Vissers zullen haven blokkeren BILT Vlissingse moord: acht jaar Goese jeugddeputatie moest met petitie naar secretaris Wolkbreuk zette in Axel huizen blank Flandria gelast tochten Kometa af ,En je kreeg geen koffie en sigaren' Goese fruitweek nu ook Antwerpen-week Aanbesteding van Zuidsloeweg JOH AN, 0EK EN W0PKE DIEP TELEURGESTELD OVER ONTVANGST ALMANAK Have Verduistering olie in kanaal door Zuid-Beveland Zware schade bij ongeluk in Goes Bedreiging politie: celstraf voor Thoolse jongeman UITSPRAAK IN SM0KKELZAAK ZIERIKZEE VERWACHT... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1968 DON MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft woensdag de 33-jarige Vlissingse machine bankwerker Amadé de B. wegens moord veroordeeld tot een gevan genisstraf van acht jaar met af trek van voorarrest Tijdens een zorgvuldig voorbereide schietpar tij bij het Vlissingse station maak te De B. op 19 maart jl een einde aan het leven van een dertigjarige metaalbewerker uit Middelburg, de minnaar van zjjn vrouw. De dader van de moordaanslag ver klaarde tijdens de behandeling van de zaak niet de bedoeling te hebben gehad om zijn rivaal te do den. Het ging volgens hem om een afstraffing die uit de hand was gelopen. De officier van justitie kwam tot een eis van tien jaar ge vangenisstraf. MIDDEL/BURG Op het kantoor van de provinciale waterstaat vond dinsdag de aanbesteding plaats van de Zuidsloe weg, 6170 meter lang, lopend van 500 meter ten westen van de West Kraay- ertseweg tot aan rijksweg 58. Inbe pen is voorts de bouw van twee viai ten. Het ging hier om bedragen zonder en met verwerking wijziging in lonen en sociale lasten. Leenhout aannemings bedrijf 5.800.000, 5.850.000: Gebr. Romers NV, Rozenbirg 5.328.000, 5.348.800: NV Aannemings- en we genbouwbedrijf v/h J. Heijmans, Ros malen 5J.98.000, 5.230.000; NV Aannemingsbedrijf NBM, Zaandam te Vught 5.170.000, 5.200.000; Haukes en Zn NV te Kekerdom 5.144.000, 5.177.000; Aannemingsbedrijf Schou- wen-iDuiveland NV, Zierikzee 5J30.000, 5J50.000; OV Gebr. Van 't Verlaat te Hardinxveld 5.086.000, 5J6.000; Aannemingsbedrijf Duynhouwer NV te; Goes 5.080.000, 5.110.000; E. Blok NV aannemingsbedrijf, Rotterdam 5.063.000. 5.138J000; Firma Boone en Besuyen te Goes 5.049.000, 5.070.000; Reef-Oidenzaal NV te Voortburg 5.036.000. 5.:59.000; NV Aannemingsbedrijf v ii J. D. Janse tt Middelburg 4.925.000. 4.945.000; Firma De Jonge te Zierikzee •1.904.000, 4.934.000; NV Aanne mings-, handels- en transportbedrijf B. Smallegange te Aardenhout 4.840.000, f 4.870.000; NV Gebr. Geldof, Seroos- kerke (W) 4.700.000, 4.740.000; NV Aannemingsbedrijf v/h D. A. van de Linden te 's-Gravendeel 4.390.000, 4.410.000; NV Aannemings- en we genbouwbedrijf P. H. Offringa te Vught 4.272.000, 4.292.000. OP TSJECHISCHE AMBASSADE IN DEN HAAG (ADVERTENTIE) (Van één onzer verslaggevers DEN HAAG Intens ge spannen verwachtingen van de Goese jongens Johan Veenstra (15), Oek de Jon ge (15) en Wopke Veenstra (17) werden woensdagmor gen op de stoep van de consu laire afdeling van de Tsje- chisch-Slowaakse ambassade in Den Haag de bodem inge slagen. Tegen tienen tracht ten zij hun petitie, vergezeld van elfduizend handtekenin gen, namens de Nederlandse schooljeugd als morele steun voor de Tsjechische jeugd de Tsjechische ambassadeur Jo sef Pospisil aan te bieden. Het werd uiteindelijk na let terlijk en figuurlijk veel om wegen de tweede secretaris F. Skramovsky, diezich een ogenblikje vrij maakte om de jeugddelegatie aan te horen, aan wie de drie initiatiefne mers een kartonnen koffertje met de petitie en sympathie betuigingen konden aanbie den. zou gaan. Wel spraak'. Teleurgesteld en haast, verdrietig