Gaat Axel moeilijk seizoen tegemoet extta ER ZIT MUZIEK IN 'T INSTITUUT Tachtigjarige A. Matthijs wint Provinciale Angerville CHIPS KUNSTZINNIGE VORMING BLIJKT AAN TE SLAAN COMPETITIE BEGINT TERNEUZEN: HOOPVOLLE KIJK OP TOEKOMST MARY POPPINS WAAIT EVEN AAN, WISDOM ALS VLIEGENDE VERSLAGGEVER POPFESTIVALS VR'JDAG 30 AUGUSTUS 1968 Zj.\ AMSLAG-TERN El' ZEN Bij huize ,De Hoogte' in Zaam slag, het landelijk gelegen domein van kunstschilder Pieter de Bodt. gaan in deze dagen heel wat brieven de deur uit. Die zijn ,in het niet van enige zwier ontblote haiidscnritt van de kunstenaar, meestal gericht aan men sen die iets meer willen weten over het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming afdeling Terneuzen. waarvan de heer Bodt sinds juni leidinggevend docent is. Van september tot en met augustus worden er in een pand aan de Burgemeester Geillstraat 10 (ter verduidelijking: achteringang Wal- straatlessen in schilderen en tekenen, pottenbakken, boetseren en beeldhouwen en, daarmee start met dit seizoen, toneel en voordracht ge geven. Dat gebeurt onder leiding van, naast de heer De Bodt (tekenen en schilderen), P. Klinckhamers (idem), Peter de Jong (boetseren en beeldhouwen), Folkert van de Willigen (pottenbakken) en Ad van Noort, provinciaal toneel-adviseur (toneel en voordracht). Muziekles is er niet bij, maar dat weerhoudt Pieter de Bodt niet om bij het formuleren van de doelstellingen van het Instituut deze sector in zijn vergelijking te betrekken: ,We laten iedereen zoveel mogelijk vrij, maar we stellen het wel op prijs dat men iets van de technische ondergrond te weten komt. En heus, dat gebeurt helemaal niet op die ouderwetse academische manier van gipsen beeldjes natekenen. Het is net als met muziek: dat kun je ook niet zonder dat je noten hebt ge leerd'. Het instituut is in Terneuzen voor het tweede seizoen bezig, in Middelburg werkt men al langer. Dat de lessen in Zeeuwsch-Vlaanderen Beeldhouwer Peter de Jong in actie ....al brieven uit Brabant aanslaan, bleek vorig jaar. .We hadden toen 100 cursisten en ook voor dit jaar zijn er al heel wat aanmeldingen binnen. Er komen zelfs verzoeken om inlichtingen uit Brabant, dat zegt toch wel iets'. TONEEL Heel benieuwd is de heer De Bodt naar de afloop van het .toneelexpe riment'. Van woensdag 4 september af wil Van Noort 8 woensdagen toneel- en voordrachtlessen geven. De vraag is of daarvoor voldoende belangstelling zal bestaan, al zijn er intussen wel al enkele aanmeldingen. Men denkt bij het instituut dat plannen heeft om in de naaste toekomst een nieuwe ruimte te betrekken ook aan een kadercursus voor onderwijzers en jeugdleiders, kortom mensen die iets door kunnen geven aan jongelui. Bij dit alles staat voorop dat de opleiding bedoeld is voor amateurs, men sen die er plezier in hebben om iets op kunstzinnig terrein te ondernemen. .Een Vraag die mij in dat verband vaak wordt gesteld is: kan ik nu wel gaan schildeien of pottenbakken, ik heb er nog nooit iets aan ge daan. Maar alleen het feit dat de mensen het willen is voor ons de basis was:op we vu-Jar kunnen werken' zegt de heer De Bodt, die van mening is dat juist het feit dat hij en zijn mededocenten te maken krijgen met cursisten die voor 100 procent positief tegenover de zaak staan, zorgt voor een plezierige werksfeer. Vandaar de haast waarmee op verzoeken om inlichtingen wordt gereageerd. Want er zit muziek in het instituut, al geeft men geen les op dat terrein Zaterdag en zondag beginnen de voetbalamateurs aan de nieuwe competitie. Wat gaat