TINEKE MAAT EN HENK TERMEER WONNEN DE RONDE VAN SAS Als rijpe appelen vallen Amerikaanse zwemrecords I Axel had goede start 4-2 overwinning op RAG Hontenisse won de derby tegen Vogelwaarde2-1 - Zeeland-beker voor CaritaSalomé en Piet Schop Zeilers Wolphaartsdijk versloegen Belgen Harry Dost: kampioen 200 meter horden 9 Uitslagen 7FFTJWS RECORD WK A MP JOPIE STOIJT JFSDIJK Dame, MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SAS VAN GENT Tineke Maat bij de da mes en Henk Termeer bij de heren zijn za terdagmiddag winnaar geworden van de Ronde van Sas, een zwemwedstrijd over twee kilometer in het kanaal Gent-Ter neu zen. Spannend was vooral de strijd bij de dames, want winnares Tineke Maat had slechts drie seconden voorsprong op Yvon ne van Kuilenburg, die op haar beurt weer twee seconden voor lag op Cora van de Veer. Wat de Zeeuwen betreft: bij de he ren eindigde Piet Schop van De Ganze als twaalfde. Hij was daarmee de eerste Zeeuw en hij stelde zijn eerste plaats in het klas sement voor de Zeelandbeker opge maakt over de vier lange baanwedstrijden in Zeeland veilig. Bij de dames een com plete verrassing: Janny Fransoo van Luc- tor, die met een voorsprong van 48 secon den het klassement voor de Zeeland-beker aanvoerde, moest zoveel terrein prijsgeven dat de beker toch nog haar neus voorbij ging. Die beker ging nu naar Carita Salomé van Scheldestroom. Woerd. ZV Tiel 35 43. 8 D. N DJK Amsterdam 36.25: 9 H. meester DJK.Amsterdam 36.29: 10 A. LQXG be ACH De Amerikaanse zwemmer Don SchoUander op weg Weeda, Braakman 38.14. 200 m. vrije slag lijdons Olympische selectiewedstrijden in Dong Beach. Het eindklassement van de Zeeland- Xïker is: dames: 1. Ca rit Salomé, 1.2S.37; 2. Janny Fransoo, 2-27.08; 3. Martha Wolff, 2 30.27; 4. Janny van de Ketterij, 2.31.42; 5. Magda Cambier, 1.43.536. Frederique Ploegaert, '48.53: 7. Janny van Oost, 2.51.22; 8- Marijke Capello, 2.52.50; 9. Ineke Ver- rouwe, 2.57.01; 10. Janny Cambiev. 117.31. Heren: 1. Piet Schop. 2.17.22; 2. Tonny van Maris, 2.18.57; 3 Jackie van de Hooft. 2.24.05 5. Michiel de Pooter. 2.25.39; 6. Bram Volwerk. 2.26.32; 7. Ronny van de Vijver, 2.28.22: 8. Piet van de Voorde. 2.29-39; 9- Frans van Kruiningen, 2.29.53; 10. Louis Wondergem. 2.31.13. De ronde van Sas heeft op de Vr(je slag voor de nodige sensatie gezorgd. Het begon al voor en tijdens de start. De g^ote schare zwemmers en zwem sters was bijzonder moeilijk achter do startlijn te krijgen hetgeen wel te voor zien was met een 100 deelnemers en deelneemsters. En toen eenmaal het startsein had geklonken was het een gedrang van jewelste. Wie geen goede positie had gekozen had al meteen een achterstand van enkele meters. te veroveren die zjj tot op de finish behield. Maar dat het spannend was, blijkt uit de tijden: Tineke Maat: 30.25, Yvonne van Kuilenburg 30,28 en Cora van de Veer 30,30. De strijd tussen Carita Salomé en Mar tha Wolff was op het tweede deel van de wedstrijd onverminderd voortge gaan. Tot aan de finish duurde die strijd: met slechts 0,1 sec. verschil viel het duel in het voordeel van Mar tha Wolff uit. Mocht dit duel dan voor Carita verloren zijn gegaan, het duel voor de Zeeland-beker won