klonken deze schuch tere opmerkingen, toen zij vijf minuten later al weer op dé Park weg voor het ambassadegebouw stonden. Kn inderdaad bij binnenkomst wist niemand, maar dan ook nie mand van het voltallige ambas sadepersoneel dan ook maar iets af van de komst van de NSU- representanten (Nederlandse Schoolpers Unie), noch van een handtekeningenactie noch van een petitie. Heen en terug Een vrouwelijke employé deed de deur open en liet de pers en de jongens in een vertrek binnen. Even later verscheen de eerste secretaris, Joeef Mateska; hij ver telde dat de ambassadeur mo- aan en hij zei: ,We moeten toch aan iemand deze handtekeningen afgeven'. Resultaat blijven. De Goese initiatiefnemers tot deze handtekeningenactie voor de Tsjechische jeugd en de hele perskaravaan begaven zich naar het op gegeven adres. Daar aangekomen bleék de ambassadeur ,net' weg te zijn, op weg naar de Parkweg. Terug op de Parkweg werd op nieuw door een Tsjechisch perso neelslid verteld, dat de ambassa deur niet aanwezig was. Juist toen Johan, Wopke en Oek had den besloten de petitie dan maar aan een Tsjechische employé te overhandigen, versoheen de wa gen met de ambassadeur. Pospisil stormde echter nietsziend en mets zeggend het bordes op naar de voordeur en sloeg die met een geïrriteerd gebaar achter zich dicht voor de neus van de Goese jongens. Opnieuw belde Johan Na wat wachten werd tenslotte toch de deur weer geopend: ,Wir haben eine Petition der Hollan- dischen JugendIn dezelfde kamer trad toen de tweede se cretaris Skramovsky binnen en hij verontschuldigde de afwezig heid van de ambassadeur door te zeggen: ,Herr Excellence is in een zeer belangrijke bespreking. Zoiets moet u werkelijk begrij pen in deze moeilijke tilden voor ons volk'. Nadat Johan Veenstra de petitie in Duitse zinnetjes had vertaald, overhandigde hij de elfduizend handtekeningen. Een protocol tekst van dank uit de mond van de tweede secretaris volgde hier op, en daarna gehaast: ,U moet mij nu echt excuseren, mijne he ren. Het spijt mij bijzonder. Goe- denmorgen, goedenmorgen...' In alle vroegte waren de gebroe ders Veenstra en Oek de Jong per trein uit Gom richting Den Haag vertrokken. Onderweg repeteerden «H herhaaldelijk hnn Duitse tekst: .Gutenmorgen Herr Excellence. Gern mochten wir diese Sympa- thie-erklkrung sie überreichen Sie will damit zura Ausdruck bringen das Gefiihl der Hollan- dischen Jugend für den Mut und jas Verantworthliehkeitsgefühl der Tsjechlsch-Slowakisclren Jugend'. De ambassadeur stond hen zoals wei afgesproken en beloofd was, niet te woord en nog niet de helft van deze welgemeende zinnen heb ben deze Goese jonge initiatief nemers tot heling van een nieuwe vrede kunnen uitbrengen. Drie leerlingen van het christelijk lyceum te Goes overhandigen na mens de Nederlandse schooljeugd de petitie en elfduizend handte keningen aan de tiveede secretaris van de Tsjechische ambassade, F. Skramovsky (links). Verder vlnr Wopke Veenstra-, Oek de Jong en Johan Veenstra. (Foto PZC) Futurum afzuigkap met uniek, gepatenteerd afzuigsysteem en luchtgordijn De enige afzuigkap met *en capaciteit van 440 m per uur bezoekt onze showroom LOUWERSE DE PRIESTER N.V. axel Een kort onweer, ge-; BfcdD:Crog!dijkS8,Tol (016G0).23744 BON te zenden aan bovenstaand adres in gesloten enveloppe met 20 ct postzegel. Gaarne ontvang ik folder over Futurum Afzuigkap Naam: Straat: Plaats en heeft woensdagavond in Axel en onmiddellijke omgeving een flinke wateroverlast veroorzaakt. Leeuwse EUlers in dit blad is een lijst af- gedrukt van voorwerpen, die lus sen S en 25 augustus bij de Mid delburgse politie als gevonden zijn aangegeven. Het is een liele lijst. En dan is het helemaal