Wethouderszetels in Domburg wankelden Tholen 37 ,ving' vliegtuigwrak oh BILT 2 Motie afgestemd met 6 tegen 4 FRONTALE BOTSING OP RIJKSWEG RILLAND: 2 AUTO'S ZWARE SCHADE ALMANAK B en w Clinge: geen subsidie voor oudercomité Raad Tholen tegen optrekken van salarissen bij Centrale Dienst Auto rijdt lichtmast omver CAFÉHOUDER UIT GR0EDE WEER BETRAPT EERSTE ZEESCHIP BIJ HOECHST VLISSINGEN VAN DE WAL IN DE SLOOT.... AANBESTEDING TH00LSE WERKEN VOOR SCHELDE-RIJNVERBINDING FIËSTA WOLKBREUK BOVEN SINT-ANNALAND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 GOLF VAN KRITIEK ONDERMIJNDE VERTROUWEN [Gemeentebelang (de heer Den Hollander [zou even later overigens lachend protesteren tegen het woord .links") zich achter het beleid van het college schaarde. DOMBURG Een golf van vin nige kritiek spoelde gisteravond in de raadzaal van het Domburgse .Dit deel van de fractie uit Gemeen tebelang kan ten volle verantwoor delijk worden gesteld voor het beleid, dat hier in de toekomst wordt ge voerd' zo stelde de heer Passenier met nadruk. gemeentehuis vrijwel alle ring weg voor het beleid vail het -'fgeyallen. De beide wethouders brach ten dank aan de raadsleden die met het laten neerkomen. Dat deed hy met het aanhalen van zaken die .volkomen de mist in' waren gegaan, met .school voorbeelden van slapheid'. Het raadslid haalde er nog eens een uitspraak b(i van de raadsvoorzitter, gedaan in de juli vergadering van 1966, waarin deze zei: .Laten wij ons uiterste best doen het werk wat ons ls toevertrouwd zo te doen. dat na korte ttjd zal blijken dat: wij het goed hebben gedaan' STEUR GEVANGEN IN ZEELAND Bijzondere vangst Leids naar museum college van b en w. De donderbui die in de vorige raadsvergadering losbarstte tijdens de interpellatie van het PvdA-raadslid A. Don kwam in alle hevigheid terug in een door dezelfde heer Don in chro nologische volgorde gebundelde reeks grieven. Het schieten met scherp waaraan ook andere raads leden gingen meedoen resulteerde in het voorleggen van een motie, waarin het beleid van b en w werd afgekeurd. Na een schorsing van ruim een kwartier bleek dat beide wethouders W. K. van Nieuwen- huijzen (ch) en J. Francke (ar) nog niet de consequenties behoef den te aanvaarden want de motie werd met zes tegen vier stemmen verworpen. Gedurende twee en een half uur hadden de wethou- derszetels staan wankelen. afstemmen van de motie hun steun toe zegden. ,We zullen proberen tot meer openheid te komen', beloofde de heer Francke. De heer Don. die al mei.een na het eerste agendapunt het vuurtje opstookte wilde zijn kritische beschouwingen van 9 juli naar hij zei nog wat nader met feiten toelichten om tot uitdrukking te laten komen dat de kritische houding van meerdere raadsleden als logisch moet worden aangemerkt. Feiten die volgens het raadslid tevens aantoonden hoe het college van b en w de raad vaak op sleeptouw houdt en als een haast over bodig en nu eenmaal noodzakelijk ge acht college beschouwt en behandelt. Daarop volgden een reeks voorbeelden waarbij kanttekeningen werden ge maakt in de trant van .wat een fris aandoend, voortvarend, homogeen en krachtig college bestuurt onze gemeen te'. Een uur lang ging de heer Don door met de zweep van verwijten op de ruggen van de leden van het college te ken groots zijn aangepakt', zo luidde zijn vraag. Het antwoord leverde hij er maar meteen bij: ,Ik vind liet een fiasco van de eerste orde Voor liet beleid, dnt door uw college tof op lieden is gevoerd heb ik weinig of geen waardering. Enj ik wens me er dan ook volledig vai distantiëren'. De heer Don stelde voordat hij een door de heer Passenier gesteunde motie op tafel legde voorop dat hij geen behoefte had om te bedanken* voor het lidmaat schap wanneer de motie er niet door zou komen. .Ik blijf