H00GZAAD SLOEG EERSTE SLAG IN DRIEDAAGSE DUITSE INSLUIPER IN VLISSINGEN GEPAKT Domburg, laatste plaats voor alle Beltmannen- en vrouwen Regeerde in Vlissingen De Vrieze eervol tweede 7 VS V7 zeeuv AANHANGER BELANDDE IN DE SLOOT MEE- EN TEGENVALLERS VOOR HANS VAN PAGEE IN NOORWEGEN Ds Voster in het geweer WOENSDAG 14 AUGUSTUS .968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook diefstal in Zoutelande (buit 4000 gulden) op zijn naam Signalement bracht rechercheur op idee Signalement den gegaan en vandaar was hij augustus per vliegtuig in Nederland te ruggekeerd. De andere Duitser was in Engeland gebleven. F. vertelde verder dat zijn kameraad op 13 juli een dief- Naar aanleiding van liet signalement herinnerde een \an de rechercheurs van de Vlissingse politie zich enige tjjd gele- VLISSINGEN De Vlissingse den met een Duitser te hebben gesproken I die aan bet. signalement beantwoordde, recherche IS er in geslaagd en- Hij zou verblijven ill een pension in de hele diefstallen uit vvnnin«ren in Schcldestraat. Inderdaad werd op dat keie aierstanen uit woningen m|a(lres aangetroffen. Hg was in het bezit van het polshorloge, gesto len uit de woning I'aul Krugerstraat 404. In eerste instantie ontkende hg iets met diefstal uit te staan te hebben. Het horloge had hij 's nachts gekocht van t---ibeUendén. Vlissingen op te lossen. Ver dacht van deze diefstallen werd dinsdagmorgen de 28-jarige Duitse bankwerker H. J. F. uit de omgeving van Saarbriicken aangehouden. Hij bleek ook een van de twee daders te zijn van| een diefstal in het hotel .Duin oord' te Zoutelande, waarbij een 4000 gulden werd vermist. Het gaat hier om diefstallen uit een woning in de Jozef Israëllaan, de Bo terbloemlaan en uit drie maisonnettes aan de Paul Krugerstraat in de nacht van 3 op 4 augustus, waarbij in totaal 195 gul den werd gestolen, en om dief stallen uit twee woningen aan de Hen drik Vroomlaan en één woning aan de Anjelierenlaan, waarbij de buit in totaal 400 gulden was. Bij al deze diefstallen was de dader binnen gekomen via een openstaand raam. Bij verscheidene in braken werden vingerafdrukken en af drukken van handpalmen gevonden, waaruit geconcludeerd kon worden dat het een en dezelfde dader betrof. Op de verschillende plaatsen kon de Vlissingse politie verder een aantal sorteervoor- werpen, attributen die de dader had aan geraakt, veilig stellen, maar de inbreker kon niet worden gevat. Dinsdagmorgen ontwikkelden de keu zich echter zeer snel. Om zes uur 's morgens kreeg men de mededeling dat er uit de woning Paul Kruger straat 404 een bedrag van 50 gulden en een herenpolshorloge waren len. Hier werden geen vingerafdrukken gevonden, wel sorteervoorwerpen als een sleutel waarmee een kast open gemaakt en een doosje. Kort daarop kwam een telefoontje van twee bewoners van de maisonnettes, dat zij 's nachts iemand langs de brandlad der naar boven hadden zien klimmen. Zij hadden nog tegen 'hem gepraat en uit zgn gemompel hadden zij opgemaakt dat het een buitenlander betrof. Verder had den zij opgemerkt dat hij op zijn blote voeten was. Deze twee bewoners konden aan de politie een vrij goed signalement geven van de man. Om ongeveer acht uur kwam er een nieuwe melding, nu van de bewoner van woning Van Dishoeck- straat 211. De bewoner, L., vertelde de politie dat iemand had getracht bij hem binnen te komen. Aan de achterkant van zijn huis had hij een ladder gevonden die tegen het raam van de douche stond. De krantenbezorgster mevrouw J. S. kwam de politie vertellen, dat zij in een brandgang achter de Ribesstraat, vlak bij de Van Dishoeckstraat, onder strui ken een portefeuille met