BILT Rijksgeld voor aanleg eerste eiland in het Veerse Meer Man gedood onder moeraswager Spoorwegovergang hersteld Oorzaak botsing bij 's-Heer-Arendskerke is nog onbekend Officieel niets bekend over wijziging tracé Schelde-Rijn RIHA 2 TEN WESTEN VAN DE GOUDPLAAT mossel+ ALMANAK BURGHSLU1S VLETTENHAVEN VOOR 00STERSCHELDEDAM BAALH0EKPLAN AAN ORDE BIJ OVERLEG MINISTERS GASTRONOMISCHE VERENIGING IN STADHUIS ZIERIKZEE ONTVANGEN Bonaparte Van Cittershaven in Vlissingen-oost PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1968 STAATSSECRETARIS ZEGT 130.500 TOE WISSENKERKE De staatsse cretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft het be stuur van ,Het Veerse Meer' een subsidie van 130.500 toegezegd voor uitvoering van het eilanden en baggerplan voor het Veerse Meer. BIJNA ACHT TON SUBSIDIE RIJK VOOR RECREATIE De staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk heeft voor dit jaar nog andere sub sidietoezeggingen gedaan voor re creatieprojecten in Zeeland, behalve de al genoemde aan Het Veerse Meer. De overige zijn: Gemeente Wissenkerke voor verbre den gedeelte Oosthavensedijk, Kam perland 11.775: gemeente Wissenkerke grondverwer ving voor verbreden gedeelte Oost havensedijk te Kamperland 18.500; gemeente Westerschouwen recon structie Bad- en strandweg met aan leg van drie parkeeraccommodaties 108.675; 26.950: gemeente Veere: grondverwerving voor parkeerterrein Oranjezon, 12.500,—; gemeente Groede: aanleg parkeer terrein met speelweide enzovoort, 95.000,—; gemeente Groede: grondverwerving t b v aanleg parkeerterrein enzo voort, ƒ37.500.— gemeente Retrancliement: aanleg parkeerterrein in het Zwingebied, 77.500,—; gemeente Retrancliement: grondver werving t b v aanleg parkeerterrein, 15.000,—; gemeente Valkenisse: verbetering van 3 duinovergangen Zoutelande, 29.250,—; gemeente Kortgene: aanleg parkeer terrein te Kortgene, 13.<o0, gemeente Westkapelle: verbetering van 2 duinovergangen, ƒ13.450, gemeente Kortgene: aanleg van voet pad met zit- en rustplaatsen, 7500,—; gemeente Kapelle: aanleg parkeer/ picknickplaats aan de zeedijk, 9000,—. Eerder is al subsidie verleend in de plankosten van het .Veerse Meer' (ƒ7500,en in de grondkosten van ,Den Inkel' (ƒ8750,—). Dit bedrag is 75 procent van de ra-1 tisohe infrastructuur worden voorgelegd wing voor de eerste fase van het plan. aan de minister. Die eerste fase, waaraan het bestuur! Ter vergadering zal ook een nieuwe van het rechtspersoonlijkheid bezittendverdeelsleutel (per 1 januari 1969) voor lichaam de hoogste prioriteit toekende j de deelnemers in het Veerse Meer wor- omvat het maken van een eiland ten (den voorgelegd. Daarbij zal het aandeel westen van de Goudplaat. kosten van de gemeente Kattendijke worden 174.000. verminderd, gezien de ontplooiingsmo- D. rijkssubsidie V,, nen samen met Veere als recreatiege- veerse .Meer ver- meente m de ruime zin van het woord voor projecten 1968. Het gadert maandag 7 oktober om tien uur| 's morgens in het gemeentehuis van' Wissenkerke. Het bestuur zal daarbij de begroting voor 1969 aanbieden, die voor de deelnemers in het Veerse Meer, de provincie en enkele gemeenten, een resterend bedrag van 90.000 vraagt. De kapita-alsdienst voor 1969 vermeldt als projecten een bijdrage in de kos ten om de afkalving in de gemeente Veere tegen te gaan 60.000). het maken van aanlegsteigers ten noorden van de Piet