zitten om de zaak te verdedigen'. De heer Passenier toon de zich allerminst ingenomen met de reacties van de raadsvoorzitter op de gespuide kritiek. Uit dit weerwoord bleek dat de kritiek niet overal ge grond was. Maar er waren wel zaken bij waarvan de burgemeester moest toe geven- .Dat zijn we vergeten'. De heer Passenier had echter zo graag gehoord dat het beleid door het college was ver dedigd. De heer Coppoolse die ook kri-| tiek had, toonde echter meer begrip voor de moeilijkheden waarvoor college zich gesteld ziet. VLISSIN'GEN Schipper L. Ma rijs van de Vlissingen 1!) bracht dinsdagmiddag een steur van 16 kilo Missingen binnen. De vangst wekte verbazing, vooral bij de lieer II. de Wit van de vismijn. .Ik zit hier al 27 jaar en dit is de eerste maal dat ik zoiets mee maak', vertelde hij. De steur :s namelijk een vis, die men de laatste tientallen jaren nog maar zelden vangt. Volgens liet Instituut Deltaonderzoek te Yerseke zag men het dier 50 tot 100 jaar geleden veel :n Europa. De vis ging de rivieren oo om zich in zoet water voort te plan ten. Groot worden gebeurde op zee. Het wegblijven van de steur Is het gevolg van de vervuiling van de Europese rivieren. Steur is de vis, die voor kaviaar zorgt. De echt beroemde kaviaar komt echter van een andere steursoort, die veel noordelijker leeft. De heer Marijs ving de bijzonde re vis in de Westput, buiten Zou- telande. Het dier is doorgestuurd naar het rijksmuseum voor na tuurlijke historie te Leiden. Voor de motie waren de heren J. de Vis ser (sgp), Abr. Wisse (sgp), Don (pvda) pn A. Passenier (pvda). Tegen stemden mevrouw M. Vaandrager-Van 't Hof (gb), de heer C. den Hollander (gb), jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburgh, (eh), de heer A. Coppoolse (ar) en de beide wethouders. Burgemeester F. G. Sprenger had voor afgaande aan de stemming de wethou ders nog laten weten dat zij gerust kon den mee stemmen omdat hier niet een persoon in het geding was maar het col lege. In een inderhaast door de heer Den Hol lander met instemming van mevrouw Vaandrager opgemaakte verklaring had hij voorafgaande aan de stemming laten weten er bezwaar tegen te hebben om in te stemmen met de motie. Hij vond en mevr. Vaandrager benadrukte dat even later ook nog eens dat het col lege enige tijd moet worden gegund om aan te tonen dat het de kritische uitla tingen in de vorige raadsvergadering ter harte heeft genomen. ,Ik schort mijn oordeel op tot over enige tijd' zo zei me vrouw Vaandrager beiden waren het wel eens met de door de heer Don gemaak te verwijten. Den Hollander meende te kunnen stellen dat de PvdA de boot heeft gemist". Maar zo zag de heer Don de uitslag van de stemming helemaal niet. Hjj verweet zichzelf de vorige keer niet de zaak te hebben .doorgedrukt'. Nu kon hij alleen maar zeggen dat hij zeer teleurgesteld was dat een deel van de raad instemde met de kritiek maar terugdeinsde voor de consequenties. ,Een deel van de raad aanvaardt de consequenties van het raadslidmaatschap niet', zo betoogde de heer Don, die het alles bij elkaar maar een zeer kwalijke zaak vond. JDe democratie op zijn smalst'. Ook de heer Passenier was verbolgen over het feit, dat de rechtse meerderheid uiteen was gevallen en dat de linkerzijde uit (ADVERTENTIE) In de Abdijgebouwen, iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 20-30 en 21 nur. Ingang: Nieuwe Kerk. leeuwse RILLAND-BATH Op rijksweg 58 bij de Kreekkrakpolder nabij Rilland-Bath zijn dinsdag in het begin van de mid dag twee personenauto's frontaal op elkaar gebotst. Beide auto's werden zwaar besahadigd. Er deden zich geen (Vclfeom dat zich, wilde minstens zet kinderen. Zij ffèloofden niet in de moderne opvadting van twee of drie, ze wilden een groot, ouderwets-ge zellig gezin. En al gauw