Autokerkhoven in Zeeland L. Everse liep in Steinmark Nickie Trend in een Byzantijns silhouet Afscheid de heren Fr. de Groote en C. J. van Drongelen LANDMACHT GEEFT VOORLICHTING IN VIER PLAATSEN IN ZEELAND BOUTIQUEM0DE VAN EIGEN BODEM J. van Buyten 25 jaar bij waterleiding ,Zeeuwsch- Vlaanderen' ins?™SS ss? <&zxïs^" *2. v,sl r, eSSaïss F™ ttasRüsu& ïe sx LEES DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 SEPTEMBER 19Ó8 HOEK Do heren Fr. de Groote en C.| J. van Drongelen namen tijdens een daartoe vrijdagavond door het gemeen-j tebestuur belegde bijeenkomst in de gemeentelijke gehoorzaal te Hoek af- seheid van het gemeentepersoneel we gens het hereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer De Groote trad op 1 december 1920 in dienst van de gemeente als bo- de-meteropncmer (de gemeente had in die tijd een eigen centrale.) De laatste jaren was hij gemeenteontvanger, «•nemend secretaris en ambtenaar burgerlijke stand. De heer Van Drongelen kwam op 16 maart 1951 in gemeentedienst na in het voormalige Nederlands Idndië be- stimrsfuneties te hebben bekleed. De bijeenkomst werd geopend door waarnemend burgemeester J. v. d. Peijl. Hij memoreerde een en ander uit de loopbaan van de twee heren. De heer De Groote diende 4 burgemeesters en enige waarnemend burgemeesters en was vele jaren een stimulerende kracht :n het Koekse verenigingsleven (pen ningmeester v. d. zangvereniging en secretaris van de voetbal- en muziek vereniging). Hij noemde de heer De Groote een vraagbaak voor velen. De opeenvolgende mutaties in het bestuurlijke appi raat van de gemeente vervulden hei met zorg. maar hij hoopte dat de jonge te hebben gehad aan beide heren dankte hen voor de prettige en leer zame samenwerking. De heer A. Breepoelbood als voorzitter van de commissie van bijstand waar van de heer De Groote secretaris was een enveloppe met inhoud aan. De heer J. \*an der Lijke hoofd van de openbare lagere school draaide de rol len om en betaalde als symbool van dankbaarheid aan de heer De Groote Hulpactie Biafra BAARLAND Ln Baarland is voor d; hulpactie Biafra 233,50 opgehaald. Slot uan paitina 1 een speciale wetgeving is die het pro bleem van de autokerkhoven en der gelijke regelt. De NV Nimeta te Vlis- singen beschikt over een knipmachi- ne. die oude auto's in stukken knipt. Deze firma vernietigt zowel auto's voor .handelaren als "voor de politie. In het laatste geval betreft het over het algemeen autowrakken die langs de openbare weg zijn aangetroffen. Het resultaat van dit knipwerk gaat bijvoorbeeld naar de hoogovens. De NV Nimeta heeft het plan om binnen twee jaar een grote pers naar Vlis- singen te halen. Ontsierend .Een autokerkhof is altijd ontsierend', is de mening van de gemeentesecre taris van de gemeente Philippine. De ze gemeente bezit zo'n opslagplaats aan de provinciale weg naar Drie kwart. Dit terrein draagt een ontsie rend karakter, maar er is beplanting aangebracht en de secretaris spreekt dan ook de hoop uit dat het in de toekomst beter zal worden. Een mo gelijkheid om dergelijke terreinen tot een minimum te beperken lijkt hem een rijdende kraakinstallatie. In Hoedekenskerke noemt men het zich aldaar aan de provinciale weg bevindende autokerkhof niet direct opvaliend. Er worden van genieen- tezijde dan ook geen maatregelen ge troffen om liet terrein meer onzicht baar te maken. Naar verluidt wordt het terrein zelfs uitgebreid. De gemeentesecretaris van 's-Heer- Arendskerke is niet te spreken over het autokerkhof te 's-Heer-Hendriks- kinderen, dat vooral vanuit de trein duidelijk zichtbaar is. Ondanks het verzet van het gemeentebestuur zou door gs toch goedkeuring zyn ver leend tot de aanleg van dit terrein. Het is vooral minder aangenaam om dat het middenin een bestemmings plan ligt. Op de vraag of de gemeente van plan Is hier iets aan te doen. Automobilist reed voetganger aan in de Kaaistraat te Yerseke werd de voetganger H. H. aangereden door de automobilist J. M. De voetganger liep MIDDELBURG ,Dit is het zwaarste parcours, dat ik