en aan de oostkant van de Haringvreter (totaal 35.000) en het verwijderen van een hinderlijke ondiep te tussen Veere en Kamperland, kosten 11.000. Verwacht wordt datniet al deze werken op korte termijn kan wor den begonnen. Verdeelsleutel De resterende lasten van de eerste fase van het eilanden- en baggerplan, ad 43.500 wil het bestuur voor rekening van het Veerse Meer nemen. Daartoe zal te zijner tijd een voorstel worden gedaan. Overeenkomstig het prioritei tenschema zal voor 1969 het maken van een eiland van vijf hectare tussen Veere en Kamperland, raming kosten f sgw/vno _g Uit de gelden 370.000, ter subsidiëring voor openluchtrecreatie en toeris- op één lijn worden gesteld, aldus het bestuur. Reden waarom deze gemeen ten volgens de nieuwe verdeelsleutel zouden moeten bijdragen met vijftien procent elk. Ook het aa.ndeel van "s-H.-Arendskerke moet worden ver hoogd. Dit wordt gerechtvaardigd dooi de snelle ontwikkeling van het Noord- Sloe, aldus het bestuursvoorstel. De overige percentages blijven gehand haafd. Voorgesteld wordt verder bur gemeester A. de Kam van Veere, tot nu toe waarnemend secretaris van het Veerse Meer, te benoemen tot secreta- Economisch directeur voor .Zonneveld' Tot economisch directeur van het zee hospitium Zonneveld te Oostkapelle is benoemd de heer C. Francke, voorheen administrateur van .Zonneveld.' Examens De heer P. A. Capelle, adjunct-commies ter gemeente-secretarie van Brouwers haven. slaagde aan de bestuursschool Zeeland te Goes voor het examen ge meente-administratie I. (ADVERTENTIE) klankrijk de beste Als exclusief dealer van de Riha orgels,, nodigen wij u uit de geweldige Riha orgelkollektie te komen beluisteren.HetRiha orgel waar elke muziekliefheb ber verrukt over blijft I Vanaf 1.995,-(incl. bank en nagalm). «lis goeds msrksn In één zaak Leeuwse Looigieten Wie zich wel eens waagt aan klusjes in huis weetdat men maar beter niet. zelf kan lood- gieten. Wie toch zelf lood wil 'gieten, is bij deze gewaarschuwd. Onlangs nog zond. men ons een afgeluisterd gesprek tussen twee Terneuzcnse loodgieters, waaruit maar weer eens blijkt, dat. lood- gieten met ieders werk is. Het ging tussen een oude en een jonge loodgieter, de oude deed dus de conversatie en de jonge luisterde. ,Wat ze tegenwoordig doen is niet meer het 'loodgieten van vroeger' poneerde hij, ,in mijn tijd werd er nog lood gegoten'. En hij illu streerde treffend: Vroeger moch ten we vijf buizen aan elkaar zet ten, dan draaide de baas de hoofdkraan open en moest je zorgen de natte boel voor te bltj- De jonge wilde nu niet achter blijven en gooide het erop, dat de oudere generatie niet zo be dreven was in het contact met de klant. Hij herinnerde zich eens ontboden te zijn bij een nog maar pas getrouwde vrouw d:e hij huilend aantrof In een dooi een overstroming geteisterd bad vertrek. .Toen ik kwam, was het zo ge beurd met de traantjes'. Jjr hoofdkraan dichtgedraaid meende de oude. JCee. geen amateuristische flau wekul. Hou op met dat. gegrien heb ik gezegd, je maakt het al leen nog maar erger (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Met het oog op de aanleg van een deltadam in de monding va nde Oosterschelde heeft rijkswaterstaat besloten om de haven van Burgh- sluis (gemeente Westerschouwen Hot een soort van uitvalsbasis voor kleine boten te maken. Dinsdagmorgen is daartoe in Den Haag het werk