Staten over structuurschets Grevelingenbekken tevreden REEDS TEKENING IN HANDBALCOMPETITIE Staten over waterleiding SLECHTS VIER DUELS IN AFDELINGSVOETBAL Staten uiten waardering RECREATIE WORDT IN DEZE OPZET DE HOOFDZAAK STATENLEDEN WILLEN SPOEDIGE INVOERING TOERISTENBELASTING DOW DENKT OVER MEER WATER Staten aanvaarden wijziging regeling luchtvervuiling OPTIMISME BIJ AJAX, NIET BIJ NEURENBERG HW'24 op kop in vierde klas H Ook Rusland uit de Europacups SIJBRANDS BIJNA DAMKAMP10EN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 SEPTEAABER 19Ó8 MIDDELBURG ,Een proeve van inter-pro\ïnciale samenwer king' noemde het lid van gedeputeerde staten jhr mr T. A. J. W. Schorer de structuurschets ontwikkeling Grevelingenbekken, waar over de provinciale staten zich maandag moesten uitspreken. De heer Schorer schetste bij de beantwoording van de statenleden, die over dit onderwerp bet woord hadden gevoerd, het ontstaan van de stichting recreatieplan Grevelingenbekken: een orgaan, waarin Zuid-Holland en Zeeland elkaar hebben gevonden, na dat Noord- Brabant, na aanvankelijke deelname, te kennen had gegeven geen verdere belangstelling te hebben. De stichting is een tussentijds or gaan. dat geen definitieve besluiten kan nemen, maar door middel van de informatie, vervat in de structuur schets een begrip, dat de wet niet kent voorbereidend werk kan ver richten voor toekomstige streekplan nen. De diverse sprekers hadden dan ook veel waardering voor liet werk dat de stichting in vrij korte tijd had verzet bij het opstellen van de schets over de functie van het Grevelingen bekken als recreatie- en natuurge bied. By de verlanding van de Brouwers- dam moet inderdaad aan een andere afvoer van het water worden ge dacht, zei de heer Schorer tot het statenlid J. L. Lukaart (pvda). Het Halskanaal, geprojecteerd bij Goeree, krijgt niet alleen deze functie, maar behoedt watersporters uit het noor den voor een grote omweg van 45 km, die zij anders via het volkergjt i zouden moeten maken om dit gebied te bereiken. ,Er is zo vervolgde de heer Schorer zijn beantwoording inderdaad niet gedacht aan de oes ter- en mosselcultuur bij de opstel ling van de structuurschets. Wel aan de sociale recreatie'. In dit verband verwees hij naar de ETI-brochure .toerisme in Zeeland'. voorop. Wij blijven ze planolog..-\ ook centraal stellen, maai- we kil.- nen nu nog niet zeggen of het ooit werkelijkheid wordt'.' De stichting zal gewezen worden, aldus de gedeputeerde op de conse quenties van het verdwijnen van eb en vloed, hetgeen hier en daar ver droging van de bodem tot gevolg kan hébben. Tot de heer MaJjaars (sgp). die zijn vrees had geuit voor het ont staan van recreatiecentra, waai de zondagsheiliging met in acht zou worden genomen zei de heer Schorer, dat de overheid de ont wikkelingsmogelijkheden voor re creatie moet scheppen. De kerk genootschappen en de maat schappelijke organen die hun taak in deze wél aan kunnen leveren een waarborg voor een recreatievorm, die de toets der kritiek kan doorstaan. Ondanks bezwaren zag dc lieer Mal- jaars goede aspecten aan de struc tuurschets. Zuid-Holland en Zeeland g zullen op basis van de wet ruim telijke ordening ieder voor hun eigen streekplan in dit gebied moeten zorgen, maar deze in overleg op elkaar moeten richten, zei de gede puteerde tot slot tot de heer Van den Bosse (cliu). De staten aanvaardden de structuurschets unaniem. over de Brouwersdam een land- schapsverrijking zag. Geen verstedelijking Verstedelijking van het gebied cen trale delta ligt niet in de lijn der verwachting. De tweede nota ruim telijke ordening; spreekt zich ook hiertegen uit. .Wij zijn het daar zeer eens mee', aldus mr Schorer. die stelde dat het Grevelingenbekken juist bedoeld is als grote recreatie ruimte evenals de andere delta- meren voor de verder gelegen stedelijke gebieden. Hij zag geen ge vaar voor grondspeculatie als gevolg van de recreatieve verwachtingen. De meeste gronden zijn eigendom