Westkapelle's plannen voor versterking badplaatsfunctie Feeën weer op ziekenbezoek Chris zag Lieneke en Toon f2.58 f2.18 CftuJjeW- GOED VLEES IQ goed voordelig f 1 de Walcherse keurslagers De PZC een goede vriend die altijd welkom is 10 MARKT MOET CENTRUM ZIJN Centraal punt Prelaatweg J. Nooteboom beste ploeger te Zuidzande Bejaardencentrum Advies aan vrouwen Goes: ,doe meer met groente en fruit' Plezierige nasleep VARA'S ,Zo maar een zomeravond' SHOWMODELLEN GEHAKTDAG MAGERE BUIKLAPJES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1968 MODERNISERING MARKTPLEIN EN LUXUEUZER BUNGALOWBOUW WESTKAPELLE Het gemeen tebestuur van Westkapelle heeft enkele plannen ontworpen, die be ogen de plaats van het dorp aan de zeedijk in de rij van de Noord- zeebadplaatsen te versterken. Zo wil men onder meer: Het marktplein moderniseren en een centrale functie geven, waarmee tegelijkertijd effectie ve voorzieningen gemaakt kun nen worden voor de parkeergele genheid. In een bestemmingsplan Pre laatweg mogelijkheden scheppen voor luxueuzer bungalowbouw, waarmee men een betere verhou ding van de soorten gasten hoopt te verkrijgen. Burgemeester F. Bulder vindt dit laat ste een belangrijk plan. ,Als we die weg opgaan, is (te volkomen nieuw voor on ze gemeente', verzekerde hij vorige week tot zijn gemeenteraadsleden, toen die enkele filosofietjes opzetten over deze plannen. Reeds eerder sprak de raad informeel over deze initiatieven om het leefklimaat in Westkapelle voor al gedurende de zomer op een hoger niveau te brengen, maar thans werden ze officieel in een vergadenng uiteen gezet, zodat de plannen in een volgen de vergadering definitief vastgesteld kunnen worden. Deze definitieve vast stelling zal stellig zijn beslag krijgen, omdat de raadsleden over het algemeen met de plannen ingenomen waren. Reeds eerder zag het gemeentebe stuur de noodzakelijkheid om nu reeds voorzieningen te treffen ten einde aan het parkeerprobleem In het centrum In de toekomst het hoofd te kunnen bieden. Voorzienin gen, die het best getroffen kunnen worden langs de ,even' genummerde Zuidstraathu izen Daardoor kan het marktplein vrij ge houden worden van (parkerende) auto's, terwijl anderzijds voor de gevels van de .oneven' genummerde huizen moge lijkheden worden geschapen voor het in richten van terrasjes, zo daar van de zijde der middenstanders behoefte aan gevoeld wordt. Voorts moet er naar gestreefd worden can van het plein een centraal punt te maken waar zich In de toekomst steeds meer zaken willen vestigen. Een dege lijke concentratie spreekt ook de va kantiegangers sterk aan, verzekerde de burgemeester. De dienst voor bouw en woningtoezicht heeft thans een plan ontworpen, dat voorziet in de volgende hideling: 1 Langs de huizenwand aan de noord zijde van de markt wordt een tegelbe strating aangelegd van 5 meter breed, waar terrasjes gemaakt kunnen den; 2 het middenoppervlak van het plein wordt vanaf bet gemeentehuls voor on geveer twee-derde deel bestraat met grote beton tegels 3 langs de huizenwand aan de zuidkant van het plein wordt een trottoir aange legd met insteekhavens voor nuto\< Op het middenplein (met de tegels) hebben de ontwerpers zich een fontedn- partlj gedacht, alsmede bloembakken en zitbanken. De rest van het plein kan benut worden als parkeerruimte voor on geveer 20 auto's. Tussen deze parkeer- strook en de betegeling ligt een klein plantsoen. De kosten voor de uitvoe ring van het ontwerp worden geraamd op ongeveer 120.000. Het plaatselijk VVV-bestuur heeft het gemeentebestuur reeds bericht het plan zeer aantrekkelijk te vinden. Vol gens de VVV voldoet het marktplein niet meer aan de eisen, die men aan zo'n centrumplaats in een badplaats-in- ontwikkcling kan stellen. Een verant- woorde modernisering acht het VVV- bestuur dan ook noodzakelijk, wil West- kapelle zich als Xoordzcebadplaats 1 nen handhaven. Met uitzondering van het SGP-raads- lid