aanbesteed, nodig om deze haven aan te passen. Een karwei, waarvoor de laagste inschrij ver een bedrag van 275.800 opgaf. Het gaat hier om de aanleg van terreinen, waarop onder meer enkele directie keten kunnen worden neergezet, om het maken van een steiger en een aantal bijkomende werken. De haven van Burghsluis zal bij de Oosterscheldedam een soortgelijke functie krijgen ais het haventje op het koepelstrand bij Scha- rendijke heeft voor de werken aan de dam door het Brouvvershavense Gat. Met name voor personenverkeer met vletten en slepers van de wal naar het werk en terug liggen de werkhavens van Schelphoek en Sophiapolder straks te ver af. Er werd voor de aanbesteding als volgt ingeschreven: 1. Aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland NV te Zierikzee ƒ275.800; 2. NV Aannemingsbedrijf C. H. van Wijnen te Papendrecht, 300.300; 3. H. v. d. Straaten jr aanne mingsbedrijf NV te Hansweert, 306.500; 4. Aannemingsbedrijf v/h J. D. Janse te Middelburg, 315.000; 5. NV Aannemingsbedrijf T. A. Swets Bzn te Hardinxveld-Giessendam 348.000. BRUSSEL (ANP) De Belgische mi nister van openbare werken. De Saeger, gaat donderdag aanstaande in Middel burg overleg plegen niet de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat,] Bakker, onder meer over de Belgische inen voor de bouw van een sluis te ilhoek in Zeemvsch-Vlaanderen Dit Belgische project, dat onderdeel uit maakt van een plan voor een nieuw ka naal op de linker Schelde-oever ten be hoeve van Antwerpen, is dinsdag op liet Antwerpse stadhuis besproken door drie Belgische ministers en een delegatie van het Antwerpse gemeentebestuur onder leiding van burgemeester Craeybeekx. Van regeringszijde werd aan het over leg deelgenomen door de ministers Ber- trand (verkeer), Sogers (defensie) De Saeger. De Nederlandse regering heeft enkele maanden geleden reeds haar principiële goedkeuring- aan het Baalhoekproject ge geven, doen de verdere bijzonderheden ervan moeten nog worden uitgewerkt. De Belgische ministers en het Antwerp se gemeentebestuur waren het er dins dag in dit verband over eens, dat het Nauw van Bath zo spoedig mogelijk moet worden uitgeschakeld door een nieuw kanaal. In verband met de plannen voor een pijpleiding van Rotterdam naar Ant werpen werd dinsdagmiddag nog ver klaard. dat twee deskundigen bezig zijn kostprijsberekeningen van de olieaan- voer te maken, waama de regering een beslissing zou nemen. Minister Bertrand verklaarde nog. het vliegveld van Deurne ge'nandha zal blijven tot een andere oplossing v het probleem van de luchthaven van de Scheldestad is gevonden, hetgeen zou betekenen dat hij het belang van een Antwerpse luchthaven zou hebben aan vaard. Slachtoffertje van ongeluk Nieuwdorp begraven NIEUWDORP Op de rk-begraafphiats van 's-Heerenhoek is dinsdagmorgen het stoffelijk overschot hegraven van de 9-jarige Albrecht van 't Westen de, die zaterdagavond overleed aan de ver wondingen van een ongeluk. De jongen werd 's morgens zeer ern stig aan het hoofd gewond, toen het achterwiel van een door zijn vader be stuurde trekker over hem heenreed. Dat gebeurde, toen hij op de West Kraayertseweg met zijn fiets van achter de trekker reed om zijn vader te waarschouwen voor een achterop komende auto en daarbij het even wicht moet hebben verloren en kwam te vallen. Hij overleed 's avonds in het ziekenhuis St-Joanna te Goes. Politie dag