van Domeinen- Dat door de m de Grevelingen ge projecteerde spaarbekken* voor drinkwater de watersport in het ge drang zou komen, geloofde hij niet. .Gezien het formaat van de randme ren deel ik die vrees niet. Dit speelt pas in het jaar 2000. Er zal dan ook een voldoende mate van beveiliging tegen verzilting in de bekkens wor den getroffen'. STATENLID BEËDIGD MIDDELBURG In handen van de commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, legde de "neer F. M. Ber bers maandagmorgen de eed af als lid van de staten der provincie Zee land. Dit geschiedde, r.axiat een com missie van statenleden de geloofs brieven van de heer Berbers had on derzocht en in orde had bevonden Het nieuwe statenlid dat de open plaats inneemt in de KVP-fractie. ontstaan na het overlijden van de heer C. J. Vercauteren werd door de commissaris hartelijk welkom ge heten. De heer C. Verdonk legde namens de KVP-fractie een verklaring af, waar in hij meedeelde dat de heer P. Adriaansens zijn voorzitterschap van de fractie om persoonlijke redenen had neergelegd. Hij blijft lid van de staten en wordt opgevolgd als frac tievoorzitter door de heer W. R. V. Dusarduyn. Bestuursvorm Middenweg Da bestuursvorm voor het toe komstig belierend lichaam van de Grevelingen ligt in concept ge reed. Er wordt hierbij gedacht aan een gemeenschappelijke rege ling. Met dankbaarheid is gebruik gemaakt hoewel men niet alles neeft overgenomen van voor bereidende arbeid van de ge meentebesturen op Schouwen en Goeree-Overflakkee. aldus de ge deputeerde. Medewerking van het rijk achtte lu.j een noodzaak (dc geschatte kosten van inrichting van het Grevelingen bekken zonder toeleidende wegen rijn geraamd op 175 miljoen). .Zon der bijdrage van het ryk komt lit recreatiegebied niet van de grond' stelde de heer Schorer Tot de heer W van Dongen (kvp) zei hij dat de wijziging van het streekplan Schouwen een zaak was, die geheel hierbuiten stond. .Die wij ziging is het gevolg van het aanpas sen aan de goedkeuring door de kroon'. Akkoord ging dc gedeputeerde met die sprekers, die op spoed hadden aangedrongen en op het doen samen lopen met de afsluiting van het Brou wershavens Gat. .We streven dan ook naar een streekplan in 1970-71'. Weinig landbouw De grondsoort in de Grevelingen is minder geschikt voor het bedrijven van landbouw. Het accent zal in het Grevelingenbekken dan ook komen te liggen op recreatie en natuurbe scherming. aldus de gedeputeerde, die in de toekomstige toeristenweg STATEN OVER SCHENKING, BIBLIOTHEEK - EN OP EXCURSIE NAAR MUSEUM MIDDELBURG. Lof was er vanuit de provinciale staten voor het provin ciaal bestuur vanwege het Ingebruik- nemen van het gebouw Koorkerkhof ten behoeve van de provinciale biblio theek- De statenleden Van Bcnnekom (ar) en Van Ruymbeke (kvp) toon den zich dankbaar voor het werk van de bibliotheek, die als instelling in een behoefte voorziet. De aandacht werd gevestigd op het documentatiecentrum en de muziek bibliotheek. Gedeputeerde Schorer kon het er mee eens zijn. dat de uit breiding van het personeel met een wetenschappelijke medewerker nood zakelijk is. .Het gaat die kant uit. Begin volgend jaar komen er nade re voorstéllen hiertoe', beloofde hij In dankbaarheid aanvaardden de sta ten een schenking aan handschriften, pamfletten, ordonnanties en foto's uit de 18e en 19e eeuw. afkomstig uit de nalatenschap van de heer W. Berde nis van Berlekom en bestemd voor de nrovineiale bibliotheek 's Middags brachten de commissaris, mr Van Aartsen de leden van gs en de statenleden een kort bezoek aar. het Zeeuws Museum waar zij werden ontvangen door mr dr A. J J Mes. als voorzitter van de stichting het Zeeuws Museum en dr P K. van Dealen, directeur van het museum. Geen stateniacht MIDDELBURG Op het mo torschip .Koningin Emma.' van de PSD. waarvoor dooi- de pro vinciale staten machtiging lot verkoop is verleend, is een bod gedaan, groot 4.7.250, door de jachtwerf De Zandkreek te Wol- phaartsdijk. Deze