J. de Visser konden de raadsleden zich zeer wel vinden met dit modernise ringsplan. Het plan Prelaatweg (een gebied, gelegen in de hoek van de provin ciale weg naar Zoutelande, en de Prelaatweg) is 3.5 hectare groot er het voorziet in de bouw van 32 wo ningen van het luxueuzer type, waar bij de kavels een oppervlakte heb- Op een perceel bouwland van de heer J. Risseeuw te Zuidzande werden de jaarlijkse ploegwedstrijden gehouden onder auspiciën van de bond van oud leerlingen van de rijks middelbare land bouwschool te Schoondijke. Medewer king werd verleend door de standsor- gamsaties. Het bedrijfsleven stelde de prijzen beschikbaar. Aan het eind gaf de heer Scheele een overzicht van de geleverde prestaties die hij goed no de. Er werd in zware grond gew< en dat stelde aan de deelnemers zvt eisen. Dank werd gebracht aan de heer Risseeuw voor het beschikbaar stellen van het werkterrein en aan de jury, die bestond uit de heren Scheele en Malcorps van de rijksvoorlichtings dienst en voorts uit de heren A. Beuze, A. van den Hemel, LJzendijke, I. de Hullu Bastings uit Cadzand en H. van Geffen uit Schoondijke. De uitslag is: 1 J. Nooteboom, Schoondijke 235 p: 2 A. Noë, Waterlandkerkje 233 p.: 3. J. Murre. Schoondijke 232,5 p; 4 A. Schip pers. Nieuwvliet 229 p; 5 J. Basting, Retranchement 223,5 d; 6 H. Oappon, Zuidzande 223,5 p; 7 J. de Hulster, Oostburg 220 p: 8 T. Mi edema, Schoon dijke 213 p.; 9. A. van Waes. Aarden- burg 207,5 p: 10 C. van 't Westende, Groede 204,5 p. Schoolconcert VLISSINGEN - Vlissingse scholengemeenschap ,De Scheldemond' en de plaatselijke rk waren maandagmiddag naar hotel Britania gekomen, omdat daar een schoolconcert was georganiseerd. De heer Meile Wiersma vertelde over de geschiedenis en de evolutie van rit mische instrumenten. Om d« vele in- De leerlingen van de meegekomen. Dat de interesse voor het verhaal niet gering was. bleek uit het feit. dat na afloop van het uurtje een groot aantal leerlingen, merendeels uit de lagere klassen, het podium opstroomde om de instrumenten van dichtbij te bekij ken. Er waren strijk-, slag-, schraap- en rammelinstrumenten bi] van soms duizenden jaren terug. De bedoeling is om degenen, die dat wensen, gelegenheid tc geven een vrij staande woning tc bouwen, hetzij vooi permanente of voor zomerwoning. Het gebied is landschappelijk zeer aantrek kelijk. .Als het plan leuk van de grond komt' aldus burgemeester Bulder, .zou op de duur (ik denk aan een jaar of twintig) langs de provineiale weg een dergelijke bebouwing voortgezet kunnen worden. Het zou het natuurschoon niet overtuigd te zijn, i pelle deze kans niet zou krijgen de gemeente zou achterblijven bij de rest van de kustgemeenten. Over de grond prijs kou de heer Bulder op een vraag van de heer De Visser (sgp) nog geen nadere mededelingen doen. De gemeente wil, als het plan is vast gesteld, de gronden zelf aankopen, waar na de verdere realisatie in handen zal worden gegeven van een particuliere ondernemer, waardoor een vlotte vol tooiing van het project bevorderd kan worden. Het ontwerp voor dit Prelaat- wegplan ligt momenteel tot 30 septem ber in het gemeentehuis ter inzage. Nog een derde plan, hoewel op een ander vlak, namelijk de woning bouw, heeft het gemeentebestuur ontworpen in de behoefte aan woningen voor particulieren en bejaarden. Dit plan biedt ruimte voor de bouw een negentigtal vrijstaande woningen of twee onder een kap: 73 woningen en 9 bedrijven, alsmede 55 autoboxen. Voor de verwezenlijking moet 8 ha fond aangekocht worden, waarna 370.000 gemoeid is, het bouwrijp ma ken van de gronden is beraamd op ruim 6.5 ton. Tevens hebben b en w overwogen om in het plan ruimte te reserveren voor een bejaardencentrum met bejaarden woningen. Tijdens de besprekingen bleek, dat daarvoor mogelijk ook plaats is in het plan-Noord, waarin reeds een bouwstroom van 10 bejaardenwoningen .land is. Met de desbetreffende