bezig met onderzoek Zwaargewonden nog niet gehoord --HEER ARENDSKERKK Rijkspo- gerechtelijk laboratorium hebben dins dag de hele dag een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het zware auto-ongeval van maandagavond laat op ryksweg 58. Bij dat onjjeval kwamen, zoals gisteren gemeld, dne personen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend geworden. De betrokkenen zjjn nog niet gehoord. afkomstig uit Tilburg, kwam om het le ven de 26 jarige eveneens in dit tehuis werkzame ziekenverpleger P. Reineking, afkomstig uit Uithuizen, die naast mej. Van Dongen zat in de door haar be stuurde auto. Het derde slachtoffer was de 49-jarige mevrouw M. C. Everaars- v. d. Maden uit Middelburg. Mevrouw Everaars zat naast haar man in hun au to. Bij aankomst in het ziekenhuis was zij overleden. De heer L. Everaars (49), chef de bureau bij de Provinciale Plano logische Dienst in Middelburg, werd zwaargewond in ziekenhuis Bergzicht te Goes opgenomen. Op eigen verzoek is hij in de loop van de dag naar het Middel burgse gasthuis overgebracht. Hij kon nog niet worden gehoord. Het echtpaar heeft twee kinderen. In de auto van mej. Van Dongen zaten nog twee verpleegsters van ,De Klok- kenberg'. Het waren mej. Tegonia van Wijk (29), afkomstig uit Jutphaas er mej. Francisca M. Bennis (19) afkom stig uit Rotterdam. Beide slachtoffers werden zwaargewond in ziekenhuis St- Joanna in Goes opgenomen. Zij konden nog niet worden gehoord. De auto's van mej. Van Dongen en de heer Everaars zijn frontaal op elkaar gereden. Een derde bij het ongeval betrokken auto kwam in een sloot te recht. Die auto was eigendom van J. de Keizer uit 's-Heer-Hendrikskinde- ren en werd bestuurd door mej. C. M. Grim, 20 jaar, verkoopster in Hein- kenszand. Naast haar zat de 20-jaar oude S. de Keizer, zoon van J. de Kei zer. Mej. Grim is in het ziekenhuis in Goes opgenomen, maar is niet ern stig gewond. De jongeman kon na behandeling naar huis. Naar de oorzaak van het ongeval is het onderzoek nog gaande. Het gezelschap verplegend personeel uit Breda had in Oostburg een receptie bijgewoond. Hun auto reed in de richting Goes. De andere twee auto's kwamen uit de richting Goes. Zeker is wel, dat eerst de auto van mej. Grim kwam aanrijden en pas daar na de auto van de heer Everaars. Dag van het goede van de zee OOSTKAPELLE Het verbeten: van de kustwering voor Oostkapeil heeft dinsdagmorgen een slachtoffa geëist: de 58-jarige J. Slabbe» uit Westkapelle. De heer Slabber zat achterop ett zogenaamde moeraswagen, die gt- brulkt werd om heipalen over it duinen en het strand naar de kus te brengen. Het voertuig was 's mor gens om half tien op de terugweg Naast het slachtoffer reden er «i andere passagier en de bestuurde mee. Juist voorbij de duinover gang kantelde het logge gevaart in het kanaal, dat door het water win gebied loopt. De heer Slabbe raakte beklemd en overleed tijdem het uitgraven. Het stoffelijk over schot is naar het Middelburgse gas: huis overgebracht. De moeraswagen is door de nemer, de firma Xelis uit IJiwb- den, pas kort geleden aangekoeh: uit Amerikaanse legervoorradin Het logge voertuig beweegt voort op aclit banden van tachtig centimeter breed. Als de w» gen met behulp van een bijskraat weer overeind geact is, zal het din; door de rijkspolitie en de arbeid* inspectie onderzocht worden om m te gaan of wellicht technische gr