Vrijetijdscentrum voor jeugd in Middelburg Fiatdieven in Middelburg en Brabant op pad Belgische ministers op bezoek Vier werkketen bij Rilland uitgebrand Monsterrit' met antieke auto's trekt door Zeeland SCALA VAN MOGELIJKHEDEN Jongeren kunnen er vrijblijvend naar toe komen NV GRAND-HOTEL BRITANNIA W orgels piano's hifi installaties mossel* ALMANAK DOW BOUWT IN TERNEUZEN FABRIEKEN VOOR SARAN F SCHADE 1200 NA AUTOBOTSING VIER AUTO'S IN KETTINGBOTSING OP RIJKSWEG 58 Vrachtwagen met 4,5 ton uien teveel en slechte remmen uit verkeer genomen EIND 1968 ZAL WATERFABRIEK PZEM DRAAIEN DRIE AUTO'S GESTOLEN, VIER OPENGEBROKEN EN VERNIELD BINTJE VOELDE ZICH GEWICHTIG Niet geluk Dorpsomroeper maakt opening Wel singe bekend Fietsend jongetje door auto gegrepen SL0EDAM WERD VIERBAANS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 SEPTEMBER 19! D (ADV hl UT EN l'lhl) MIDDELBURG De pas opge richte stichting Vrijetijdscentrum voor jongeren te Middelburg heeft woensdagavond laten weten, dat ze ambitieuze plannen heeft om de Middelburgse, beter gezegd de Walcherse jeugd, van 16 tot om streeks 30 jaar meer service te bieden voor zijn vrijetijdsbesteding. Vooral de tweede en derde fase van het uit drie fasen bestaande plan om het centrum in en bij het oude Koorkerkcentrum aan het Koorkerkhof te verwezenlijken, mogen ambitieus genoemd worden, al is de eerste fase .waarin de start wordt gegeven om tot het stich- tingsdoel te komen, evenzeer be langrijk. Het «loei is aan de jongeren mo gelijkheden tot vrijetijdsbesteding te bieden, in het bijzonder het verwer- \en van een accommodatie waar deze jongeren zich geheel naar eigen wen sen konnen ontspannen. Die accom modatie wordt clan het Koorkerk- centrum, dat van 12 uur tot 12 uur van het project (twee garages Giststraat) afgebroken en herbouwd. In de derde fase wordt het oude Koorkerkhof afgebroken en her bouwd. Met deze nieuwbouw, waar over het stichtingsbestuur woensdag nog geen nadere mededelingen kon doen, zulien stellig enkele tonnen moeid zijn. GEEN JEUGDWERK .Dit wordt bepaald geen jeugdwerk in de klassieke betekenis', verzekerde be stuursvoorzitter drs A. J. M. Visser met klem. Hij legde er de nadruk op, dat de jeugd geheel vrijblijvend met het cen trum in contact kan komen: er kan komen wa gaan wam leent daarbij de service voor onder de jongeren levende activiteiten en initia tieven, waai bij inspraak van de jeugd uitgangspunt dient te zijn. Wat ban er in ro'n centrum gebeu ren? Er is een scala van mogelijkhe den. Gedacht wordt aan een jeugd- café, aan dansavonden, mogelijkhe den om te .kletsen', 0m tv te kijken, om te kaarten, biljarten enz. bands gelegenheid te geven om te oefenen, krantjes en publikaties (die de jeugfi zelf wil uitgeven of bekendmaken), opstellen en stencillen, er zal ook een reparatiewerkplaats ingericht wor den, een donkere kamer, waar de amateurfotografen en filmers terecht kunnen, er kunnen mogelijkheden geschapen worden voor geluidsjagers. .Men kan eindeloos variëren', verze kerde drs Visser. In de beginperiode moet het centrum, waarmee 1 januari 1969 gestart wordt, dus van de grond komen. ^Al is er een stichting opgericht, wij wensen geen gesloten eenheid', verzekerde drs Vis ser. De gemeente Middelburg doet alles om de zaak te bespoedigen. gronds moet dan de parkeerruimte verder doorgetrokken worden, op de parterre komt een grote zaal. zowel voor eigen werkzaamheden als voor die van andere groepen, op de le etage komen