Geen vluchten naar Biafra NIGERIA NIET AKKOORD MET LUCHTBRUG VS wachten op aanwijzing uit Noord-Vietnam Geen dijk over de schorren bij Waarde Wel landcorridors aangeboden GROET VAN VRIJHEIDSBEELDEN Achterdeur Cubanen vrasen in VS asiel Nederlander reed drie kinderen dood in Duitsland Vandaag in de krant... Kikvorsman redde jongetje op nippertje PROEFPERIODEN MET VERVOER GEWONDEN PER HELIKOPTER Algerijns beroep op Thant Meer dan negen miljoen voor Biafra Brief van minister eindelijk binnen VROUW AL 5 MAANDEN ONDER NARCOSE 211e jaargang - no. 192 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 16 augustus 1968 Kees Rentmeester won derde rit Pagina 6 NEW YORK Het passagiersschip francs' met voor op de boeg een lt meter hoog model van het vrijheidsbeeld passeert hier het origineel aan de ingang van de haven van New York. Het model werd over de oceaan gebracht om een rol te spelen in een film. Het is vervaardigd van poly ester over een metalen frame en weegt tfi ton. Hl LAGOS (RTR) Nigeria gaat niet akkoord met het vervoer van levensmiddelen naar een geneutraliseerd vliegveld in Biafra, zo is officieel in Lagos meegedeeld. Het kan niet toestaan dat een deel van zijn grondgebied wordt geinternationaliseerd. I)e federale regering ral, roals zij aJ heeft bekendgemaakt, slechts vluchten met hulpgoederen toelaten naar Enoegoe (de voormalige Biafraanse hoofdstad die nu ln federale handen 1»), vanwaar de goederen verder over de weg zuidwaarts kunnen worden gebracht. Corridors Voorts ls Nigeria bereid vla twee land- corridors hulpgoederen naar Biafraans gebied toe te laten, maar de Biafranen zijn tot dusver niet hierop ingegaan. Vol gens een verklaring van de Nigeriaanse regering beogen de Biafranen met hun voorkeur voor geneutraliseerde landings banen en luchtcorridors de militaire druk die de Nigeriaanse strijdkrachten op hen uitoefenen, te verminderen en hun eigen .valse propaganda' te sterken. Het denkbeeld van een geneutraliseerd landingsterrein ln Biafra werd woensdag in Genève geopperd, waar het interna tionale Rode Kruis zich beijvert voor een oplossing voor de nood van de tien duizenden verhongerende slachtoffers van de burgeroorlog die nu al veertien maanden aan de gang is. August Lindt die de hulpverleningsactie van het Rode Kruis leidt, verklaarde toen, dat zijn organisatie al over een neutrale lan dingsbaan in Biafra beschikte en dat het wachten nog was op de reactie van de Nigeriaanse regering. Deze reactie blijkt nu dus afwijzend te zijn. Voorstellen Intussen heeft kelrer Halle Selassie van Ethiopië op de vredesconferentie In Addis Abeba aan de afvaardlgln- HOMESTEAD, FLORIDA (AFP) Veertien Cubanen rijn donderdagochten ln een tweedekker van Russische make lij In Homestead, Florida, geland. ZIJ hebben asiel gevraagd. Het zijn vijf mannen, vijf vrouwen en vier kinderen. Zij waren ln het bezit van drie revol ver* en een geweer. Het toestel waarmee de Cubanen zijn uitgeweken werd gebruikt voor lnsek- tenbest rijding. De vluchtelingen ver toonden lichte vergiftigingsverschijnse len als gevolg van het contact met de lading vergil die zich nog aan boord bevond. Da vlucht wan, volgens de politie, al twee maanden voorbereid. De vluchte lingen hadden de nacht in een suiker rietveld bij Varadero, op 130 km ten oosten van Havanna, doorgebracht in afwachting van het vliegtuig dat door de 26-jarige Angel Ricardo Gelabert werd bestuurd. GLADNECK, Duitsland (AP) Drie kinderen die op weg waren naar de kleuterschool zijn donderdag om het leven gekomen toen de Nederlandse chauffeur van 'n tankauto de macht over liet stuur verloor en op de kinderen in reed. Een vierde kind en de moeder van een van de kinderen werden ge wond. De politie zei, dat mevrouw Emilie Smyczek (27), en haar twee kinderen, Hoerg (2) en Britta (4) op weg wa ren naar school met de twee andere kin deren, Susi Passlak (5) en Sonja Kle- ve (6). Mevrouw Smyczek, die haar dochtertje Britta bij