autopapieren en een lege portemonnee had gevonden. Deze attributen" bleken gestolen te zijn uit de woning van de heer M. aan de Van Dishoeckstraat 205. Daar bleek ook nog een reisklokje te zijn ontvreemd. In de portemonnee had een bedrag van 16 gulden gezeten. Het reisklokje werd in de loop van de dag teruggevonden. De Vlissingse recherche riep hierop de hulp in van de speurhond Johnn; id Johnny va hondgeleider i met de speu hond naar Vlissingen en bij sorteerproc f*3' na(I gepleegd in de woning Sïnjjel ven wees het dier F. als dader aan. F waarbij de buit ongeveer 12o gulfen beleende hierna de verschillende die!- ivas- Da 1,10,1 was nie*: in. de woning stallen. kunnen komen, maar met behulp van een Tegenover de politie vertelde F., dat hij l'ezem. had NJ oen pantalon naar het 1 li juni zijn woonplaats had omstreeks half juni zijn woonplaats hai verlaten en dat hij via Luxemburg en België naar Rotterdam was gegaan waar hij op 1 juni was aangekomen. Vandaar zou hij als classificeerder in Vlissingen terecht zijn gekomen. Samen met een andere Duitser had hij in de nacht van 14- op 15 juli inge broken in het hotel .Duinoord' te Zou telande. De buit, volgens hem in to taal 5000 gulden, hadden zij samen gedeeld. Onmiddellijk daarna was het tweetal via Oostende naar Engeland gegaan. Van Engeland was hij vervolgens naar Zwe- raam kunnen trekken, waarin eeD porte monnee met het geld zat. Voor de in braken had F. speciaal strandschoenen aangeschaft om makkelijk naar boven te kunnen klimmen. Bij het binnengaan van de huizen trok hij die schoenen uit om geen geluid te maken. Hrj moet ver der zeer koelbloedig te werk zijn gegaan. Zo was hij in een van de woningen een kamer binnengegaan, waarin een vrouw lag te slapen. Hij had zelfs nog even naast die slapende vrouw op bed gezeten. F., die ook voor de Duitse justitie geen onbekende is, zal vrijdagmiddag voor de officier van justitie te Middelburg wor den geleid. TERNEUZEN Een aanhanger met daai-op gemonteerde kraan, in totaal 65 ton zwaar, belandde maandagnacht ge deeltelijk in een sloot aan de Wulpen- bek even buiten Terneizen. De combi natie, eigendom van het Antwerpse transportbedrijf Van Groeningen Buts, was voor het Antwerpse bedrijf Mer- centile op weg naar de Dow. Door on verklaarbare oorzaak raakte het ach terste deel van de wagens In de langs de vrij smalle weg gelegen sloot. Het gevaarte moest gedeeltelijk worden gesloopt om liet weer op de weg te krijgen. (Foto PZC) Middelburgse zeiler 'werd eerste Nederlander bij kampioenschappen Bij auto-ongeluk boot verspeeld MIDDELBURG De negen tienjarige zeiler Hans van Pa- gee uit Middelburg zal met ge mengde gevoelens terugdenken aan zijn deelname aan de we reldkampioenschappen OK-klas- se in Noorwegen. Zeer plezierig was het resultaat van de wed strijd, Hans eindigde als eerste Nederlander op de zeventiende plaats. Er waren totaal 71 deel nemers. Zeilers uit Zweden en Denemarken die in de OK-klas- se de toon aangeven, waren hem nog te glad af. Minder fortuin- J lijk was de rit huiswaarts. Bij een auto-ongeluk in Duitsland verspeelde Hans zijn boot... Ongeveer twaalf dagen heeft Hans van Pagee in Noorwegen vertoefd. Hef weer was er prachtig', maar helaas liet de wind vaalt verstelt gaan. De wedstrijden om hel we reldkampioenschap vonden plaats In de Oslo fjord, waar de .Middel burgse zeiler wel even moest wen nen aan de stroming. Hans van Pagee kwam in zeven wedstrijden uit. De eerste wedstrijd bleef zon der resultaat, want daarin zondig de lig tegen de voorrangsregels op het water, waardoor hij werd gedis kwalificeerd. De resultaten Ln de andere wed strijden waren