Max Merkel temperde het Duits optimisme GENADE VOOR CEBINAC FEIJEN00RD BENUTTE TE WEINIG KANSEN Onvolwassen gedrag' op weg te Zaamslag: een boete van f 600 Nieuwelingen naar de Flevo Sport hoofdzaak in de raad Zaamslag 4 Ambtenaren voor KANTONGERECHT TERNEUZEN bedrijvendagen in Zeeland PRIEM WON IN ZUIDZANDE AANBESTEDING KLEUTERSCHOOL TE HULST BELG C0UL0N IN GELE TRUI GEREDEN ALS WEGPIRATEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 WC ZLTDZANDE Kees Priem heeft NEURENBERG (GPD) Velel Duitse voetballiefhebbers die dej door de Zwitserse scheidsrechter Droz te leiden Europa-cup-wed strijd FC Nürnberg-Ajax bijwonen, en die vroeger tot de fanatieke aanhang van Hitier hebben be hoord, zullen vanavond (woens dag) waarschijnlijk aan die .goede' oude tijd terugdenken. Immers, op een steenworp afstand van het ge meentelijke stadion van deze stad, bevindt zich het zogenaamde Auf- marsgel ander, de plaats waar Adolf op de ,reichsparteitag' zo vaak hartstochtelijk werd toege juicht. Vanavond zal de rust In de zuidelijke wjjk van deze stad opnieuw worden ver stoord. Dit keer zal het gebrul en het gejuich van de massa gelukkig een be ter doel hebben. Het zal dienen om .der Klub' aan te zetten tot een prestatie, waarvan alle Duitsers dromen: een overtuigende zege op Ajax dat door zijn zelfbewuste optreden, verkregen door de resultaten in vorige Europa cup-toernooien én door de matige vorm van de FC Nürnberg plotseling toch rdt gevreesd. een beet je wordt gevn Want de uitlatingen van trainer Max Merkel hebben niet nagelaten de stem ming te doen veranderen. Werd eerst verwacht dat de rood witten de eerste ronde zonder moeilijkheden zouden kun nen overleven, die zekerheid is verdwe nen. Steeds weer hield de Wener de Duitsers voor het Nederlands voetbal toch vooral niet te onderschatten. Mer kel had succes, want al bleef het opti misme aanwezig, het legioen raakte er van doordrongen dat de .Marmschaft' een zware taak wacht en dat het Eu ropees bekerduel met al zijn facetten een aparte plaats inneemt. Daarom ook werd met belangstelling uitgezien naar het moment waarop bekend werd ge maakt welke spelers de eer van Neu renberg zouden mogen hooghouden. Genade En in de verschillende bierkelders van Neurenberg, dat door de berech ting van de oorlogsmisdadigers in alle geschiedenisboekjes wordt ver meld. steeg een langdurig gejuich op toen vernomen werd, dat Cebi- nac zou spelen. Want het heeft gis teren (dinsdag) nog gedonderd Mer kers .lieverdje' had er namelijk ge noeg van gekregen want toen hij we derom uit de kranten vernam hoe z'n trainer over hem dacht, weigerde hij aan de training deel te nemen en spoedde zich naar de voorzitter van .der Klub," de heer Walter Luther. ,Sebl' diende officieel een klacht in over de houding van zijn oefenmeester en eiste dat die zijn woorden zou intrek ken. In het gesprek dat toen volgde, en waarbij naast genoemd drietal ook als oudere spelers van het elftal Lud- wig Müller Wenauer en Strehl aan wezig waren, werden keiharde dingen gezegd. De beschuldigingen vlogen over en weer, maar tenslotte werd de strijd bijl toch begraven. Cebinac werd in genade aangenomen en weer in het elftal opgenomen. En wanneer er thans een speler van plan is triomfen te oogsten, dan is het wel de Zuidslaaf. Vanavond wil hii la ten zien dat Merkel ongelijk heeft: De man die zich dat heel goed bewust is. is Merkel zelf. .Hij is nu geprikkeld. Ik kan dat niet tegen de Duitse ver slaggevers zeggen, maar ik heb hem met opzet zo woest gemaakt. Met de andere jongens zal hij vechten voor een goed resultaat. Na München staan ze met de rug tegen de muur. Ze hebben hun trots, en daarvan maak ik ge bruik,' aldus deze slimme