de hand hield, was in staat op het laatste ogenblik opzij te sprin gen en liep slechts lichte verwondingen op. Maar Joerg Smyczek die in een wa gen zat en twee buurkinderen kwamen om het leven. De politie zei, dat de chauffeur van de tankauto, Relnler Hendricus Lijks (45) uit Venlo, de macht over het stuur ver loor. Hij reed snel over de natte weg. Na ondervraging ls Lodewljks door ae politie vrijgelaten. Schade DE SCHADE ontstaan door het verdwenen van de schepen uit Terneuren Is een raak van het r(Jk, niet van de gemeente, aldus burgemeester Aschoff. (pag. 2). Luchtvervuiling GEDEPUTEERDE STATEN wil len met de gemeentebesturen pra ten over een regeling Inzake het bestryden van luchtvervuiling, (pag. 2). Samenwerking DE PARTU van de Arbeid heeft D '66, PPR en de PSP voorge steld zich gezamenlijk te beraden over de mogelijkheid en vorm van samenwerking (pagina 4). Hanoi DE AMERIKAANSE minister van defensie heeft verklaard, dat Hanoi een duidelijke aanwijzing moet geven dat het de gevechts activiteit vermindert en dat blijft doen. (pag. 1). Televisie DE NTS zal in het komende win terseizoen meer informatieve pro gramma's brengen, (pag. 4). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 4. Zeeuws nieuws pagina's 2, 5 en 0. Radio en tv: pagina 11 Sport: pagina 6 en 9. Financieel nieuws: pagina 13 gen van de strijdende partyen nieuwe .concrete voorstellen' voorgelegd voor een efficiënte hulpverlening aan burgerslachtoffers. In de Noordni^eriaanse stad Kadoena hielden donderdag ruim 20.000 mensen een betoging, waarbij zjj pleitten voor een breuk met Frankrijk, omdat dit land zijn steun heeft betuigd aan Biafra. ROTTERDAM (ANP) De drie jarige Napoleon Bergman ls don derdagmiddag met een Ameri kaanse personenauto de Konin gin Willielminahaven ln Vlaardin- gen Ingereden. Hij kon worden gered door het moedige optreden van de 17-jarige Rotterdamse werfarbeider T. D. Todden* en een kikvorsman, werkzaam by Van der Tak Bergingsbedrijf, de heer G. Varenkamp uit Eindho ven. De Jongen werd na ongeveer tien tot vijftien minuten uit het water gehaald en bewusteloos naar het Hoiyziekenhuls in VIaar dingen gebracht, 's Avonds om half negen konden de artsen mee delen dat zyn situatie gunstig ls. Het ongeluk gebeurde omstreeks vijf uur. De jongen was ln de auto van zijn vader, een Vlaar- dingse onderaannemer, gestapt en heeft vermoedelijk op het dash board een knop ingedrukt, die de handrem ontkoppelde. De wagen stortte in de Koningin Wilhelmi- nahaven, die ter plaatse circa ze ven meter diep is. De heer Tod- dens bevond zich op een hoogte van tien meter op een dok van de werf Figee en sprong onmiddel lijk in het water. Tot drie keer toe heeft hij geprobeerd de jon- fen uit de auto te bevrijden, maar et gelukte hem niet in de korte tijd die hem ter beschikking stond om de deuren open te krij gen. Na drie pogingen zag hij een hem bekende kikvorsman, de heer Varenkamjp, die onmiddel lijk zjjn pak aantrok en de red dende poging ondernam. Het ziet er naar uit dat de jongen van zijn avontuur geen nadelige gevolgen zal ondervinden. Start op 15 oktober a.s. Ziekenhuizen en wegen nog niet bekend DEN HAAG (ANP) Op 15 ok- tober a.s. begint een eerste perio de van proefnemingen met het ver voer van verkeersslachtoffers naar ziekenhuizen door middel van helikopters van de Koninklijke Luchtmacht. een tweede proefperiode van vier maan den een aanvang. Zij duurt tot 15 sep tember, omvat de zomermaanden en het vakantieseizoen met druk autoverkeer. Tot deze proefneming heeft het mini sterie van sociale zaken en volksge zondheid besloten over te gaan in over leg en samenwerking met de ministe ries van justitie, van defensie en van binnenlandse zaken. Bij de proefneming zullen .Alouette'- hefsohroefvliegtuigen van de bases Dee- len en Soesterberg worden gebruikt. Ze zullen van zonsopgang tot een uur voor zondsondergang ter beschikking staan. Op dit moment is nog niet be paald tot