zij wel. Haar tijd (34.24) bracht haar in het totaalklassement boven Janny Fran soo die met 35.43 als 17e eindigde. Op de schoolslag heren werd E. El- gersma verrassend winnaar. Arthur van Oest had weliswaar vrijwel ge durende de hele wedstrijd op kop gele gen, maar hij was toch niet opgewas sen tegen de eindsprint van Elgersma, die met handslag verschil won. Beste Zeeuw was A. Weeda van Braakman die tiende wend. Bij de dames ging de overwinning op de schoolslag naar de Tielse zwemster K. Daniels die een tijd maakte van 36 min. 29,26 sec. Als derde eindigde Frederique Ploegaert van Luctor Middelburg in 40 min. 15 sec. Willy van de Steen vierde in deze 34ste ronde van Sas van Gent zrjn jubileum: hij zwom deze wedstrijd voor de 25e maal, om welke reden hij latei- uit handen van Bruinvis-voorzitter M. L. Remery een beker mocht ontvangen. vrije Henk Termeer, winnaar van slag heren. (Foto PZC Toch begon er op het eerste rechte eind van omstreeks vijfhonderd meter leng te a.1 de nodige tekening in de strijd te komen. Jan van Schijndel had zich op kop genesteld, maar hij maakte een dermate ruime bocht het leek wel alsof hij naar de overkant van het ka naal wilde zwemmen dat hij kans loos was. Het keerpunt werd het eerste genomen door Hans Termeer, die een kleine voorsprong had veroverd op H. Versluijs en Harm Drenth. Wat de da mes betreft: hier ging bij het keerpunt Cora van de Veer aan de leiding, maar Yvonne van Kuilenburg en Tineke Maat volgden haar op de hielen. Van de Zeeuwse dames leverden Martha Wolff en Carita Salomé een fel ge vecht, waarbij zij zij-aan-zij door het water gingen, elkaar geen meter toe gevend. In de tweede helft van de wedstrijd veranderde er bij de heren niets meer in de positie van de leiders Wel bouwde Hans Termeer gelei delijk aan zijn voorsprong uit, zodat hij uiteindelijk onbedreigd zegevier de met bijna 19 seconden voor sprong op Versluijs, die weer 33 se conden voorlag op Harm Drenth. Van Schijndel, die het keerpunt als nummer vier had genomen, zakte ai naar de zesde plaats. Als eerste Zeeuw arriveerde dus Piet Schop, die met zijn 31 min. en 36 sec. beslag legde op de 12e plaats. Belangrijk voor Schop die in het klassement voor de Zeeland beker slechts 9 seconden voorsprong had op zijn clubgenoot Tonny van Ma- ris was dat hij Tonny van Maris was voorgebleven. Van Maris finisht' als 16e in 33 min 0,2 sec. Vrije slag heren: 1 Henk Termeer, zv Tie!, 28.30.3: 2 H. Versluijs, LZC Leiden 28.49,3; 3 Harm Drenth, Zwemlust Utrecht. 29.22; 4 J. v. d. Kamp. Dol fijn Amsterdam 29.58; 5 A. v. d. Woerd ZV Tiel. 30.03; 6 J. van Schijndel, SNA Den Haag, 30.05; 7 A. Mulder, Sleutel stad Leiden, 30.24; 8 C. Hamers, ZV Tiel, 31.03; 9 H. Dokter, Zwolse zwem en poloclub, 31.14; 10 J. Steenbrink, Zwemlust Utrecht 31.21; 11 H. van Hemert, HPC Heemstede, 31.22; 12 P. Schop. De Ganze, Goes, 31.36; 13 S. Bot, VZC Vlaardingen, 31.38: 14 W. Geurtsen, HPC Heemstede 31.39; 15 K. Schop, DJK Amsterdam 32.18; 16 T. van Maris. De Ganze Goes 33.02; 17 Rob van Goeije, Scheldestroom Bres- kens 33.40: IS L. de Cooker, Bruinvis Sas van Gent 33.56; 19 J. van de Hooft, Schelde Terneuzen 34.06; 20 A. Volwerk, Luctor Middelburg 