Harde klappen werden duurbetaalde klappen Schreeuw contra de spreeuw Alliance Fran^aise' biedt Terneuzen avondje Frans' Raad Sluis akkoord met preadvies b en w ontwerp streekplan MANNEN EN MEISJES MAAND GEVANGENIS VOOR STRAATVECHTERS HET PROMILLAGE EN DE GLAZEN (GROOT MODEL) Hengelconcours Vijfjarenplan voor EXPOSITIE VOOR REÜNISTEN VLISSINGSE RHBS wegverbeteringert Br ede Watering' Nieuwe appels en peren op veiling NIEUWE AANPAK IN TERNEUZEN ORGANISATIE HEEFT TAL VAN PLANNEN FIAT SHOW OCCASIONS EENSTEMMIG Taal OVER ONTWERP STREEKPLAN PHILIPS TERNEUZEN Voor uw familieberichten de P.Z.C. Te koop BETONNEN GARAGES S. G. TRILBETON Waterschap Axeler Ambacht UITGESTELD Waterschap Axeler Ambacht FRUITPLUKKERS(STERS) GEVRAAGD Fruitbedrijf Michielsen Val - Zaamslag Uw krant kunt u niet missen, GEEN DAG Vandaag Eede en morgen Cadzand Frans Kisner won 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1968 MIDDELBURG Dat slaan be slist niet mag en klappen geven een dure zaak kan worden is de Italiaan D. V. en zijn maat A. en L. donderdagavond snel duidelijk ge maakt door de Middelburgse poli tierechter mr P. van Empel. Hij maakte daarvoor een gewaardeerd gebruik van de diensten van een tolk die de Franse conversatie op peil hield. De twee buitenlanders, die nu twee jaar in Nederland zijn, zaten al vanaf 12 augustus achter slot en grendel omdat ze in Ter- neuzen bij een fikse vechtpartij zeer stevige klappen hadden uitge deeld. De vechtpartij was zeer gauw uitgedijd tot een straatge vecht en de klappen waren allesbe halve met de Franse slag toege diend: een van de verdachten had de toevallige aanwezigheid van een stuk hout benut om andermans ge zicht van kleur en vorm te veran deren. Voor het slachtoffer was flat geluk kig een tijdelijke zaak en de politie rechter meende ook van de straf voor de beide combatanten een tijdelijke zaak te moeten maken: het tweetal kreeg vier weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van voor arrest, zodat er nog een weekje brom men op overschiet. Uitwijzing was er (nog) niet bij. Het tweetal maakte bij monde van raadsman mr H J. Q. Tichel man duidelijk daar ook allerminst prijs op te stellen. Officier mnr Th. Lebret. die sprak van .groot geweld na drank gebruik' en evenals mr Tichelman wees op de spanningen die tussen enke le buitenlanders en een hele groep men sen ,van eigen bodem' gemakkelijk kunnen ontstaan, had 8 weken met af trek geëist. By enkele andere zaken kwamen be schouwingen over het promillage en de grote glazen hier hun deel van de be schikbare tijd volgens traditie op vragen. Promillage De vrachtautochauffeur W. van de uit Kerkwerve was in de vrije avond uren met z(jn personenauto gaan rijden. Hij was van de weg geraakt en zijn toestand van dat moment rechtvaardig de volgens de dienstdoende opsporings ambtenaar een bloedproef volkómen. Ook de uitslag van de proef deed dat: 1.60. Mr Lebret: ,Dit is een exhorbi- tant hoog promillage.' Mr Van Empel: .U weert: toch dat de grens bij 0,5 ligt. U zit ruim aan het drievoudige De offi cier eiste 1 week onvoorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Het werden in mr Van Empels von nis een week zitten en negen maanden ontzegging. Van den B., die gedurende die tijd zijn vrachtauto zal moeten par keren: .Kan ik dan bij het rijk om cen ten?' De landbouwer G. V. uit Goederede bracht het tot 1,35. Hij had in een Zie- rikzees café zeven glazen (groot mo del) bier gedronken en thuis een flesje. Na een achtervolging door de politie. MIDDELBURG Met een angst schreeuw van een spreeuw op een geluidshandje, tienvoudig ver sterkt door een paar geluidskas- ten. is wethouder M. Mattel van Middelburg donderdagavond be gonnen niet te proberen de hon derden spreeuwen, die nu al een paar jaar het Molenwater in de omgeving van het gasthuis on veilig maken, ie verjagen naar een andere slaapplaats. Te verjagen dan naar een voor het