die competitie ons brengen.... kampioenschappen degradaties? Menige voetballer is momenteel nog optimistisch gestemd en koestert hoge verwachtingen Menige supporter droomt reeds van een kampioensfeest. Wat zal er allemaal van uitkomen? Prognoses, zaterdagvoetbal afd. Ie klas: Meeuwen n - Hoek I (1): 2e klas B: Colijnspl. Boys 1 - Tern. Boys II (2); Nieuwdorp II - Zaamslag I (3): Rillandia n - Spui I (3). In ieder geval meer teleurstelling dan vreugde. Natuurlijk zijn er ook genoeg clubs die met het behoud van de huidige positie reeds tevre den zouden zijn maar we veronder stellen dat bijvoorbeeld Hulst het verloren gegane terrain toch wel graag terug zal willen veroveren. En wat te denken van de hoop die in de kringen van Terneuzen en Terneu- zense Boys leeft? Ons Inziens te recht. Met meer dan gewone belang stelling zien we dan ook uit naar de eerste verrichtingen. Zaterdagvoetbal 3e klas: AZW staat meteen voor een lastige opgave want in de uitwedstrijd tegen Dinteloord zullen ze het niet voor een koopje krijgen. Bovendien is het de vraag of het vertrek van L. en J. Dieleman gecompenseerd zal worden door de nieuwe aanwinsten. Terneuzense Boys krijgt met Ril landia af te rekenen en als de Boys een beetje op dreef zijn zit er voor Rillandia weinig perspectief in deze wedstrijd. De Boys-spelers zullen nog wel eens aan die beruchte vijf VOETBAL TUSSEN SCHELDE EN GRENS nederlagen van vorig seizoen te rugdenken en er zorg voor dragen dat zoiets zich niet meer zal her halen. Zondagvoetbal KNVB 2e klas B: Gaat Axel een moeilijk seizoen te gemoet? Wanneer men nagaat dat deze club in twee jaar tijd drie top- spelers naar het betaalde voetbal zag vertrekken Hermans, Ver- poorte en Sheilds dan zou men zulks wel veronderstellen. Toch ver schijnt in Axel telkens weer nieuw talent en dit gevoegd bij de bekende felle inzet van de Axelaars doet ons toch vermoeden dat bii de thuiswed strijd tegen RAC de punten in Zeeuwsch-Vlaanderen blijven. Bij Terneuzen heeft de van NAC teruggekomen Lauret in de oefen wedstrijden laten zien dat hij nog steeds doelpuntenhonger heeft. De toch waarlijk niet zwakke roodzwar te aanvalslinie heeft door zijn komst nog aan vuurkracht gewonnen. Ve len vragen zich nu aif of het dan dit jaar een kampioenschap wordt. Er zijn in een competitie evenwel een heleboel onberekenbare factoren, maar we geloven toch dat dit seizoen met Van Hulle c.s. geducht rekening zal moeten worden gehouden. Terwijl Vlissingen en Middelburg reeds diverse jaren met gToot succes m de eerste klas opereren is Zeeuwsch-Vlaanderen, behoudens eer. éénjarig verblijf van HW'24, nog steeds niet bij de amateurtop ver tegenwoordigd. Aan gebrek aan ta lent kan men dit niet wijten. Wan neer we bijvoorbeeld de paascompe- tities van de scholen bekijken, dan zien we dat de Zeeuws-Vlaamse ver tegenwoordigers bijna steeds met de eerste prijzen gaan strijken. La ten we dus hopen dat dit jaar de grote doorbraak komt. Terneuzen moet aanstaande zondag op bezoek bij Rood Wit en de insiders weten dat dit geen walk-over gaat worden. Toch vermoeden we dat de Terneuze- naren in staat zullen zijn een neder laag te vermijden. Se klas D: Hier gaat onze aandacht het meest uit naar de wedstrijd Hon- tenisse-Vogelwaarde. Afgaand op de prestaties van het vorige seizoen tip pen we Hontenisse als favoriet maar het grillige Vogelwaarde kan ons best, m het ongelijk stellen. In ieder geval geeft deze streek-derby de sup porters een heleboel stof tot gesprek, voor debutant staat er de uitwed strijd tegen het niet zo