,Een groot man die het parlement aanzien gaf' Binnenkort gaat registratie van militairen automatisch Nigeria verwerpt vredesplan Biafra LEES DE PZC ln toekomst eigen computer voor landmacht Verongelukte Viscount moest mogelijk uitwijken Geen tennissers naar Mexico VRIJE BOEREN MAAIEN HOOI VAN OPPONENT BOYCOTACTIE VLIEGERS STAATSMAN VAN FORMAAT SP0RTT0T0 IN NIEUWE STIJL Voor uw familieberichten de P.Z.C. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 BIJ MOBILISATIEBUREAU AMERSFOORT AMERSFOORT (GPD) Het centraal mobilisatiebureau van de koninklijke landmacht, dat in 1967 in Amersfoort werd geves tigd, gaat een belangrijk jaar te gemoet. Vermoedelijk per 1 sep tember van het volgend jaar na melijk zal de registratie van mi litairen die met groot verlof gaan, geheel langs automatische weg verlopen. Streefdatum was 15 no vember van dit jaar, maar de voor bereidingen gaan meer tijd vergen dan vooruit is berekend. Een jaar reeds is men bezig. Het bureau, dat tot taak heeft het re gistreren van administratieve gegevens in de personeelssectoren heeft naast de registratie van groot verlofgangers nog een tweede, even belangrijke taak. Dat is het formeren van zogenaamde mo bilisabele onderdelen vereist in NAVO- verband en tevens ten behoeve van de nationale verdediging. De verantwoor delijkheid hiervoor is geheel in handen van de luitenant-kolonel voor bijzondere diensten. J. A. van Heijl. Behalve dat de automatisering een belangrijke ver eenvoudiging van de administratieve werkzaamheden tot gevolg heeft, bete kent het ook een aanzienlijke ring van de kosten. Hij zegt: .het totstandkomen van het centraal mobilisatiebureau heeft een voorgeschiedenis, die Ik in het kort zal schetsen. Voor de tweede wereldoorlog bezat ieder regiment een eigen mobili satiebureau. Na de oorlogsjaren bes" --" dat aanvankelijk nog. Het hield in: registratie van het personeel. Langzaam maar zeker werd de weg geëffend voor het samengaan van de diverse mobilisa tiebureaus per wapen of dienstvak. Ge leidelijk aan ziet men dat bij de infan terie. cavalerie en artillerie gebeuren. De infanterie had daarvoor de meeste tijd nodig. In 1958 werd besloten tot de oprich ting van legerdepots. Vier in In Deventer, Den Bosch. Eir en in Amersfoort. In 1960 bracht men de .MOB-bureaus" per wapen en dienstvak samen in aanvuUingsbatal- ons. Zo kwam het personeel, woon achtig in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, in registratie bij het 803 aanvullingsbataljon te Vught. Het 802 aanvullingsbataljon zat in Harskamp. Voor de provincies Gro ningen, Friesland, Drente, Overijs sel en Gelderland. Het 801 aanvul lingsbataljon voor het westen van ons land was in Haarlem en was belast met de samenvoeging van de drie aanvullingsbataljons. Het vorig jaar was de tijd er rijp voor en werden ze bijeengevoegd. Zo ont stond het centraal mobilisatiebureau van de koninklijke landmacht, het CMBKL. ondergebracht ln het voorma lig militair hospitaal aan de Hogeweg. De legerdepots waren intussen al ge deeltelijk overgedragen aan de drie ba taljons: 801, 802 en 803. Enkele bu reaus resteerden nog. zoals ln Den Haag het mobilisatiebureau van de geneeskun dige dienst, waar artsen, tandartsen en farmaceuten geregistreerd stonden. Kortweg komt ons werk hierop dat al net personeel met groot verlof gaat, geregistreerd wordt. Ér is echter eén uitzondering en wel het personeel dat is ingedeeld bij de nationale reser ve. Die vallen nog steeds onder de ter ritoriale commandant. Overste Van Neijl praat vlot. Doordag hij reeds twaalf Jaar ln het vak zit, kent hij de problemen door en door. Hij zeg zelf: 4k laat me geen oren