Molenwater minder hinderlij ke rustgelegenheid. waar voet gangers. wielrijders en automo bilisten niet de kans lopen een bevuild pak of voertuig op te doen. Overigens zijn er voor de vogels maar weinig alternatieven in Middelburg, om maar niet te spreken van Walcheren, waar im mers weinig voor hen geschikte bomen te vinden zijn. .We moeten het een paar avon den volhouden', verzekerde de heer Wattri. .dan vertrekken ze misschien wel naar een andere plek'. Nadat geluidstechnicus Heemskerk van gemeentebedrij ven wat met de versterkte angst schreeuw in zijn auto heen en weer had gereden onder de bo men leek het er Inderdaad op of de honderden spreeuwen al aan een andere slaapplaats aan het denken waren. Toch zal het niet gemakkelijk zijn om de vogels daar te verjagen. Maar wethou der Wattel wil nog even volhou den; hij heeft van alles geëxperi menteerd om de beste verjaag- methode uit te vinden en uiteinde lijk kwam de geluidsband met de angstschreeuw als beste uit de bus. Onder auspiciën van de pers oneelsve- reniging van Dow Chemical wordt er zaterdag 21 september voor de derde keer een internationaal zeehengelcon- cours georganiseerd langs de Wester- schelde bij Terneuzen. Deze wedstrijd s tevens de laatste voor het kampioen schap van de Westerscheldefederatie. De prijsuitreiking van het concours is ona 17.30 uur in café La Belle Vue. waarbij volgens net proces-verbaaJ de snelheid opliep tot 120 kilometer, had men V. staande weten te houden V. had verklaard: ,Ik reed nog voor S3 procent zeker.' Mr Lebret: Zolang men niet voor 103 procent zeker rijdt hoort men niet op de weg.' De officier eiste wederom 1 week onvoorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Het vonnis was wederom 1 week •n negen maanden L'. J. R.. landbouwer te Hulst, heeft een zwak voor de inhoud \an fust en fles en toont dat van tijd tot tijd nadrukke lijk. Hij hud in kennelijke staat de toe ristische route door het centrum van het oude Hulst gemaakt op een slin gerende zeer grote traetor. Bij het on der politiebegeleiding afstijgen van het ros had R. zich nogal onvast ter been getoond. Mr Van Empel: Drank ts tot nu toe het gevaarlijke element in uw leven. Dat weet u. maar ik zie er tot nu toe met veel verbetering in .Mr Lebret. die meende dat er zeer duidelijke taai gesproken diende te worden, eiste een week onvoorwaardelijk en achttien maanden ontzegging van de r(jbevoegd- heid. Het kwam eenter (nog) ruet tot een vonnis. Na een pleidooi van mr Ti chelman zal R. zfln grote tractor eerst nog mogen gebruiken om er dn najaar de bieten mee van het land te halen. In december na de bleten, moet R. zich opnieuw aan het Hofplein laten zwaarder gestraft dienen te worden als anders, eiste zeven dagen on voorwaardelijk wegens verduiste- K die met kan bogen op een smette loos strafblad kwam er al met 150 subs. 10 dagen, een «eek voorwaarde lijk en een jaar proeftijd. Frankskes De auto die R P. Br. uit Sint-Jansteen voor 2000 frankskes in Belgie had ge kocht. daar van een Nederlandse ken teken en vaJs chassisnummer als toe gevoegde waarde' had voorzien, zal niet| langer door Br. bestuurd worden. Na; een eis tot verbeurdverklaring van del auto en éen boete van f <100 kwam mr Van Empel tot een vonnis dat verbeurs-1 verklaring en een boete van I 100 <10 dg) Inhield. De stuurman W V uit Nteuwvhet nad per fiets onder invloed door Sas van Gent gereden. De man was behoorlijk dronken en toen hij op de duldende aard bodem was geraakt, bleef li\j machte loos liggen. Het fietstochtje kan sinds donderdag worden gerangschikt onder de .dure uitstapjes": f 80 of 8 dagen Lange vingers Aan het hoofdstuk .Lange vingers en gevolgen' werden enkele regels toege voegd. P. M. L. uit Sas van Gent had een onbeheerd brommertje gepikt en het uit voile vriendschap gegeven aan zijn buurjongen en vriend J J. van H. Deze wist dat het brommertje van dief stal afkomstig was, maar had het