werk- en gespreksrui ui ten, tot slot een zolder met een gro te werkplaats annex atelier(s). Bij de bouw van het centrum wil het bestuur ook uitgaan van de mogelijk heid. dat geestelijk en vooral lichamelijk gehandicapten er gebruik, van kunnen maken. Aan de top van het centrum of zoals van bestuurskant werd opgemerkt: ach ter de tap - rekent het bestuur er op een beroepsman (academicus) te kun nen aantrekken. Hij moet vooral de jeugd hegrijpen, moet ook op de hoogte zijn van wat er op dit vnjet|jdsbeste- dingsgebied bulten Middelburg gebeurt, bijvoorbeeld in Amsterdam of Londen, kortom hij moet er heel veel van afw ten. In de startperiode zal een groot deel van het werk (ongeveer 80 procent) gesubsidieerd worden door het rijk. pro vincie en gemeente. Daarnaast rekent het bestuur ook op steun van particu lieren en bedrijven. In de eerste fase zal de exploitatie ruim een halve ton vergen. TREFPUNT Het centrum zal concurrentie bezor„ overeenkomst gemaakt, waarbij het centrum de jongeren tussen 16 en 30 jaar zal opvangen, terwijl 't Tref punt zich zal blijven richten tot de jongeren lot 16 jaar. In principe mogen de bestuursleden van de stichting niet ouder zijn <lan 40 jaar. In de beginperiode wordt daaraan nog mei strikt de hand gehouden, maaf la ter wil men toch jongeren in het be stuur aantrekken. De eerste contacten voor deze stichting zijn uitgegaan van de hervormde jeugd raad, en overgenomen door kapelaan Van den Hemel, die tot zijn vertrek voorzitter is geweest. Uit de besprekin- die de heer Van den Hemel met vier grote groepen: het gerefor meerde jeugdverband, de hervormde, de katholieke en de moderne jeugdraad, gevoerd heeft is de stichting voortgeko men. Deze behoefte aan samenwerking werd gevoeld toen verschillende initia tieven voor instuiven enz. na aanvan kelijk succes niet van de grond wilden komen en men er van overtuigd was, dat gescheiden optrekken bij dit werk niet langer verantwoord was. VLISSINGEN - Telefoon 01184-3255 In verband met enkele in ons hotel te organiseren, zeer omvangrijke evenementen, is ons gehele bedrijf op vrijdag IS september 1968 tof IS.OO uur gesloten. Directie NV Grand-Hotel Britannia Automobilist reed na botsing door VLISSINGEN De Vlissingse auto mobilist P. M. botste woensdagmiddag omstreeks drie uur op de Scheldestraat te Vlissingen tegen de geparkeerde auto van de heer H. F A. van H. uit Vlis singen, waarna hij zonder aangifte door reed. In de loop van de dag hield de politie de dader M. aan en maakte pro ces-verbaal tegen hem op. De auto van Van H. had lichte materiële schade op- i gelopen. ONTMOETING In dezelfde eerste fase wil men zien te bereiken, dat de toevallige en vrijblij vende samenwerking tussen de jongenen een ontmoeting wordt zonder dat «1e beroepsmensen er zich in gaan men gen. In de tweede fase wordt dus in de plaats van de twee garages het eerste deel van het nieuwe centrum gebouwd. Onder gronds is een parkeerruimte gedacht, op de parterre een gelegenheid, waar de jeugd de overgang tussen .binnen' en .buiten' kan zien, op de eerste etage is een speel- en recreatiezaal gedacht en helemaal boven een dakterras. In de derde fase worilt dus het kerk- centrum verbouwd tot tweede deel van het nieuwe cëntrum. Onder-1 MK WEMELDINGE - RILLAND De Belgische ministers van openbare werken en buitenlandse handel, de lieren J. de Saeger en H. Faillat zijn woensdagmorgen begonnen aan een twee«laags bezoek aan zuidwest- Nederland, als gast van «1e