UGA BOLS EVENVEEL VLAMINGEN ALS WALEN IN BELGISCHE BUITENLANDSE DIENST Surséance Delana Praag verder op liberale koers Loonstop gaat niet door Waldex Kooyman (15) verrast ingenieurs met verkeersplein VEEL FRANSTALIGE DIPLOMATEN MOESTEN HEREXAMEN DOEN Bols Apricot Brandy DRANKBESTRIJDING VERLIEST AAN EFFECT DOOR TONEEL EN TV NCRV: samen werking met KRO groeit al zijn ze nog zo jong VOEDING ARP NODIGT IN BRIEF PPR VOOR GESPREK UIT WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 VLAAMS STOKPAARD HEEFT GEWONNEN: (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) BRUSSEL Belgiës minister van buitenlandse zaken Pierre Har mei heeft er voor gezorgd dat de Vlamingen één van hun stokpaard jes voorlopig waarschijnlijk zelfs wel definitief op stal kunnen zetten. Het gaat om het .taalevenwicht', zoals men het noemt, in de hogere rangen op het ministerie van buitenlandse zaken. Volgens de taalwet van 1963 kreeg de bewindvoerder van het departement vijf jaar tijd om dit te bereiken. Op 1 september was de termijn verstre ken en nog geen week later heeft de minister voor zijn collega's van het kabinet de balans kunnen opmaken. Conclusie: voor de hogere posten is het evenwicht in orde, voor de lagere is het bjjna bereikt. Daarmee ls dan één van de stenen des ianstoots van de Vlamingen op hun weg naar numerieke gelijkheid die zij ook als gelijkwaardigheid beschou wen van de baan. Het is een succes waarover zij verheugd zijn. Ook al is hun eenste reactie na die van tevreden heid geweest: en nu het taalevenwicht in het leger". Een legitiem verlangen overigens waarvan zij de bevrediging ongetwijfeld net zo zullen veroveren i!s bij buitenlandse zaken. Vijf jaar heeft de minister van buiten landse zaken dus gehad om orde op zaken te stellen en te voldoen aan de twee hoofdverplichtingen welke de taal wet hem oplegt: a. De betrekkingen in de buitenlandse dienst worden op alle paden van de hiërarchie in geliJV mate verdeeld over de Nederlandse en de Franse taal rol, (Dat laatste betelcent: over hen die zich hebben laten inschrijven met Nederlands als hoofdtaal en over hen die datzelfde voor het Frans hebben gedaan.). b. De diplomaten moeten voor een exa mencommissie het bewijs leveren dat zij een aan hun functie aangepaste ken nis van de Nederlandse taal Examen Dat taaiexamen heeft voor de Walen nogal wat moeilijkheden opgeleverd. Over het waarom' verschillen na tuurlijk de opvattingen. Volgens' de Vlamingen is er bij de Walen veel onwil om enigszins behoorlijk Ne derlands te spreken en te schrijven. Zonder leedvermaak laten zij natuur lijk ook wel doorschemeren dat er volgens hen voor het leren van Ne derlands enige intelligentie wordt vereist- Hoe het ook zij: 19 Franstalige en 2 Nederlandstalige diplomaten moes ten een examen afleggen. De 2 Vlamingen slaagden en slechts 5 van de Walen. De anderen werden en dat heeft wat kwaad bloed bij de Franstaligen gezet teruggeroepen uit het buitenland en te werk gesteld op het ministerie. Zij mogen het examen nog eens afleg gen en eventueel krijgen zij dan een nieuwe post in het buitenland toegewe zen. Er is ook nog een categorie amb tenaren van de buitenlandse dienst die al vóór 1938 hun carrière zijn begonnen. Ook zij moesten een examen aflegt Het zijn allemaal Franstaligen: van de 32 slaagden er 21, 9 kwamen terug naar Brussel en het geval van één die beweert dat hij geen examen behoeft if te leggen omdat hij bepaalde uni versitaire diploma's bezit die hem daar van vrij stellen wordt nog onderzocht. En dan is er nog één die nu hard zit