PARIJSE WINTER MODE WIRWAR VAN LIJNEN I I BIJ DE FOTO'S ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1968 PARIJS Het is een moeizame strijd in Parijs geworden. De cou turiers hebben weliswaar vergaderd en zijn het een en ander van elkaar te weten gekomen, maar het heeft niet mogen baten. Het resultaat is een ware wirwar van lijnen. Dat betekent dat iedereen zich alles kan permitteren, er is géén modelijn die men slaafs kan volgen. Leve de fantasie De Franse modevorsten kwamen met wat eigentijdse creaties en een lange rij van ontwerpen ontleend aan de mode van 1920, 1930, 1940 en zelfs 1950. Tuniekjurkjes en mantelpakjes met 9./10 jasjes beloven de best sellers van deze winter te worden. Verder zorgde Parijs voor de terugkeer van de hoed met voile. Door de veelheid van opnieuw gebruikte vondsten uit vroeger dagen valt er nauwelijks een pijl op de nieuwe wintermode te trekken. Over de kleuren dit: zwart, bruin, beige, grijs, varen groen, tomaatrood, staalblauw en fuchsiaroze zijn de nieuwe mode kleuren. De rokken blijven gemiddeld vier centimeter boven de knie, een enkeling zakt tot net óp de knie en Courrèges, Féraud en Ungaro zorgen voor de uitschieters met 15 tot 20 centimeter boven de knie. Attentie tenslotte voor de nauw aansluitende lieslaarzen, voor ceintuurs en voor goudkleurige hangslotjes als decoraties voor dag-, middag-, én avondkleding. De details die de mode maken zijn: overslagrokken bij Christian Dior, gérende suede rokken met een in rafels geknipte zoom bij Patou, mantels met ingezette mouwen en opgestikte zakken van bont bij Dior, een bont mofje aan een lange goudmetalen ketting bij Lanvïn, lange brede wollen sjaals bij Lanvin en Nina Ricci, ceintuurs met aangezette zakken bij Esterèl, mantelpakjes met gepassepoileerde zakken bij Féraud, combinatie van tricottrui en kleurige maillot bij Féraud, lange kleurige kralen kettingen bij Lanvin, overhemdjurkjes met plooirokken bij Yves Saint Laurent, coctailjurkjes met aangeknipte kopmouwtjes bij Cardin, avondjurken met doorzichtig bovenlijfje bij Courrèges en Yves Saint.Laurent, avondjurken met een diep v-hals decollete bij Nina Ricci, pakjes met Bermuda-shot bij Dior, lange wijd uitlopende pantalons met jange jasjes bij Lanvïn en Yves Saint Laurent. Helemaal boven links: Een warm broekpak voor een koude winter van Lanvin met een meterslange sjaal. Rechts: Een creatie van Cardin met een tuniekachtige combinatie. Midden van links naar rechts: Een cocktailjapon van Louis Féraud, een zwart wollen tzardas-jurkje met zigzagband van goudbrokaat. Springen van plezier in mode van Courrèges. Een donkergroen, licht-groen-wit ge ruite wollen gabardine mantel. Het succes van korte capes, die over pakjes en mantels worden gedragen prolongeert Nina Ricci voor de komende winter, waarbij vermeld dat namaak in welke vorm dan ook is verboden! Onder van links naar rechts: Meters laars en veel franjes: een succesnummer in de modeparade. Dior zocht inspiratie in de driekwart wollen mantels met capuchon. Een ondeugende avondjapon die niet uit Parijs, maar uit Rome komt. Ontwerpster is de prinses van Carosa, die haar haute couture wél naar de Franse hoofdstad wil bren gen. De hoed met voile is van Yves Saint Laurent; in plaats van een hoed kan de mode bewuste vrouw zich ook een rondspringende coiffure aanmeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13