aannaaien' en te kent daarmee de situatie ten voeten uit. Hij maakt deel uit van het dienstvak voor bijzondere diensten, dat hoofdza kelijk uit specialisten bestaat. JHet is massaal wat wij hier doen', zegt hij en doelt op de honderd-duizenden, die hier geregistreerd staan. ,Ons aan deel in de NAVO eist, dat wij mobilisa bele onderdelen formeren. Met die taak ben ik belast. Het gaat om onderdelen die er niet in werkelijkheid zijn, doch enkel op papier. Voor in tijd van oorlog moet de juiste man op de juiste plaats gevonden worden. Elk ogenblik moet hij kunnen worden opgeroepen. Bij herha lingsoefeningen wordt hij van hieruit gewaarschuwd. Het spreekt voor zich, dat een mobili sabel onderdeel slechts een beperkt aan tal jaren (gemiddeld zes) kan bestaan. Dan komen we voor het probleem van de vervanging te staan. De persoonlij ke standaarduitrusting psuvan het ou de personeel moet worden ingeleverd. Ook dat verzorgen wij. Alles wordt op dit ogenblik nog met de hand gedaan. De automatisering staat echter voor de deur', aldus overste Van Heijl, die recht streeks onder de bevelhebber van de Ne derlandse landstrijdkrachten ressorteert. Zijn werk. in feite een papieren-projec tie die hij waarschijnlijk nooit aan de werkelijkheid zal kunnen toetsen, bena dert die werkelijkheid bij herhalingsoe feningen. Het blijft echter slechts een benaderen en daarom zal geen mens rou wig zijn. Overste Van Heijl evenmin. Hij is de eerste om dat te bevestigen. Automatisering Sinds een jaar is men druk bezig automatisering van de registratie van groot verlofgangers op poten te zetten. Iets dat nogal wat voeten in de aarde heeft. De overste zegt: .pro gramma's die de mens in een com puter stopt, kunnen fout zijn. De computer zelf heeft nooit ongelijk. De automatisering heeft een aanloop periode nodig. Een en ander wordt ge stimuleerd door een particuliere orga nisatie, door de minister aangetrokken. Het is de firma Bakkenist, Spits en Co, organisatie-adviseurs uit Amsterdam. Omdat iedere handeling geautomati seerd moet worden is men begonnen enkele systeem-analisten hierheen te sturen, (Me het bedrijf van a tot z be schreven hebben. Elke handeling staat nauwkeurig geregistreerd. Vier boeken vol is het lijvige resultaat. LAGOS (RTR, AFP, AP) Ni geria heeft het op de vredesconfe rentie te Addis Abeba door Biafra ingediende vredesplan van zeven punten als .volkomen irreëel' van de hand gewezen. Dit is officieel in de Nigeriaanse hoofdstad be kendgemaakt In een Nigeriaanse regeringsverklaring heet het, dat het hoofd van de Nigeri aanse delegatie in de Ethiopische hoofd stad heeft verklaard, dat elk voorstel .volkomen onaanvaardbaar' moet worden geacht, waarin de eenheid en territoriale onschendbaarheid van Nigerië niet als uitgangspunt wordt aanvaard. Nigeriaanse regeringsverklaring legt er de nadruk op, dat de Biafraanse delegatie haar vredesvoorstellen, die ge baseerd ztjn op aanvaarding van het be staan van Biafra, moet herzien. Het enige Biafraanse voorstel, dat door Nige rië het overwegen waard wordt geacht, is het beroep op het bereiken van on middellijke overeenkomst over 't vervoer van hulpzendingen voor de burger slachtoffers van de Nigeriaans-Biafraan- se oorlog. Nigeria zegt, dat wat de fede ralen aangaat, er reeds een landcorridor beschikbaar is voor het vervoer van le vensmiddelen. LONDEN Volgens air-commodore Donaldson, luchtvanrf medewerker van Dally Telegraph, is liet zo goed als ze ker dat het neerstorten van de Britse Eagle-Viscount. waarbij vrijdag Jongst leden In Duitsland 48 mensen om het le ven zijn gekomen, veroorzaakt is, door dat de piloot een buitengewoon scherpe wending