redelijk tot goed, «net een uitschieter naar boven, toen de Middelburger op de vijfde plaats eindigde. Nog een Zeeuw kwam uit in deze wedstrijden het wereldkampioenschap OK- klasse. Het was Wim Sinke uil Goes, vorig jaar Nederlands kam pioen. Hg' belandde in het eind klassement op de 31e plaats. Ook Wim Sinke stak tijdens een van de wedstrijden goed in vorm. Hij lag winnaars een herinnering aan de wedstrijden te Tönsberg Maar zit Hans van Pagee toch wel wat tegen het gemis van zijn boot aan te kijken. Na twee jaar varen was het wat persoonlijks geworden. Dan kun je met zo'n boot bij wij ze van spreken lezen en schrijven. Het is temeer een probleem, om dat volgende week een wedstrijd voor de deur staat waarin de sei- zoenprijs (de zilveren OK) valt te winnen En dan zgn er verder nog de wedstrijden om het nationaal kampioenschap op het IJsselmeer voor Medemb'ik. Hans van Pagee heeft er een hard hoofd ln, want varen ln een vreemde boot is ook met alles.' OP HET GEEL EN GROEN VAN ZEELAND Vader en zoons steeds in de weer op het strand DOMBURG Voor het leraars gezin Beltman uit Zutphen be- Jion de vakantie al maanden ge- eden in een VVV-foldertje, zoals de meeste vakanties feitelijk in foldertjes beginnen. Ver vóór de werkelijke vakantietijd kan men dan fijn wegdromen over een paar zonnige kleurenplaatjes, aangevuld met romig en aasibe- vélend geschreven tekstregels, van het toekomstige vakantie oord, waar men binnenkort in vrijheid en blijheid de vakantie- vreugde zal smaken. Mevrouw Beltman heeft ener giek het initiatief tot deze va- kantiekeuze genomen. Jk had bij een heleboel VVV's van badplaat sen folders aangevraagd. Daar was Domburg ook bij. Eigenlijk stond het voor ons al vast, dat het Domburg zou moeten wor den, want we hadden van kennis sen al zo ontzettend veel over die badplaats gehoord.' Niet zomaar heeft moeder Belt man haar best gedaan deze va kantie te organiseren, want zij had er een bijzondere reden voor. Ik vind het altijd leuk met het hele gezin op vakantie te gaan. Dat hebben we tot nu toe steeds gedaan. Maar volgend jaar is het niet meer ■mogelijk, want dan zijn mijn kinderen te ver weg om ze allemaal bij elkaar te krij gen. Daarom wilde ik dolgraag voor de laatste keer de heel kluit nog eens tezamen hebben. En het is me gelukt.' Op een dag sla ik de krant op en daar lees ik in een advertentie tje, dat dokter Vaandrager een huis in Domburg voor de zomer maanden te huur aanbiedt. Nou, Vaandrager is een Deventer fa milie, die ik toevallig heel goed ken. dus heb ik onmiddellijk ge beld. Oorspronkelijk wilden we m juli op vakantie gaan, maar het huis was alleen de twee eerste weken van augustus nog vrij. Ik zei: .Hou die weekjes alsjeblieft voor mi] vrij, dan ga ik direct de kinderen bellenJ Over niet al te lange tijd wordt de hechte band van het gezin Beltman tamelijk uit elkaar ge trokken, want dan vliegen een paar kinderen onder moeders vleugels vandaan om in een an der werelddeel weer neer te strij- ken. Haar zoon Jan en zgn vrouw Joke gaan als doktersechtpaar hij als chirurg en zij als arts naar Afrika. Nigeria wordt hun werkterreinwaar zij als vrijwil ligers van het zendingshuis Oegstgeest, uitgaand van de Her vormde Kerk, in samenwerking met andere kerken, hun mens- dienende taak sullen verrichten. Zoon Reimier bereidt zich even eens voor op mensdienend levens werk-, hij studeert theologie aan de Utrechtse universiteit. Ook de jongste zoon Jos heeft het veili ge gezinsleven pas vaarwel ge zegd. Halverwege de vakantie vertrok hij naar Arnhem om zijn spullen in zijn kamer in orde te brengen. Want vanaf maandag moest Jos als aankomend