Ongeluk Zeelandbrug nog niet opgehelderd BILT Schouwen: 1970 toch aardgas Zoutschaderegeling discussiepunt in raad Rilland-Bath Schoenwinkelierster wil uit het slop Te hoge snelheid: toch lage boete's 2 Muzikale geloofsverkondiging ALMANAK GS N.-BRABANT WILLEN UITSPRAAK STATEN OVER DE MOERDIJK Gemeente stopte haar er zestien iaor geleden in BIJ INBRAKEN IN HAAMSTEDE f 5500 GESTOLEN RECONSTRUCTIE WEES UIT: BIJ FATALE BOTSING GEEN ANDER VERKEER OP BRUG K0META GING WEER PIJLSNEL OVER SCHELDE OFFICIER GELAST SECTIE FIËSTA St-Philipsland neemt afscheid van W. Mol PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 ZIERIKZEE Schouiveir Duiveland zal in september of oktober van 1970 kunnen worden aangesloten op het aardgasnet. Die mededeling deed burgemeester D. IV'. Kastelein dinsdagavond aan de raad van Zierikzee. Hij maakte gewag van een brief, die b en w hebben ontvangen van de Zegam over de aan sluiting op het aardgasnet van Schouwen-Duiveland, die door de Zierikzeese raad ver schillende keren is bepleit in het afgelopen jaar. Een voorwaarde voor de Sehouw- sc aansluiting is echter, dat er toestemming' komt om een zinker door de Grevelingen te leggen. Dan kan Schouwen-Duiveland aftakking krijgen van de lei- uit de brief van de Zegam. De heer W. den Boer (pc) vroeg igen i f dat tarieven in gevaar zal brengen. Burgemeester Kastelein wees er op, dat er in Zierikzee al een lei dingnet voor het gas ligt en dat die na 1953 is vernieuwd. .Voor Zierikzee zal het geen probleem zijn', meende hij. .Het zal mogelijk alleen gaan om vernieuwing van de leiding op bepaalde punten'. Wat de aansluiting van de ande re dorpen betreft, meende de heer Kastelein dat de Zegam de ge meenten zal vragen garant te staan voor een 'bepaald aantal aansluitingen. Als dit aantal niet gebaald kan worden, zit aanslui ting op het aardgasnet van de betreffende kernen er niet in, zo was zijn gedachteugang. B EN W GESCHROKKEN VAN KOSTEN OPKNAPBEURT De nood is hoog gestegen Charles de Wolff, Nieuwe Kerk Middelburg I .Orgel leeuw' Charles de WolffDit - i lijkt ons een goede typering en wel op I grond van de accentuering van het ro- roeg mantisch-virtuoze element in zijn pro- I zich af, of de hondenbelasting niet moet l'&rammasamenstelliiig en zijn program- worden opgetrokken. Ook vroeg hij of ma_ujtvot.ring Om me: d>- samenstel- i liet weeghuisje te Batli geen sta-in- ling te beginnen: het was een op het Volgens de vooraitter wordt j eerste gezicht rommelig, zwaar geschut Baud slid -J. v. d. Boomgaard (dl) ui0o>i£r slop in de Voorstraat ADVERTENTIE in de Abdijgebouwen, Iedere woensdag-, donderdag en vrydagavond. Aanvang 20.30 en 21 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. Leeuwse Vissen Zon het tocl eens opvallen, dat hengelaars, die een bijzondere vangst hebben gedaan, altijd met foto, teaarop de buit goed is te zien, in de krant komen f Dat houdt vergissingen buiten de deur. A'tel omdat tri; het niet vertrou wen. Als een hengelaar ons meldt zojuist een kabeljauw van drie meter aan wal te hebben ge sleurd, gaan wij niet aan die maat peuteren. Wel gaat er even een fotograaf mee, die, gebruik makend van bijzondere lenzen en een handig gekozen perspectief, best nog wat van het beest weet te maken. Sommige redacteuren dragen tol dit doel een centime ter op zalc. Een benepen stand punt. Men moet iedereen vrat ruimte laten. Laat het liever aan het vakmanschap van de foto graaf over. Zo zien de lezers de vis ten minste zoals de henge laar hem ziet. Omdat van