Vogels uit Siberië in Zeeland gezien! De WEEKBLADEN deze week 4 iglo vispanees, voor de afwisseling, de afwisseling nu extra voordelig! Voor de afwisseling nu voor 7 NOTENKRAKER INVASIE IN WEST-EUROPA Voorbode van koude winter TVorgels plano's hifi installaties mossel+ verstee ge anders dan andere Buit van 50 mille achterhaald Publiek verzekerde zich voor zeven miljard gulden BESCHIKT U OVER EEN POST- OF BANKGIRO- REKENING? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT n artikeltje waarin sprake was van één notenkraker in het waterwin gebied .Oranjezon' op Walcheren, kre gen we een aantal interessante reac ties. Schouwen en Duiveland: Van de heer T. Kouwen uit Renesse vernamen wij dat hij de volgende waarnemingen had ontvangen. Op 8 augustus is er één notenkraker gezien te Ouwer- kerk. Voor zover thans bekend, de eerste Zeeuwse waarneming van dit jaar. Op 10 augustus is er een gesignaleerd te Westenschouwen en op dezelfde datum 2 exemplaren te Renesse. Op de 11e dezer maand in het duingebied het .Zeepe' bij Haamstede eveneens 2 vogels. De heer A. C. Vermast uit Sneek, met vakantie in de Westhoek, schreef ons dat hij op de 14e één notenkraker had waargenomen. .De vogel', aldus de briefschrijver, .zat bovenin een vrij lage struik, aan de binnenzijde der duinen in de gemeente Burgh. Hfl/zy liet zich rustig bewonderen F De heei Vlinkevleugel nam er eentje waar op donderdag 15 augustus bij Ouwer- kerk. Enkele leden van de vogelwacht .Schouwen en Duiveland' zagen in de Straalweg te Zierlkzee 3 van deze zeldzame vogels. Er werd ook een dood exemplaar gevonden. Veronge lukt tegen een auto of iets dergelijks Het dier is opgezonden om te worden zoals dat heet. Voor weten de dunsnavelige notenkraker (n. o. Rusland en Siberië) te doen heeft. Beide vormen komen nu in ons land voor. de dunsnavelige vorm het meest, zoals trouwens normaal is. De heer J. P. C. Boot uit Haamstede deelde ons mede, dat zelfs is waarge nomen dat zo'n vogel een braakoa) opgaf. De braakbal met onverteerba re voedselresten is terstond opgezon den naar een instituut in Zeist. Walcheren: Van Walcheren zijn tot dusver 3 waarnemingen bekend, ter wijl twee exemplaren op .Oranjezon' gezien op 10 augustus jl door leden van de C.J.N. uit Souburg en Middel burg en een notenkraker in hetzelfde gebied een dag later door het echt paar A. Willeboordse uit Sint-Lau- Zeeuwsch-VlaanderenIn de Jonge dennenaanplant van .De Braakman zijn door de jachtopzieer, de heer C. Riemslag uit Biervliet, op 13 augus tus jl. eveneens enkele notenkrakers gezien. Op zondag 18 augustus even eens in ,De Braakman' nog een exem plaar. Dit zijn de eerst bekende no tenkrakerwaarnemingen uit dit ge bied sinds .De Braakman' werd afge sloten van de Westerschelde Al deze waarnemingen kunnen als vervooruitgeschoven voorposten worden beschouwd van het grote in vasieleger dat vanuit het oosien en noordoosten komend. West-Europa is binnengevallen, want inmiddels is be kend geworden dat er in Duitsland en België een zeer groot aantal noten krakers afkomstig uit de bergen van Midden-Europa en Siberië is gearri veerd. Ook in Nederland. Met name op de Veluwe, Veluwezoom, Utrecht se Heuvelrug en Drente. Zelfs In de boomloze Flevopolder! Kortom van Limburg tot en met Groningen' En dan niet te vergeten op de wadden eilanden. Volgens de heer G Groene- weg uit Oost- en West-Souburg, die zijn vakantie aldaar doorbracht? wer den er bijvoorbeeld op Ameland eD Schiermonnikoog honderden gezien Dikwijls in troepen van vele tiental len bij elkaar. De heer Groeneweg nam verschillende keren waar dat de vogels dennekegels uit de bomen plukten, er mee naar de grond vlogen en ze daar met hun lange spitse sna vels openbraken om er de voedzame zaden uit te peuzelen. Want op zaad van naaldbomen zijn te verzot. Als echte leden van de kraaienfamilie zijn ze op de trek echter niet zo erg kies keurig en eten ze ook graag eikels beukenootjes, insekten en wormen, vooral als er geen naaldbomen in een bepaalde streek zijn. Honger doet de ze vogels snel aanpassen, en daarom komen ze ook van vlier, meidoorn en lijsterbessen snoepen dit jaar een grote invasie bele ven. De eerst beschreven notenkraker- invasie dateert al uit... 1700. En zo lang deze vogels bestaan zullen ze al wel dergelijke irruptieve verplaatsin gen hebben vertoond. Onder de grote invasies die na 1700 beschreven zijn behoren o.a. die uit 1840. 