niet temin met een gevoel van innige dank baarheid ingepikt. Voor beiden waren eis en vonnis 100 of tien dagen. J. A. K. uit Renkum. die zijn vakantie aan de Walcherse kust doorbracht, had tijdens de springvloed (toen heel veel strandhuisjes en dure spulletjes vermeld werden) een buitenboordmotor van het strand meegenomen en in zijn ito meegevoerd Mr Lebret, (lie zei dat by waters nood en springvloed zeker geen mis bruik gemaakt mag worden van het ongeluk van een ander en dat ver grijpen in die omstandigheden Doorrijders L. A. M. N. uit Terneuzen had ander mans auto aangereden en verder niet op de afwikkeling gewacht. Na alle moei te die hij achteraf had gedaan om de zaait in het reine te krijgen, werd het voor hem f 80 voor de aanrijding en 100 voor het doorrijden (Eis: f 80 resp. 150). Ook J V uit Zierikzee was na een aanrijding doorgereden Na! een eis van f 25 voor de aanrijding eni 150 voor het doorrijden kreeg hij resp 25 en 75 Nog een doorrijde!. L. Sw uit West- dorpe. die bij het inhalen een botsing had veroorzaakt, meende hoewel zijn autonummer en de omstandigheden klopten, vol te moeten houden dat hij daar zelfs niet gereden had Uiteinde lijk kwam het er dan toch uit. Twee getuigen waren ter zitting aanwezig om Sw's ongelijk te verduidelijken. Mr Lebret kwam tot een eis van 100 voor de aanrijding en 150 met drie maanden ontzegging voor hel doorrij den zonder aangifte. .Die rijbevoegd heid willen we dan nog we) een keertje vergeten,' aldus mr Van Empel. die de boetebedragen stelde op resp. f 100 en 1 75 GOES Het waterschap ,De Brede Watering van Znid-Beveland' heeft een meerjarenplan voor wegverheteringenj opgesteld. Hel strekt zich uit over oen; periode van vijl jaar. te beginnen in I 1969. Het gaat om een streef plan. waar van uitvoering afhankelijk is als er vol doende subsidie wordt verleend in het kader van de verdelingsverordening we gen Zeeland. Het plan ziet er zo uit: o in 1969 de weg op de zeedijk tus sen Kattendljke en Wemeldingc in clusief de Reepvveg: de plannen zijn in voorbereiding. o in 1970 de weg tussen Wemeldin- ge en Yerseke via de Bonzijweg. Oostelijke Nieuwendijk en Breen- schedijk o in 1971 de weg in de poldei Bors-j I sele. vanaf de Moolweg. langs de 1 zeedijk tot aan de Noordnol, vervol gens over de Borsseledijk tor aan dc Weel weg: o in 1972 de weg tussen Krabben- dijke en Oostaijk via de Parallel weg en de Lapdijk. o in 1973 de weg tussen iVilhelmt-j napoldet en Wolphaartsdijk via de' Kaaidijk, alsmede een deel vaD 1e, Olzendedijk tussen Eerste Kruisweg en Middenweg in de Olzendepolder KAPKI.l.K Het assortiment hard fruit heeft gisteren op de Zeeuwse vei lingen een uitbreiding gekregen met twee gerenommeerde rassen. Bij de ap pelen was dat de Cox's Orange Pippin en bij de peren de Beurré Hard.v. Van Cox's Orange Pippin was het aan bod op de eerste dag niet bijster groot. Bij de veiling te Kapelle bedroeg het aanbod rond vijf ton. Voor kwaliteit l in de maat van 7» mm kwam een note ring tot stand van 51 tot 57 cent per kilo Voor kwaliteit 11 lag deze ruim een dubbeltje lager. De komende we ken mag nu een regelmatig ruim aan bod van Cox's verwacht worden, of schoon de oogst over het algemeen ma tig is Bij de Beurré Hardy is het tegenovergestelde waar Van du pere ras kan een goede oogst tegemoet wor den gezien In tegenstelling tot de overige pereras sen werd er voor de Hardy een redelijk goede prijs betaald Voor kwaliteit I in de maat van 65 mm en daarboven liep de prijs van 40 tot 48 cent en voor kwaliteit II van 38 cot 44 cent per kilo. VLISSINGEN In de lijntekenzaal van de scholengemeenschap Schelde- mond te Vlissingen wordt momenteel druk gewerkt aan het inrichten van een tentoonstelling ter gelegenheid van de reünie die ter gelegenhe.d van het 60- jarig bestaan van de school (de vroe gere rijks hbs) op 13 en 14 september; wordt gehouden. De expositie omvat I een groot aantal