ZWEMCOACH KERKHOVEN GAAT WEG BIJ DE KNZB A. Wouters won in Nieuw-Namen Voor Renesse nog 13 bejaardenwoningen AARDGAS NU IN WESTKAPELLE Drie ongelukken binnen kwartier in omgeving Zierikzee Gs willen maximum schrappen op hun bijdrage meting luchtvervuiling Huur (f 34) is hoger dan werd gedacht Dammenweg Riolering Tholen zeer binnenkort in uitvoering I WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19J L ZEIST Nog voor het begin van de Olympische Spelen heeft zwemcoach Rob Kerkhoven zijn beslissing genomen. Hij verlengt zijn contract met de KNZB, dat in december afloopt, niet. Geen enkel succes, hoe groots ook, zal hem nog van gedachten kunnen doen veranderen. Met ingang van december, indien het noodzake lijk mocht blijken te zijn een maandje later, zal hij in dienst treden van de gemeente Den Bosch, waar hem een functie wacht bij de afdeling li chamelijke opvoeding en sport. Rob Kerkhoven zal zich voornamelijk gaan be zighouden met activiteiten buiten schoolver band. Zijn nieuwe taken liggen voornamelijk op het organisatorische vlak, al betekent dat niet dat hij eventueel aan bepaalde initiatieven niet zelf leiding zal geven. Overigens betekent dit opzeggen voor de zwem- bond een groot probleem. Wie moet er opvolger worden De benoeming van Rob Kerkhoven was indertijd geen moeilijkheid. Hij was in de bond .opgegroeid', kende alle problemen en had er door zijn werk in verschillende kringen veel vrienden gemaakt. Het ziet er niet naar uit dat eenzelfde figuur binnen de eigen gelederen kan worden gevonden. De kans bestaat dus dat de KNZB opnieuw een buitenlander zal aantrekken. Kerkhoven is bij het nemen van zjjn beslissing uiteraard niet over één nacht ijs gegaan. Om ver schillende redenen meende hij echter niet langer met zijn huidige werk te kunnen voortgaan. ,Een voortzetting van het werk in de KNZB is eigenlijk niet meer mogelyk. Althans niet op de zelfde basis. Er is uitgehaald wat mogelyk is. De basis van de opbouw kan niet worden veranderd. Een stilstand zal dan wellicht volgen en dan wordt het werken te moeilyk. Bovendien mis ik in de clubs te veel. De professionele aanpak, die vereist is om het zwemmen verder uit de bou- .Begrijp nie goed. Ik heb een heilig respect voor de clubmensen, maar het rijn goede amateurs. Wat vroeger on ze grote kracht was, dat dreigt nu onze zwakte te worden. Andere redenen die meetelden bij het nemen van mijn be sluit waren het feit dat ik eigenlijk iets wil gaan doen dat meer is dan alleen maar zwemmen'. ,Je moet er op de juiste tijd afstand van weten te nemen. Anders krijg je liet gevoel van een soort onvrede met jezelf. Ook nijjn gezin en de baan die ik kon krijgen speelden een grote rol'. Toch was de beslissing niet eenvoudig. .Als er soms mensen mochten zijn die denken dat zij mij met hun activitei ten achter mijn rug om uitgevoerd, heb ben weggekregen. dan vergissen zij zich deerlijk. Dat heeft geen enkele in vloed uitgeoefend. Integendeel, als ik aan die gebeurtenissen terugdenk dan zou ik het eerder als een uitdaging hebben beschouwd en zijn gebleven'. Natuurlijk geeft de scheidende coach zijn mening hoe de verdere opbouw van de KNZB zou moeten zijn. ,De club moet profcoaches in dienst nemen men sen die een goede opleiding hebben ge- kregen. Helaas worden die momenteel alleen nog door het CIOS afgeleverd. De zwembond moet de zaken voorts grootser aanpakken. Eén man kan alles met nalopen. Er zouden assistenten moe ten komen'. Een fulltime-coach gaat heen en heeft zijn tienjarige periode bij KNZB deze 31-jarige zwemtrainer 1 met alles gebracht wat hij graag willen, toch kijkt hij met blijdschap terug op alle gebeurtenissen. .Ik ver geet bijvoorbeeld nooit de Europese kampioenschappen in Utrecht, toen -wij ~"goud haalden op de vier maal 100 me ter wisselslag dames en die meiden mij na afloop de extra gouden medaille om de nek kwamen hangen' Goed genoeg Zij 2 allee .Ook die recordpoging van onze jon gens op de viermaal tweehonderd ten einde zich alsnog te kwalifice ren voor Mexico was grandioos. Dat was sport van de bovenste plank, zwommen niet uit rancune maar leen om aan te tonen dat zij wel goed genoeg waren'. In verband daar mee: ,Het vervelendste in mijn pe riode van bondscoach was de afwij zing van diezelfde ploeg voor Mexi co. Ik wist dat die jongens goed genoeg waren'. .Natuurlijk zijn er nog meer hoogte punten geweest. Ada Kok bijvoorbeeld die op de vlinderslag haar 100 meter-re cord terugpakte en op de 200 meter vlinderslag nog steeds eerste is. In 1964 stond zij 2.25 en nu 2.21'. .Voorop wil ik echter stellen dat de inzet van de clubmensen mede bepa lend is geweest'. Het einde van het .tijdperk-Kerkhoven' nadert. De man die al ver voor I960 bezig was als part-timer zijn aandacht --- het KNZB-werk te schenken, de poloteam), als o'efenmeester van het jeugdteam, als voorllchtimgsfunctiona- ris met het accent op de kadervorming; de mam ook die als assistent van Car- de totstandkoming ervan in Nederland; te hebben mogen meewerken. Gebleken is nu al dat het juist was daarmede; een begin te maken. Ik moet zeggen we zijn toch nog op de goede weg". WESTKAPELLE Er is sinds giste ren aardgas in W'estkapelle. De fa milie W. van Sluys aan het Noord- Kerkepad was de eerste verbruiker van de Zegam (Zeeuwse Gasmaat schappij) bi deze gemeente, waar vjjf maanden eeleden de raad het besluit nam om het voorstel tot. aanleg \ani een aardgasdistributienet van de kant, van de Zegam te aanvaarden. Do aansluiting van de andere wonin gen aan deze Westkapelse straat gaat intussen beginnen. Ook is de Zegam bezig het hoofdleidingnet in W'estkapelle verder gereed te maken terwijl tevens ploegen de huisaanslui tingen en binnenleidingen afmaken. I Omstreeks half oktober as hoopt Ze-j gnm het gehete werk gereed te heb ben. De aansluiting van W'estkapelle was mo gelijk geworden toen NV Gasunie be-; sloten had aan de Zegam een nieuw I inkoop- en regelstation in Aagteker- ke ter beschikking te stellen. De Gasunie het de leiding Vlissingen' Aagtekerke leggen en Zegam zorgde voor de leiding Aagtekerke/WestKa- pelle. Deze leiding is zo geprojecteerd dat ook andere nu nog gasloze ker nen op economische wijze aangeslo ten kunnen worden. Het nieuwe inkoop- en regelstation Aag tekerke doet tevens dienst om de toe- I name van het gasverbruik in Noord- 1 en Midden-Waïcheren op te kunnen vangen. Er is een leiding gelegd van Aagtekerke naar Domburg en daar door wordt er een verbinding met het bestaande distributienet van Zegam tot stand gebracht. Al deze maatre gelen z(Jn nodig omdat ook in Zee land de moderne vorm van energie voorziening meer en meer toepassing vindt vooral in de verwarmingssec tor. Naar raming zal Zegam dit jaar 55.000.000 m3 aardgas distribueren. Er worden nu al plannen uitgewerkt voor uitbreidingsmogelijkheden om dat de verwachting is dat in 1970 de honderd miljoen m3 aardgas behoor lijk wordt overschreden. NIEUW'-NAMEN De 21-jarige Adrie Door de vlucht van Liebrechts uit het Wouters uit het Brabantse Zundert heeft dinsdagmiddag de 21ste Grote Schelde- ldsle (van 1962 tot 1964) de zwemsters en zwemmers op Tokio voorbereidde en vervolgens de'macht zelf in handen kreeg, die man gaat weg. Plezierige periode .Het Is een plezierige periode geweest. Er was een unieke wijze van samen werking met de bondofficlals. Daardoor kon er altijd van een oprechte kritiek worden gesproken. Er was ruimte voor een open gedachtenwisseling. Uniek voor mij waren voorts de oriëntatie