des- idigen zullen b em w nu onderzoe- Rijks hbs Vlissingen bestond 60 jaar In de kop boven het verslag van de reü nie van de Vlissingse rijks-hbs in de krant van gisteren is abusievelijk ver meld dat de rijks-hbs veertig jaar be staat. De rijks-hbs bestaat echter zes tig jaar, zoals overigens ook uit het verslag zelf bleek. Naess Tiger' - voor ombouw in Vlissingen - wordt ,Carbo Tiger' AMSTERDAM (ANP) Nederlandse Norness-scheepvaartmaatschappij NV, Amsterdam, heeft een langdurig time charter voor haar MT ,Naess Tiger' af- u Op verzoek van de charterer zal de naam van het schip bij de aan vang van de charter worden gewijzigd in ,Carbo Tiger". Er zal geen wijziging plaatsvinden in eigendom of beheer van het schip, dat momenteel wordt omge bouwd tot .chemical product carrier' bij de Koninklijke Maatschappij ,De Schei- de' te Vlisijmgen. Naar verwacht zal het schip zijn nieuwe emplooi gen in oktober 1968. ken waar de beste plaats is om komen tot een gecombineerde bouw van centrum en bejaardenwoningen. In elk geval moet het een geheel zijn', zo verzekerde burgemeester Bulder. GOES Met l'ilnis, dia's en korte le zingen is maandag aan oen vrij klein aantal dames van verschillende Goe- se vrouwenorganisaties door het pro- duktschap voor groenten en fruit duidelijk gemaakt, wat er allemaal met sla en snijbonen, met komkom mers en rode kool, met appels, peren, druiven, kan worden gedaan om een maaltijd luisterrijk te maken. In sa menwerking met de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning en de Zeeuwse Groentetelers Organisatie geeft het produktschap in de Zeeuwse fruit week van maan dag tot en met donderdag in cle film zaal van het landbouwcentrum voor lichting over groenten en fruit. De leden van alle vrouwenorganisaties uit Goes en omgeving zijn voor 's middags half drie of 's avonds 8 uur uitgenodigd 'om de causerie van de voedingsdeskundige van het pro duktschap. mej. E. Tammes. te ho ren en films te zien. om zo aange moedigd te worden meer groenten en fruit in meer variaties op hun tafels te brengen. Mej. Tammes maakte duidelijk, dat in Nederland ,De tuin van Europa' jaarlijks slechts 60 kilo groente en fruit per persoon wordt gegeten. In verschillende om ringende landen is dat veel meer. In Italië en Portugal komt men op 120 kilo per persoon. De voedingsdeskun dige maakte propaganda voor het gebruik van groente en fruit bij alle maaltijden, dus niet alleen bij de war me. ,Door het gebruik van verse groenten bij het brood krijgt de broodmaaltijd een heel nieuw en aan trekkelijk aanzien en wat nog be langrijker is: de maaltijd wordt er evenwichtiger van samenstelling door, is gezonder', aldus mej. Tammes. In een korte pauze kregen de aanwezigen eetbare voorbeelden in de vorm van gevulde tomaten. Na de verloting van een aantal zakjes fruit onder de be zoeksters van de voorlichtingsbijeen komst wei-den de films .Groenten en fruit, wat doen we ermee', ,Mfjn lief de is groen' en .Het ligt voor de hand' vertoond. Zoals gezegd: van vandaag dinsdag tot en met donderdag worden er 's middags om half drie en 's avonds om 8 uur nog voorlichtingsbijeen komsten gehouden. Vrijdag zal het produktschap voor groenten en fruit op de vakschool voor meisjes voor alle leerlingen een bijeenkomst hou den. Examens Aan de rijksuniversiteit slaagden voor het artsexamen mevrouw A. M. Boomer-Tilburg te Domburg en de heer E. G. E. Lambers te Retranchement. Voor het kandidaatsexamen landhuis houdkunde slaagde aan de landbouwho geschool te Wageningen de heer J. J. J. Bom te Colijnsplaat en voor landbouw - huishoudwetenschappen (techn. richting mejuffrouw C. S. M. Suij te Kruinin- gen. Dezer dagen slaagde te Dordrecht voor het examen haarverfspecialist de heren Jaap van den Hout en J. S. Buijze te Zaamslag. Dit examen werd afgenomen 3oor een internationale jury onder aus piciën van de wetenschappelijke kring van haarverfspecialisten. CENTRAAL