wil het schip zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat houden, en inrichten als lo- giesschip ten behoeve van de wa tersport. De .Koningin Emma' zou dan ligplaats krijgen in de ha ven van Wotphaartsdijk. Dit deel de gedeputeerde J van den Bos maandag mee aan de provinciale stater.. .We hebben wel behoefte aan een representatief schip voor de provincie, maar deskundigen rapporten hebben uitgewezen, dat dit schil) té ver versleten is' zei de heer Van den Bos .Het kan dus geen Statenjacht worden', riep hierop de heer C. Hoek (pvda) wat teleurgesteld Op het motorschip Xoord-Beve land'. eveneens te koop aangebo den. .s een bod van f 85.125 ont vangen. Over de centrale middenweg, als mede de middenspoorweg noord-zuid door het centrale deltagebied moest de heer Schorer vaag blijven. Die centrale weg staat bij de provincie Subsidie voor rioleringsobjecten MIDDELBURG Hel woord toe ristenbelasting viel menigmaal in de provinciale statenzitting van giste ren. Dat gebeurde tijdens de behan deling van de subsidiëring voor rio leringsprojecten, voor welke objec ten het rijk een subsidiepercentage, dat ligt tussen de 25 en 50 (het laatste percentage voor recreatie- objecten) heeft vastgesteld en waar bij de provincie aanvullende subsidies (een derde van die van het ryk) zal verstrekken. ,Een belangrijke rege ling om de moeilijkheden iets te ver lichten', aldus gedeputeerde J. van den Bos. .Het is een zaak van de volksgezondheid en voor de verdere ontwikkeling van de provincie van groot belang. Ofschoon de vreugde door de sta tenleden werd gedeeld, uitten velen hun vrees dat de gemeenten. on danks de tegemoetkoming van rijk en provincie nog nauwelijks de kosten van aanleg of verbetering van rio lering zullen kunnen dragen (voor Westerschouwen. met Veere en Val- kenisse als recreatie-objeot aange merkt. luiden de ramingen respec tievelijk 3 en 2% miljoen). In toeristenbelasting zag men een mogelijkheid om de gemeenten een kans te geven de kosten van de rio lering ten behoeve van recreatie objecten te bestrijden. De heer Roels (pvda) wilde mj afwachting; van de wijzigingswet op de gemeentebelasting reeds een verkapte toeristenbelasting in voeren, door op de kampeerterrei nen een heffing per nacht en per kampeerder te vragen van bijv. een kwartje. .Niet alleen dan van' kampeerders, maar ook aan be woners van recreatiewoningen Die maken ook van de riolering j gebruik', vulde zijn fractiegenoot Hoek aan. De gedeputeerden zagen geen moge lijkheid een dergelijke heffing bij de rioolrechten te doen .onderduiken' en adviseerden de kamerleden onder de statenleden bij de regering op een spoedige invoering van de toeristen belasting aan te dringen. Van de staten werd machtiging gevraagd de benodigde kredieten voor de subsi die op de begroting te mogen bren gen. welke machtiging werd ver leend. Gedeputeerde Kaland zei, dat men een poging zou doen alle projecten van meer dan lokale betekenis onder de aandacht van de minister te brengen. Hij deed de toezegging de nota voor de provinciale raad voor de volksgezondheid inzake het riole- ringsvraagstuk aan de leden van de staten te zullen toezenden. MIDDELBURG Dow Ohomica Terneuzen heeft de IndustTiewatcr- leiding Zeeiiwsch-Vlaamleren oriën terende vragen gesteld over de mo gelijkheid van verhoging van de wa terleveranties. Gedeputeerde A. J Kaland zinspeelde gisteravond al op .een onverwachte aanvraag van een bedrijf in liet zuideu van ue provin cie', toen li ij sprak over de capaciteit van het toekomstige provinciale wa terleidingbedrijf, die naar zijn me ning niet te krap mag worden geno- De aanvraag van Dow een verho ging tot vermoedelijk 24 miljoen mS per jaar, de destijds oorspronkelijk geplande hoeveelheid, is nog niet of ficieel, maar slechts in een informa tief stadium, zo werd desgevraagd van de rijde van de Industriewater- leiding meegedeeld. MIDDELBURG De provinciale sta ten hebben hun goedkeuring gegeven aan een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling inzake de luchtveront reiniging. Het in deze regeling genoem de maximale bedrag van j 50.