vierden htm inspanningen beloond. Omdat het de eerste zoon of dochter zou worden, koos men voor de beval ling het ziekenhuis. Alles verliep voorspoedig en al gaww kwam de dag, waarop een trotse vader zijn vrouw en de eerst geborene naar huis zou rijden. Thuis had hij alles keurig opge ruimd, de tafel gedékt met drie bordjes, een stoel versierd, ja, zelfs de voordeur, als entree tot het huis, gekroond met bloemen. Een dag voor de thuiskomst had hij bovendien gebéid met een be vriend decorateur, die tussen de bloemen bij de entree nog een fraai bord zou hangen. De vraag ,wat moet er opf' vjas snél be antwoord: Welkom thuis, en dan een dikke één'. De vriend hield woord. Terwijl de echtgenoot die morgen nog voordat hij naar hot ziekenhuis reed, enkele dingen In de stad regelde, had zijn vriend, het bord opgehangen: Welkom thuis, dik ke eend'. Vrachtauto tegen personenauto BÏEZELINGE In de Abdijstraat te Biezelinge had maandagmorgen een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Beide voertuigen naderden ongeveer gelijktijdig de plaats waar aan weerszijden tegenover elkaar pen auto stond geparkeerd. De auto, die door de bestuurder van de personenau to, D. K. uit Kapelle gepasseerd moest worden, stond niet uiterst rechts. K. week daardoor teveel uit naar links en kwam toen in botsing met de uit te genovergestelde richting naderende vrachtauto. De bestuurder hiervan, J. v. K. uit Leiderdorp, zag een mogelijke aanrijding aankomen en remde krach tig maar tevergeefs. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Frontale botsing AXEL Een slippartij had dinsdag middag in de Stationsstraat te Axel een frontale botsing tussen twee personen auto's tot gervolg. De Belg E. M. de M. slipte bij het nemen van een bocht. Hij raakte op de linkerweghelft en reed daar tegen de auto van de heer K. E. H. uit Zwolle. Beide auto's werden zwaar beschadigd, de inzittenden liepen geen letsel op. CLINGE De gemeenteraad van Clin ge moet donderdag 15 augustus be slissen of de gemeente al dan niet een subsidie van 2,- per schoolgaand kind in Kapellebrug verleent aan het ouder comité Sint-Jansteen'. Het college van b en w stelt voor om op dit subsidie verzoek afwijzend te beschikken. Verder stellen b en w voor om wij- ingen aan te brengen in de gemeend appelijke regeling afvalwaterleiding Oost-Zeeuwsch-VlaanderendOost gemeenschappelijke regeling On ling Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen-Oost en in een raadsbesluit van 7 maart jl. Dit raadsvoorstel betreft de garantie voor de geldlening ten behoeve van de bouw van het bejaardentehuis te Hulst. Het coUege stelt voor om tot verkoop over te gaan van 135 m2 indusriegrond- aan de NV Sanfora te Clinge. De ver gadering begint om vijf uur. X HOLEN De gemeenteraad van Tho- |1pii heeft in de vergadering van maan- dagavond na uitvoerige discussie een [voorstel tot wijziging van de bezoldi- 1 gingsverordening 1968 van de centra le dienst Noord-Zeeland afgestemd. Men I was het er niet mee eens, dat de sala rissen van het administratief personeel jvia die wijziging worden opgetrokken, zodat er een groot verschil in honore- jring ontstaat tussen het personeel van de gemeente zelf en mensen met ver gelijkbare functies bij de centrale dienst. Burgemeester J. E. van Boeijen stelde, dat men bij vaststelling van de salaris sen van het personeel van de centrale dienst ervan moet uitgaan, dat het werkgebied van de dienst tien gemeen ten omvat met in totaal 23.000 inwo ners. Hij betreurde het. dat voor het eigen personeel minder kan worden ge daan, omdat in Tholen nu eenmaal een klem aantal inwoners is, rnaar stelde dat het toch niet juist is het één tegen te houden, omdat het ander niet moge lijk is. Alleen de heer A. te Pas (gb) stemde voor het minderheidsvoorstel, dat