KAMP WOONWAGENS NU IN HULST? HULST Het ligt in de bedoeling van het college van gedeputeerde staten van Zeeland dat Hulst het regionaal centrum wordt van woonwagenbewoners in Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit blijkt uit het (nieuwe) ontwerp voor een ge meenschappelijke regeling tot stichting en exploitatie van een regionaal woonwagencentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen. Biimen drie maanden nadat de regeling in de Staatscourant zal zijn aangekon digd, zal het dagelijks bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, gerechtigd zijn een geschikt terrein aan te wijzen waar het woonwagencentrum zal worden gevestigd. De uit de rege ling voortvloeiende kosten zullen wor den gedragen door de deelnemende ge meenten, naar rato van het aantal Ln- w van Hulst stellen de in vergadering bijeen komt» deel te nemen aan de gemeenschappelijke re geling. Zoals bekend is er ai eerder een ont-1 werp-regeling voor een woonwagencen trum ln Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde geweest Een werkconurussie, be staande uit Zeeu-.vsch-Vlaamse burge meesters, noemde toen Axel de geschik te plaats voor het kamp. De raad van Axel was het daar kennelijk niet mee eens en stemde het desbetreffende voor stel met bijna algemene .stemmen af. Reeds toen (februari 1967) noemde men als alternatieve mogelijkheden Fort de Rape en een plaats ten zuidoosten van Hulst. In totaal zijn er in Nederland 60 centrale kampen nodig waarvan één ln Zeeuwsch-Vlaanderen. GOES Fruitfee Annemiek van Nieuwenhuijzen en hofda mes Truus Koole en Lenny Weststrate zijn maandag weer begonnen aan een klassiek on derdeel van de fruitweek: de rondgang langs kinder- en zie kenhuizen. Vierhonderd bakjes vruchten uit de Zeeuwse bon gerds deelde het feeëntrio die eerste dag uit. In .Huize Den Berg' en .De Rank' aan de jeugd, in .Bergzicht' en ,Ter Valcke' ook aan volwassen patiënten. Vergezeld van enkele bestuursleden van de stichting Zeeuws Fruitcorso arriveerde het trio 's middags eerst bij Huize Den Berg, waar het feeën- trio werd opgewacht door tientallen mandje met fruit achter, in Bergzicht hadden fee en hofdames de handen ook vol: daar kregen 180 patiënten een attentie De zieken en bewo ners van het tehuis .Ter Valcke kwamen daarna aan bod. honderd dertig bleven er op de bedden en in de kamers achter. En zoals dat ook vorige Jaren he' geval was: de tocht langs de zieken bleek ook nu weer bijzonder aan te slaan, bieek een bijzonder dankbaar onderdeel van de fruitkweekactivi teiten. gezien de glunderende gezich ten. die de komst van het feëntrio in de tehuizen veroorzaakte. Toch maakten de besturen en direc ties van de tehuizen, die maandag werden bezocht ook kennis mei de moeilijkheden, waar de organisato ren van het corso mee to kampen hebben. Vice-voorzitter F. Gerritsen zei er over; .Hel moet ons van het hart, dat de samenstelling van de corso-stoet elk jaar moeilijker wordt en de kans van slagen om een corso op do weg te brengen ln een pre caire situatie is gekomen. Willen wc volgend jaar weer een frnltweek or ganiseren. dan zal het aantal wa gens groter moeten zjjn. Slaagt het fruitcorso niet meer, dan vervalt ook dit bezoek en dat zou toch wei heeJ erg jammer zijn.' Op de foto: een beeld van het be zoek van fee en hofdames aan de kinderafdeling van .Bergzicht'. (Fo to PZC) MIDDELBURG Chris van Wezel (23) en Lieneke Draa- yer (25), door de Vara in de tv-show ,Zo maar een zomer avond' gekoppeld tot een ge legenheidspaartje, hebben hun avondje uit op kosten van deze omroepvereniging achter de rug. In cafetaria ,De Delta' meldt kelner Chris tussen twee bestellingen door over het uitstapje met de Amsterdamse stewardess: ,Het was groots, geweldig'. En alsof dat niet genoeg is gaat bij het uitspreken van deze woorden nog de duim omhoog. Geen twijfel moge lijk: Chris heeft zich koste lijk geamuseerd met het meis