(10» dat de provincie zou bijdragen in de koste.» van metingen van de lucht boven liet grondgebied der provincie, is geschrapt. Er is dus nu geen grens. Er was lof uit de staten voor hot col lege van gedeputeerden omdat het met gemeenten in noord- en midden-Zeeland alsmede in Zeeuwsch-Vlaanderen, was gaan praten over de regeling. De hoop werd uitgesproken dat een zo groot mogelijk aantal gemeenten zich nu bij de gemeenschappelijke regeling zou aan sluiten. Op 1 januari 1969 hoopt nier de regeling in werking te zien, deelde gedeputeerde Kaland mee. ,maar die da tum hangt af van het tempo waarin de gemeenten zich aanmelden'. Vanuit de staten werd er ook nog ge wezen op de mogelijkheden die de ge meenten zelf hebben om op grond var de hinderwet tegen luchtverontreiniging op te treden, zolang de wet op de lucht verontreiniging nog niet van kracht is. MIDDELBURG Hoewel de \eld-i handbaleoinpetïtie nog maar drie 7,on-| dagen oud is en er dus nog eigenlijk weinig te doen is geweest, kan men toch nu reeds zien welke teams een woordje zullen meespreken en voor i welke verenigingen liet een zwaar sei zoen zal worden. In de hoofdklas dames is nog slechts één ploeg ongeslagen en wel Niloc dat met een doelgemïddelde van 209 lier an de kop gaat. Swift en l'osterliolt olgen met twee verliespunten en hel lijkt ons dat liet in eerste instantie tus sen deze verenigingen zal worden uitge knokt. Onderaan staat moederziel al leen PSV uit Eindhoven dat vorig jaar met de hakken over (1p sloot kwam. In de middenmoot vinden we Walcheren met na drie wedstrijden drie punten, zo dat we tot nog toe toch van een goed debuut niogen spreken. De stand is: Niloc Swift Posterholt Velo Walcheren Zeeburg PSV Diploma-zwemmen met 137 geslaagden GOES Voor de laatste maal dit sei zoen werd zaterdag in het Goese ge meentelijk zwembad door velen getracht een zwemdiploma te bemachtigen. Voor deze gelegenheid was het zwembad door de leden van de zwem- en poloclub .De Ganze' feestelijk versierd. Als officials van de KNZB waren aan wezig de diplomaeonsulente voor Zee land, mevrouw W Wagenaar-Weyer- mans en haar echtgenoot, de heer C. Wagenaar te Souburg. Om 8 uur werd reeds begonnen en door dat er zoveel kandidaten waren konden de laatsten pas om 3 uur eindigen. De leerlingen werden opgeleid door me vrouw De Vos-Janssen. Er slaagden 137 deelnemers. Het Goese zwembad is deze week nog geopend van 8.30-18.30 uur en zal geslo ten worden als de weersomstandigheden zulks noodzakelijk maken. Slot van pagina 1 Nederland is gebeurd by fusie in par ticuliere bedryven. Het personeel werd vaak achteraf voor een voldon gen feit geplaatst. Terwlllc van een re voeren" sociaal beleid acht ik het gewenst de vakbonden van overheids personeel tijdig in een open overleg te betrekken". De heer Maljaara (sgp) kon zien ver enigen met de wensen van de keren Van Rnymbeke pn Hoek. De WD-afgevaardigde. .V Lants- 'neer. informeerde naar dt prognose behoefte onder verwijzing naar de moeilijkheden bij Je investeringen van de mdustriewaterieiding in Zeeuwsch-Vlaanderen, .vaa. men van een later te groot gebleken ca paciteit was uitgegaan Hij vroeg zich af of de gemeente Middelburg niet aan de combinatie zou meedoen Ook de heei Bom (pvda) zag gaarne Middelburg in het nieuwe waterlei dingbedrijf. een wens, die door hel SGP-lid Boender werd gedeeld .Ik hoop overigens dat het provinciale waterleidingbedrijf geen provinciale apotheek zal worden', grapte de heer Boender, kennelijk doelend op het al of niet fluorideren van drinkwater. Het anti-revolutionaire statenlid .1. A. van Bennekom zei begrip op te kun nen brengen voor de gereserveerde houding van de gemeente Middel burg. die een gecombineerd energie bedrijf heeft Eerst gezond maken .Wij voelen niets voor een particulier waterleidingbedrijf, waarin tot nu toe grote onrendabele