REGERING ZIET AF VAN PLAN VOOR LOONSTOP Tholen voelt niets voor bestuursraden Praag verder op liberale koers Uit troonrede zal waarschijnlijk blijken: Vakbonden krijgen gelijk: economie niet ongunstig Hulpverlening aan Biafranen wordt verder opgevoerd Proclamatie aan Tsjechische volk PRINSJE GEDOOPT IN MET BLOEMEN VERSIERDE 1 KERK 1 Vandaag in de krent... Na de slag Politiemannen bekeurd wegens fout Mrkeren Rode Kruis en federaal Nigeria: Vertraging van welke herindeling dan ook voorkomen 211e jaargang - no. 214 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRES KEN SE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 11 sept. 1968 15-jarige verrast ingenieurs Pagina 9 llnlngm, Walitroal SS 60, 3647/3643). Middelt t SI. tel. 7651 1, lel 6140 PREMIER CERNIK PRAAG, MOSKOU (AP, RTR De Tsjechoslowaakse presi dent Ludvik Svoboda en de lei ders van regering en partij heb ben dinsdag gezamenlijk beloofd ,te zullen voortgaan op de weg, die wij in januari zijn ingeslagen'. Hij deed een beroep op zijn land genoten, die nog in het westen zijn, naar huis terug te keren. Volgens het persbureau CTK, werd daar in de proclamatie, die was ondertekend door president Svoboda, partijleider Alexander Dubcek, de voorzitter van Itet parlement Josef Smrkovsky, pre mier Oldrich Cernik en de Slowaakse partijleider Gustav Husak, en gericht was aan het Tsjechoslowaakse volk, aan I toegevoegd: .Wij zullen doorgaan de so cialistische orde te versterken en het democratische humanistische karakter I ervan uit te breiden'. Bescherming In een poging om mi avattangen bij het publiek op te heffen na geruchten over arrestaties na de invasie, werd in de proclamatie gezegd: ,Wij beschouwen de wettige bescherming van alle Tsjecho slowaakse burgers als één van de on schendbare principes van onze socialis tische ontwikkeling. Iedere burger van deze staat, die de geldige wetten niet overtreedt, geniet de volledige bescher ming van onze geldende wet. Persoon lijke onschendbaarheid wordt verzekerd. Niemand kan vervolgd worden onder emge beschuldiging dan om wettelijke redenen en slechts op een wijze zoals die is vastgelegd in de wet'. .Niemand kan in hechtenis worden ge nomen behalve in gevallen waarvoor I m de wet voorzieningen zijn getroffen en na een beslissing van de rechtbank of de officier van justitie'. De proclamatie vervolgde: ,Wij her halen dat wij nooit vervormingen of schendingen zullen toestaan van (Zie slot pag. 9 kol. 5) /J////////////////////I//////f//////f//t Bestuursraden DE THOOLSE gemeentebestuur ders voelen weinig of niets voor het instellen van bestuursraden na een herindeling van gemeen ten... pagina 1. Spoorweg De spoorwegovergang bij Rilland is in de nacht van maandag her steld, zodat dinsdagmorgen de treinen weer konden rijden.... pa gina 2. Biafra HET INTERNATIONALE Rode Kruis en de federale Nigeriaanse regering hebben laten weten, dat de hulpverlening aan Biafra zal worden opgevoerd (pag. 1). Wilton DE OPSPLITSING van Wilton- Fijenoord zal niet lelden tot ont slagen, zo is gisteren op een pers conferentie meegedeeld (pag. 3). Ontwerp DE 15-jarige Waldex Kooymitn deed ingenieurs van rijkswater staat versteld staan met zijn ont werp voor een verkeersplein (png. 9). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 9. Zeeuws nieuws: pagina's 2 en 5. Radio en tv: pagina 7. Sport: pagina 11. Financieel nieuws: pagina 13. APELDOORN (ANP) De doop van prins Maurits Willem Pieter Hendrik, prins van Oranje-Nas- sau, Van Vollenhoven, zoon van prinses Margriet en mr Pieter van Vollenhoven, trok gisteren veel belangstelling in Apeldoorn. Sinds prinses Margriet en haar echt genoot begin 1967 een gedeelte van paleis Het Loo betrokken, was dit voor Apeldoorn de eerste belangrij ke .koninklijke gebeurtenis'. Het huwelijk van de prinses werd name lijk op 10 januari 1967 m