Neder landse minister san verkeer en wa terstaat, drs 4. A. Bakker. Voor woensdag stonden bezoeken aan een aantal (rijks) waterstaatswerken in «lit gebied op het programma, ter wijl de ministers tijdens hun ver blijf in Nederland ook overleg zul len plegen over een aantal water- staatszaken van wederzijds belang. De ministers waren woensdag tij- ADVERTENTIE) •R« goede merken la één zeek ieeuwse Onheus landen een corpulent man tot een kleermaker wendde voor een nieuw kostuum, trof hij het bit ter slecht. De kleermaker was behalve in een slecht humeur nog twee weken van z'n pensioen af. Maar dat zéi hij niet. Nee, hij benutte de situatie om eens eenmaal, aan het eind van zijn lange loopbaan, onheus te doen tegen een cliënt, zoa.ls ver koopsters m het banketbakkers bedrijf kunnen verlangen naar de dag, dot ze met de taartjes mo- Êen smijten. et kwam hard aan. Hij bekeek z'n omvangrijke klant eens na denkend, liep er enkele keren om heen, schudde het hoofd, liep er nog eens omheen, barstte toen in lachen vtf en verwees de goe de man tenslotte naar een ten tenmaker. TERNEUZEN Op het voornaamste prodokUeco mplex van Dow Chemical in Terneuzen zijn nieuwe fabrieken aanbouw voor de vervaardiging van ran F. kunstharsen en vinylideen chlo ride mono meer. De fabrieken zullen eind volgend jaar in produktie zijn. Saran is het handelsmerk van Dow voor een aantal produkten waarin viny lideen chloride al3 voornaamste grond stof wordt verwerkt. De kunstharsen worden onder meer ge bruikt bij de fabricage van magneti sche banden en rolfilms. Ook zullen de fabrieken andere co-polymeren dens hun rondreis door zuidwest-Ne derland in gezelschap van ambtelij ke delegaties, zowel van Nederland se als Belgische zijde. Daarbij was onder meer aanwezig de inspecteur- generaal van de Belgische zeediens ten, de lieer Jos Verschrave, die on der meer bekend is vanwege zijn plan tot kanalisatie van de West er- schelde. Het gezelschap nam 's morgens een kijkje bij de werken voor de Kreek- kraksluizen bij Rilland-Bath. Daar na vertrok men met een tiental au to's naar Wemeldinge. Bij de oost- sluis stapte het gezelschap aan boord van de spido-boot .Stad Rotterdam'. Dit schip zette koers in de richting van het Volkerak, waar na de lunch aan boord de werken bij de Volkeraksluizen werden bezich tigd. Voorts bekeek men aan de overkant het sluitgat, terwijl in de loop de middag ooit een bezoek werd bracht aan de spuisluizen in Haringvliet.. Tegen de avond reed liet gezelschap via de Grevelingendam. «le Zeelandbrug en de Veerse Gat- dam naar .Britannia' in Vlissingen. waar werd overnacht. Op de foto: het eerste doelwit van het bezoek dat de Belgische mi nisters J. de Saeger en H. Faillat als gast van minister drs J. A. Bak ker aan Zuid-West-Nederland bren gen, gold woensdag de werken voor «le Kreekkrakshnzen bij Rilland- Bath. Hier bekijken de ministers de tekeningen. (Foto PZC) zoals die gebruikt worden voor rnende coatings, polypropyleen en nylon verpakkingen, alsook in de bouwiIndu strie. Hoewel geen ajfers zijn bekendge maakt betreffende het vermogen van of investeringen in de fabriek deelde Dow Chemical wel mede dat de Saran F fabriek de grootste in Europa zal zijn op dit gebied. Met de constructie van de fabrieken is belast Dow'a European Engineering and Construction Services Department. was het gevolg van een botsing tussen twee auto's, «lie zich woensdag tegen 1 uur voordeed op de kruising Noordsin- gel-Sportlaan te Middelburg. Vanaf de Noordsingel gaf de Wissen- kerkse automobilist F. W. geen voor rang aan mevrouw Ch. B.