het volgende voor val geen foto's zijn gemaakt en het uit hengelaarskringen komt, laten wij de verantwoordelijk heid maar bij de inzender en geven wij zijn verhaal ongewij zigd weer: ,Met veel animo gaan verwoede aspirant zeevissers dit vakantieseizoen geregeld met tot dit doel ingerichte schepen de rede van Vüssingen of iets verder op om met werphen gels hun geliefd zeebanket te ver schalken. Een van de vissers ia daarbij in zijn eigen netten ver strikt geraakt. Hij sloeg zichzelf aan de haak. Gewapend met een mooie hengel met molen, voorzien van aas en met kabeljauw- en makreelhaak ging onze visser aan boord. Bij het uitgooien ran zijn werphengel geraakte het snoer door de wind de koers kwijt en kwam de aan het. snoer vastzittende vishaak met een for se tik in het achterhoofd van de onfortuinlijke visser terecht. Aan boord Icon men onmogelijk de van weerhaken voorziene vis haak uit het achterhoofd van de man halen. De kapitien van het schip gaf orders om koers te zet ten naar de haven van Vlissin- gen. In de sluis aangekomen kon de iAsser van boord gaan om irt het St-Jozefziekenhuis de haak deskundig te laten verwijderen. En waar de bijdrage geen epi loog bevat, deze van ons: Bij zijn thuiskomst is Ml nog maar halverwege de trap als zijn vrouw belust roept: ,Nog wat ge vangen Pietl' ,Nee". ,Hoe komt die pleister in je nek 7' ,lk heb mezelf aan de haak ge leverde ze zelf al. DEN BOSCH In de vergade-1 ring van de Staten van Noord-] Brabant van vrijdag 13 september zullen gedeputeerde staten de sta ten vragen om een beginseluit spraak over de aanvaardbaarheid van een superregionaal industrie terrein bij Moerdijk van een om vang zoals die is geprojecteerd in het bestemmingsplan .Industrie- j terrein Moerdijk' van de gemeen ten Klundert en Zevenbergen. Beiden gemeenten hebben in afwij king van het vorig jaar door de Bra bantse staten vastgestelde streek plan voor de Westbrabantse rivier monden bet industrieterrein Moer dijk een omvang gegeven van 2000 ha. bruto. Het streekplan voor ziet in de aanleg van een terrein van .slechte' 500 tot 700 ha. De statenleden J. Scholten en A. Korte- «eg hadden over deze zaak schrifte lijke vragen aan gedeputeerde sta ten gesteld. gedachten uitgaan naar plan voor de Weatbrabantae viermonden een onderdeel zal gaan uit maken .achten wij het niet geheel uitgesloten, dat de omstandigheden ons zullen nopen een wijziging van het streekplan voor de Westbrabantse ri viermonden reeds in een eerder stadi um aanhangig te maken. Aangezien zo wel het een als het ander niet op korte termijn te verwezenlijken is, hebben wij besloten om een beginseluitspraek provinciale staten te vragen' zo schrij ven gedeputeerde staten. Het college stelt zich voor bij de behandeling van deze aangelegenheid in de statenverga dering ook aandacht te schenken aan de verschillende met de vestiging van het industrieterrein samenhangende aspec ten. Gs zullen daarbij ook ingaan op de aard van de beswaren die tegen het bestemmingsplan .Industrie terrein Moerdijk' zijn ingebracht. Snoekbaars van 7 kilo aan het lijntje SLUIS De heer P. Boes. sportvis ser te Sluis, slaagde erin een snoek baars van bijna 7 kilo uit de vaart van Sluis naar Damme te halen. Het duurde ruim een uur voordat de heer Boes deze vis op het droge had. Regel matig worden er in de vaat snoek baarzen gevangen, maar deze vangst was uniek. STAVENISSE Donder dagavond aanstaande krijgt de gemeenteraad van Stave- nisse de kans schoenwinke lierster mevrouw N. M. Pot- appel-Lemson