moest maken om een botsing met een straallijn toes tel te voorkomen. De Westduitse autoriteiten hebben het straalpassagierstoestel. dat indirect het ongeluk zou hebben veroorzaakt, opge spoord. De .zwarte doos', van het toe stel waarin de bijzonderheden van elke vlucht automatisch worden geregis treerd, wordt thans onderzocht Men wil namelijk precies de positie, hoogte, vliegrichtingssnelheid en snelheid vast stellen; ook moet worden nagegaan of het toestel steeg of daalde op het mo ment van de Viscount-catastrofe. Indien de theorie, dat de Viscount op het laatste ogenblik voor een ander toestel moest uitwijken juist is, ligt de schuld bij de Duitse verkeerscontrole, aangeno men dat het straaltoestel in de aange geven richting vloog. Als de Viscountpiloot erin was geslaagd zijn toestel slechts enkele meters hoger te houden zou hij het wellicht naast de autobaan ln een veld kunnen hebben neerzetten. DEN HAAG Het NOC heeft afwij zen kleine ploeg gedacht was aan eni ge heren en dames af te vaardigen naar de Olympische Spelen In Mexico, waar tennis aJs demonstrattesport op het programma staat. De programma's in deze boeken nu worden op een magnetische band ge bracht. Er zijn verschillende invoer-me- dia. zoals de ponsband en ponskaart. Op het ogenblik worden invoer-ponscon- cepten voor het CMB gebruikt. Voor per soneel met of zonder mobilisabele be stemming. Dit werk wordt in Keizers- veer gedaan, omdat men daar de ruim te heeft. Dienstplichtigen zijn er spe ciaal voor opgeleid. Aan de hand van de administratie-bescheiden worden die in- voer-ponsconcepten gemaakt. Ze gaan daarna naar Den Haag na echter eerst gecontroleerd te zijn. En omdat alle gegevens in code staan aangegeven, is een apart code-boek vereist'. Bezuiniging ,Op het ogenblik zijn we al zover, da' de helft van het personeel in het ge heugen ran de computer is gebracht, ter wijl het tweede gedeelte er vermoede lijk tegen het einde van dit jaar zal in zitten. Met de test-programma's wordt misschien dit jaar of anders begin vol gend jaar gestart. We mogen niet het risico lopen fouten te maken door te hard van stapel te lopen. Je moet het conventionele systeem naast het automatische laten functioneren. Ho- peiüijk harmonieert dat. Gedurende die tijd echter hebben wij een dubbele be zetting nodig. Is de automatische er eenmaal, dan wordt de bezetting sterk teruggebracht, hetgeen op een flinke be zuiniging neerkomt. [ging neerkomt. Halverwege volgend jaar kan met do automatisering begonnen worden. Het maken van prognoses blijft echter een riskante zaak. Gepland was immers 15 november van dit jaar. De verwachting Is nu, dat op 1 september 1969 ge start kan worden. Momenteel huren wij de computer van de rijkscentrale voor de mechanisatie van de administratie. Tegen die tijd zal de koninklijke land macht echter wel overgaan tot de aan schaffing van een eigen computer. VOLKOMEN IRREËEL De Gaulle: geen militaire oplossing mogelijk vluchtelingen zullen over een dag of tien per schip naar Calabar worden gebracht om te worden verdeeld on der de vluchtelingen in de streken die door de federale troepen worden be heerst. Dit is in Lagos meegedeeld door een woordvoerder van het in ternationale Rode Kruis. De Nigeriaanse luchtmacht heeft mil joenen pamfletten uitgeworpen die bur gervluchtelingen die zich aan beide zij den VE~ van de fronten bevinden een vrijge leide bieden. De groene en witte passen beloven de vluchtelingen in het Engels en in drie stammendialecten veiligheid en medische verzorging. Depots Tweederden van de voorraad middelen die op het eiland Fernando Poo is opgeslagen voor de Biafraanse De Gaulle