34.07. Vrije slag dames: 1 T. Maat, VZC De deelneemster en deelnemers aan de Ronde van Sas voor het onderdeel vrije slag hier aan de start. Foto PZC). Vlaardingen 30.25; 2 Y. van Kuilen burg, HPC Heemstede 30.28; 3 C. v. d. Veer, VZC Vlaardingen 30.30; 4 C. Mulder, VZC Vlaardingen 31.35; 5 C. Schouten, VZC Vlaai-dingen 31.46; 6 H. Koopmans. ZV Tiel 32.03; 7 A. v. d. Veeken, HZ en PC Den Haag 32.17; 8 H. van Boessun, VZC Vlaardingen 32.19; 9 F. van Eek, ZV Tiel 34.04; 10 E. Pluin, ZV Tiel 34.08; 11 H- Bijl, Neptunus Aalst 34.18; 12 M. Wolff, SZV Souburg 34.23; 13 C. Salomé, Scheldestroom Breskens 34.24; 14 J. v. d. Munnik, Zwolse zwem- en polo club 34.28; 15 Ch. Sauw, Kortrijkse zwemkring 34.49; 16 J. van de Kette rij, SZV Souburg 35,29: 17 J. Fransoo, Luctor Middelburg 35.43. Schoolslag dames: 1 K. Daniels, ZV .Tiel 36.29.26; 2 T. Jansen ZV Tiel, 36.44 3 F. Ploegaert, Luctor Middelburg 40.15; 4 E. de Waal. Schelde Terneuzen 40.39; 5 C. v. d. Burgt, Ganze Goes: 44.31: 6 B. Dieleman, Braakman Hoek 45.23; 7 M. Verschelden, Bruinvis Sas van Gent 46.20; 8 M. Molly UZKZ Kortrijk 46.30; 9 J. Cambier, Schelde stroom, Breskens 46.45; 10 W. te Rol ler, Luctor Middelburg 46.47. Schoolslag heren: 1 E. Elgersma Zwol se zwem- en poloclub 33.26.7; 2 A. van Oest, 't Y, Amsterdam 33.26,8; 3 K. Uytenhout. Sleutelstad Leiden 34.02; 4 H. Termeer, ZV Tiel 34.06: 5 B. Vis ser, HPC Heemstede 34.29; 6 R. Valk VZC Vlaardingen 34.42: 7 D. van Jopie Stoutjesdijk heeft, tijdens de Nederlandse kampioenschappen vijf- kamp dames in Vlaardingen een nieuw Zeeuws record gevestigd. Jopie eindig de met 4202 punten op de vierde plaats, maar haar puntentotaal bete kende een verbetering van het Zeeuw se record, dat met 4106 punten op naam stond van Ella Deurlo. De pres taties op de verschillende onderdelen van Jopie Stoutjesdijk waren: 80 me ter horden: 11,7, kogelstoten: 10.05 meter, hoogspringen: 1.50 meter, ver springen: 5.43, 200 meter: 25,8. Ella Deurlo eindigde bij deze kam pioenschappen met 4100 punten op de zesde plaats. LONG BEACH (ANP) De Olym pische zwemselectïewedst rijden voor de Amerikaanse herenploeg, zijn in Long Beach van start gegaan met een verbijsterend vertoon van macht. Op de drie onderdelen, die op de eerste dag werden verwerkt, sneuvelden we reldrecords: twee in de series on drie in de finales. Don Schollander. de viervoudige olym pische kampioen van Tokio bracht in de series het wereldrecord op de 200 meter vrije slag, dat reeds jaren op zijn naam staat, van 1 min. 55,7 secon den terug tot 1 min. 54,8 seconden. In de finale was hij weer een halve secon de sneller: 1.54.3. Clubgenoot Mark Spitz, die het in de series rustig aan had gedaan, verbeterde in de finale van de 100 meter vlinderslag het op zijn naam staande wereldrecord met 0.1 seconden: 55.6. Charles Hickcox,' die in de series zijn uitstapje naar de •100 meter wisselslag beloond had ge zien met een nieuw wereldrecord (4 min. 43.3 sec), werd in de eindstrijd van dit nummer door de oud-record houders Greg Buckingham en Gary Hall zo opgejaagd dat hij ruim vier seconden sneller moest gaan om het wereldrecord in zijn bezit te houden: 1 min 39.0 tegen Greg Buckingham 