sterk geach te Zierikzee op het programma en het zou niet verbazen als de Bres- siaandei's goed van start gingen. Steen begint zijn tweede seizoen in de derde klas met een bezoek aan Grenswachters en dit betekent da', de puntjes voor de Zeeuws-Vlamin gen erg duur zullen zijn te klas H: Wanneer HW'24 zich aan het vaak harde spel van de vierdeklassers weet aan te passen, dan ligt een hoge klassering binnen het bereik. In hun thuiswedstrijd tegen Walcheren kunnen de blauw gelen voor de eerste twee punten zorgen. Ook Biervliet gaat waar schijnlijk weer heel hoog reiken en waarschijnlijk wordt de uitwedstrijd tegen IJzendijke meteen in de volle winst omgezet. Ofschoon de ware krachtsverhoudin gen nog aan het licht moeten ko men lijken Koewacht, Clinge, Corn. Boys, Oostburg en Sluiskil ons niet sterker geworden dan vorig seizoen Voor de meeste van deze clubs zal daarom slechts een l>escheiden plaats op de ranglijst weggelegd zijn. Het resterende programma luidt als volgt: Oostburg-RCS, SlutskU-Renes- se, Corn. Bovs-Olinge en Koewacht Öoys. III - Tem. Boys V (3); Sluis II - Zaamslag II (3); Spui II - Philippi ne JU (3); Tern. Boys IV - Tern. Boys IV (11. Zondagvoetbal KNVB res. 2e klas C: Breskens II - Roosendaal II (1): Middelburg H - Axel H (3): Ter neuzen 11 - RBC 111 (1). res 3e klas C: Axel HI - Corn. Boys 11 (1). Afdeling le klas: Hoofdplaat I - Schoondijke I (1); Domburg I - Hulsterloo I (1): Zee- landia I - Aardenburg I 2 Res. le klas: Zeeland Sport Hl - Oostburg n 1Renesse II - Ter neuzen ÏII (2); Vlissingen IV - Hon tenisse H (2); Steen II - Walche ren H (3); Vogelwaarde n - HW '24 H (2). 2e klas A: Aardenburg H - Ria W I (2): Graauw I - Philippine I (3); Biervliet H - Groede I (1): Ter neuzen IV - Sluiskil 11 (1): Schoon dijke H - Zeeland Sport IV (1). 3e klas A: Philippine II - Corn. Boys HI (1); Terneuzen V - LJzen dijke II (1); Hoofdplaat II - Bres kens IH (3l; Breskens IV - Schoon dijke EU (1). 3e klas B: Ria W H - Clinge H (3): Steen HI - Axel IV (2): Hontenis se Hl - Graauw II (3); Hulsterloo H - Koewacht H (1); Vogelwaarde IH - HW24IH (2). Hansweertse TERNEUZEN - OOSTBURG Een heel amusant programma ditmaal. In 'net Luxortheater van Terneuzen draait bijvoorbeeld ,Mary Poppins'. Oostburg houdt het op een lekkere Norman Wisdomfilm (.Gooi 't maar in m'n pet') en iets detective-achtigs dat .Harten troef in Tokio voor OSS 117' heet. Maar om te beginnen: .Mary Pop pins'. een verhaal vol onmogelijke ge beurtenissen, op celluloid gezet door onder meer Julie Andrew's en Dick van Dyke. De familie Banks zoekt een nieuw kindermeisje, want me vrouw ziet er wel heel erg tegen op om haar snoesjes Jane en Michael zelf op te voeden nu de vorige hulp er plotseling de brui aan geeft. De kinderen plaatsen op eigen initiatief 'n advertentie in de krant, waarin ze als eisen stellen dat het kindermeisje .lief, vrolijk en mooi.' moet zijn. Èr 3tcekt plotseling een merkwaardig briesje op, daar in de buurt van hui ze Banks. En zie, wie waait daar met hel windje mee: juffrouw Mary Poppins, die met glans aan alle ad vertentie-eisen voldoet. Het betekent het begin van een volkomen onaards bestaan voor de familie Banks. Mary kan namelijk toveren en ze doet, daarbij geassisteerd door straatzan ger Bert, alle mogelijke moeite om de dorre sfeer in het gèzin te veraange namen. Tot papa Banks op een goede dag zover is dat hij met vrouw en kinderen in het parit dartelt om ei een vlieger op te laten. Mary heeft haar doel bereikt. Ze vouwt haai' pa raplu open en zoeffff Uiteraard een