Protest-actie tegen fabriek in Baarland Improvisatie bij start in chr. lts Middelburg D£ BILT Gs Brabant willen uitbreiding industrieterreinen bij Moerdijk zeeuws 2 Burgemeester: Persleiding in Schelde sluit luchtjes uit Alle kanten Anders niet Nieuwe weg tussen Sluis en Axelsedam vandaag in gebruik EVENTUELE VESTIGING SHELL-CHEMIE SPREEKT MEE OESTERKWEKERS a,s z*c'1 nu aan 008 presenteert KRIJGEN GELD ZO SNEL MOGELIJK De beste bril voor u Scbr^dte ALMANAK Das OPLEVERING CA FEBRUARI 1969 ATELIER IR MIDDELBURG-ZUID TREKT ER0RME BELARGSTELLIRG Vleeskeuring op Schouwen: principe voor samenvoeging Auto over de kop Bromfietser met beenbreuk het ziekenhuis in PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 VAKANTIEGANGERS VREZEN HINDER EN VUILE LUCHT .ONTWIKKELING NIET INDENTIEK AAN HET REIMERSWAALPLAN' BAARLAND Vakantiegangers in het recreatiegebied ,Schelde- Oord' bij Baarland halen bij voor baat al hun neus op voor de aan staande vestiging van de fabriek van Spyer-Brothers en Van de Vij ver uit Rijnsburg. Er is een pro testactie aan de gang, waarvan dej heer D. van Leenen coördinator is. Tegen de vestiging van de conser- venfabriek zijn intussen ongeveer vijftig vrijwel gelijkluidende bezwaren ingediend. ,Het is gedaan met de rust, de landelijke omge ving en de schone lucht, als die fa briek er komt', stelt de heer Van Leenen.Juist omdat bij Baarland lozing in open water mogelijk is via een persleiding, zal er geen ver ontreiniging optreden', is het weerwoord' van gemeente en di recteur D. C. van de Vijver. De conservenfabriek komt op een af stand van ruim een kilometer .ze venhonderd meter ten noord-oosten', wordt in een circulaire van tegen standers opgemerkt van .Schelde- Oord'. Men vreest sterke luchtveront reiniging van de fabriek die voorna melijk In de zomermaanden de uien ral verwerken. In 's-Gravenpolder staat ook een dergelijke fabriek. En daar wordt de lucht ten sterkste ver ontreinigd, zo zegt de heer Van Lee- brieksvestiging angstvallig stil probeert te houden om zo weinig mogelijk be zwaren te kunnen krijgen, wil naar de heer Van Leenen betoogt van twee wal letjes eten. .Aan de ene kant strijkt men voor honderd bungalows per jaar 40.000 erfpacht op en aan de andere kant levert zo'n fabrieksvesfciging na tuurlijk het nodige op'. Een Dungalowhuurder, de heer Naalden uit Breda is via via te weten gekomen dat er een fabriek komt op een steen worp afstand van het park- ,Ik verhuur mijn zomerhuis. Als ik straks geen huur ders krijg vanwege de stank dan ga ik naar de gemeente voor verhaal'. Mevr- Van den Brink uit Breda, die veertien dagen geleden twee bungalows kocht investering totaal 40.000 tot 50.000 was hoogst verbolgen over het feit dat de gemeente haar niet heeft ingelicht -- over de voorgenomen plannen van de fa- brieksvestiging. De heer Van der Leeden uit Rijswijk, 'n andere zomenvoningeige naar. kon de wijze van handelen door de •meerite ook allerminst waarderen. .Nu >mt 't plan als een dief in de nacht', zei hij. Men is niet van plan om het erbij te laten zitten. Volgens de heer Van Leenen zijn er vijf mogelijkheden te benutten om in beroep te gaan. ,En we gaan des noods tot aan de lu-oon toe'. Er zal een advocaat in de arm worden genomen, die een request zal opstellen. Maar er zijn al verschillende .viezigheidjes' waarover de heer Van Leenen namens de proteste rende vakantiegangers de gemeente zal aanvallen. Zo is hij onder meer van me ning dat de afkondiging ingevolge de hinderwet juridisch niet in de haak is. Vakantiegangers en verhuurders van zomerwoningen in het recre atiegebied Schelde-Oord' in Baar- land hebben bezwaren ingediend tegen de plannen om Icmgs de Westerschelde een conservenfa