President De Gaulle heeft dinsdag ver klaard te geloven dat voor 't Blafraans- Nlgeriaanse conflict geen militaire op lossing mogelijk is. Hij verklaarde dit tijdens zijn wekelijkse kabinetszitting. Dit werd de pers meege deeld, door Joel le Theule, staatssecre taris voor voorlichting. ALTEVEER (GPD) Opnieuw zijn er moeilijkheden ontstaan rond het land van de landbouwer H. Zomer uit Alte- Hartman uit de buurtschap Vossebelt was, Is maandagnacht door een ploeg vrije boeren gesnaaid. De politie van Hoogeveen heeft proces verbaal opgemaakt. Slot van pagina 1 praten met de Algerijnse regering geen zin heeft. Men heeft daarom in Amster dam, Londen. Dublin, Helsinki en Pa rijs dinsdagmiddag op persconferenties de boycot aangekondigd. .Het doel van de boycot is de veilig heid ln de lucht te handhaven', zei de lieer Bartelski,Het is noodzakelijk geworden stappen te nemen om het ka pen van vliegtuigen te voorkomen. Het zal niet lang meer duren of bij dergelij ke luchtpiraterij zullen ernstige onge lukken gaan gebeuren. De Algerijnse regering moedigt het kapen van vlieg tuigen aan'. Hij" zei ook dat de laatste tien jaar 25 vliegtuigen gekaapt zijn. De meeste ge vallen hebben zich voorgedaan in de ver enigde Staten, waar vliegtuigen ge dwongen werden naar Cuba te vliegen. De Cubaanse regering heeft echter al tijd bemanningen en passagiers vrijge laten. Gemis Het is de tweede keer dat de Algerijn se regering de bemanning van een ge kaapt vliegtuig vasthoudt. Ongeveer een jaar geleden hield zij de twee Britse piloten van het vliegbuig met Tsjombe dat gekaapt werd 86 dagen gevangen. De IFALPA heeft toen reeds overwo gen stappen tegen Algerije te onder nemen. Captain Bartelski noemde het een groot gemis dat de internationale wetgeving nog niet voorziet in maatregelen tegen het kapen van vliegtuigen. In 1963 heb ben 27 landen wel een conventie gete kend waarin zij zeggen in het geval van het kopen van een vliegtuig de be manning en de passagiers vrij te laten en het vliegtuig aan de eigenaar terug te geven, maar tot nu toe hebben slechts 6 landen deze conventie geratificeerd. Pas wanneer 12 landen dit gedaan heb ben wordt de conventie internationaal van kracht. Captain Bartelski verklaarde aan het slot van de persconferentie dat de boy cot om politieke redenen opgeheven zal worden wanneer Algerije de zeven be manningsleden van het Israëlische vlieg tuig, die vastzitten, vrij laat. Het besluit van de IFALPA zal geen in vloed hebben op de vliegschema's van de Nederlandse luchtvaartmaatschappijen. Vrijwel alle piloten van de KLM, het merendeel van Martins Air Charters en enkele vliegers van Transavia zijn lid van de bij de IFALPA aangesloten Ver eniging van Nederlandse Verkeersvlie gers. De KLM heeft echter geen lijn- vluchten op Algiers, terwijl de charter maatschappijen MAC en Transavia al in geen jaren op Algiers hebben gevlogen. )e chartervluchten zijn voor wat Afrika betreft voomamleijk gericht op Fernan do Poo goederen voor de luchtbrug naar Biafra) en in de toeristische sector uit sluitend op Tunis. Naar wij vernemen staan er voor deze maatschappijen in de naaste toekomst evenmin vluchten naar Algiers op het programma. POLITICI OVER PROF. OUD: DEN HAAG (GPD) ,Oud was een parlementariër, die het parlement aanzien gaf'. Met de ze woorden reageerde mr E. H. Toxopeus leider van de liberale tweede-kamerfractie, op het overlijden van prof. Oud. ,Wij waren zeer bevriend', zei mr Toxopeus verder, ,en daar ben ik altijd heel erg blij om ge weest. Ik kan me moeilijk voor stellen dat hij er niet meer is. Hij heeft veel betekend voor het Nederlandse volk als politi cus en als burgemeester. Verder