Investeringen zijn gedaan', stelde de gedeputeerde J. A- Kaland. toen hij namens het college van gedeputeerde stilten de diverse sprekers beantwoordde, ken nelijk doelend op de .errenis' van de indnstriewaterleiding Zeeuwsch- Vlaanderen. .Wij zullen niet eerder tot een gecombineerd bedrijf toetre den voordat wij zekerheid hcbl van economische middelen om het bedrijf gezond te maken, van rijks bijdragen en subsidie, zodat wij een financieel raam kunnen opstellen voor een sluitende exploitatie Ook de waterleidingmaatschappij Mid den-Zeeland heeft deze voorwaarde gesteld', zei de lieer Kaland, en ver volgde: ,wy hebben goede verwach tingen dat de rijksoverheid in het kader van de industrialisatie zal hel pen de infrastructurele werken te financieren maar zekerheid hebben we nog niet. We weten nog niet tot welk bedrag Het houdt verband niet de afzet en de capaciteit en op dat gebied zjjn er nog maar heel wei nig zekerheden', aldus de lreer Ka land. Zekerheid was er ook niet maar wd hoop ten aanzien van de voe ding van het Braakmanproject, hoop op een overeenkomst met België. Tot 1973 is de voorraad water, die men in Brabant voor Zeeland ter beschikking heeft hard nodig, maar in 1973 komen we daar al niet meer mee toe en het is moeilijk te zeggen, hoe de behoefte verder zal verlopen', ging de heer Kaland verder. .Bij het bepalen van onze keuze kunnen we ons in een wat'ruimer jasje steken, dat duur is en mét hoge tarieven, óf het risico lopen van een tekort aan water. Dit is een vraagstuk van overleg met economische zaken. We kunnen het niet verkopen, dat wij aan grote bedrijven in Zeeland, of aan eventuele nieuwe grote bedrijven zou men moeten zeggen: .We hebben hie.r geen water'. Gedeputeerde Kalland sprak het a.ls zijn overtuiging uit dat het rijk grote bedragen zal moeten investe ren .We zullen de staten van de onder handelingen over de concentratie op de hoogte houden en daarbij de gul den middenweg bewandelen die er ligt tussen het alleen maar de staten informeren als de definitieve over eenkomst met de andere partners er is het éne uiterste en ieder statenlid een afschrift sturen van elke bespreking het andere uiter ste'. beloofde de gedeputeerde, die het een vanzelfsprekendheid achtte dat het verbraikersbelang zowel dat van industrie als van de huis houdelijke verbruikers primair staat'. .Wij zullen trachten tot een goede oplossing te komen, waarhij «ij van fret waterleidingbedrijf geen apotheek zullen maken (dit tot de heer Boen der) maar een bedrijf dat zo goed mogeljjk water aflevert'. ,l)e vestigingsplaats van liet hoofd kantoor is een moeilijk punt. mede gezien de goede outillage ter plaat se van één der partnors die deze zelfs als voorwaarde heeft gesteld. Heel voorzichtig gezegd, als we daarmee rekening houden kan een nieuwbouw misschien wat beperkter geschieden', meende de heer Kaland. Hij kon de verzekering geven aan de heren Van Ruymbeke, Hoek en Maljaars, dat er over «Ie gevolgen van de integratie voor het perso neel overleg met de vakbonden zou «orden gepleegd'. Voor som mige mensen is een overplaatsing niet onmogeljjk, maar dat behoeft nog niet in strijd "iet hun belan gen te zijn'. De heer Kaland ver wees naar de wijze waarop de integratie hij de Zegam en de PZEM is verlopen. .Het hangt vaak meer af van de per soon dan van het instrument zelf', stelde de heer Kaland. sprekende over ccn eventuele meerhoofdlge directie van het toekomstige bedrijf. Voor lopig zag hij die niet. .Ik heb met de heer Van Bennekom begrip voor de situatie van de ge meente Middelburg, maar ik hoop toch dat ook deze gemeente eens bij het gecombineerde waterleidingbe drijf zal zijn betrokken'. Sprekende over de door de sta tenleden noodzakelijk geachte grotere vertegenwoordiging va,n de provincie in de ra,ad van com missarissen van een toekomstige nv. merkte de heer Van Kaland op dat ook hij kon voelen voor een vertegenwoordiging op fifty-fifty basis met de gemeenten, zoals één der