briek te vestigen: de fabriek komt op 1000 meter afstand te liggen en men vreest hinder en veront reiniging. Foto PZC). Schelde-Oord meestal uit. een ongun stige hoek komt. Andere bezwaren hebben betrekking op de geluidshin der dor het geluid van machines. De gemeente, die volgens de coördinator van de protestactie de zaken over de fa- ADVERTENTIE Commentaar van burgemeester N. W. van Llere: ,Ik heb in het begin ook gedacht, dat met de nieuwe fabriek het een met het ander zou kunnen worden afgebroken. Maar de directie Is bj| leden van gs, by het ET1, do PPD. de waterstaat, het waterschap en lit RIZA geweest. Van alle kanten is toegezegd, dat men de vestiging niet zou tegenwerken, maar dan on der 't beding, dat 't afval en 't water direct via een persleiding in het diepe vaarwater van de Westerschelde zou- Van de kant van de heer D. C. var Vijver kwam namens de directie Spyer Brothers en Van de Vijver de ver zekering, dat de presleidïng verontreini ging uitsluit. ,AIs we de vergunning voor spuiieidlng niet hadden gekregen, «a» ik niet gekomen', zo zei hy. De heer Van de Vijver wees" er voorts op, dat het niet gaat om de vestiging van een .uienfabriek", maar om een conser- vcnbodrijf, waarin uienverwerking maar een deel van de aktiviteit is. Men houdit zich ook bezig met de verwerking van onder meer aardbeien, rode bessen, fram bozen en augurken. De bezwaarschriften vond hij gevolg van .overtrokken angst van mensen die zeggen, dat hun eigen dom in waarde achteruit gaat en zich niet voldoende hebben laten voorlichten. De heer Van de Vijver: ,Ik ga met een blij gemoed naar de kroon...'. Intussen heeft de gemeente ook een paar brieven gehad \-an mensen, die een bezwaarschrift hadden ingediend, maar daarop terugkomen: een Rotterdammer bijvoorbeeld liet het college van b en w weten, dat hij er achter was gekomen, dat de fabriek een belangrijk stuk werk- genheid voor Baarland betekent en men alles zal doen om de verontrei niging te voorkomen, waarna hij ver klaarde zijn mening te herzien. En de heer I. A- van Royen uit Baarland die verhuurder is van een aantal woningen op Schelde-Oord' heeft de gemeente een blief geschreven, waarin hij de bezwa ren, me zijn ingediend weerlegt in een bezwaarschrift .dat zuiver het doel heeft u een ander geluid van een .Schelde- Oord-man' te laten horen...'. TERNEUZEN De nieuwe recht streekse weg tussen het. binnenhoofdj van de binnenvaartsluis en de Axelso dam te Terneuzen wordt vandaag (dins-: dag) opengesteld voor het openbaar ver-, keer. Deze. weg wordt aangewezen als DEN BOSCH voorrangsweg. l.et Moerdijkgebied als .ad.rg»-jg IT den lang, de «eg voertuigen le parks- schikt aan die van de Nieuwe Wa- J USÈ^aTddï ïïd^irlëfe l rldng van 50 km terweg en ook niet van eenzelfde ven v^u^ng^M Gs van Noord- wikkeld dat voorziet m een bruto op pervlakte van 2000 ha. waarvan 1400 ha uitgegeven kan worden. In een voorstel aan de provinciale sta-| ten vragen gs het streekplan voor de Westbrabantse riviermonden (vastge steld op 15 december 1967) partieel zo te wijzigen dat dit nieuwe industrie terrein erin opgenomen kan worden. Shell-Chemie In dit streekplan was voorzien in twee geldt een snelhek per uur, terwijl voor het "overige ge deelte de snelheid niet hoger mag ko men dan 70 km per uur. Het aanwezi- pad is een verlicht fietspad sers en bromfietsers. belang als die van het VVesterschel" keiijk zou zijn, maar die "toch ook j u:: binding niet de in dit gebied gevestig- Ministers tot kamerleden: debekken. In de toelichting bij een voorstel dat de aanleg van een nieuw industrieterrein van 2.000 ha by Moerdijk mogelijk moet ma ken zeggen gs,Wij willen duidelyk stellen dat wij de ontwikkeling zo- niet zien als