Den Haag gesloten, voorafgegaan door de aan tekening in het gemeentehuis van Baarn op 10 december 1966. De ge boorte van het prinsje vond plaats in het academisch ziekenhuis te Utrecht op 17 april van dit jaar. De geboorte-aangifte geschiedde even eens in Utrecht op 22 april 1968. Voor de doop echter was de Grote Kerk der hervormde gemeente in Apeldoorn gekozen. Voor deze spe ciale gelegenheid versierd met witte en zacht-roze anjers, rozen, crysan- ten en dahlia's, geschonken door de gemeente Apeldoorn. Uniform Voorafgegaan door prof. dr. H. Berk hof en de ouderlingen van dienst, kwamen de koninklijke gasten om tien voor half twaalf de kerk binnen. Voorop liep koningin Juliana, ge kleed in een turquoise ensemble met zwarte hoed, gegarneerd met tur quoise pailletetn. Mevrouw Van Vol lenhoven was in een zwart-witte ja pon met bijpassende mantel gekleed. Prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard, droeg een gnjsbeige deux-pièces. Ze we ra begeleid door prins Olaus. In tegenstelling tot een eerder gedane mededeling was de heer Van Vollenhoven niet in jac quet gekleed, maar droeg hij het uniform van vaandrig van de ko ninklijke luchtmacht. Prins Bern hard droeg het generaalsuniform van de luclhibmacht. Na de prediking en de gezangen ver zocht de voorganger prinses Mar griet en mr. Van Vollenhoven op te staan, teneinde de doopvragen te be antwoorden. Na het ,ja' van beide ou ders zong de gemeente in wisselzang met het koor een loflied, terwijl mr. Van Vollenhoven naar de consisto riekamer ging om de baby te halen. Bij het doopvont kreeg prinses Mar griet van prof. Berkhof nog een laatste gefluisterde instructie. Aller (Zie slot pag. 3 kol. 7) DEN HAAG (GPD) De regering heeft het plan, een loonstop af te kondigen, laten varen. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit standpunt blijken uit de troonrede, die de koningin volgende week dinsdag zal uitspreken bij de opening van het parlementaire jaar. Dat is de ver wachting in kringen van vakbeweging en ondernemers, nu twee ge zaghebbende autoriteiten op financieel en economisch gebied vlak na elkaar optimistische geluiden hebben laten horen over de Nederland se economie. Waarnemers geloven niet, dat dr J. Zijlstra, president van de Nederlandsche Bank, jl vrijdag een mening vertolkte die ook niet in regeringskringen leeft toen hij voor de tv zei dat de stijging van de lonen en de toeneming van de produktiviteit dit jaar in ons land in gunstiger verhouding liggen dan in voorgaande jaren. D Prof. dr C. A. van den Beid, direc teur van het Centraal Planbureau, zei een week daarvoor dat de prog noses van zijn bureau door de jong ste cijfers waren achterhaald. Uit voer, produktiviteit en bestedingen blijken tot nog toe in 1968 alle snel ler gestegen te zijn dan was voor zien. Aangenomen wordt, dat het DELFT (ANP) Talrijke poli tiemannen van de rylcs- en ge meentepolitie, die dinsdag in Delft hebben deelgenomen aan het lan delijk voetbaltoernooi dat was ge organiseerd door de Delftse poli- tiesportvereniging en onder auspi- eiën stond van de Nederlandse Po- iiiiesportbond. hebben van bun collega's van de Pijnaekerse rijks politie bekeuringen gekregen, om dat ze hun auto's verkeerd hadden geparkeerd. Ze hadden hun wagens neergezet op de Middelweg, die de begren zing vormt tussen het Delftse sportpark en de gemeente Noot dorp. De weg zelf behoort aan de gemeente Pijnacker. Sedert enige tijd geldt daar een parkeerverbod. In het openingswoord dinsdagmor gen was meegedeeld dat op de Middelweg geen auto's mochten worden geparkeerd. Voorts werd gedurende enige uren een agent op deze weg geposteerd om de ar riverende deelnemers aan het toernooi te waarschuwen. De man moest echter op een gegeven mo ment zelf aan het toernooi deelne men, zodat niet meer gewaar schuwd kon worden. Onder de po litiemensen