-B., die met haar auto uit de Sportlaan kwam. Na de botsing, die er op volgde, werd de auto van mevrouw B. voor 1000 be schadigd, die van de heer W. voor 200. Later zouden in de Kruisweg twee dorpsgenoten uit Koudekerke elkaar in Middelburg al botsend ontmoeten. A. K. kwam vanuit de Breeweg de Kruisweg tegemoet; rechts, omdat ze langs geparkeerd staande auto's moesten laveren. Ze kwa men frontaal In botsing; gevolg: ma teriële schade, RILLAND-BATH Door een fel le brand zijn woensdagmorgen tus sen vijf en zes uur vier werkketen van aannemingsbedrijf Jac. G. van Oord te Werkendam op het werk- eiland voor de Schelde/Rijnverbin- ding in de Oosterschelde in de as gelegd. Twaalf arbeiders, die in de gebouwtjes overnachtten, konden maar net in de: kleren schieten en zich aan de vuurzee! onttrekken. De brand, die omstreeks tien over vijf uitbrak, is waarschijnlijk ontstaan tij dens liet wisselen van gasflessen. Na de- brandmelding rukte «le Rillnndse brand weer spoedig met alle beschikbare ma teriaal uit en was binnen twintig minu ten ter plaatse. De houten gebouwtjes lagen op ongeveer acht kilometer af stand van Rilland. Het grootste gedeelte van het ketencom- plex was echter reeds uitgebrand. Het enige, dat de brandweer op dat moment nog kon doen, was een dichtbijgelegen tank met dieselolie nat houden, die al ge vaarlijk warm was geworden. Ook de vrachtwagens, die in de buurt stonden geparkeerd, konden op deze manier ge spaard blijven. Met vijf stralen bestreden de brandweerlieden het vuur tot de laat ste vonk gedoofd was. RILLAND-BATH Tijdens een file botsing op rijksweg 58 ter hoogte van de Kreekrak dam, waarbij vier perso nenauto's waren betrokken, liep de lieer J. H. uit Yenlo woensdagavond om streeks half zes een dubbele beenbreuk op. Nadat dokter 4. A. Kamps uit Rilland de eerste hulp ter plaatse had verleend, werd het slachtoffer per am bulance naar het ziekenhuis .Lievens- berg* te Bergen op Zoom vervoerd. De kettingbotsing ontstond in een fikse regenbui: de auto's minderden daarom wat vaart. De heer J. W. A. G. uit Venlo schoof echter met zijn wagen door en drukte drie voorliggers in elk aar. Zijn mede-inzittende, de heer H., werd hierdoor ernstig gewond, de ma teriële schade aan de vier auto's was aanzienlijk. OOSTERLAND Een vrachtauto uit Zierikzee, die zes ton meer uien ver voerde dan is toegestaan en bovendien diverse gebreken vertoonde aan knal- pot, en remmen, is woensdagmiddag door de politie uit het verkeer genomen. De overbelasting en de technische fon- ten kwamen aan het licht na "n lichte aanrijding bij Oosferiand tussen de vracht w agen en een bromfietser. Ilej vrachtwagenchauffeur verleende de f bromfietser geen voorrang. De brom fietser kreeg een wondje boven zijn rechteroog. Het ongeval ontstond op de kruising Molenweg-rijksweg 18, omstreeks vijf uur. De vrachtauto moest afslaan en de bromfietser rechtdoor. De vrachtwagen van de firma v. d. W. uit Zierlkzee werd bestuurd door de Zierikzeeënaar N. V. Bij de botsing werd het voor wiel van de brommer beschadigd. De rijkspolitie waarschuwde de ver- keersgroep, die de vijftien jaar oude vrachtwagen, die was geladen met 10.5 ton uien in plaats van de toegestane zes ton, uit het verkeer nam. De wa gen zal vanmorgen. donderdag, in Oos- terland worden gelost en daarna onder toezicht van de politie naar Zierikzee worden gereden. De