rolprent voor alle leeftijden. Norman Wisdom wacht in Oostburg een gecompliceerde taak: hij moet iii de film .Gooi 't maar in m'n pet' niet minder dan vier rollen vervullen die van nogal dwaze verslaggever bij de .Tinmouth Times', die van zijn moeder, die van zijn grootvader in diens jonge jaren én als premier van Engeland. De laatste 3 figuren dui ken op in de flashbacks, waarin we zien hoe Wisdom aan het verslagge versbaantje kwam. Hij is namelijk de kleinzoon vam Engelands premier. Die ontdekt op een goede dag dat Norman kranten staat te verkopen en dat wordt hem toch echt wel een beetje te bar. Via een bevriend par lementslid helpt hij zijn kleinzoon aan de job bij de .Tinmouth Times'. Maar dan begint de misère pas goed. Enkele voorvalletjes: reporter Wis dom ziet kans om binnen tien minu ten een gemeenteraadsvergadering (die hij moet verslaan) te laten ont aarden in een wild gevecht, waarbq een kerk af waar juist een bazaar wordt gehouden: Wisdom meldt al leen iets over de bazaar. Bij de ope ning van het 1000ste nieuwe huis in Tinmouth zorgt hjj ervoor dat de ere tribune in elkaar zakt. Leuk nieuws, uiteraard. Maar zijn chef is een ze nuwtoeval nabij Toegang: alle leeftijden Het verhaal van .Harten troef in To kio voor OSS 117' speelt op topni veau. De mensen van het State De partment in Washington bereikt op een goede dag een geheimzinnig tele foontje van een Ijende, die verklaart een wapen te hebben uitgevonden dat in staat is om in korte tijd hele gebie den te vernietigen. Honderd miljoen dollar vragen de bendleden ervoor, maar dat is Washington wat te duur. Als wraakneming op deze weigering wordt de dag daarop basis 124 van de Verenigde Staten volledig vernie tigd. Het Pentagon staat voor een raadsel. Maar de Amerikaanse gehei me dienst slaagt erin om een van haar mannen in de organisatie te la ten infiltrerenMet het bekende gevolg: diverse verwikkelingen. Toe gang: 14 jaar. Hoofdrollen; Jitsuko Yoshimura, Jacques Legras, Valery Inkijinoff en Henry Serre. Ondanks liet. leit, dat de weersomstandigheden op de voorgaande vluchten een zeer negatieve invloed uitgeoefend hudden op liet aantal duiven, dat voor Angerville werd Ingekorfd. mocht de kring Oofct-Zeeuwsöh-Vlaande ren, welke de provinciale vlucht vanuit Angerville organiseerde, tevreden zjjn over de deelname. Deze vlucht werd bovendien gesteund door de fond- club Zuid-Nederland, welke diverse gouden ringi-n prijzen beschikbaar bad gesteld. Reeds drie Jaar in successie wordt er vanuit Angerville een provinciale vlucht georganiseerd. De deelname ls echter, vooral uit die kringen welke zelf een mooi kringconcours hebben, te klein om van een echte provinciale krachtmeting te kunnen spreken Zo waren er dit jaar opvallend wei nig duiven uit de kring West, uit Walcheren en uit Zuid-Beveland. Bovendien hadden de organisatoren het ook niet getroffen met de afwik keling van net concours want de uitgestelde lossing op maandagmid dag was tevoren niet voorzien. De duiven kwamen zeer onregelmatig af en het leek er eerst op. aat wellicht de prijzen op maandag niet verdiend zouden zijn Toen eenter 's avonds alle klokken binnen waren, bleken er op enkele verenigingen uigezonderd, overal duiven genoeg te zijn om de prijskampen te sluiten Meer dan de helft van de vogels had echter de thuishaven nog niet bereikt. De grote overwinnaar van het con cours is de tachtigjarige liefhebber A. Matthijs uit Koewacht, die de eer in eigen gewest hield en voor de tweede maal dit seizoen een palm doet veroveren door een tachtigjari ge. want dit kunststukje was hem op Bergerac reeds voorgedaan door P. L. Mangnus uit Biervliet J. van Oostenbrugge uit Breskens won de tweede prijs, eveneens met zijn 3e getekende duif. A. de Maagd uit Hulst is net als op Angerville van Sas van Gent 1967 nu ook de grote man in de series. Hij won de derde prijs, doch bovendien de ploegenprijs, de serie van twee en van drie duiven. 