breken tot het ongeval hebben ge leid. Het kanaaltje waar de wage» in ligt, is afgesloten met een dan om te voorkomen, da,t het. drink water, dat in dit gebied wordt gf wonnen, door dieselolie vervuil raakt. (Foto: PZC). Brengmeer vis op tafel' ZIERIKZEE .Breng meer gewone Nederlandse vis op tafel'. Daar kwam het advies op neer, dat de voorzitter van het Produktschap Vis- en Visse- rijprodukten, drs. J. win Dijk dins dagmorgen gaf aan de leden van Al liance Gastronomique Neerlandaise. In het stadhuis van Zierikzee wer den de restaurateurs uit heel het land, die lid zijn van die alliance ont vangen door burgemeester D. W. Kastelein. Hun doel, zoals voorzitter E. Hastrïch duidelijk maakte: ,Het uitbouwen van de gastronounische ge noegens en het handhaven van de cu linaire tradities'. De alliance heeft negentien leden en één van hen is de heer W. E. L. Ie Mey, eigenaar RILLAND Het treinverkeer naar Zeeland is dinsdag na 8 uur 's morgens weer normaal geweest, na het tragische onge luk, dat maandagavond op een spoorwegovergang bij Riüand- Bath gebeurde. Wél werd het ver keer een groot deel van de dag .met de hand' over de overgang geleid. De twee relaxshuxsjes, die bij de botsing tussen de vracht auto en de 'trein waren wegge vaagd. moesten worden ver nieuwd. Daarmee is men dins dag bezig geweest. In de loop van de nacht waren onder meer de omver getrokken masten van de hoogspanningslijn rechtgezet en was 'de rails weer in het rechte spoor gelegd. Op de foto een beeld van 'de herstehverkzaam- heden aan de rélaAshmsjes. (Foto PZC) KEIJZER TAPIJT EEN "êtlkalotl TAPIJT KAMERBREED ANTWOORD MINISTER BAKKER OP VRAGEN: OP BELGISCH KANAALDEEL Schelde-Rijnvei'bmdmg slechts in ge-, plicht,ing ontstaat tot voorlegging ringe mate beïnvloed; omdat België de onderhavige kwestie aan arbitral r—L 1 r,/\ An t rr> r, '1 V... An 1 P. STR. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM DEN HAAG .Het tracé van de Schel- de-Rijnverbinding is voor wat het Bel gische kanaalgedeelte betrett 1967 niet wederzijds goedvinden gewijzigd. Uit de berichten 111 de pers Ls ons be kend, dat België voornemens zou zijn het tracé nogmaals te herzien. De mi nisters zijn daaromtrent nog niet of ficieel van Belgische zjjde benaderd'. Dit deelt minister Bakker van verkeer en waterstaat mede namens minister Luns mee op vragen van het tweede kamerlid, ir H. van Rossum (sgp) over het Schelde-Rjjnkanaal. Dc minister merkt daarbij op, dat derhalve de vraag van de heer Van Rossum welke de consequenties zijn van een eventuele tracéwijziging voor de kwaliteit van het water in het kanaalpand ten zuiden van Woensdrecht. De minister deelt verder mede, dat er een tijdschema betreffende de uit te voeren werken van het kanaal en de daarin gelegen kunstwerken is opge maakt. De uitvoering van de werken wordt m overleg met België op dit schema afgesteld. Er behoeft volgens de minister geen vrees te bestaan, dat dit schema met in overeenstemming is of kan worden gebracht met andere voor genomen in Nederland uit te voeren publieke werken. In de eerste plaats wordt de Nederlandse begroting door de werken van de j.r/uo uc viiliiciu ia. i. opgesteld in nauw overleg niet de daai-arpitraie commissie te wenden, indien bij betrokken instanties, zodat niet alle - in de naaste omgeving uit te voeren pu blieke werken van openbare nutsbedrij ven (wegenaanleg, afwateringswerken, aanleggen