1864, 1893. 1900, 1913, 1917 en niet te vergeten die uit het najaar van 1954. Niets aan de hand dus! Wel bijzonder is echter het zeer vroege begin van de invasie 1968. De vroegste data is reeds van einde juli jl, totdusver was deze... 21 sep tember. dat was in... 1917. En zulke grote aantallen als we nu hebben komen normaal pas diep in de meer aan de herfst dan aan de zomei denken. De vogelwereld is er blijk baar door in de war gebracht want ook andere noordelijke broedvogels zjjn al zeer vroeg in Zeeland gezien, zoals kramsvogels en zelfs al koper wieken. Normaal komen ook aeze gasten pas eind september, begin ok tober. Volgens sommige waarnemers kunnen al deze verschijnselen op een koude winter wijzen... Er wordt o nu precies spreeuw (waar ze nogal op lijken) te onderscheiden is. Ze zijn een flink stuk forser dan een spreeuw die 21 cm groot is. terwijl de notenkraker 32 cm meet. Ze hebben ongeveer het formaat van een kauw. geluid: zacht: .skraak-skraak-skraak'. Verenkleed: donkerbruin met witte vlekken, zwar te vleugels en zwarte staart met witte eindband en witte onderstaartveren. Zeer opvallend! Ook de lange snavel is een goed kenmerk. In de vlucht valt de relatief lange snavel eveneens op, evenals de witte eindband op de staart. Hén kenmerk is dan echter wel de onregelmatige en schijnbaar moeizame .peddelende' vlucht als een Vlaamse gaai of een ekster. Geboren in de eenzame, onmetelijke bossen en bergstreken van Europa en Azië (tot od 4000 meter hoogte broeden ze!) zijn ze zeer mak en niet bang voor de mens die ze (nog) niet voldoende heb ben leren kennen... Wij hopen nu maar dat hun vertrou wen niet beschaamd wordt...! P. Schollevaer. ii§l§^Pl§P§lli£ mm fh en buitel wna ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Verschuivingen in cao journalisten AMSTERDAM (ANP) Op verzoek van het bestuur van do Vereniging De Nederlandse Dagbladpers, dat het in Juni gesloten akkoord over een cao voor dagblad journal! sten 1968 nog niet ln alle opzichten had aanvaard, zijn dezer dagen tussen partijen besprekin gen gevoerd. Het resultaat daarvan ls geweest, dat enkele verschuivingen zijn aangebracht in de oorspronkelijke overeenkomst die inmiddels door het bestuur van de NDP en het dagelijks bestuur van de NVJ aijn goedgekeurd. Het totale resultaat wordt nu spoedig voorgelegd aan de desbetreffende verenigingsorganen en de Sitchting van de Arbeid, waarna de cao met terugwerkende kracht tot 1 juli 1968 van kracht kan worden. RAADHUIS OUDEWATER ERNSTIG BESCHADIGD DOOR BRAND OUDEWATER (GPD) Het uit 1588 daterende raadhuis van Oudewater is woensdagnacht ernstig door brand be schadigd. Het fraaie gebouw met een vermaarde trapgevel kreeg landelijke bekendheid door de televisieserie .stad huis op stelten', waarin Oudewatcr onder de naam ,Vrijkerk' een uiterst belangrijke rol speelde. Kort nadat een wachtmeester van de rijkspolitie omstreeks kwart over één woensdagnacht de brand had ontdekt, sloegen de vlammen uit de bovenste verdieping. De brandweer van Oude water kreeg assistentie van de korpsen Hoenkoop, Snelrewaard, Haastrecht en Gouda. Nadat anderhalf uur lang uit 15 3iangen water naar binnen was ge pompt had men de brand onder de knie. Van het fraaie interieur was toen wei nig over. In feite