een die vergeleken kan worden met een ontwikkeling, zoals wij die in de Westerschelde (Reimers waalplan) hebben ge dacht'. De door gs van Noord-Brabant voor gestelde uitbreiding van industrieter rein is naar alle waarschijnlijkheid inede geïnspireerd door de berichten over een eventuele vestiging van Shell Chemie bij Moerdijk. Gs: ,Met name bleek het reeds aanwe- j zige pijpleidingenstelsel dat direct oos telijk van Klundert het Hollandsch Diep kruist van grote betekenis. Voorts bleek 1 dat vestigingen van zulke met nam» chemische bedrijven grotere terrein oppervlakten behoeven en dat derhalve eei. industriële ontwikkeling nabij Moer dijk slechts van nut zou kunnen zijn in het kader van de in de nota ruimte- ltjke ordening n naar voren gebrachte uitstralingsgedachte als het gedachte industrieterrein een grotere omvang zou i kunnen krijgen. Gs zeggen het .van zulk een eminent belang te achten dat de reëele vestigingskansen die er nu blij- ken te bestaan, ook werkelijk benut j kunnen worden, dat wij ons voorstel len de bestemmingsplannen van de ge meenten Zevenbergen en Klundert. die hierop betrekking nebben welwillend te DEN HAAG De regering ver wacht, dat de ongerustheid van de oesterkwekers over de hun beloof de schadevergoeding binnen af zienbare tijd zal worden weggeno men. Dit zeggen de ministers Bak ker van verkeer en waterstaat, Witteveen van financiën en Lnr- dinois van landbouw eu visserij in antwoord op vragen van de kamer leden Van Bennekom (arp), Ter Woorst (kvp), Van Rossom (sgp) en Van der Peijl (chu). De volksvertegenwoordigers hadden zich 4 Juli met hun vragen tot de minis ters gewend, omdat er in kringen van oesterkwekers grote ongerustheid en onzekerheid bestaat over de uitkeringen die een tegemoetkoming moeten zijn in de door de oesterkwekers geleden scha de. Het vaststellen van de normen voor de uitkeringen, zo geven de ministers toe, is van het begin af aan een tijdro vende zaak geweest. Er is volgens hen echter geen vertraging opgetreden. Wel -**- er vertragingen geweest by het ver in van de voorschotten. De daaraan verbonden moeilijkheden behoren in middels tot het verleden, de ministers verwachten dan ook, dat er in de naaste toekomst op ruimere schaal dan voor heen voorschotten zullen kunnen worden verleend. De ministers zijn het niet met de vragen stellers eens, dat sommige voorschotten ver beneden de redelijke verwachtingen zijn gebleven. De bewindslieden kunnen niet zeggen wanneer alle schadegeval len zullen zijn geregeld. Zij beloven flink hun te best doen om alles zo snel moge lijk te laten lopen. Gs v •volgen: ,Wij zijn van mening ,bij Moerdijk dat de ontwikkeling nabij I gezien moet blijven als een afgelei de van de ontwikkelingen aan de Nieuwe Waterweg, terwijl wij aan de Westerschelde steeds een eigen standige ontplooiing hebben toege dacht. Aangezien het Noordbrabantse bestuur de ontwikkeling bij Moerdijk niet heeft voorzien is het nu tijd dat de .voorraad' industriegrond aanzienlijk wordt uitge breid. Er is nu in samenwerking van de ge meenten Zevenbergen. Klundert en Hoo- ge- en Lage Zwaluwe met medewer king van de technische diensten van de gemeente Rotterdam een plan ont- Fruitfee naar Westerschouwen Traditie getrouw zal de Zeeuwse fruit fee met haar hofdames op woensdag 18 september een bezoek brene-en aan Westerschouwen, Het trio, bestaande uit de dames A. v. Nieuwenhuijzen (Lepelstraat), L. Westrate (Hansweert) en T. Koole (Goes) wordt in de voor middag omstreeks 11,30 uur officieel ten gemeentehuize te Haamstede ont vangen. Na de lunch wordt het rusthuis .Duin oord' bezocht waar weer fruit namens de NFO en Pomona, dat beschikbaar wordt gesteld door de Coöp Tuinbouw veiling ,De