niet. zo verwonderlijk, als daar eens een hond tussendoor loopt. Maar dit maal is het toch wel bijzonder aardig, de levende have even apart, te nemen. Men sluit dan achtereenvolgens op een geel zwarte herdershond, twee jonge hondjes aan een lijn, een konijn, een groene papegaai, een icitte hond, een hond, een jonge herders hond en twee jonge koeien. Die honden vooruit dat kunnen loslopende honden zijn geweest, die al loslopend de politie in de armen zijn gelopen of in de ar men van een barmhartig particu lier. En dat konijn en die groene papegaai zijn ook nog wel te plaatsen. Maar wie laat er nu twee jonge koeien slingeren. Sterker: wie zal nu op het idee komen voor zijn twee wggelopen jonge koeien de rubriek gevon den voorwerpen even na te lo pen T Niemand Maar wie twee jonge koeien mist. moet toch maar eens .MIDDELBURG In de zaak van cl verduistering van olie vanuit scliepe die ligging hadden in het kanaal door Zuid-Beveland is woensdag uitspraak gedaan. De rechtbank veroordeelde A. E. D. uit Wemeldinge tot zes maan den gevangenisstraf inet aftrek, waar van drie voorwaardelijk en twee jaar proeftijd. De schipper L. K. uit Antwerpen kreeg een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 500 boete. Schipper Van B. uit Arnemui- den werd veroordeeld tot één maand voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en 200 boete, de Duitse schip per M. kreeg eveneens één maand voor waardelijk met twee jaar proeftijd en 500 boete en zekere P. werd ver oordeeld tot een geldboete van 100.-. GOES Op de hoek van de Naere- boutstraat en de Scheldestraat in Goes heeft zich dinsdagmorgen een botsing voorgedaan, waarbij twee personen auto's zwaar werden beschadigd. Een door C. S. uit Goes bestuurde auto reed over de Naereboutstraat in de richting van de Westsingel. Er ontstond een bot sing met een auto. die uit de Schelde straat kwam en werd bestuurd door J. de V. uit Goes. De wagen van S. werd in de flank gegrepen en beide auto's schoven door tot in de heg langs de kant van de straat. Ze moesten worden weggesleept. S. kreeg een snijwond aan het voorhoofd en moest zich onder dok- -handeling stellen steeg liet water lot een lioogle van 30 lot 40 centimeter. In de woning van de heer Boer aan de Oude Weg bereik te het water zelfs een hoogste stand van 50 centimeter. De dienst gemeentewerken en de brand weer zijn tot laat in de avond bezig ;eweest met het leegpompen van de luizen. De schade is niet te schatten, maar is in elk geval aanzienlijk. Ook de buitenwijken van Axel ondervonden veel hinder van de abnormale val. Veel kelders liepen vrijwel lijk na de eerste stortbui, veer half negen, vol. onge- Marinierskapel naar Oostburg OOSTBURG De marinierskapel en het tamboer- en pijperkorps zal op 7 oktober aanstaande een complete tap toe verzorgen op het Ledelplein in Oostburg. Detachementen van de ma rine komen van 7 tot 11 oktober weer In West-Zeeuwsch-VIaanderen oefenen. Burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg deelde dit woensdagavond mee bij het begin van de raadsvergadering. Examens Voor het in juni ji. afgenomen examen Praktijkdiploma Boekhouden slaagden: E. Bouwens, Middelburg; H. Goedege- bure, Nieuwdorp; N. *H. Houtzager, Vllssingen; A. Joosse, Middelburg; J. H. J. Kievit, O. en W. Souburg; A. Kok Sliedrecht; L. Mesman, O. en W. Souburg; B. J. Mol, Middelburg; M. de Nood. Middelburg: M. J. Reijn- lioudt, Westkapelle: W. Verhage, Zou- telande; C. B. Vreeke, Oostkapelle: A. J. Walraven. Middelburg. Voor het examen Moderne Bedrijfsad ministratie slaagden: J. P. Bakker. Middelburg: K. J. Boogaard, Vlissin- J. A. Bouman. Middelburg; C. P. de Waard, Vllssingen, allen cursis ten