stonden alleen nog oe buitenmuren overeind. In de raad zaal bleef het historische schilderij van de Oudewaterse brand in 1575 gespaard, al liep het veel waterschade op. De[ burgemeesterskamer, waarin ondermeer enkele onvervangbare antieke aasten brandde geheel uit, evenals de meeste secretarie-afdelingen. De chaos het stadhuis was onvoorstelbaar. Wat niet door het vuur was aangetast was onbruikbaar geworden door de anomie hoeveelheden water die naar «nnen waren gespoten. Over de oorzaak van de brand tast' men volkomen in het duister. Kort sluiting wordt niet onmogelijk geacht, j Tot ongeveer half één was er nog een' vergadering ln het raadhuis van Oude water. J ï?.e loco-burgemeester van Oudewater ■chatte de schade op ten minste een half miljoen gulden. I Chinezen mogen Indonesië niet verlaten TOHM PREFEREERT BOD B0RSUMY - WEHRY ENSCHEDE (ANP) Het bestuur van de NV Twentsche Overzee Handel Maatschappij heeft in aansluiting op het persbericht van 20 augustus medege deeld, dat het voorstel waarmede de vennootschap werd benaderd, behelsde een bod in contanten (ad 165 procent). Daartegenover heeft Borsumy-Wehry NV een aanbod gedaan de aandelen TOHM over tenenien tegen betaling van nominaal 400 (certificaten van) aandelen Borsumy.Wehry, ten volle gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1968, alsmede een bedrag van f 1200 per aandeel van f 1000, of. naar keuze, 1700 in contanten. Aangezien het bestuur de continuïteit van het bedrijf en de belangen van de werknemers beter verzekerd acht bij een samengaan met Borsumy-Wehry. geeft het de voorkeur aan het aanbod van de ze vennootschap. Tevens speelt hierbij een rol dat als gevolg van de deelne ming van Boraumy-Wehry van 28 pro- cent, in het kapitaal van de TCHM tussen be-.de ondernemingen reeds een intensieve samenwerking ls gegroeid. Bouwvergunningen voor woningen DEN HAAG (GPD) Het aantal wo ningen waarvoor bouwvergunning is verleend, ligt volgens CBS-rijfers ge durende de eerste zeven maanden van dit jaar op dezelfde hoogte als in de- irijf jaar. Naari de wjjze van financiering heeft zich echter een opmerkelijke verschuiving •oorgedaan: 7300 woningwetwoningen minder, maar 8000 premiewoningen meer. In totaal zjjn 74000 vergunningen ver leend, waarmee het maandgemdddelde van 1966 wordt overtroffen, maar dat van vorig jaar lang niet wordt ge haald. Het vorig jaar namelijk zijn ve le bouwvergunningen in het laatste kwartaal afgegeven, waardoor het to taal aantal vergunningen tegen het eind van het jaar bijna op 137.000 kwam ondanks de gematigde start van het jaar. Premier Kongo - Brazzaville BRAZZAVILLE (AFP) In Brazza ville is officieel meegedeeld dat kapi tein Alfred Raoul benoemd is tot pre mier van de voorlopige regering van de republiek Kongo-Brazzaville. In juli werd minder gewekt DEN HAAG (ANP) Het aantal in de maand juli 1968 geregistreerde min- r gewerkte uren als gevolg van ver inderde bedrijvigheid bedroeg 51.052. verdeeld over achtenveertig bedrijven ten aanzien van 1107 werknemers (ju ni 1968: 91.507 uren ten aanzien van zeventig bedrijven en 1936 werkne mers). Ook in de textiel- en confectie-industrie trad een soortgelijke daling op. In elk caballero constante kwaliteit procureur-generaal-, i ze„ rens de verkla ring. is het een tijdelijke maatrt Het verbod schijnt tot doel te het n gege volgens de verkla-, zoals die der vorige maanden van dit lijdelijke maatregel.jaar. gekarakteriseerd worden als een bod schijnt tot doel te hebben verbetering van de bedrijvigheid, omdat Chinese zakenlieden tegen te houden die i in deze maand vele werknemers hun va- DJARARTA 'RTR) De Indonesischebetrokken zijn bij fraude kwesties. I kantie plegen op te nemen, waardoor regering^ heeft alle Chinezen verboden Van de drie miljoen Chinezen in Indo-1 het aantal beschikbare produktie-uren net land te