IN SLAGREGEN KRONEN NAAR JOEG BOB DE ZEGE Friezen sprongen zeer ver KEES KOEKEN WACHT OP ZIJN KANS EN SLAAT TOE Slecht-weer-race in 's-Heerenhoek HARRY STEEVENS IN VALKENSWAARD 1e DE 29e VAN KEES PRIEM Beugels won in Simpelveld Bokser overleden GEEN RECORDS SP HULST Nederlands jacht leidt sm WARD SELS WINNAAR IN SINT NIKLAAS Kees Rentmeester valt op in Middelburg adidas K00GERLAND TIENDE BOEIEND AXEL TE ZWAK KEES PRIEM VERSTERKT WIFIFRPLOEG BECKENBAUER VOETBALLER VAN HET JAAR BUSSING (JITSLAG WERELDBEROEMD ODOR KWALITEIT 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 LEEUWARDEN (GPD) In bet Friese dorp Winsum zijn zaterdag de kampioenschappen fierljeppen polsstok verspringen gehouden. Meer dan 4.000 bezoekers keken drieëneenhalf uur naar de verrich tingen van ongeveer 7dames en heren, die ongeveer 200 pogingen ondernamen om over de vaart in het dorp, de Bint-Japik te sprin gen. .eventig maal kwam een vérspringer in het water terecht. Kampioen werd tenslotte de 25-jarige George Vlakema uit Joure met een reuzen sprong van 14.25 meter Hij ont troonde daarmee de kampioen van vorig jaar de 25-jarlge R. B Span uit Stiens, die toen 14.09 nieter sprong. Ofschoon er zich onder de deelnemers ook verscheidene nlet-Friezen be vonden wist geen van hen één van 's-HEERENHOEK Bijzonder slechte weersomstandighe den hevige slagregens met felle windstoten in de laatste, fase van de Ronde van 's-Heerenhoek hebben hun stempel op deze wedstrijd gedrukt.. Terwijl de vele bezoekers vluchten naar schuilgelegenheden, streden de amateurs in alle hevigheid door. Met niet meer dan 15 tot 20 meter zicht, ging het ra zendsnel door de bochten. Wie gebrek had aan moed of voor wie het mogelijk het verstandigste was moest afhaken. Tot deze renners behoorden o m Peet Verschure, Han de Smet en de brildragende Ab Klaaijsens. De Dordtenaar Bob Kroonen kwam merkbaar in zijn element. Terwijl de regen nog in he vigheid toenam demarreerde hij keer op keer. Het peloton bleef echter attent. Van Campen, Paridaen en Wim de Wilde sleurden het peloton weer terug op Kroonen. Frtjters en Van Campen kre gen iets meer vrijheid, maar ook zij geloofden niet in hun eigen kracht en zochten de beschutting van het pelo ton. Inmiddels nam de jury het wijze besluit om de wedstrijd met 10 ron den (22 km) in te korten. Er resteer den toen nog slechts 6 km. In een alles of niets poging de marreerde Bob Kroonen opnieuw. Enkele kilometers lang schommel de zijn voorsprong tussen de 50 en 75 meter. Toen brak het verzet In het peloton, waardoor de voor sprong snel groeide tot 200 meter. Onbedreigd finishte Bob Kroonen, terwijl achter hem het peloton zich opmaakte voor de sprint. Wim Evertse sprong echter nog weg uit het peloton om zijn tweede plaats veilig te stellen. De sprint van het peloton was voor Peter Vonck. Vóór de slecht-weerfinale was ook de wedstrijd bijzonder boeiend geweest. Ab. Klaaijsens. die de laatste weken aanmerkelijk beter gaat rijden, was de eerste vluchter, die spoedig ver sterking kreeg van Dirk Ardoom. Na 10 kilometer werd deze ontsnapping ongedaan gemaakt. Na diverse demarrages ging Ko de Vrieze in de aanval met Siep van Dongen. Maar hun vlucht reikte niet verder dan een 400 meter. Paridaen sleurde het peloton weer op de vluch ters. Na 50 km werd er een klasse mentspremie aangekondigd, waarop Gnido Paridaen reageerde door uit het peloton weg te springen. Snel