welke wegen de hulpverlening met hefschroefvliegtuigen bil het ver voer van gewonden zich zal uitstrek ken. Evenmin ls nog vastgesteld welke ziekenhuizen zuilen dienen voor ont vangstcentra. Bij die ziekenhuizen zul len landingsplaatsen voor helikopters moeten worden aangelegd, die er nog niet zijn. Tijdig voor het ingaan van le eerste MINISTER CLARK CLIFFORD: ALGIERS (RTR; De Algerijnse nister van buitenlandse zaken, Boetefli- ka, heeft donderdag een beroep op se cretaris-generaal Thant van de VN ge daan om mee te werken aan de tot standkoming van een .geschikte en be vredigende oplossing' voor de kwestie van het gekaapte Israëlische verkeers vliegtuig, dat al 24 dagen met 12 Lsra- ëlische inzittenden in Algiers wordt vastgehouden. De minister verzocht voor de andere Arabische staten om steun tegenover de aangekondigde boycot van Algerijnse luchthavens door de int ernationale federatie van verkeersvliegers. Boeteflika noemde deze actie ,een nieu we uitdaging tot ondermijning van de waardigheid van de Arabische volkeren', en een .zionistische machinatie'. In ver- betrof:WASHINGTON (AFP/RTR) ken luchtvaartmaatschappijen. De Franse piloten die de meeste vluch ten op Algiers verzorgen, beginnen hun boycot op zondag te middernacht. Ook de piloten van Alitalia hebben besloten mee te doen. Dat de vliegeniers van Swissair ook van departij "zullen zijn, wordt onwaarschijnlijk geacht om dat een dergelijke actie gelijk zou zijn aan een staking en de pilo contract hebben verplicï king te gaan. School zonder inventaris - extra vakantie inen worden venvacht over de delen van het land waarover deze hulp verlening zich zal kunnen uitstrekken, alsmede over de ziekenhuizen die daar bij zijn ingeschakeld. SCH.AIJK (GPD) De leerlingen de nieuwe tlenklassige St-Jozefsehool in het Brabantse Schal jk, die met frisse zover tegenzin aan het nieuwe schooljaar wil den beginnen, zijn weer naar huis ge stuurd omdat de leverancier van schoolmeubelen verstek had laten gaan. Br was ondanks de afspraak geen stoel of tafeltje in de hele school te beken nen. Dezelfde leverancier had ook het personeel van de Ruwaartschool in Os3 in de steek gelaten. DEN HAAG (ANP) De actie voor Biafra heeft als voorlopig eindresultaat een bedrag opgeleverd van f 9.09B.000, aldus heeft de voorzitter van het actie comité, mr G. E. van Walsum, donderdag meegedeeld. Clark Clifford, de Amerikaanse mi nister van defensie heeft op een persconferentie gezegd dat Noord- Vietnam een duidelijke aanwijzing moet geven dat het de gevechtsac tiviteit vermindert en dat zal blijven doen. In dat geval is het volgens de minis ter mogelijk in Parijs spykers met kop pen te slaan. Op het ogenblik kan Amerika niet anders doen dan handelen in de veronderstelling dat de tegenstan der een offensief voorbereidt. Clifford zei verder o m op het ogen blik niet de mogelijkheid te zien, dat president Johnson gedwongen zal zijn de bombardementen opnieuw tot het gebied van Noord-Vietnam uit te bre:- Beperkt Volgens minister Clifford voeren VS een beperkte oorlog, die waar schijnlijk met een .beperkte vrede' zou eindigen teneinde de onderwer ping van Zuid-Vietnam door het noorden te verhinderen. Clifford is van oordeel, dat flinke vorderingen zijn gemaakt in de richting van «en uiteindelijke politieke regeling. De Amerikaanse minister van defensie verklaarde, dat er geen plan bestaat om de toegestane maximale sterkte van 549.500 man Amerikaanse troepen ln Vietnam te overschrijden. De tegen standers waren op het ogenblik zich aan het hergroeperen en opnieuw aan het uitrusten en vermeden gevechten op grote schaal. De Noordvietnamese infiltratie is naar de mening van mi nister Clifford nog steeds omvangrijk: 30.000 man ln mei, ongeveer 20.000 juni, 30.000 in juli en naar schatting 30.000 deze maand. Tot dusver waren dit jaar ongeveer 150.000 Noordvietna- mezen naar Zuid-Vietnam gegaan, zei de Amerikaanse minister. Verliezen Clifford deelde