verlaten. De immigratie-1 nesië heeft één derde een Chinees pas- reeds geringer is, aldus het ministerie kantoren zijn geïnstrueerd geen uit- j poort. van sociale zaken en volksgezondheid. Toneelspeler en TV-ecteur Jeroen Krabbé 5 STUKS flSO-EEU LWJREN3 PRODUCT ROTTERDAM (GPD,' De daders van de inbraak bij de antiquiteiten- en ju- weliershondel Stodel en Goudsmit aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam, waar in de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 augustus voor een halve ton aan antieke sieraden werd gestolen, zijn aangehouden. Vrijwel de gehele buit werd in beslag genomen. Bij een verkeerscontrole op 15 augus tus werd de 21-jarige nachtoort.er R. P. van K. uit Den Haag in Rotterdam aangehouden, daar de auto welke hij be stuurde diverse gebreken vertoonde. In de wagen werd vrijwel de gehele buit van de inbraak bij Stodel en Goudsmit gevonden. Na langdurige verhoren gaf Van K, die aanvankelijk beweerde van niets te weten, toe dat hij med< tig was aan de inbraak. Twee dagen na zijn arrestatie werd aangebonden de 21-jarige los werkman VV. F. T„ die bekende de inbraak te hebben gepleegd. Beiden zijn aan de officier van justitie voorgeleid. Bij de 23-jarige kelner G. F. v. d. W. uit Rotterdam werden nog enkele col liers, die tot de buit behoorden, gevon den. Hij kreeg een proces-verbaal verband met heling. Dat was ook het geval met de 40-jarige Rotterdamse ca féhoudster VV. P. van G. (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Hoofd redacteur W. L. Brugsma van de Haagse Post schrijft over ,De vekrachting van Praag": ,Het weer in de rij dwingen van Tsjeeho-Slowakije is, als men al naar een verontschuldiging wil zoeken, een noodmaatregel om een machtsblok in stand te hou den, waarin de landen van het Warschau-pact hun nationale veiligheid het best gewaarborgd Volgens Oh. Duijns en Eelke de Jong is Nederland geen paradijs voor Su- rinamers. Ds Legene van de Evan gelische Broedergemeente waar schuwt adspirant-Nederland vaar- ders uit Suriname, dat als zij iets in Nederland willen bereiken zij harder zullen moeten werken dan zij ge wend zijn. .Hij of zij moet zich afvra gen of met niet wat meer inspanning niet hetzelfde doel zou kunnen wor den bereikt in eigen land te midden van vrienden en bekenden'. D'66's mr Van Mierlo ia van mening, dat eerst de gistingsprocessen in de vei-schillende partijen moeten zijn uit gewerkt alvorens er met vrucht ge- ten met de Partij van de Arbeid nog geen bewijs van progressiviteit. Ik vind persoonlijk: in die party zit ten de beste mensen. Maar de partij al-s zodanig deelt in de vertrouwens crisis tussen burger en politiek'. DUBBELSPION Volgens H. P. berust het besluit van de NTS om het volgend seizoen de tv-serie .Dubbelspion' niet meer uit te zenden op de beslissing de dosis ontspanning te verminderen. Dit zou dan weer te maken hebben met de spanning die er bestaat tussen de NTS enerzijds en de zuilen ander zijds. P.inus Ferdinandusse van Vrij Ne derland meent, dat de strijd om Dub belspion eigenlijk de strijd is om de omroepwet. .Die strijd culmineerde in verschil van mening (tussen de NTS en de omroepen) over het sche ma voor de as winter, dat de NTS VN onthult ook de wijze waarop zekere drh X na een minder succes volle aanloop in Bussum benoemd werd tot referendaris bij het minis terie van CRM, belast met beleids maatregelen op de hoofdafdeling ra dio, televisie en pers. VN's hoofdredacteur Mathieu Smedts vertelt over zijn recentelijke bezoek aan Baskenland. Hij schrijft: .Dat het weer tot vechten komt, is niet ta Askatatuna' (ETA), .Baskenland Tsjeeho-Slowakije voorspelt Igor Cor nel issen in zijn artikel .Laten we de verklikkers ontmaskeren (Tsjeeho- Slowakije 1948-1968-1): .Bratislaw was ccn wapenstilstand. Ze is wc wikkelingen sprak hij met Egon Bush, hoofdredacteur van het