prof. Merkel zag er geen bezwaar in zijn elftal reeds één dag voor de Europacup-ontmoeting bekend te maken. Het doel wordt ver dedigd door Rynio. Deze keuze is moei lijk geweest, omdat Wabra meer erva ring heeft. .Maar," zei Merkel, ,de goede vorm van Rynio heeft de doorslag ge geven. Hij moet tenslotte ook een keer aan die iel' wennen.' In de achterste vier staan Hansen Wenauer, Ludwig Müller en Popp opgesteld. Wenauer zal als Ausputzer fungeren. Hein Müller, die met Zaczyk de taak heeft Ajax op het middenveld een hak toe te roepen, zal wanneer Wenauer achter de laatste linie zal opereren, diens plaats inne men. De aanval wordt gevormd door Cebinac Strehl. Kiippers en Volkert. Dit elftal zal gesteund worden door een kleine 70.000 toeschouwers, die zich in heel West-Duitsland berucht hebben gemaakt. Elke Bundesligavereniging reist met angst In het hart naar dit stadion. Het .supporterskoor' wordt ge vreesd. Vooral ook omdat de FCN daar door dikwijls gestimuleerd wordt tot bikkelhard spel. Als het even wil lopen bij ,der Klub' dan gaat Ajax ondanks alle gunstige vooruitzichten een moei lijke avond tegemoet. De Nederlandse kampioensploeg za.1 worden geconfron teerd met een 4-2-4-spelletje dat mis schien niet gaaf zal worden uitgevoerd, maar dat door de. enorme inzet van de Duitsers, het toomloos doorgaan en de geweldige energieuitspattingen geducht wordt geschraagd. Elastisch Ajax kan met zjjn elastische, maar meestal eveneens hechte verdediging een razende attack smoren en soepel omzetten in een flitsende tegenaan val. In één beweging, zodat de tegen stander door zjjn eigen snelheid vernie tigend wordt teruggeslagen. En de mo gelijkheid Is er nu vooral omdat het overschakelen ran aanval op verdedi ging bjj de FC Nürnberg zoals be kend tot nu toe moeilijkheden heeft ©geven. _3n terwijl Merkel In Nürnberg de zweep hanteerde, bereidde Michels m Pegnitz zijn jongens In alle rust op het duel voor. Hij zal ongetwijfeld de t&ktiek van de Liverpool-glorie toepassen. Dat betékent dus de tegenstander rustig laten komen en opvangen met een ver sterkte defensie Vasovic als Aus putzer., Nuninga en Groot in de onmid dellijke nabijheid van Suurbier, Pronk en Van Duivenbode— en via bliksem snelle uitvalsstoten via de teruggetrok ken buitenspelers Swart en Keizer en eenzame spits Cruyff -het vijandelijke verzet proberen te breken. En al is trainer Michels met van plan zijn elftal eerder dan pas kort voor aanvang van deze bekerstrijd bekend te maken, er kan rustig worden aangenomen dat de hier boven genoemde spelers de FC Nürn berg tegemoet zullen treden. Veel zal afhangen of Ludwig Müller er in zal slagen Johan Cruyff te tem men. Wanneer Johan zich nieits aan de wijze lessen van zjjn oefenmeester ge legen laat liggen, dan zal de Duitser het moeilijk krijgen. Trouwens de op dracht van de Amsterdammer is dit keer nagenoeg gelijkluidend: speel die bal snel"af(!), houdt hem niet aan de voet, want dan wordt er gegarandeerd keihard getackeld met alle gevolgen van dien. Bouw de aanvallen snel op. Breng direct spel maar snelle een- twee-comblnaties in het centrum en verplaatst het spel Ineens naar de an dere vleugel. En mocht Nürnberg plot seling Inderdaad tot iets ongelooflijks in staat blijken te zjjn dan kan Mi chels door de nieuwe FIFA-regel nog altijd Suurendonk en Hulshoff als ex tra .brekers* inzetten. Nürnberg wacht gespannen en sidde rend af. Ook Max Merkel! Juist in tjj- den dat het niet wil. voelt een trainer de last van de verantwoording bijeon der. En ai heeft hjj dan verschillende keren gezegd de Bundesllgastrijd be langrijker te vinden: een zege. al zou het er zelfs maar een zijn met een doelpunt verschil, zou hem goed van pas