bouwde hij een voorsprong op van 500 meter. Toen ook vond het peloton het welle tjes, en nadat eerst Wim Evertse de vluchters had bereikt streek ook het peloton op de vluchters neer. Hoe de finale verliep, vertelden wij u reeds bij de aanvang. De uitslag was: 1 Bob Kroonen, Dor drecht, 90 km in 2 uur 21 min. 09 sec.; 2 Wim Evertse, Zierikzee, op 13 sec.; 3 Peter Vonck, Heikant, op 18 sec.; 4 Henk Stander, Oude Tonge; 5 Wal- dy van Campen, Hulst; 6 Wim de Wilde, Ellewoutsdrjk; 7 Guïdo Pari daen, St-Kruis; 8 Siep van Dongen, Middelhamis; 9 Ton Heemskerk, Ter Aar; 10 Kees Frijters, Zegge; 11 Henk Slings, Alblasserdam; 12 Bertus Slings, Alblasserdam; 13 Wim Breu- kel, Rozenburg; 14 Ko de Vrieze, Goes; 15 Wilhelm von Heckel, Keulen (D); 16 Dirk van Vlucht, Sommelsdijk; 17 Bertus Franse; 18 Tony Stroosnijder, Kruiningen; 19 Ko Blok, Kruiningen; 20 Jan Zonneveld, Den Haag. 'S HEERENHOEK De nieuwelin genwedstrijd in 's-Heerenhoek over 60 km werd de 29e overwinning voor Kees Priem. Het gering aantal deel nemers 17 stuks was er de oor zaak van dat de wedstrijd minder aan trekkelijk was. De Zeeuwse renners overheersten de wedstrijd volledig. Ve le pogingen van onder meer Peter Re- mijn, werden zowel door de felle wind als door bet, peloton ongedaan ge maakt. Een sterke kopgroep bestaande uit Priem, Remijn, Bal en Rokven reed alles Uit de wielen. Diverse renners werden door deze groep gedubbeld, terwij! een jaCht- groep met onder andere Van Leeuwen en Harry Verstraeten niet bij de kop lopers geraakte. Temidden van de ge dubbelde renners demarreerde Priem opnieuw. Peter Remijn en Nelis Rok ven waren snel genoeg om aansluiting te krijgen, maar Bal miste de slag. Hoe fel hij ook jaagde, tegen de wind in moest hij steeds meer en meer ter rein prijsgeven. De finale bracht veel spanning. Nelis Rokven ook snel in de spurt weigerde om aan de leiding te ko men. Wat Priem en Remijn ook probeerden, zij raakten hun con current niet kwijt. In een felle eind sprint bleef Kees Priem met een lengte verschil de baas over Re mijn, terwijl Rokven niet verder aandrong. Uitslag nieuwelingen: 1 Kees Priem, Goes, 60 km in 1 uur, 21 min, 07 sec.; 2 Peter Remijn Goes; 3 Nelis Rokven, Breskens; 4 Harry Verstraete, IJzen- dijke, op 39 sec.; 5 Kees Bal, Kwaden- damme; 6 Frans Hanson, Vlaardin- gen; 7 Leen van de Parel, Kruiningen; 8 Ad de Visser, Den Haag; 9 Leen Boose, Brielle; 10 Mat van Leeuwen. Goes; 11 Jan de Vos. Zaamslag; 12 Sjaak Boekhout, Terneuzen; 13 Dan ker Smallegange. Ellewoutsdijk; 14 Henk Verschuure, Yerseke; 15 Leen v. d. Waart, Heinkenszand. SIMPELVELD (ANP) De Limbur ger Eddy Beugels heeft zondag de ron de van Simpelveld voor beroepsrenners gewonnen, Hy legde de 100 km af in 2 uur 47 min. en 02 sec. Tot circa 40 km voor het einde lag Peter Pos£, die al kort na het begin was onsnapt, al leen op kop. Toen echter begonnen Ed dy Beugels en Gerard Vianen aan een achtervolging, die Beugels nadat Via nen had moeten lossen, uiteindelijk de zege opleverde omdat Post niet meer by machte was de aanval van de Tour- ile-France-conreur te pareren. Met ruim twee minuten voorsprong op Jan Janssen, die kort voor het einde uit de hoofdmacht was weggesprongen, ging Beugels over de finish. Post, ook nog ingelopen door een jachtgroepje, werd overwinnaar in het bergklasse- ment- De uitslag luidt: 1. Eddy Beugels (Sittard) 100 km in 2.47.02; 2. Jan Janssen (Ossendrecht) op 2.12; 3. Wim Schepers (Steln) op 2.27; 4. Eef Dolman (Weustenrade) op 2.46; 5- Arie den Hartog (Elsloo): 6. Harry Steevens (Elsloo); 7. Jan Tum- mers (Maastricht); 8. John Schepers (Stein): 9. André van Espen (Belg), allen in dezelfde tijd als Dolman: 10 Gerard Vianen (Kockengen) op 2.55 VOOR GOES In een matig gespeelde oefenwedstrijd behaalde Goes een verdiende, zij het geflatterde. 