mogelijkheden. In Amerika, Canada en ook tijdens de twee Olympische Spe len heb ik veelvuldige en veelzijdige contacten gekregen en heb daar ver kregen gegevens kunnen gebruiken'. .Misschien zult u denken: al die inspan ningen hebben wellicht niet datgene opgeleverd wat iedereen graag zou wil len of verwacht had. Maar vergeet met en dat heb ik in 1964 al beweerd dat wij het in Nederland van inciden tele successen moeten hebben. Van men sen die pure talenten zijn. De achter stand op Amerika zal steeds gToter worden. Ook voor de Oosteuropese lan den. Dat kan gewoonweg niet anders. De mensen daar liggen met hun age- group-swimming-syst.em gewoon jaren voor en zullen die voorsprong nooit ten schieten'. ,Nu dat. age group swimming toch ter sprake is gekomen: ik ben blij aan prijs van Nieuw-Namen op zijn naam ge bracht. Het was voor de renner uit Zun dert de vierde overwinning in dit sei- Ondnnks het feit dat iiij tijdens de van wiel moest veranderen, pres teerde hjj het toch om uit een veld van 68 renners als eerste te finishen. Hij versloeg in de eindsprint met enkele wiellengten 7.(jn mede-vluchter Bob Kroonen uit Dordrecht, met wie hjj tien ronden voor het einde was ontsnapt uit de kopgroep, bestaande uit verschillende renners die tot de beste Nederlandse amateurs behoren. De renners moesten 60 ronden van 1750 meter afleggen: in totaal 105 km. Na de gebruikelijke schermutselingen vormde zich tijdens de tiende ronde een kopg van zes renners: H. Broeren, N. Bal Leo Embregts, Cees van Dorst. Naaktgeboren en G. Leliaert. Na enkele ronden voegden zich daar nog bij: Frits Hoogerheide, Peter Kisner, Bart Solaro, Bob Kroonen, M. Bertou en T. Buur- meier. Deze twaalf renners zouden de mannen van het eerste uur worden het zat er op een gegeven moment zelfs ln, dat de eventuele eindoverwinnaar by deze twaalf man sterke kopgroep zou moeten worden gezocht, omdat daarin renners met klinkende namen zaten. Dat het zover niet is gekomen, is vooi een groot deel te wijten aan de schaat sende wielrenner Rudi Liebrechts. dii vorig jaar deze koers op zijn naam braent en daar schijnbaar ook dit jaar veel voor voelde. Ongeveer half koers ging de Vlaar- dinger alleen op zoek naar de lei ders, die op dat moment 45 seconden voorsprong hadden. Na een jacht van tien kilometer gelukte het hem onder luide toejuichingen van het pu bliek om de koplopers bij te benen, zodat er op dat moment dertien lei ders waren. grote peloton was echter ook daar de strijd in volle hevigheid losgebroken. Mannen als M. van de Klooster, Frans Ouwerkerk, Adrie Wouters, Matje Ger- rits, Harrie Schoofs en Frits Hooger heide waren zich terdege van het ont stane gevaar bewust en zetten een felle achtervolging op de leiders in. Deze Jacht haa tot gevolg dat vele renners iet hoge tempo niet meer konden bij benen en de strijd staakten. Met nog twintig ronden voor de boeg was een zeer sterke kopgroep ontstaan, waarin onder anderen reden Bob Kroonen, N. Bakker. H. Broeren, Matje Gerrits, Rudi Liebrechts. G. Leliaert, Ad Wouters, Kees van Dorst, Ad van Overveld, Har rie Schoofs. Bart Solaro, A. Buurmeier, d. Klooster. Frans Ouwerkerk, Frits Hoogerheide, AL Bertou. Peter Kis ner, Leo Embregts en A. Naaktgeboren. Dat onder deze renners de eindoverwin naar schuil ging, liet geen twijfel. Meer succes Een poging van Kees van Dorst om alleen weg te raken mislukte. Ad Wou ters en Bob Kroonen zouden tien ronden voor het einde meer succes hebben. Dit tweetal slaagde erin om twintig secon den voorsprong op te bouwen. Ondanks verwoede pogingen van de achtervolgen de groep bleek het tweetal nog over zo veel reserve te beschikken dat het on bedreigd de aankomstlijn overschreed. In de sprint won Adrie Wouters met ruim verschil van