ook niet werd ondersteund door wethouder J. van de Velde. De heer C. Boender (sgp) was van me ning, dat men moet wachten op de her indeling en dan bekijken, hoe de sala rissen van de diverse ambtenaren moe ten worden vastgesteld. Ook de overige raadsleden waren van mening, dat men een scheve verhouding krijgt tussen de honorering van het gemeentelijk admi nistratief personeel en dat van de cen trale dienst. Men was ook weinig inge nomen met de wijze, waarop het geor ganiseerd overleg is geweest. KORTGENE De Vlissinger J. T. S. reed dinsdagavond met zijn personen auto een lichtmast omver. Het ongeval vondt plaats op de afrijweg van de Zee- landbrug, nog voor de tolhuisjes. De heer S. kwam uit de richting Zierikzee. De personenauto raakte door onbeken de oorzaak van de weg. De lichtmast brak bij de aanrijding onmiddellijk af, de auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder liep geen letsel op. Een monteur van de PZEM was snel ter plaatse om te zorgen, dat de overige lichtmasten weer op tijd konden bran den. Radio-uitzending over Sluis Op donderdag 35 augustus zal tussen 12,50 en 13.30 uur in een NCRV-radio- programma aandacht worden besteed aan Sluis. De opnamen hiertoe werden in de afgelopen week gemaakt. De uit zending vindt plaats over de zender Hilversum H in het programma ,Para- solasido.' persoonlijke ongelukken voor. Het on- feluk ontstond, doordat de wagen van J. D. uit Breskens, die uit de rich ting Bergen op Zoom kwam, in een slip raakte, naar de rechterberm schoot en vervolgens op het linkerwegigedeelte terechtkwam. Daar raakte hij in bot sing met een personenauto, bestuurd door J. C. uit Nijlen (B.) De wagens kwamen allebei tegen de Hmiangg jjg ryksweg terecht. Jenever uit vermouthflessen GROEDE De vermouth in café Marijke aan het strand te Groede. rook nogal vreemd. Dat consta teerde rijkspoli tic-oppernacht- meester P. de Kam, toen hij maan-1 dagmorgen met een collega een in- val deed in het seizoens-etablisse- ment. De opper kreeg gelijk, verdeeld over een aantal vermouthflessen bevond zich vier liter sterke drank (jenever en cognac) onder de tapkast. Dat was te veel voor een café met slechts verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische dranken. Eerder, op 19 juli, had de rijkspolitie al een inval in café Marijke gedaan. Toen trof men een ongeveer even grote hoe veelheid sterke drank, waaronder whis ky, aan. Geruchten :n Groede. als zou café-beheerder D. H. W. uit Nieuwe Ton- ge na de inval rustig doorgaan met de verkoop van het verboden vocht, deden opper De Kam besluiten een tweede Inval te doen. In het dorp werd. te recht naar ls gebleken, verteld, dat de' sterke drank nu werd geschonken uit vermouthflessen eh in vermouthglazen. VLISSINGEN De nieuwe haven van Hoechst Vlissin gen NV heeft het eerste zee schip ontvangen. Het. was de 1800 brt metende .Komo- ran' uit Rostock (DDR), die maandag en dinsdag 1212 ton (25.000 zakken) na- trium-tripolyfosfaat innam voor Rusland. Natriomtri- polyfosfaat is de grondstof voor synt hetische wasmidde len. Het Iaden is vlotter ver lopen dan men had gedacht. Er was hiervoor 60 uur uit getrokken. Vier werkploe gen, vrachtwagens, vorkhef trucks, een dragline en de grote kraan op de kade kwamen er aan te pas. Het geheel nam nog geen 50 uur (Op de toto: het laden van de Komoran met behulp \an kranen, vorkheftrucks en vrachtwagens. Foto PZC). Van de ene ellende in de andere rolde de arme mevrouw W. W. uit Breda dezer dagen in Kam perland. Zij reed niet haar auto over de Rippoldersgweg. Het was slecht weer. en dat was niet be vorderlijk voor haar humeur en dat van haar l( kinderen, die oolc m de auto zaten. De kinderen werden zelfs zo vervelend, dat de geplaag de Bredase een standje op zijn plaats achtte. Daartoe en dat bleek later helemaal fout draai de zij zich om naar de achter bank. De auto ontsnapte onmid dellijk aan haar leiding en reed m de sloot. Het voertuig werd flink beschadigd, mevrouw W. W. raakte licht gewond aan haar rech ter arm, die ze had willen gebrui ken voor een draai om de oren van haar kroost. De kinderen zelf dat laat zich raden aarzelden tussen schrik en leedvermaak. 