Zuid-Hollandse Eilanden' te Rotterdam aan de bewoners wordt aan geboden. Hetzelfde geschiedt in het Zweeds rode kruis-ziekenhuis te Zie- rikzee, waar het gezelschap omstreeks 16.00 uur wordt verwacht. Kies uw montuur voor uw nieuwe glazen uit onze moderne collectie zo krijgt u de beste bril. OPTICIEN een naam in brillen leeuwse Gisteren was het een heel vreem de dag. Eigenlijk hadden we er voor moeten waarschuwen: we waren toen elf dagen verwijderd van vrijdag de dertiende. En dat- is uiteraard een heel vreemde dag. Waarom toch dat vreemde bijge loof. waarom toch die kwalijke reuk rond vrijdag, waarom toch die terughoudendheid voor het cij fer dertien T In bepaalde delen van het voormalige Neder la nds-l ndië ging men zoverbij de huisnum mering het getal dertien geheel over ie slaan. Je kwam van elf direct op vijftien aan, omdat het pand met het twijfelachtige num mer toch onverkoopbaar zou zijn. lm Nederland ziel men het trou wens wel in hotels: kamer 13 komt nauwelijks voor, dit vertrek is bij voorbaat een verliespost. Er beslaat, een aardig Engels ver haal, dat, zo menen wij, te lezen is geweest in ,Our Navy'. Het is ons echter nooit duidelijk gewor den of het blad het als een .waar verhaal' bracht of als anecdote. Maar het is, met vrijdag de der tiende in het verschiet, de moeite waard om eens op te halen. Om dat er tn een ver verleden grote tegenzin bestond onder de Engelse varensgasten om op vrij dag het zeegat te kiezen, nam de regering een kloek besluit: men zóu er iets aan doem. Met zette een nieuw schip op stapel, de Friday'. Op een vrijdag werd de kiel gelegd, op een vrijdag werd het schip gedoopt en op een vrij dag voer net voor de eerste maal uit. Achteraf vond men het toch een gelukkig besluit. Van de zoveel instanties was geweest, hebben b en w en de raad ook gezegd, dat we medewerking willen geven- Burgemeester Van Llere benadrukte, dat het college van b en w nog op bezoek is geweest bij enkele vestigingen van Spyer Brothers in Breda en Geertruiden berg, dat men daar van lucht- of waterveront reiniging .vrijwel niets' heeft bespeurd en dat er by navraag ook in andere gemeen ten met vestigingen van het bedrjjf geen klachten op dit stuk van zaken waren. De heer Van Liere: ,De fabriek hier Is niet te vergelijken met die in 's-Graven polder. Daar wordt op een binnenwater geloosd. Gs hebben juist gesteld, dat het I afvalwater e d in diep water, in de vaar- j geul moet worden geloosd, via een pers leiding'. De heer Van Liere wees erop, dat de raad een wijziging van het bestemming plan heeft vastgesteld om industriebouw mogelijk te maken en dat gs vooruitlo pend op de goedkeuring van dit plan al machtiging hebben verleend voor geven van de bouwvergunning. W verwijt van de inzenders van de bez schriften betreft, dat men de industrie vestiging heeft stilgehouden: ,We heb ben gewoon zoals dat hoort die pu- bllkatles verricht, die wettelijk voorge schreven zijn', aldus secretaris Evertse Burgemeester Van Liere tenslotte: ,We hebben een tijdje geleden een bijeenkomst gehad met de eigenaren en gebruikers van de omliggende gronden. Er is toen tekst en uitleg gegeven en geen van die mensen heeft bezwaren ingediend. Ik vind deze actie eigenlijk een misselijke streek. De mensen zijn helemaal niet bij de gemeente geweest om hun licht op te steken. Ik zal ze met alle plezier ont vangen. Vrijdag heb ik zitting voor de hinderwet. We zullen proberen de be zwaarden bij elkaar te krijgen en dan de zaak een keer uit te praten, zoals wij bij de grondeigenaren ook hebben gedaan' GEBOUW NOG LANG NIET GEREED, MAAR SCHOOL HAD LOKALEN BROODNODIG Wegenplan 1969 in alg. vergadering Vrije van Sluis OOSTBURG In de vrijdag te houden algemene