van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs te Middelburg. Twee jongens gewond bij aanrijding MIDDELBURG. Onoplettend rijden van school kinderen, waarover een dag tevoren nog bij de politie een klacht waa gedeponeerd, draaide woensdag morgen even na acht uur op de Noord- weg toch nog uit op een ongeluk, toen de 12-jarige L. uit Vrouwenpolder niet vodoende uitkeek en tegen een auto op reed. Zijn kameraadje A. de K (141. eveneens uit Vrouwenpolder, raakte ook bij de aanrijding betrokken. L. liep een lichte hersenschudding op en De K kreeg lichte schouderkneuzingen. De auto" werd bestuurd door de Middel burger J. MIDDELBURG De Thoolse jonge man M. J. B. die tot twee keer toe binnen een half uur een politieman met een mes bedreigde is woensdag door de rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Officier van justitie mr. T. Lebret had tien maanden cel geëist, waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. MIDDELBURG Een omvangrijke sigarettensmokkel heeft de Rotterdam se koopman H. J. van H. voor zes maanden in de gevangenis gebracht. Dat bleek woensdag uit de uitspraak van de rechtbank in Middelburg. Met een vissersscheepje bracht Van H. die zich had laten voorzien van de me dewerking van de schipper Van T. uit Stellendam rond de dertigduizend pakjes sigaretten van Oostende naar Zierikzee. Daar wachtte de inmiddels getipte douane het smokkelvaartuigje op. Tijdens de behandeling van de zaak werd eenzelfde gevangenisstraf geëist. Van T. kreeg twee maanden gevangenisstraf waarvan één voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Jonge Tsjechen naar Het Zilveren Schor ARNEMUIDEN De beide ontmoe tingscentra voor jonge mensen ,De Hun- neschans* te Uddel en ,Het Zilveren Schor" te Araemuiden gaan zich open stellen voor het verblijf van een tiental Tsjechen tussen 18 en 25 jaar, die in de huidiege omstandigheden niet naar hun land kunnen terugkeren. Tevens wordt gedurende het weekend van 7 en 8 september in beide centra ,Open Huis' gehouden voor Tsjechische en Nederlandse jonge mensen. Dan zal geprobeerd worden met behulp van des kundige informatie en documentatie zich te oriënteren op de huidige ontwikke lingen In Tsjechoslowakije en de con sequenties daarvan voor de Europeseao samenleving. Enkele deskundigen zul len hierover inleidingen houden. BRUSSEL Als gevolg van de gebeurtenissen in Tsjecho-SIo- wakije is de Russische draag vleugelboot Kometa', waarmee vaarten zijn gemaakt tussen Vlïssingen en Antwerpen en in Rotterdam demonstraties zijn gegeven, .gestrand' in de haven van Antwerpen. Een receptie die intourist dinsdag a boord zou geven voor de vertegt woordigers van een aantal Belgische, reisbureaus moest wordep geannu leerd omdat de meeste genodigden hadden afgezegd. De Antwerpse rondvaartrederij .Flan dria' die eerst wel belangstelling voor het vaartuig had. heeft alle op het programma staande tochten er mee afgelast en laten weten dat men momenteel geen belangstelling voor het schip heeït. et is natuurlijk mogelijk dat zakelijk inzicht daarbij aansluit bij politieke overtuiging. In ieder geval ligt de Kometa' thans in de Antwerpse ha ven onder politiebewaking. C. L. MARTINET (BIJNA 80): LID VAN RAAD <}an niaar op dat het tóch door- SINTJANSTEEN SINT-JANSTEEN ,Een verschil met vroeger? Om te beginnen kreeg je tijdens de vergaderingen geen koffie en sigaren. Het presentiegeld was f 30,nu is het f 20, Sint-Jansteens oudste raads lid, de heer C. L. Martinet (in december wordt hij 80) herinnert het zich allemaal nog goed: 3 september stap te hij als jongeman van 35 voor het eerst de raadzaal op .Steen' binnen. ,Ik was de jongste daarmee werd reke ning gehouden bij het verde