ooit gelopen heb,' zegt de heer L. Everse uit Middelburg de 3-daagse wandeltocht in omgeving van het 19.000 inwoners tel lende Oostenrijkse stadje Knittelfeld in Obersteinmark. En dat «41 wel wat zeggen voor een doorgewinterde wan delaar, die al duizenden kilometers on der de schoenzolen heeft .doorgedraaid.' Maar de Oostenrijkse tocht was voor deze Middelburgse wandelaar dan ook een bijzondere: het was een zware bergsportwandeling, nog net geen .kletteri-tocht. .Het was veel en veel zwaarder dan de Nijmeegse vierdaagse of dan de wan deltochten, die ik in Israël heb meege maakt', verzekert de heer Everse. Don derdag, vrijdag en zaterdag jl klauter de hij met tegen de 1100 andere deel nemers de berghellingen op en af, over afglijbanen van bomen, over grote ste nen over spiegelgladde dennennaaldta- pijtén, waarbij hij zich meermalen aan boomtakken tegen de hellingen moest optrekken. Op alle drie de dagen was het hoog ste punt op ongeveer 1700 nieter gelegen. De eerste dag was het tra ject 37 kilometer lang, de tweede dag 33 kiolmeter en de derde dag 32 kilometer, 's Morgens om vijf uur gingen de deelnemers op pad om dan omstreeks drie uur in de middag in Knittelfeld terug te ke ren. De beloning, die de heer Ever se er mee verdiende was een bron zen medaille met een oorkonde. De Nederlandse afvaardiging was de grootste: 243 man, onder wie behalve de Middelburgse wandelaar nog twee Zeeuwen. Behalve de Oostenrijkers na men er Zwitsers. Duitsers. Engelsen, Tsjechen. Italianen, alsmede een Cana dees en een Hongaar aan de tocht deel. De bevolking leefde, zo vertelde de heer Everse, enthousiast met de wan delaars mee. Boeren hadden zelfs ge deelten van hun schuren ingericht als rustplaats, terwijl ze voor een zacht prijsje boterhammen en melk verkoch ten. De intocht op de laatste dag viel letterlijk en flguurliik in het water; het regende pijpenstelen, maar dat kon de Indrukken over deze tocht door de fraaie Oostenrijkse natuur niet verdrin gen. ,Wat kunnen Het autokerkhof bij Serooskerke in de gemeente Vcere ligt een tamelijk eind van de openbare weg af, maar volgens de gemeentesecretaris van Veere is er toch onvoldoende begroei ing. Deze zaak had reeds de aandacht van het gemeentebestuur voordat mi nister Schut waarschuwend de vin ger ophief. Men blijft dan ook waak zaam en hoopt er in de toekomst iets aan te kunnen doen. De auto-opslagplaats in de ge meente Hontenisse aan de weg tussen Hulst en Perkpolder draagt een duidelijk ontsierend karakter, maar er zijn onderhan delingen gaande en men is bezig met het aanbrengen van beplan ting, zodat de gemeentesecretaris hoopt dat het terrein over enige tijd aan de bepalingen zal voldoen. Ook de gemeente Cllnge beschikt over een autokerkhof in de buurt van het Zeegat, maar dit is vanaf de weg niet direct zichtbaar en de gemeente secretaris meent dan ook niet dat dit terrein storend werkt in het land schap. Het autokerkhof tussen Oostburg en Draaibrug in de gemeente Aarenburg wordt door begroeiing aan het ge zicht onttrokken, zodat men zich ook daar weinig zorgen behoeft te ma ken. Bij Kerkwerve in de gemeente Mid- denschouwen ligt tenslotte nog een terrein waar zo nu en dan weieens een oude autobus of iets van dien aard heeft gestaan, maar dat nu niet direct is aan te merken als een auto kerkhof. Zo te zien is Zeeland dus niet ver schoond gebleven van de pu slag die autokerkhof heet, zijn totaliteit bezien en in vergelij king met andere Nederlandse provin cies valt het allemaal nog wel mee. Veel en vlot bont gelen nog jaren samen te mogen 1 ken in het bestuur van de afdeling Hoek in het Nederlandsche Roode Kruis. De heer A. L. de Groote dankte zijn vader voor het vele dat hij hem had geleerd. De beide heren dankten voor dit onver wachte huldebetoon en de vele geschen ken. De heer De Groote ontving van het gemeentebestuur een verrekijker en de heer Van Drongelen werd be dacht met een enveloppe met inhoud. Voor de beide echtgenoten waren er bloemen. Het gezelschap bleef hierna nog geruime tijd gezellig