die een bekeuring op liepen heerste aan het eind van het toernooi wel enig misnoegen. Bij de prijsuitreiking deed de Delftse commissaris van politie de heer W. Bakker, een beroep op de deelnemers om begrip voor de si tuatie te hebben. GENèVE, LAGOS (RTR, DPA) Het internationale Rode Kruis heeft dinsdag bekendgemaakt, dat het niet in staat zal zijn dagvluch ten naar Biafra te maken met de beschikbare zes gehuurde toestellen wegens de militaire situatie', maar de nachtvluchten zullen doorgaan en worden opgevoerd. Centraal Planbureau volgende week deze feiten officieel bevestigt. De heer A. de Bvm, vice-voorzitter van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen en loonpolitiek deskundi ge van het NW, zei over zijn verwach ting: .Het is absoluut duidelijk dat er geen enkele reden meer is voor de re gering in te grijpen. Ik kan me voor stellen, dat de regering de cijfers over de produktiviteit en uitvoer van ons wetenschappelijk bureau niet zo be langrijk vindt. Maar als iemand als dr. Zijlstra dat beaamt in het openbaar, dan zal hij daar toch met de regering over moeten hebben gepraat. Ik kan mij heel goed voorstellen dat de troon rede zich richt ln de zelfde richting en dan ligt de conclusie voor de hand'. Woordvoerder Holle van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen meent ,dat het er niet naar uitziet dat de re gering nog in de lonen zal ingrijpen. Wil vinden dat het helemaal niet meer nodig is'. Sommige waarnemers ver wachten, dat de regering zal meedelen liever het halfjaarlijks rapport van de Sociaal Economische Raad (onafhan kelijk regerings-advies-orgaan van werkgevers, werknemers en deskundi gen) af te wachten maar politiek zal de troonrede duidelijk genoeg zijn. me en zij. Voorgeschiedenis De voorgeschiedenis van deze loon- beslissing is voor het kabinet-De Jong zeer dramatisch geweest. Op 21 mei stuurde de regering de twee de kamer een nota waarin werd (Zie slot pag. 9 kol. 7) je slag is uitgewoed en de •echtere zijn naar huis ge- IcLrJ?)! gaan. Wilton Fijenoord heeft weliswaar bij de strijd er het zelfstandige leven bij inge- schoten, maar kundige chlrur- gen te velde hebben zijn .zee been' getransplanteerd op Rijn-Schelde en zijn .landbeen' op de VMF Deze beide vechters zien er overigens na de ope ratie patent uit en ze wekken de indruk geen moeite te zullen hebben met het leren lopen op het nieuwe been. Enfin, de kruitdamp is opgetrokken na de vijf daagse effectensiag en het is mogelijk een paar conclusies te trekken. In de eerste plaats moet er op worden gewezen, dat tussen het eerste bod VMF en het laatste (gezamenlijke) bod van VMF en Rijn-Schelde een kleine twintig miljoen gulden verschil ligt. Twintig miljoen gulden, die nu ten goede komen aan de aandeelhouders. Zij zou den die niet hebben gekregen ais Rijn- Schelde niet op de ketting zou zijn ge sprongen. Onvermijdelijke vraag: was het eerste bod van VMF niet eigenlijk dertig procent te laag? Toen de strijd nog volop aan de gang was heeft Rijn- Schelde deze vraag bevestigend beant woord. Ten bewijze daarvan een enkel citaat uit de persconferentie van vorige week na het eerste Rijn-Schelde-aanbod: .Wij vinden onze offerte een reële prijs, reëler dan die van de VMF' (Hupkes) en ,Bij de VMF heeft men het eigen bod zelf aan de lage kant getaxeerd' (Van der Pols). Gistermorgen in hetzelfde zaaltje van het Haagse Nieuwspoort dacht ir Van der Pols er plotseling an ders over. Het ging zo: de hierboven be doelde onvermijdelijke vraag werd uiteraard gesteld, waarna directeur Damme van VMF een paar joviaal-onduidelljke dood doeners uitsprak. Zijn ambtgenoot Van der Pols begreep echter dat enig ingrij pen nodig was en sprak hoffelijk: ,Ik geloof dat wij uit respect voor deze ver gadering de vraag moeten beantwoor den'. Tussen haakjes: het ging niet om respect voor de