4.40.3 en Gary Hall 4.40.6. Nadat hij 24 uur eerder het wereldre cord op de 400 meter wisselslag had meter wisselslag op zijn naam had ge schreven. Hickox legde de afstand af in 2.10.6 en bleef daarmede 0.7 secon de onder net oude wereldrecord, dat Greg Buckingham met een tijd van 2.11.3 vorig jaar vestigde. WOLPHAARTSDIJK Het OK- team van de watersportvereniging .Wolphaartsdijk* heeft de Birkhoff- vriendschapswisselbeker gewonnen in de internationale zeilsedstrijden tegen de OK-ploeg van de Royal Yachtolub de Belgique. De teamwedstrijden wer den zondag verzeild op het Veers e Meer op de rede van Wolphaartsdijk. Prima zeilweer met een windkracht van 4 tot 5. variërende van zuid-west tot zuid maakten deze wedstrijden tot een sportief genoegen voor deelnem»' en toeschouwer. De Belgische ploeg echter had wat nadeel van de wind. De ze.Iers van de RYCB waren wat licht" in vergelijking met hun Zeeuw se collega's, hetgern gedurende het wedstrijaverloop aan ook goed te mer ken was. VLISSINGEN De start van de competitie is voor de drie Zeeuw se tweedeklassers niet onverdeeld gunstig geweest, al kon men de score op 50-50 houden. Axel zorg de voor de Zeeuwse overwinning: 4-2 thuis op RAC. Terneuzen speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen Rood Wit (00) en Zee land Sport leed bij VCW een 31 nederlaag. De overige uitslagen zijn: RKTVV-Internos 6—0, Lon- ga-Vlijmense Boys 11, Uno Ani- mo-RWB 2—0. VCW-ZEELAND SPORT In deze wedstrijd waarin Zeeland Sport gezien de ruststand 0-0 gelij- had als VCW speelde zich vijf minuten voor rust een ge beurtenis af die bepalend zou zijn voor de rest van de wedstrijd. Aan voerder Jo Elve, de beste man van het middenveld, kwam in botsing met Tonny Hessels en moest met een hersenschudding het veld ver laten. Het elftal van Zeeland Sport was daardoor dermate aangeslagen, dat het een slachtoffer werd van VCW. Voor rust was het een gelijk opgaande strijd, waarin bij Zeeland Sport het goede verdedigen van centrale verde diger Tonny Doeland opviel. Vijf mi nuten na rust kwam de aangeslagen Viissingse ploeg op verlies te staan. Leo van Geel kopte toen het eerste VCW-doelpunt in en in de tiende en elfde minuut vergrootten Van Geel en Dusseldorp de score tot 3-0. Het laat ste doelpunt was daarbij wel in buiten spelpositie gescoord. Zeeland Sport herstelde zich echter en in de 16e mi nuut scoorde. Jetze Sorgedrager fraai tegen: 3-1. Deze speler had bepaald pech dat hij goede schoten tot drie maal toe gestuit zag door een been van een tegenstander of door doelman Van Geel. Ook een combinatie tussen Klaas van Belzen en Frans Nieuwersteeg had geen succes. AXEL-RAC AXEL - In een nogal aantrekkelijke wedstrijd behaalde Axel in de eerste competitiezondag een verdiende 4-2 overwinning op RAC. De eerste 45 mi nuien Ipvetiien belüv teams een gelijk opgaarde strijd. R.AC begon ster?, maar Axel wist zich beleidelijk aan t- passen. AI in de beginfase tooiidi- de Axelse doelman. .los Oppeneer, met enkele fraaie reddingen zïcb een waardig plaatsvervanger van de naar La Gantoise vertrokken Piet Verpoor- te. Een uitstekend genomen indirecte vrije trap van Peter Deij kopte Mar- these in de 11e