vergadering van het water schap .Het Vrije van Sluis' legt het dagelijks bestuur de vergadering het wegenplan voor 1969 voor. Men heeft het plan om weggedeelten, al of niet met overheidssubsidie, te verbeteren over een totale lengte van 13.745 me ter. Deze totale lengte is verdeeld over verschillende districten, waarbij er in de eerste plaats vanuit is gegaan, dat zoveel mogelijk de landbouwbedrijven aan een weg met een gesloten weg dek dienen te komen. Van de genoemde 13.745 meter komt 1850 meter voor op het zogenaamde quartaire wegnet, 8280 meter op het met de cultuur technische dienst in Zeeland in 196" wegen. Zo mogelijk zal men in l»oy ook overgaan tot aanleg en verbete-i ring van het gedeelte quartaire weg Sluts-Herlle vanaf de Blauweweg tot Hetlle, ter lengte van 3022,55 meter, en de Oosthavendljk ln de Isabellapol- der, ter lengte van 2238 meter. Heti dagelijks bestuur vraagt de ver gadering voorts machtiging om gedu rende het jaar 1969 naar behoefte een of meer kasgeldleningen te doen tot een maximumbedrag van 2.500.000. De agenda vermeldt verder een aantal; aankopen van perceeltjes grond ten be hoeve van wegverbeteringen en ver beteringen van waterleidingen, een aan- tal verkopen van perceeltjes grond en| uitgiften in erfpacht, enkeie ruilingen van stukjes grond en tenslotte enkele administratieve agendapunten. MIDDELBURG Met veel im provisatietalent zijn maandag de lessen in de nieuwe chr lts in het. uitbreidingsplan Klarenbeek te Middelburg van start gegaan. Hoewel dit nieuwe gebouw, het eerste teken in dit op stapel ge zette Middelburgse stadsdeel tussen de Noordweg en de sport terreinen, nog lang niet klaar is, iiebben de leerlingen toch al een deel van de praktijklokalen in gebruik genomen. Dat was no dig, omdat de noodschool, die is ingericht in de oude school C aan het Cellebroersliof, veel te klein geworden was. Maar zo dra de jongens en hun leraren de nieuwe lokalen verlaten heb ben staan er onmiddellijk tim merlieden, schilders en elektri ciens gereed om de leslokalen verder gereed te maken. Het zal nog wel tot februari van het volgend jaar duren voordat de nieuwe chr lts opgeleverd zal wor den. zo vernacht directeur A. Rid- dersma. Overigens is hij toch wel meer dan tevreden over de snelle bouwvorderingen van zijn nieuwe school: in een klein jaar zal de school, die in systeembouw is opge trokken en in hoofdzaak bestaal uit staalconstructie, van de -grond geko men zijn, terwijl dat via de traditio nele bouw toch nog altijd 2>/2 jaar zou hebben geduurd. In eerste instantie worden de ko mende weken de twaalf prakfijkloka- len afgebouwd en afgewerkt. Vier er van zijn in zoverre gereed, dat er ai les gegeven kan worden. De brug klas heelt voorlopig bezit genomen van een timmerlokaal. In een ander lokaal worden de machines al uitge pakt, terwijl in een derde lokaal dat voor bankwerken voorlopig de kantine voor de leerlingen wordt ngericht. gordijnen (van de ramen) dicht zijn Intussen wordt achter het praktijk deel van de school (dat voorlopig is .afgescliot') ook druk gewerkt. Daar krijgt de grote kantine van 28 by 14 meter al contouren. Deze zaal wordt uitgerust met een podium en kleedkamers, zodat er ook toneel voorstellingen en concerten gegeven kunnen worden. Directeur Riddersma denkt hierbij onder meer aan inscha keling van de stichting jeugdcon- certen. waarvan de programma's zo is de ervaring van de heer Rid dersma uit een vorige werkkring in Friesland uitstekend aanslaan bij de leerlingen van technische scholen. Verder komt tussen praktijk- en theoriedeel de ingangspartij voor de leerlingen alsmede een ruime hal. Naast het administratief ge deelte omvat het theoriegedeelte van de chr lts die