenals Cebinac merkte hij op: Jn mijn hele loop baan heb ik zoie' gemaakt'. De spelers waren gelijkluidend: ,WJj hebben er begrip voor, maar zijn Sn hem teleurgesteld. Hij had moeten blijven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7