komen. .Over de kansen kun je niets zeggen. Dreigde Portugal tjjdens de wereldkampioenschappen ook niet van Noord-Korea te verliezen? Als we maar een voorsprong weten te nemen, dan zie ik het niet zo somber in. De ploeg ia in leder ges-al goed voorbereid. De jongens willen er voor vechten.' (Van onze correspondent.) ROTTERDAM (GPD) Waarschjjnlijk verbluft, dat Ifet zo geinakkeljjk ging heeft Fejjenoord verzuimd Newcastle United de 4O-nederlaag van vorige week betaald Ie zotten. Twee doelpun ten van Kindvall en van Van der Heide waren te weinig om de achter stand In te halen. De totaal uitslag was 42 voor de Engelsen- De toeschouwers 41.000 1n totaal hebben niet begrepen, dat ditzelfde elftal Fejjenoord in Newcastle van de pitch heeft geveegd. De eigen aanhang maarwaarschijnlijk ook de paar duizend Engelsen niet. die maar weinig gelegenheid kregen zich te roeren. Hun enige troost was dat de magoy's. de eksters, zoals de blauw-wtt gestreepte Engelsen genoemd worden, naar de vol gende ronde overgaan en de Feijenoor- ders mogen toekijken. Zij hebben ge daan wat Peetere al in Newcastle gewild heeft: zich leeg gespeeld, maar zijn er weinig mee opgeschoten. Hoeveel kansen moet een speler krijgen om te kunnen doelpunten Dit hebben we gedacht van Ove Kind vall. Van de zes. zeven mooie kansen, die hij gekregen heeft, was er maar één raak. Wij dachten dat dit t«. weinig was. Het doelpunt ontstond twintig minuten na het begin, uit een .lob' van Israël, naar de vrijstaande Zweed. Maar niet alleen Kindvall heeft de boot gemist, de hele voorhoede kreeg op zijn tijd een beurt en nog wel een paar spe lers meer. Als wc alleen maar denken aan Rinus Israël, die voor open doel hoog over schoot- Het was wel typerend, dat het tweede doelpunt moest komen van Van der Hei de, de back, die In Newcastle machteloos stond tegenover de toen ongrijpba re, maar nu onzichtbare linksbuiten Al len. Samen met back Romeljn rukte hij tot voor de keeper op en schoot hem de bal tussen de benen door. Dit gebeurde tien minuten na de rust. zodat Feijenoord nog ruimschoots de tijd had om zijn schade in te halen. Dat het niet gelukt ls was ook wel de verdienste van doelman Mac Faul en een paar ver dedigers. die om beurten de bal van df doellijn stonden weg te maaien. Vooral Wim van Hanegem had de pech. dat hij op die manier een paar voortreffelijke kopballen de mist ln zag gaan MIDDELBURG .Zeeland ligt in het krachtveld van economische ontwikke- I In gen. Er wordt wel eens gesproken over de gouden Delia, maar dit moet eigenlijk zijn het gouden Zeeland'. Dal zei drs H. H. Vogel, hoofdplanoloog bjj de provineïale planologische dienst voor i Zeeland dinsdagmorgen ln zijn voor- Zuidzande zjjn zegetocht voortgezet, ln dracht over de huidige stand \nn zaken de eindsprint bleek niemand van het kop- en de naaste toekomst van de ontwikke- groepje van tien man hem te kunnen be- 'ing van Zeeland. Een voordracht die hij dreigen. Priem won dan ook vrjj gemak-hield voor een gezelschap van de verenl- kelijk voor de Eindhovenuar Koot. Bij ging voor oomptatwsle ambtenaren bij de aspiranten ging de overwinning naaroverheidsbedrijven. Spronkmans uit Klsloo. |De ambtenaren kwamen dinsdagmorgen Al na 17 van de 70 te verrijden lcilonie- ,in de schouwburg bijeen om daar de ope- ters waren enkele renners aan de haal ning te beleven van hun bedrijvendagen, gegaan. Remijn, Koot. Woudenberg, Van .die twee dagen Zeeland als middelpunt Ophein en Van Bostelen. Dank zij echter hebben Na de' lunch volgden excursies het werk van Priem werd dit kopgroep-naar de Vitntefabriek en naar de werk je weer achterhaald. De beslissende ont- plaats voor minder validen van de stlch- snapping kwam een 15 