sprekers had gesuggereerd, maar desnoods genoegen wilde nemen met een vertegenwoordi ging in de verhouding vier tot zes' Ook de invloed van de voorzitter ten gunste van de provincie mag niet worden onderschat'. Hij zegde toe ook op dit stuk zoveel moge lijk rekening te zullen houden niet de wensen uit de staten. Commissaris mr J. van Aartsen kon als voorzitter van dc statenvergade ring constateren «lat het principe besluit inzake een geconcentreerd Zeeuws waterleidingbedrijf door de staten zonder hoofdelijke stemming was aanvaard. Even tevoren had de heer MJjaars (sgp) nog p,,-merkt slechts met de grootst mogelijke re serve vóór te zjjn- Hij zag zeer veel onzekerheden en achtte zich niet door de heer Kaland gerustgesteld. 3 3 0 0 6 20- 9 3 2 0 14 24-17 3 2 0 1 4 19-17 3 1113 14-19 3 1113 15-18 3 10 2 2 19-15 3 1 0 2 2 14-19 3 0 0 3 0 10-26 Bij de heren is een kopgroep ontstaan van vier ploegen die elkaar naar alle waarschijnlijkheid niet veel zullen ontlo pen. Vlak daarachter met één verlies- punt meer Niloc. Onder aan de ranglijst Attila met slechts één punt uit drie, wedstrijden. De stand: AHC '31 3 1 2 0 4 51-38 Aalsmeer 3 1 2 0 4 37-29 Olympia 3 1 2 0 4 48-45 Sittardia 3 2 0 1 4 25-26 Niloc 3 1 1 1 3 37-36 Operatie '55 3 1 0 2 2 40-44 ESCA 3 1 0 2 2 27-44 Attila 3 0 1 2 1 25-28 In de overgangsklas B heren zijn nog twee ploegen ongeslagen en wel die van Swift uit Arnhem en WLC/ DES uit Eindhoven. Jammer dat het Goese Tonido. de enige Zeeuwse afgevaardigde in de vier overgangs klassen hef zonder meer slecht doet. want de drie gespeelde wedstrijden werden verloren en vooral de laatste tegen Swift Arnhem met 17 doelpun ten tegen en maar 4 doelpunten voor doet vrezen dat het niet de goede kant opgaat. Gelukkig heeft PSV n na twee wed strijden ook nog geen punten dus mis schien is dat dé strohalm waar men zich voorlopig aan kan vasthouden. Hier ziet de stand er als volgt uit: Swift A 3 3 0 0 6 48-20 WLC/DES 3 3 0 0 6 40-31 Posterholt 3 2 0 1 4 32-33 Swift H 2 1 0 1 2 28-23 V L 31022 32i?9 Mici'ometers 3 1 0 2 2 39-39 PSV II 2 0 0 2 0 18-33 Tonido 3 0 0 3 0 19-47 dames weer recht op de titel afgaat. Hel is de enigste ploeg die nog ongeslagen is. maar na EBHV volgen maar liefst. 3 ploegen met één nederlaag; terwijl er nog twee zijn met maar éen nederlaag en een wedstrijd minder gespeeld. Olym pus behoort tot de achtervolgers van EBHV en de Vlissingse dames zullen beslist geen punten mogen verliezen willen zij de aansluiting behouden. On deraan twee zwakke .zusjes' die nog j geen punten binnen wisten te halen en die er gezien de tot nu toe gemaakte uitslagen ook weinig zullen veroveren. EBHV 3 3 0 0 6 25-10 Boemerang 3 2 0 1 4 21-11 SOA 3 2 0 1 4 15-11 Olynipus 3 2 0 1 4 17-17 Were Di 2 1 0 1 2 20- S Volt 2 1 0 1 2 8 -10 BW 3 0 0 3 0 6 -19 Rapid 3 0 0 3 0 9 -35 Bij de heren na drie wedstrijdzondagen geen ongeslagen ploegen meer eu een kopgroep van maar liefst 5 verenigin gen. Goede resultaten m de eerste twee wedstrijden van de Vlissingse verenigin gen Olympus en Walcheren, die beiden op de derde zondag struikelden. EMM uit Middelburg dat een wedstrijd minder speelde wacht nog op de eerste winst punten. De ranglijst ziet er als volgt uit: Fortuna 1 3 2 0 1 4 44- S EBHV 3 2 0 1 4 32-26 Olympus 3 2 0 1 4 32-30 Walcheren 3 2 0 1 4 37-36 Dongen 3 2 0 1 4 43-51 Were Di 2 1 0 1 2 25-31 EMM 2 0 0 2 0 25-29 Rapid 3 0 0 3 0 35-42 NEURENBERG (AP; Landskampi oen Ajax is maandagmiddag met een cliartervlïegtiiig in Neurenberg aange komen om woensdag de eerste wedstrijd in liet toernooi om de Europabeker te gen de FC Neurenberg te spelen. Na een vliegreis van een uur. reden de Amsterdammers per bus naar het trai ningskamp, dat vijftig kilometer buiten Neurenberg ligt. in het plaatsje Pegnitz. Ajax-trainer Rinus Michels liet zich zeer optimistisch uit .we geven ons in Neurenberg een goede kans. Ik weet nog niet of ik Johan Cruyff kan opstel len'. Voorzitter Jaap van Praag rekent echter vast op