mee, dat de verliezen van de Amerikaanse luchtmacht boven Noord-Vietnam sinds 31 maart, toen In de periode van 31 maart tot eind lull waren 51 Amerikaanse toestellen boven Noord-Vietnam neergeschoten te gen 126 in de overeenkomstige periode 1967. Ook het aantal gesneuvelde of vermiste bemanningsleden ln deze tjjd- vakken was gedaald en wel van 124 tot 63. Vice-president Humphrey van de VS heeft donderdag in een televisie vraaggesprek gezegd, dat de Ameri kaanse regering pogingen in het werk stelt om te bepalen welke betekenis gehecht moet worden aan de militair gesproken, huidige betrekkelijke rust m Vietnam. De Vietcong hervatt donderdag na een pauze van zeven dagen de mortierbe schietingen ln Zuld-vietnam. De be- Zie slot pag. 3 kol. 6) waterschap De Brede Watering mag geen deita- lw—djjk aanleggen op de schor- ren Waarde: de minister van verkeer en waterstaat heeft het waterschapsbestuur laten weten dat natuurbeacher- mingsbelangen hier moeten voorgaan. ZIJ prevaleren in feite boven de veiligheid, be Brede Watering zal nu dienen te be sluiten tot verhoging van de bestaande dijk. Gevolgen: géén gestroomlijnde kustverkortlng. maar een dijk met in springende en uitspringende hoeken met alle waterloopkundige bezwaren van dien, voorts uitvoering van een aanzien lijk duurder plan, dat bovendien hogere onderhoudskosten zal vergen, tenslotte een niet geringe vertraging bij de tot standkoming van het op deltahoogte brengen van de zeewering aldaar. Het gaat hier om een regeringsbeslisslng, zo heeft de bewindsman van verkeer en wa terstaat laten weten. Heel begrijpelijk dat de minister dét zo nadrukkelijk in zijn brief aan het waterschapsbestuur heeft vermeld. Hij moet zich gezien de voorgeschiedenis van deze affaire wel heel erg opgelaten voelen, hij is hier de overbrenger van een boodschap, waar mee h(J het helemaal niet eens kan zijn. Elders ln deze krant ls de voorgeschie denis vermeld van deze zaak, wij zouden kunnen volstaan met daar r te verwijzen. Maar we willen toch ook op deze plaats enkele punten in her innering brengen. Eerst en vooral name lijk het onloochenbare feit dat de mi nister van verkeer en waterstaat in fe bruari van het jaar 1967 de aanleg van een nieuwe dijk over de schorren heeft goedgekeurd en het plan daartoe als deltawerk heeft vastgesteld. Dat houdt tevens in dat het waterschap rijkssteun krijgt voor de uitvoering van het pro ject. Met andere woorden: verkeer en waterstaat vond het een goed plan en stelde vast dat de veiligheid met de uit voering van dit project beter was ge diend dan met de verhoging van de be staande zeedijk. Daar is geen speld tussen te krijgen. Tweede punt waarop moet worden gewezen Is de omstandigheid dat pas zeven maanden later de minister van volkshuisvesting gealarmeerd door de Stichting het Zeeuwse Landschap meedeelt te overwegen op grond van de overgangswet ruimtelijke ordening te gen het plan bezwaar te maken. Een der gelijke waarschuwing behoort echter vol gens de wet .onverwijld' te geschieden, netgeen hier niet meer het geval was. Er zijn ai vrij veel uitspraken van de kroon bekend, waardoor het begrip .on verwijld' nader is gepreciseerd en zij maken het waarachyniyk, dat het be zwaar van de minister van volkshuisves ting geen effect zou hebben: hij was te laat. rt zover is alles nog vrij normaal: hel gaat om een bepaald project, er zijn Dezwaren van Depaalde zyde tegen dat project, er kan op grond daarvan een procedure op gang worden gebracht, waarbij dan de kroon tot een uitspraak zal komen. Maar dan begint plotseling het abnormale: de minister van volks huisvesting geeft geen gevolg aan zijn waarschuwing en dient geen bezwaren in. Waarom niet? Vermoedelijk omdat hij by voorbaat al weet, dat hij zijn zaak zal verhezen. Betekende dat nu, dat daarmee de affaire feitelijk was afge daan en dat de Brede Watering met de uitvoering van het werk kon beginnen? Nee, want wat werd namelijk ontdekt? Dat