te blokken en die het examen over zal doen. 0 verzicht Minister Harmei heeft ook een over zicht gegeven over de verdeling van Walen en Vlamingen over de verschil lende posten. Daarbij zijn de Brusse laars tot de Walen gerekend voorzover ze zich tenminste hebben laten inschrij ven op de Franstalige rol. Er zijn 10 topfuncties: de ambassades in Parijs, Londen, Washington, Bonn en bij de NAVO worden geleid door Franstaligen, die van Moskou, Den Haag, Rome (bij de Italiaanse regering), de Verenigde Naties en de Europese gemeenschappen door Nederlandstaligen. Dat is dus een verdeling van vijf tegen vijf. Dan zijn er nog 118 andere hoofden van buitenlandse posten die ook precies zijn verdeeld over 59 Franstaligen en een gelijk aantal Nederlandstaligen. Er rijn bovendien 151 posten variërend van raad ADVERTENTIE Lieve liefhebsters van zijn niet eenkennig '■Qjf want naast deze legen ds darische "after-dinner" is er nog zoveel ander interessants van Bols' Bols Z.O. Genever, de mout- zachte graangenever, Bolskaya, de vare vodka. En nog 48 andere internationaal bevriende Bols-mogelijkheden. Drink ze puur - of drink ze long - maar drink Bols! Eiken dag een glaasje Wereldwijd - in 129 landen tot secretaris, attaché of consul. Daar van worden er 66 door Nederlandstali gen bezet en 85 door Franstaligen. In 1963 waren er van eerstgenoemde ca tegorie 60 en van de tweede 84. Wat de 111 man kanselarij-personeel be treft: in 1963 27 Nederlandstaligen en 50 Franstaligen en thans respectieve lijk 56 en 45. Over de kosten van de uitvoering van de taalwet op zijn ministerie heeft zal wel komen wanneer hij rijn be groting in de volksvertegenwoordiging moet verdedigen. Het geeft echter wel te denken wanneer men leest dat er om het taalevenwicht te bereiken een zogeheten .tijdelijk kader' werd ge vormd. Daarin zijn 68 Franstaligen: 45 gezanten, 15 ambassaderaden en 8 leden van de kanselarij. Wat dat tijdelijk kader doet is niet duidelijk. Men verwacht, zo heeft minister Har mei meegedeeld, dat een aantal ambte naren wel om zijn .terbeschikkingstel ling' zal verzoeken. Van 20 weet men al dat rij het zullen doen. Anderen kunnen hun recht op pensioen doen gelden. Zo is dan een lange strijd, die de Vlamingen hebben gestreden voor ge- lijkgereehtigdheid in de buitenlandse dienst, eindelijk voor hen niet een over winning geëindigd. Er blijft thans voor de waarnemer een grote vraag over: is de toestand, zoals die zich thans heeft geëvolueerd, een overgangstoestand Met andere woorden: zal er een tijd kunnen komen waarop het niet meer nodig zal zijn dat de Belgische staats burger, die zich in overheidsdienst wil begeven, een keuze maakt tussen Ne derlands- of Franstalig en zich gewoon als kandidaat meldt omdat hij Belg is en beide talen van het land beheerst? Het lijkt bijna een wensdroom waarvan de huidige generatie de vervulling wel niet meer zal meemaken. QUEBEC De Canadese CL-Z1S is het eerste watervliegtuig ter wereld, dat speciaal is ontworpen als waterwerper ter bestrijding van bosbranden. Het toestel kan bijna 5000 liter water binnen IS seconden iitnemen. De loaterwer- per kan tientallen malen per dag water innemen, opstijgen, lossen in de lucht en landen. PROVINCIAAL RAPPORT ZUID-HOLLAND: gelijkheden, die in het onderwijs en i het vormingswerk ten aanzien van de' Verbruik van alcoholica neemt snel toe DEN HAAG (ANP) Het werk van de drankbestrijdingsorganisa- ties zal aan resultaat inboeten, als van andere zijde, toneel, films, tele visie enz., het drankgebruik als statussymbool wordt geïdealiseerd. Dit