verzamelde journalisten, maar om respect voor diegenen die zij vertegenwoordigenden. de krantenlezers, onder wie de aandeelhouders van Wilton Fijenoord. Enfin, respect of niet, de heer Van der Pols had een verklaring. Het eerste aanbod van VMF was uitsluitend een ruil van aandelen geweest, nu ging het om een combinatie van aandelen en obligaties en daarvan is de totale last uiteindelijk minder zwaar voor de onder nemer, betoogde hij. Zo gezien zou dus het eerste VMF-aanbod niet te laag zijn geweest. ^Uittil] I Sinds 3 september zijn in 44 nacht vluchten vanuit het Spaanse eiland Fernando Po 370 ton levensmiddelen en medicamenten naar Biafra ver voerd. In hetzelfde tijdvak werden nog 58 artsen en technisch personeel naar Biafra overgevlogen, zodat het aantal Rode Kruis-helpers in Biafra thans meer dan honderd bedraagt. In heit door federale Nigenaanse troe pen bezette gebied zijn 1(26 specialis ten ter verzorging van de bevolking beschikbaar. 5.000 ton levensmiddelen en medicamenten voor de burger-slacht offers van de Nigeriaanse oorlog zijn thans opgeslagen in Rode-Kruisdepots in Lagos, Enoegoe. Kalabar en Ag- bor. Enkele duizenden tonnen komen hier binnenkort nog bij. Twee vlieg tuigen. twee hefschroefvl iegtui gen, 80 vrachtauto's en twee schepen zijn voor de distributie van deze voorraden be schikbaar. De Federale Nigeriaanse heeft bekend gemaakt, dat zij plan nen heeft voor rechtstreeks ver voer per vliegtuig van 3500 ton hulpgoederen van Fernando Po naar De federale Nigeriaanse regering heeft ook gezegd dat Êj opslagplaatsen met hulpgoederen in Lagos. Warn, Asa ba en Enoegoe onmiddellijk aan een in ternationale toezichthoudende groep zal overdragen Volgens de plannen zal federaal Nigeria bovendien hulpgoede ren naar Biafra zenden via routes over land. BABY OVERLEDEN NA VAL OP WAGENRAND l'TRECHT (ANP) De zeven maanden oude baby, Ronald Stam, is dinsdagmor gen in het academisch ziekenhuis overle den aan de verwondingen, dit h(j maan dag had opgelopen. Nadat het kind rechtop in de wieg was gaan staan, was liet mét zijn keel op de houten rand van de kinderwagen terechtgekomen. Aanvankelijk leek het dat de toegepaste mond op mond beademing het leven van de baby had gered, maar vannacht, ver ergerde de toestand van de baby sneL ROOSENDAALS MEISJE AL WEKEN ZOEK ROOSENDAAL (GPD) De gemeen tepolitie van Roosendaal zoekt momen teel de verblijfplaats van de 17-jarige Erna van Hooijdonk, die 28 juli uit Roosendaal vertrok en sinds 1 augus tus spoorloos verdwenen is. Erna van Hooijdonk die op 20 novem ber 1950 werd geboren, was werk zaam in het ziekenhuis Gharitas. In de nacht van 27 op 28 juli is zij met een vriendin nog gezien. Zij zou met deze vriendin naar Venraij gaan. Ze is daar ook geweest om daarna naar Duitsland te reizen, waar op 31 juli de vriendin Erna ln Keulen verliet. Zij zou daar gebleven zijn in gezel schap van drie Duitse jongens, wier voornamen zouden luiden: Michel, Loe- kie en Abraham. Sindsdien ontbreekt elk spoor. Signalement van Erna van Hooidonk: lang: 1.78, flink gebouwd, kort rossig geverfd haar, spreekt vloe iend Duits, was gekleed in een licht groene jurk, rood lak jasje, blauwe schoenen met platte hak. Het signale ment is via Interpol - spreid bij de Duitse politie. ENQUETE ONDER GEMEENTEBESTUURDERS LEERT: THOLEN Er komt op Tho len vrijwel geen hand op elkaar voor de suggestie van drie twee de-kamerleden om bij een her indeling van Tholen tot één ge meente ook .plaatselijke be stuursraden' in te stellen voor de kernen. Een enquête onder een aantal Thoolse gemeentebe stuurders leert, dat men weinig voor deze figuur voelt: de re actie was uit alle politieke hoe ken en zowel bq voor- als tegen stander van één Tholen afwij zend. ftfen kent de suggesties, die de kamerleden Van Beek (kvpj, P. Bo de (ch) en mr. W. Schakel (arp) hebben