zeer ruim van opzet is en modern ingericht zal worden zeven theorielokalen en cjirie tekenzalen. Ook aan de lichaamsbeweging van de leerlingen is in ruime mate aan dacht geschonken. Er wordt momeii- gnng aan de school vastgekoppeld wordt, terivyt naast, de turnzaal een sportterrein zal worden aangelegd. PROCESTECHNIEK De chr lts heeft thans vier (brug) le klassen en drie vakrichtingen: me taalbewerking, timmeren en elektro techniek. In de toekomst willen be stuur en directeur van deze thans 170 leerlingen tellende school ook probe ren motorvoertuigentechniek er bij te krijgen, terwyl ook geijverd wordt voor de vakrichting procestechniek, waarmee men met name de chemi sche industrieën van dienst zal kun nen zijn. Directeur Riddersma ver wacht, dat omstreeks 1970 de nieuwe vakrichtingen ingevoerd kunnen wor den, hetgeen wellicht ook het geval zal zyn met het ito-onderwijs, het in dividueel technisch onderwijs. MIDDELBURG Een deel praktijkgedeelte van lts. (foto PZC). MIDDELBURG Woensdag a s wordt er in het voorlopige verenigingsge bouw Het Zniderbaken in Middel- rt met een jeugd- 1 kinderen tussen 6 ZIERIKZEE Het algemeen bestuur van de vleeskeuringskring Zierikzee heeft in principe geen bezwaar tegen een samenvoeging van de vleeskeu- ringskringen in Midden- en Noord-Zee land. In dit geheel zouden dan Ylisslngen, Middelburg, Goes, Kruinin- gen, Tholen en Zierikzee worden opge nomen. Het Schouwsc bestuur toonde zich daar maandagmiddag ln het Zie- rlkzeese stadhuis geen tegenstander, maar wilde wel nog nader worden ge ïnformeerd over de financiële en orga nisatorische consequenties. Het pun.t kwam aan de orde bij de in gekomen stukken, waarbij een brief zat rond de samenvoeging van keu ringsdiensten en de aanpassing van vleeskeuringsdiensten aan de EEG- voorschriften. Een en ander ia met name noodzakelijk in verband met de EEG-regels, die een verzwaarde keu ring van vee en vlees met zich bren gen. Voor volgend jaar zal het bestuur zich ook bezinnen over een verhoging van de keurlonen, met 40 of 50 procent. Tn verband met de gestegen salarissen en andere algemene kostenverhogingen is voor 1969 namelijk een bijdrage van gemeenten geraamd van "21.0.00. 1967 was dat 6000. Het algemeen bestuur stelde de begroting vast, waar bij besloten werd de verhogingen van hét keurloon nader in studie te nemen. Men ging voorts nog akkoord met een begrotingswijziging, die verband hield met de huur en inrichting van het nieu we invoerkeurlokaal in Brouwershaven dat deze zomer in gebruik is genomen. AXEL De Axelaar M. H. uit maan dagmiddag omstreeks kwart over vijf met z(|n personenauto over de kop gesla gen. Het ongeval gebeurde op de provin- claleweg Terneuzen-Axel, ter hoogte van Vaartnvijk. H. kwam niet zyn voertuig terecht in een langs de rijweg gelegen sloot. Hel ongeluk ontstond toen de lieer H. een voor hem rijdende auto wilde pas seren juist op het moment, dat hij werd haald door een Belgische automo- de heer R. A. W. uit Antwerpen. Er volgde een botsing, die voor H. de ge noemde gevolgen had. Hij werd aan het hoofd gewond en moest zich onder be handeling stellen van dokter C. A. Schilt- man uit Axel. MIDDELBURG Met een gecompli ceerde rechteronderbeenbreuk is de Mid delburgse bromfietser D. van A. gister middag omstreeks 5 uur ln het Gasthuis terechtgekomen, nadat liy op de split sing Koepoortbrug-Nieiiwe Oosterse- straat-Koepoortlaan in botsing was ge komen met een personenauto, bestuurd door W- de V. uit Oostburg. De bromfietser had, komende van de -tlaan, geen voorrang gegeven aan de uit de Nieuwe Oostersestraat ge komen auto. Van A. reed met zijn rech- teiromderbeen tegen de bumper van de auto. Per ambulance moest hij naar het