'S-GRAVENHAGE Do directie be nedenrivieren van rijkswaterstaat te Den Haag heeft dinsdag onder goed keuring van de minister van vorkeer en waterstaat de waterwerken in het kader van de nieuwe Schelde-Rijn- verbinding langs de Eendracht hij Tholen aanbesteed. Van de achttien aannemingsbedrijven en -combinaties was NV aannemers- en handelsbe drijf Van Oord te Werkendam met 9.832.000 de een prijsopgaaf laagste inschrijvei r ADVERTENTIE) Bruidshuis Lange Delft 80 MIDDELBURG Telefoon (01180) 3597, na 6 uur: telefoon 01185-554. De waterbouwkundige opdracht be staat uit het bouwen van brugoprit-i ten en hoogwaterkeringen. Met de bouw van de (stalen) brug zelf zal! meteen na de volvoering van deze werken worden begonnen. Het ligti in de bedoeling, dat deze brug bij Tholen medio 1970 in gebruik ge nomen kan worden. De verbinding komt enkele honderden meters ten westen van de oude brug anno 1928 over de Eendracht. De boogbrug zal een doorvaart wijd te van 130 meter krijgen. Op het wegdek worden een hoofdrijbaan en een baan voor langzaam verkeer ge projecteerd. Ter hoogte van de boer-, derij ,De laatste stuiver', iets noor IN NET BIJ HET REMEILAND (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) De kot ter Tholen 37 Tannetje' heeft maandagavond om half tien het wrak van het reclamevliegtuig opgevist, dat op 5 juli met zijn sleep aan het Remeiland bleef hangen en in zee stortte. Het oranje rode toestel Ph-Bis van General Aviation in Rotterdam is volledig vernield. Schipper Wim Schot uit Tholen is tijdens hot manipuleren met het toe stelletje in groot gevaar geweest. ,Dat ding was niet zo zwaar, dat we bang waren om te slaan, maar de kotter trok helemaal onder het Rem-eiland en als je tussen die pa len verzeilt, ls er weinig kans «lat je er weer heelhuids uitkomt', ver klaarde hij dinsdagmorgen. De netten van schipper Schot zijn uiteraard vernield. Hij heeft omdat hij pas om één uur vannacht kon vissen, bovendien de beste visuren van de nacht verloren. Of deze scha de wordt vergoed en wie dat dan doet is nog niet bekend. De piloot van het vliegtuigje, dat re- clamevluchten boven het strand maakte, kon zich na het ongeluk met zijn zwemvest drijvend houden tot hij door de mar.ne-luchtvaart- dienst werd opgepikt. De sleep hangt nog steeds aan een van de zendmas ten van het Rem-eiland. Op de foto: Het dek van de Th. 37 bezaaid met wrakstukken van het verongelukte reclomcvliegtuig. Jongens uit Tiel pleegden inbraken in Vlissingen VLISSINGEN Twee 15-jarige jon gens uit Tiel blijken de daders te zijn [geweest van de inbraken bij het groot - winkelbedrijf A.H. achter liet gemeen-' tehuis te Vlissingen en by de groente- lui nkel A. B. aan de Oude Markt. Bij deze inbraken, gepleegd in de nacht van 19 op 20 juli werd een bedrag van 120 tot 150 gulden gestolen uit de groente winkel en een aantal levensmiddelen, sigaretten, bier wyn e d uit het groot winkelbedrijf. De twee jongens, A. C. B. en S. K„ waren op 16 juli van hun ouders weg gelopen. Zij waren gaan zwerven, maar waren de 23ste juli weer naar huis ge gaan. B. werd daarop geplaatst in een celluis in Arnhem, waar hij bekende sa men met K. diefstallen te hebben ge pleegd o a in Den Bosch en Vlissingen. SINT-ANNALAND Een wolkbreuk zette Sint-Annaland dinsdagmiddag bin nen een half uur vrjjwel volledig onder water. De enorme watermassa stortte legen vier uur naar beneden. Het