kilometer voor het einde. Toen vormde zich een kop groep van tien man met onder anderen Upnem. Bal. Remijn en Van de Bunder. Deze renners bleven bjj elkaar tot het einde, waarbij Priem de eindsprint ge makkelijk won voor Koot en Bal. Bij de aspiranten ls nationaal kampioen Akkermans er niet in geslaagd beslag te leggen op de zege. Dat kwam niet zo zeer door onmacht als wel door pech waarmee hij al in de eerste ronde kreeg af te rekenen. Akkermans raakte flink achterop, zete de strijd echter moedig voort maar kon toch niet meer bijkomen. In de eindsprint toonde Spronkmans ,uit Elsloo zich de sterkste. De Terneuzenaar N. Faas legde beslag op de derde plaats. De uitslagen zjjn: nieuwelingen: 1. C. Priem. Goes. 70 km in 1.51.13; 2. H. Koot. Eindhoven: 3. C. Bal. Kwadendamme: 4. P. Maas. Heerle: 5. P. Remijn, Goes: 6. N. Groot, Wannerhuizen: 7. C. van Bos telen, Halsteren: 8. M. Dekker. Tuitje- horn; 9. A. v d. Bunder. IJzendijke: 10 G. van Ophem, Baarland: aspiranten: 1. J. Spronkmans. Elsloo. 30 km in 55 mi nuten; 2. J. Hellemans. Halsteren: 3. N. Faas, Terneuzen; 4. E. Meijlemans. Os- sendrecht; 5. J. Ltiijsterburg, Nieuw-Vos- semeer; 6. T. Huijzen. Ellewoutsdjjk; 7. P. Ossewaarde. 's-Heer-Hendrikskinde- ren: 8. R. de Jonge, Vissingen; 9. T. v. de Burgt. Valkenswaard; 10. J. Geldens, Rotterdam. NEDERLAAG VOOR OKKER IN LOS ANGELES LOS ANGELES (ANP) Tont Ok- ker heeft In de tweede ronde van het toernooi van de Zuidwest Pacific in Los Angeles ©en verrassende neder laag geleden tegen zijn dubbelspel partner Marty Riesscn. De Amerikaan behaalde een zeer gemakkelijke zege op de Nederlandse kampioen. De cij fers waren: 6-8, 6-2. J. van Arenthals uit Axel leverde beste hoefbeslag AXEL Op de nationale tentoonstel ling van de vereniging ,Het Nederland se Trekpaard' ln 's-Hertogenbosch is de heer J. van Arenthals uit Axel als eerste geëindigd bij de wedstrijd" hoef beslag trekpaarden. Hij ontving voor deze prestatie een medaille van de ver eniging van onderwijzers hoefsmeden. De heer Van Arenthals is sinds 1920 als hoefsmid in dienst bij de firma gebroeders Schieman. tlng werkplaats Walcheren Om half vijf werd het gezelschap ontvangen ten stadhuize. Daar richtte burgemeester mr J, Drijber, die al eerder op de dag een gedeelte van de bedrijvendagen had bij gewoond, zich tot de congressisten. De toespraak werd beantwoord door de plaatsvervanger van voorzitter drs J. Obers, die wegens ziekte verstek rnoest laten gaan. Bij aanvang van de bijeen komst in de schouwburg, waar de deel nemers ook de tweede Zeelandfilm kre gen te zien, werd dank gebracht aan het adres van de gastheren van de PZEM en ZEGAM. In de schouwburg was on der meer ook directeur ir T. Bogerd van de PZEM en directeur AHjn van gemeen tebedrijven aanwezig. Vandaag, woens dag staat er onder meer een bezoek aan de PZEM op hel programma. In de loop van de dag zal de waterfabriek-satel- lietcentrale worden bezocht. HULST De architect J. van Driessche te Hulst heeft namens het r-k school bestuur. St-Willibrordus' dinsdagmiddag in café ,De Koning van Engeland' open baar aanbesteed het bouwen van een tweeklassige kleuterschool aan de Sport- laan. De inschrijvers zijn: H. en R. de Bruin te Hulst t 137.449.- Theye te Terhole 139.850,— J. van Driessche te Hulst 140.300: Firma Van Mosselvelde te Koewacht 141.082; Fa. Van Waes te Heikant 141.818, Fa. Van Troost te Graauw 142.351,—; Fa. Polspoel te St.