Is dan ons derde punt: dit delta werk betekent in feite inpoldering en daarvoor is een concessie nodig op grond van een wet uit 1904. Dit stuk was al ln 1964 door het waterschapsbestuur aak- gevraagd, maar ambtelijke molens ma len langzaam en vaak in een verschillend tempo "ai naar gelang van de afdeling: de toestemming op grond van de delta wet was wél verleend, de concessie op basis van de wet droogmakerijen daar entegen nog niet. En deze min of meer toevallige omstandigheid heeft de rege ring nu aangegrepen om de gewone weg van de administratieve rechtspraak te omzeilen: de concessie kwam niet af, zodat de Brede Watering niet met het werk kon beginnen. De hele brief van de minister komt er nu op neer dat hij het bestuur meedeelt: ,U krijgt de concessie niet'. Nu de gewone administratiefrech telijke deur in feite gesloten was, glipte men door de achterdeur binnen, ornaat die tengevolge van een langzame ambte lijke procedure toevallig nog open stond. Een weinig elegante vertoning. Als we de feiten nog eens onder elkaar zetten dan zien we: a. een minister, die toestemming (en geld) geeft om een werk te beginnen; b. een andere mi nister die bezwaar maakt maar kennelijk Inziet dat hij te laat is, waarna c. de eerstgenoemde minister door de regering wordt gedwongen een nog ontbrekende maatregel achterwege te laten zodat zijn hele eerste toezegging geen cent meer waard ls. Het is moeilijk om er een goed woord voor te vinden. Vandaar dat wij schreven dat minister Bakker zich wel opgelaten moet voelen nu hij ver plicht is een dergelijk spel mee te spe len. Hoe opgelaten blijkt wel uit de me dedeling. aat alle extra-kosten voor re kening van het rijk komen. Voor de volle honderd procent. Bij het binnenglippen door de achterdeur heeft een bewinds man flink zijn ringers gekneld: het rijk betaalt de doktersrekening. Het ls te hopen voor de regering dat tussen nu en de totstandkoming van het duurdere plan er geen stormvloed zal komen. In dat geval zou er heel wat meer dan een vinger tussen achterdeur en deurpost be kneld raken, misschien wel een ministe rieel hoofd. DIJKGRAAF DEKKER: GROTE TELEURSTELLING' GOES Minister Bakker van verkeer en waterstaat heeft het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland thans defini tief meegedeeld dat niet kan worden overgegaan tot de aan leg van een nieuwe zeedijk bij Waarde over de schorren voor de Emanuëlpolder en de cala- miteuze Zinimermanpolder. Met deze mededeling is een definitief einde gekomen aan een slepende kwestie, die al van juni 1964 loopt, De oorzaak was gelegen in het optreden van de natuur bescherming, die zich verzet heeft tegen de plannen van het waterschap. De minister heeft de Brede Wa tering nu geschreven dat over de ze aangelegenheid langdurig re- geringsberaad Is gehouden. Het waterschap had namelijk een op grond van de wet op droog makerijen en Indijkingen. De re gering heeft nu de natuurbe- schermingsbelangen afgewogen tegen de waterstaatkundige voor delen en op grond daarvan beslo ten dat niet tot uitvoering van de indijking behoort te worden over gegaan. Er zal dus geen conces sie worden verleend. De financi eel nadelige consequenties voor het waterschap, die een gevolg zijn van deze regeringsbeslisslng, zullen gelet op de speciale om standigheden voor rekening van het rijk komen. De gang van zaken rond de dijk- aanieg bij Waarde heeft in water- schapskringen ook buiten Zee land sterk de aandacht getrok ken omdat van regeringskant nogal ongewoon gemanoeuvreerd Is. Het plan was namelijk door het water schap op normale wijze bij de mi nister van verkeer en waterstaat in gediend als onderdeel van de delta werken, waarna (in februari 1967) de minister meeaeelde, dat hij het project had goedgekeurd en het als deltawerk had aangemerkt. Onver wacht kwam echter de rijksplanolo gische dienst namens de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening met de waarschuwing, dat overwogen