2-5 zege op Axel. Bij de Axelaars bleek met alleen doelman De Koeijer zijn dag niet te hebben, het gehele elftal bleef onder de maat Goes combineerde vlotter en zat ook beter op de bal. Met enkele vloeiende combinaties scheen di start van Axel hoopgevend, maar resultaat bleef uit Toine Debbaut schoot Goes in de 23e minuut naar een 0-1 voorsprong. In de 35e minuut bracht Lensen de par tijen op gelijke voet. Onvoldoende ingrijpen van de Axelse doelman stel de Toine Debbaut een minuut later in staat om opnieuw te scoren, in de 3e minuut na rust zag Jonk man kans Axel opnieuw naast Goes te brengen. Hiermee bleek de thuis club haar kruit te hebben verschoten Profiterend van dekkingsfouten en een onzeker doelman werd de stand tenslotte op 2-5 gebracht. Groot was aanvankelijk de belangstel ling voor de wielerronde van 's-Hee renhoek. Later verdreven stortregens de toeschouwers naar schuilplaatsen. (Foto PZC) VLISSINGEN Volgend jaar zal de (Zeeuwse) wielerploeg van Trico Noble (firma uit Aardenburg) aan zienlijk versterkt worden. Nu al is bekend, dat de bijzonder succesvolle nieuweling Kees Priem (die gisteren zijn 29e zege van dit seizoen behaalde en die volgend jaar amateur wordt) tot deze ploeg zal toetreden. Ook de amateurs Ko de Vrieze, Leon Schraau- wen en Gaby Minneboo zullen vorr Trico Noble gaan ryden. Nu reeds ma ken van deze ploeg deel uit: Waldy van Campen, Guido Paridaen, Peter Vonck, Rinus Smallegange en Ab Klaaijsens. Peet Verschuure, nu nog actief renner, zal volgend jaar als ploegleider voor Trico Noble gaan op treden. VALKENSWAARD (ANP) - De Lim burger Harrv Steevens heeft zaterdag de profronde van Valkenswaard ge wonnen- Hy versloeg in de eindsprint vijf renners onder wie Tour-de-France- winnaar Jan Janssen, die op de vierde plaats beslag legde. De duizenden toe schouwers zagen Steevens na 48 van de 100 te lijden kilometers ontsnappen samen met Cees Haast en de kortgele den naar de professionals overgestapte Amsterdammer Daan Holst. Dit drie tal kreeg reeds vlug gezelschap van Johnny Brouwer en Cees Zoontjens. Later'voegden ook Jan Janssen en de in Haarlem wonende Australiër Henk Vogels zich bij het kopgroepje. Vogels moest echter door een lekke band af haken. In de eindsprint gaf Steevens zijn viuchtmakkers geen enkele kans, maar tot ieders verrassing bleven ook John ny Brouwer en Cees Haast favoriet Jan Janssen de baas. Daan Holst werd niet onverdienstelijk vijfde en Cees Haast, die op een leeglopende band over de eindstreep ging, werd zesde. Bij de amateurs gaf Fedor den Her tog een Indrukwekkend staaltje machtsvertoon ten beste. De dubbe le Nederlandse kampioen sprong op ongeveer de helft van de tachtig kilometer lange wedstrijd weg uit. het peloton, waarin zijn vriend en ploegmakker Joop Zoetemelk voor treffelijk afstoppend werk verricht te. Pas toen Den Hertog ver buiten bereik van bet peloton was, sprong ook Zoetemelk weg. Hij werd met anderhalve minuut achterstand op Den Hertog tweede. Wim Prinsen won de sprint van een jachtgToep- je en eindigdp op de derde plaats. De uitslagen lulden: profs: 1. Harry Steevens (Elsloo) 100 km in 2 uur, 11 minuten en 5 seconden; 2. Johnny Brouwers (Rotterdam) zt; 3. Cees Zoontjens (Tilburg) zt; 4. Jan Janssen (Ossendrecht) zt; 5 Daan Holst (Amsterdam) zt; 6. Cees Haast (Rijsbergen) zt; 7. Gerard Koel (Am- (Ka.pelle) op 40 seconden. Amateurs: 1. Fedor den Hertog (Am sterdam! 