heeft hij een belangrijke rol ge speeld in de WD, die hij van oppositiepartij tot regeringspar tij heeft gemaakt'. Mr Toxopeus wees ook op de betekenis van prof. Oud als staatsrechtgeleer de. De heer Toxopeus heeft als kamerlid en als minister sinds 1956 met prof. Oud samenge werkt. Oud-premier dr Drees noemde prof. Oud ,een van de zeer grote figuren ln de Nederlandse politiek'. ,Hij heeft tot het laatste toe grote belang stelling gehad voor de politiek. Een paar maanden geleden is hij nog eens komen opzoeken. Wij hebben toen over ran alles zitten praten. Dat de WD een partij is geworden die groeit en die regeringsverantwoorde lijkheid draagt, dat is in belangrij ke mate aan prof. Oud te danken', aldus dr Drees, die het passender vond niet in te gaan op het uittre den van mr Oud uit de PvdA. Ook dr Drees prees de staatrrechtgeleer- de in prof. Oud. Mr Romme, die fractieleider van de KVP was in Ouds parlementaire glo riejaren noemde hem ,een enorm be langrijke man, als politicus en als staatsrechtgeleerde. Hij heeft ont zaglijk vee! gedaan, met een enor me toewijding en een indrukwek kende werkkracht', aldus mr Romme. Portret .Een parlementariër in grote stijl', zo karakteriseert waarnemend voor zitter van de tweede kamer, drs G. M. Nederhorst, prof. Oud. ,Oud was een man', ging hij verder, ,van wie je als beginnend parlementariër het vak af keek, Zijn optreden was telkens een hoogtepunt in de debat ten, zoals je dat tegenwoordig niet meer kent. Oud Is een heel belang rijk parlementariër geweest. Hij is dan ook een van de weinigen van wie een portret hangt in het ka mergebouw', aldus dr» Nederhorst. Dr Witteveen De vice-minister-president, dr H. J. Wit teveen hield dinsdagavond via radio en televisie een herdenkingstoespraak, waarin hij onder meer zei: .prof. mr P. J. Oud, minister van staat, is van ons heengegaan. Hij was een man mot bij zondere gaven, die zijn land op vele plaatsen heeft gediend. En op welke wijze bleek wel uit het feit, dat Hare Majesteit de Koningin hem heeft be noemd tot minister van staat, de hoog ste erefunctie die een staatsman in Ne derland ooit kan bereiken. Prof. Oud had vele uitnemende kwaliteiten, die hem op hoge posten brachten'. .Hij «as in zekere zin liel staatsrech- telijk geweten van de kamer en de vraagbaak voor ieder, die een staat- reohtelijk of parlementair probleem niet tot oplossing kon brengen. Zijn woord was door de gedegen kennis en door historie gevoede wijsheid in vele gevallen, wanneer constitutionele ge bruiken in het geding waren, wet. Zijn fenomlnoal geheugen slelde hem in staat hij iedere actuele gebeurtenis het verleden te laten spreken'. ,Ook als men wel eens als jongere mocht denken, dat het heden zijn ei gen problemen op zijn eigen wijze zou moeten kunnen oplossen, moest men toch na een betoog van prof. Oud dikwijls erkennen te kunnen leren van de wijs heid, waarmee in het verleden analoge problemen waren opgelost. Het is dan ook niet te verwonderen dat de rege ring nog enige jaren geleden op die keu nis en ervaring van prof. Oud een be roep deed, toen zij zich voor een moei lijk probleem gesteld zag Prof. Oud hoeft naast alles .val Hij ver der verrichtte, ons ook een groot aan tal geschriften nagelaten. Hij was een vruchtbaar schrijver*. MAHARASHIRA (India) De 500 m lange brug over de rivier de Poema- is door de overstro mingen van de laatste dagen ge heel weggespoeld. Ook in de na burige staat Goejarat werrd grote schade aangericht welke ge schat wordt op meer dan hon derd miljoen gulden terwijl er ze ker 1000 mensen zouden zijn om gekomen. VLISSÏNGEN Met de nieuwe competitie in het betaalde voet bal