uit het slop te halen. Mevrouw de weduwe Potappel zit dooi- toedoen van de gemeente al zestien jaar in het slop en nu is ze het beu. Tot april 1952 stond de winkel van mevrouw Pot appel aan de Wilhelmina- straat. Een keurig pand, of ficieel bekend en erkend als het perceel Wilhelminastraat Maar als men de kleine inham wat verder inloopt, vernauwt ze zich tot een slop. een gang van een meter breed, die de nette Wilhelminastraat met de al even keurige Voorstraat verbindt. En op een mooie voorjaarsdag van 1992 had je het gegooi in de gla zen: gemeentewerklieden schroef den aan beide zijden bordjes .Slop' aan de muren. De gemeenteraad had, bij besluit van 26 april 1952, de verbinding officieel Slop genoemd op grond van de overweging, dat deze naam min of meer ingeburgerd was. Van het ene bakje koffie op het andere woonde mevrouw Potappel plotseling op Slop nr 8. Ze was er de enige bewoonster. De nummers la. 1 en 2 «-aren uitgereikt aan twee schuren en een garage. Al die tijd heeft de schoenwin kelierster de bordjes met een stil le wrok bekeken. Mokkend ver droeg ze het. Slop. Het mocht wat. Zelf hield ze het altijd op Wilhelminastraat 3. En wat al die :(jd sluimerde, kwam onlangs tot een uitbarsting, toen zij bij de raad officieel om eerherstel aanklopte. In een dichtvorm ge stelde brief wees zij op de on- guustlge betekenis van het woord slop en op het algemene streven, sloppen en stegen te laten ver dwijnen. Er moest maar eens sen eind komen aan die dwaze toe stand, die zestien jaar had ge duurd. De wethouders met wethouder C. J. Moerland als waarnemend burgemeester voelen met haar mee. want donderdagavond krijgt de raad een voorstel te behande len de naam .Slop' te laten ver vallen en te vervangen door .Wil helminastraat'. Mevrouw Potappel krygt dan het adres Wilhelmina straat 6a, de schuren en de gara ge 6b, 6c en 6d. .In onze heden gehouden verga dering' zo schrijven b en w "de raad, ,is over deze aangelegenheid uitvoerig gesproken en wij kun nen ons de gedachtegang van schrijfster wel enigszins inden ken. Wij zijn dan ook van me ning, dat haar verzoek ingewilligd dient te worden. Veel extra werk zaamheden zal dit niet met zich medebrengen, daar het slechts een vernummering van vier ge bouwen betreft.' B en w hebben dan nog een kleinigheid over het hoofd gezien, waar verzoekster hen ongetwijfeld wel aan zal her inneren: het verwijderen van de twee bordjes .Slop'. Algemeen verwacht men in Stave- nisse, dat geen van de raadsleden bezwaar zal hebben tegen het voorstel. Mevrouw Potappel zelf heeft niet veel commentaar op het welwillende streven van de gemeente, haar na zestien jaar uit het slop te halen. Met een wat prim mondje zegt ze: ,Het is al tijd Wilhelminastraat geweest. Zo ben ik het ook altijd blijven noe men. En dan gaan ze het vandaag de dag slop noemen, juist nu nie mand meer in een slop of steeg wil wonen. Maar voor mij moet het niet in de krant. Ze zouden het met gesloten deuren behan delen. Of er niet ander, belang-, rijker nieuws is om in de krant te zetten'. Ongetwijfeld. Maar daar geraakt men nóóit uit het slop. het gebruikt als bergruimte voor red- RILLAND-BAÏH Een slepende af-dingsmaterïaal. faire waar men in Rilland-Batli nog Hel voorstel om de verlengde Vtnke- geen oplossing voor heeft kunnen vin-1 nissestraat aan één zijde te sluiten voor den, is het herstel van een aantal ivo- motorrijtuigen en wagens werd bij ningen ais gevolg van zout schade ver-1 amendement van raadslid J. Hoekman 1 oorzaakt met de