minuut juist langs de verkeerde kant van de paal. Dit was slechts uitstel van executie, want en kele minuten later kopte Marthese uit een hoekschop via de paal achter doelman San tegoed. In dezelfde mi nuut was het "bijna gelijkspel toen een schot van Leijten het houtwerk trof. Reeds :n de eerste minuut na rust werd het 2-0 toen Lensen op nieuw via de binnenkant van de paal scoorde. Twee minuten later bracht Lensen met een onhoudbaar afstands schot de stand op 3-0. Met deze voorsprong deed Axel wat rustiger aan en"legde het accent voornamelijk op de verdedigt RAC B(j de dames was Cora van do Veer Intussen afgezakt naar de derde plaals. De strijd ging nu tussen Yvonne van Kuilenburg en Tineke Maat. Tineke Maat wist zich een klein* voorsprong VLISSINGEN De streekderby in de derde klas tussen Hontenisse en Vogelwaarde is in een 2-I-overwinning voor Hontenisse geëindigd. De andere Zeeuwse derby, die tussen Zierikzee en Breskens, eindigde in een 4-2-overwin- ning voor de voetballers van Scliou- wen-Duiveland. Steen stratte de com petitie voortreffelijk met een 4-0-over- wining op Grenswachters. Minder goed verging het Goes, dat wat onverdiend met 3-2 van Dosko verloor. SC Gastel versloeg Steenbergen met 4-1 en Meto en MOC '17 speelden gelijk (0-0)- het nieuw gedreven. Op prachtige wijze scoorde Antoine Debaut de gelijkmaker (2-2). Goes kreeg daarna legio kansen, maar de goeakeepende Broos wist met behulp van Vrouwe Fortuna en paal en lat doelpunten te voorkomen. In de 37e minuut kon Ad Lamaln zijn club echter de overwinning bezorgen. Hij kwam alleen voor de keeper, slaag de er wel in de keeper door zijn keihard schot te vellen, maar een doelpunt bleef uit. In de allerlaatste seconden kon Dosko vrijuit juichen toen Van Mourik met een kopbal zijn club defmi- -tief de zege schonk (3-2). De slechtste nn<wn man op het veld was ongetwijfeld DUdlW-UULJ scheidsrechter J. M- Groen, die Goes Ronde van Sa* De rentree van Goes in de derde klas is bijzonder ongelukkig ge- j. Nadat de ruststand heft in handen te nemen Het werd al spoedig 2-2 en het wachten was sleehts op de winnende treffer, die door een klein loutje van de overigens goed spelende Piet de Kolt tenslotte in de laatste secon den aan de andere zijde in het net terecht kwam (3-2). et opnieuw kennismaken met de der- e klas is Goes vóór de rust niet zo oed bevallen. Het had de grootste ooeite met de goed combinerende Ber- ;enaars en reeds in de 7e minuut noest keeper Harinck vissen, nadat de ;nelle vleugelspeler Lijnbach de bal uit >en comer meteen op zijn slof had ge- tomen (1-0). Met een onhoudbaar schot van Demmers in de 20e minuut kwam Dosko zelfs op 2-0 te staan. Tien minuten later brak A. Debbaut echter over links door en Kees van der Sluis hoefde zijn voet maar uit te steken (2-1). Tot aan de rust moest Goes alles in het werk stellen om verder onheil te voorkomen. Na de thee deelde Goes direct de lakens uit. Het versnelde het tempo en nu werden de thuisspelrs in o.m- twee geheide penalty's onthield. HONTENISSE VOGELWAARD. Zoals te verwachten, was er voor dez* streekderby weer heel wat belangstel ling. Het is van begin tot eind eei spannende wedstrijd geworden