80 kilometer in 1.47.43; 2. Joop Zoetemelk (Rijpwetering) op 1.30; 3. Wim Prinsen (Hank) op 1.38. de drie prijzen in elk van de zeven groepen in de wacht te slepen. Te leurstellend was ook het resultaat voor drie jeugdige Zweden, die zich speciaal voor de wedstrijden hadden getraind. Slechts één van hen wist tweemaal elke deelnemer krijgt twee kansen droog over de vaart tc zweven. BIJ de junioren werd ook een inwoner van Joure kampioen. Het was de 17-jarige Henk van der Velde. Hij sprong 12.72 meter. Kam pioene van de dames werd tenslotte Hiske Penninga uit Sint-Annapa- rochie. die 9.86 meter voor zich liet noteren ZIJ behaalde de hoogste MüNCHEN (ANP) Vlak voor het begin van het Duitse voetbalseizoen is Franz Beckenbauer zaterdag in Duitsland uitgeroepen tot voetballer van het jaar 1968. Beckenbauer, die in FC Bayem München en het natio nale Duitse elftal speelt, mocht In 1966 ook al de .gouden voetbal' in ontvangst nemen. In 1967 werd zijn ploeggenoot Gerhard Müller tot Duits voetballer van het jaar gekozen. De belangstelling voor deze wedstrijd georganiseerd door het Frysk Ljep- pers Boun, de organisatie vam de Friese polsstok vèrspringers, wa« internationaal. Uit zo goed als alle Westeuropese en Scandinavische landen waren toeschouwers komen opdagen. Uit Japan was een uitge breide tv-ploeg aanwezig. Traditie getrouw woonde ook oud-burge meester mr G. van Hall van Am sterdam de wedstrijden bij. ROME (ANP) De 19-jarige Itall- aanse amateeurbokser Raïmondo Ga- viani is kort na een bokswedstrijd, die vrijdagavond in Seul (Sardinië) werd gehouden, overleden. Gaviani ging in de derde ronde op een linkse legen de kaak en werd direct- naar het ziekenhuis over gebracht, waar liij overleed zonder bij bewustzijn te zijn geweest- HULST Als onderdeel van de inter nationale sportdag te Hulst werd op het gemeentelijk sportpark een voet balwedstrijd gespeeld lussen een Zeeuws-Vlaamse comblalie en de Bel gische Sportkring Sint-Niklaa.s. Voor afgaande aan dit duel werd de huldi- gingswedstrijd betwist tussen de HVV- reserves en de derde kla.sser Zierikzee. Dit laatste team was winnaar gewor den van de Fair Play Challenge Cup van het afgelopen seizoen. De Zierikzeese voetballers verpletter den hun zeer zwakke tegenstanders met 9-1. De doelpunten voor Zierik zee werden gemaakt door A. Klink (4x), T. Klink, L. Klink. Lodewyk en Vermeulen (2x). Het Hulsterse doel punt kwam op naam van B. Hoefna- ftierna mocht aanvoerder J. van Beve- ren de Fair Play Challenge Cup uit handen van hoofdredacteur W. Poppe van het clubblad ,De HW-or' in ont vangst nemen. Vervolgens speelde de Zeeuws-Vlaamse combinatie, beter gezegd een HW- combinatie versterkt met Lambert (Vogelwaarde). Akkermans (Heer, Limburg) en De Bakker (Temeuzense Boystegen de tweede divisieclub Sprotkring St.