Gasthuis vervoerd worden. De auto en de bromfiets werden lidht beschadigd. CONSTANT Constant donker is het in het praktijk-instructielokaal. dit om projecties mogelijk te maken. Om de jongelui zich wat beter op hun gemak te laten voelen worden in dit .duistere' lokaal gordijnen aan gebracht: het lijkt aan net of de on 12 jaar. Het is een initiatief van 't Trefpunt en de wykvereniglng Zuid. Het jeugdatelier wil elk kind tegemoet komen in zijn natuurlijke drang om zich te uiten in het werken met I verschillende materialen zoals pa- pier, hout, gips, krijt, vert enzo- I voort. Daarboven wil het atelier da kinderen inzicht geven in. de vel» verschillende technieken en moge- lijkheden, die liggen opgesloten in het werken met deze materialen. Elke week biedt het programma weer een andere techniek en andere mo gelijkheden. Naderhand mogen d« kinderen zelf kiezen wait ze graag willen doen. Het programma omvat tekenen verven, stempelen (met aardappel, kurk of lucifer) werken met papier, mozaïeken, krastechnie- ken en het maken van maskers. Jeugdleider P. E. Hooijer van 't Tref punt heeft reeds 240 aanmeldingen van belangstellende kinderen gekre gen. Hoewel hij bijzonder verheugd is over een dergelijk grote opkomst, schept dat toch ook problemen. De ruimte in het Zuiderbaken is slechts berekend op 20 tot 25 kinderen. Er verdeeld in bepaalde leeftijdsgroe pen. die elke dag van de week aan bod komen. AUTOMOBILIST UIT BOCHT TE YERSEKE: SLEUTELBEEN GESCHEURD YERSEKE In de Julianastraa.t t» Yerseke reed C. C. de J. uit Kruinin- gen met zijn auto tegen enkele be tonnen paaltjes. Hij liep hierbij een gescheurd sleutelbeen op. Zijn wa gen werd zwaar beschadigd. FIJNPROEVERS NAAR ZIERIKZEE ZIERIKZEE. De fijnproever* komen dinsdag 10 september naar Zierikzee. Dan wordt daar gehou den de .Journée de frnits de mër', het best te vertalen met ,de dag van het zeebanket', de dag wordt georganiseerd door de Alliance Gastronomique Neêrlandaise, een groep van negentien restaura teurs, die zich ten doel stelt iet» te doen tegen de vervlakking van de fynproevery en tegemoet te ko men aan do wensen van al diege nen, die de gastronomie een goed hart toedragen. Dit jaar wordt door de alliance aandacht besteed aan vis- en vis- serijprodukten. reden genoeg om naar Zierikzee te komen. Het pro burgemeester D. W. Kastelijn in het stadhuis. Om elf uur worden daar korte inleidingen gehouden door de heer E. Hastrich, voorzit ter van de AGN over de doelstel lingen en door drs D. J. van Dijk, de voorzitter van het produkt- schap vis- en visserijprodukten. Om twaalf uur biedt de gemeente een drankje aan. Van half twee tot vijf uur is er in restaurant, ,Het Poorthuys' een apéritief en een lunch-dinatolre. ADVERTENTIE I UITDEUKEN EN SPUITEN 1 IS SPECIALISTENWERK VAN DER V.ISSINGEN.'.Fdlson», Hel adres voor bil 35, Telefoon het betere 1184) 2951 erk HET WEER IN EUROPA Athene, half bewolkt Barcelona, onbewolkt Bordeaux, half bewolkt Helsinki, licht bewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Lissabon, half bewolkt Locarno, geheel bewolkt Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, regen Madrid, zwaar bewolkt Malaga, onbewolkt. Mallorca, onbewolkt. Münohen. zwaar bewolkt Nice, regen Parijs, zwaar bewolkt Rome. licht bewolkt en, onbewolkt Zurich, geheel bewolkt 30 graden 26 graden 20 graden 24 graden 31 graden 22 graden 22 graden 25 graden 15 graden 25 graden VERWACHT... ZUIDOOSTELIJKE WIND DE BILT Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige zuidoostelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als maandag. ZON EN MAAN 4 september Zon op 05.56 onder 19.20 Maan op 18.54 onder 02.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2