chauffeur en zijn firma kregen een Jiroces-verbaal voor de auto en de chauf- eur tevens een voor de verkeersfout. TERNEUZEN De reeds eerder uit gesproken verwachting dat de zoetwa- terfabriek van de PZEM in «ie Nieuw Neuzen polder bij Terneuzen in dit na jaar zal gaan draaien, blijkt nog steeds gerechtvaardigd. De bouw vordert ge stadig. Momenteel Is men bezig met de l>onw van het reduceerstation, de venlampingsinstallatie. terwijl ook de meet- en regelapparaiuur reeds wordt aangebracht. Wanneer alles naar wens blijft verlopen, zal de zoetwate rf ah riek in november of december in bedrijf worden gesteld. Zoals reeds eerder werd gemeld, is het. van de fabriek komende water uitsluitend bestemd voor indus triële doeleinden. MIDDELBURGSE EN BREDASE AUTO TERUG MIDDELBURG Met een bijzon dere voorliefde voor de grotere Fiat-personenauto (rond de liter) zijn enkele figuren in de nacht van dinsdag op woensdag in Middelburg op liet dieven- en inbrekerspad geweest. In de loop van woensdag kreeg de Middelburgse recherche zes Mid delburgse Fiat-bezitters op bet bureau, die meldden, dat hun wagen óf verdwenen dan wel opengebroken was. De onverla ten waren bovendien in Bergen op Zoom en in Breda met hun I N1EUWERKERK De H-jarlge Reinier van Klinken uit i\ reuwer- kerk vond vorige week op het aardappelveld van zijn vader een bintje, met een gewicht van pre cies één kilo. Deze uitschieter' werd mee naar school genomen; naar de tweede klas van de la gere land- en tuinbouwschool ,De Kluut' te Zierikzee. Het bijzon dere exemplaar oogstte veel be wondering bij leraren en mede leerlingen. Een bewijs, dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. praktijken bezig geweest. In en- kele gevallen werden bezittingei uit de auto's vermist. Het- slechtst leken de zaken te stat voor de Middelburgse arts K. 's morgens om acht uur kwam mei den, dat zijn wagen die hij afg» sloten had, was verdwenen uit d Brakstraat, waar het voertuig gt parkeerd stond. Half «ie morgen kreeg de Middelhui] se politie echter van baar collega uit Bergen op Zoom het bericfc dat de wagen van de heer K. onbeheerd aangetroffen was. stond in de plaats van een wage van hetzelfde merk, die die nad eveneens gestolen was. Het was bi< na dezelfde wagen: dezelfde klei (groen) en bijna dezelfde kenteken De in Bergen op Zoom vermis wagen heeft als kenteken: DX. Daa.r in de auto van de heer K, no maar een geringe hoeveelheid bet zitne in de tank aanwezig was, va moedde de Middelburgse politie g.i termaddag, dat de dieven de waga in Bergen op Zoom geruild haden. Wellicht zijn ze met de Bergen c Zoomse wagen doorgereden of teru; gereden naar Middelburg en ving. MIDDELBURG Kanipioen-dorpsoni- roeper De Martelaere uit IJzendijke zal vanmorgen (donderdag) vanaf 10 uur in Middelburg-Zuid omr pen, dat die dag om half elf het nieuwe winkelcentrum Welsinge aan de Thibautstraat officieel ge opend zal worden. Zoals bekend zal de»- openingsceremonie verricht worden door mevrouw M. Drijher- Halbertsma, «Je .eerste huisvrouw" van Middelburg. In samenwerking met de stichting be drijfspanden Middelburg hebben de deelnemers van dit buurtwinkelcen trum een programma opgesteld, dat zich vooral 's avonds zal afspelen. Nadat mevrouw Drijber het centrum geopend heeft zullen na enkele speeches de winkels om omstreeks half 12 hun deuren openen. Om half acht komt het Middelburgs muziekkorps op het plean vóór het winkelcentrum een concert geven. Het Groot-Vlissings