februanramp van 1933. gewijzigd in een inrijverbod voor vracht- ren evenwel onjuist, want op Met name in l>e Vliedberg en de Van wagens langer dan zes meter aan bei-fineerde manier had De Wolff. bijv Gorsselstraat —woningen die kort naj^e zljden. Aan een aantal woningen in: ze van spreken een actuele compö- de oorlog zjjn gebouwd is de nood Irenestraat en Hoofdweg zullen de I sïtietechniek op zijn programmasamen- hoog gestegen. De woningen vertonen dakgoten worden vernieuwd. Hiervoor jstelling toegepast. Frank JIntin's mr.ig- erval. Als de gemeente ze op Iaat Werd een krediet van 1620 uitgetrok-1 devote Agnus Dei', dat in een gematigd 'mionische stelling brengend programma, dat in de late nabloei van de romantiek (laten I wij die ruim stellen tot omstreeks 1940) een goed figuur geslagen zou hebben. Deze eerste indruk van Charles ds Wolff's programma bleek bij het luiste- gjgeraf- knappen. iverigens wel gaat ken ten laste van de risicoreserve van!moderne hantering van de harmoni ledrijf. Het beuren, zal dat veel geld kosten. Waar, het gemeentelijk men evenwel ontevreden over is, is datbestemmingsplan .Kom de zoutschaderegeling zo lang' op zichvastgesteld. Alle verleende bouwver- heeft laten Machten en dat er zulkegunningen volgens artikel 20 van de kleine vergoedingen worden gegeven. wederopbouwwet zullen daarmede vvor- De zo-utwateraohaderegedlng voor,*? gereallaart. TgveM ia refafflllg gehouden met de bouw van een rooms- katholieke kerk. Voor herbestrating van de Beatrixstraat werd een krediet van 4500 gevoteerd. Voor de opsla gas-, huisbrand- en stookolie wet SÉÜ - - diet Rilland-Batih zo langzamerhand een heet hangijzer geworden. In de raads vergaderingen is er de laatste jaren bij herhaling het woord over gevoerd. Zo ook maandagavond weer. Burgemeester J. C. W. Jobse deelde mede. dat er een Sf^e^g^h^eTSafdrom *®U1 voor het wijzigen van de wegen- Opbeurt gSdS '6000 per w£ legger .Voorset opmaken hiervan zag ning boven de schadeuitkering komt. De sehadeuitkering is naar de mening van de raad evenwel te laag. Wethou der Midavaine (gem.bel.).Er zijn wo ningen bij, die maar aan een uitkering komen van 180. Vooral raadslid .1. Hoekman (sgp) trok hevig aan de bel. .Ze kunnen in Middelburg bij het bu reau volkshuisvesting gemakkelijk zeg gen dat het regenschade is.' Evenals de .Ik geloof, dat de uitkeringspot eind leeg is.' Mevrouw G. Kamps-Visser (gem.bel.) vond het allemaal maar dwaasheid. Algemeen was men het er roerend over eens, dat er wat gedaan moet worden. De argu mentering over de schadetoekenning mag naar het oordeel van de raad dan krom zijn, de toestand van de wonin gen laat verder uitstel van een op knapbeurt niet toe. Volgens de raads leden moeten sommige mensen hun bui tendeuren des avonds met een touwtje vastmaken, vertonen de ramen grote tochtgaten en dergelijke. Voor wethou der Midavaine was de materie, dat men naast het gebruikelijke .onderhoud met een aanpak, zoals nu is opgemaakt, ook woningverbetering krijgt. Dit alles zal lan ook moeten resulteren in een ho- rere huurprijs. De heer Coremans kvpstelde voor om eerst de ramen en deuren voor de winter in goede staat te brengen, waarop raadslid Hoekman ageerde door te zeggen: .Niet alleen dat, alles moet gebeuren raadslid J. Hoekman het nut niet Hij zei: ,Ze hebben het al zeven jaar op sleeptouw gehouden, laat het nu nog maar enkele jaren duren.' Voor het aan schaffen van een handwerkkast werd aan de gereformeerde-gemeenteschool een krediet beschikbaar" gesteld van 