stu dent van de CALO (Christelijke academie voor lichamelijke op voeding) zich onderwerpen aan de uitgedachte ontgroen in gsgril len van de ouderejaars. Alleen de- dochter des huizes Joke blijft nog thuis. De familie Beltman zit op hef. zonnige Domburg se strand voor haar strandhuis/e. Vlnr: Jos. Jo ke, Retnier mevrouw Beltman, Annette SrhiUemans vriendin ren Joke en de heer Beltman Foto PZC) het even kan, dan nemen mijn vrouw en ik 's morgens vroeg een zeebad. Vanmorgen hebben we ook heerlijk gezwommen. Het fijne van de zee vind ik dat zij verkwikkend werkt en je in- nerlijke rust geeft.' Sportiviteit Strooptocht dagen over het eiland Walcheren maakte dat het eerst zo onbelcen- de Zeeuwse gebied weldra geen onbemind gebied meer was. ,Met een stel vrienden hébben we het hele eiland verkend. We zijn in die paar dagen zo'n beetje overal geweest. Natuurlijk zijn we eerst, in Doniburg gaan kijken, maar ook in Veere, Vlissmgen en Mid delburg. We hebben in hotel St.- Joris te Middelburg gelogeerd. Wat een fantastisch hotel is dat, werkelijk af.' De heer Beltman steekt zijn woorden van lof over de zee en Zeeland niet onder stoe len en banken; hij rept geen slecht woord. ,Er heerst in Domburg een ge zellige drukte. Geen nozembedoe uing zoals in Valkenburg bijvoor beeld, waar je allerlei knapen ziet met van die rare petjes op, die schreeuwend over straat lo- peoi. Zeker overdag i-s er in Dom burg een prettige sfeer. Volgens mijn zoons gaat het er 's avonds iets anders en luidruchtiger toe, maar ja, dat is overal wel.' ,Als Het gezin Beltman bestaat uit sportieve leden, want één blik in het strandhokje levert, het be wijs: werphengels, ballen en ba- sebalViandschoenen. Niet verwon derlijk, want de heer Beltman is sportleraar op het Bandartiusly- ceum m Zutphen. Vandaar dat voor Jos de appel niet ver van de stam viel, en dat hij zich ook met sport, als beroep gaat inlaten. Stilzitten is er voor de manne lijke helft van de familie Belt man nooit bij. Voortdurend zijn vader en zoons ergens op het strand in actie: zwemmen, spor ten of een vislijntje ingooien, waaraan beslist geen magere pa lingen worden verschalkt. .Een beter plekje dan hier kun je je niet indenken. Ergens anders naar toegaan is er nog niet van geltomen. We zijn in Middelburg mat de trein aangekomen, met zijn allen in een taxi gestapt en richting Domburg gereden. En elke dag heb ik het nog prima naar mijn zin gehad.' De heer en mevrouw Beltman kwamen in het huis aan de West straat in een opgemaakt bedje, 'met een gedekt tafeltje en de koffie klaar, want Jan en zijn echtgenote waren als voorboden een dag eerder naar Domburg ge togen. ,We hebben werkelijk ge boft. met onze vakantiewoning. We zitten slechts op een paar honderd meter van het strand.' Deze steenworpse afstand wordt élke da ff vele keren door de heer en mevrouw Beltman platgetre den en zij hopen volgend jaar de voetsporen nog iets dieper in de Zeeuwse bodem af te drukken. Aan mij zal het niet liggen,' be- v;eert de heer Beltman en me vrouw als volgzame vrouw be aamt deze uitspraak. VLISSINGEN Een gelukkige Herman Hoog zaad neemt de hul de in ontvangst na zijn zege. :n het eerste hoofdstuk van de'Vlis singse driedaagse voor amateurs. van Noorwegen kregen de prijs- A Lyd, da aansluiting meer kon krijgen met de lei» te ders. Op dat moment joeg een groep be staande uit Frits Hoogerheide, Jan ds Bruijn, P. van Straalen, Guido Paridaen Wim Evertse en Theo Scfaouwenaar op achter de koplopers aan. de Vrieze, die zich in eenzame Het kortte hem zoveel Lijd, dat hij geen achtervolginge had afgemat, machtig. De laatste zeven ronden werden v Hoogzaad