Cruyff. Bij FC Neurenberg is men na. de 0 2- nederlaag in München uiterst nerveus. Er is maandag zelfs een fikse rel bij de club ontstaan. Trainer Max Merkel Is zeer ontevreden over het spel van zijn aanvalsleider Cebinae. Merkel wil hem woensdag in geen geval opstellen. HULST In een thuiswedstrijd tegen de koploper in de vierde klas H, Hans- weertse Boys, hebben de blauwgelen van HW'24 een grote en verdiende overwin ning behaald en zich daardoor mede ge nesteld aan de kop van de ranglijst. Al direct na de beginsignaal begonnen de Boys met een zwaai' offensief, maar geleidelijk aan nam HW'24 hel initia tief over en hield het heft stevig ln han den. Op een gegeven moment kon men er zelfs van spreken dat de wedstrijd geheel door de blauwgelen geregeld werd. De Hulstenaren hadden een-bete re bezetting van het middenveld en een vee! produktievere voorhoede. Voor de rust werd er driemaal gescoord: door de sportieve De Badts uit een vrije trap vanuit het 16 meter gebied, door De Booij, gelanceerd door De Badts en no" eens door De Badts zelf en Vlasrood zodat de stand op 40 kwam. Door De Witte van Hansweertse Boys kwam liet nog voor rust op 41 omdat een snelle uitval niet goed door de verdediging van HW'24 werd opgevangen. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee werden de gasten geheel overspeeld en konden de HVV-ers uitlo pen mede door doelpunten van Vlasrood en een harde kogel van ongeveer 30 me ter afstand en De Badts, die hiermee de hattrick van de middag verrichtte. HW'24 geloofde het toen verder we! en de wedstry'd, die zeer aantrekkelijke mo menten had gekend, ging als een nacht kaars uit. De zondagconipetïtïc van de KNVB af deling Zeeland is letterlijk en figuurlijk in hel water gevallen. Van de 43 vast gestelde wedstrijden konden er slechts 4 doorgang vinden. Hieronder volgen de uitslagen en gewijzigde standen. Res. Ie klas: Renesse II - Vogelwaarde n 1-8. Vogelwaarde H 3 2 1 0 5 7-4 Oostburg II 2 2 0 0 4 10- 1 Walcheren H 22004 5-0 Terneuzen m 21103 6-5 HW '24 II 2 10 12 8-4 Vlissingen IV 2 10 12 8-4 Steen EC 21012 4-3 Zeelandia II 2 10 12 6-6 Renesse H 3 0 12 1 4-10 Hontenisse IT 2 0 1112-7 Middelburg IV 2 0 0 2 0 1-9 Zeeland Sp. m 2 0 0 2 0 1-9 2e klas B: Zonnemaire I - 's-H.-Arends- kerko III 5-2. Zonnemaire I 3 2 1 0.5 9-5 Kwadendamme I 2200410-2 Goes in 2 2 0 0 4 6-1 Dreischor I 21012 8-4 Cortgene I 21012 7-5 Domburg H 21012 5-5 Luctor 2 10 12 4-6 Kruiningen I 2 10 12 3-7 's-H.-A'kerke III 3 1 0 2 2 9-11 DFS II 2 0 1111-6 Hansw. Boys II 2 0 0 2 0 2-5 Zierikzee EH 20020 1-8 3e klas A: Clinge II - Axel IV 0-3. Axel IV 3 3 0 0 6 10- 5 Clinge n 3 2 0 1 4 6-5 Hontenisse III 2 1 1 0 3 13- 1 Vogelwaarde III 2 1 1 0 3 4-1 Koewacht H 2 1 0 1 2 10- 6 HW '24 UI 2 10 12 5-4 Hulsterloo H 2 10 12 10- 9 MOSKOU (ANP) Onk de Russische voetbalbond heeft, zjjn ploegen terugge trokken uit de toernooien om de Euro pese bekers voor landskampioenen en bekerhouders. Eerder maakten de bon den van Polen, Hongarije, Bulgarije en Oost-Du]taland al bekend, dat hun clubs niet aan de toernooien zouden deelne men. De maatregel is genomen als protest te- fen de beslissing van de Europese voet- alunie de deelnemende ploegen Ln te de len in een Oost- en een Westeuropese groep en de loting gedeeltelijk te wijzi gen in verband met de politieke ontwik keling in Oost-Europa. Ria W UI 2 0 o 2 0 3- 5 Steen III 0 0 4- 8 Graauvw n 2 0 0 2 0 0-21 3e klas D: RCS III - Go rv 6-4. RCS III 3 3 0 0 6 21- 7 Volharding I SVOWK I 2 2 0 0 4 16- 2 0 0 4 13- 3 Goes IV 3 2 0 1 4 13- 9 Robur Hl 1 0 1 2 9- 6 Hansw. Boys Hl 2 1 0 1 7- 5 Patrijzen III 1 0 1 2 6-14 Zonnemaire H 0 1 1 1 6- 7 Dreischor II 2 0 1 1 1 5-10 Cortgene II 2 0 0 2 0 2-10 Robur IV 2 0 0 2 Kwadendamme U 2 0 0 2 0 3-17 Zaamslag-Olympia 5-3 Zaterdag speelde het eerste korfbal twaalftal van Zaamslag' tegen Olympia uit Wilhelminadorp. Reeds in de eerste minuut wist mevrouw Van Doorn te scoren. Even later maakte dezelfde' speelster er 2-0 van. Na