675,50. De vaststelling van een wijzi ging van de gemeentebegroting in ver band met de bouw van een rooms-ka- tholieke school bracht nogal discussie teweeg nu er aan de begroting van de architect posten moeten worden toege voegd voor opzetten en pendeldienst. Daarbij zou het gaan om respectievelijk 4000 en 5000. Algemeen was men van mening dat er door de architect fouten zijn"" gemaakt. Omdat de aanbe steding heeft plaategevonden is er vol gens ae voorzitter niet aan te ontko men. De laagste insohrtjving lag nog aanmerkelijk boven de begroting van de architect. Aan de toevoeging van 5000 voor het pendelen van de aannemer, kon de heer Hoekman zijn stem niet geven. De heer Hoekman was van me ning. dat de architect deze post maar moet dragen. Begroting De begroting zoals de dienst ge meentewerken die thans heeft op gemaakt zal door b en w nog eens grondig worden bekeken. Daarna zal HAAMSTEDE De afgelopen dagen Ls er ingebroken In een tweetal horeca bedrijven in Haamstede. Daarbij werd In totaal een bedrag van f 5500 ont- Eind vorige week ontdekte men in het, restaurant van de RTM, dat een be- ov". ,idrag van 500 was gestolerf. In de er spoedig een voorstel aan de raadjnac£t van zondag op maandag werd naar zullen streven om het allemaal in één bestek te laten uitvoeren. De begroting 1969 werd op een totaal van 2.269.323,95 voor de gewone dienst vastgesteld. Het jaarstuk is sluitend verkregen met een post aan onvoorzien van 26.263.64. Bij de behandeling pleitte mevrouw G. N. Kamps-Visser voor wat meer toezicht op liet werk iii de buitendienst. Volgens haar gaat er teveel tijd verloren met niets doen, restaurant .Witte van Haemstede'. Een geldkistje, dat daar normaal in de kast staat, was verdwenen, kistje zat een bedrag van ongeveer ƒ5000. Hoe de üibreker(s) is (zijn) binnen gekomen, is nog niet duidelijk. De kans bestaat dat men via geopende kamerramen tol; de receptie kon door dringen. De rijkspolitie 'in Haamstede heeft beide inbraken in onderzoek. expressiemiddelen sterk tegen Fauré aanleunde en dat bij de aanvankelijke oppervlakkige beschouwing verloren in het midden van het programma stond, fungeerde namelijk als spil waarom heen zich a.h.w. in een Weberniaanse spiegelbevveg.ing de andere werken groe peerden: César Franck's met pathos ge laden uittochtsgezang, een drietal Re- I gerkoralen en Bach's groots sraconci- pieerde. harmonisch woelige Fantasie .Dieu parmi nous', een drietal Bachko- ralen en Bach's monumentale .Prelu dium Tripelfuga in Es te anderer zijde. Door deze spiegeling' in het pro gramma stonden César Franck's .Faiale' en Messiaen's .Dieu parmi nous' (het slot van de negendelige suite .La Nativi- té du Seigneur', 1936) in geen enkele opzicht geïsoleerd. Als felstralende zon nen cirkelden zij rond Frank Martin's aangrijpende meditatie over het laatste vaste gezang van de mistekst. Franck en Messiaen, beiden geloofsver- kondigera op het orgel met hun in no tenschrift vastgelegde improvisaties. Franck, naar de woorden van de toen malige kardinaal van Parijs door zijn indrukwekkende improvisatiekunst .de bemiddelaar tussen de gelovigen en On- ze Lieve Heer'; Messiaen, organist ea componist die vanuit zijn katholieke le vensbeschouwing als doe! van zijn mu zikale arbeid de verkondiging van God s heerlijkheid ziet. In Charles de Wolff vond Olivier Messiaen gisteravond een congeniaal vertolker van zijn, en ook hier duikt verwantschap met Franck op sterk orkestrale orgelmuziek, waarin wtf door haar op de voorgrond geschoven