gaat ook de sporttoto-nieuwe- stijl draaien. Een sporttoto die een stuk aantrekkelijker is ge maakt om de concurrentie met buitenlandse loterijen en dergelij ke aan te kunnen. Eén van de belangrijkste wijzi gingen in vergelijking met de toto van voorbaande jaren is dat maximaal 500.000 gulden is te winnen, 500.000 gulden schoon wel te verstaan, tegen voorheen een bedrag van 100.000 gulden. De in leg is verhoogd van 30 tot 45 cent per kolom en het aantal kolom men is uitgebreid van 8 tot 12. Met 15 cent kostenvergoeding voor de vereniging er bij komt een volledig ingevuld formulier de deelnemer dus op 5,55 te staan. Overigens wil de verho ging van de eerste prijs tot een half miljoen nog lang met zeg gen dat er ook een half miljoen gulden wordt uitgekeerd, ook al is men de enige deelnemer met alle uitslagen goed voorspeld. De eerste prijs bedraagt namelijk on geveer 14 procent van de totale inleg, zodat er heel wat moet wor den Ingelegd wil men aan het half miljoen komen. Maar een toede 250.000 gulden zit er voor e eerste prijs toch altijd wel ln. Van de totale inleg is 45 procent bestemd voor de prijzen, waarvan er vier zijn: een eerste prijs voor 13 goed, een tweede prijs voor 12 goed, een derde prijs voor 11 goed en een extra prijs voor de eerste S goed. De eerste prijs is groot 30 procent van het prijzen- bedrag. de tweede 20 procent, de derde 30 procent en de extra prijs 20 procent. T Tot onze diepe droefheid is heden, na een lang durig geduldig gedragen lijden, overleden na voor zien te zijn van de Heilige Sacramenten der Zieken mijn innig geliefde echtgenoot en onze lieve vader DINGEMAN ANTONIUS JOHANNES WEIJMANS op de leeftijd van 55 jaar. M. C. J. Weijmans-Boets P. L. H. A. M. Weijmans M. E. J. Baarends-Weijmans J. L. Baarends J. L. C. Weijmans Goes, 12 augustus 1968 Naereboutstraat 37 De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uit genodigd, zal plaatshebben op donderdag 15 augustus, om 11.00 uur, in de Maria Magdalena- kerk te Goes, waarna de begrafenis op de r-k begraafplaats, om plm. 12.00 uur. Eucharistie viering op woensdagavond 7.00 uur ln de Maria Magdalenakerk. Condoleantieadres: Naereboutstraat 37 Na een langdurig en geduldig gedragen lijden nam God tot Zich ln Zijn heerlijkheid, mijn ge liefde vrouw en onze lieve, zorgzame moeder, be- huwdmoeder en oma ELISABETH WATTEL geboren Bruijsschaard, op de leeftijd van 79 jaar. Psalm 118 7. ,De Heer is mij tot hulp en sterkte'. Middelburg: W. P. Wattel J. de Rijke-Wattel J. J. de Rijke Els, Kees, Marianne, Poul en Anneltes J. P. Wattel J. A. Wattel-Verelst Middelburg, 13 augustus 1968 ,Ter Veste', Seissingel 6. De overledene Is opgebaard ln de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuren dagelijks van 10-11 en van 18-19 uur. De begrafenis vindt plaats DV vrijdag 16 augus tus om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor familie en belangstellenden ln huize ,Ter Veste', die aanvangt om 1.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in de aula op de be graafplaats na afloop van de teraardebestelling. Heden overleed onverwacht, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken, ln het St- Joannaziekenhuls te Goes, onze dierbare man, zorgzame vader en grootvader, de heer JACOBUS DE WINTER echtgenoot van Cornelia de Punder, eerder weduwnaar van Clazlna Vermue, in de ouderdom van 77 jaar. 's-Heerenhoek: C. de Punder Nw- en St-Joosland: A. de Winter C. de Winter-Boonman Gent (B.): C. de Winter C. de Winter-Combel Heinkenszand: J. Rljk-de Winter W. Rijk Lewedorp: M. Smits-de Winter B. Smits Emmeloord: C. v. d. Dries-de Winter D. v. d. Dries Drimmelen (N.