4 Fr. Thijs, Heikant: 5 C. de Bock, Koewacht; 6 E. ven Heeze, Clinge: 7 Ch. de Beule, Heikant; 8 E. Pies- sens, Clinge: 9 A. de Kind. Koe wacht; 10 J. de Block, Koewacht; 11 A. van Cauteren, Clinge: 12 A. van den Dries, Ovezande: 13 A. van Hooye. Koewacht: 14 F. Roctus. Kloósterzande. 15 T. Christiaens. Terhole; 16 P. Martens, St-Jansteen: 17 C. Lernout. Clinge: 18 J. Verschu ren, Koewacht; 19 F. de Matjer. Hei kant: 20 J. v. d. Broecke, Breskens. Uitslag kringvlucht West en Walche ren vanuit Angerville met 1062 jonge duiven. Eerste 1176 meter per mi nuut. Uitslag: J. van Oostenbrugge, Breskens 1; J. Dhondt, Sasput 2; H. Riemens, Sasput 3; J. van Overbeke, Oostburg 4; E. G\jsel, Aardenburg 5; A. Siben, Sasput 6; J. Rottier, vlis singen 7: J. v. d. Broecke, Breskens 8; J. Maas, Breskens 9; C. v. d. Wal- le. Sluis 10: F. de Smit, Sluis 11: Ch. Ras. Groede 12: M. Quaars. Bres kens 13; R. Thomaes, IJzendijke 14; L. van Gemert, Vlissingen 15; Zeebad Breskens 16: K. de Nooyer. Missin gen 17; A. du Puy, Biervliet 18: G. de Meijer, Sluis 19: G. Schrier. Cad- zand 20. Met 170 oude duiven. Eerste 1130 meter per minuut. Uitslag: F. An- driessen, Souburg 1; M. Krijger, Oostburg 2 en 5; W. van Unen. Oost- burg 3; W. v. d. Slikke, IJzendijke 4; J. Meerman, Vlissingen 6; W. Daan- sen. Oostburg 7; R- vam Dale, Vlis singen 8: A. Bondewel, Breskens 9: J. Selen. Vlissingen 10. A CORNELIS TE BRESKENS LEI DER IN DE KR1NGZESDAAGSE Nadat vijf van de zes vluchten ver vlogen zijn is de spanning m de krihgzesdaagse wel heel groot ge worden. Liefst negen ploegen zijn nog kandidaat eindoverwinnaar, waarvan echter drie ploegen met een wel zeer grote kans. A Cornells uit Breskens voert momenteel de lijst aan met 9 prijzen en 1009 punten. 2 J v. d. Plasse. Cadzand. idein 9 prijzen en 1705 punten; 3 J. van Ommen. Sluis, idem 9 prijzen en 1717 punten. Met S prijzen volgen dan: 4 J. van Gij*. Breskens ...koppel II... 887 punten: 5 J. v d. Broecke. Breskens. 992 E anten; 6 J van Oostenbrugge. Br.-s- ens. 1134 punten: 7 J. van Gijn. Breskens. koppel III.. 1141 punten; 8 G Dusarduijn. Groede, koppel IV met 7 prijzen en 1005 punten: 9 R. Verstraeten, Oostburg, met 7 prij zen en 1740 punten; 10 tot en met 25 een 16-tal ploegen met 6 prijzen, waarvan als 10e geklasseerd staat J van Gijs. Breskens. met koppel I en 595 punten. Op Orleans zal beslist worden, wie met de eerste prijs van 500 lopen gaat In totaal zijn voor deze zes daagse ƒ2000 aan prijzen beschik baar gesteld. De Snelle Duif te Clinge. Vlucht met 89 jonge duiven vanuit Angerville Uitslag: E. Piessens 1. A van Cau teren 2. J. Lernout 3. P. Bracke 4 en 9. E. van Hese 5. A van Cauteren 6, B Pielaet 7, J Wiliaert 8. P Nach- tegael 10. Met 81 jonge duiven vanuit Quivrai- ne. Uitslag; H. Bruggeman 1, L. Ler nout 2, E. Verstraeten 3, Ch. v. d. Branden 4. S. Wiliaert 5, Iv. Bracke 7, J. Govaert 8, G. Werbrouck 9, A. Pielaet 10. W Sasput vanuit Beaumetz. Vlucht met 31 oude duiven Eerste 1450 me ter per minuut. Uitslag: E. van Op- durp 1 en 8, T. de Jonge 2. H. Rie mens 3, 4 en 7. P. de Poorter 5 en 6, J. Dhont 9, C. Boogaert 10. Met 54 jonge duiven. Eerste 1383 me ter per minuut Uitslag: C. Pielaet 1 en 4. C de Poorter n 2, 6 en 8. Th. de Smit 3. H. Riemens 5. J. Dhondt 7, A. de Wever 9, H. de We ver 10. EDB Schoondyke met 100 duiven. Eerste 1548 meter per minuut. Uit slag: H. Calon 1 en 8, C. van Acker 2 en 7, G. Dobbelaere 3. 