-Niklaas. In dit duel liet de Sportkring geen beste indruk achter. Door geweldig verdedigen kon de combinatie voor rust de stand in evenwicht houden, maar in de tweede helft werd het overwicht van de Bel gen toch te groot en scoorde Sport kring door Roos in de 28e minuut. In de 32e minuut was het door een jam merlijk misverstand in de combinatie dat De Vleeshouwer in eigen doel schoot. HW liet in de tweede helft een paar goede kansen liggen. Er waren voor deze wedstrijd slechts een 600 bezoekers. In de rust werden een drietal re cordpogingen ondernomen door at leten van de atletiekvereniging RKHAV: J. Schout en J. Vonk by de jongens C op de 800 meter, Yvo mijl. Al deze recordpogingen den bijgestaan door bekende Bel gische atleten maar hadden geen resultaat, mede door het slechte weer en de sterke wind. tslagen zijn; 'onck, 434.4, 2 schalk,- Fassaert, 4.10.5, 3 P. Joosse, ACW, 4.19.3. Senioren Engelse m(jl (1609 meter): 1 Willy Fermont, 4.31.1, 2 Jan Polfliet. AV '56, 4.34.4, 3 Wies van Houten, 4.42.0. Tevens speelde deze middag een Zeeuws-Vlaams hockeyteam tegen de eerste divsieclub Mcchelen. Het Zeeuws-Vlaams elftal bevocht In een zeer aantrekkelyke wedstrijd tegen de ze zware tegenstander een 3-3 gelyk- spel. Het samenspel van de Belgen wns veel beter, maar de aanvalsacties van de combinatie waren veel gevaarlijker en directer. Voor de Zeemvs-Vlaamao combinatie scoordenYangeem van Terneuzen (2x) en Van Remortel van Rapkle. 's Avonds werd deze sportdag besloten met het optreden op de Grote Markt van de turnvereniging en het optreden van het jeugdcircus Reinardi, dat werd bijgewoond door een groot aantal toe schouwers. BRESKENS (ANP) Het Nederland se jacht Piranna II heeft zondagmid dag in de monding van de Westerschel- de de eerste race van de wedstrijd om de Kwart Ton Cup gewonnen. Eigenlijk was het de tweede race, want zaterdag waren de dertien deelnemers uit zeven landen reeds gestart voor een zeezijhvedstrijd van 20 mijl by windkracht 6/7 en holle zee. De zuid westenwind blies recht tegen liet af gaand tij in en daardoor bleken de te kleine merktekens moeilijk te vin den. De gehele vloot rondde dan ook, toen het zicht door de regen praktisch nul was, de verkeerde groene wrak ion. Na afloop werd de race ongeldig verklaard. Zondag was de wind minder, westelijk, windkracht 5. Op de Westerschelde oostelijk van de lijn Breskens-Vlissin- gen, was een Olympische baan van 13,9 mijl uitgezet. Het Franse jacht Ecume de Mer kwam als eerste uit het eerste kruisrak, gevolgd door de Belgen Dar Baroud en Blauwvoet en de Piranha IJ, die zaterdag had gewonnen. In het daaropvolgende spinakerrak liep Ecu- me de Mer herhaaldelijk uit het roer en Dar Baroud vergiste zich in de stroom. Toen reeds werd duidelijk dat de strijd zou worden beslist tussen Blauwvoet en de Piranha II- Het Nederlandse jacht ging de Belg aan de wind voorbij en kon toen met het spinaker op de voor sprong uitbreiden. De uitslag van deze eerste race luidt: 1. Piranha n (H. Kortekaas, Neder land); 2 Blauwvoet (U. Ballon, Bel gië); 3. Ecume de Mer (J. M. Finot, Frankrijk)4. Merle of Malham (J. H. Hlingworth, Engeland); 5. Agena II (P. Wolff, Frankrijk). SINT-NIKLAAS Twintigduizend Waaslandse wielerfans zyn vrijdag avond ooggetuige geweest van het boeiende avondcriterium op de grote markt van Sint-Niklaas. Nadat de har monie Sint-Caecilia uit Kieldreeht voor de muzikale omlijsting had gezorgd en de publiciteitskaravaan voor de no dige stunts, volgde de voorstelling van de diverse renners. Zo reed onder an dore de uil Sint-Niklaas afkomstige renner André Poppe vergezeld van vrouw