die pa.' in de 48e minuut van de tweede helft in het voordeel van de thuiseub wen beslist. In de 25e minuut van de eerste spee! helft oste Pïeters en hard schot da doeman Asselman niet onder controli kon krijgen en de attente Stroobani was er toen als de kippen bij om dit foutje af te straffen (0-1). Hontemss-, tot de 20e minuut van de tweede voor de balans in evenwicht kwam. Een mislukte pass kwam bij Van Water schoot die uit zeer moeilijke positie de bal toch nog tussen de palen kreeg (1-1). Er ontspon zich nu een felle strijd om het winnende doelpunt. Het was tenslotte de jeugdige R. Rottier die in de 43e minuut zijn eerste doel punt in de competitie in het eerste elftal van Hontenisse maakte (2-1). Het bleek ook voldoende voor de volle ZIERIKZEE-BRESKENS In een. vooral in de eerste helft op uitstekend peil staande wedstrijd is liet Zierikzee gelukt haar eerste punt jes in het nieuwe seizoen binnen te halen. Het pas gepromoveerde Bres kens verraste in de eerste, helft aan genaam met uitstekend voetbal, tn de 17e minuut slaagden de gasten er in om de leiding te nemen door Notebaart die een voorzet van rechts laag inschoot (0-1). De thuis club had" bepaald pech toen Ver meulen hard op de lat knalde In de 21 minuut ondernam Breskens een snelle uitval over haar rechtervleugei waarna het leder voor de voeten van de vrijstaande Fenijn kwam. die hoog inschoot i 0-"2De veelal korte pases van de Zierikzeese aanvallers liepen ïllen te pletter op de Breskense ver lediging. De roodzwarten bleven evenwel pro beren de verdediging <Jan Breskens aan het wankelen te brengen. Heel onverwachts gebeurde dit in de 42e minuut toen linksbuiten Lanswijk een hoge voorzet gaf naar de dertig meter van het doel staande Willemse. die ie bal hard en onhoudbaar inschoo: il-2). In de resterende minuten van ie eerste helft slaagde de Breskense verdediging er in. zij het niet zonder moeite, om staande te blijven. Na de nervatting domineerde Zierikzee vol ledig. Reeds na anderhalve minuut schoot één der Bressiaanders, die fel werd belaagd door Tiggelhove, in ei gen doel. (2-2). In de tiende minuut schoot Vermeulen en uitstekende pass van Willemse onhoudbaar in 3-2. Tenslotte bracht de naar binnen ge zwenkte rechtsbuiten Lodewijk met een schuiver in de 17e minuut de eind stand op 4-2. meer in het offensief te komen en in de 28e minuut sloeg de vroegere Willem n-speler Brooijmans, doelman Oppeneer kansloos (3-1). In de 33e m.nuut benutte Lensen een terecht toegekende strafschop (4-1). Enkele minuten voor tijd zag Jansen voor RAC nog kans om de "achterstand te reduceren tot 4-2. ROOD WIT-TERNEUZEN SLNT-WILLEBRORD Terneuzen moest de eerste oompetitiedag naar Slnt-Willebrord om de altijd moeilijke strijd tegen Rood Wit aan te binden. Rood wit, dat na de schorsing van twee jaar, weer de beschikking had over Van Peer en Bulckmans heeft het deze middag de Zeeuwen inderdaad zeer moeilijk gemaakt. Terneuzen dat ken nelijk minstens een gelijkspel uit het vuur wilde slepen, is ih haar opzet ge slaagd. Het begon allemaal veelbelo vend. want reeds na 2 minuten spelen bracht een cieptepass van R. Deij de 3neüe Lauret alleen voor de Roodwit- doelman. die