romantiek de geest van de grote fantast Berlioz onderkenden. Gelieel in overeen- stemming met het zowel concertante als religieuze karakter van het werk, bracht - Charles de Wolff ,Dieu parmi nous' in een opvallend improvisatorisch aandoen- I de speelwijze ten gehore. Een speelwijze die het beeld opriep van een in gloedvol- j le tinten geschilderd fresco, dat zijn I waarde meer ontleent aan de rijkheid 'an het décor' dan aan een hechte ar- ■an Bach (het bekende .Wachet auf' met subliem uitgevoerde versieringen, da in zijn harmonieën prae-Regeriaanse lof- I zang van Maria in sobere kleuren) en da I omlijsting van het geheel met de reeds genoemde grote üaenwerken, trad Char- I les de Wolff ons wederom tegemoet ala i een vooral naar het technisch-virtuoza hunkerend concertgever, deze avond zjjn geweldige beheersing van de techniek I echter nadrukkelijk in dienst stellend van de theologie. Na dit concert, dat wegens een grots I toeloop aan belangstellenden een ver- traging van twintigniinuten ondei-vond. zal in de zomerserie 1968 het Nieuwe I Kerkorgel nog éénmaal klinken. Op dinsdagavond 27 augustus as zal dit febeuren onder handen van de Müddel- urgse organist Ton de Vries. MEISJE OVERBOORD OP .KONINGIN EMMA' HOEK VAN HOLLAND (ANP) Dins dagmiddag omstreeks twee uur (het logboek vermeldde 13.55 uur) is het nu .Koningin Emma' van de Stoom vaartmaatschappij Zeeland, dat van Harwich op weg was naar Hoek van Holland, een meisje overboord geval len. Gezagvoerder Louter, die hiervan onmiddellijk op de hoogte werd ge steld, liet onmiddellijk een reddings boot uitzetten, die er al spoedig In slaagde de drenkelinge uit het zilte nat op te pikken. Om twaalf over twee was alles weer aan boord van de .Ko ningin Emma' terug. Het omstreeks 20-jarige meisje was afkomstig uit Velzen. Een arts nam haar onder zijn hoede, doch haar toe stand was zodanig dat zij na aankomst te ruim zes uur dinsdagavond in Hoek van Holland, onmiddellijk de reis naar huis kon voortzetten. Kantongerecht Terneuzen TERNEUZEN Zelden was een kan den hadden de lange reis naar zen gemaakt om terecht te staan voor een overt rei ding van de maximumsnel heid bij KapeUebrug in de geni Clinge. Er was daarbij echter geen ze zich te verklaren. Het lag aan het bord: dat stond vrijwel onzichtbaar ver scholen achter een paal bij de douane post. ,Het staat er niet ongunstig, het staat er beroerd', verklaarde de man uit Rijswijk bondig. Kantonrechter Van Hees bleek het met deze verklaring roerend eens te kun nen zijn. Het was al vaker gebleken, dat het bord heel gemakkelijk over het hoofd werd gezien. .Daar zou iets aan gedaan moeten worden', meende hij. Ook de officier toonde zich overtuigd dat er met de plaatsing van het des betreffende bord iets grondig mts ls. Vandaar ook dat de els heel bescheiden was: voor bedden een 10, een bedrag waarmee de kantonrechter hest hele maal eens kon zijn. Ook bij de behandeling van de sas* tegen de Antwerpenaar R. S. leek het er even op dat ook hij er met een tientje vanaf zou komen. Op hetzelfde gedeelte als de beide Hollanders was hij .betrapt' op een «nelheid van 78 kilometer per uur. Tot lichte verba zing van officier en kantonrechter ve- klaarde de Belg echter, dat hij afwist van het bestaan van het gewraakte bord. Zijn verweer bestond uit het uit spreken van het vermoeden, dat de elektronische snelheidsmeter van de politie onklaar was geweest. Zowel de officier als de kantonrechter waagden het deze veronderstelling te betwijfelen. Het werd