majorettenpelo- ton maakt daarna een mars door de wijk en dat alles wordt besloten met een lampionoptocht, eveneens door de wijk. Vanaf 4 uur kunnen «Ie kinderen de lampions bij het cei trum afhalen. I.EVVEDORP Het 12-jarig jongetje C. S. uit Lewedorp werd woensdag middag omstreeks kwart voor vjjf op de splitsing rjjksweg 58/Oude Zandweg te Lewedorp op zijn fietsje door een personenauto aangereden. Hjj liep daar bij enkele schaafwonden aan hoofd en benen op. Op het moment, dat automobilist H. L. uit Breda met zijn auto uit de richting Goes naderde, sloeg het knaapje plot seling linksaf en reed zonder op het verkeer te letetn de rjjksweg op. Dokter J. J. Gelderblom uit Nieuwdorp bracht het kind na de eerste hulp te heibben verleend per auto naar het ou- derijjlk huis. ARNRMTIIDEN Rijksweg 58 is uit gebreid met 1500 meter vierbaanswejr Dit gebeurde dinsdagmiddag toen d noordelijke rijstrook op de Sloe- dam voor liet verkeer werd opengesteld. Deze rijstrook ligt gedeeltelijk op de plaats van de oude njksweg 58. Behal ve de twee nieuwe rijbanen werd enige tijd geleden reeds een parallelweg voor het lokaal verkeer tussen Zuid-Beveland en Walcheren in gebruik genomen. In juli van dit jaar kwam bestek Z1200 in uitvoering: de aanleg van 19 kilometer rijksweg tot vlak bij de Vlakebrug. Over ongeveer drie jaar zal «iit ge deelte gereed zfjn. COLIJNSPLAAT Zeeland is aanstaande zondag land van doortocht voor meer dan honderd pionier-automobie len'. Auto's met bedaagde leeftijden en bekende namen uit de begintijd van de ,zelf- beweger'. Het is namelijk ze ventig jaar geleden (1898) dat de befaamde monsterrit Parijs-Amsterdam werd ge reden. En dat zelfde reisje gaan die oudjes nu een keer over doen. Een soort van reünie dus. Deze. herdenkingstocht van Am sterdam naar Parijs w kan nu op leroemde namen maken gebruik van splinternieuwe wegen, waar van de bestuurders van destijds zelfs nog niet durfden dromen. De deelnemers aan deze herden- kingsrit georganiseerd door de Pionier Automobielen Club ko men uit een groot aantal landen. Om er enkele te noemen: Enge land, België, Frankrijk, Wëst- DuUsland, Italië, Tsjechoslowa- kije, de Scandinavische landen en Nederland. Onder de antieke kar retjes zijn beroemde namen: De De Dion Boulon, Darracq, Rolls Royce, Hlspano Suiza, en ook Fords. Renaults, Fiats. Peugeots. De tocht begint zondagmorgen om 8 uur aan de Boelelaan in Amster dam. Het gaat dan over de bin nenwegen via Uithoorn, Papen veer. Boskoop, Waddinxveen. Ca- pelle aan de IJssel, Barendrecht en Klaaswaal naar de Haring- vlietbrug, over de Grevelingendam en Schouwen-Duiveland verder op de Zeelamdbrug aan. Iedere deel nemer kiest, zijn eigen tempo, zo dat het beslist geen gesloten file. zal worden. Toch is er een plaats waar nieuwsgierigen de unieke collectie oude wagens goed kunnen bekij ken. Bij het ANWB-wegenwacht- station aan de zuidkant van «Ie Zeelandbrug te Colijnsplaat wordt namelijk omstreeks twaalf uur In de middaguren gaat hot. van daar over Noord- en Zuid-Beve- land, via Heinkenszand en Sou burg op het veer Vlissingen-Bi'cs- kens aan. En 's avonds hopen de deelnemers in het Belgische Knok- ke te arriveren- De volgende dag is Amlëns het einddoel en dinsdag wil men Pa rijs zien te bereiken. Op de Place de la Concorde wordt daar een dé filé gehouden. De terugrit loopt via Reims en Brussel en op zater dag 21 september zal het gezel schap in Nederland weer over de grens komen. En dan is het nog niet