en kinderen in een open wagen over het. parkoers. Schepen De Kok wethouder van openbare werken en voorzitter van het organiserende wie- Iercomité ,De Zwaantjes vrienden' gaf om kwart voor negen het vertreksein aan 38 renners onder wie velen met klinkende namen. Om cr cnklc te noe men, wereldkampioen Eddy Merckx, Herman van Spnngel, Rik'van Looy, en de winnaar van het criterium van vorig jaar Walter Godefroot, Ferdi nand Bracke en Rudi Altig lieten verstek gaan. renners moesten honderd ronden zoveelste derby-gevecht uit. Er wara twee reeksen van 5 ronden te be twisten (een ronde was 900 meter). Nadat Verschueren de eerste en Pettr Post de tweede reeks op zijn naam bracht was een derde reeks over tww ronden noodzakelijk. Deze finale werd met een klein verschil door Verschue- ren gewonnen, (een wiel verschil). Ah gangmakers fungeerden Cools voor Theo Verschueren en De Boevere voor Post. van 900 meter afleggen (totaal 90 ki lometer).' Tijdens de eerste ronden leidde Peter Post het peloton met aan MIDDELBURG Een droom van veel renners ging zaterdag middag in Middelburg voor Kees Koeken uit Achtmaal in vervul ling. Want er zijn veel renners die er van dromen zich lange tijd in een wedstrijd .niet te laten zien' (met andere woorden: zich niet al te zeer vermoeien) en dan het koersinzïcht te hebben juist met de goede, beslissende ontsnapping mee te gaan en te winnen. Kaes Koeken lukte dat op een parkoers in de Middel burgse Stroraenwïjk allemaal uit stekend: in het begin viel hij niet op, maar in de slotfase was hij superieur aan zijn toch niet ge ringe medevluchters Kees van Dorst, Siep van Dongen en Bram Breur. Al ver voor de eindstreep had Koeken de eindsprint in zijn voordeel beslist. Uit deze inleiding heeft men het al be grepen: in de finale van dit criterium kwam niet een Zeeuw er aan Zeelands favoriet nummero i te pas 1 Kee Rentmeester deed dan ook precies het omgekeerd van Kees Koeken, Lange tijd fietste hij zich zeer duidelijk ,in de kijker'. Hij organiseerde zelf ontsnao- pingen en fietste de zaak weer by elkaar als anderen aan de haal waren gegaan. Kortom: hij gaf de organisato ren waar voor hun geld, hoeveel dat dan ook mag zijn. Op het beslissende moment echter miste ook Kees Rent meester de boot. Andere favorieten wa ren toen al nog verder in de achter hoede geraakt of afgestapt. De Zuidhollander Bram Breur (Ou de Tonge) spotte overigens met de regel dal wie zich in het begin liet zien er aan het eind niet aan te pas kwam (en omgekeerd) want Bram Breur die tenslote als tweede zou eindigen was ook by de allereerste ontsnapping samen met Ab van Overveld, Bart Salaro en (natuur lijk) Kees Rentmeester. Hot was te vroeg om beslissend te zijn. Nog slechter liep het af met de ont snapping van de sterke Brabander Leo Embrechts (Stampersgat) en de vry onbekende Polak (Willemstad): in een bocht toen Polak rlndelyk eens de kop van Embrechts overnam ging de eerste onderuit. Gevolg: belden moesten opge ven. Halfkoers leek de beslissing te zijn ge vallen toen eerst Siep v. Dongen. Kees van Dorst, Tonny Barten en Guido Pa ridaen wegsprongen. Pech voor Pari daen: na een botsing met een overste kende toeschouwer moest hij de strijd staken. De drie koplopers kregen een- De amateurs reppen zich door de stra ten van Middelburg. (Foto PZC ter gezelschap van Kees Rentmeester, Wim Evertse en Bram Breure. Daarna lukte het ook nog aan Kees