je dat hem in het tv-spelletje samen uit' ongezien uitkoos als begeleider voor een gezel lig avondje. En het is niet zo maar een septemberavond ge worden. Over aandacht had de Middel burgse kelner niet te klagen in de eerste dagen na de uitzending. .Och de eerste dag is het wel leuk als de mensen zeggen dat ze je ergens van herkennen maar op de duur zou je er stapel mesjoche van worden'. Zoals nog tijdens de uitzending van 30 augustus werd bepaald zou de keus voor hel avondje uitvallen op een bezoek aan de one man show van Toon Hermans. Daartoe reisde Chris dezer dagen naar 's-Hertogen- bosch waar een door de vrijgevi ge VARA beschikbaar gestelde wagen-met-chauffeur hem en zijn vrouwelijk gezelschap naar Sit- tard bracht. ,We hebben er', zo vertelt de kelner, .eerst een goeie borrel gedronken en ook hebben we best gegeten. We kregen hon derd gulden om op te eten. dus je hoefde niet op een cent te kijken'. En vervolgens ging het naar de show. Het theater was al wel twee maanden uitverkocht maar toch stonden er twee logeplaatsen ter beschikking van het Middelburgs- Amsterdamse paartje. Hij deed ook nog een paar Limburgse lied jes tussen door', zo luidt het ent housiaste verhaal van Chris van Wezel. Na afloop van de show bracht de VARA-auto de twee naar 's-Her- t -nbosch, waar nog een borrel- l op de goede afloop werd ge dronken in het hotel waar de Mid delburgse kelner bleef logeren. Lieneke Draayer reisde nog die zelfde nacht terug naar Amster dam. Verdween daarmee de stewardess voor goed uit het leven van Chris van wezel? Het tegendeel zal het resultaat zijn, wanneer de afspra ken. die op die avond zijn ge maakt doorgaan. Zegt de kelner: ,Ik kreeg van Lieneke de tip om drie jaar als hofmeester te gaan vliegen. Nou, jc begrijpt dat ik daar we oren naar had'. Straks zit de kelner mogelijk op dezelfde luchtlijn als het meisje waarmee hjj onder zulke bijzondere omstan digheden tijdens een televisie-uit zending kennis maakte. Terug blikkend op deze ontmoeting zegt Chris:' In het begin dacht ik nog wat moet ik daar nou toch mee aan. Met een stewardess. Maar het is geweldig meegevallen. Ik kon er best mee opschieten. Dan liep het met een ander gelegen- hëidspaartje uit Samen uit' slech ter af. Dat stelletje kreeg onder weg ruzie...' j Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubi leum stellen wtj ouders, i oud-leerlingen en be- 1 langstellenden in de ge- tegenheid, de heer DREVER geluk te wensen op i vrijdag 20 september, namiddags van j 20.00 uur tot 2L30 uur, in het verenigingsge- bouw van Schore. De oudercommissie der openbare lagere school te Schore. WIJ geven kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje MAGDALEN A P. Crucq L. Crucq-Kwekkeboom en kinderen Nw- en St-Joosland, 15 september 1968 Veerstraat 8. M. Weersma neurochlrurg te Rotterdam, PRAKTIJK HERVAT ,Het mooiste van het mooiste' Een geheel nieuwe denderende serie in mantels en mantelkostuums van o.a. de fijnste en mooiste stofkwaliteiten in grandioze modellen vervaardigd. Met Wasbeer, Indisch Lam, Nutria, Bever, enz., enz. met royale edelbontkraken be zet, als Persianer, Skunk, vanaf 65,- De goederen worden geleverd door: mevr. J. Collewijn (mannequin) Verkoopadres: Maison ,Elegance' Coosjp Buskenstraat 162 - Vlissingen biedt te huur aan: FLINKE Z B IN STAD IN ZEELAND Goede omzet. Enig eigen kapitaal is gewenst Voor inlichtingen verzoeken wtj u contact op te nemen met: F. Maljers Zoon NV Achter de Houttuinen 12 MIDDELBURG Tel. 01180-4756 (na 6 uur 6094) KEURSLAGER Maar dan gehaald bij uiv keurslager DINSDAG: VERSE WORST 500 GRAM WOENSDAG: DONDERDAG: VERS GEMALEN 500 GRAM ZONDER ZWOERD ZONDER KNARS PER 500 GRAM Ga maar gerust naar: SCHOUWENAARI WEEMAES I DAVlDSE Bellamypark 18 I Lange Noordstraat 55 I Oranjepleih 7 Vlissingen I Middelburg I Souburg desfajexsdiencgcdhtMirfeeswtwmze/f maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 10