hem de bal echter van de voet plukte. Het spel speelde zich. vooral in de loop van de eerste helft, vrijwel geheel af op het middenveld, omdat beide defensies steeds op tijd-in- grepen. Toch was Terneuzen in deze fase van de strijd iets meer in de aan val- Deze tendens zette zich ook in het eerste kwartier van de tweede helf: voort. Wisse. Lauret en Dooms hadden echter weinig succes met hun schoter doordat de van RBC overgekomen doel man De Bruin uitstekend in vorm Week. Na zeven minuten spelen kreeg Terneuzen de kans om de score te openen. Een vrije trap van Doorns be landde tegen de paai, waarna de toe stormende Fokke vrij over het lege doe' schoot. Het overblijvende half uur was geheel voor Rood Wit. De toch al harde strijd kreeg zelfs een grimmig karak ter doordat de thuisclub met alle mid delen een doelpunt wilde forceren. Twintig minuten voor het einde moest stopper Meijer zich na een brute char ge laten vervangen door M. van der 'Staal. de Zeeuwen van maai. de Beigen. éénmaal op kop. Nationaal OK-kampioen Wtm Sis- ke wérd tweemaal nummer één. zijn clubgenoot A. van Strien een maal. en de Belgische OK-kampi oen Bert de Bock ook éénmaal. Pas in dé laatste wedstrijd kwamen de Belgen beter voor de dag. De veertienjarige B. Bunk was toen ver vangen door W. Ha verhals. Maar ook bij de WSYW-ploeg was er een wij ziging: A. Slnke werd in de laatste twee wedstrijden vervangen door rijn naamgenoot H. W. J. S:nke De laatste wedstrijd eind-gde In een overwinning voor de Beigen. Hetgeen echter aan de totaalstand n et veel kon veranderen, want met een pun tentotaal van 121.3 tegen 96,1 was het wel duidelijk dat .Wolphaartsdijk' de beker zou veroveren. WSVW-secre- taris G. van Eerten kon de B.rkhoff- trophee dan ook uitreiken aan WSVW- ploegaanvoerder Wim Sinke. (Voor zitter A. Birkhoff was door ziekte verhinderd). De Zeeuwse teamleider aanvaardde de beker met genoegen, maar zei in z'n dankwoord begrip te hebben voor de positie van de Belgen, wier ploeg nu .anders dan anders" was samengesteld. Hadden de OK- zeilers van de RYC3 evenals de twee voorgaande jaren de wisselbeker be machtigd. dan was deze nu definitie/ :n hun bezit gebleven. De CSK-ploeg van de Belg.sohe RYCB werd gevormd door C. d. Regen- morter, J. Heubrechts. B. de Bock. F. Tasse en B. Bunk (later vervangen door W. HaverhaLs). Voor de WSVW zeilden: A. van Strien, A. Sinke (lan ter opgevolgd door H. W. J Sinke), D. Kakebeeke, H. de Jager en W. Sirike. Het was de zesde achtereenvolgende maal dat deze jaarlijkse teamwed strijden voor OK-joilen luseen WSVW en RYCB werden gevaren. "'"iiiii i VLISSINGEN Harry Dost van ue 1- ta Sport uit Zierikzee is zaterdag in Leeuwarden Nederlands kampioen 200 meter horden geworden. Dost legde de afstand af in 26.1 sec en hij bleef daar mee 0,4 sec voor op Tel van GVAV Rapiditas Groningen. Behaalde Dost dus de titel op de 200 meter horden, zijn specialiteit is de 400 meter horden. Zijn beste tijd van 54.7 sec is tevens de beste Nederlandse sei zoenprestatie. Toch werd hij op dit nummer geen Nederlands kampioen. Bij de Nederlandse kamrnoor.schappen was hij namelijk geblesseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9