pijpleidingen en hoogspan ningslijnen) rekening is gehouden. Het ligt voorts in de bedoeling door voort durend overleg ervoor In zorgen, dat deze werken en de uitvoering van de Sohelde-Rijnverbindlng goed op elkaar zullen worden afgestemd, aldus minis ter Bakker, In de tweede plaats is liet werkschema ongeacht de stand van zaken hij de sprekingen tussen beide landen. Krach tens dc betrokken bepaling bezit elk van beide regeringen echter na 13 mei 1968 de vrijheid zioh eenzijdig tot de het .Poortliuys' in Zierikzee. De vereniging van ,beter-eters' hield dinsdag in Zierikzee een Jounnée de Fruits de Mer voor de leden. En dat was de reden, waarom drs. Van Dijk was uitgenodigd om iets over de heer lijkheden van de zee te zeggen. De voorzitter van de alliance had het al in een korte inleiding aan de orde gesteld: men maakt zich ongerust over het verdwijnen van de oester- en kreeftcultuur en ook van de mos- selcultuur. Drs. Van Dijk in een korte samenvatting van een betoog: .Voor de kreeftcultuur is er geen grote toekomst, wat de oesters be treft hopen in Nederland nog wat te kunnen blijven doen en vc niosselouituur is er zeker wel toe komst in het Waddengebied. Drs. Van Dijk vroeg zich af, waarorr ui Nederland zo weinig van de enor me eigen mosselproduktie wordt ge consumeerd. Hetzelfde geldt de ge wone vissoorten als wijting, kabel jauw en schelvis. ,Er zou bij de Ne derlandse consument zeer zeker en thousiasme voor deze vissoorten ge wekt kunnen worden als men er een goed gerecht van weet te maken. De heer Van Dijk spoorde de nente restaurateurs in het zeese stadhuis aan meer visserijpro- dukten op tafel te gaan brengen. Zoals gezegd, de heer Hastrich van de alliance gaf aan het begin van de bijeenkomst een uiteenzetting van het doel van de vereniging. .Ergens zijn we idealisten, maar om onze idealen waar te maken zullen we realisten moeten zijn'. En inhakend op een toespraak van burgemeester Kastelein, die het één en ander van de geschiedenis van Zierikzee had ■erteld: ,De oultuur aan tafel loopt Onderwijsvragen J. A. van Bennekom MIDDELiBRG Het Zeeuwse twee de-kamerlid J. A. van Bennekor (arp) heeft de minister van onderwij en wetenschappen enkele vragen ge steld over moeilijkheden bij de invo: dering van het kleuterschoolgeld op bijzondere scholen. Hij merkt op. dat de Invordering w het per 1 januari 1968 verhoogde klei; terschoolgeld, dat, wat de bijzonderi scholen betreft, in handen van de schooi besturen is gelegd, in vele gevallen m grote moeilijkheden stuit. Deelt de ir. nister de mening, zo vraagt de heer Va Bennekom. dat de openbare kleute: scholen in dit opzicht in een guir"- positie verkeren, omdat bij deze len het verschuldigde schoolgeld in c vorm van een aanslagformulier ter kei nis van de ouders wordt gebracht als een soort .belasting" wordt schouwd, terwijl voorts de gemeentebe sturen beschikken over andere middele om bij niet-betaling de bedragen te ki nen Invorderen? Acht de minister het billijk, zo vrai het Zeeuwse kamerlid verder, dat niet-incasseerbare bedragen ten laste ko men van de schoolbesturen, waardoo; hun exploitatie wordt verzwaard ten na dele van de aanschaffing van leermid delen en dergelijke De heer Van Bennekomt vraagt of di minister bereid is de mogelijkheid t1 overwegen de verplichte bijdrage ooi bij de bijzondere kleuterscholen in vorm van .schoolgeldheffing' van rijks of gemeentewege te doen innen. Kanaalwater Er is vóór of op 13 mei 1968 geen rege ling getroffen als bedoeld in artikel 17 lid 2 dat handelt over de kwaliteit van het kanaalwater, over welke kwaliteit binnen vllf juar na het sluiten van het Schelde-Byntract nat een regeling moest worden vastgesteld, aldus deelt de mi nister mee. De vraag van ir Van Rossum of deze regeling aan de in het verdrag voor ziene art>itrale commissie is voorgelegd, schijnt volgens de minister uit te gaan van een onjuiste interpretatie van ar tikel 17 lid 3 van het verdrag. Deze berpaling heeft, aldus de minister, na melijk niet de strekking, dat na ver loop van de voorziene termijn een ver- naar haar oordeel geen uitzicht bestaat >p overeenstemming met de we .ij over de te treffen regeling. Verder deelt de minister mede. dat de contacten met de Belgische rege ring over de samenstelling va.n de arbitrale commissie nog niet zijn afgesloten. Van Nederlandse zijde worden reeds een lid en een plaats vervangend lid aangewezen, doch voor zover bekend is zulks nog niet van Belgische zijde geschied. Ook bestaat nog geen overeenstemming over de kaindidatc- voor het voor zitterschap. resp. het plaatsvervan gend voorzitterschap van deze volgens de minister bij de onderi herziening niet worden betrokken, i Punt 3 van de briefwisseling, gepubli ceerd in het tractatenblad richt zich namelijk op de herziening van de be staande regeling tot doorvoer van Maaswater, dat zich reeds bij Maas tricht op Nederlandse bodem bevindt, via België naar het Noordbrabantse kanalenstelsel. De regeringen dienen zich nog uit te spresken over de voor- -- ambtelijk ni- dc regeling Burgemeester Kastelein wees in zijn toespraak overigens op de recreatie ve ontwikkelingen op Schouwen-Dui veland. Na de ontvangst op het stad huis werd do lunch gebruikt in het .Poorthuys'. Een voortreffelijke maaltijd, die uiteraard was samenge steld met vele Nederlandse vissoorten. VLASSINGEN-OOST - De nieuwe zijhaven in Vllssingen-Oost (het Sloegebied), waaraan ook de ka de van Hoechst ligt, heeft een naam gekregen: Van Cittersha ven. De bedoeling, die hierach ter ligt is, dat de naam Van Cit- ters gehandhaafd blijft. Nu loopt deze zijhaven als het ware dood op de schorren voor de dijk rond de Van Citterspolder. In de toe komst echter zal de Van Citters- ADVERTENTIE) Zaterdag 14 september 1968 CONCERT met demonstratie in de Schouwburg te Middelburg m.m.v. Bernard Drukker Aanvang 8 uur. Gratis toegang. MOSSEL VERSTEEGE Piano- Orgelhantlel HET WEER IN EUROPA Athene, onbewolkt Barcelona, «waar bewolkt Belgrado, licht bewolkt Berlijn, onbewolkt Brussel, licht bewolkt. Gcn&ve. licht bewolkt Tnnsbruck, half bewolkt Lissabon, geheel bewolkt Locarno, half bewolkt Londen, regen Luxemburg, onbewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mallorca. licht bewolkt Nice, onbewolkt 2fl gradeni 27 graden' 23 graden1 23 gradeni 27 graden 21 graden1 23 graden1 31 graden 23 gradeni 13 graden1 24 graden1 29 graden1 27 graden1 25 graden1 24 graden 27 graden 19 graden VERWACHT. KANS OI' EEN BUI Toenemende bewolking met kans op eH lokale regen of onweersbui. Zwakke tf matige wind in hoofdzaak tussen oost f zuid. Lagere mlddagtemperaturcn dtf dinsdag. ZON EN MAAN 12 september Zon op 06.09 Maan op 20.37 onder 19 0J onder 3 2-4*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2