5 en 9, S. Huigh 4 en 6. A. de Poorter 10. VZV Hogeweg te Hoofdplaat met 167 jonge duiven. Eerste 1447 meter per Martens 4 en 8, M. Blaakman 5 en 10, A. de Waele 6, J. Steijaert 7, R. v d. Broecke 2. J. Cornelis 3, L. minuut. Uitslag' H. de Poorter 1. A. VersaeveJ 9. Met 41 oude duiven. Eerst* 1480 me ter per minuut. Uitslag :J Stejjaert 1. W. Temmerman 2. E. Temmerman 3. B. de Poorter 4. C. van Acker 5, H. de Poorter 6. C. SIJnesael 7. P. Pijcke 8. A. Syneaael 9. B. Thomaes 10 Steeds Sneller. IJzendijke Vlucht met 216 duiven. Eerste 1530 meter per minuut. Uitslag; W. v. d, Slikke 1 en 7. J. Dumonv-au 2. Putter en zn 3. R. Lammens 4. J. v. d. Sande 5. J Deprez 6, G. die Boevcre 9. J. de Meester 10. PV De Snelvlicgers te Oostburg met 155 duiven. Eerste 1452 meter per minuut. Uitslag: J. Bakker 1 en 5, J. Duste 2, mevrouw Rlsseeuw 3 en 8. A. Boonman 4. P. Barra 6, H. Oos- terbaan 7. C. Bouwens 9, W. van Unen 10. Nieuw Leven te Koewacht met 116 duiven. Eerste 1646 meter per mi nuut. Uitslag: R. de Lamelle 1. A. de Kind 2. A. van Hooye 3, Can de Bock 4. 6 en 10, And Marter.* 5, P. van Goethem 7 en 8. P. de Waele 9 PV De Getrouwe Duif te Cadzand met 154 jonge duiven. Eerste 1356 meter per minuut. Uitslag: W. Goos- sen 1. H. v. d. Walle 2 en 5. G. Schrier 3, L Porreij 4 en 7. J. v. d. Plasse 6. I de Grootte 8, P. Goos- sen 9. A. Vasseur 10. Met 28 oude duiven. Eerste 1356 me ter per minuut. Uitslag: J. Plcijte 1 en 10, M. Provo 2, W. van Akker Z en 6, J. Visser 4 en 8. H. v. d. Walle 5. A. Duinlnck 7. P. de MelJ 9. Uitslag kringconcours West en Wal cheren. georganiseerd door Nog Snel- er te Breskens. De zogenaamde jaar lijkse visserljvlueht. waaraan dit jaar 393 duiven deelnamen: H. Calon. Schoondijke 1. J. de Vreeze, Aarden- burg 2, I. Riteco en zn. Breskens, 3; J. de Meester. Breskens 4; J. Cattoor, Aardenburg 5; K. Cattoor. Aarden burg 6. J. Steijaert. Hoofdplaat 7; O. de Meijer. Sluis 8; Ko Quaars, Breskens 9; J. Pijcke, Breskens 10. Aardenburg - Eede met 162 jonge duiven. Uitslag; E. Standaard 1, J. Cattoor 2. E. Bonte 3. V. de Vreeze 4, C. Rodts 5, Cl. van Belleghem 6, J. Dhondt 7. A. Aalbreghtse 8, L. Matthijs 9. A. Buijsse 10. Met 55 oude duiven. Eerste 1524 me ter per minuut. Uitslag: J de Vreeze I, 5 en 9, J. Cattoor 2. K. Cattoor 3. CL van Belleghem 4, R. de Windt 6. G. de Zutter 7, E. Gijzel 8. CL Rodts 10. Uitslag zesdaagse jonge duiven: 1 A. de Zutter - VV. Standaerd. 251 pun ten: 2 H. Lam po - M. de Smet. 242 punten; 3 A. Relji 236 punten. 4 H. ger, 223 punten; 5 R. gaerd, 216 punten. Uitslag - M. Boo- Uitslag kampioenschap oude duiven: 1 A- de Zutter 58 punten; 2 O. de Vriendt 49 punten. 3 M. de Smet 46 punten, 4 R Lampo 44 punten, 5 R. Braet 40 punten. 1534 meter per minuut. Uitslag: Adr. Verslutjs 1, H. de Dobbelaere 2. 