oude foto's van het' vroegere schoolleven, programma's vani schooluitvoeringen en dergelijke, terwijl ook een aantal oude prentbriefkaarten] van Viissingen te zien zijn. De ten-j toonstelling is opgezet door conrector L.i W. de Bree. die daarbij onder meer hulp! ontving van de heer M. P. de Bruin van het documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied en van tekenleraar G. J.! F. Naerebout. De entourage van de ten toonstelling is verzorgd door de heer Naerebout en zijn leerlingen. Onder meer hangen er een aantal magisch rea listische pentekeningen met smetdruk van Robert Maaskant. Op de foto: de heren De Bree (midden) en Naerebout (met sigaar) omgeven Idoor enkele leerlingen bezig met het inrichten van de tentoonstelling. (Foto: PZC). TERNEUZEN In de kantine van de Terneuzense Philipsves- tiging kunnen de leden van de .Alliance Frangaise'. afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, zich vrij dag 20 september te goed doen aan Franse kaas- en wijnsoorten en tevens luisteren naar Janïnej en Nico Knapper, die .chansons d'amouruit diverse periodes zingen. Dit is een van de notities in de dicht beschreven zakagenda van dc heer F. Simene) uit Terneuzen, sinds eni ge tijd voorzitter van de Alliance. AVe stonden op een gegeven mo ment voor de keus: de afdeling op heffen óf verder gaan met een nieu we opzet.' zegt hy. Het is het laat ste geworden. Met een nieuw be stuur heeft de afdeling volop plan nen gemaakt voor het komende win terseizoen. na een .stille periode' van zo'n anderhalf jaar. ,De belangrijkste oorzaken daarvan la- lagen Tn het vertrek van de vorige voorzitter, de heer Marvin en de secretaresse mevrouw Den Dekker.' vertelt de heer Simenel, na in het kort de doelstellingen van de in 1883 met steun van de Franse regering opgerichte alliance te hebben belicht Die liggen in hoofdzaak in het vlak van de cultuurverbreiding. .Overal ter wereld zijn comités werkzaam, de organisatie telt duizenden leden. In Terneuzen, waar men al een heel tijdje bezig is. ging het aanvanke- Lijk maar om een kleine groep be langstellenden. De afdeling dreigde op een gegeven moment in te sla pen, maar daar willen we nu beslist wat tegen doen.' Het nieuwe bestuur staat onder ere voorzitterschap van de heer A. Tho-, mas. Frans consul in Terneuzen en! naast de heer Simenel maken er de dames F. Sonino en L. Cornells (eer-j ste en tweede secretaresseen ir A Bos (penningmeester) deel van uit. .We willen de zaak breder op zetten.' aldus de heer Simenel. .Aan vankelijk was dit een Terneuzense afdeling, maar momenteel dragen we het predikaat Zeeuwsch-Vlaande ren. En dan de jeugd: die moet goed aan bod komen. Daarom hebben wei als adviescommissie naast het be stuur drie lyceumleraren (uit Hulst, Oostburg en Terneuzen) ingescha keld. Verder is de alliance blij met de medewerking van de gemeente Terneuzen en in het bijzonder de culturele adviesraad. Het feit dat we zijn opgenomen In het vouwblad van culturele activiteiten ls als het ware een bevestiging van ons be staan, zo heb ik het gevoeld En het programma, hoe ziet dat eruit? Naast de openingsavond met het echtpaar Knapper (er zijn ook diver se mensen van de landelijke allian ce en de ambassade uitgenodigd) is er tegen vrijdag 13 oktober een bijeenkomst gepland. waar dc cineast-volkskundige Pierre Ivanoff iets zal vertellen over de Majacul- tuur in Guatemala. Donderdag 14 november spreekt de psycholoog Maxim Chastalng over de psycholo gie van reclame en publiciteit: don derdag 9 januari behandelt de predi kant Pierre Gagnier de jeugdproble matiek en verdei worden er voorbe- -eidingen getroffen voor een reis naar de Gentse schouwburg waar men een opvoering door een Frans gezelschap wil bezoeken. De slotavond van dit seizoen valt op maandag 14 april, wanneer de schrij- ver-jurust Alexis Zoussman een cau serie houdt over Montaigne. Het ligt in de bedoeling dat er ook verga