Koeken, Bart Solaro en Ab van Overveld bij de koplopers te komen. Een ogenschijn lijk .ijzersterke kopgroep van negen renners. De beslissing scneen gevallen. Maar in feite zaten er in deze hoofd- maclit te veel favorieten: de een wilde kennelijk liet zware werk niet voor de anderen doen, het tempo viel terug cn een grote jachtgroep slaagde er in weer aansluiting te krijgen. Juist echter op het moment dat de twee groepen bij elkaar kwamen, sprong Siep van Dongen alleen weg. Hy faalde. Nu probeerde Kees van Dorst het met een solo. Hij faalde niet, maar wel luk te het aan Kees Koeken, Bram Breur en Siep van Dongen hij dc eenzame vluchter te komen. Precies één ronde voor het einde overbrugde Siep Berk hout de kloof naar de kopgroep op zijn eentje. Men weet het: in de eindsprint was Kees Koeken een klas apart. De uitslag van deze wedstrijd waarvoor burgemeester mr J. Drijber het start schot gaf luidt: 1. Kees Koeken, Achtmaal; 2. Bram Breur Tonge; 3. Kees van Dorst, Roo sendaal; 4. Siep Berkhout. Schiplui den; 5. Siep van Dongen, Middelharnis. Op 15 seconden: 6. Wim Evertse, Zie rikzee; 7. Peter Vonck, Heikant: 8. Tonny Barten, Klundert; 9. Leo Bon- gers, Ossendrecht; 10. Kees Rentmees ter, Ovezande; 11. Bart Solaro. Den Bosch; 12. Ad Coppens, Moerstraten, 13. A. van Elza.kker, Steenbergen; 14 Ad Klaaijsen, Biervliet. Op 1 ronde: 15. D. van de Vlugt, Som- melsdyk; 18. Jaap Moelker, Wemel- dinge; 19. Peet Verschuure. Hansweert; 20. D. van Veenendaal, Tholen; 21. Jaap Marijs, Vlissingcn. zijn wiel Spruit en Buckaci. De eerste premie was voor Vik van Schil. De pioen Julien Steevens, Rik van Looy en Leo Duindam, was van korte duur. In de dertigste ronde ging Guido Rey- broek aan de haal. Gedurende 20 ron den hield hij stand en op een gegeven moment had hy zelfs 30 seconden voorsprong op het peloton, waarin steeds Buckacki en Post voorin zaten. De grote stryd ontbrandde pas toen een premie in de vorm van een levend schaap door een van de in Sint-Ni klaas wonende neringdoenden werd geschonken. Het werd aanleiding tot een felle strijd waarin Jos Spruijt de premie binnenhaalde. Leo Duyndam ging direct achter hem aan en trok op die manier de gehele meute v bij. Pas was alles weer bij elkaar of Eddy Merckx ontsnapte. Zes ande re renners zagen het gevaar. Hier bij waren Julien Steevens, Noël Fo re. Ward Seis, Houbrechts, de win naar van 1967 Walter Godefroot en Peter Post. Het was op 43 kilometer van het einde en het zevental verstond elk aar bijzonder goed. De resterende 25 ronden konden zij elkaar om beurten aflossen. Het waren ook de ze zeven renners die op de eindmeet afstormden. Ward Seis was het die niet enkele centimeters verschil zijn wiel als eerste over de streep duwde voor Walter Godefroot Peter Post. Intussen was er in het peloton reac tie gekomen en was André Poppe ont snapt en achter hem waren ook Jos van de Berg en Daniel van Rijcke- ghem weggesprongen. Uitslagen; Ward Seis in 2 uur 5 mi nuten en 20 seconden, Walter Gode froot, Peter Post, Noël Foré, Eddy Merckx, Houbrechts, Julien Steevens, op 15 seconden André Poppe', op 20 seconden Daniel van Rijckeghem, Jos van den Berghe, op één minuut het peloton waar van Wieland de sprint won. Als voorspel van het criterium vochten Teo Verschueren en Peter Post hun ADVERTENTIE Lüvorlngivla do bondol Importeur: J, van Kooyk VALKENSWAARD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8