len van de plaatsen aan tafel. Die raadszetel heb ik inder tijd aan een toeval te danken gehad. Een kennis van me bedankte en toen vroegen ze of ik zijn plaats in wilde ne men, nou daar was ik in het begin helemaal niet zo voor te vinden'. -Maar desondanks: Martinet bleef, 45 Jaar lang. In die periode werk te hij samen met- de burgemees ters IJsebaert, Geirnaerdt en, momenteel, mr. Reuser. Wat hem als gemeentebestuurder momen teel het meest frappeert? ,De manier waarop tegenwoordig de begroting wordt behandeld. Vroe ger kreeg je vrijwel geen papie ren en 't ging om de kleine be dragen. Nu moet je beslissen over honderdduizenden guldens. Aan de andere kant ben ik ech ter ook van mening dat de be voegdheden van een raad zijn beperkt door instanties als gs en dergelijke. Als zij Iets verzoeken en je stemt het af, nou reken er De heer Martinet heeft het raad- lidmaatschap overigens nooit be- schuowd als een dwingende zaak. Het kwam vaak genoeg voor dat hij zich onderaan de lijst liet zet ten, teneinde anderen een kans te geven. ,Maar het gekke is, dat ze mij steeds met voorkeurstem men hebben gekozen, op welke plaats ik ook stond.' Tijdens de oorlog was hij korte tijd wethou der (tot de Duitsers de voorkeur gaven aan een NSB 'er, die ech ter intussen was overleden, maar ai met al was de heer Martinet zijn functie kwijt) en dat werk deed hij ook nog op een blauwe maandag tijdens de .noodraad', na de bezetting. Als het aan de nestor van de Sint-Jansteense raad ligt, blijft hij voorlopig net zolang tot de vijf kruisjes vol zijn. .Alleen weet lk natuurlijk niet of ik dat haal, met het oog- op die herindeling.' Heikant De heer Martinet, oorspronkelijk vlasser, woont sinds 1921 in Hei kant. In zijn branche heeft hij heel wat werk verzet. Zo was hij ondermeer betrokken bij de op richting van de (inmiddels ter ziele gegane) vlasserschool in Koewacht, de coöperatieve vlas fabriek en het comité dat zich in de dertiger jaren bezighield met het verkrijgen van regerings steun voor de vlasindustrie. Daar naast maakte hij deel uit van het bestuur van het bedrijfsschap vlas en hennep en zit hij nu nog In het bestuur van de afdeling Sint-Jansteen van de Zeeuws- Vlaamse Vlassersbond, de afde ling Heikant van de NCB en de coöperatieve ditpvriesvereniging -iog aan de orde komen op donderdag 5 september, als de raad van Smt- Jansteen ter gelegenheid van liet jubileum van do heer Martinet een bijzondere vergadering houdt. Daar zal namens de gemeente ook een cadeau worden aange boden. ,De burgemeester bena dert al familieleden met de vraag wat hjj nu eens leuk zou vinden,' verleide men op het ge meentehuis. Slot van pagina 1 de intocht geven de drie Goese korp sen ,Euphonia', .Hosanna' en het tam boer en trompetterkorps .Excelsior' hun medewerking; voor de optocht door de fruitwijk op de derde za terdag in september zijn twee van de drie korpsen aangetrokken, ter wijl .Excelsior' en hét nationaal ma- jorettenpeloton uit Bergen op Zoom een show vooraf geven en 's avonds op de Grote Markt de taptoe ver zorgen, In de corso-optocht lopen ver der mee de harmonie van de schoen fabriek Swift' uit Nijmegen twee korpsen van de Rozenkransschool te Breda en intussen vertrouwde ver schijningen in Goes het majoret- tenpeloton .Oranjestad' uit Breda. Fruïtfee en hofdames hebben het In de dagen, die aan het corso vooraf gaan, ook weer druk: er staan ook ditmaal bezoeken aan verschillende Zeeuwse ziekenhuizen en inrichtin gen op het programma. Zo bezoekt het trio met fruitmandjes maandag huize .Den Berg", .Berg- zicht' en Ter Valcke' In Goes, dins dag de Goese velling, .Maria Ter- weel' en St-Joanna', woensdag de ge meente Westerschouwen en