conform de els een boete van 40. ,Waar moet dit naar toe? Naar irgelijke hter tege ilaats in het noorden des lands zou je laast zeggen'. Deze zorj den sprak de kantonrech: de B. uit Axel, die voor de vierde keer terecht stond wegens openbare dron kenschap. Ook de officier vond, dat de jxwrt van Veenhuizen voor De B. eigen lijk al wagenwijd openstond. Toch kwam het nog net niet zover. Drie wreken hechtenis en een voorwaar delijke plaatsing in de rijkswerkin richting met een proeftijd van 2 jaar alles overeenkomstig de eis zul len De B. op betere gedachten moeten brengen. Schipper H. van het Duitse binnenvaar tuig .Main Firec' kreeg een boete van 60 omdat hij op 27 maart jongstleden in de Oostbultenhaven te Terneuzen een aanvaring veroorzaakte met het Neder landse motorschip .Janna Maria'. De of ficier etste hiervoor 80. De Hulstenaar B. P. hoorde 80 tegen zich eisen, omdat hij op 6 mei bij net llnksafslaan op de Hulsterweg de door gang niet vrijgelaten had voor een achteropkomende auto. .P. verweerde zich door er op te wijzen, dat er ter plaatse een Inhaalverbod gold. Volgens de officier deed dit echter niets ter zake. De kantonrechter dacht er an ders over. Do geëiste boete werd gehal- VROUWENPOLDER Nog steeds verkeert de rijkspolitie van Zierikzee in het ongewisse over de ware toedracht van het auto-onge luk maandagavond op de Zeeland- brug, waarbij twee bejaarde echt paren uit Vrouwenpolder op slag werden gedood. De getuigenop- roep was tevergeefs, omdat dins dag tijdens de reconstructie van het ongeluk is komen vast te staan, dat op het tijdstip van het ongeluk geen ander verkeer op de brug was. Er hebben zich dan ook geen getuigen gemeld, die met nieuwe aspecten helderheid in de situatie kunnen brengen. De rijkspolitie van Zierikzee en Mid delburg heeft in aanwezigheid Op last van de officier van justitie zaliders gelegd de familieleden van de echt- op één of meer van de omgekomen paren C. de Viaser en G. Vlieger op de slachtoffers sectie worden verricht.Het hoogte te brengen va.n het trieste ge-' vermoeden bestaat, dat de bestuurder, beuren. .Eerst moest ik nagaan wie met de 76-jarige heer C. de Visser, plotse-1 de auto weg was, dus heb ik de zoon ling onwel is geworden. Ook denkt men van de heer De Visser opgebeld. Toen bijvoorbeeld aan vermoeidheid, die lk het hem vroeg, zei hij meteen: ,Dan gezien de leeftijd zich vaak bij oude- zijn ze verongëlukt tit- hart o-ht met re automobilisten voordoet. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de personenauto te dicht tegen de as van de we» heeft gereden; 's avonds is dit meer het geval dan overdag. VLISSINGEN De Russische draag- vleugelboot .Kometa' vertrok dinsdag middag met bijna tachtig passagiers j vanuit de Vlissingse Koopman shaven naar Antwerpen. In Vüssingen gingen er bijna zestig passagiers aan boord voor I een nog geen twee uur durende tocht I over de Schelde. De draagvleugelboot, die zich voor d? ogen van honderden belangstellenden cn- i kele honderden meters voor de Koop- I manshaven uit het water verhief, ont wikkelt een snelheid van ruim zeventig kilometer per uur. De Kometa kan in totaal zo'n honderd- vijftig passagiers vervoeren. Gezien d« kaartverkoop is het nog niet zeker of de voor donderdag en vrijdag vastgestel de tochten zullen doorgaan."Vandaag woemsdag zal het schip in ieder ge val vertrekken. Begrafenis De stoffelijke overschotten, die momen teel nog in het Rode Kraiszïekenhuis Be had echt niet gédaoht, dat de ouwe baas zelf met de auto op pad