ver keer werd ernstig gestagneerd, omdat de straten van de gemeente al snel op woeste stromen leken. Het voclit drong in verschillende buizen binnen. In liet totaal viel er in een half uur 57 niilime- ter water. De bui was zeer plaatselijk: vijf kilometer verder In Poortvliet en Tholen hebben de bewoners niets ge merkt. Bestuur Vrederust machtiging voor lening van miljoen [BERGEN OP ZOOM De leden van de [vereniging tot christelijke verzorging I van geesteszieken m Zeeland hebben maandagmiddag besloten het bestuur [te machtigen jaarlijks bij de AMRO- bank een rekening-courant overen- konist aan te gaan tot een maximum van 1 miljoen. Tijdens de onlanj houden jaarvergadering kon 1 niet worden besloten, omdat het vol gens de statuten vereiste aantal leden niet aanwezig was. In de nu gehouden vergadering kon het besluit onge acht het aantal aanwezige leden wel worden genomen. Jongetje door auto aangereden De 8-jarige J. Cools uit de Molenstraat te Clinge werd door de personenauto van L. B uit Merksem aangereden Het kind kreeg een gebroken rechter voet en 'n Iinkerdijbeenbreuk Het werd H augustus naai liet ziekenhuis te St-Gillis ver- Zon voerd. I Man delijk van het Thoolse industrieter rein komt aan de Zeeuwse kant een afrit. Men wil in de toekomst door trekken, zodat er met een grote boog verbinding met de provincial weg Tholen-Poortvliet kan worden gemaakt. De overige inschrijvers zijn in volg orde van de grootte van het inge schreven bedrag: Gebroeders Van 't Verlaat te Hardinxveld 10.117.000, NV gebroeders Van Oord te Wer kendam 10.473.000, E. G. Nelis Zoon IJmuhlen NV le IJmuiden. 10.748.000, Holland aannemersbe drijf Zanen-Verstoep NV en de NV C. J. van der Hoeven te Den Haag, combinatie 10.884.000, Dirk Ver sloep Nederland NV te Den Haag 10.900.000, aannemingsbedrijf Dek kerboom Sijbrnndij NV en aanne mersbedrijf Sijbrandij NV te Hee renveen. aanneniingsmaatschappij gebroeders Hakkers te Werkendam en aannemingsbedrijf C. V. gebroe- drs Van de Heuvel te Driebergen, combinatie f 10.966.000, NV onderne mingen Jan de Nul Hofstade-Aalst (België) f 10.997.000, NV v-li E. M. Dekker Zoon te Papendrechfc 11.168.000, NV bnggermaatschap- pij Bos Knies 11.196.610, ge broeders C Th. Wijnands NV te W erkendam f 11.333.000, XV aaiuie- mingsmaatschappij v-h Hillen Roo- sen te Amsterdam, S. A. Pieux Pranki te Luik, Société de construc tions d'onterpriscs générales ,Socol' te Brussel, combinatie 11.617.000, aaiiiiemingsmnatschappij J. G. van Oord NV te Utrecht 11.721.000, firma Koning Zoon to Voorscho ten f 11.900.000, Van Hattum Blankevoort NV te Beverwijk 12.164.000, NV aannemersbedrijf v-li firma Van Hattum Zonen to Zaltbommel 12.350.000, Reef Olden- Haarlem 12.590.000. te Examen Te Rotterdam slaagde voor het examen installateur-elektrolechniek D. Verstrae- ten uit St-Jansteen. (ADVERTENTIE) EXCLUSIEVE OVERHEMDEN /(z e t 4 2 de i- WAISTR AAT 78 - VLISSINGEN HET WEER IN EUROPA Londen, zwaar bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, zwaar bewolkt Parijs, regenbui Nico, tinlf bewolkt Berlijn, Moot bewolkt Züric-h, regen Genève, regen Locarno, regen Wenen, onbewolkt Innsbruck, zwaar bewol,. Belgrado, onbewolkt Athene, half bewolkt Rome. zwaar bewolkt Barcelona, mist Madrid, half bewolkt Mallorcn, zwaar bewolkt Lissabon. half bewolkt 22 graden 19 graden 17 graden 22 graden :9 graden 22 graden 24 graden 23 graden 26 graden 33 graden 26 graden 3-1 graden 34 graden 27 graden 28 graden VERWACHT. NU EN DAN BUIEN Nu en dan regen- of onweersbuien, maar ook enkele zonnige perioden. Vrij krach tige tot harde wind uit zuidwest tot west, in de namiddag ruimend naar noordwest mogeljjk toenemend lot stormachtig. Maximumtemperaturen omstreeks 19 graden. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2