donder dag de veiling Middelburg, Ipenoord'. .Zonneveld' en .Welgelegen'. (Van onze correspondent.) ALKMAAR Een armada van 300 kot ters uit Harlingen, uit Urk, uit Den Oever en van Texel, verzamelt zich maandag voor het Marsdiep bij Den Helder- Met de Helderse vloot varen ze in kiellinie naar Scheveningen. Dat wordt een 30 kilometer lange sliert van met spandoeken gepavoiseerde schepen langs de Noord- en Zuidhollandse kust. De he'e haven Sohevendngen komt propvol te liggen en als ze er niet in mogen (er is naar te zeggen maar lig plaats voor 50 schepen) varen ze door naar Hoek van Holland en blokkeren daar de grootste haven ter wereld. Dinsdag zullen IJselmeerschippers en hun maats en die van de Zeeuwse ha vens zich per bus bij hen voegen. In een grote optocht van duizenden vissers gaat liet dan op naai Den Haag. waar de tweede kamer juist bijeen is om de kustvisserij te bespreken. Aan de voor zitter van de tweede kamer zal een rekest worden aangeboden. Gistermiddag hebben de bestuurders van de Nederlandse vissersbond daartoe in samenwerking met de Covtj (co- operatie van IJselmeervissers in de Zevebel (Zeeuwse visserij belangen) in Hartingen besloten. Dinsdag hebben de bestuurder» al een gesprek gehad met de kamercommissie van sociale zaken en vanmiddag om drie uur hebben ze nog een bespreking met minister Rool- vink, waarna op een persconferentie in Nieuwspoort de grote plannen voor een protestdemonstratie zullen worden ont vouwd. Ze verwachten van die bespre king met minister Rooi vink geen stui ver. Het gesprek zou aanvankelijk pas volgende week vrijdag worden gevoerd. wanneer de tweede kamer al had be-(regeling inzake minimumlonen (135 gul slist over het wetsontwerp, met onder den per week) en de minimum vakan- meer ook voor de maatschapvissers een tiebijslag van 6 procent. Onrust lp initiatief van de burgemeester van Wieringen, K. D. Dorsman, hebben de burgemeesters van ne gen visserijgemeenten zich tot de vaste kamercommissie van sociale Helder. Urk, Termunten. Harlin gen. Breakens, Goederede en Ul- rum, schreven de commissie dat f.ij in hun plaatsen worden gecon fronteerd met veel onrust in de visserijwereld inzake het omstre den wetsontwerp. Zij wijzen op de mening van de deelvissers dat het: wetsontwerp in strijd is met het karakter van de maatschap. De burgemeesters onderstrepen het grote belang van de maat schap voor de visserij zonder zich over het wetsontwerp uit te spre ken- De Nederlandse vissersbond heeft al een drietal proefprocessen aangespannen over de toepassing van de sociale verzekeringen op de maatschapvissers. EXAMENS Te Utrecht slaagde voor het examen staatsinrichting MO de heer M. J. Wal raven te Oost-Souburg. HET WEER IN EUROPA Athene onbewolkt-, Barcelona zwaar bewolkt, Belgrado zwaar bewolkt, Brussel onweer, Genève regen. Grenoble zwaar bewolkt, Innsbruck geheel bewolkt, Lissabon mist. Locarno regen. Londen geheel bewolkt. Luxemburg regen. Madrid half bewolkt, Mallorca onbewolkt. Nice zwaar bewolkt. Parijs geheel bewolkt, Rome zwaar bewolkt. Wenen onbewolkt. Zürlch regen. 29 ex 26 gr 24 sr 23 gr 18 gr 19 gr 24 gr 24 gr 19 gr 18 gr 22 gr 24 gr 28 gr 34 gr 20 gr 26 gr 25 gr 22 gr PLAATSELIJK ENKELE BUIEN Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Ongeveer dezelfde tempe raturen als woensdag. STRAN D VERWACHTING Een storingsgebied boven Frankrijk komt langzaam dichterbij. Hierdoor van daag een grotere buienkans. Matige zuidoosten wind. Temperatuur ongeveer 22 graden. Zeewater 18 graden. Vooruitzichten: onstabiel maar ook pe rioden met vrij goed strandweer. 30 augustus Zon op 05.48 onder 19.32 Maan op 14.24 onder 21.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2