gedaan: bestuursraden voor de verschillende op te heffen ge nieenten, die even groot zouden kun nen zijn als nu de gemeenteraden en die de centrale raad in een aan tal lokaal gerichte zaken zou kunnen adviseren of ten aanzien van be paalde zaken beslissingen zou kun nen nemen, waarbij een en ander wettelijk voorgeschreven zou kunnen worden. Men dacht daarbij aan on derwerpen als vaststelling politiever ordening, sluitingsuur cafés, dans- •"ergunnfngen, beslissingen inzake be tingen, woonruimtewet. Behalve de vrees, dat een dergelijke figuur de taak van de centrale raad ondermijnt is er in alle politieke hoeken van Tholen nog een factor, die de afwijzing van de suggestie beïnvloedt. Dat is de vrees, dat een beslissing over de Thoolse herinde ling dan nog langer wordt uitge steld. En als er iets is, dat men op Tholen wil, dan is dat een snelle beslissing over de herindeling. Drie opmertcingen, tekenend voor de visie van alle geënquêteerden: ,lk zie het praktisch nut van bestuurs raden niet direct, het kan zijn, dat ze ergens een verbinding kunnen leg gen tussen kiezer en bestuur maar als die suggestie een beslissing over de herindeling kan uitstellen, dan zeg ik: niet doen', aldus de heer L. A. M. Elenbaas (wd) in Scher penisse. De heer C. Boender in Tho len (sgp): .Als er één ding gewenst is, dan is het moed. Tholen moet nu zo snel mogelijk weten waar het aan toe is'. Tholens burgemeester J. E van Boeljen: .Een vertraging van de Herindeling is voor Tholen onaan vaardbaar. We moeten zo snel moge lijk weer tot een normale werksi tuatie komen'. Zoals gezegd: voor een wettelijke regeling tot instelling van bestuurs raden voelt men op Tholen weinig. VersohiBearie gemeentebestuurders menen, dat het een zaak van de toekomstige Thoolse raad is om uit te maken of men bijvoorbeeld wijk raden wil instellen. De heer Boen der: .Daarvoor is geen nieuwe wet nodig, dat kan via de gemeentewet. Maar in raden met een beperkte bevoegdheid zie ik niets. Ik zou de stad Tholen graag zelfstandig laten, maar met bestuursraden hebben we noch het één noch het ander. Visie van de heer P. VV. C. van Wes ten uit Oud-Vossemecr (ch): ,Ik zie maar twee mogelijkheden. Om het wat overtrokken te zeggen, als er geen herindeling komt steekt ie dereen de vlag uit. Maar als er wel heringedeeld moet worden, maak er dan zonder meer één gemeente van en begin niet met bestuursraden, want je ondermijnt alle bestuurs kracht en ie zult stroef werken'. Waarnemend-burgemeester C. J. Moerland, Stavenisse (pvda): .Het is op zich natuurlijk wel verstandig als er iets in de kernen, waar door gemakkelijk contact met de gemeente mogelijk is. Maar kies dan geen bestuursraden, want dan ver minder je de bestuurskracht van de ene gemeente, je beknot de werk- 7,aamheden van de raad en er is alle kan9, dat de bestuursraden klachtenbureautjes worden'. Van burgemeester D. C. Bouwense uit Sint-Maartensdijk en Scherpe nisse kwam de opmerking: .Ik vind het kolder, het heeft geen enkele zr.r. om bestuursraden in te stellen. Je kunt de situatie dan beter laten zo als ze is. Als het om belangrijke zaken gaat, is er op Tholen tussen de gemeenten altijd goed samenge werkt. Er was dinsdagmiddag raad ln Scherpenisse en daar voelde men ook weinig voor een dergelijk fi guur'. Voor burgemeester W. Baas van Sint-Annaland wordt een situa tiën van één gemeente op Tholen niet bestuursraden in de kernen klungelwerk'. .Ik zie er niks van komen. Je krijgt een chaos in ver schillende sluitingstijden van cafés. In verschillende regelingen. Dat moet in één gemeente toen allemaal ln één hand worden gehouden. Maar laat men de herindeling kever uit stellen tot over tien jaar. als duide lijk is welke ontwikkeling de Schei- de-Rijnverbinding voor Tholen tot gevolg heeft'. Er zijn op Tholen andere gedachten om de band tussen bevolking en één