deringen komen in plaatsen buiten j Terneuzen en de jeugd kan als de plannen doorgaan terecht op! drie vrije discussieavonden in het Frans. .Mensen die denken dat ze het Frans! niet beheersen...' De heer Simenel noemde deze groep al, maar daarbij laat hy het niet. ,Ik ben momenteel in bespreking met vertegenwoordi gers van de ambassade over hei op zetten van een taalcursus, volgend seizoen. We willen gebruik maken van audio-vlsuele middelen, in sa menwerking met de docenten van de lycea uiteraard.' Overigens ziet de kersverse afdelingsvoorzitter (die van Franse afkomst is maar al twintig jaar In Nederland woont) juist in Zeeuwsch-Vlaanderen moge lijkheden voor deze kant van het Vandaag 7 september, de gehele dag. ZAAMSLAG FIAT 1800 65 COUPÉ 850 66 en 68 FLAT 1300 en 1300 FIAT 1100 FIAT 850 FIAT 500 en 600 PRIMULA VOLKSWAGEN 1500 CITROEN AMI SIM CA 1000 FORD CORSAIR Fa A. de Keijzer en Zn Z aamslag, tel. 01158-468. komen nier. iloor de lig ging van de streek, dagelijks in aan raking met buitenlanders en vooral met Franssprekende Belgen en Fran sen. Die ontwikkeling gaat nog wel verder met de groei van de Ëuro- markt. Maar ik stel bü het plannen- maken voor cursussen en dergelijke overigens voorop: er moet interesse, goodwill zijn...' En dan is de tele visie een geduchte concurrent van het alliancewerk Maar daarmee hield het bestuur rekening: Er zijn geen bijeenkomsten op woensdagen (een typische .voetbalavond') en tij dens de Olympische Spelen -. Een .vergeten categorie' waaraan de alliance in zijn nieuwe opzet aan dacht wil besteden, zijn de mensen die menen het Frans niet goed ge noeg te beheersen om mee te doen aan verenigingsactiviteiten. Meestal denkt men aiieeD maar het niet te kunnen Na een avond vergaderen valt het best mee Laten we voorop stellen dat de alliance door Neder landers gedragen moet worden, al zijn er uiteraard ook Fransen bij be- trokken.' Een enkelvoudig lidmaat schap kost 10 per jaar. een dub bel 35 en voor scholieren wordt een rijksdaalder berekend. SLUIS De raad van Sluis is1 donderdagavond eenstemmig ak koord gegaan met het preadvies van b en w over het ontwerp streekplan West-Zeeuwsch-Vlaan deren. Wel maakten de raadsleden van de gelegenheid gebruik om hier en daar nog een kanttekening te plaatsen bij de door het college ge dachte opzet. De lieer O. A. P. dc Miiliano (stadsbe lang) wilde graag weten hoc b en w hun opmerking motiveren dat. er in hel voorontwerp te weinig rekening is ge luiden niet dc situatie als gevolg van de laatste wereldoorlog. Burgemeester P. F. van Hootegem deel de ïn antwoord op zijn vraag mee. dat in het ontwerp niet voldoende tot uitdrukking komt dat Sluis als gevolg van de oorlog het pensionaat is kwijt geraakt, hetgeen een vermindering met 600 inwoners tot gevolg had Wie dit we) in ogenschouw neemt moet vol gens hem wel tot dc conclusie komen dat het inwonertal sterk Is gestegen, waarover het ontwerpstreekplan vrij wel niets meldt. Overigens betreurde de heer De Miiliano het. dat het pre-; advies in de kranten had gestaan. Hij vroeg zich af of het niet beter was dat, dit na behandeling door de raad was gebeurd. In onze moderne fabriek kunnen wij nog plaatsen VANAF 15 JAAR Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking hoog loon goede sociale voorzieningen busvervoer of afstandsvergoeding gratis bedrijfskleding kortingen op Philipsartikelen Informaties en/of aanmeldingen op onze zittings avonden te: AXEL: Maandagavond, café .De la Paix', Noordstraat 1, van 19.30 tot 20.00 HULST: Donderdag o s, café-restaurant ,De Bruyn', K. Nieuwstraat 13, van 20.30 tot 21.00 uur. TERNEUZEN: Iedere maandagavond, Philips Gloei lampenfabriek, afd. Personeelzaken, Haarmanweg 25, van 20.15 tot 20.45 Dagelijks 17.00 uui van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot op onze afdeling personeelzaken, mr F. J. Haarmanweg 25, Terneuzen. ,Alle stukken worden aaji de