-Jansteen 144.000, R. Bleyenbergh te Sint-Jansteen 144.900.Fa. Goossen te Walsoor den 145.000.Fa. Jouret te Clinge 145.500,H. Freyser te Terhole, 146.0000; Fa. Herrewegh te Lamswaar- de 146 057,— A. Verstraeten te Sint- Jansteen 148.025,Fa Bolssens te Clinge 148.600.Gebr. Duerinck te Graauw 148.873.Fa. Van de Poel, te Terneuzen 149.200,Fa. Hame link te Terneuzen 154 000.en Leen- houts aannemingsbedrijf te Sluis 154.000,De gunning werd aange houden. Schaakclub Souburg kan vanaf donderdagavond 3 oktober gaan schaken. Om 8 uur wordt dan in de kleine zaal van Rehobot de stichtingsvergadering en de eerste speeldag van de schaakclub Souburg ge houden. Iedereen, die wil spelen of het wil leren is van harte welkom. GERARDMER (ANP) De vijfde etappe van de Ronde van de Toekomst is dinsdag gewonnen door de Fransman Alain Vasseur. Hij had voor de 105,5 km van Belfort naar Gerardmer 5 uur 50 min. en 29 sec. nodig. In de eindspurt zegevierde Vasseur over zijn landgenoot Robert Bouloux. De Italiaan Boifava, die al 24ste met een achterstand van negen minuten op de winnaar binnenkwam, moest de leiding in de algemene rang schikking afstaan aan de Belg Michel Coulon. Boifava zakte naar de zeven tiende plaats met een achterstand van 7 35 op de gele-truidrager. Rusland dreigt met uit UEFA te treden MOSKOU (ANP) Valentin Granat- kin, de vooral tier van de Russische voetbalbond heeft in een intervieuw in Soviet Sport gezegd dat Ruslands pro test tegen de beslissing van de Euro pese Voetbalunie (UETA) de Oost- en Westeuropese ploegen te schelden in de Europese bekertoernooien kan wor- dn gevolgd door het bedanken als lid van de UETA. indien de UETA door gaat met zijn huidige politiek. Zals bekend lootte de UETA opnieuw voor de eerste ronde van beide Euro pese bekertoernooien na de inval van' Tsjecho-Slowakije door Rusland, Oost- Duitsland, Hongarije, Polen en Bulga rije, waardoor de ontmoetingen tussen Oost- en Westeuropese ploegen van het programma verdwenen. Bulgarije, Po len," Oost-Duitsland, Hongarije en Rus land trokken daarop hun vertegenwoor digers terug uit beide teornooien. DRIE TON VOOR ZWEMBAD FINANCIËLE STEUN SPORTVERENIGINGEN ZAAMSLAG De gemeenteraad van Zaamslag heeft dinsdagmid dag bijna een hele vergadering ge wijd aan sport en sportbeoefening. De agenda leende zich daarvoor dan ook bij uitstek, want achter eenvolgens kwamen onderwerpen aan de orde als de bouw van een zwembad, het gebruik van de nieu we gymnastiekzaal, subsidiëring van de plaatselijke sportverenigin gen en de aanleg van tennisbanen. Voor de aanleg van het zwembad besloot «Ie rand een lening van 8 ton te sluiten bjj de Bank voor Neder landse Gemeenten. Burgemeester J. de Pree deelde mee, dat het in de bedoeling Ligt het zwembad begin volgende maand aan te besteden. Als alles vlot gaat kunnen de zwem- liefhebbers in mei 1969 het water in. Wat meer moeite hadden de raadsleden met het nemen van een beslissing over een regeling voor het gebruik van het nieuwe gymnastieklokaal, dat deze week helemaal klaar koiyt. en het vast stellen van instructies voor een con ciërge en een werkster. De bouw van het "gymnastieklokaal heeft nogal sti mulerend gewerkt op de oprichting van sportverenigingen. Als onderdeel van de sportvereniging Zaamslag kwamen er clubs voor de beoefening van gymnas tiek, volleybal, tafeltennis, judo. korf bal en tennis. Tijdens de raadsvergade ring zei de heer L Florussen (pvda) echter weinig vertrouwen te hebben in de blijvende bloei van al «leze vereni gingen. .Iedereen Ir 'ft zich maar op gegeven Daar vallen er straks weel een hoop af.' voorspelde hij. Bij de be handeling van Instructies voor conciër ge en werkster meende de heer Flo russen, dat er van deze mensen worclt verwacht dan mogelijk 13 tijd waarvoor ze door de gemeente wor den betaald. Burgemeester De Pree dacht daar anders over. Bovendien at tendeerde hjj erop. dat men alle re lingen na een jaar nog eens onder loep wil nemen om zonodig wijzig gen aan te