staat in ,Het alcoholvraagstuk', rapport van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zuid-Holland. Het verbruik van alcoholhoudende drank in ons land is de laatste jaren aanzien lijk toegenomen. Werd In 1960 per hoofd van de bevolking 1,14 liter gedis tilleerd tot 100 procent, 23,9 liter bier en 1,88 liter wijn verbruikt vorig jaar waren deze hoeveelheden gestegen tot 1,64 liter gedistilleerd, 44,2 liter bier en 4,14 liter wijn per Nederlander. De rijksoverheid wordt aanbevolen aan het preventieve werk op het gebied van de alcoholbest rijding een grotere plaats te geven in het kader van haar subsidie beleid dan tot nu toe het geval is. In het rapport wordt voorts erkens, dat aan uitbouw van de preventieve bemoeiin gen dringend behoefte bestaat. In het bijzonder is dit het geval gelet op het huidige maatschappijbeeld. In dit ver band wordt het de overweging waard geacht, of li ierhij niet ook andere (meer) recente vormen van verslaving de aandacht verdienen. Hei/tig effect De directeur van de provinciale raad voor de volksgezondheid, de arts P. Staverman, merkt in een voorwoord by het rapport op, dat het grote be lang, dat velen aan do bestrijding van het drankmisbruik toekennen, kan worden afgemeten naar het aan tal organisaties, dat rich bezighoudt met deze materie. Het nuttig ef fect van de werkzaamheden lijdt evenwel onder de versnippering van het aantal uitvoerders. Ondanks het feit, dat ieder weldenkend mens rich de risico van het drankmisbruik bewust is. leert de berichtgeving dat de theorie de praktijk niet steeds dekt. De voorlichting heeft nog niet het effect, dat ervan wordt gewenst. Het rapport beveelt aan dat organisaties en instellingen op het gebied van de drankbestrijding en de behandeling van alcoholici zich in organisatorisch op zicht en in het praktisch werk nauwer aaneensluiten. Zij moeten bij de voor lichting ook gebruik maken van de mo- De dood op de weg VOORTHUIZEN («PD) B(j een verkeersongeval dinsdagmorgen om streeks halt negen op de Hoofdstraat in Voort hulzen is de heer J. Roskam (29) uit Utrecht om het leven gekomen. Het slachtoffer botste met zfjit vrachtauto op een andere vrachtwagen bestuurt door J. do W. uit Amersfoort die voor gesorteerd stond op de Hoofdstraat om een zjjweg in te slaan. De cabine van de auto werd in elkaar gedrukt, waardoor de heer Roskam klem kwam te zitten, man naar het ziekenhuis ,De Lichten- Met ernstige verwondingen werd de berg' In Amersfoort overgebracht waar hij korte tijd later overleed. De bijrij der van het slachtoffer werd lichtge wond. INNSBRUCK (APA) Dinsdag morgen is in Oberndorf. op de weg tussen Kitzbiiihel en St. Johann, de 56- jarige heer J. J. Hof uit Den Haag met zijn auto tijdens het inhalen van een autobus In een bocht, in frontale botsing gekomen met een vrachtauto. De heer Hof en zijn 52-jarige echtge note werden op slag gedood. De vraeht- autoebauffeur en de bijrijder liepen lichte verwondingen op. het provinciaal bestuur aanbevolen de gewenste bundeling en samenwerking van de organisaties en instellingen te stimuleren. Gemeenten dienen dit te doen voor het plaatselijk werk. Subsidie HILVERSUM (ANP) De direc teur van de NCRV ntr A. H. van de Veen, ziet de KRO en de NCRV ln een rustige en geleidelijke ont wikkeling tot een verregaande vorm van samenwerking komen. Symp toom voor een dergelijke ontwikke ling noemde hij tijdens de dinsdag morgen gehouden persconferentie rond het wlnterpnogramma o a de samenwerking, zoals die reeds tof stand is gekomen bij bepaalde onderdelen van