5 en 8, J. Moens 3, P. L. Mangnus 4 en 7. A. du Puy 6, H. v. d. Hemel 9, C. de Regt 10. De Eendracht te Terneuzen met 168 duiven. Eerste 1571 meter per mi nuut. Uitslag: J. v. d. Graaf 1, A. Faas 2, F. Temmerman 3, Ch. van Driel 4, A. Bril 5 en 6, Meijer van de Berghe 7, M. de Roo 8 en 10, F. de Schepper 9. JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - «JAZZ - R&B TOPTIEN 1 Ich bau dir ein Schloss (Heintje) 2 Dong-dong-di-ki-di-gi-dong (Golden Earrings) 3 Abergavenny (Marty Wilde) 4 Fire (Arthur Brown) 5 Help yourself (Tom Jones) 6 Do it again (Beach Boys) 7 Callow la vita (Raymond Frogr.lt.) 8 Angel of the morning (Merrilee Rush) 9 I've got A message for you (Bee Gees) 10 McArthur Park (Richard Harris) deze festivals een flinke hoeveelheid contracten voor de winter binnen te slepen. Drie belangrijke festivals hebben we deze maand gehad. Be- Sin augustus werd in Amerika het ew Port Popfestival gehouden, ln Engeland vond het bekende Windsor Jazz- en Popfestival plaats en verle den week was de beurt aan het Bel gische plaatsje Bilzen bij Luik. Om met het laatste te beginnen: drie dagen lang overstroomden duizenden festivalgangers het plaatsje Bilzen en dat het geen onkritisch publ.ek was werd menig groep gewaar die in de ogen van het publiek met vol deed en met rot fruit werd beko geld dat (vreemd genoeg) in grote voorraden aanwezig bleek te zijn. Natuurlijk was niet iedere deelne mer dit lot beschoren. De twee Zeeuwse groepen, Highway en St. Giles's System, vielen nogal in de gelaten. In Engeland is de elektri sche blues de grote mode. Dit bleek weer eens duiaelijk op het drie da- fen durende Windsor Festival dat it jaar in Sunbury on Thames werd gehouden. Ellenlange bluesnummers met uiterst vervelende gitaarsolo's van jongens die allemaal denken een tweede Ene Clapton te zijn hadden de eerste avond de overhand. Voeg daarbij dan nog een paar slaapver wekkende hitgroepjes als de Mar melade en de Time-Box en de nei ging om de eerste de beste boot te rug te nemen is groot. De openings avond werd echter gered door een idool uit de grijze oudheid. Jerry Lee Lewis bracht met een ser.e knallende oude rockers wat leven in het uitstekend, Jeff Beck mist nog De hitparade :s in een impasse ge raakt. dat is aan alles tc merken. IJzeren Heintje zit nog steeds vast geroest op de eerste plaats en het ziet er niet naar uit dat zijn bela gers in staat zullen zijn om hem in de naaste toekomst te wippen. De Golden Earrings hebben hun mooie positie als tweede in het hitklasse ment weten te bewaren, ondanks het opdringen van het drakerige lied van Marty Wilde. Gelukkig zijn er nog lichtpunten. Op vier bijvoorbeeld kwam zomaar die enorme plaat van The Crazy World of Arthur Brown binnensjezen, maar of zelfs dit kwa liteitswerk in staat zal zijn de fon dantplaat van Heintje Simons van de eerste plaats te verdringen is voor alsnog een open vraag. Tom Jones is moeizaam één plaatsje gestegen en het ziet er niet naar uit dat hij veel hoger gaat komen. Het ontroe rend stemgeluid van Tom doet het in nummers als Delilah toch stuk ken beter, Op zes treffen we de Beach Boys aan die twee plaatsjes omhoog gingen. In Amerika en En geland is Do it again geen hit ge worden en dat is jammer want het is een van de sterkere Beach Boys composities. In Nederland is het in eder geval wel een h.t en dat sterkt ons in de mening dat er hier nog genoeg mensen rondlopen die niet klakkeloos Engelse en Ameri kaanse hitwerkjes kopen Callow-la- vita tuimelde van drie naar zeven en daar kunnen we niet rouwig om zijn. We zjjn de boerenbruiloftbeat van meneer Frogatt liever kwijt dan rijk. Angel of the morning ging van vijf naar acht, terwijl de Bee Augustus is de maand van de grote popfestivals. Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur en veel groepen trachten door middel van Tyrranosaurus Rex. Vooral deze laatste wist met relaxt gebrachte folkmuziek te boeien, terwijl ook het nog immer ruige werk van d<» Things het goed bleek te doen. Het publiek raakte helemaal in vervoe ring bii het optreden van de Move toen zanger Carl Wayne met een bijl het podium ging bewerken en in de lenzen van de tv-cameras spuw de. In Bilzen is gelukt wat op de twee grote popmanifestaties op het con tinent eerder dit jaar (het Europees Popfestival te Rome en de Kitseli- garden in Den Haag) niet lukte, namelijk het opbouwen van een or ganisatie die de hele zaak ia de hand hield, groepen op tijd liet op treden en verder deed wat van een goede organisatie mag worden ver wacht. Tja. waar blijf je dan met het veel gesmade Belgische organi satietalent Heit New Port Popfes tival werd 3 en 4 augustus nabij Los Angeles gehouden. Maar liefst 110.000 mensen bevolkten die twee dagen het festivalterrein. Htt pro gramma was dan ook om te water tanden. Even een greep: Jefferson Airplane, Byrds. Tiny Tim, Sonny Cher, Blue Cheer. Animals. Coun try Joe The Fish, Electric Flag, Iron Butterfly, Canned Heat, Step- penwolf enzovoorts. Hoogtepunten waren het optreden van Eric Bur- don The Animals en van Canned Heat. Sonny Cher waren de gro te flop. Het echtpaar kon de aan wezigen niet boe.en met de (voor namelijk) oude nummers en onder luid boe-geroep verdwenen ze al spoedig van het toneel. Het festival eindigde in een grote chaos. Tijdens het slotoptreden van de Jefferson Airplane drong het publiek zo op dat de politie tussenbeide moest ko men. Er ontstonden vechtpartijen, mensen werden onder de voet gelo pen en een fikse regenbui maakte de verwarring compleet Afgezien van dit incident had het festival een rustig verloop. De politie hield zich op de achtergrond en zelfs de grote hoeveelheid marihuanarokers de sterke geur van de marihuana was overal te ruiken) werden met rust •fles The Nice werd met een stormachtig applaus onthaald, maar de jongens bleken even vervelend als op de plaat. Daarna gaf Ginger Baker (ex- Creamsamen met Phil Seaman een drumsesslon. Wel aardig, maar het verveelde vlug. Toen niemand minder dan gitaarprins Eric Clapton zich bij het duo voegde veerde het publiek op, maar Eric beperkte zich tot wat geptngel op de achtergrond. Het lang verwachte optreden van The Crazy World of Arthur Brown werd verstoord door het instorten van een tribune, waardoor ongeveer dertig mensen werden gewond. Ar thur speelde door maar door de ont stane verwarring was er weinig meer van te volgen. De slotdag van het festival was uit muzikaal oog punt tevens de beste, 's Middags hadden de Fairport Convention en de Incredible Stringband veel succes met hun folkachtige muziek en het avondprogramma werd ingezet met een optreden van het nieuwe kwar tet van John Mayall. dat echter niet wist te overtuigen. Na een opnieuw succesvol optreden van de Fairport Convention werd de uitsmijter aan gekondigd: The Spencer Davis Group en de Traffic. De Spencer Davis- jongens deden aardige dingen, maar konden toch niet in de schaduw staan van wat Stevie Win wood en zijn groep klaarmaakte. De zeer ga ve en subtiele muziek van de Traf fic dwong iedereen tot luisteren. Een beter slot had men zich niet kunnen wensen. hebben onlangs de hoofden btj e gestoken en besloten wat te doen voor Biafra. Ze organiseren van avond een popgebeuren in de open lucht, waaraan naast St. Giles's Sys tem an Highway nog een viertal groepen sullen deelnemen. Dit alles zal 2i ch af speken op het Molenzichl bij de Kinky Boetieks Voor de en tree (f 1) hoef je het «iet te laten en je iceet dat je centjes bestemd zijn voor een uitermate goed doel. BEAT - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 25