Bob Kroonen. Leo Embregts volgde op tien seconden en T. Buurmeier op 12 seconden. De rest van het peloton, waarvan Peter Kisner de sprint won. volgde op 15 seconden. Zij nog vermeld dat van de 68 renners die van start waren gegaan, er maar 23 de aankomstlijn overschreden. Deze wedstrijd telde mee voor het Breda-bier- klassement. waarvan na de wedstrijd in Nieuw-Namen nog steeds C. Barten uit j ZIERIKZEE Binnen een tijds bestek van een kwartier hebben' 'zich zondagavond in de omgeving van Zierikzee drie ongelukken' voorgedaan, die wonderwel alle goed afliepen. De eerste melding, die op het politie bureau binnenkwam betrof een aanrij ding op het Havenplein. Om zes uur reed de kermisklant P. G. uit Bergen op Zoom ter hoogte van .Concordia' j met zijn vrachtauto tegen een stilstaan- I de wagen van de heer J. van der V. j uit Goes. Blikschade was het gevolg. Op hetzelfde tijdstip vond op Tol een aanrijding plaats. Een auto. bestuurd door mevrouw I. van der R. uit Poortu- gaeL sloeg- komend van de rotonde rechtsaf de provinciale weg ;n naar de Zeelandbrug. Zij verzuimde daarbij voor rang te verlenen aan de heer J. S. te Bergen op Zoom die in zijn invalide- wagentje over het fietspad richting Bruinisse reed. Ook hier was er alleen blikschade. Het derde ongeluk gebeurde op de Zee landbrug. De heer W. van O. uit Ruc- phen reed met zijn auto met caravan over de brug. toen op de zuidelijke af rit (aan de Bovelandse Kant) de koppe ling losschoot tussen de beide voertui gen. De heer Van O. verloor de macht óver het stuur en reed tegen de vang rail. De schade aan de auto en de cara van was aanzienlijk. MIDDELBURG Gs van Zeeland stel len de staten voor om het maximum 50.006). dat zij aanvankelijk verbon den hadden aan de bijdrage van df provincie in de gemeenschappelijke re geling voor metingen naar de lucht verontreiniging, te schrappen. Dit naar aanleiding van de vrij ern stige bezwaren, dié verschillende ge meenten in Zeeland - potentiële deel nemers in de regeling - hiertegen had den aangevoerd. Verschillende gemeen ten zagen namelijk in de houding van! het provinciaal bestuur aanleiding om ook hun bijdragen te limiteren. Zo niet,! dan wilde men evenmin het maximum' van de provincie accepteren. De dele gatie van gs die met de gemeenten, óver deze kwestie heeft overlegd kwam tot de conclusie, dat toetreding voor vele gemeenten meer aanvaardbaar zou zijn. wanneer de provincie zich alsnog bereid zou tonen het door haar gestelde maximum te laten vervallen. Vandaar het nieuwe voorstel van gs aan de staten, die aanstaande maan dag in vergadering bijeenkomen. Beroepen- tentoonstelling MIDDELBURG - Door het in de Zeeuw se hoofdstad gevestigde Gewestelijk Ar beidsbureau wordt een beroepententoon- stelling ingericht. De expositie wordt eerst gehouden in de Wandelkerk van het Middelburgse Ab- dijcomplex. De officiële opening wordt op woensdag 2 oktober, 's middags om half drie. verricht door Ze elands com missaris der koningin mr J. van Aart- sen. De tentoonstelling, die is bestemd voor leerlingen van de zesde klas lage re school komt ook naar Vlissingen. Dombug en Westkapelle. Raad Westerschouwen waagde het HAAMSTEDE De raad van Wester schouwen heeft het er maandagavond op| gewaagd: in het plan Kromme Keke te! Renesse zullen nog dertien bejaardenwo-1 ningen worden gebouwd, als het moge- j l(jk Is een staartje te breien aan del bouwstroom van de stichting woningen en woongebouwen voor bejaarden op Schouwen-Duiveland. Bij de bouw stroom, die nu aan de gang is, heeft Re- nesse tien en Haamstede achttien wonin gen gekregen. Er werd uitvoerig o\er het vervolg van de bouw gewogen, maar ia de opmerkingen van burgemeester L P. Everwjjn, dat er nog dertien ge gadigden in en buiten