het radioprogramma. Hierop is van de zjjde van de leden geen enkele kritiek gekomen, iets wat hij een rijf tal jaren geleden nog voor onmogelijk had gehouden. Mr. Van de Veen zei bovendien op gegronde redenen het gevoel te heb ben, dat ook de KRO bepaald niet afwijzend staat tegenover een ver dergaande samenwerking. Mr. Van de Veen hield een pleidooi voor uitbreiding van de zendtijd van Hilversum-3. De NdRV-directeur bleek van me ning, dat men in Nederland tot nacht uitzendingen zal moeten komen. Enorme categorieën van mensen zou den met dergelijke uitzendingen zijn gediend. Hilversum-3 is momenteel nog een slechte tegenhanger voor de illegale zender Veronica. De re- clamebêlangstelling voor deze zen der neemt nog steeds af, omdat Ve- ZWOLLE (ANP) De Zwolse recht bank zal definitieve surséance van be taling verlenen aan het trieotagebe- drijf Delana NV te Dedemsvaart. Dit deelde de president van de Zwolse rechtbank, dr mr W. Schenk dinsdag middag mee aan het slot van een ver gadering tijdens welke de crediteuren hun goedkeuring verleenden aan de te volgen beleidslijn, die door de bewind voerder, mr J. in 't Veld te Zwolle, ln overleg met de directie van Delana en de deskundige mr J. H. Jacobs te Breda, Ls opgesteld. De volgende week zal de rechtbank bepalen voor welke termijn de surséance wordt verleend. Volgens het voorstel van mr In 't Vela zal de produktie ln Dedemsvaart na afwerking van de lopende orders worden beëindigd. De rondbreierij heeft nog orders tot december, de confec- tieafdeling tot november en voor de ververij is reeds geen werk meer. De produktie zal worden voortgezet in de vlakbreierij en het confectie- atelier in Roosendaal. Voorgesteld wordt een dochter-nv te stichten, waarin dit bedrijf kan worden ondergebracht. Het totaal beheer en de administratieve activiteiten van Delana zullen ook te Roosendaal worden ge concentreerd. Na de voorgestelde reorganisatie zul len slechts enkele werknemers uit De demsvaart in Roosendaal te werk wor den gesteld. Bind men, toen voor lopige surséance werd aangevraagd, werkten 420 mensen bij Delanavesti- gingen. Dit aantal bedraagt volgens mr In 't Veld thans nog 290. Vol gens de bewindvoerder hebben rich enige gegadigden gemeld voor over name van het oonfectieateher en de rondbreierij in Dedemsvaart. ze hebben hun eigen smaak, hun eigen voorkeur. Smaak speelt een grote rol in het spijsverteringsproces. Met de "kindersmaak" is daarom bij Liga terdege rekening gehou den. Fijn, dat Liga ook naar wens kan woe den toegediend: in de fles, als pap, geweekt of gemengd met vruchtesap, fruit, groente en droog uit de hand. De kleintjes geven de voorkeur aan ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Slot van pagina 1 onze wetten, zoals wij hebben moe ten aanzien'. Hierover werd verder niet uitgewijd. De Tsjeohoslowaakse leiders zeiden dat zij deze boodschap ook richtten aan .diegenen van onze burgers, die op het ogenblik om de meest verschillende re denen buiten het gebied van onze staat rijn. Wij nemen hun moeilijke situatie ln overweging door in het buitenland te blijven wordt het wantrouwen ver groot, evenals de buitenlandse propa ganda, en wordt het onmogelijk om uit de eerste hand te worden ingelicht over de stand van zaken in het vaderland. Bovendien wordt de hulpeloosheid en de verwarring vergroot'. ,Wij zouden hen er aan willen herinne ren uw plaats is hier. De republiek heeft uw kundigheden nodig uw ken nis en ervaring, uw creatief werk. Uw landgenoten wachten op u, en rijn vast besloten om door te gaan hun