een triomftocht. Hij weer- Ondanks de luide aanmoedigingen voor stond De Vrieze, die eenzaam vocht Ko de Vrieze kwam er aan de kop geen om 'n groepje met Piet van Straalen, verandering meer. Ook verder naar de sterk rijdende Guido Paridaen, P. achteren consolideerde men de posities. Legierse, Frits Hoogerheide en Jan Vlak voor het einde barstte er een re de Bruijn voor te blgven. Deze vijf genbui los boven het parkoers, waar renners liepen nog wel in op De geen enkele sehuilgelegenheid is te vin- Vrieze, maar uiteindelijk wees hg ze den. De overwinningszoen van de Hein- toch terug met bijna 19 seconden. kenszandse Gepke Bijl was dientenge- Cees Rentmeester, stak als eerste de volSe vochtig én verdiend, lont in het kruit. Meteen al in de eerste Uitslagen een lange rush het pelo ton op dit vrij korte parcours te dubbe len. Deze opzet slaagde niet en onder oe uitslag: 1 Herman Hoogzaad, 66 ki- aanvoering van vooral Wim Koopman Jometer in 1 uur, 40 minuten en 22 se- werd in de vijfde ronde de zaak weer conden; 2 Ko de Vrieze, op 23 sec.: 3 recht getrokken. Leo Embrechts was de pjet van straelen op 46 sec.: 4 Guido volgende, die zijn geluk beproefde op het paridaen; 4 Piet Legierse; 5 Frits Hoo- wel zeer winderige parcours, dat extra geheide; 6 Jan de Bruijn: 7 Ernest moedgk is, omdat de renners tijdens aeze guïdali op 54 sec.; S Kees Frijters op driedaagse zonder derailleur rijden. Maar 109; 9' Wim Evertse, op 1.22; 10 Leo Cees Rentmeester, Jan Moonen en Bob Embrechts op 1.40; 11 Wam Koopmanr groMteP 01,gatlls,eerd,ep. een.jfc,h.t,'J.'?_1?1 12 Ad van Överveld; 13 S. van Dron- gen. 24 Leo Bogers; 15 Jan Mbonenf 16 Bob Kroonen; 17 Cees Rentmeester, de 12e ronde met succes werd bekroond. Cees Rentmeester, die zeer sterk reed, maar later door pech een' grote achter- 6 33. 18 Peter jc^er; 19 Peet Ver- VLISSINGEN Herman Hoog- £"1^"" mÏÏÏ sehure' 20 Ferdy Beo™». t j ii. ook dit avontuur duurde slechts enkele zaad heeft dinsdagavond met vonden. Met name Frits Hoogerheide sleurde het peloton naar de koplopers. groot vertoon van macht de eer- Maar nog was Rentmeester niet aan hei ,n- eind van zgn latnn. Met Bram Breur en ste rit van de driedaagse van VllS- Weer Leo Embrechts nam hij een kleine voorsprong op het peloton, dat door deze smgen op zijn naam geschieven. jachten inmiddels in verschillende groep jes was uiteen gevallen. Op het 1100 meter lange par cours achter de sporthal kregen de toeschouwers een boeiend wie- Iergevecht voorgeschoteld, waarin behalve Herman Hoogzaad ook Ko de Vrieze een hoofdrol vervulde. Steeds weer zag Hoogzaad kans er tussenuit te gaan en steeds weer ging Ko de Vrieze ip de ach- Kwartet LUNTEREN (GPD) Dominee J. D. Vors ter, Zuidafrikaans af ge- „aar de gereformeerde GSISfy'SS to oecumenische synode in Lunteren, met Hoogzaad een sterk kwartet. De heeft in de zitting van gistermid- man, die wellicht voor de beslissende jacht had kunnen zorgen was er in dag geprotesteerd tegen wat hij die 23e ronde niet bij: Cees Rentmees- nopmHP de nersramnasmp die in en ter had materiaalpech en moest een noemae ae perscampagne die m en nieuw wiel steken. Later liet hh zich kele Nederlandse kranten wortd terugzakken op het peloton, omdat in deze~ driedaagse tenslotte de klasse- gevoerd tegen de Zuidafrikaanse si^h2ï'ïits°tireea'!re£S?rIJ?SSIi delegatie naar de gereformeerde punten hebben beslist de tijd. internationale en tegen hem in het VLISSINGEN De 58 amateurs middellijk na de start van de Vlissingse driedaagse. Foto PZC). tervolging. De laaste ontsnapping van Hoogzaad bleek ook voor Ko bS™**.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7