was. Toen moest ik hem alles wel telefonisoh vertellen. Omdat cr niet zo gauw een gereformeerd pre dikant bij de hand was. heb ik dominee De Boer in Vrouwenpolder opgebeld en hem gevraagd of h(j de families bezoeken'. Ds J. de Boer. hervormd predikant bleek onmiddellijk bereid de eerste geestelijke bijstand te verlenen. Samen met opper Speijer is hij tot diep in de nacht op pad geweest. ,Er heerst een grote verslagenheid on der de mensen van Vrouwenpolder, want het is voor het eerst in de geschiedenis van Vrouwenpolder, dat op een derge lijke manier vier mensen tegelijk uit het leven werden weggerukt', aldus ds De Boer. Het zijn zeer bekende mensen die al tientallen jaren in Vrouwenpol der wonen. HET WEER IN EUROPA Athene, licht bewolkt Barcelona, half bewolkt Belgrado, zwaar bewolkt Bordeaux, zwaar bewolkt Brussel, regenbui Frankfort, zwaar bewolkt Grenoble, onbewolkt Innsbruck, zwaar bewolkt Lissabon, onbewolkt Locarno, onbewolkt Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Malaga, licht; bewolkt Mnllorca. licht bewolkt Nice, half bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome, onbewolkt Wenen, onbewolkt 19 graden C 29 graden C 19 graden C 21 graden C 29 graden C 2» gradenC 22 graden C 20 graden C 36 graden f 31 gradenc 28 graden C 24 gradenC an te Zierikzee liggen opgebaard, Terloops vertelde ds De Boer. dat een Taehtwagenehaufteur aanstaande vrijdag omstreeks uvanii van hem toevallig de eerste was, uur op de algemene begraafplaats te - ,i£ na i,et nuto-ongeluk op de plaats des yenpoMw ter aawle besteld. Pc I onhedLs aatlkua.m. ,Hjj zag de cbauffeur wagen met aanhangwagen nogmaals «ten rol speelde. Alle bevindingen en gegevens zijn bjj de officier van jus titie te Middelburg gede|x>naerd. Volgens opperwachtmeester Bliek te Zierikzee kan de uitslag nog wel dagen, misschien weken, op zich la ten wachten alvorens werkelijke hel derheid in de rampzalige affaire kan worden verschaft. echtparen de Visser en G. Vlieger komen in één graf te liggen. Voor de begrafenis wordt er om elf uur een kerkdienst in de gereformeerde kertt te Vrouwenpolder gehouden. Ds J. C. Streefkerk uit Veere, consulent van Vrouwenpolder, zal deze kerkdienst leiden. Maandagavond omstreeks elf uur kreeg opperwachtmeester W. Speijer te Vrou wenpolder de zware taak op de schou- ADVERTENTIE VERHUUR van moderne gelegenheids kleding voor heren exclusieve bontcapes en stola's Lange Delft 80 MIDDELBURG Telefoon (01180) 3597. na 6 uur tel. (01185) 554 SINT-PHUJPSLAND In hotel JDe Druiventros' te St.-Phiüpsland zullen verschillende instellingen en Instituten volgende week vrijdag 30 augustus af scheid nemen van de heer W. Mol, die dan met pensioen gaat. Het zijn het waterschap, (de heer Mol was ontvan ger-griffier van het waterschap St.- Philipsland en secretaris-penningmees- ter van Prins Hendrikpolder), de ge meente, waarvan de heer Mol haven meester is en de weegbrugvereniging .Haven,' die de heer Mol als weger in dienst heeft. De afscheidsbijeenkomst begint om half acht. VERWACHT.. ZONNIGE PERIODEN Zonnige perioden en slechts hier en een bul. Meest matige wind tussen zuil en midwest en iets warmer dan dinsdsf- STRANDVERWA CUTTING: Vandaag meer zon en een mat»'; wind tussen zuid en zuidwest. Temper»; tuur ongeveer 20 graden. Zeewater 1' graden. Vooruitzichten.- wel iets zomerser ma»' nog niet standvastig daar een volgend- depressie naar zuid-west Engeland trektj ZON EN MAAN onder 1WJ; onder 19-*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2