afgelopen, want 's zondags daaropvolgend is er de traditie- rit' van Utrecht naar Zandvoort, waar op het bekende circuit de klassementsproeven zullen worden verreden. In Amsterdam tenslotte is de fi nish van het evenement niet zo mogelijk een défilé op de Dam. De ANWB en de Belgische (TCB) en Franse (TCF) zusterorganisa ties hebben de Pionier Autoniobie- lenclub galant medewerking toe gezegd bij deze reprise van dc monsterrit uit 1898. In de loop van de dag kreeg de politi van Middelburg nog vier melding» over opengebroken auto's. In gevallen hadden de onverlaten toclitraampje van de auto's verbrj ken, de bedrading stukgetrokke en opnieuw verbonden teneinde I proberen weg te rijden. In da vier gevallen was dat laatste echter niet gelukt. Po de Rouaansekaai hadden ze twt auto's aan een .behandeling' ond« worpen: «he van de heer Q end van de arts D. Uit de auto va dokter D. werd een bloeddruknu ter ontvreemd. Op de Rouaansekaai hadden ze twi mr V. het ontgelden en op de Groet markt kreeg de auto van de In hot De Burg logerende heer Z Sassenheim een beurt. Uit deze laa: ste wagen werden enig rookger en een zonnebril vermist. Laat in de middag ontdekte de politi een op dezelfde wijze behandeld auto in de Brakstraat: tochtraan pje opengebroken, bedrading stol getrokken en opnieuw verbonda De eigenaar had er echter nog go» aangifte van gedaan. Dat gebeurd] 's avonds wel: het was de auto v de heer Van H. uit Breda, die deze Brabantse stad was gestokt Hieruit blijkt dus wel, dat de aut» dieven op verschillende plaatsen ho tocht begonnen en beëindigd ku» nen hebben. Maar hoe het pre«S gegaan was, wist de politie gist» ren nog niet. Aanbesteding ruilverkaveling Koewacht ZUIDDORPE Namens de plaatselijk commissie voor de ruilverkaveling Km wacht, heeft de Koninklijke Nederland sche Heidemij woensdag in café .Ge meentehuis' te Zuiddorpe aanbesteed he verrichten van kavelinnchtingswer zaamheden en het aanleggen en verhar den van wegen met bijbehorende wet ken, een grondverzet van circa 195.( m3 en een weglengte van circa 7U k De inschrijvers waren: aannemlngsbe drjjf h. J. Suijkerbuijk NV, Hoogerhetde 748.000; fa Gebr. Boot C. J. Jonkei Haamstede, 903.200; aannemingsbe drijf M. P. Hol NV. Hulst, 909.000; 1 De Ruidsscher Z, Biervliet - 915,00 NV We.Ntlandsche wegenbouw, Rijswijk 922.000; S. Zijlstra, Andel 928.000 fa Van der Hilst Van der Weerd, Els! 945.000; fa J. D. Janse, Middelburj 950.000; C. J. van Wijk. Genderer 954.000: Leenhouts aannemlngsbedrij Sluis, 970.000: aannemingsbedrijf 1 Wall aart. Noordeloos. 997.225. (ADVERTENTIE) rfjffe»,, De echte Amerikaanse, CJguTJ fl\ In het rode busjl lp met gele opdruk. maagtabletten 'n blijvende uitkomst! Importeur Rietbergen c.v. Rotterdam Tel. 010-23118 HET WEER IN EUROPA Barcelona, zwaar bewolkt Belgrado, licht bewolkt Berlijn, onbewolkt Brussel, onbewolkt Genève, licht bewolkt Grenoble, half bewolkt Lissabon, zwaar bewolkt Locarno, zwaar bewolkt Londen, iiebt bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mallörca. zwaar bewolkt Nice, geheel bewolkt Parijs, half bewolkt Rome. geheel bewolkt Zilrich. zwaar bewolkt ENKELE BUIEN. Opklaringen, maar ook plaatselijk eii' kele buien en een kans op onweer. Over wegend matige wind uit westelijke rich tingen. In bet noorden en oosten lager», ehlers weinig verandering in temper»! tuur. ZON EN MAAN 13 september Zon op 06 11 onder 19 Oj Maan op 21.02 onder 13.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2