vader land op te bouwen voor zichzelf en hun kinderen'. de besluiten, die vorige maand op de topconferentie in Moskou werden geno men, kort na de invasie van Tsjecho- slowakije door troepen van landen van het Warschau-pact. .Tijdens de bijeenkomst', aldus het com muniqué van dinsdag, werd een brede gedachtenwisseling gehouden over poli tieke kwesties, waarbij uitgeweid werd over de Russische-Tsjechoslowaakse be sprekingen, die van 23 tot 26 augustus in Moskou werden gehouden. De deelnemers aan de besprekingen ga ven wederzijds uitdrukking aan een vaste overtuiging, dat het voornaamste in de huidige situatie de consequente uitvoering is van de praktische maat- Besprekingen regelen, die voortvloeien uit de over eenkomst welke tot stand kwam op de topconferentie in Moskou. De Sowjet-Unie en Tsjechoslowakije 1 bevestigden opnieuw him bereidheid tot de grootst mogelijke samenwerking op basis van socialistische solidariteit,we- derzijdse achting en gelijkheid, in het 1 belang van de volkeren van beide lan- den en in Jiet belang van de meerdere versterking van de socialistische ge- 1 meenschap en het vengroten van de i doeltreffendheid van het verdrag Warschau. De Russisch-Tsjechoslowaakse bespre- kingen en de bijeenkomst verliepen in een vriendschappelijke en kameraad- najaar bereid zouden rijn opnieuw de Het Russische persbureau Tass publi- schappelijke sfeer.' eventuele noodzaak van een beperking rwdp iiinuinravmiH een offïHeei mm. r»~A» Cn*,nn» TTnin van bested'ngen onder o*ren te Slot van pagina 1 voorgesteld de lonen voor een half jaar te bevriezen. Alle contracten zowden namelijk met een half jaar worden verlengd, zodat nieuwe cao's zes maanden later in werking zouden treden. De regering vond, dat con stante loonsverhogingen plus ar beidstijdverkortingen zo duur wer den, dat daarmee werd ingeteerd op een welvaart die nog helemaal niet verdiend was. De regering vreesde dat dat zich zou wreken in 1969. De drie vakcentrales wezen het ingrij pen in de lonen af. en hielden 25 met in de Utrechtse jaarbeurshallen een massale demonstratie. Voor de eerste keer in de geschieden:s gingen KW, NKV en CNV gezamenlijk de straat op. Maandagmiddag 28 mei bezwoer NVV- voorzitter Kloos de tweede-kamercom missie van sociale zaken de loonnota van de regering niet te aanvaarden, omdat dat de nekslag zou rijn voor de vrije loonpolitiek. Hij stelde ih het vooruitzicht dat de vakcentrales in het ceerde dinsdagavond een officieel com- Premier Kosygin van de Sowjet-Unie muniqué over de besprekingen die dins- en premier Cernik van Tsjeehoslowa- dag in IVfoskou gevoerd rijn tussen dekije tekenden bovendien een protocol Tsjechoslowaakse premier Cernik en de over de levering van aardgas aan Tsje- Russische leiders, onder wie partijiet-1 choslowakije en over de ruü van Russi sche olie, ijzererts en andere goederen sum-3 zal volgens hem niet de te- Beide partijen, aldus het communiqué, genihanger, maar de vervanger van waren het eens over de grote beteke- Veronica moeten z(Jn. nis van een consequente uitvoering van RIJKSWATERSTAAT HEEFT IN PRAKTIJK GELIJK' LATER IN DE WEGENBOUW' ROTTERDAM (GPD) ,Het volk in Nederland wordt iets ontnomen', zegt Waldex Kooy man (15), leerling van een school voor individueel voortge- uitgenodigd om in Den Haag over zijn ontwerp te praten. Na bezichti ging van een aantal nieuwe wegen in ontwerp, ging het met een paar in genieurs per auto naar Oudenrijn om de praktijk eens te bekijken. Daarover zegt Waldex: .Thuis dacht ik dat ze het eigenlijk fou: hadden gedaan. Theoretisch