Renesse zyn besloot de raad ln principe grond aan de stichting te verkopen. Een van de kernpunten bij de discus sie over deze zaak was de huurprijs: die was met 34 per week wat tegen gevallen, er was gerekend op 30. Dit plus de omstandigheid, dat de be jaardenwoningen in Rem es se wat moeizaam waren volgekomen maakte verschillende raadsleden in eerste In stantie wat huiverig. B en w hadden daar begrip voor: men was in eerste instantie ook niet met een concreet voorstel gekomen, maar wilde de gevoelens van de raad over de be- jaardenwoningbouw horen. Burgemees ter Everwijn betoogde, dat het college niet zo ongerust is in een en ander- Maar de eerste reacties in de raad gingen in de richting van de bouw van vijf wonin gen. waarvoor nog bouwgrond is. Met name de heer J. Hendrikse (pvda) vroeg zich daarbij af. of met deze huurprijzen! j voor bejaardenwoningen de doorstro ming uit woningwetwoningen wel zo! vlot zou gaan- [Burgemeester Everwijn betoogde, dat er i nog een lijst is met 13 aanvragen voor een bejaardenwoning, dat de aannemer heeft toegezegd de woningen bij een di- [recte aansluiting op de eerste bouw- stroom voor dezelfde prijs te zetten en ;dat het beneden een bepaalde inkomens grens ook mogelijk is een huurbijdrage jte vragen. Na deze kanttekeningen was de raad bereid ,een zeker risico' te ne men en gaf haar fiat aan het principe- 1 voorstel tot verkoop van bouwgrond. tie van nieuwe strandontsluitingspunten I bij Renesse voor het dagtoerlsme ln stu die is. De raad benoemde de heer Steur en j herbenoemde de heer J W. de Jonge I in het bestuur van de stichting Renesse. verleende de heer J. van de Klooster eervol ontslag als technisch ambtenaar bij gemeentewerken en benoemde mei. P. L. Romeiln tot hoofdleidster van ae kleuterschool in Haamstede. Bij begro tingswijziging voteerde men credieten voor onder meer de aanplant van strui ken voor de Hoogezoom, de J. J. Boeljes- weg. het plan West Renesse en het Boomgaard wekken. Voor een om rastering van het sportveld Renesse werd 1 1700 beschikbaar gesteld- Ak koord ging men ook met deelname in de waterleidingmij Midden-Zeeland - na de fusie met Schouwen-Duiveland - voor 113 aandelen van f 1000. Burgemeester H. P. Everwijn deelde nog mee dat de Deltadienst van rijkswater staat een gedeelte van de haven van Eurghsluis wil gebruiken voor het afme ren van directieschepen als de aanleg van de Oosterscheldedam begint. Het gedeelte ten westen van de aanlegsteiger voor jachten werd beschikbaar gesteld. Verder maakte de heer EverwQn er gewag van, dat de waterlei dingmy bezwaar heeft tegen hot parkeren van auto's b(j het pompstation Haam stede. Na overleg tussen verschillen de instanties is het nu de opzet om aan het begin van de A. van de Wijde- weg een parkeerterrein nan te leggen dat plaat9 biedt aan 200 auto's. Klundert royaal leider is vóór Leen Poortvliet uit Dirksland. Van Dorst en Wouters komen flink opzetten in pun- tenaantal. De einduitslag: 1. Adrie Wouters, Zun dert. 105 km ln 2 uur 35 minuten en 20 seconden: 2. Bob Kroonen. Dordrecht, idem: 3. Leo Embregts, Stampersgat, op 10 sec.; 4. T. Buurmeier, Veendam. op 15 sec.: 5. Peter Kisner. Sint-Jansteen, op 20 sec.: voorts in dezelfde tijd: 6. Matje Gerrits. Oploo; 7. Kees van Dorst, Roosendaal: 8. Bart Solaro, Den Bosch; 9. M, Bartou, Den Haag; 10. A. Naakt geboren. 