pers ge stuurd'. repliceerde de heer Van Hoote gem. nog aanstippend dat de raad toch ook kennis had kunnen nemen van het preadvies voor het in de krant kwam ,U hebt liet toch niet uitsluitend uit d> pers hoeven te vernemen Bij de behandeling van de aansluiting van Sluis op wegen van de eerste en tweede orde i waarbij slechts in een aansluiting op 1 punt is voorzien, ter wijl de gemeente juist een tweede door- fang van een weg op dc 3e orde bij int-Anna ter Muiaen wil) deed de heer De Miiliano de suggestie om alvast maar met de aanleg van een (voorlo pig eenbaans-) weg rond Sluis te be ginnen. Men heeft dan meer zeggen schap over de aansluitingen met de kom dan wanneer men het initiatief aan rijkswaterstaat over laat, De burge meester wilde deze suggestie aie zijns inziens buiten de behandeling van het preadvies lag voor kennisge ving aannemen, al wordt hij wel opge nomen in de notulen die ook naar Mid delburg gaan. De heer P. E. de Broeck (kath. lijst) concludeerde dat het plan geen uit sluitsel geeft over de vraag: wel of niet uitbreiden achter de kerk, waarover nog steeds geen defini tieve beslissing is gevallen Hij was overigens blij dat Sluis, met name in de Haven- en Marlapolder weer wat ruimte krijgt. De heer De Broeck vond het wenselijk dat b en w nu reeds met rijkswaterstaat contact opnemen over de aansluiting bij Sint-Anna ter Muiden. Hij zag als mogelijkheid on der meer een ongelijkvloer.se kruising of. wanneer dit niét realiseerbaar blijkt, een doorgang voorbij de brug over de Brugsevaart. g Bergruimten vanaf f 450. Schuttingen per vlerk. meter 9,50 Betonramen 341 x 75 cm 32,50. Uitgewassen grlndtegels. zeer mooi. Trottoirtegels in diverse mateD en opsluitbandjes. SAS VAN GENT St-Janstraat 19 of Zandstraat 105. Tel. 03157-21» BEKENDMAKING De dijkgraaf van het waterschap Axeler Ambacht brengt ter algemene kennis, dat in verband met de uitvoering van werken. het gedeelte van de Ameliawog, gelegen tussen de Batterijwcg en de Sulkerdyk, in de gemeen te Axel, met ingang van 2 september tot en met 1 december 1968 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer ais nood zakelijk zal blijken gesloten zijn voor alle verkeer, be halve voetgangers, in beide richtingen. Axel, 30 augustus 1968. De dijkgraaf voornoemd, P. van Hoeve. De aangekondigde ploegwedstrijd om het kampioen schap van West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die heden, zater dag 7 september te Zuidzande zal worden gehouden, is i.v.m. de weersgesteldheden tot zaterdag, 14 september 1968. Zelfde aanvangsuur, zelfde terrein. Ver. oud-leerlingen rmls, SchoondIJke. Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Am bacht maakt bekend, dat op lijsten met de namen van alle op de geldige opgaven gehandhaafde kandidaten voor de verkiezing van hoofdingelanden gedurende een week ter griffie van het waterschap (Burchtlaan 1 te Axel) ter inzage van de stembevoegde ingelanden lig gen. Uiterlijk binnen 14 dagen na het verstrijken van de termijn van tervisielegging kunnen schriftelijk bezwa ren bij het dagelijks bestuur worden ingediend. Het dagelijks bestuur voornoemd, P. van Hoeve, dijkgraaf. J. W. Kusee. griffier. Axel. 7 september 1968. Aanmelden Koninglnnelaan 8. Terneuzen. I emdprogramma van .Wielervaria' (bij lage Zèeuwsch-Vlaanderen Extra van vrijdag 6 september). De Benelux-prof- koer.H te Eede wordt namelijk vandaag I (zaterdag) verreden en start om 14 uur. De koers voor nieuwelingen en ads- TERNEUZEN Door een misverstand j piranten te Cadzand wordt zondag is er een fout geslopen in het week-l (morgen) gehouden. Aanvang 14 uur. SINT-JAN STEEN De wielrenner Frans Kisner uit Sint-Jansteen heeft de wegwedstrijd voor junioren te Melsele (België) gewonnen. H;j legde de 75 ki lometer af in 1 uur en 46 minuten. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door 19 renners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 28