bijeen. Voor de aanvang van de bijeenkomst had het muziekgezelschap ENZK de schei denden een serenade gebracht, us niet ver-| T in vergely-1 1 1« GOES Wie interesse heeft in de landmacht, wie idee heeft om tech nisch speciaüst in het leger te wor den of wie wil weten hoe hij uitstel kan krijgen voor de militaire dienst; die kan deze week in verschillende plaatsen in Zeeland terecht in het; mobiel informatiecentrum van de koninklijke landmacht. Maandag, heeft de wagen in Goes gestaan,] vandaag dinsdag staat hij in! Middelburg, woensdag in Oostburg j en donderdag in Hulst. De opperwachtmeester A. van Doorn, sergeant-majoor J H. Gerrets en de chauffeur van de wagen, korporaal eer ste klas A. R. Versteeg staan op die da- it err van 's morgens ongeveer tien uur :ot 's avonds acht uur met het mobiel informatiecentrum in het centrum van die plaatsen om antwoord te geven op alle vragen, die door iedereen kunnen worden gesteld over dienstplicht, de keuring, de welzijnszorg in het leger, de mogelijkheden tot studie tijdens de diensttijd en de beroepsverbintenissen in liet leger. .Het informatiecentrum is niet bedoeld Ontwerper Frank Govers liet zich inspireren door het oude Rusland in zijn .Silhouette Byzantique'. In een entourage van zlgeunermuziek, kaarsenlicht, dia's van prachtige ikonen draafden twaalf mannequins vlot af en aan met schattige manteltjes met veel bont aan kragen zomen en mouwen, gecompleteerd met hoge glanzende laar- en bontmutsen. Leer Ln alle verwerkingen, maar meest tot vlotte jassen en ensembles, was er ook volop en hoera, naast veel zwart een scala van vrolijke kleurtjes: hel derrood, een warme kleur geel, groen, wit en nogal wat paars. In kleding AMSTERDAM VLISSINGEN Het nog maar een half jaar oude confectie-boutiquemerk Nickie Trend van eigen Hollandse bo dem is ook met de wintershow weer goed voor de dag gekomen. Instructief vogelweekeinde HAAMSTEDE Een aantal leden de koninklijke Nederlandse natuurhis torische vereniging bracht dit seizoen twee instructieve weekends op Schou wen door. Allereerst kwamen de strandliefhebbers aan hun trekken en in het afgelopen weekend konden de vogelliefhebbers hun hart ophalen. Het gezelschap, ongeveer 60 personen groot, stond onder leiding van prof dr D. M. de Vries en logeerde in het bungalow park Molenhoeve' te Rencs.se en ge deeltelijk ln hotel Bom te Haamstede. Onder auspiciën van het contactorgaan voor vogelstudie en in nauwe samen werking met de vogelwacht Schouwen- Duiveiand werd een programma afge werkt van lezingen en excursies. De excursies naar de Schouwse inlagen stonden o 1 v de heren J. Kristelijn en J. Viergever, beiden bestuursleden der vogelwacht. Zaterdagavond hield de heer Viergever een lezing met dia's over de vogels van Schouwen. Tijdens de excursies werd vooral aandacht be- d aan de trekvogels, die nu al naar het warme zuiden vertrekken. Rij kspostspaarbank Op het hulppostkantoor werd over de maand augustus aan de rijkspostspaar bank ingelegd met 34 handelingen 8892,58; uitbetaald met 17 handelin gen 5644,33. Een nieuwe rekening werd er uit gegeven. Nickie Trend houdt het op een rok- lengte even boven de knie met wat maxiwerk in het jassengenre. Jurk jes hebben vaak heel lange man chetten met veel knoopjes, de schou ders zijn vaak hoog mgezet. Vak werk met ruiten in jurken bermuda pakjes, plooi- en klokrokken. Er was een set witte jurkjes met rocle broderie naar byzantijns voorbeeld. Keus volop voor wie een feestelijk gewaad of makkelijke huiskleding wil. TERN'EUZEN Maandag vierde de lieer J. J. van Buyten zyn 25-jarig dienstjubileum by de NV Waterlclding- maatschappy .Zecuwsch-Vlaanderen'. iOp 1 -september 1913 werd de heer Van Buyten aangesteld als incasseerder-rae- teropnemer voor de gemeente Vogel- w aarde. Hy had ziel nen als een yverig c dewerker en werd met ingang van 1 ja nuari overgeplaatst naar Oostburg, waar hy belast werd met de meteropna me, incasso en aquisitie in geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Thans is hij werkzaam op de afdeling