's-Gravendeel; 11. Ad van Overveld, Zegge; 12. Rudi Liebrechts, Vlaardingen; 13. H. Broeren, Sint-Mi chielsgestel; 14. Frans Ouwerkerk, Rot terdam. en 15. Frits Hoogerheide, Os- sendrecht. De raad besloot opnieuw een voorbe- reidingsbesluit vast te stellen voor het gebied Lanoe-Rampweg-Moer- mondsweg, Helleweg en Kuyperdam seweg. Een en ander in verband met de mogelyke ontwikkelingen daar als de Dammenweg er komt en door dit gebied een weg zal aftakken in de richting van de Stoofweg. de ingekomen stukken gaf de heer Everwijn de raad een overzicht van het tracé van de Dammenweg, waarbij de heer B. Kloosterman (wdj naar de af takkingsmogelijkheden had gevraagd. De burgemeester deelde mee. det de pro vincie alles op alles zal zetten om de aftakkende weg naar Renesse tegelijk gereed te hebben met de Dammenweg. Op een opmerking van de heer M. J. Steur (wd) deelde hij mee, dat de kwes- Aanbesteding glas- en schilderwerk aan het Gasthuis GOES Het gemeentebestuur van Goes heeft het glas- en schilderwerk aan besteed van de gebouwen na de restau ratie en de verbouwing van het voorma lige Gasthuis aan de Oost wal te Goes, waarin de gemeentesecretarie zal wor den ondergebracht. De uitslag is als volgt: Iz. Walraven, St-Laurens 112.000.-; De Hamer NV, Vlissingen 110.000 -; P. J. de Dreu, Goes 102.850,-; Anto- nissen. Breda 99.800.-: Fa Otjens, Bre da 99.500.-; G. Nijsse Zn, Goes 99.300.-; M. de Bat, Goes 99.080. L. M. Roosendaal, Goes 99.000,-; J Bruglemans, Roosendaal 97.900,-; Jan sen Zn c.v. 97.800 wat«t iet gt as v* 196 tii( van I is 8' lx durf mog( latsifi maaïl atie ralii 8'' Tot onze diepe droefheid is op 8 september 1968 in het Kaulonsspilal te Winterthur (Zwitserland) ten gevolge van een ongeval overleden, onze lieve moeder en oma, mevrouw ANTHONETTA BOLTENS geboren Rouffaer, op de leeftijd van bijna 71 jaar. Utrecht: J. R. Bouten,s G. Boutens-Kooman Anneke Peter Den Haag: M. M. Werner-Boutens G. E. Wem er Middelburg: W. H. P. M. Sandijck-Boutens K. F. Sandyck Erik Frans Marleen Anne Jet Den Haag, 10 september 1968 Condoleanceadres: Lange Delft 28, Middelburg De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 13 sep tember te 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na af loop van de begrafenis in de aula, Heden nam de Here tot Zich, na een geduldig ge dragen lyden, onze innig geliefde moeder en oma WILHELMINA JANNIGJE HOOYKAAS weduwe van H. van Mazjjk, op de leeftijd van 77 jaar. .Hij voert mij al zachtkens aan waat'ren der rust'. Groningen: H. ter Haar-van Mazijk J. ter Haar Kingston (Tasmanië): W. H. van der Bom-van Mazijk J. F. H. van der Bom Rotterdam: M. J. de Jong-van Mazijk S. J. de Jong En kleinkinderen Amersfoort, 9 september 1968 Utrechtseweg 299 Rusthuis De Lichtenberg Correspondentieadres: Dillenburglaan 2, Rotterdam-16 Gelegenheid tot condoleren woensdag 11 septem ber 1968 van 19.00-20.00 uur in het rusthuis. De begrafenis zal plaatsvinden te Zeist, op de alge mene begraafplaats (nieuwe ingang) donderdag 12 september 1968 om 15.00 uur. Voorafgaande zal om 13.30 uur een rouwdienst gehouden wor den in het rusthuis. Heden is van ons heengegaan, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze lieve, zorgzame man, vader, broeder, zwager, oom en neef ADR1AAN SCHRIJVER echtgenoot van L. P. M. Schrijver-de Regt, op de leeftijd van 57 jaar. Mede namens de familie, De begrafenis zal plaatshebben op vrydag 13 sep tember op de algemene begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis om 1.45 uur. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis .Bergzicht'. Bezoekuren van 11-12 uur en van 14.30-15.30 uur. Heden, werd plotseling uit c mijn innig geliefde vrouw e moeder is midden weggerukt onze zeer zorgzame MATHEA CHRISTINA EVERAARS geboren Van der Maden op de leeftijd van 49 jaar. .Jezus leeft en wij met Hem'. L. Everaars L. Everaars Jr J. C. Everaars Middelburg, 9 september 1968. Poelendaeleweg 20. De begrafenis zal plaatsvinden DV op zaterdag 14 september, op de algemene begraafplaats te Middelburg om 12.00 uur. Vooraf vindt een rouwdienst plaats ln de ,Ont- inoelingskerk', Oosterscheldestraat, voor familie en belangstellenden, die aanvangt om 11.00 uur. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Heden overleed plotse ling door een noodlot tig ongeval, onze ge liefde zwager en oom JOHANNES SLABBER oud 58 jaar. Vlissingen: W. Schets-de Pagter P. Schets 's-Hertogenbosch N. Remijn-de Pagter Westkapelle: L. de Pagter J. de Pagter J. de Pagter-Heijt Rotterdam: H. A. de la Bije Neven en nichten Westkapelle. 10 september '68. Op 9 september overleed, na een langdurig en geduldig lijden, onze gewaardeerde collega F. A. DE CONINCK Personeel van de Nederlandse Spoorwegen te Middelburg en Vlissingen. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een noodlottig ongeval, onze lieve, zorgzame man, vader, benuwd- en grootvader JOHANNES SLABBER op de leeftijd van 58 jaar. Zwaar valt ons dit ver lies. J. Slabber-de Pagter André Slabber Jozien Slabber Johan Jannie Slabber Westkapelle, 10 september '68. Zuidstraat 109. Heden overleed onze toegewijde medewerker en vriend A. SCHRIJVER Directie en personeel Duvekot-Roset NV, Krabbendijke. 10 september 1968. Met grote verslagen heid geven wfl kennis van het plotseling over lijden door een noodlot tig ongeval, onze colle ga chauffeur, de heer CORNELIS PIETER HARTHOORN oud 26 jaar. Personeel fa L. van Houte, Waarde Waarde, 10 sept. '68. Met grote verslagen heid geven wij kennis, dat door een noodlot tig ongeval van ons is heengegaan, onze lieve neef CORNELIS PIETER HARTHOORN Krabbendijke: wed. C. P. van Stee- Traas Ede: J. van H ara-van Stee A. van Ham Krabbendijke. 9 september 1968 Heden overleed na een noodlottig ongeval mijn geliefde broeder en zwager JOHANNES SLABBER P. Slabber T. Slabber- Hulbregtse Heden overleed door een noodlottig ongeval onze oom Zijn behulpzaamheid en vriendschap zal ons steeds bijblijven. K. Alewijnse-Slabber L. Alewtjnse P. Slabber jr N. Slabber-Goose Jannie Slabber Door een noodlottig on geval ging van ons heen onze beste vriend JOHANNES SLABBER L. Minderhoud L. Mlnderhoud- Huibregtse Kees en Piet Westkapelle, 10 september '68. Heden overleed ten ge volge van een droevig ongeval onze lieve zus ter, behuwdzuster en tante. MATHEA CHRISTINA VAN DER MADEN echtgenote van de heer L. Everaars, op de leeftijd van 49 jaar. Psalm 27 7 (berijmd). Namens de familie P. van der Maden. Middelburg, 9 sept. '68. Hiermede vervullen we de droeve plicht kennis te geven, dat in het ver pleeghuis .Ter Vaicke' te Goes, waar zij zo liefderijk is verpleegd, is overleden, onze ge liefde zuster, behuwd zuster, tante en oud tante JOHANNA GEERTRUIDA WOITTIEZ ln de ouderdom van ruim 73 jaar, gewoond hebbende Veerse Singel 140 te Middelburg. Breskens: W. J. Woittiez F. Woittiez-Smidt J. E. Woittiez-Wisse J. M. Woittiez C. J. Woittiez-Roest Neven en nichten Breskens, 10 sept. 1968 THOLEN De aanleg van de riole ring in de Thoolse binnenstad zal de zer dagen worden gegund. Burgemees ter J. E. van Boeijen deelde dat dins dagmiddag mee toen in de raadsver gadering een voorstel aan de orde kwam hiervoor een vaste geldlening ten be drage van f 425.000,- aan te gaan met de NV Bank van Nederlandse Gemeen ten in Den Haag. De heer Van Boeijen wees erop. dat in de nauwe straten van de Thoolse binnenstad wel moei lijkheden zullen ontstaan voor de be volking als het werk zal worden uitge voerd. .Dat kan niet anders en ik hoop, dat men daarvoor begrip zal opbrengen. Wie mooi wil zijn moet pijn lijden', aldus de raadsvoorzitter. Er kwamen dinsdag verschillende za ken met betrekking tot de Centrale Dienst Noord-Zeeland aan de orde. Burgemeester Van Boeijen deelde mee, dat hij ontslag neemt als vertegenwoor diger van de gemeente in het algemeen bestuur van de dienst. Dat is, omdat de Thoolse raad in een vorige