brengen. Subsidies GOES Dinsdagmiddag vertrok uit Gore de nieuwe lingen ploeg van de RTC Theo Middelkamp, die vandaag f»coensdag) u» ae Van Iinks naar rechte: Priem. Prtr, Remijn, Kees Bal en Toine van de Bunder, op de ach tergrond ploegleider Jaap Pon- se. <Foto PZC) De raad besloot de activiteiten de sportverenigingen te subsidiëren op basis van een becjjferd jaarlijks tekort van 700. Dit tekort wordt ln hoofdzaak veroorzaakt dooi ver goedingen aan de sportleiders en de opleiding van een eigen kader. De subsidie werd dan ook voorlopig voor een laar ingesteld als bij drage in de lonen en sociale lasten en de kadervorming. Het raadslid J. Pladdot (agp) zei bij de behandeling van dit onderwerp, dat hij de contributies van de diverse sport verenigingen wat aan de lage kant vona. ,Als do mensen wat meer over hadden voor hun sport, hoefde de gemeente er helemaal niets bij te leg gen.' meende hij. Ook het GPV-raadslid A. de Visser vond, dat de gemeente niet al te gemakkelijk met subsidies moest klaarstaan. T ennis Over de noodzaak van tennisbanen bleek de raad er uiteenlopende meningen op na te houden. B en w hadden ten aan zien hiervan om een principe-uitspraak gevraagd, om te zijner tijd met een uit gewerkt plan te kunnen komen. Bur gemeester De Pree verduidelijkte, dat de gedachten uitgaan naar één of twee banen bij het nleu-.ve gymnastieklokaal. Van een nader onderzoek zal afhangen, of het traditionele gravel-banen of zg mateco-banen worden. Het laatste sys teem (een gewapend betonnen draag- vloer) is bijna tweemaal zo duur. maar vergt vrijwel geen onderhoud- In alle gevallen zal de exploitatie van de ba nen een jaarlijks tekort van vele dui zenden opleveren. Die komen aldus burgemeester De Pree ten laste van de gemeente Drie raadsleden bleken niet al te enthousiast voor de aanleg van tennisbanen. De heer Florussen sprak van een .ehtesport.' De heer Vis ser vond dat er in Zaamslag belangrij ker zaken waren dan uitbreiding van de sportaccommodatie en de heer Pladdet meende, dat van tennisbanen door rela tief te weinig mensen gebruik wordt gemaakt. Een wat ongewoon geluid kwam van de heer J. van Hoeve (oh), die meer in het algemeen betoogde dat sportaccommo daties niet altijd alleen maar geld kos ten. Er staal ook wel eens een finan- TERNEUZEN De officier van Jus titie, mr H. Spreij. sprak dinsdagmor gen voor het kantongerecht te Terneu zen van .onvolwassen gedrag op de weg' en .rijden als een wegpiraat.' Het be trof hier de Belgen L. R. (die niet Ier zitting was verschenen) en K. van B., die zicJi op 1 augustus nabjj Zaamslag zeer onverantwoordelijk over de weg hadden voortbewogen met hun resper tieveljjke personenauto's. De eis van de officier was dan ook niet mis: voor R. een boete van 200 en twee jaar on voorwaardelijke' ontzegging van de rij bevoegdheid (in Nederland althans), en voor Van B. een totale boete van 600 en eveneens twee jaar onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Het was een gevaarlijk spelletje dat de twee heren op de openbare weg speel den. Of was net meer treiteren van de kant van Van B. Als feit staat in ie der geval vast (geconstateerd door wachtmeester C. J. M. te Hontenisse) dat de beide wagens elkaar over en weer inhaalden, met zeer hoge snel heden, terwijl de heren bestuurders zich bar weinig aantrokken van eventuele tegenliggers. Menige bestuurder maak te dan ook angstig gebruik van het rempedaal om brokken te voorkomen. In dit kader past ook het feit dat Van B. zijn landgenoot in een volkomen on overzichtelijke bocht passeerde. Dat was evenwel nog niet alles, want bo vendien werd er gesneden en tot over maat van ramp maakte Van B. er een gewoonte van om. wanneer hij R. was