maand blad Mezinarodni Politika. RODE MOORD Martin W. Duyzings, hoofdredacteur van Elseviers Weekblad, constateert in zijn commentaar ,Rode moord op Praag': ,In het gehele oost-blok kan men intussen weten, dat de .diehards' onder de rode partijleiders Brezj- nev, Gomoelka, Walter Ulbricht nog steeds in staat zijn, hun wil te dicteren: niet alleen aan de volken waarover zij persoonlijk heersen maar ook aan een ieder die zich ge vangen weet in de wurggreep en de invloedsfeer van het" Warschau pact' De leiders van het Kremlin hebben niet alleen .buitenshuis' zorgen, maar worden ook geconfronteerd met bin nenlandse problemen. Vroeger be schouwde iedere Sowjet-burger het vervullen van een hoge partij-functie als het hoogste ideaal. Maar het volk is moe van de politiek en krijgt steeds meer belangstelling voor da gelijkse zaken. Aan de hand van be trouwbare gegevens schetst het proces van de .nieuwe' Rus sische revolutie. Biafra blijft intussen nog in de pu blieke belangstelling. Duvzings is niet erg hoopvol (ondanks de wereld opinie), dat Lagos bereid zal zijn de hulpverlening aan dit omstreden ge bied te steunen. AFGEDANKT E. W. bestrijdt ln een ander artikel de stelling dat de Beatles zijn .af gedankt'. Ondanks alle kritiek, meent E. W., zjjn zij nog springle vend. .Tieners hebben nu nieuwe idolen: de Beatles z(jn ,te geleerd'. Constance Wlbaut, op speurtocht langs de Parijse couturiers, doet ont hullingen over de (modieuse) .wilde nachten'. Dat wfl in Nederland ook wilde nachten kennen, blijkt wel uit de schrikbarende toename van de criminaliteit. Volgens het CBS be droeg het aantal misdrijven in 1967 niet minder dan 193.757. MOSKOU HELPT NIXON In een hoofdredactioneel commentaar besteedt De Groene aandacht aan de recente ontwikkelingen in Tsjeeho- Slowakije en vraagt zich daarbij af of Moskou Nixon aan een verkie zingsoverwinning wil helpen. Zij wil-' len zich bevrijden van een dikwijls1 gecorrompeerde, veelal incapabele en altijd arrogante groep gelijkhebbers die zonder twijfel een positieve bete kenis heeft gehad voor de opbouw van het socialisme, maar welker tijd thans onherroepelijk en definitief voorbij is. Bij alle verschillen die er bestaan tussen de interventie in Viet nam en Tsjeeho-Slowakije is er één overeenkomst. In beide gevallen gaat het om een wanhopige poging een ontwikkeling terug te draaien die on omkeerbaar is'. De Groene wflst er verder op. dat' sceptici, dwz zij die niet geloofden; in nauwere betrekkingen met het; oostblok, de .schfln van gelijk' zullen; kry'gen. .Zij zullen daarbij graag over het hoofd zien dat in de Sowjet-Unie zelf op het ogenblik op zijn zachtst j gezegd gemengde gevoelens zullen' heersen en er dus moet worden voort- gegaan met het speuren naar kan-I sen, hoe gering ook, om het streven! naar veiligheid (van Europa) voort! te zetten'. (ADVERTENTIE) Ja, eennegenennegentig kosten ze nu, die vier grote WVVVI stukken zeeverse kabeljauw met dat krokante paneer- VVll laagje, volgens een nieuw recept Van Iglo! En dat wil W —ggen: géén graatjes, géén baklucht, zó klaar en MQ^Q 1 iet te geloven zo lekker. (En diepvries, dus op z'n w |11| iest bewaard.) Profiteer ervan! Voorde afwisseling. WÊÊ I fllll Pavel Kohout, een Tsjechische schrij ver, publiceerde eind juli, toen een Russische interventie dreigde, een manifest dat gericht was aan de po litici die met de Russen zouden on derhandelen. De Groene drukt dit document zonder verder commentaar af. Een chronologisch overzicht van de ontwikkelingen van de laatste 8 maanden voert de lezer naar de dra matische climax van de Russische inval. NIEUW-GUINEA Accent legt deze week de nadruk op een ander netelig probleem: Murray Sayle schrijft namelijk over de ont wikkeling van Australisch Nieuw- Guinea. dat nog steeds bestuurd wordt door blanken. A. F. Kerbert komt tot de