verga dering een voorstel van het algemeen bestuur tot vaststelling van de bezoi- digingsverordening voor de dienst niet aanvaardde. .Mijn positie is nu zodanig, dat lk wel moet uittreden', aldus de heer Van Boeijen. Wethouder H. Jan sen stelde, dat men hiervoor begrip moet hebben en dat men het vertrou wen in de raadsvoorzitter behoudt. De heer Jansen werd in de plaats van de burgemeester gekozen. Namens de raad bedankte h:j de burgemeester voor diens werk voor de dienst. Met een wij ziging het salaris van de administra teur-boekhouder wordt niet opgetrok ken stelde de raad de bezoldigings verordening vast. Men besloot era be drag van 22.000,- te voteren om het personeel van de plantsoenendienst met twee man uit te breiden. Tevens werd besloten de heer J. Goud uit Middel burg te benoemen tot opzichter B bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van de centrale dienst. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERKEN Beroepen te Menalden C. S. Verwoert te Eethen. Aangenomen naar -Rotterdam- Zuid J. van Dok te Noordijk-binnea. Bedankt voor Spijkenisse J.Oskamp te Egmond aan Zee. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zwijndrecht-Grootelindt G. Ottedijk te Delft. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Bergentheim J. M. Goed hart te Drachten. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar s'Gravenzande H. FJosstra te Mussel. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Den Haag-zuid J. C. Y.'est- strate te Meliskerke. Namens het bestuur van de Stichting Dorps huis Wemeldinge geven wij met leedwezen ken nis van het plotselinge overlijden van de heer J. A. DE SCHIPPER Wij hebben in hem een bestuurslid verlo ren met wie wij ver scheidene jaren op prettige wijze hebben samengewerkt. Wemeldinge. sept. 1968 P. J. J. Dekker, voorzitter C. M. Dagevos, secretaris. Heden ovèrleed, na een geduldig gedragen lij den, onze beste schoon zuster en tante DENA JOHANNA STAATS weduwe van S. Burgers, in de ouderdom van 71 jaar. Namens zwagers, schoonzusters, ne ven en nichten, S. Burgers. Vlissingen, 9 sept. 1968 Heden is. na een smar telijk, geduldig gedra gen lijden, van ons heengegaan, onze innig geliefde zoon, broer, zwager en oom FR AN COLS ALEXANDER DE CONTNCK op de leeftijd van 34 jaar. Middelburg: F. A. de Coninck Geertruidenberg: T. M. Hooftman- de Coninck I. Hooftman en kinderen Middelburg: M. Roth-de Coninck J. Roth J. M. Slof-de Coninck B. Slof en kind Middelburg, 9 september 1968 Westerscheldestr. 73. Met grote verslagen heid geven wij kennis, dat door een noodlot tig ongeval van on3 is heengegaan, ons lid C. HARTHOORN op de leeftijd van 26 jaar. Wij verliezen in hem een gewaardeerd me dewerker en sport vriend. V.V. Krabbendijke. Heden werd, door een noodlottig ongeval, uit ons midden weggerukt, ons personeelslid er medecollega C. HARTHOORN Zijn werk is hem nood lottig geworden. L. van Houte en personeel. Waarde, 9 sept 1968. Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen zwaar lijden, van onze zijde weg te nemen, mijn Innig ge liefde man en onze zorgzame vader en opa PIETER PEKAAB echtgenoot van A. Rottier, in de ouderdom van 76 jaar. De Heere die geen re kenschap geeft van zijn daden, sterke ons in dit zo zwaar verlies. Yerseke: A. Pckaar-Rotticr E. M_ van Iwaarden- Pekaar H. S. van Iwaarden Liza en Peter Goes: M. Pekaar P. M. Pekaar-Baaij Piet. Henk, Hans en Corina Kruiningen: J. Pekaar W. J. Pekaar-Bakke Lida, Hendrien en Piet er ïerseke, 10 september 1968 V'ijverdwarsstraat 9. De begrafenis zal plaatswinden op don derdag 12 sept. op de algemene begraaf plaats te Yerseke om 13.00 uur vanuit het verenigingsgebouw Mo lenlaan 1. Geen bloemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11