verbruiksad- ministratie op het hoofdkantoor te Ter- neuzen. Maandagmorgen werden de jubilaris en zijn echtgenote gefeliciteerd door de heer J. Mijs, president-commissaris, ir P. Stoter, waarnemend directeur, me vrouw Stoter, mr -M. Pek. hoofd perso neelszaken. en de heren Bot. Van me en Nuytinck namens het personeel. Die ochtend waren er ook reeds enige fraaie bloemstukken bezorgd van raad van commissarissen, van de direc tie en van het personeel. De waarnemend directeur dankte de heer Van Buyten voor het vele werk dat hij voor de maatschappij heeft ver richt en speldde hem vervolgens het gou den insigne op en overhandigde hem de Avondpyama's met wijde pijpen, niekbroekpakken, en kleine jurkjes voor het cocktailuur met veel plissé- laagjes over elkaar heen. Voor de avond toch nog wat geschitter met pailletten, maar voor het merendeel mag het bor duursel de feestelijke toets geven. Ma- u-." e" «vei"fia teriaal is jersey, fluweel en flinterdun- p 9 gratificatie, ne stoffen, de lengte blijft even boven zl-!9 dankwoord besteedde de heer de enkel. De enkele avondmantel die Yan pnder ineer aandacht aan werd geshowd valt tot op de grond. e moeilijke taak die hij direct in het Voor overdag alles hoog gesloten. be?'" Vftn zlf" dienstverband had te ver- 'i nvonris kpiirtfr oocno-iSn mnrip ar.- vullen, in verband met het door de oorlog ter is- veel veel lan^e mouwen dei en. Gedurende zyn dienstpenode NloH. Trend bomrfe ren total-lookrol-1™»"W™1 een 100 Icctie op - japonnen, mantels Hoeden. 5r™» tmten 'tOUS »"«- "ooföeKkd"nÏ ziin alom ïn den ande rijgbaai namiddag werd in lunchroom Pouwer te Bij de toto: Vlotte manteltjes, rijkelijk SgSf e^rtSS" afgezet met bont voor een prijs die hel coilegas en vnenaen- overwegen waard is. om reclame te maken voor de land macht', stelt opperwachtmeester Vat Doorn. ,Het is niet zo van zorg dat j? erbij komt, maar we geven inlichtingen over alles wat men maar wil weten, ook over mogelijkheden om uitstel t« krijgen bij voorbeeld'. De bus, waant men inlichtingen kan krijgen is uitge rust met filmapparatuur en projectie- apparaten en men kan er folders krij. gen, die betrekking hebben op zaken van de landmacht. Een belangrijk deel van de informatie is toegespitst op d! mogelijkheden om technisch specialist te worden bij de landmacht. Of het over het algemeen een beetje loopt in de bus? Opperwachtmeester Van Doorn. ,Dat verschilt veel van plaats tot plaats. We hebben gemerkt, dat bij. voorbeeld in Tilburg veel interesse waa, Je zit dan in een plaats, waar de werk loosheid zich doet voelen'. De gesprekken die in de auto kunne* worden gevoerd, worden als men da: wil gevolgd door een bezoek van eec van de mensen van de landmacht aan huis. Daar wordt dan nog eens uitvoe riger op de zaken Ingegaan. Op de foto: het mobiel informatiecen trum van de landmacht op de Grote Markt in Goes. (Foto PZC) Rectificatie Tot onze grote droef heid is heden, geheel onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve broer, zwager en oom in leven deurwaarder te Oostburg echtgenoot van E. S. Bruijnooge eerder weduwnaar van M. Versprille Oostburg; J. Brakman- v. d. Vjjver Rotterdam: P. W. Brakman J. L, Brakman- Matthijsse en kinderen Amersfoort: A. J. Bruijnooge J. J. Bruynooge- de Winde Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje WILLEM FREDERIK (Wilfred) J. D. Verhage T. Verhage-Kesteloo Gert-Jan Peter Grijpskerke, 31 aug. 1968 Burg. Bouwmanstraat 15 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde broer, zwager en oom op de leeftijd van 62 jaar. Yerseke: Wed. K. Grootjans van Iwaarden Wilhelminapolder: Jac. Grootjans M. Beenakker Krabbendijke: Wed. C. van Iwaar den Grootjans Goes: C. Beeke-Grootjans M. Beeke Neven en nichten Kruinlngen, 1 september 1968. Heden nam God uit ons midden weg, onze innig geliefde man, vader, grootvader, overgrootvader en broer CORNELIS CHAREL CAPPON echtgenoot van Jacoba Traas eerder echtgenoot van Catharina Geschlere op de leeftijd van 79 jaar. Heinkenszand: J. Cappon-Traas Goes: J. van Oosten-Cappon M. van Oosten Heinkenszand: K. Cappon C. Cappon-Dieleman W. Boudewijn-Cappon F. Boudewyn I. Cappon C. Cappon-Louwerse T. v. d. Does-Cappon H. v. d. Does Lewedorp: E. Cappon Heinkenszand: G. Cappon A. Cappon-Zuidweg C. Cappon J. Cappon-de Schipper Ter Aar: M. Blok C. Blok-Adamse appoi - Capi Jannie Cappon Charel Cappon Klein- en achterkleinkinderen Heinkenszand, 1 september 1968 Clara's pad 69. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 4 september om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats. Vertrek vanuit het dienstgebouw der Ned. Herv. Kerk om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het dienstgebouw. Liever geen bezoek Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm, in huize Poelwjjck, onze Innig geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader MAARTEN KRIJN VAN 'T VEER weduwnaar van Keet je van Sabben ln de ouderdom van 90 jaar en 11 maanden. Oudelande: J. M. van 't Veer J. van 't Veer-Mol Oudelande: Jac. van 't Veer J. van 't Veer- Joziasse Klein- en achtei> kleinkinderen 's-Heer-Arendskerke, 2 september 1968. De begrafenis zal plaatsvinden DV op donderdag 5 september, des namiddags om 2 uur. vanuit het vereni gingsgebouw te Oude lande. Condoleantieadres: Schoolstraat 22, Oudelande. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer WILLEM GROOTJANS Arbeider C in dienst onzer vennootschap. Wij verliezen ln hem een zeer gewaardeerde medewerker. Bestuur en directie der NV Provinciale Zeeuwse Elektriclteits-Maatschappij. Middelburg, 1 september 1968. Met droefheid geven wij kennis van het plot seling overlijden van onze geachte oud-direc teur, de heer C. C. CAPPON Het personeel van de firma Cappon. Heinkenszand, 1 september 1968. God nam tot Zich, na een geduldig lijden, onze lieve vader en opa JACOBUS DOUSMA weduwnaar van Geertruida Martina Langenberg op de leeftijd van 75 jaar. Psalm 84 11. F. D P. J. Ko Peter Middelburg. 2 september 1968. Correspondentieadres: Groningen, Boerhoevelaan 253. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 5 september 1968. Samenkomst om 12.30 uur. Con sistorie chr. geref. kerk, Nieuwstraat, Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop der begrafe nis in de consistorie van de Gasthuiskerk, Nieuw straat, Middelburg. Geen bezoek. Geen bloemen. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen onze beste oom, de heer, JACOBUS DOUSMA op de leeftijd van 75 jaar. Zyn nagedachtenis zal door ons immer in hoge ere worden gehouden. Familie Langerak Middelburg, 2 september 1968 Nieuwstraat 36a. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer J. VAN DE VELDE wethouder der gemeente Tholen. Bestuur en personeel der gemeente Tholen. Tholen, 31 augustus 1968. Met droefheid geven wij kennis van het onver wacht overlijden, te Amersfoort, van onze zwager IZAAK ABRAHAM BRAKMAN geliuwd met E. S. Bruijnooge, eerder weduwnaar van M. Versprille, op de leeftijd van ruim 57 jaar. Oostburg: A. I. Versprille P. J. Versprille- Tellier Rotterdam: I. A. Versprille E. D. Versprille- Petegem 31 augustus 1968 Diep getroffen geven wij kennis van het onver wachte heengaan van de heer L A. BRAKMAN in leven voorzitter van .Rozenoord' op de leeftijd van 57 jaar. Zijn ijveren in ons bestuur voor het welzijn van de aan onze zorgen toevertrouwde bejaarden en de hartelijke en bekwame wijze waarop hij leiding aan het werk van onze vereniging mocht geven, zullen in dankbare herinnering voortleven. Het bestuur van de ver. .Protestantsch Tehuis' (Rozenoord). Sluis, 31 augustus 1968. Na een kortstondige ziekte is van ons heengegaan onze lieve moeder en oma JOHANNA KUIJPER geboren Kloosterman, op de leeftijd van 86 jaren. Bergen op Zoom: K. W. van Houte-Kuijper Enschede: C. J. Kuijper M. A. M. Kuijper-Minneboo en kleinkinderen Zij, die de overledene de laatste eer wensen te be wijzen, worden verzocht woensdag 4 september om 15.00 uur aan de algemene begraafplaats te Middelburg aanweilg te zijn. LEES DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 16