is dat ook zo, maar in de praktijk ligt het anders. Mijn dubbele ruit neemt namelijk meer plaats m als het toekomstige Oudenrijn. Rijkswaterstaat heeft on der de gegeven omstandigheden zeer j tt-. jzeker geen fouten gemaakt. zet Onderwijs. Hij doelt daarmee Oe plannen bieden een heel goede oplos- van het probleem. Ik weet nu tegen Tsjechoslowa.kse buizen, zware vrachtauto's en verbruütsgoederen. Het communiqué zegt verder, dat ook andere economische overeenkomsten werden bereikt, maar het weidt hier over niet uit. (De Sowjet-Unie heeft eerder Praag een lening aangeboden om de economische moeilijkheden te bo-1 Kg? ven te komen die een gevolg zijn van de bezetting). Bij zijn terugkeer in Praag heeft pre- zo zei de premier, van mening dat de mier Cernik verklaard dat hij de Rus«i- voorgestelde maatregel passend en sche leiders op de hoogte had gesteld doeltreffend' zou rijn, maar wilde dan van de politieke situatie in Tsjecho-Slo- toch liever wachten tot het najaar en wak(je en in het bijzonder hun aandacht op het halfjaarlijks rapport van de had gevestigd op ,de voornaamste as- SER. Hij kondigde echter ook aan, de pectcn van de normalisatie'. De Tsjecho- kamer een machtiging te zullen vra- slowaken zullen volgens Cernik in de gen om zonodig volgend jaar in te kun- komende dagen enkele van de politiekej resultaten van de besprekingen leren kennen. WALDEX KOOYMAN op de manier waarop de ver- keersvoorzieningen op het ogen blik worden ontworpen en gere aliseerd. ,Als een weg eenmaal klaar iSj houdt men wel een hea ring om de gemoederen te sus sen, maar men zou in een veel eerder stadium de bevolking er in moeten kennen'. aldex kwam in het nieuws met zijn ontwerp voor een kruising van grote verkeerswegen, dat zelfs voor de in genieurs van rijkswaterstaat een in teressante nieuwigheid was. Hij zegt: ,Ik heb me altijd al erg voor verkeer en vervoer geïnteresseerd. Door tochtjes in de auto met mijn ouders kwam ik aan het denken over verkeersknooppunten. Bijvoor beeld door de kruising tussen rijks weg 16 en de rijksweg naar Utrecht bij de Alexanderpolder. Er zijn daar een paar onmogelijk nauwe bochten waardoor de snelheid van het ver keer wordt belemmerd. En die snel heid ia juist nodig om via de te korte weefvakken veilig te kunnen invoegen. :n ongeveer anderhalve week had Wal dex een nieuw type verkeersknoop punt op papier, dat hij naar rijks waterstaat stuurde. Prompt werd hij Kioos zei bij d e gelegenheid wel, dat ook dan een loonmaatregel niet eenzij dig de loontrekkers mocht treffen en dat de beperking der bestedingen moest worden gecompenseerd door de invoe ring van spaarloon of een andere vorm van vermogensaanwasdeling. Dinsdagavond 28 mei gaf premier De Jong een kritische tweede kamer toe, dat het besluit van de regering do looncontracten met zes maanden te ver- geweest. Hij voor kwam daarmee een vernietigende stem ming, die bijna zeker tot een kabinets crisis had geleid. Het kabinet Weef. wat dc achtergronden van de huidi ge plannen rijn, maar ik heb moe ten beloven daar niet over te pra ten'. De dubbele ruit van Waldex rekent af met teveel snelheid absorberende bochten en heeft veel langere weef vakken. Verkeersknooppunten is ech ter niet het enige onderwerp dat zijn interesse heeft. Met behulp van zijn archief over de Rotterdamse metro- aanleg heeft hij al eens op eigen houtje de metro naar de Prins Alex- steniet, anderpolder aangelegd. Zijn school- Ruiten, kameraden dachten dat hij gek was toen hij vertelde dat voor die lijn DEN HAAG (ANP) De Anti-Revo lutionaire