de vakwisseling wist Olynipia de achterstand te verkleinen tot 2-1. Door een doelpunt van J. de Koeyer liep Zaamslag wat verder uit, maar moest toestaan" dat Olympia nog voor rust dichterbij kwam: 3-2 Na de rust leek het er op. dal er niet meer gescoord kon worden. Vjjf minu ten voor het einde braoht Olympia de stand op 3-3. Het nieuwe aanvalsvak van Zaamslag was beter op schot. In de resterende minuten wist J. Ka- melink twee treffers te plaatsen, waar door Zaamslag de beide winstpunten veilig stelde. LIVORNO (ANP) Sybrands' opmars naar de Europese damtitel is nauwe lijks nog te stuiten. Met nog slechts vier ronden voor hem te spelen lean de prolongatie van de til'l hem prakiis.-li niet meer ontgaan. In de zevende en achtste ronde, die maandag in I.ïvorno in het toernooi oni het Europese kam pioenschap werden gespeeld zegevierde de Nederlander over de Italianen Virtu en Agliardi. Sjjbrands heeft met 16 punten uit 8 partijen de leiding, voor de Fransman Verse met 9 uit 5. v. d. Sluis met 9 uit 6, Ogrogelnik 9 uit 7 en Hisard 8 uit 8. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze zeer zorgza me, lieve vrouw, moe der en oma JACOBA CORNELIA GUBBELS-DEN BOER op de leeftijd van 75 jaar. M. J. M. Gubbcls A. K. de Priester- Gubbels E. de Priester C. M. H. v. d. Kop- Gubbels W. v. d. Kop M. J. M. Gubbels N. J. Gubbels- van Maris En kleinkinderen De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis .Bethesda'. De begrafenis vindt plaats op woensdag 18 september. Vertrek vanaf het wijkgebouw van het Oranje-Groene Kruis, Bonedijkcstraat 155. 's middags 12 uur. Heden overleed, ge heel onverwacht, onze broeder, behuwdbroe- der en oom, op de leeftijd van 61 jaar. Uit ajler naam P. Dobbelaar Zuidzande, 16 september 1968 Siuisestraat 71 De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 18 september om 14.00 uur te Zuidzande. Met leedwezen en verslagenheid geven wjj kennis van het overlijden, tengevolge van een noodlot tig ongeval, van onze werknemer, de heer JOH. SLABBER Vrijdag 13 september is plotseling overleden, de heer F. DüVNHOUWER Het personeel van de firma Duynhouwer. Goes, september 1968. Heden overleed, zacht en kalm. in het zieken huis ,Si"nt-Joanna' te Goes, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder PIETERNELLA KOEMAN weduwe van Joh. van Maris op de leeftijd van 83 jaar. Kapelle: D. D. van Maris Cath. van Maris- de Klerk Goes: zr Nellie van Maris Kapelle: B. van Maris M. J. van Mans- van Oosten Ardje Kapelle, 16 september 1968 De begrafenis zal plaatshebben op woens dag 18 september om 15.00 uur vanaf de au la te Kapelle Condoleantieadres: Juiianastraat 19. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig, moedig gedragen lijden, gesterkt door de Sacramenten der Zieken, mijn lieve vrouw, on ze beste behuwddochter, zuster, behuwdzuster en tante JULIA CATHARIN.A VAN VLIEMBERGEN echtgenote van Cornells Hubrecht Vcrnieule, eerder weduwe van Izaiik Sclieybeler, op de leeftijd van 55 jaar. C. H. Vermeule Familie Van Vliembergen Familie Vermeule De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen, woensdag 18 september, in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Middelburg om 10.30 uur. waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben op het r-k kerkhof. Heden heeft God geheel onverwachts tot Zich genomen, na meermalen gesterkt te zijn met de H. Olie der zieken, onze innig geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder. ELISABETH THERES1A JOHANNA LODOVICA LAGACE weduwe van Hendrik Frederik Sommeling op de gezegende leeftijd van 88 jaar. Nijmegen: A. Sommeling E. Sommeling-Tromp Vlissingen. H. F. J. M. Sommeling Nijmegen- N. Artz-Sommeling W. Artz En kinderen De gezongen H. Mis van Requiem zal plaatsheb ben op donderdag 19 september a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw te Vlissingen. gevolgd door de begrafenis op het r-k kerkhor ai-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4