gepasseerd, zijn snelheid sterk te la ten terugvallen, zodat de ander heftig moest afremmen om schadevrij te blij ven rijden. Het had de wachtmeester moeite gekost om de heren tot stil stand te bewegen en proces-verbaal te kunnen opmaken. Van B. bleek voor de kantonrechter allerminst onder de in druk van zijn vergrijp. Nog 9terker: hl.j ontkende alles. Hjj motiveerde zijn zienswijze dat hij niet gevaarlijk had gereden met de mededeling dat hij ,met zijn vrouw en opa op de baan' zat. Uit de wijze waarop de man zjjn gedrag verdedigde bleek overigens weinig res pect ten aanzien van net rechtscollege. Voor de officier en de kantonrechter, mr C. J. M. van Hees. bestond dan ook geen enkele aanleiding meer voor eni gerlei vorm van clementie. Voor R. bleef de boete 200 en voor van B 600. De twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid wijzigde mr Van Hees voor beiden in één jaar voorwaardelijke ont zegging met een proeftijd van twee jaar. vriendelijk glimlachend verliet Van B. met enkele supporters de rechts zaal. L. R. P. uit Philippine bracht het er beter a.f: hij werd vrijgesproken Op 17 juni was hij op rijksweg 61 onder Terneuzen met zijn auto links af geslagen en zou daarbij een ach ter hem rydende bestelauto hebben gehinderd. Er volgde geen aanrij ding maar het busje raakte door hard remmen (waarbij de rem bo vendien geblolckeerd raakte) wel uit balans en kantelde. Merkwaardig vond de verbalisant, hoofdagent M. de V. uit Terneuzen, wei dat de bestelauto naar links trok en naar rechts kantelde. Als getuigen tra den verder op W. I. v. d. V. uit Bres- kens (Inzittende van de bestelauto 1 en de bestuurder van het busje F. F. M. S. uit Eede. Volgens de laatste sloeg zijni voorganger plotseling linksaf zonder richting aar. geven. Uit de getuigen verhoren bleeK echter niet duidelijk of het busje al aan het inhalen was of! niet op hot moment dat P. linksaf sloeg. Toch achtte mr Spreij het be-: wezen, dat P. de bestelwagen gehin derd had en eiste een boete van 75.1 Voor nir Van Hees lag het bewijs er; evenwel niet zo duimdik bovenop vrijspraak was het gevolg. Op 1 augustus had J. A. M. uit Ter neuzen op de Axelseatraat in zjjn woon plaats de snelheid van zijn auto opge voerd tot 75 km per uur. En dat mag niet binnen de bebouwde kom. De offi cier hield by zijn eis het nieuwe tarief aan, wat wil zeggen dat het de over treder 65 zou gaan kosten wanneer de kantonrechter hem conform zou ver oordelen. Het oude tarief schreef 75 voor. In de houding van de verdachte die oprecht spijt betuigde, zag de kan tonrechter aanleiding tot enige clemen- tle^cn bracht hjj ac boete terug tot J. van D. (70) uit Terneuzen was op 11 mei in de Donzevisseratraat in zjjn woonplaats met zijn bromfiets plotse ling linksaf geslagen, met het gevolg dat hjj door een achteropkomende brommer, bestuurd door J. G. V. uit Terneuzen. werd aangereden. Van D. meende evenwel dat hij van achteren was aangereden en dat hjj goed rechts had gehouden. De getuige mejuffrouw P. S. uit Othene hacl echter gezien dat Van D. naar links ging en dat daarna de aanrijding volgde, zo was het ook gegaan volgens de bestuurder van de andere bromfiets. Conform de eis van de officier werd de oude man veroor deeld tot een boete van 1 20. Toen G A. D. uit Terneuzen de officier een boete van 15 tegen zich hoorde ei-! sen voor het parkeren van zjjn au' o voor een uitrit in de Nassaustraat te! «en naar ut" \.tn u*r hum misschien wel naar de letter van d wet. Mr Van Hees hield 's mans gevoekJ 's erbuiten en vonniste conform. De lm;. als getuigen aanwezige politiemannd J. C. de G. en I.. C. van II. ga\en ttd 8 dat de letters NI' op hel wegdek mos lijk te zien Waren doordni er rati 