Partij heeft de tekst van de brief gepubliceerd, waarin de Poli tieke Partij Radicalen wordt uitgeno digd tot een .open en algemeen' ge sprek, onder andere over de beteke nis van de christelijke inspiratie voor het beleid van de I'PR. het oordeel van deze partij over de groep van achttien en haar werkstukken en ©ver nen grijpen in de loonvorming. Dat is tot op heden niet gebeurd. MIA BRUYN-OUWEHAND (73) OVERLEDEN DEN HAAG (ANP) Op 7S-jarige leeftijd ls maandagavond de schrijfster Mia Bruijn-Ouwehand overleden. Mi a Bruijn-Ouwehand. die ln Katwijk aan Zee werd geboren, werd aanvanke lijk opgeieid tót lerares voor Mensen- dieck-gymnastiek. Ze schreef een groot aantal kinderboeken en meisjesboeken, alsmede tal van romans. Van haar Ma- rijke-serie verschenen tien delen, van de serie ,De Koppenolletjes' zeven de len. Ook schreef zij een serie .Herme lijn.' Van haar romans zijn o a te noe men de boeken waarin beroemde vrou wen, zoals .Florence Nightingale' wor den beschreven. de progressieve concentratie. De brief, menen wij geen scherp gepunte vragen getekend door de secretaris ran de1 te moeten stellen. Wat ons betreft ARP centraal comité, dr W. de Kwaad- zou bijvoorbeeld aan de orde kunnen C. Q. gericht i secretaris van de PPR, luidt als volgt: Zoals u bekend is heeft het partijcon vent van onze partij op 25 mei van van dit jaar unaniem een resolutie i aangenomen, waarin onder meer wordt uitgesproken, dat er tussen de PPR toekomstplannen? Uiteraard nts en1 en onze partij verbindingslijnen be- its als voorl>ereiding voor een baan staan welke onzerzijds contacten zeker in dc wegenbouw. Daarover hebben mogelijk maken. Ir. de over dit punt de ingenieurs van rijkswaterstaat gevoerde discussies is daaraan de ge- voorgelicht. De persounlijke roem volgtrekking verbonden, dat er onzer- heeft hem echter niet hel hoofd op zijas naar gestreefd zou worden tot hol gebracht. .Ik heb enorni veel te een gesprek met u te komen. Daar danken aan deze school. Jc leert hier deze resolutie een reactie was op het ten ter bespreking zullen worden inge- creaticf te zijn. zelfstandig werken inter.mrapport van de .groep van acht- bracht, lijkt het ons de mees* óoei- en je woordje te doen. Wat dat be-1 tien', leek het ons juist daarvan eerst matige weg, dat beide voorzitters in treft vin" -■>-•»-< met hoge Pieten van rijks- ring van de ,18'. Wij stellen u thans lem'. Namens de ARP zullen mr B. W. Bies heuvel. H A, de Boer, mr W. C. D. Hoogendijk, dr A. Veerman en prof. mr P. J. Verdam aan het gesprek deelnemen. komen: de positie van de PPR in de Ne derlandse politiek, het karakter van uw partij, wij denken daarbij onder meer aan de betekenis van de chris telijke inspiratie voor uw politiek be leid; programmatische vraagpunten, zo als uw oordeel over het interimrap port van de ,18' en over bet werk van deze groep in het algemeen; •uw visie op de progressieve concen tratie, haar omvang en haar karakter, openheid of exclusiviteit, e d. Aannemende, dat ook uwerzijds pun- zelig om met hoge Pieten van rijks waterstaat aan de tafel te zitten. En ze moesten het wel met me eens zijn toen ik zei, dat de jeugd later met hun ontwerpen moet le ven, zodat meer samenspel met die Jeugd eigenlijk op zijn plaats is'. ring van de ,18'. Wij stellen u thans voor tot een gesprek tussen uw en onze partij te komen. Wïj menen dat het gesprek een open en algemeen karakter zal moeten hebben, opdat wij wederzijds een duideiijk inzicht in eikaars opstelling krijgen. Daarom

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9