gemeentebestuur te handhaven. Bur gemeester J. E. van Boei jen maakt'- dit verband gewag van .functio- ge raad zou onder meer adviescom missies voor zaken als sport en volks huisvesting kunnen benoemen. En burgemeester D. C- Bouwense wee- ons erop. dat er ln Tholen indert(jtl op verschillende dorpen een stichting dorpsgemeenschap is opgericht: ,In Scherpenisse en Slnt-Maartensd(jk hebben we die stichtingen gehand haafd. onder meer met het oog op de herindeling en een mogelijk con tactpunt tussen gemeente en bevol king in de kernen'. Maar voor be stuursraden als er één gemeente komt, loopt Tholen niet warm Een fraai betoog, maar ongeloofwaar dig voor al diegenen, die dezelfde heer Van der Pols de vrijdag tevo ren hadden horen zeggen dat het Rijn- Scheldebod (lager nota bene dan wat nu uit de bus is gekomen) reëler was dan de beginaanbieding van VMF. Met die mededeling van vrijdag jl had de heer Van der Pols in feite te kennen gegeven, dat het eerste bod van VMF te laag was. Hij had er gisteren beter aan gedaan om niet op te komen voor zijn collega Damme Het eerste aanbod van VMF was namelijk gewoon te laag. Na alles wat er is gebeurd moet men zich zelfs afvragen of de heren van VMF en Wil ton Fijenoord niet onder één hoedje hebben gespeeld om ten koste van de aandeelhouders een zo goedkoop moge lijke fusie tot stand te brengen. Een tweede punt waarop nu na de slag moet worden gewezen is het onmiskenbare feit, dat het gevecht op punten is gewonnen door PJjn-Schel- de. Het beoogde doel bundeling van de maritieme activiteiten is bereikt en de Rijn-Scheldegroep heeft aardig detail de naam Wilton Fijenoord kun nen reserveren. Door deze bundeling kan een sterke concentratie van werfactivi- teiten ontstaan, zowel voor reparatie als nieuwbouw, waarmee in Europees ver band een redelijke concurrentie kan worden aangegaan. Maar dat betekent tegelijkertijd en daarmee is een derde punt aangegeven dat er bij Rijn- Schelde een duidelijk integratiebeleid zal moeten worden gevoerd. Wanneer name lijk Wilton Fijenoord zou blijven ge handhaafd als een zelfstandig optreden de werkmaatschappij van Rijn-Schelde zonder dat een hechte interne bedrijfs structuur zou ontstaan met de andere gelijkgerichte maatschappijen van deze groep, dan is met de fusie nog niet veel bereikt. In dit opzicht staat VMF ster ker: de structuur van die groep is zo danig, dat opneming van bijvoorbeeld Brons werk in het grotere geheel niet zo heel veel moeite zal kosten. B(j Rijn- Schelde Is men in de afgelopen jaren nog niet zover gekomen dat men al kan spreken over een vérgaande integratie. In de komende tijd zal bij Rijn-Schelde op dit aspect een sterk accent moeten worden gelegd. Gebeurt dit niet, dan is het twijfelachtig of de voordelen van de fusie werkelijk wel zo groot zijn als nu wordt voorgesteld. Nu de kruitdamp inderdaad is opge trokken kan men achteraf de strategie van de slag maar buiten beschouwing latend concluderen dat het resultaat niet slecht is. Althans: het kén goed worden. Dat geldt ook voor de werkgelegenheid. Van Zeeuwse kant uit geredeneerd moet men zich overigens el afvragen of niet in de toekomst het beleid van Rijn-Schelde voor het grootste deel langs de Waterweg zal worden uit gemaakt Déêr liggen nu immers de grootste belangen van de groep en ze zullen er nog groter worden als het mammoetdok op de Maasvlakte er komt. Als er echter van een dergelijke ont wikkeling sprake zou zijn, zal men deze schaalvergroting niet al te eng-Zeeuws en te emotioneel moeten bezien: ook van de streek waar een bedrijf is geves tigd mag men verlangen, dat er wordt meegedacht over de eisen die aan de hedendaagse industrie worden gesteld. Niettemin zal voor dit aspect van de jongste fusie grote en zelfs argwanende belangstelling in Zeeland bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 1