werd tegen de inpolde ring bezwaar te maken op grond van de overgangswet ruimtelijke orde ning. Dat gebeurde ongeveer zeven maanden nadat de minister van ver keer en waterstaat de plannen had goedgekeurd. Het artikel, waarop de minister van volkshuisvesting zijn stap baseerde, schrijft echter voor dat er sprake moet zijn van een .on verwijlde waarschuwing.' Uit de jurisprudentie blijkt, dat de bewuste brief zeker niet als .onverwijld' kon worden aangemerkt: het stuk kwam immers vele maanden nadat de mi nister van verkeer en waterstaat de plannen al had goedgekeurd. Tenslotte heeft de regering via een achterdeur kans gezien de zaak op te houden: oindat de nieuwe dijk over schorren moest worden gelegd diende ook een concessie te worden verleend op grond van een wet uit 1901 op de droogmakerijen en indijkingen. Zy was nog niet verleend en daardoor had de regering een mo gelijkheid de hele kwestie daar aan op te hangen. Zij heeft nu alsnog besloten de concessie niet te verlenen, waardoor een door de minister van verkeer en wa terstaat goedgekeurd plan als nog wordt getorpedeerd^ Teleurstelling De dijkgraaf van het waterschap, de heer P. J. J Dekker, gaf toe dat de beslissing van de minister voor het dagelijks bestuur een grote teleur stelling betekent. Weliswaar was be kend dat van bepaalde zijde achteraf bezwaren tegen het plan w^ren ge rezen, maar er bestond toch gegron de hoop dat het alsnog tot uitvoe ring zou kunnen worden gebracht. Zowel de minister zelf en net pro vinciaal bestuur hadden namelijk in eerste instantie het plan goedge keurd: het was een onderdeel van de deltawerken. Bovendien voldeed het volledig aan de bij het begin van de dijksverbeteringen in Zeeland uit gestippelde richtlijnen, die onder meer inhielden dat zg .gestroomlijn dedijken moesten worden aange legd, dwz dijken met zo weinig mo gelijk in- en uitspringende hoeken en zonder niet strikt noodzakelijke opritten en opstallen Het waar borgde de hoogst bereikbare graad van veiligheid en bracht een kust verkortlng van driehonderd meter (minder jaarlijks onderhoud) en was bovendien wat de uitvoering betreft het minst kostbare. De heer Dekker wees ons er op dat het waterschapsbestuur er steeds naar heeft gestreefd om met het op dèltahoogtebrengen van de Wester- scheldedyken gereed te zyn gelijk tijdig met de afsluiting van de Oos- terschelde. Nu de beslissing zo lang is uitgebleven in het tempo \an uit voering van de door het waterschap tot stand te brengen verbeterings- werken. De brief van de minister is inmid dels ter kennis gebracht van de hoofdingelanden en daarbij is meegedeeld, dat het dagelijks be stuur van oordeel is dat het uit praktische overwegingen geen aan beveling verdient om beroep aan te tekenen. Er moet namelijk worden aangenomen dat het lange tijd zal duren voordat in een beroepsproce dure een definitieve uitspraak wordt fed aan. Dat zou betekenen dat de ijk werken nog weer later tot stand zouden komen dan wanneer zo als nu het plan is de bestaande dijk op deltahoogte wordt gebracht. Beroep zou alleen mogelijk zijn op grond van de wet beroep adminis tratiefrechtelijke beslissingen. Aanklacht ingediend DEN HAAG (GPD) De Hagenaar H. D. Oudenbroek, wiens vrouw vijf maanden geleden onder narcose Is ge bracht en daaruit nog steeds niet is ontwaakt, heeft bij de officier van Justi tie, mr W. J. Kolkert te Den Haag een klacht Ingediend tegen de kraam kliniek Frankenslag. De officier, die over de inhoud van do klacht geen mededeling wil doen, ver klaarde wel dat de zaak ln onderzoek is. Half maart is mevrouw Oudenbroek die een kleine operatie moest onder gaan. de narcose toegediend. Na eerst te zijn verpleegd in de kraamkliniek en vervolgens in het ziekenhuis aan da Zuidwa! te Den Haag. bevindt rij zich thans in het protestants-chrtstehjk z.e- kenhuis in Bennekom, waann ook sinds 2,5 Jaar bewusteloze Mia Versluys ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 1