conclusie, dat nu D'66 geweigerd heeft voorlo pig deel te nemen aan een gesprek over een progressieve concentratie, deze groepering daarmee bewezen heeft een echte politieke partij te zijn geworden. ,Het zelfbehoud, iedere po litieke partij eigen, heeft D'66 in zijn greep. Is D'66 established?' fractievoorzitter mr Hans van Mi er- fractie voorzitter mr Hans van Mier lo, bekent in een vraaggesprek niet actief aan de politiek te doen. Zegt ze verder: ,Het nadeel van politiek is, dat je het nooit voor iedereen goed doet. De kritiek die soms komt is soms zo onjuist, dat trekken we ons ook niet zo aan'. A. L. Constandse verwijst in zijn commentaar op de jongste gebeurte nissen in Tsjeeho-Slowakije in ,De Nieuwe Linie' naar een drie weken! geleden in de Prawda gepubliceerde; waarschuwing: ,De gevaren die net' communisme in Tsjeeho-Slowakije bedreigen nemen toe en er moet snel: worden opgetreden tegen contrare volutie'. Constandse komt tot de slot som, dat het prestige-verlies van Moskou groot is. .Dat het westen thans oneindig veel sterker staat dan wanneer Tsjeeho-Slowakije een min of meer burgerlijke democratie zou zijn geworden'. Door het bezoek van de paus aan het eucharistisch congres ln Colom bia wordt de hoop op (sociale en kerkelijkehervormingen in Latijns- Amerika vergroot. Dat ook Neder land direct te maken heeft met deze Sroblematiek, kan men afleiden uit Arts" artikel over onze Surinaam se rijksgenoten, die gedwongen door de armoede naar ons land trekken. De Nieuwe Linie somt een aantal pluspunten op, die onder de regerine- Soehartozijn bereikt: gedeeltelijk herstel van de persvrijheid, bestrij ding van de devaluatie, matiging van het centrale economische beheer en een pragmatische buitenlandse poli tiek. De vragen, die gesteld worden in een beschouwing over ,Wat is nu "«ar chef?' zyn mis- de rege- UTRECHT (ANP) In de eerste helft van dit jaar heeft de Nederlandse be volking haar financiële zekerheid door middel van levensverzekering uitgebreid met een bedrag van bijna 7 miljard gulden. Ér zijn namelijk ln deze periode nieu we polissen van leversverzeker.ng ge sloten, waarop men in totaal voor 6.9 miljard gulden verzekerd Ls. Dit verze kerd bedrag op nieuwe polissen la ruim 20 procent meer dan dat van het eerste halfjaar 1967, zo deelt het bureau voor lichting levensverzekering mede. De voorlopige cijfers van het centraal bureau voor de statistiek wijzen uit, dat de belangstelling niet voor alle nor men van levensverzekering even sterk gestegen !s. Verzekeringen die een uit kering ineens garanderen kapitaalver zekeringen), gaven een groei" te zien van ruim 15 procent. In de sector ver zekeringen, die periodieke uitkeringen bieden (renteverzekeringen, pensioenen,) gaven de nieuwe polissen een totaal ver zekerd bedrag aan dat ruim 25 procent hoger was dan dat van het eerste half jaar 1967. Op het gebied van de klei ne verzekeringen, hoofdzakelijk be stemd ter dekking van begrafeniskosten (volksverzekeringen) werd ruim 9 pro cent minder afgesloten dan in de eerste zes maanden van het vorige jaar. Van de nieuwe levensverzekeringen, di« in de eerste zes maanden van 1968 ge sloten werden, bestond 43 procent uit ka.pitaaiverzekeringen, 54 procent uit renteverzekeringen en 3 procent uit volksverzekeringen. >k toepasselijk op c president Soeharto. (ADVERTENTIE) Gaarne maken w(j u dan attent op de meest eenvoudige wijze om het abonnementsgeld over te maken. U kunt ons namelijk machtigen het abonnementsgeld per kwar taal van uw rekening af te schrijven. Als u voelt voor deze prettige betalingswijze waaraan voor u geen kosten zijn verbonden, schryft u dan een briefkaartje aan: ABONNEMENTEN ADMINISTRATIE MARKT 51 - MIDDELBURG en wij zenden u net machti gingsformulier, dat hiervoor nodig ls, omgaand toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7