-Br.): M. de Winter C. de Winter-Goense Biddinghulzen: L. de Winter L. de Winter-van Stee Oosterland: J. de Winter C. de Winter-Goense Swlfterbant: P. de Winter C. de Winter-Jasperse Lewedorp: C. Dobbelaar-de Winter P. Dobbelaar Biervliet: C. Ri1k-de Winter A. Rijk De kleinkinderen s-Heerenhoek, 12 augustus 1968 Molendijk 62 De plechtige requiemmis zal plaatshebben don derdag 15 augustus om 10.30 uur ln de parochie kerk van de H. Willibrordus te 's-Heerenhoek, waarna de begrafenis op het r-k kerkhof aldaar. Rozenkransgebed dinsdagavond 7.30 uur ln de kapel van het ziekenhuis St-Joanna te Goes. Woensdag om 7.30 uur avondmis in de parochie kerk te 's-Heerenhoek. Na een liefdevolle verpleging in de verpleegin richting ,Ter Valcke' te Goes, nam God heden tot Zich, in de ouderdom van 86 jaar, onze ge liefde vader, groot- en overgrootvader, de heer JOHANNES VAN EIJSDEN Goes: H. J. van Eijsden J. D. A. Francke-van Eijsden M. Francke Vrouwenpolder: D. R. van Eijsden A. van Eijsden-Coppoolse Driebergen: Z. Roose-Santa I. Roose Klein- en achterkleinkinderen Goes, 13 augustus 1968 Scheldestraat 127. (Correspondentieadres). De rouwdienst zal plaatshebben In de aula op de algemene begraafplaats op vrijdag 16 augustus 1968 om 13.30 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid tot condo leren in de aula. Heden overleed in haar Heer en Heiland, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder WILLEMIXA JOZIASSE geboren Leeman, op de leeftijd van bijna 86 jaar. Middelburg: C. Joziasse E. Z. Joziasse Breskens: J. H. Joziasse M. W. Joziasse-van den Broecke Middelburg: H. J. Joziasse J. E. Joziasse-van Var ik W. P. Joziasse L. C. Joziasse-Dingemanse Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, 11 augustus 1968 Westerscheldestraat 157 voorheen Lange Geere De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren van 10.00 tot 11.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De begrafenis vindt plaats DV donderdag 15 augustus, om 12.30 urn-, op de algemene begraaf plaats. Vertrek Westerscheldestraat 157, om 12.00 uur. Algemene kennisgeving. Heden is, na een lang durige ziekte, van ons heengegaan, onze ge liefde zuster en tante in de ouderdom van 83 jaar. Namens de familie, P. Schenkel Vlissingen, 13 aug. '68 Bejaardencentrum ,Ter Reede', Correspon dentieadres P. Schenkel, V. Quakkelaarstr. 201 De teraardebestelling Is bepaald op vrijdag 16 augustus. Vertrek ,Ter Reede', des namid dags 2 uur. Liever geen bezoek. Geheel onverwacht is heden van ons heenge gaan, na gesterkt te zijn met de Genademid delen der H. Kerk. on ze geliefde zuster, be huwdzuster en tante ADRIANA MARIA VAN DER VELDEN in de ouderdom van bijna 72 jaar. Uit aller naam, E. A. Monnier- van der Velden Vlissingen, 13 aug. '68 Vondellaan 53 De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis .Bethes da'. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 17 augus tus, om 10.30 uur, in de parochiekerk van O.L. Vrouw te Vlissingen, gevolgd door de begra fenis op het r-k kerk hof aldaar. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, groot- en over grootvader WILLEM Dl INKERKE weduwnaar van Cornelia Kosten, op de leeftijd van bijna 84 jaar. Yerseke: A. J. van Oost- Duinkerke J. van Oost J. M. van der Vliet- Duinkerke J. P. Duinkerke M. Duinkerke- Meljaard Kloetinge: P. L. de Klerk- Duinkerke B. M. de Klerk Klein- en achter kleinkinderen Yerseke. 13 aug. '68 Van Randwljckstr. 47. De begrafenis zal plaatsvinden op vrij dag 16 augustus 1968 op de algemene be graafplaats te Yerseke om 33.00 uur vanuit het verenigingsgebouw, Molenlaan 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4