6 overheen lag, maar het verzonken trol toir was volgens hen voldoende aannjl zing dat men niet een uitrit te doa g had. Zo dacht de officier er ook om Naar zijn mening was er al teveel <t t' aan deze zaak besteed: liet parkerd voor een uitrit Ls domweg verbod* 1 badhuis worden gesloten nis het had klaar is. Tenslotte ging de raad akkoord met een wijziging van de gemeenschappe lijke regeling afvalwaterleiding Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. Tegen de nieuwe regeling bestaan aldus bur gemeester De Pree geen bezwaren meer, mits ook rekening gehouden wordt met de bezwaren van Zaamslag inzake de aansluiting van de buurt schappen. Deze buurtschappen brengen over het algemeen extra kosten mee, doordat er septitanka moeten worden gemaakt of leidingen moeten worden gereinigd. Men wil nu. dat het gemeen schappelijk orgaan in de kosten daar van meebetaalt, óf dat er met deze extra-kosten rekening wordt gehouden bij hot vaststellen van het bedrag, dat door de deelnemende gemeenten moet worden betaald aan het gemeenschap pelijk orgaan LEZERS SCHRIJVEN ,Ga weg, of ik spoel je weg...' Naar aanleiding van het bericht op 1 pagina 2 van uw dagblad van zater dag 7 september Jongstleden met als opschrift .Ga weg, of ik spoel je weg;', delen wij 11 mede, dat omtrent het daarin vernielde onzer zijds een nader onderzoek werd in gesteld. Als resultaat van dit onderzoek kun nen wij u berichten, dat gebleken is, dat door de betreffende machinist van het gemaal bij Cadzand-haven in deze volkomen correct werd ge handeld en derhalve hem als zoda nig geen enkele blaam treft. Op grond hiervan komt het ons re- eel voor. dat het resultaat van dit ingesteld onderzoek eveneens zou worden vermeld, In uw dagblad. Het dagelijks bestuur ran het wa terschap. Het Vrije van Sluis. Heden is, na een lang durige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder CORNELIA MARIA LAKO geboren Bal op de leeftjjd van bjjna 66 jaar. Uit aller naam: J. J. Lako Vlissingen. 17 september 1968 Ravesteijnplein 35 De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 20 september. Vertrek Ravesteijnplein S5. 's middags 12 uur. Liever geen bezoek Geen bloemen Tijdens zijn verblijf in Oosterbeek is geheel onverwacht van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwdva- der en opa JACOB G. COZI.JNSEN eerder weduwnaar van J. Markusse, op de leeftjjd van 74 jaar. De overledene ls opge baard ln de aula aan de Annastraat 39 te Oos terbeek. Bezoek aldaar. De rouwdienst zal ge houden worden op don derdag 19 september aanvangende om 13.00 uur. In de vergaderzaal naast de chr. geref. kerk aan de Nieuw- straat te Middelburg, waarna de teraardebe stelling zal plaatsvin den op de algemene be graafplaats aldaar om plm., 14.00 uur. Eni ken en alge. ving. Heden overleed, na een langdurig lijden, In het huis ,Ter Poorte' te Koudekerke, onze zus ter en tante CORNELIA MARKUSSE op de leeftijd van 80 jaar. 's-Heer-Arendskorke D. Wisse-Markusae Neven en nichten 's-Heer-Arendakcrke, 17 september 1968 Poelwjjck, kamer 47. De begrafenis zal plaatsvinden donder dagmiddag 2 uur. van af 't Trefpunt te 's- Heer-Arendskerke. Heden is. zacht en kalm, van ons heenge gaan, onze geliefde broei', zwager en oom ABRAHAM IZ.AAK TELLIER weduwnaar van Suzuniin Provoost, in de ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, A. M. Provoost- Jansen Middelburg. 17 september 1968 Nwe Vllssingseweg 644 De teraardebestelling is bepaald op vrijdag middags 2.10 uur, op de alg. begraafplaats te Souburg. Voor de bewijzen van deel neming. ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder. Westkapellc. 17 september 1968.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4